Westerschouwen start eerste Zeeuws project voor de gevelisolatie Beroepschrift Poll Renesse door overschrijding termijn mogelijk niet ontvankelijk Hugo van Wijk in Bewaerschole DE ZIERIKZEESCHE COURANT HENK BAKKER WAT HET Boertien naar Brouwershaven BURGH-HAAMSTEDE - Het beroepschrift van O. Poll uit Renesse tegen de gemeentelijke weigering tot het verlenen van een bouwvergunning voor twee zwembaden aan de Laone 4 lijkt geen willig oor te vinden bij de gemeenteraad van Westerschouwen. De commissie voor de beroepschriften is van me ning, dat Poll geen geldige reden heeft voor zijn ver late protest en stelt de raad dan ook voor om het in gestelde beroep niet ontvankelijk te verklaren. De gemeenteraad buigt zich hier maandag 16 december over in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede. Burgemeester en wethouders weigerden de bouwvergunning op 23 juli van dit jaar, omdat de bouw van de zwembaden op de aangege ven plaats in strijd zouden zijn met het geldende bestemmings plan. Op 3 september stuurde Poll het college zijn bezwaarschrift toe, waarin hij onder meer aan voerde dat de afwijzing gebaseerd was op het feit, dat op de onderha vige grond met de bestemming tuin slechts bouwwerken zijn toe gestaan ten dienste van de bestem ming. Functie Volgens de bezwaarde heeft een zwembad een functie in combina tie mot de tuin. Verder voerde hij aan, dat het zwembad meerdere malen op de voorgelegde tekenin gen stond aangegeven en de omge ving geen overlast zou ondervin den van de zwembaden en het gebruik daarvan. De commissie beroepschriften behandelde het bezwaar in de vergadering van 15 november jongstleden. Op ver zoek lichtte Poll zijn protest nog toe. Laatstgenoemde had binnen een maand moeten reageren op het negatieve besluit van b en w. maar had dit niet gedaan. Tijdens de hoorzitting voerde Poll hiervoor aan. dat de drukke werkzaamheden hein de gelegen heid niet hadden geboden, terwijl daarnaast ook het uitbreken van brand nog een vertraging van zijn reactie tot gevolg heeft gehad. Zo als gemeld waren dit voor de com missie geen redenen, om dieper in te gaan om Poli's bezwaar. N. A. Dambruin uit Burgh- Haamstede lijkt meer succes te hebben met zijn beroepschrift te gen de weigering van een bouw vergunning voor de uitbreiding van zijn fruitloods/werkplaats aan de Vertonweg 2. In eerste in stantie weigerde het college de vergunning, omdat het bestem mingsplan een agrarische functie was toebedeeld (een van de rede nen -red). In zijn bezwaar schreef Dambruin, dat de uitbreiding ge bruikt moet gaan worden als gara ge voor auto's, machines, werktui gen en wagens en voor de opslag van fust, hetgeen tegenwoordig vanwege het toegepast materiaal voor eenmalig gebruik niet meer buiten kan worden opgeslagen. Verder voerde de bezwaarde aan, dat tweederde van de kleine loods gebruikt wordt voor caravan- bouw, waarvoor hij al veertien jaar een gemeentelijke vergun ning heeft. Onzekerheid Ook wees Dambruin nog op het feit, dat voor het gebied ai zeer lang (18 jaar) een voorbereidings- besluit geldt met de daaraan ver bonden rechtsonzekerheid voor de burger. Al deze argumenten bij el kaar heeft de commissie voor de beroepschriften doen besluiten, om de raad nu alsnog te adviseren gehoor te geven aan de bezwaren van Dambruin en hem zijn ver gunning te geven, mits deze ak koord gaat met een daartoe op te stellen overeenkomst met boete beding. De gemeenteraad praat tijdens haar vergadering verder nog over onder meer een verhoging van de subsidie voor de Federatie Maat schappelijke Dienstverlening Noord-Zeeland, verkoop Oranje- hofgronden in Renesse, een ge deeltelijke goedkeuring van be stemmingsplan Kom Renesse en het onderzoek naar geloofsbrie ven. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 9 DECEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23843 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Verdeling ZLM-voorzitter A. J. G. Doeleman is van me ning, dat Zeeland alert zal moeten zijn op de verdeling van gelden, die het rijk aan de pro vincies beschikbaar stelt. (Pag. 2). Optimistisch Het college van b en w van Westerschouwen is optimistisch gestemd over de woningbouw markt; voor 1986 wordt enige groei in de vrije sector verwacht. (Pag. 3). Verdedigend Zierikzee trad koploper Baronie in Breda van uit een verdedigend concept tegemoet, het geen bijzonder goed uitpakte. De Bredanaars leden het vierde verlies. (Pag. 4). Vierkamp In The Country Club in Renesse werd een bij zonder geslaagde districtsfinale vierkamp bil jarten afgewerkt, die in Adrie Geelhoed een sterk winnaar kreeg. (Pag. 6). Een goed. begin is het halve werk. Spreekwoord Juist de betrokkenheid van het niet Westerschouwse bedrijf Isoplan was voor PvdA-raadslid J. C. Hen- drikse aanleiding om tijdens de feestelijke bijeenkomst in het ge meentehuis toch een kritische toon te laten horen. ,,Wij waren in eerste instantie absoluut tegen medewer king van ondernemingen, die niet in onze gemeente waren gevestigd. Het is ons gebleken dat het een zo inge wikkelde en gespecialiseerde mate rie is, dat ik de medewerking van Iso plan goed kan voorstellen. Toch blijft de PvdA bij eventuele volgende projecten in de gevelisolatiesfeer steeds nagaan of een en ander niet door onze plaatselijke ondernemers uit te voeren is". Burgemeester J. L. Niemantsver- el riet-Leenheer sprak haar goedkeu ring uit over de toegezegde financiële steun van het rijk en zei tevens te ho pen, dat het project ook volgend jaar kan worden voortgezet. Dat is mede afhankelijk van de subsidiestroom, waarover Van der Meer gematigd op timistisch was. .Westerschou wen heeft met dit eerste project in Zee land een stapje voor en er zijn ook ar gumenten voor de noodzaak aan te voeren. Toch - nu er meer bekendheid over uw project is - zullen er kapers (andere gemeenten) op de kust zijn, die ook aanspraak willen maken. Dat is dus een kwestie van afwegen", al dus Van der Meer. Op de vraag of Wes terschouwen bereidt is zelf geld bij te leggen als het rijk (gedeeltelijk) ver stek laat gaan kon de eerste burger niet antwoorden. Haar gemeentese cretaris, J. W. de Jonge, benadrukte dat het hier een taak van het rijk be treft. Officiële handeling Voordat de aanwezigen echter over en weer lovende woorden konden spreken stond enkelen van hen eerst Vervolg pag. 7 Van Wijk heeft een indrukwekken de collectie schilderijen bij elkaar weten te brengen, die door de goede opstelling en verlichting volledig tot hun recht komen. Duidelijk blijkt, dat landschappen en delen daarvan de grote liefde van de bejaarde kunstenaar zijn. Naast aquarellen en olieverfschilderijen heeft Van Wijk ook een enkele pentekening opgehan gen in de Bewaerschole. Het zijn voornamelijk kunstwerken met een Frans landschap erop, maar ook de eigen regio is hij niet vergeten. Gelegenheid Maar voordat\de aanwezigen de ge legenheid kregen zich eens goed te verdiepen in de 'aangeboden' kunst, stond hen eerst een openingswoord van Leupe te wachten. Die verhaalde voornamelijk over de levensgeschie denis van de in 1911 geboren Van Wijk. ,,Dat ik hier mag spreken zie ik als een verheugende taak, maar ook als een ontroerende belevenis. Hugo van Wijk is een goede vriend van me", aldus Leupe, die zijn bewondering voor de kunstenaar niet onder stoe len of banken stak. Van Wijk had al op zeer jeugdige leeftijd belangstel ling voor de schilderkunst, die hij in zijn verdere leven goed heeft ontwik keld. In zijn schilderijen wijkt hij makkelijk van de natuurlijke kleu ren af, die hij vakkundig vervangt door speelse en vrolijke tinten. Schilderkunst laat zich moeilijk uitleggen op papier vandaar dat het vermelden van de openingstijden meer effect zal sorteren. De expositie 'loopt' tot maandag 30 december en is dagelijks te bezoeken tussen 13.30 uur en 16.30 uur. Op de zondagen en met Kerstmis is de Bewaerschole ge sloten. AMSTERDAM - Een van de grote reisorganisatoren in Nederland, Neckerann Reizen, heeft 1985 afgeslo ten met een omzetstijging van dertig procent ten opzichte van 1984. In to taal heeft dit concern 130.000 reizen verkocht en 125 miljoen gulden omge zet, Neckermann-directeur R. Kla- mer heeft dit in Amsterdam bekend gemaakt. Advertentie gefeliciteerd met je 40ste verjaardag Telefoon 01119-1475 Goede kans om volgend jaar weer geld van het rijk te krijgen Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WORDT WEER. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Opklaringen Een hogedrukuitloper bouwt op boven Zeeland. Vanavond drijven op klaringen binnen. De wind blijft zwak uit het zuiden. De kans op mist zal vannacht en morgenochtend groot zijn. Morgenmiddag enkele opklarin gen. Minimumtemperatuur komende nacht 1 graad. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 13 de cember: Woensdag: Perioden mot zon Kans op neerslag: 10' Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht", variabel 3 Donderdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 20"/V Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht zuid 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 20r< Min.temp.: 4 graden Middagtemp.. graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 10 dcc. Zon op 08.37, onder 16.28 Maan op 6.35, onder 15.03 Nieuwe Maan: 12 december (0.54) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Na het wegtrekken van een regengebied komt het weer dins dag onder invloed van een hogedruk gebiedje. Er ontstaan flinke opkla ringen waardoor de temperatuur in de nacht flink kan dalen Hierdoor ontstaat echter de kans op mistvor ming. Zoals het er nu naar uitziet blijft die echter niet de hele dag aan wezig. In de middag mag dan ook wat zon verwacht worden. Ook woensdag blijft dit weer voortduren waarbij in de nacht opnieuw de temperatuur tot dicht bij het vriespunt daalt Na woensdag draait dc wind weer naar het zuidwesten en komen de temperaturen iets hoger te liggen. Tot zaterdag blijven do regenkansen och ter klein. Westerschouwen loopt nogal eens voorop bij plannen en zette deze tra- ditie vrijdag ook voort. Met een ge velisolatieproject wil de gemeente al le daarvoor in aanmerking komende panden in de gemeente zodanig isole ren, dat geluidsoverlast door verkeer geschiedenis kan worden. Het betreft hier een rijkstaak en het is dus niet zo verwonderlijk, dat de rijksover heid hiervoor 400.000 gulden aan Wesr terschouwen heeft toegezegd. De ge meente heeft dit bedrag alvast voorgeschoten, om meteen aan de slag te kunnen. De eerste Zoals gezegd is Westerschouwen de eerste Zeeuwse gemeente met een dergelijk uitgewerkt plan, maar ook in landelijk opzicht heeft de West hoek een voortrekkersrol. Bijna nog niet eerder zijn soortgelijke plannen toegepast op woningen van alle bouwsoorten. ,,Het is wel vaker voor gekomen, dat gemeenten een hele wijk nemen, waar allemaal dezelfde panden staan. In uw gemeente be treft het oude, nieuwe, kleine en grote huizen. Dat vraagt een gedegen voor bereiding", complimenteerde ir. W. T. J. M. Mutsaers van Isoplan de burge meester en haar ambtenaren. Isoplan voert het project gezamenlijk uit met bouwbedrijf Van der Klooster. Aquarellen, pentekeningen en tot 30 december te bekijken J. Leupe spreekt de toehoorders toe tijdens de opening van de expositie van Van Wijk (met vest). olieverfschilderijen EINDHOVEN - Het Belgische leger heeft bij Philips en MBLE Associated in Brussel radiocommunicatie-appa ratuur besteld ter waarde van 55 miljoen, aldus een bekendmaking van Philips. De order omvat 862 veld- zendontvangapparaten en randappa ratuur. BURGH-HAAMSTEDE - In de Bewaerschole te Burgh- Haamstede is zaterdagmiddag de expositie van Hugo van Wijk uit diezelfde plaats geopend. Zo'n 50 belang stellenden waren getuige van het openingswoord door een goede vriend van Van Wijk, J. Leupe. Namens de ge meente Westerschouwen gaf wethouder J. C. de Feiter ac te de présence. BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Westerschou wen gooit hoge ogen, om volgend jaar weer in aanmer king te komen voor een flinke som geld ten behoeve van de gevelisolatie in kernen met veel verkeer. Omdat meer gemeenten als kapers zullen gaan loeren op deze rijksre geling is het moeilijk te zeggen, of er voor Westerschou wen een volledige subsidie komt of misschien een deel. Dit opperde hoofdingenieur van de Provinciale Water staat, T. G. van der Meer, vrijdagmiddag in Burgh- Haamstede bij het zetten van de eerste dubbele ruit in het kader van het gevelisolatieproject. Een unicum voor Zeeland. Vier op een rij bij het plaatsen van de eerste gevelisolatie: v.l.n.r. burgemees ter Niemantsverdriet. de HID Van der Meer, en de wethouders Padmos en De Feiter. Commissaris van de Koningin dr. C. Boertien. BROUWERSHAVEN - Commissa ris van de Koningin in Zeeland, dr C. Boertien, brengt woensdag 11 decem ber vergezeld van zijn echtgenote, een bezoek aan dc gemeente Brou wershaven. Het echtpaar wordt om 14.00 uur verwacht in het stadhuis, waar het wordt ontvangen door bur gemeester C. Slabbekoorn, de wet houders en dc gemeentesecretaris, allen vergezeld van hun dames. Hierna begeeft het gezelschap zich naar Dreischor waar dc stierenmeste- rij van L. J. Klompe en de Orchi- deeëncultuur van L. J. A Klompe be zocht worden. Om 16.30 uur is ten stadhuize een gesprek gepland van dr Boertien met de leden van de ge meenteraad waarbij namens dc raad het woord gevoerd wordt door J. K. Goemans (VVD) Dit gesprek is een openbare aangelegenheid, die tot 17.30 uur duurt. De echtgenotes bren gen ondertussen een bezoek aan het meubelcent rum Paauwe bv te Zonne maire en de dag wordt besloten mot een gezamenlijk diner van het gezel schap in hotel „Van der Weijde" in Noordgouwe

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1