ÏMpfz, pj 'A<f g ISTA Meevaller restauratie korenmolen Den Haas Inwoners Kerkwerve deden hun zegje over dorpshuis (T)akelig wakker worden VOORDEEL DE ZIERIKZEESCHE COURANT f 4.788,- AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Grandioze kerstshow op tuincentrum Renesse Tuincentrum Renesse Schaap doodgebeten in Ouwerkerk ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Te laks Presentje Individualisering Bridgeparen Wanneer Beter Wonen te laks blijft met de af- In de Burgh-Haamsteeds openbare basis- Onafhankelijk sportbeoefening - individualise- Twee bridgeparen van bridgeclub Zierikzee wikkeling van woningen in Ouwerkrk moet de school De Kirreweie kreeg Sinterklaas bij uit- ring - vormt een fikse bedreigng voor sporten pakten tijdens de laatste ronde in de Christelijke Woningbouwvereniging worden in- zondering zelf een presentje vanwege een met een hoge verenigingsgraad. Een over- hoofdklasse-competitie naast de eerste plaats, geschakeld. (Pag. 3). jubileum. (Pag. 3). zicht. (Pag. 7). (Pag. 11). VRIJDAG 6 DECEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23842 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Hoeveel goeds men ook van ons zegt, men leert ons niets nieuws. La Rochefoucauld Rijk betaalt toch de maximale subsidie Dit nummer bestaat uit 12 pagina's ZIERIKZEE - Wethouder L. J. van Gastel kon de leden van de commissie financiën tijdens de op 5 december ge houden vergadering verrassen met enkele verheugende mededelingen op het financiële vlak. Dat betrof aller eerst de mededeling dat het rijk de maximale subsidie (70%) zal verstrekken met betrekking tot de restauratie van de korenmolen Den Haas. de Vos krijgen na de renovatie van hun woningen. De tegemoetkoming bedraagt 4.000 gulden per woning en de totale kosten derhalve 168.000 gul den. De restauratie van de korenmolen Den Haas op het Bolwerk in Zierikzee vor dert gestaag. Woensdagmiddag werd de vernieuwde rolvloer op de molen ge hesen en op de begane grond wordt hard gewerkt aan de nieuwe kap met daarin het aandrijfwerk.- De gemeente Zierikzee kreeg een dezer dagen ten aanzien van de restauratie een verheugende mededeling van het ministerie van WVC: het rijk keert de maximale subsidie uit, zijnde 70%; de verwachting is dat nu ook de provincie Zeeland over de brug komt en wel met 25% van de kosten. Een en ander betekent dat het mi nisterie van WVC voor een bedrag van 392.000 gulden in de kosten deelt. Volgens de verwachtingen zal nu ook de provincie Zeeland haar steentje van 140.000 gulden (25%) bij dragen. Wanneer alle financiële optel- en aftreksommen zijn ge maakt zal de gemeente Zierikzee een eenmalig voordeel van 158.000 gul den genieten. Een tweede verheugende medede ling betreft de restauratie van de ka demuren langs de Nieuwe Haven. Een woordvoerder van het ministerie van WVC deelde een dezer dagen mee dat alle uitgaven voor deze restaura tie, die voor subsidiëring in aanmer king komen, ook werkelijk gesubsi dieerd zullen worden. Dat betekent dat de aanvankelijk verwachte finan ciële tegenvallers achterwege zullen blijven. Vasthoudendheid boekt resultaat Een derde meevaller is het feit dat het rijk uiteindelijk toch heeft toe gestemd in het volledig subsidiëren van de tegemoetkoming in de verhuis- en inrichtingskosten, die de bewoners van 42 woningen in de P. D. KERKWERVE - De gemeenteraad van Middenschou- wen zetelde bij uitzondering in het oude Verenigingsge bouw van Kerkwerve om in een openbare vergadering de mening aan te horen van de inwoners van die kern over het te bouwen nieuwe dorpshuis. Tegen de honderd Kerkwervenaren gaven aan de uitno diging gehoor, een aardige score op een dorp van nog geen duizend inwoners. bespreking: als het Verenigingsge bouw wordt afgebroken, komt daar Vervolg pagina 2 Van Gastel stelde dat dit resultaat bereikt is dankzij de vasthoudend heid van de gemeentelijke ambte naar, die zich in deze zaak heeft vast gebeten. Onder bijval van alle com missieleden complimenteerde de wet houder de ambtenaar met zijn over winning. Hulpverleningswagen De commissieleden hielden zich donderdag bezig met het voorstel van het college om een krediet van 105.000 gulden ter beschikking te stellen voor de aanschaf van een nieu we hulpverleningswagen voor de vrijwillige brandweer. Ofschoon alle commissieleden het erover eens waren dat de noodzaak tot vervanging van de huidige wagen als een paal boven water staat, werd met name door de heer D. van der Wekken (PvdA) vraagtekens ge plaatst bij het feit of er wel z<fn dure wagen, bij een gespecialiseerd be drijf, moet worden aangeschaft. Hij vroeg zich af of ook niet de plaatselij ke ondernemers in de automobiel branche benaderd moeten worden om een offerte uit te brengen. „Wellicht komen we dan uit op een bedrag dat wellicht enkele tienduizenden gul dens lager ligt." De VVD-vertegenwoordiger L. Be- cu was echter een andere mening toe gedaan. Hij stelde geen problemen met dit krediet te hebben; „Als de brandweer zegt zo'n wagen nodig te hebben, dan ga ik daar direct mee ak koord." Ook de heren C. Bij de Vaate (CDA) en K. T. de Jonge (RU) hadden weinig problemen met het voorstel. Alle commissieleden waren het er overi gens wel over eens dat de gehele ma terie op een puur technisch vlak ligt, waarvan leken verstand hebben. Van der Wekken stelde voor zichzelf vast dat dit eigenlijk iets is voor een com missie brandweer. Van Gastel haastte zich evenwei om vast te stellen dat er op het bestuurlijk vlak al genoeg commissies zijn en dat niemand zit te wachten op nog een commissie. De brandweer is een belangrijke zaak en zij moet dan ook goed materieel heb ben, zo verwoordde hij het college standpunt. Uiteindelijk werd besloten om po sitief advies te geven op het voorstel, met daarbij de kanttekening dat op korte termijn inlichtingen zullen worden ingewonnen bij de plaatselij ke ondernemers. Minder moeite hadden de commis sieleden met de verdeling van een eenmalig financieel voordeel, dat is ontstaan omdat dit jaar geen aanvul lende subsidie meer behoeft te wor den verstrekt aan de Stichting Ge meenschappelijke Bibliotheekvoorziening. Het bedrag van 100.000 gulden wordt als volgt verdeeld: 25.000 gulden gaat naar de reserve ouderenbeleid, 50.000 gulden wordt gereserveerd voor het loopstra- tengebied Weststraat/Postraat en 25.000 gulden komt in de pot reserve VCP. Advertentie W WORDT HET WEER. bij autobedrijf 15% van de nieuwwaarde van de auto die u aankoopt kan voor u zijn. Dit voordeel kan oplopen tot een max. van St. Joostdijk 41 4307 AR Oosterland Verwachting Deltagebied tot zater dagavond; Eerst regen Depressies, randstoringen en zwak ke ruggen van hogedruk volgen el kaar in snel tempo op. Morgenoch tend regen, morgenmiddag opklarin gen. Morgenochtend krachtige zuide lijke wind. Minimumtemperatuur komende nacht 7 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 10 dec.: Zondag: Opklaringen Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 5 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 4 Dinsdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 7 dec. Zon op 08.34, onder 16.29 Maan op 02.04, onder 14.10 8 dec. Zon op 08.35, onder 16.29 Maan op 03.30 onder 14.24 9 dec. Zon op 08.36, onder 16.29 Maan op 05.00, onder 14.41 Nieuwe Maan: 12 dec. (00.54) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Na de depressie die de afgelopen nacht met veel wind en re gen passeerde, heeft voor morgen een nieuw lagedrukgebied zich reeds aangekondigd. In de komende nacht gaat het weer regenen en dit zal morgen nog een groot deel van de dag voortduren. De aangevoerde lucht is iets koeler. De mid dagtemperatuur is morgen onge veer 8 graden. Een restdepressie boven Schotland stuurt wat koelere lucht naar ons land. Ook trekken in de zuidwest stroming wat regen- of buiengebie- den mee. Het blijft dan ook onbesten dig weer. Advertentie Voor- en nadelen van vier ideeën werden besproken, zowel op gebruik als (minder) op financieel gebied. Lo- katie, bij de gymzaal De Werve (er al of niet tegen gebouwd, multifunctio neel, bouwen op de huidige plaats van het Verenigingsgebouw (het goedkoopst), geluidshinder, (proble men met) parkeren, deze onderwer pen passeerden de revue. 't Is bekend, b en w dragen drie al ternatieven aan: 1. bouw op de huidi ge locatie van het oude Verenigings gebouw (waaraan het college de voorkeur geeft: minste kosten en snel gerealiseerd, kopie Dorpshuis Elle- meet) globale kostenberekening 620.000.-; 2. naast de gymzaal De Werve, gekoppeld met een lange ver bindingsgang, globaal 805.000.-; 3. wel bij de gymzaal, maar los van el kaar, globaal 680.000.-. Alternatief 4 betreft een idee van de CDA-fractie, door raadslid Pia Berrevoets als een praatplaatje beti teld. Volgens het college in de zelfde orde van begroting alternatief 2, dus ruim acht ton. Multi-functioneel De meeste raadsleden spraken zich in eerdere vergaderingen uit voor Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 |V] b.g.g 1585 of 1385 vftv bouw aan De Werve vast, waardoor multi-functioneel gebruik wordt be werkstelligd. Sportverenigingen kunnen dan onder één dak profiteren van de dorpshuisvoorzieningen en behoeven niet meer - zoals CDA- raadslid Pia Berrevoets ten voor beeld gaf - de sinterklaassurprises uit te pakken op de gymvloer. De sportbeoefenaars gaven allen de voorkeur aan bouw aan De Werve vast. Om verschillende redenen: na de sportbeoefening (bezweet) buiten om moeten lopen wordt vermeden, het verenigingsleven zal bloeiender worden, aantrekkelijker voor men sen van elders om er gebruik van te maken. Prijskaartje Het prijskaartje van twee ton meer liet ook het publiek niet onberoerd, maar een ander vond weer dat de ge meenteraad deskundig genoeg is om daar zelf over te beslissen. Wethouder van financiën L. C. Hart legde de „publieke tribune" uit, dat de ge meente genoeg geld heeft gereser veerd om te kunnen bouwen. De re serve bedraagt totaal 1.370.000.-, maar er is ook nog geld nodig voor de hoognodige uitbreiding van het ge meentehuis te Scharendijke. Blijft daarvoor te weinig geld over, dan gaat die verbouwing wel op de begro ting drukken met alle negatieve ge volgen van dien. Enquête Geconcludeerd kan worden, dat de meningen uit de zaal synoniem lopen met die van een kleine (reeds gepubli ceerde) enquête die de gemeente eer der dit jaar liet uitvoeren onder om wonenden van de locatie bij de gymzaal en gebruikers van De Werve. Van de 48 formulieren kwamen er 34 terug. Negentien personen (gebrui kers) spraken zich uit voor koppe ling, twaalf (omwonenden Zuidker- kestraat) wilden het liever op de plaats van het Verenigingsgebouw en drie hadden geen voorkeur. Een paar opmerkingen uit de ZIERIKZEE - Met bed en al hangend aan een takelwagen kwam Zwarte Piet Toto - enigszins verlaat - toch nog op bezoek bij de leerlingen van de rooms- katholieke basisschool Sint-Willibrordus te Zierikzee. Sinterklaas en twee andere Pieten waren er donderdagmorgen al even en riepen samen met de kinderen de luie Piet. Die sliep nog als een roos en alleen een takelwagen van Jan de Jonge wist de knecht naar de school te bewegen. Zelfs voor beschuit kwam hij er blijkbaar niet uit. De kinderen hadden zichtbaar schik in de sla perige Piet, die wat angstig van enige hoogte uit zijn bed over het schoolplein keek. Sinterklaas en zijn twee minder luie Pieten waren boos op de uitsla- per, waarna ook de kinderen luid keels 'luie Piet, luie Piet' begonnen te roepen. Voordat een en ander gebeur de en nog voordat de goedheiligman acte de présence had gegeven hadden de allerkleinsten van de school al ver schillende Sinterklaasliedjes inge zet, zoals Daar ginds komt de stoom boot en de Zak van Sinterklaas. Pas nadat de hogere klQ.csen zich ook bij het vrolijke tafereel hadden gevoegd, kwam de oude heiligman zelf. Hij leek de zelfgemaakte hoedjes van de kinderen met hun naam erop geschreven erg te waarderen. Daarom gaf hij de Pieten opdracht, om met snoepgoed te strooien. Het was enigs zins druilerig weer en hier en daar belandde weieens een pepernoot in de natte struiken. Dat deerde de kin deren niet, die voor het kleinste snoepje nog bereid waren de bosjes in te duiken. Nadat de takelwagen weg gereden was en de kinderen weer in de school zaten stond hen nog een korte feestelijke bijeenkomst met de Sint te wachten. Alles voor kerstmis, uniek op Schouwen-Duiveland. Ook alle materialen om zelf kerststukjes te maken. Laone 20, Renesse Tel. 01116-1820 OUWERKERK - S. J. C. uit Nieu- werkerk heeft donderdag bij de rijkspolitie te Zierikzee aangifte ge daan van het doodbijten van een schaap en verwonden van twee ande re schapen door een herdershond. Dat gebeurde donderdagmorgen om streeks 8.00 uur in zijn weide aan de Zuiddijk te Ouwerkerk. C. heeft de hond inmiddels overgebracht naar het dierenasiel te Zierikzee. Advertentie Je zult maar wakker worden op enkele meters in de tucht. Zwarte Piet Toto in Zierikzee overkwam het donderdag morgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1