NIEUWSBODE Zierikzee vanuit verdedigende stelling in boeiend duel voorbij terugvallend Baronie Jan Tierie vrcege match winnaar van mager competitieduel tussen SKNWL en Kruiningen 4 Mevo verspeelt in extra tijd halve buit bij De Meeuwen TOTO X X X X X X X X X X X X Dreischor en Sluis delen buit opnieuw Ouwerkerk verlaat laatste plaats door 2-1 zege Toppaard Ferdl afgemaakt na >uissanee-zege Patrick de Broekert heeft zich ont popt als een koele kikker, die de taak als laatste man in de tweede klas ze ker aan kan. Met Bart Helbers vormt hij een ijzersterke tandem in het cen trum van de verdediging. Zij worden op de vleugels uitstekend gesteund door Han van de Sande en Marco van Oeveren, terwijl slotman Peter Noor- dij ke meer en meer de schroom van zich afwerpt. „Hij zal nog meer bra- vour moeten krijgen, maar hij groeit van week tot week", erkende de Zierikzee-coach. Wim Mulders, Ronald van Oeveren, Kees Verkaart en strateeg Wim Over- weel bezetten het middenveld en in de frontlinie traden Theo Wittenberg en Jan-Leen Boot aan. Wittenberg verving de zieke Rini Stoutjesdijk. Hij toonde aan de balvaardigheid ze- ZOUTELANDE - De Zierikzeese vierde klasser Mevo is er andermaal niet in geslaagd om het Zoutelandse De Meeuwen naar een nederlaag te spelen. Kreeg de ploeg van Peter Goedegebuure in Zierikzee met 4-5 klop, nu werd het in Zoutelande 2-2, nadat Mevo lange tijd op een revan che leek af te stevenen. Pas in blessu retijd kon Kees Davidse uit een scrimmage de gelijkmaker aan laten tekenen. Tot aan de openingstreffer van Dick Lunenburg in de 35e minuut van de eerste helft had De Meeuwen het iets betere van het spel. De thuis ploeg was meer in de aanval, maar kon dit niet uitdrukken in treffers. Tussendoor waren er mogelijkheden voor Mevo, maar Jan Heikamp kopte uit een gave pass van Reimo Faber net over en Dirk van der Sleen ver bruikte een beweging te veel, toen hij in een goede positie was gemanoeu vreerd, waardoor alsnog onheil voor De Meeuwen kon worden voorkomen. Uit een hoekschop van René Verwijs had Dick Lunenburg meer succes. Hij kwam bij de tweede paal inlopen cn knalde in een keer in. Even later werd Marco Bijdevaate door zijn di recte opponent Kees Davidse uit de wedstrijd gewerkt, waardoor Dick Lunenburg moest opschuiven naar de voorstopperpositie om zich met de bewaking van Davidse te belasten. In de tiende minuut van de tweede helft had doelman Eddy ten Klooster erg veel moeite met een rare stuiter bal van Ronnie Dek. Tben hij de bal alsnog probeerde te bemachtigen viel Kees Davidse over hem heen, waarna arbiter Picard de bal op de stip legde. Theo Francke benutte het buiten kansje (1-1). Na de gelijkmaker be heerste Mevo de wedstrijd. Tien mi nuten na de gelijkmaker van De Meeuwen was het andermaal rank uit een hoekschop van Verwijs. Dirk van der Sleen leidde de aandacht af en op nieuw was Dick Lunenburg attent ter plaatse om raak te schieten. De Meeu wen ging in de slotfase nog drukken, maar succes leek uit te blijven, totdat een hoekschop van Dek door Eddy ten Klooster het veld werd in- gestompt. Ruud Vercruysse expc- diëerde de bal verder, maar het leer werd met een ferme trap weer in de melee van spelers teruggebracht, waar Kees Davidse het laatste tikje verzorgde. De klok wees toen reeds de 47e speelminuut aan. De Meeuwen was blij met het nog onverwachte ge lijkspel en Mevo werd overmand door teleurstelling. ker nog niet verleerd te zijn, maar qua snelheid is hij nog zeker niet de oude. Twintig minuten voor tijd ver ving Schipper hem door Kees Stout jesdijk, omdat hij was uitgeblust. Het begin was voor Zierikzee hoop vol. Wim Overweel deponeerde in de vijfde minuut een vrije trap in het zestien metergebied waar de mee op gerukte Bart Helbers volkomen vrij werd gelaten. In een beweging lepel de hij de bal achter doelman Kees Suikerbuik. Baronie ging onmiddel lijk in het offensief, maar stuitte daarbij op de goed. georganiseerde Zierikzeese defensie. Tussendoor kreeg Zierikzee ook mogelijkheden via Wim Overweel en Jan-Leen Boot, maar zij misten beiden nipt. Een kwartier voor het verstrijken van de eerste helft veroorzaakte Theo Wittenberg een paar meter buiten het eigen strafschopgebied een vrije trap, die keihard door de muur werd ingeschoten. Peter Noordijke loste de bal, maar het leer kon alsnog worden opgeruimd. In het slotkwartier mani festeerde de Zierikzee-doelman zich twee keer nadrukkelijk. „Wanneer die ballen erin gegaan zouden zijn, hadden we niks kunnen zeggen, maar juist op die momenten blijkt Peter Noordijke veel zelfverzekerder dan in het begin van de competitie", on derkende Jack Schipper. Ook in de tweede helft toonde de Kerkwerve- naar zich een rots in de branding bij uitvallen van de Bredanaars. Overi gens ontbrak het in die tweede helft ook weer niet aan Zierikzee-moge- lijkheden. Na een kwartier bediende Kees Verkaart Jan-Leen Boot met een Roda JC-Heracles Ajax-Sparta Fortuna-Excelsior Den Bosch-MVV Haarlein-AZ'67 Utrccht-PSV Feyenoord-Groningen GA Eagles-VVV NEC-Twente NAC-IIeerenveen Volemlam-Telstar Wagen i ngen- RKC Toto Een juist ingevulde kolom in dc sporttoto ziet er als volgt uit: 1-1-1 -1-2-2-1-1-2-1-3-2. Deelnemers: 47.186. Inleg: 231.402,00. Prijzen: 119.936,00. Toto gelijk Dc uitslag van toto-gelijk is: 3 - 6 - 8 -11-12. Toegevoegde wedstrijd: 23. Deelnemers: 4589. Inleg: 20.152,00. Prijzen: 10.464.00. IjOttO De winnende getallen in de lotto zijn: 7 - 9 - 22 - 23 - 36 - 40. Reservege tal: 31 Aantal deelnemers: 551.673. Inleg: 2.519.696,00. Prijzenbedrag: 1.196.855.00. Cijferspel Dc uitslag van het cijferspel is: 891178. Deelnemers: 245.967. Vaste prijzen. DREISCHOR - Zondag afdelings tweede klasser Dreischor boekte op sportpark De Mol voor de tweede keer dit seizoen een puntendeling te gen Sluis. Werd het in het Zeeuws- vlaamse land in de eerste competitie wedstrijd een opmerkelijke 6-6, nu bleef de produktie van beide ploegen steken bij één treffer. „Gezien de wedstrijd hadden we ei genlijk twee punten moeten pakken, maar dan moet de bal vaker in het vijandelijke net en juist dat gaat ons bepaald niet vlot af", stelde Dreischor-oefenmeester Wim Kom mer. „Er werd keihard gewerkt, maar het afwikkelen van goede aanvallen zit er vooralsnog niet in". Dreischor was voornamelijk de aanvallende ploeg, maar via counters was Sluis bij herhaling gevaarlijk. Uit een van die counters kwamen de Zeeuwsvla mingen na 25 minuten zelfs aan de leiding en de eerste helft werd ook met die 0-1 afgesloten. Na tien minuten in de tweede helft kwam de verdiende gelijkmaker. Piet de Jong knalde een vrije trap door de muur in de touwen. In het laatste half uur kwamen er nog mogelijkheden te over, maar de bal miste steeds nipt het vereiste doel en wanneer het leer wel tussen de palen belandde voor kwam een uitstekende doelman tref fers. Twee minuten voor tijd mocht Sluis nog een strafschop nemen, toen er in het Dreischor-strafschopgebied aan de noodrem werd getrokken. Hans Hoek werd de reddende engel door de elf metertrap te keren. „Op zo'n moment mag je,niet mop peren, maar het zou echt te veel van het goede zijn geweest voor Sluis", vond Kommer. „We zijn blij met het punt, ondanks het feit, dat we toch een plaatsje zakken door de winst van Ouwerkerk en Volharding. Piet de Jong heeft weer gescoord en Den nis Dijst draaide op rechts ook weer goed. Bovendien leverden jeugdige spelers als Nico Schouwenaar en Jan Witte een goede partij af. Juist voor hen is het van belang, dat er weer eens een punt is gepakt. Folmer goed, maar de eindpass naar een bedoelde afwikkeling toe bleef meestal achterwege. Goed opbou wend werk werd ook verricht door Adrie Matthijsse en Leo Wandel, maar het ritme stokte steeds op het moment, dat de voorbereidingen moesten worden getroffen voor de af werking. In de slotfase van de eerste helft probeerden daarom Arie Fol mer en Jan Tierie dan maar om via afstandsschoten succes te boeken, hetgeen met name Jan Tierie bijna lukte. Inmiddels werd wel meer en meer duidelijk, dat Kruiningen niet in staat zou zijn SKNWK ook maar enigszins te verontrusten, wanneer de Nieuwerkerkse ploeg met beleid en overleg zou blijven voetballen. Dat leek een uur te lukken, totdat Jan-Kees van Liere in de ploeg kwam en Maarten de Kok enkele omzettin gen doorvoerde. Aanvoerder/laatste man Wim Lobbezoo schoof op naar het middenveld en John Stroosnijder en Arthur van Noorden vormden het nieuwe centrale verdedigingsduo. Kort voor de omzetting had SKNWK de zaak kunnen beslissen, maar Leo Wandel kopte uit een fraaie actie van Adrie Matthijsse en Jeroen Kesteloo rakelings over. Opdringen Na dc omzettingen ging Kruinin gen van tijd tot tijd meer opdringen, daarbij niet in het minst geholpen door de steeds onzeker wordende Nieuwerkerkse defensie. Echt veront rust hoefde de ploeg van trainer Bram Coomans evenwel niet te zijn. want daarvoor waren de acties van de Kruiningers te steriel. Het enige ge vaar kwam sporadisch van John de Vries, voormalig sterspeler Eric de Keyzer was in de hele wedstrijd nau welijks te zien. Een absolute hoofdrol was er in de Kruiningse ploeg voor rcchtervcrdc- digcr Rudy Dominicus. Deze jeugdi ge speler plooide in defensief opzicht veelal recht wat zijn collega's ver zuimden. Naar gelang dc wedstrijd vorderde werd hij door Maarten de Kok aan Jan Tierie verbonden, een opdracht die Dominicus perfect ver vulde. plus vaak nog het nodige ex tra's. Aan Nieuwerkerkse zijde was er een identieke rol weggelegd voor Jan Brasser, maar hij wist zich ten minste ondersteund door Bram Roks, Joop Wandel en voorstopper Laurens Kik. tenminste tot een groot kwartier voor tijd het verval kwam. Zonder dat Kruiningen noemens waardige verbeteringen vertoonde, sloeg de nervositeit toe in de Nieu werkerkse gelederen cn er kwamen zowaar een paar kansjes voor de be zoekers. Aan de andere kant bezorg de invaller Sam Flikwecrt Aric Fol mer een ideale mogelijkheid om de rust terug te brengen, maar hij faal de in samenwerking met Arie Krista- lijn, die een tweetal minuten voor tijd nog tegen een onnodige boeking opliep. Dat bleef uiteindelijk de eni ge noemenswaardige schade voor de Nieuwerkerkers. maar dat kan voor namelijk Kruiningen zichzelf ver wijten. In de slotfase stond de SKNWK-veste immers bij herhaling op wankelen. De 1-0 bleef echter overeind. BREDA - De hoofdmacht van Zierikzee boekte bij kop loper Baronie een verrassende revanche voor de kansloze nederlaag in de eerste thuiswedstrijd. Op Den Hogen Blok won het toen nog ongenaakbaar ogende Baronie simpel met 1-3, nu trok de ploeg van trainer Jack Schip per met 1-2 aan het langste eind, maar in de slotfase wan kelde de Zierikzeese ploeg toch nog ernstig. „Die slotmi nuten waren echt niet goed voor mijn hart", stelde Jack Schipper lachend. „Voor hetzelfde geld verspelen we in blessuretijd toch nog een punt, maar ik denk, dat de kleine overwinning verdiend was, omdat wij de meeste uitgespeelde kansen creëerden". In de eerste helft kreeg de thuis ploeg reeds mogelijkheden om de sco re te openen, maar Eric Bleyi faalde reeds in de vijfde minuut alleen voor de Heinkenszandse doelman en Niek Hesp schoot net naast. „In de eerste 45 minuten werd het spel vaak te veel opgehouden, waardoor de scherpte uit de aanvallen raakte", concludeer de de Ouwerkerk-oefenmeester. „Heinkenszand kon zich steeds weer reorganiseren, wanneer wij maar aan een aanval gingen denken". De tweede helft begon goed. Reeds in de eerste minuut had Arnold Ver- cauteren succes, toen hij een uittrap van de Heinkenszand-doelman op de borst opving en hij alleen kon door gaan: 1-0. Na twintig minuten was de voorsprong evenwel weer weg. Een lange bal bleef in het zestien meterge bied voor Ad Remeeus hangen, waar na een Heinkenszand-speler op goed geluk de voet tegen de bal zette. Ouwerkerk trok hernieuwd in de aanval, maar Erik-Jan van Dongen raakte de paal, terwijl William Re meeus en Wim Hage het vizier niet op zuiver hadden staan. Tien minuten voor tijd was het toch verdiend 2-1. Een goede actie van William Re meeus werd door Eric Bleyi afge rond. Heinkenszand probeerde met man en macht toch nog een punt te veroveren, maar Ad Remeeus keerde een gevaarlijke, inzet. Toen de bezoe kers uiteindelijk succes hadden, had arbiter Kenson juist tevoren afgeflo ten. beschikkende ruin zette zich bij het aanlopen naar de muur met zoveel kracht af, dat het kootbeen van het linkerachterbeen bezweek onder de enorme druk. Ferdl verliet op drie be nen de piste met naast zich de on troostbare ruiter. Röntgenfoto's, die onmiddellijk werden genomen, we zen uit, dat operatief ingrijpen onmo gelijk was, waarna dierenartsen de ruin Heten inslapen. ïn stryd met de reglementen, die voorschrijven dat een ruiter te paard de piste moet ver laten, verleende juryvoorzitter Jan Brouwer Thomas Frühmann en Ferdl toch de eerste prijs als eerbetoon aan het toppaard. De internationale sportfederatie kan deze beslissing herroepen. NIEUWERKERK - Zaterdag eerste kHser SKNWK is na de thuiswedstrijd tegen Kruiningen Vee punten rij ker, maar daar is dan in feite ook alles lee gezegd om trent het treffen. Het bezoekende Kruinirien kon totaal geen vuist maken en thuisploeg SKNWK Wd zoals zo vaak - alle moeite om het kopje erbij te hoflen, toen de ploeg reeds na ruim twee minuten op voorstong kwam. Dat het uiteindelijk toch lukte om de 1-0 dor de finish te krijgen zat hem voornamelijk in de zwqte van de Kruiningse ploeg. De wedstrijd op het op een enkel stuk na goedbespeelbare hoofdveld van sportpark Het Springer in Nieu- werkerk, kende voor SKNWK een uitstekende start. Nadat Kruiningen een voorzichtig offensiefje leek te hebben ingezet, werd de bal door de Nieuwerkerkse defensie uitverde digd tot even voor het zestien meter- gebied van de bezoekers. Daarbij leek voor de geelzwarten geen vuiltje aan de lucht, totdat middenvelder Rien Kramer de bal foutief te rugspeelde op zijn diiman Huib Krombeen. Het leer mte de juiste richting, waardoor Jaitrierie zich meester kon maken varïe bal. Een laconieke schuiver wa doelman Krombeen te machtig: 1-tjn de vol gende minuut was het b'na weer raak, toen Arie Kristalijn\,n de zij kant goed doorging en hij dVjai voor legde. Jeroen Kesteloo raaL de bal nog wel, maar doelman R,mbeen stond precies in de baan hn het schot. Na de voor de Nieuw^erkse ploeg voorspoedige openingsfase speelde het magere spel van beide ploegen zich voornamelijk af op het middenveld. Slechts sporadisch hoef den de doelmannen Toon Wandel en Huib Krombeen enig werk van im portantie te verrichten. Onzuiverheid De ploeg van Maarten de Kok maakte een bijzonder zwakke in druk, ondanks het feit, dat de ploeg wel hard werkte en probeerde om tot gave aanvallen te komen. De onzui verheid in de passes verhinderde dit evenwel. Nauwelijks een pass kwam fatsoenlijk op de beoogde plaats en meer en meer verzandde het spel in besluiteloosheid. Aan SKNWK-kant functioneerden de verdedigende taken tot twintig minuten voor het laatste fluitsignaal uitstekend. De Kruiningse ploeg werd ver van de veste van doelman Toon Wandel gehouden via resolute ruimacties. Ook de opbouw naar dc aanval toe verliep vaak onder lei ding van centraal middenvelder Arie 'tfr.rV Zierikzee kwam in Breda tot een zevental uitgespeelde mogelijkhe den, waaruit uiteindelijk twee keer werd gescoord. Baronie daarentegen kwam tot slechts twee mogelijkhe den, die eigenlijk treffers op hadden moeten leveren, maar doelman Peter Noordijke vertolkte een voortreffelij ke rol, evenals trouwens de hele ver dediging, die door het aangepaste spelsysteem nadrukkelijk in het spel werd betrokken. „We kozen voor een verdedigend concept. Dat is niet ons normale stramien, maar we moesten wel, omdat we ons eigenlijk geen puntverlies konden permitteren, om dat we dan mogelijk in problemen zouden komen. Winst zou bovendien weer voor de nodige perspectieven voor het vervolg van de competitie zorgen", argumenteerde de Souburg- se oefenmeester van Zierikzee. Pa trick de Broekert fungeerde als laat ste man en Bart Helbers trad aan als voorstopper. Wim van der Maas be landde in het tweede team van Zie rikzee. „Die beslissing was bepaald niet licht, maar er kunnen eenmaal maar elf spelers in een team. Wim van der Maas speelde bij herhaling te laconiek. Dat is op dit niveau fataal. In overleg is overeengekomen, dat Wim van der Maas zich via het twee de team probeert terug te spelen in de hoofdmacht", stelde Schipper vast. Degelijke tandem De makers van de twee Zierikzee- doelpunten in de uitwedstrijd tegen Baronie in Breda. Links Bart Hel bers, die 0-1 voor zijn rekening nam en rechts Jan-Leen Boot, die de eind stand op 1-2 bracht. langenoge trap. Boot nam het leer in een kW op de slof, maar de inzet werd gjieerd door doelman Suiker buik. OUWERKERK - Ouwerkerk is door de 2-1 zege op Heinkenszand en het 1-1 gelijke spel van Dreischor te gen Sluis een plaatsje gestegen op de ranglijst in de zondagse tweede klas se. De twee Schouwen-Duivelandse ploegen wisselden stuivertje, omdat ook Volharding een overwinning boekte. Gedrieën kroop het onderste drietal in de tweede klasse dichter naar de vijf ploegen, die de midden moot vormen, toe. Dc 2-1 overwinning van dc Ou wer kerkers betekende de tweede over winning in successie. In de vorige wedstrijd werd Dreischor met dezelf de cijfers geklopt. „Het geeft de bur ger weer wat moed", erkende trainer Piet Vreeke. „We weten nu tenminste, dat we ook nog kunnen winnen, al is het steeds maar op het nippertje". De 2-1 tegen Heinkenszand was overi gens wel een verdiend resultaat, om dat Ouwerkerk het grootste gedeelte van de wedstrijd het beste van het spel had. \uiDLAREN - Het befaamde top- P\rd Ferdl van Alwin Schockeinöh- tijdens Indoor Zuidlaren letter- "j\ ten onder gegaan aan een ^Prestatie. Met zijn Zwitserse be rijd; Thomas Frühmann werd Ferdl win\ar van de puissance door de muumet een hoogte van 2.15 meter te o^bruggen. De ruin schoot er evenVi het ieVen bij in. De o\r een enorm springvermogen SKNWK-spelmaker Aric t'olmer gaat in fraaie stijl naar de bal toe, terwijl spits John de es ijaj nej tevoren miste. De Nieuwerkerkers boekten een 1-0 zege op Kruiningen door een vroeg doelpunt vajan Tierie. 'pen kansen Jan-Led Boot en Theo Wittenberg kregen haw we ge de tweede periode mogelijkhlflcn, die treffers hadden moeten wcvien. Boot stevende met de bal aan«e voet op het Baronie- doel af, mai wist Kees Verkaart en Wim Overwtu elk am een kant van hem. „In plaas van alte geven waag de hij zelf ecunogingl Dat had nooit mogen gebouW Ked Verkaart en Wim Overweel\adden\)eiden zo voor het inleggen", èkende^chipper. Even later modit The. Wittenberg alleen op doelkan Sukerbuik af gaan, maar hij verspeeld alsnog een meters grote voc^sproni zodat an dermaal een unieke kak verloren ging. Even later kwam Les Stout jesdijk in de ploeg. Hij ws nauwe lijks in het veld to\n bij hk alleen op het doel inocht afgaan.ïen fikse ruk aan de noodrem doq laatste man Frans Mertens verhin«rde ech ter de afronding. Hetleverd^e Bre- danaar een terechte boekjg 0p, maar de broodnodige tweedéreffer was voorkomen. Tien minut* voor tijd was het toch zo ver. Ja.Leen Boot werd vanuit de dieptl aan gespeeld, waarna hij in een kei ver nietigend uithaalde: 0-2. De Wijd leek gestreden, maar niets was\jn. der waar. Baronie verzamelde\og een keer alle krachten en Zierilee kwam onder zware druk. Toch duurde het nog tot de 46e ïV. nuut vooraleer het verlangde succ\ er was. Wim Mulders verspeelde a bal en Michael Aben passeerde Pete\ Noordijke. Nog was het duel evenwe\ niet afgelopen. Arbiter Verstraaten liet vier minuten doorspelen en in die periode kon Marco van Oeveren de opgerukte Peter Zwerus slechts via een sliding in het strafschopgebied stuiten. Een fluitsignaal volgde. „De schrik sloeg me om het hart, want ik zag de bal al op de fatale stip liggen", verzuchtte Schipper. „Maar wat een opluchting toen Verstraaten het met een indirecte vr^je trap bleek af te doen. De inzet werd in de muur ge knald en toen was het echt voorbij. Dat zijn van die dingen waar je op zo'n moment niet goed van wordt, maar de buit was binnen. Wanneer we in het verdere verloop van de com petitie wat regelmatiger presteren, dan kunnen we nog een aardige rol spelen in de tweede klas. Wie weet".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4