ifiyi VOORZET- HAARDEN Tweede verkoopperiode in UVV-stand Zierikzee Over agenda's en een muzikaal recept ZOOMMEER KAN NIET ZOUT Problemen christelijk onderwijs Advertentie ABC Bahco Morso Caldo Haaras vanaf f 1095," 't Lange Uus Havenpark 28 Zierikzee 01110-3727 Wat zijn we toch bij de tijd. Deze gedachte dringt zich telkens aan me op als in deze december maand de kalenders het huis bin nenstromen. Reeds in november had den we ten bate van een aantal liefdadige instellingen het huis met nieuwe kalenders versierd maar met de regelmaat van de klok blijven de kalenders en niet te vergeten de agenda's zich aandienen. Er valt weinig aan te doen. Als je de voordeur dicht houdt komen ze vanzelf de brievenbus binnen en als je de achterdeur versiert met een bordje 'kalendervrije woning' blij ken ze toch in de boodschappentas van je vrouw te zitten. Ze kreeg ze bij de bakker, de slager of de groente boer. Vorige week kreeg ik in twee da gen tijd drie agenda's erbij. Eén was vermomd door de brievenbus geko men en de andere twee zaten in de zak van Sint Nicolaas. En december begint nog maar pas! Het valt me op dat er steeds meer bijzondere agenda's verschijnen. Een gewone agenda is nauwelijks te koop. Geen wonder, die krijg je wel bij de bank of bij de aankoop van twee paar nylonkousen. Neem nou de schoolagenda's. In mijn jeugd kon je er geloof ik uit twee kiezen maar vandaag aan de dag weet je niet wat je ziet: de 'pop agenda', de 'sportagenda', de 'green peace-ageanda', de 'meidenagenda' en noem maar op. Maar ook de vol wassenen weten deze maand van aanpakken. Ik ontdekte een 'zaka genda', een 'verpleegkunde agenda', een vredesagendaeen 'kerkewerk- agenda', een 'Margriet-agenda'. De rest ben ik vergeten maar er waren er nog veel meer. Op één agenda wil ik speciaal even uw aandacht vestigen. Het is een vrij nieuwe ster aan het agenda-firma- ment, de 'klassiek-agenda. Het is een agenda vol informatie over klas sieke muziek. Een complete lijst met muziektijd schriften, muziekbibliotheken, mu sea met muziekafdelingen, conserva toria, concertzalen, orkesten, ensembles, muziekbegrippen, toon soorten, muziekinstrumenten, mu- ziektijdperken, componisten, ope ra's, operagebouwen vormen de inleiding van deze agenda, terwijl achterin informatie staat over con certen, muziekfestivals, concoursen, muziekorganisaties, korenorganisa- ties en nog veel meer. Bij elke dag is vermeld welke componist op die dag geboren is, zodat u op maandag 27 ja nuari lustig 'Eine kleine Nachtmu- sik' fluitend op kantoor kunt ko men. 'Wat ben jij toch vrolijk', bromt de collega, blijkbaar nog in een maandagochtend stemming. 'Wel', zeg je dan 'beste collega, het is van daag precies 230 jaar geleden dat Mo zart geboren werd. Zo heb je elke dag een feest want deze agenda staat vol met geboorte dagen. Nu we het toch over geboorte jaren hebben: Dit jaar was het een bijzonder jaar, het gedenkjaar dat Bach, Handel, Schütz en Webern één of meer eeuwen geleden geboren werden. Is het volgend jaar weer zo'n bijzonder jaar? 'Jazeker, zegt onze agenda. Er zijn 25 componisten die we gedenken kunnen. Van de meeste heeft u waar schijnlijk nooit gehoord maar namen als Marcello, Kuhlau, Marcel Dupré, Carl Maria von Weber, Stanley en Liszt mogen er toch zijn. Het is zo nu en dan heerlijk voer voor een 'musi- column'. Naast de geboortedagen vindt u zo nu en dan een wijze spreuk (inder daad. ook ddt is bij musici sóms mo gelijk). Eén spreuk trof mij zeer: 'Singen ist das Fundament zur Music in allen Dingen (G. Ph. Telemann). Een tweede spreuk geef ik graag ter overweging 'Wat zou de opera prach tig zijn als er geen zangers waren' (Rossini). Dit heb ik vaak gedacht maar nooit durven zeggen. Het laat ste geef ik tot praktische uitvoering, iets waar u dit Bach-jaar gedenk waardig mee kunt afsluiten. Het is het menu van een banket na een or gelkeuring door Johann Sebastian Bach in 1716: 1 Stück Bciffallemotte (Boeuf d la mode) - Hechte mit einer Sartelle beu - 1 gereuchert Schinken - 1 Aschette mit Erbsissen - 1 Aschet- te mit Erteffen - 2 Aschetten mit Spe- nadt und Zerzigen - 1 gebraten Schöpferviertel - Gesodtner Kerbis- se - Sprützkuchen - Eingemachte Zi- tronschalle - Eingemachte Kirschen - Warmer Spargel Saladt - Kopf Saladt Rettisgen - Frische Butter - Keller- brate. Eet smakelijk! Marzas DEN HAAG - Het aantal mensen dat een eigen bedrijf wil beginnen, de starters, neemt sterk toe. Dat blijkt uit cijfers van het Verbond van Ne derlandse Ondernemingen die voor zitter Van Lede maandag op een bij eenkomst in Den Haag bekend heeft gemaakt. Het VNO voert sinds 1980 de actie „Wordt je eigen werkgever". DEN HAAG - Het hoofdbestuur van de Nederlandse Officieren Ver eniging (NOV) heeft de fractie-voor zitters van CDA en VVD in de Tweede Kamer om een spoedgesprek ge vraagd. De vereniging is bezorgd over de financiële positie van de mili tair met de functioneel leeftijdsont slag. Woensdag debatteert de Kamer hier over. Rijkswaterstaat MIDDELBURG - Het Zoommeer kan niet (toch nog) zout worden ge houden. Als de Oesterdam en de Phi- lipsdam zijn gesloten zal het snel verzoeten. Aldus meldt de Vrijland Koerier, het mededelingenbulletin van Rijks waterstaat directie Zeeland, als reac tie op het verzet van milieu organisaties tegen het zoet worden van het Zoommeer. Dat verzoeten komt tot stand, door dat via de Brabantse rivieren van on geveer 150.000 ha Brabantse gronden afstromend zoet (regen)water naar het Zoommeer wordt gevoerd. Om het Zoommeer dan toch nog zout te houden zou op één of andere wijze zout water moeten worden ingelaten; dat zou echter niet het gewenste effect hebben. Op het meer zou het zoutge halte te sterke wisselingen gaan ver tonen, die niet kunnen worden voor komen. Gevolg daarvan is, dat weinig of geen planten en dieren in het meer kunnen leven; er zou dus zeker geen goed milieu ontstaan, aldus de Vrij land Koerier in „Voors en tegens van een zoet Zoommeer". Volgens milieu-organisaties zal door het inlaten van (vervuild) water uit Rijn en Maas de bodem van het Zoommeer vervuilen, zoals dat de af gelopen decennia ook met de bodem van het Hollandsch Diep is gebeurd. Rijkswaterstaat concludeert dat het beter is het meer zoet te maken en verstandig om te gaan met het inlaten van Rijnwater, zodat de problema tiek van water- en bodemvervuiling beperkt blijft. Maatregelen die wel genomen kunnen worden (en waar aan wordt gewerkt) zijn: het verder verbeteren van de kwaliteit van Rijn en Maas en het op biologische wijze reduceren (b.v. vis uitzetten) van de algenrijkdom. Rapport Over de waterhuishouding van het Zoommeer zal de komende maanden een'rapport worden geschreven, dat ter inspraak wordt aangeboden. De bouw van de compartimente- ringsdammen en het maken van een zoet Zoommeer was onderdeel van de beslissing de stormvloedkering in de Oosterschelde te bouwen. Dat onder deel had de volgende redenen: 1. De Oosterschelde te verkleinen waar door met de Stormvloedkering in de monding toch nog voldoende getij overbleef; 2. De Schelde-Rijnverbin- ding getijvrij te maken, zoals met de Belgen overeengekomen was; 3. Zoet water voor de landbouw beschikbaar te krijgen; 4. De zoutwaterindringing richting het noorden tegen te gaan. De beslissing werd door de rege ring in overeenstemming met het par lement genomen. Woensdag 11 december Nederland 1 09.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 uur Nieuws uit de natuur, afl. 10. 11.30 uur Jonge Europeanen, afl. 3. (herh.). 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.31 uur Gil en Julie, tekenfilmserie. Afl.: De regenboogparaplu. 14.36 uur Bojan, tekenfilmserie. 14.41 uur Doris, tekenfilmserie. Afl.: Marlon, de kat van de buren. 14.46 uur Marcelko en opa Bonifac, tekenfilm. 14.55 uur Pippi Langkous, kinderse rie naar de verhalen van Astrid Lindgren. Afl.: Pippi lijdt schip breuk. Pippi, Tbmmy en Annika heb ben een roeiboot uit het water gevist en maken hem vaarklaar. 15.20 uur Op Weg, Duitse serie. Deel 2: Woestijnkolder. Eindelijk bereiken Meersdonk en Willers de oase Thhona in Nigeria, waar een groep ontwikke lingswerkers op de uitrusting zit te wachten, die in de vrachtwagens zit. 16.10 uur Zo jong als je je voelt comedy-serie. Afl.: Zakelijke rela ties. William kan maar niet aan zijn nieuwe contactlenzen wennen. Maar hij kan nog moeilijker wennen aan zijn nieuwe secretaresse. 16.35 uur Vara's videonieuws, Dieu- wertje Blok presenteert de nieuwe vi deobanden die in de videotheken te krijgen zijn. 17.00 uur VARA's Clipparade. Pre sentatie: Adeline van Lier. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Je ziet maar, magazine met popmuziek en informatie. Presenta tie: Hanneke Kappen en Michiel Praal. 18.25 uur Engels voor Gevorderden (Follow Through), les 7A. (herh.). 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur De Snorkels, tekenfilmse rie. Afl.: Spook gezocht en De Snor- keldans. 19.23 uur Zeg 'ns AAA, tv-serie. Nien heeft last van haar voeten en moet naar de pedicure. Lydie heeft haar au topapieren vergeten en moet naar het politiebureau. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Als 4 zintuigen het moeten doen Vereniging Het Nederland se Blindenwezen. 20.35 uur Sterrenshow, showpro gramma vanuit de circustent in Zwijndreeht. Presentatie: Willem Ruis. 22.00 uur Achter het Nieuws, actuali teitenrubriek. 22.35 uur Sonja op woensdag. Een uur Sonja Barend met gasten recht streeks vanuit het Hulstkampge bouw in Rotterdam. 23.35 uur Interview met Teun de Vries, door Marius Hofhuis. Onder werp: Ketters, vroeger en nu. 23.50 uur Journaal. 23.55 uur Journaal voor doven en slechthorenden. Nederland 2' 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Laurel Hardy. Afl.: Een veilige haven. 15.51 uur Achterwerk in de kast. 16.06 uur Punky Brewster. Afl. 2: Ga nou slapen! 16.31 uur Theo Thea, kinderpro gramma. 16.41 uur Ik teken wat ik wil. 17.15 uur Hamm Hoppa. 17.40 uur TEMA: Berichten uit het nieuws. 18.08 uur Trekking Staatsloterij. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Uitzending van Democra ten '66 (D'66). 19.22 uur Van Gewest tot Gewest, re gionaal magazine. Met vanavond o.a. (onder voorbehoud) 1. Zaligverkla ring van Bruurke van Meegen. 2. A-50 - A-58 doorsnijdt 17 natuurgebieden. 3. Winschoten haalt de bus. 20.10 uur Nederland C, cultureel ma gazine. 20.35 uur De geschiedenis van een soldaat, van Igor Stravinsky. Televi sie-registratie van een Holland Festival-produktie 1984 over het tra gische verhaal van een deserteur, die niet aan de duivel kan ontsnappen. 21.45 uur De omtrekkende beweging. Portret van de schilder Pieter Holstein. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Den Haag Vandaag. 23.00 uur Studio Sport. 23.40 uur Nieuws voor doven en slech thorenden BRT 1 17.30 uur De Trofee van de TV, bas ketbalspel in veertien wekelijkse les sen met een wedstrijd tussen scholen om de Trofee van de TV. Vandaag: Aalter-M echel en (finale jongens). Presentatie: Wim Cluytens. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.) 18.05 uur Plons, kinderprogramma. Afl.: De werkmieren. 18.10 uur Zeppelin, informatief kin dermagazine. Presentatie: Rafaël Troch. 18.35 uur (ZW) Kapitein Zeppos, Vlaamse tv-serie. Afl. 19: De eglan- tier (5). Met o.a. Senne Rouffaer, Ray mond Bossaerts en Vera Veroft. (herh.). 19.00 uur Uitzending door derden: Een programma voor de Katholieke Televisie- en Radio-Omroep. 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Kijk uit.' Verkeerstips. Van daag: Verscherpte controle met de feestdagen in het verschiet. 20.15 uur Namen noemen, spelpro- gramma waarin twee panels, samen gesteld uit bekende personen via cryptische omschrijvingen eigenna men raden. Presentatie: Kurt van Eeghem. 21.00 uur Allemaal beestjes. Afl.: Het kind van de rekening, documentaire over de strategie die dieren kiezen om te overleven. 21.30 uur Blikvanger, modemagazine. Vandaag: Feestkleding en feestelijke combinatiemode, bont en diamant, feesttafels, geschiedenis: feestkle ding, de man en de vrouw van de maand, persoverzicht en reacties van kijkers. Presentatie: Ghislaine Nuyt- ten. 22.25 uur Het Gerucht, kunstmagazi ne. Met o.m. een interview met Um- berto Eco en Fam. Bogaert, regisseur. Presentatie: Anne Declerck. 23.15 uur Nationale loterij en Paarde koersen. 23.20 uur Journaal. Aansl. Coda: De herschepping van Ida G. M. Ger- hardt. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-serie. Met: Ann Henderson-Stires, Rowena Wallace, Alexandra Fowler e.a. Een nationale staking in de transportsec tor brengt zowel de Hamiltons als de Palmers in de problemen. David wordt ertoe gedwongen een beslis sing te nemen inzake het nieuwe huis. 19.25 uur Make up. Afl. 3: Make-up, een spel. 19.42 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Videomatch, videospelletje met Marleen Gordts. 20.20 uur (ZW) Veiligheidsgrens (Fail Safe), Amerikaanse speelfilm uit 1964. Met in de hoofdrollen: Henry Fonda, Walter Matthau, Frank Over ton e.a. Regie: Sidney Lumet. (Origi nele versie met Nederlandse onderti teling.) Een technisch mankement op de basis van het 'Strategic Air Com mand heeft tragische gevolgen. Er stijgt een eskader op om atoombom men op Moskou te droppen. Donderdag 12 december Nederland 1 09.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 10.30 uur Telebord. Afl. 10: Op herha ling, curcus voor Friestaligen. 11.30 uur Hier en nu voor de scholen. Afl. 6. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Grote horens, uit de serie Wild America. Vandaag over wilde bergschapen in de Rocky Mountains. 15.55 uur Corrie ten Boom: Trein kaartje. Een herhaling van een kort toespraakje van de in 1983 overleden evangeliste Corrie ten Boom. 16.00 uur Daktari, serie. Afl. Een ou de bekende. Meadows en Harp zijn uit de gevangenis ontsnapt, waarbij Meadows ernstig gewond raakt. Hoe wel dr. Tracy bepaald geen vriend is, wil Meadows door hem# geopereerd worden. 16.50 uur D'r kan nog meer bij, kleu terprogramma. Vandaag: vergeetach tigheid. 17.14 uur Tom was liever tien geble ven (slot), Zweedse tekenfilmserie. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Tijdsein-Buitenland, blik over de grenzen met Tijdsein-buiten landcommentator Aad Kamsteeg. 18.25 uur Algemeen voorlich tingsprogramma voorjaar 1986. 18.5 uur De Fabeltjeskrant 19.00 uur De familie Robinson, te kenfilmserie. Afl. 11: de zeeverken ners. 19.25 uur Ballonrace boven Japan, re portage over de Ronduit ballon die in november als eerste Nederlandse deelnemer te gast was tijdens de na tionale kampioenschappen heteluchtballon-varen op het Japanse eiland Kyushu. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Nicolai, tv-film van Tony Tew. Nicolai is een jongen van 15 uit een christelijk gezin in Rusland. Steeds meer merkt hij hoe moeilijk het is om te geloven zoals in de Bijbel staat. Zijn vader wordt gearresteerd en op school wordt het leven hem bij na onmogelijk gemaakt. 21.05 uur Vrije gevangenen. Docu mentaire-serie over het leven van de onderdrukte en gediscrimineerde christenen in de Sovjet-Unie. 21.15 uur De open cirkel: gesprekken met ouders en kinderen over de tijd dat de kinderen het ouderlijk huis verlaten. 22.10 uur Tijdsein, actualiteitenru briek 22.40 uur Het ontstaan van het christendom, documentaire-serie. 23.10 uur Concert voor 4 clavecim- bels, van Bach, uitgevoerd door Het Amsterdamse Kamerorkest en so listen. Aansl. O Mensch bewein dein Sünden gross, bewerking voor strijk orkest van Bachs koraalzetting, Re- ger. 23.35 uur Journaal. 23.40 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Turken' 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Schoolplein, jongerenpro gramma gepresenteerd door Simone Walraven en Alfred Lagarde. 20.00 uur Girls on Top, Engelse comedy-serie. Afl.: Staying Alive. Shelley droomt al jaren van een car rière in de filmwereld en is dan ook zeer verheugd wanneer ze door Can- dice voorgesteld wordt aan de baas van een filmmaatschappij. 20.25 uur Bodylijn, magizine over li chaamsverzorging. Vandaag: Haar- transplantatie, modeshow, horloges, fitness-tip, ski-aerobic en de Tranquillity-Cabin. 20.50 uur Magnum, serie. Afl. Frag ments. Laura Griffin een helderzien de, roept de hulp in van Magnum wanneer ze in een visoen ziet, dat ze vermoord wordt. 21.40 uur Veronica Film, clips, voor beschouwingen van nieuwe films en interviews met mensen die daarbij betrokken zijn. Vandaag: 'Goonies', Tarzan' en 'de Tbverketel'. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Voorlichting TEMA 23.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh). 18.05 uur Kindereiland, achtdelige jeugdserie naar het boek van Mira Lobe. Afl. 4: Wij zijn hier. Met: Stefan Gates, Timothy Stark, J. D. Roth. 18.30 uur Rondomons. Afl. Bikke Bikke Bik, hap hap hap!. Over de eet gewoontes en de gestandardiseerde hamburger. Kwaliteit waaraan wel eens getwijfeld wordt.. 18.55 uur Tijdrover. Kwizien. Tips voor koken en lekker eten met van daag: Vispotje uit de Westhoek. Pre sentatie: Etienne Cocquyt. 19.15 uur Uitzending door derden: Programma van Televisie en Onder neming. 19.10 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.19 uur Kunst-zaken 20.2) uur Hoger-Lager, spelprogram- ma met speelkaarten. Presentatie: Walter Capiau. 20.55 uur Panorama. 21.45uur Dallas, Amerikaanse serie. Serie,rond het wel en wee van de fa milie Ewing met Barbara Del Ged- des, linda Gray, Larry Hagman e.a. 22.35 ïur Journaal. Aansl. Coda: Les Soiréts d'Auteuil van Coste. Uitge voerd ioor Raphaëlla Smits, gitaar. BRT 2 19.00 uir Villa Tempo of: Gejaagd door de rockcultuur. Vandaag een special rend Echo The Bunnymen. Met o.a. ïobert Gray: De Blues in Bree; Ong«woon in de Villa-studio en de Overvole verpakking van vinyl: hoezen. Presentatie: Bart Peters. 19.40 uur Meedelingen en program- ma-overzicht 19.45 uur Joirnaal en Programma- overzicht 20.10 uur Vide«match, videospelletje met Marleen G>rdts. 20.20 uur Hitte »n stof, Engelse speel film uit 1982. M»t in de hoofdrollen: Julie Christie, Siaski Kapoor, Greta Scacci e.a. De jorge Anne heeft veel belangstelling voq- het geheimzinni ge leven dat haar *roottante Olivia, echtgenote van eenBrits ambtenaar, in India leidde. Anr? gaat naar India en treedt in haar voetsporen. Kinderpostzegels en wenskaarten ZIERIKZEE - De Unie van Vrijwilligers (UW) te Zierikzee is deze week ge start met de tweede verkoopperiode van kinderpostzegels en wenskaarten in de speciaal daarvoor ingerichte stand in het noodpostkantoor op de Balie. De ze verkoopstand is tot en met 30 december op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. DEN HAAG - De helft van de christelijke scholen in het primair onderwijs heeft moeilijkheden met het vinden van vervangers voor, vooral wegens ziekte, afwezige leer krachten. In Amsterdam, Rotterdam en Den Haag geldt dit zelfs voor 85 procent van de scholen. Dit blijkt volgens de Protestants Christelijke Onderwijsvakorganisa tie (PCO) uit een steekproef die zij heeft verricht onder 166 protestants- christelijke scholen voor basis- en speciaal onderwijs. De PCO zal er bij minister Deet- man van Onderwijs en Wetenschap pen op aandringen aan deze situatie een einde te maken door het aantal zogenoemde vervangin^pools dras tisch uit te breiden. Dit kan door werkloze onderwijzers e<n vaste aan stelling te geven als vervolger, aldus een woordvoerder van de ?CO in een toelichting. Daarmee vewerft die vervanger zich tevens eei sterkere rechtspositie Uit de steekproef is verde;naar vo ren gekomen dat er met het vervullen van gewone vacatures geen proble men zijn. Op een oproep te sollicite ren melden zich gemiddeld 25sollici- tanten. Men vindt er een uitgebreide collec tie kaarten voor Kerst en Nieuw jaarswensen. Zo zijn er Zuidameri- kaanse kunst-kaarten, moderne 'pop-up^kaarten, bloemenkaarten, maar ook meer traditionele wens kaarten. 'Kind en verkeer' Inspelend op het thema 'Kind en Verkeer' bevat de collectie ook een 'verkeerskaart' van de bekende strip tekenaar Joost Swarte. Het Neder landse Comité voor Kinderpostzegels benadrukt, dat men de mensen vraagt in het drukke verkeer reke ning te houden met de kinderen door op de wenskaarten een kinderpostze-' gel te plakken. Tegelijk wordt dan ui teraard de kinderpostzegelactie ge steund. De collectie wenskaarten bevat ook deze ..verkeerskaart" van de bekende striptekenaar Joost Suarte. DEN HAAG - Minister De Koning van Antilliaanse Zaken deelt de op Aruba levende bezorgdheid over de benoemingen, die het Arubaanse be stuurscollege kort voor dc vorming van een nieuwe regering wil doorvoe ren. ZEVENHUIZEN - De 73-jarige H. W. uit het Groningse Zevenhuizen is maandag van de verdrinkingsdood gered door de man met wie hij kort daarvoor een botsing had veroor zaakt. De bejaarde man was door het ongeval, bij het Hoofddiep in Zeven huizen, met zijn auto te water ge raakt. ROTTERDAM - De Rotterdamse ri vierpolitie heeft zeven ambtenaren van het gemeentelijk havenbedrijf, die werken bij de havendienst, aange houden. Zij worden er van verdacht dat zij scheepsbenodigdheden heb ber» gestolen aan boord van opgeleg de schepen. Dat maakte de politie maandag bekend. ROME - De Zuidafrikaanse journa list Allister Sparks is als eerste on derscheiden met de internationale journalistenprijs die is ingesteld door het derde-wereldpersbureau In- ter Press Service (IPS). 75 „Hier jongen, thee," zei tante Melie. ,,We zullen maar niet langer wach- ten." „Dank u wel, tante Melie," zei Jef. „Daar heb ik al uren naar verlangd. Maar ik durfde er niet om te vragen." „Arm kind," zei tante Melie. „Jij bent te beklagen hoor." En Gerrit Jan wenste Jef, die hij als student altijd een zeer fidele kerel ge vonden had, nu met zijn kreupele Ford naar de meest onherbergzame oorden in Afrika. Het spel was uit. Robbert en Pit hadden gewonnen met 6-2, 6-4, 6-2. Pit liep voorop. „Thee? Is er al thee? Ik doe een moord voor een kop thee van u, tante Melie." „Begin dan maar met hem," zei Gerrit Jan en hij wees op Jef. „Die kerel is zo abnormaal vervelend. Het zou een hele opruiming zijn, als de sa menleving van hem werd verlost." „Wordt hij altijd kribbig van de warmte?" informeerde Jef bij tante Melie. „Robbert is helemaal niet krib big." zei Ella. Jef opende al weer zijn mond. maar G. J. sneed alle verdere ontboezemin gen af, door tegen Robbert te roepen: „Je hebt kranig gespeeld, Lucas." „Ja, jonker?" Een imbeciel ant woord vond El la. „Ja, kranig, kranig." Robbert veeg de zijn voorhoofd af. „Hier jongen, thee," zei tante Melie. door CISSY VAN MARXVELDT Ella dacht: Dat tante Melie niet be ter de afstand bewaart „Ach nee dank u, freule," weerde Lucas af. „Kom vooruit, je hebt het ver diend," zei Jef amicaal. Heftig kibbelend kwam Dot en Reep naderbij. Charles en Mia met Lenie in het midden volgden zwijg zaam. Lenies eerste blik ging naar Gerrit Jan. Robbert, haastig, dronk de inge schonken thee. „Kan ik nu gaan, jonker?" „Ja best, Lucas." „We danken je voor de exhibiti on Lucas," zei Jef. „Morgenochtend tien uur?" riep Pit. „Ja, best juffrouw." „Kun je nu nóg niet chaufferen?" vroeg Ella hatelijk. „Nee geliefde," zei Pit. „Ik leer het nooit." De volgende morgen, toen Robbert kwam om Pit te halen, zat Gerrit Jan ook in de auto. Pit werd meteen drif tig, toen ze zijn geruite pet zag en zijn uilebril. „Wat kom jij doen?" vroeg ze, nog vóór de auto stil stond. „Lieve Erica," zei Gerrit Jan, „ik heb toch zeker enig recht op mijn ei gen auto?" „Ga je mee?" „Dat was wel mijn plan. Erica." „Maar waarom?" .Omdat ik zo dolgraag enige uur tjes in jouw gezelschap wil vertoe ven," Erica. Pit leunde op het portier van de auto. Robbert salueerde. Pits stralen de tandenlach. „Goeicmorgen, Lucas." Robbert keek strak voor zich. „Stap je niet in. Erica?" „Ik ga natuurlijk voorin zitten. Dan zit jij alleen achterin. Wat heb je er aan?" vroeg Pit. „Maar ik dacht dat je voor deze spe ciale gelegenheid ook wel achterin zou willen zitten." „Ik denk er niet aan," zei Pit. „Ik wil chaufferen leren. En dat leer ik niet, als ik bij jou achterin zit." Gerrit Jan stond op. „Je bent onaardig, Erica." „Helemaal niet. Ik ben alleen prak tisch" „Nu, troost je Erica, ik kwam al leen maar Lenie een boek brengen, wat ik haar beloofd had. Ik zal je niet langer met mijn zo onaangename ge zelschap kwellen." „Och," zei Pit, die toch nooit ie mand vlotweg minder aangenaam zijn kon. „vat het niet verkeerd op, Robbert. Ik wil best eens met je gaan toeren, maar niet vandaag. Nu beoe fen ik de edele chauffeurskunst." „Meen je dat, Erica?" „Natuur.ijk." „Breng p mij dan even de stoep op?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4