Toekomstige bestemming voor Corneliastichting Wethouder A. Padmos lijsttrekker CDA in Westerschouwen Zaterdag weer grote hobby-beurs in Bru WflT DE ZIERIKZEESCHE COURANT Met brommer tegen lichtmast HET VOORSTANDERS HOOGSTE SLUITPEIL PULERDAM ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kamperen Huurwoningen Politiek Turnkampioen Het kamperen bij de boer heeft in Zeeland een Hoofdingenieur-Direkteur ing. R. J. van der Streekarchivaris H. Uil hield een lezing voor de Een kwartet turnsters van Delta Sport werd in enorme vlucht genomen. Eenderde van alle Meulen heeft de lijst bekend gemaakt aan- Staatkundig Gereformeerde Studievereniging Lochem Nederlands turnkampioen in de B- overnachtingen op deze manier komt in onze gaande de verdeling van de te verbeteren sSchouwen-Duiveland over de 17e en 18e eeuw- provincie voor. (Pag. 2). huurwoningen in 1986. (Pag. 3). se politiek op ons eiland. (Pag. 6). groep. Zij verwezen titelverdediger WIK/FTC naar de tweede plaats. (Pag. 7). DINSDAG 10 DECEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23844 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De toekomst is slechts het verleden, weer door een andere deur binnengaan. Sir Arthur Wing Pinero BURGH-HAAMSTEDE - De ledenvergadering van het CDA in Westerschouwen heeft haar huidige wethouder A. J. Padmos als lijsttrekker voor de komende gemeente raadsverkiezingen gekozen. christen-democraten in Westerschou wen zó sterk mogelijk de verkiezin- N\. gen in te gaan. Ter completering nog een opsom ming van de kandidaten, die achter eenvolgens de lijst van de vierde tot en met de zestiende plaats vullen. L. M. Braber, H. J. Klatter, P. L. van Wa- veren, A. Leeuwe, C. van der Neut, G. J. Staayer, J. Degen, J. M. Lagendijk, J. C. D. Stigter, C. J. van der Graaf, A. Loeve, P. M. van der Aarsen en M. den Hamer. Het waarschijnlijk nieuwe gezicht binnen de Westerschouwse raad, W. D. Scheele, is momenteel se cretaris van de Westerschouwse CDA- afdeling. Dit nummer bestaat uit 8 pagina' Westerschouws CDA-raadslid L. Tie- leman staat zijn plaats af in de ge meenteraad. Op de tweede plaats staat het raadslid J. W. Geleijnse. Als de christen-democraten ook voor de ko mende vier jaar hun drie zetels kun nen handhaven krijgt W. D. Scheele eveneens een zetel toebedeeld. Hui dig CDA-raadslid L. Tieleman komt op eigen verzoek niet meer op de kan didatenlijst voor. Samen met het nu afgeronde gemeenteprogram voor de jaren '86 tot en met '90 hopen de ZIERIKZEE - A. D. uit Dreischor werd maandagavond 19.45 uur ge wond, toen hij met zijn brommer te gen een lichtmast reed. Hij kwam vanaf de Nieuwe Kooiweg en reed achter het benzinestation De Val op het rijwielpad. Op nog onverklaarba re wijze knalde hij tegen de paal waarbij hij gewond werd. In het Zweedse Rode Kruisziekenhuis Icomt hij weer op verhaal. De politie ver moedde alcoholgebruik en liet een bloedproef afnemen. Voor realisering van de plannen van „Beter Wonenbetreffende uitbreiding en verbouwing van de huidige Cornelia stichting zal een wijziging van het vigerende bestemmingsplan Dam-Oude Haven" nodig zijn. Zes woningen langs Mosselstraattwaalf woningen langs Hoge Molenstraat en negenentwintig wooneenheden in perceel Havenpark 37 Dorpshuis vol hobbyisten BRUINISSE - „Dat moeten we beslist nog eens over doen", was vorig jaar de algemene reactie na de hobby- beurs die toen ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de postzegelvereniging „G. J. Peelen" werd gehou den. „Misschien wel elk jaar", werd voorzichtig geop perd. Hoewel dat nog lang niet zeker is, is het vervolg op die eerste hobbydag wel zeker. Op zaterdag 14 december van tien tot vijf uur in het Dorpshuis van Bruinisse. ZIERIKZEE - Het bestuur van Woningbouwvereniging 'Beter Wonen' heeft het gemeentebestuur van Zierikzee het voornemen te kennen gegeven om na het gereedko men van het nieuwe verpleeghuis 'Corneliastichting' in het bestemmingsplan Kaaskenswater het bestaande ver pleeghuis Havenpark 37 te verbouwen en uit te breiden. Een keur van Brusse hobbyisten hebben hun medewerking weer toe gezegd voor deze hobby-contactdag waar kijken naar en praten over de beoefende hobby centraal staat. Was het vorig jaar de jarige postzegelver eniging die min of meer centraal stond, deze keer wordt de beschikba re ruimte in het Dorpshuis gelijkelijk verdeeld over de verschillende hob byisten. Burgemeester T. C. Hekman opent om tien uur de hobbydag. Huisvlijt Bij sommige hobbystands kan deze keer ook geruild of gekocht worden, zoals postzegels, munten, penteke ningen en oude ansichten. Ook het Welfare-werk van het Rode Kruis be hoort daar onder. Vele staaltjes van noeste huisvlijt zullen weer te zien zijn bij de modelbouwers, zoals van de kotters en andere maritieme zaken die in een vissersdorp natuurlijk al tijd tot de verbeelding spreken. Daarnaast de schilder- en teken club ,,De Tekenaers" met hun laatste kunststukjes terwijl ook de talent volle To Bolijn met pentekeningen en houtsnijwerk haar medewerking verleent. De schaakvereniging TOG houdt doorlopend simultaanpartijen maar ook voor een gezellig partijtje schaak is er gelegenheid. Verder zijn er uiteenlopende hob by's te aanschouwen. De postzegel vereniging ,.G. J. Peelen" heeft van enkele leden kaders opgesteld, er is amateur-fotografie, emailleren, droogbloemen, oude Bruse ansich ten, een Anton Pieck-verzameJing, klederdrachtpoppen en een verzame ling van 60 verschillende eierdopjes. Demonstratie De postzegelvereniging houdt in de bestuurskamer om elf uur en om half drie een dia-lezing ..Filatelie in Vo gelvlucht" die een beeld geeft welke landen en thema's waard zijn om ver zameld te worden. Om half twaalf en om drie uur geeft Piet Neele, die mo menteel een cursus bloemsierkunst in Bru geeft, een demonstratie wat er met een eenvoudige bos bloemen kan worden gedaan. Voor de jeugd is er een gratis wedstrijd: .Herken de postzegel", waaraan leuke prijsjes zijn verbonden. Grotere prijzen zijn er te verdienen met de tombola die wordt gehouden. Aan het bestaande hoofdgebouw langs de Mosselstraat zal een uitbrei ding plaatsvinden met zes woningen en langs de Hoge Molenstraat zullen - na amovering van de voormalige kleuterschool - twaalf nieuwe wonin gen worden gebouwd. Verder zullen in het hoofdgebouw door verbouw 29 wooneenheden worden gerealiseerd. Op grond van het vigerende be stemmingsplan 'Dam-Oude Haven' mogen hier echter uitsluitend gebou wen voor bejaarden, verzorgings- of verpleegtehuizen worden gebouwd. De plannen van 'Beter Wonen' heb ben echter wel de instemming van het college van b en w en derhalve wordt de raad voorgesteld vooruitlopend op een wijziging van het geldende be stemmingsplan thans een voorberei- dingsbesluit te nemen, teneinde 'Be ter Wonen' de gelegenheid te geven het bestaande verpleeghuis te ver bouwen en uit te breiden. Dit voor stel komt aan de orde in de raadsver gadering op maandagavond 16 december in het Zierikzeese stad huis, aanvang 19.30 uur. Grondverkopen De raadsagenda vermeldt verder een aantal voorstellen tot verkoop van grond. Zo werd van C. W. Deurloo het verzoek ontvangen tot verkoop van een perceel bouwgrond in het be stemmingsplan 'Haringvlietplein'. Op dit perceel zal een meubelshow room met woning worden gevestigd. De raad wordt voorgesteld het betref fend perceel te verkopen voor de tota le som van 207.500,— exclusief btw. Verder wordt de raad voorgesteld te besluiten tot verkoop van enkele percelen grond in het bestemmings plan 'Kaaskenswater', te weten aan: mevrouw C. van Essen-Traas/de heer G. R. van der Wiel; aan J. L. Kouijzer en aan P. A. Lubbers. Delta Elektronika BV te Zierikzee heeft het voornemen een bedrijfshal te bouwen aan de Vissersdijk. Aange zien de bouw gedeeltelijk in strijd is met het bestemmingsplan 'Groene Weegje' en men op korte termijn met de bouw wii starten, werden twee plannen ontwikkeld. Bouwplan 1 voldoet aan het bestemmingsplan; bouwplan 2 is wegens overschrijding van de rooilijn hiermee in strijd. Ten einde Delta Elektronika BV gelegen heid te geven ook met de uitvoering van bouwplan 2 te starten, wordt de raad voorgesteld vooruitlopend op WORDT WEER. een wijziging van het bestemmings plan, een voorbereidingsbesluit te nemen. Ten behoeve van een onderzoek naar renovatie van de kademuur langs de Engelse Kade, inclusief grondonderzoek wordt de raad een krediet van 40.000,— gevraagd. De commissie publieke werken zal voor afgaand aan de raadsvergadering op 16 december nog nader advies over dit voorstel worden gevraagd. Op de lijst der ingekomen stukken prijkt een brief van de gemeente Oostburg naar aanleiding van de sa menstelling en wijze van benoeming van de Raad der Commissarissen der N.V. WMZ. B en w vinden, dat door het ge meentebestuur van Oostburg onvol doende argumenten zijn aangevoerd voor de juistheid van de stelling, dat het aantal commissarissen bij de WMZ moet worden teruggebracht tot bijvoorbeeld de helft. Verder vindt het college ook, dat voor de door het gemeentebestuur van Oostburg be pleite vergroting van het aantal geko zen locale bestuurders in de Raad van Commissarissen geen enkele reden bestaat. B en w van Zierikzee achten het onjuist in deze een onderscheid te maken tussen gekozen en benoemde locale bestuurders. Bovendien wordt erop gewezen, dat de raad in de huidi ge samenstelling acht, in plaats van Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Dichte mist Boven West-Europa gaat zich een hogedrukgebied opbouwen. Van nacht vormt zich bij weinig wind op uitgebreide schaal mist. De mist wordt plaatselijk zeer dicht en zal zich ook overdag kunnen handhaven. Overigens komt laaghangende be wolking voor. Minimumtemperatuur komende nacht 1 graad. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 14 dec.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 4 graden Windkracht: zuidoost 3 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuid 4 Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 11 dec. Zon op 08.38, onder 16.28 Maan op 08.10, onder 15.35 12 dec. Zon op 08.39, onder 16.28 Maan op 09.38, onder 16.22 Nieuwe Maan: 12 december (00.54) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Na het wegtrekken van een depressie via Denemarken naar het Oostzeegebied, begint de lucht druk sterk te stijgen. Er ontstaat bo ven onze omgeving een hogedrukge bied met morgen in de middag een druk van boven 1030 millibar. De wind is vandaag snel afgeno men. Tijdens opklaringen daalt de temperatuur in de komende nachten tot om het vriespunt en er ontstaat op veel plaatsen mist. Morgen overdag bestaat de kans dat die mist maar moeilijk zal optrekken, zeker op plaatsen waar de mist blijft hangen. Tbt en met donderdag komt er in deze situatie weinig verandering. Daarna verplaatst het hogedrukge bied zich naar Midden-Europa en komt er bij ons wat meer wind. De temperaturen worden dan iets hoger. de door Oostburg genoemde twee, ge kozen bestuurders telt. Het college stelt wel voor steun te verlenen aan de in de betreffende brief van Oostburg bepleite verschui ving van het recht tot benoeming van commissarissen van de Raad van Commissarissen naar de vergadering van aandeelhouders, zulks met het oog op een juiste scheiding van belan gen en bevoegdheden. Vervolg pagina 3 De raad wordt een krediet van f 40.000,— gevraagd ten behoeve van een onderzoek naar de renovatie van de kade muur langs de Engelse Kade inclusief grondonderzoek. Visserij, scheepvaart, bedrijfsleven: GOES - Het ziet er naar uit dat bij het sluiten van de stormvloedke ring in de monding van de Oosterscheldc wordt uitgegaan van een hoogst mogelijk waterpeil van 3.25 meter plus Nieuw Amsterdams Peil (NAP). Dat is maandagavond in Goes gebleken tijdens een voorlich tingsbijeenkomst door Rijkswaterstaat over het beheer van de storm vloedkering in de monding van de Oosterscheldc. Er zijn drie sluitingsmogelijkheden die alle de veiligheid van het ach terliggende gebied garanderen. Namelijk sluiten bij 2.75 meter, 3.00 me ter of 3.25 meter boven NAP, zo blijkt uit een rapport dat Rijkswa terstaat heeft opgesteld op verzoek van de Raad van de Waterstaat. Als voor een waterpeil van 3.25 meter plus NAP wordt gekozen dan zal het peil op de Oosterschelde 2.00 plus NAP blijven en hoeft de storm vloedkering gemiddeld maar een keer in de vijf jaar te worden gesloten. Dit zal dc eventuele schade voor het milieu enorm beperken, aldus het rapport. Volgens voorzitter Van Goor van de werkgroep die bepaalt hoe en wanneer de stormvloedkering in de toekomst gebruikt zal worden, zou dat bij een keuze van 2.75 meter boven NAP eenmaal in het jaar en bij 3.00 meter boven NAP een keer in dc twee jaar zijn. Tijdens de bijeenkomst van maandagavond in Goes bleken vooral de visserij, de binnenscheepvaart en het bedrijfsleven voorstander van een sluiting bij de hoogst mogelijk waterstand van 3.25 plus. Het sluitingsmechanisme van de dam zal voorzien worden van een noodsluitingssysteem voor het geval de normale sluiting van de storm vloedkering door onvenvachte omstandigheden niet plaatsvindt. Er worden in januari nog hoorzittingen gehouden door de Raad van de Waterstaat. Dit orgaan zal voor 1 augustus advies aan de minister van Verkeer en Waterstaat moeten uitbrengen, zodat deze nog voor 1 oktober een definitief besluit kan nemen over de vraag bij welke wa terstand de stormvloedkering in de toekomst gesloten wordt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1