ISTA BOVENBALK VLOT EN NET IN DE PIJLERDAM GEZET VOORDEEL Neem nou eens notitie: nog niet genoeg politie DE ZIERIKZEESCHE COURANT ,Centimeterwerk" WAT HET f 4.788,- Kinderen brengen hommage aan Sint in de passage IER1KZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 5 DECEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23841 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Financieel beleid Graanbeleid NEELTJE JANS - Deze week is begonnen met het aan brengen van de eerste bovenbalken in de pijlerdam. De eerste (de Hammen 14) werd dinsdag door de Tak- lift 4 behendig tussen twee pijlers gezet. Woensdag werden al weer de voorbereidingen getrof fen voor de tweede bovenbalk, die vandaag - een opening verder naar de kust van Schouwen toe - zou worden aan gebracht. In juni volgend jaar moeten ze er alle 62 in zitten. Een betonnen bovenbalk weegt ge middeld 1200 ton, is 44 meter lang en bijna 5 meter hoog. De breedte van 3.80 meter loopt naar onder toe uit tot 6.40 meter. Het manoeuvreren is een kwestie van centimeterwerk, nog bemoeilijkt omdat deze verbindingselementen moeten worden geplaatst in het rela tief smalle gedeelte tussen de ver- keerskokers en de hamerstukken bo ven daar al aangebrachte schuiven. Om dat precisiewerk zo zorgvuldig mogelijk te kunnen uitvoeren, wordt voor iedere plaatsing een geleide- constructie tegen de verkeerskoker gebouwd, die Rijkswaterstaat toe passelijk schoenlepel" heeft ge noemd. De Taklift tilt de bovenbalken over de kering heen en moet voor het plaatsen dusdanig dicht tegen de ver keerskoker varen, dat de giek van de bok er bijna" tegen leunt." De bovenbalken vormen als het wa re een lijst boven de schuiven. Ze zijn ook bij hoog water zichtbaar, maar worden bij de laagwaterkentering op hun plaats gezet. Het werk speelt zich boven water af, een voordeel bo ven het onderwaterkarwei van de dorpelbalken. Dosbouw vervaardigt (sinds maart) de bovenbalken op de bouwplaats in Kats, waar er deze week 29 in voor raad stonden. De komende tijd wordt er iedere drie dagen één opgeleverd. Acht per week Er wordt na deze - als proefperiode beschouwde - week hard doorge werkt: acht bovenbalken per week, waarbij dus meer dan de helft van de veertien wekelijkse laag waterkente ringen wordt benut. Eerder begonnen Aanvankelijk was gepland pas in februari '86 met de plaatsing van de bovenbalken te beginnen. De plan ning van de verschillende zogenaam de bedrijven" in de bouw is echter aangepast, omdat het inhangen van de schuiven langer duurt door de re paraties die ze moeten ondergaan we gens de fouten die aan de constructie buizen zijn geconstateerd. De drijvende Taklift 4 wordt bij de plaatsing van zowel schuiven als bal ken ingeschakeld, waarbij de veran dering in volgorde geen invloed uit oefent op de einddatum. Taklift in juni klaar De Taklift heeft trouwens nog meer te doen. In de Hammen en Schaar heeft de bok alle schuiven en dorpel- balken aangebracht, maar in het sluitgat Roompot moeten er nog ko men, plus uiteraard alle bovenbal ken. In juni moet al dat werk dus gereed zijn en kan de Taklift uit de Ooster- schelde vertrekken. Niet via de Roompotsluis, te klein voor de bok, maar door een opnieuw open te ma ken doorgang tussen twee pijlers. Dat betekent: reeds geplaatste ver keerskoker lichten, door de opening varen, verkeerskoker terug, en aan de zeekant de laatste schuif eri bo venbalk in de kering plaatsen. Visueel gereed Visueel is de stormvloedkering dan gereed. Onder water werkt de steen- storter.Trias^dan^Qog,evfin..door aan de toplaag van de dreip.pel. - Als veiligheidsproject tegen het water is het werk dan voltooid. En kan koningin Beatrix de stormvloe- Polltie Zaalvoetbal Uit de algemene beschouwingen van de ge meente Duiveland bleek dat de raad afgete kend akkoord gaat met het gemeentelijk financieel beleid. (Pag. 4). Het Landbouwschap dringt aan op de heffing op alle graansoorten. Het schap wil gelden bestemmen om een ombuiging van het graan beleid te verkrijgen. (Pag, 5). Na de 5-1 overwinning op FC Kerkwerve lijkt het wel vast te staan, dat Country Club opvol ger wordt van Bruse Boys als zaalvoetbalkam pioen. (Pag. 11). Het afgelopen toeristenseizoen hield de re creant zich over het algemeen gedeisd. Des ondanks vraagt de Westerschouwse raad om meer politie. (Pag. 3). De boosheid is een dubbel kwaad. Die onder schijn van vriendschap gaat. Spreekwoord Dit nummer bestaat uit 12 pagina's WORDT WEER. DORDRECHT - De chef van een uitzendbureau in Dordrecht, die de gewoonte heeft op de kaarten met persoonlijke gegevens ook de huids kleur van zijn uitzendkrachten te re gistreren, zal strafrechtelijk worden vervolgd. Dat heeft de Dordtse offi cier van justitie, mr. L. Ph. den Hol lander, donderdag meegedeeld. Geen beantwoording op legpenning DUIVELAND - De VVD-fractie in de Duivelandse gemeenteraad infor meerde bij de begrotingsbehande ling vorig jaar reeds naar dc moge lijkheid van een onderscheiding voor bewezen diensten in de vorm van een legpenning of iets dergelijks naast de benoeming tot ereburger der ge meente Duiveland. In de algemene beschouwingen op de gemeentebegroting 1986 herinnert de VVD eraan, dat dit voorstel nader op zijn mogelijkheden onderzocht zou worden. Kennelijk een langdurig en diepgaand onderzoek, constateert de VVD-fractie: ,,Want tot op heden is er nog steeds niets daaromtrent ver nomen, zelfs niet dat men het serieus bedoelde voorstel als een 'quantité ncgligablc' ter zijde heeft gelegd", al dus de VVD. Advertentie bij autobedrijf 15% van de nieuwwaarde van de auto die u aankoopt kan voor u zijn. Dit voordeel kan oplopen tot een max. van St. Joostdijk 41 4307 AR Oosterland ZIERIKZEE - Eveii leek het er voor de buitenstaander op dat woensdagmid dag een opstootje gaande was in de Concordia-passage te Zierikzee. Het te gendeel was echter waar want de oploop ontstond in verband met een bezoek van Sint Nicolaas en drie van zijn knechten aan de vernieuwde passage. Een dag eerder had een aantal kinderen een schoen gezet in de doorgang, die ze woensdagmiddag weer konden ophalen, gevuld en wel. Nadat de Goede Sint was gearriveerd met een touringcar nam hij plaats op zijn bisschoppelijke zetel in één van de winkelpanden. De kinderen mochten vervolgens hun schoen uit handen van de Sint in ontvangst nemen. De aan wezigheid van de Kindervriend was er overigens wel debet aan dat een groot aantal kinderen aanwezig was, dat geen schoen had gezet. Dat leverde echter geen problemen want de meegebrachte hoeveelheid cadeautjes was groot ge noeg om te voldoen aan de vraag. VVD Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Buien Depressies blijven bepalend voor het weer. Tijdelijk veel wind en buien. Morgenochtend opklaringen en droog. In de middag toenemende bewolking, gevolgd door regen. Een krachtige tot harde westenwind. Mi nimumtemperatuur komende nacht 8 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 9 dec.: Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 5 Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuid 4 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 6 dec. Zon op 08.33, onder 16.30 Maan op 0.41, onder 13.58 Nieuwe Maan: 12 december (0.54) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Na dagenlang veel be wolking en regen zal morgen de zon wat meer te zien zijn. Het blijft dan overdag nagenoeg droog. In de mid dag neemt echter de bewolking van het westen uit meer toe en kondigt de volgende storing aan. Deze storing veroorzaakt vrijdag avond opnieuw regen. De depressie die vandaag een deel van de dag re gen gaf, trekt van Schotland naar het Oostzeegebied. Zijn opvolger, die zich nu op de Atlantische Oceaan vormt, neemt zijn plaats boven Schotland in. In de komende dagen handhaaft zich boven ons land een westelijke stroming. De ene storing na de ande re kan daardoor ons land bereiken. Het blijft dus onstandvastig weer. Maar de temperaturen gaan enkele graden naar beneden. 'Ach en wee' van PvdA en De bovenbalk Hammen 14 ligt op zijn plaats, de eerste van de 62 van de stormvloedkering. CITROEN Auto Louis Goedbloed Zierikzee - 4951 DUIVELAND - „Al jaren is men vanuit de regio Schouwen-Duiveland bezig om de hogere instanties er van te overtuigen, dat door onderbezetting ons politieap paraat niet optimaal kan functioneren, omdat blijkbaar de personeelsbezetting niet aangevuld kan of mag wor den." De VVD heeft vervolgens ook moei te met de vaak onredelijke kritiek op de taakvervulling der politie van de kant van de burgerij en 'de wellustige daarop gespitste publiciteit, die pre cies weet hoe het moet. maar graag vergeet de mogelijkheid van uitvoe ring aan te geven', aldus de VVD. De opstelling van het rijk getuigt, volgens deze fractie, van een niet te begrijpen onwil om de gevolgen van indertijd verkeerd gevoerd beleid te rug te koppelen. De fractie vraagt wat hieraan nog kan worden gedaan en wat te verwachten is voor de taak vervulling in 1986. Dat schrijft de PvdA-fractie van Duiveland in de algemene beschou wingen op de gemeentebegroting 1986. Men wijst erop, dat al enkele ja ren van gemeentezijde en vanuit het politiekorps zelf de roep om aanvul ling kan horen. De PvdA vindt het dan ook onbegrijpelijk, dat daar nog steeds geen gehoor aan wordt gege ven. Dc verantwoordelijke instanties zouden, volgens deze partij, moeten weten, dat de arbeidsomstandighe den van de politiemensen ouderwets te noemen zijn. ,,Van een normale dagtaak is allang geen sprake meer. In het hoogseizoen is het privélcvon van velen danig verstoord, aldus de PvdA. Ook in het belang van de vei ligheid en handhaving van de orde, acht deze fractie het noodzakelijk via de algemene beschouwingen weder- Advertentie om de aandacht op dit probleem te vestigen. Hele lijst Volgens de VVD-fractie, die een zelfde geluid in de algemene beschou wingen Iaat horen, sieren in naam en rang de leden van het Rijkspolitie korps ook voor Nieuwerkerk een hele lijst, maar er blijkt, volgens de VVD, een heel verschil met de lijst van werkelijk aanwezige, inzetbare krachten op het bureau en langs de wegen van de kernen van Duiveland. ,,Er is een groot verschil tussen standplaats en parkeerplaats", schrijft de VVD. Men doelt hiermee op dc detache ringen, inzet bij Mobiele Eenheid. cursus ter voorbereiding van hogere rang, bijscholing enzovoort. Ook ver wijst de VVD naar het feit, dat over uren en rusttijden, door inzet elders, ten koste van het werk in de gemeen te Duiveland gaan. Dit veroorzaakt dan weer ongerief van overbelasting van dc nog overgebleven inzetbare personeelsleden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1