if ISTA Reconstructie Schuithaven en Mol in Zierikzee nadert Uitvoering Nu met Hope op hoogstaand niveau Subsidiekraan voor Brogum gedeeltelijk dichtgedraaid VOORDEEL Raad Zierikzee zegt nog steeds 'nee' tegen DGD DE ZIERIKZEESCHE COURANT Grandioze kerstshow op tuincentrum Renesse Tuincentrum Renesse RU-fractie voorlopig tegen elke subsidie aan jongerensociëteit WAT HET f 4.788,- NIEUWSBODE Fruittelers De Schouwen-Duivelandse fruittelers tonen voorzichtige belangstelling voor de Centrale Tuinbouwveiling, maar vragen versoepeling van de openstelling wegen. (Pag. 2). Mismanagement Tijdens de vergadering van de Verenigings raad van Beter Wonen kreeg voorzitter F. K. Vos instemmend applaus naar aanleiding van uitlatingen van zijn kant. (Pag. 4). Play-backwedstrijd De Brouwse Middenstandsvereniging organi seerde voor de twaalfde keer een play- backwedstrijd in het plaatselijke Tonnenmaga- zijn met zestien groepen. (Pag. 4). Verlichting De Zierikzeesche IJsvereniging kan een cre- diet tegemoet zien van f 20.000,- om een nieu we verlichting rond de ijsbaan te realiseren. (Pag. 6). DINSDAG 3 DECEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23840 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wanneer een diplomaat ja zegt bedoelt hij misschien; wan neer hij misschien zegt bedoelt hij nee; wanneer hij neen zegt is hij geen diplomaat. Anoniem Woensdag 11 december openbare hoorzitting in stadhuis ZIERIKZEE - „Door het ontbreken van een voor voet gangers bestemde strook op de Zierikzeese Schuithaven en langs de noordzijde van de Mol is het voor voetgan gers (winkelend publiek) onaantrekkelijk en in zekere mate onveilig, om langs de winkels te wandelen. Zo luidt de door de gemeente Zierikzee geformuleerde pro bleemstelling van een klein deel van haar oude bin nenstad. Zij gaat dit nu aanpakken met de achterliggen de doelstelling, een scheiding te creëren tussen de voetgangers en het rijverkeer. De voetgangers dienen een zodanige plaats in de gegeven ruimte te krijgen, dat deze zo weinig mogelijk worden gehinderd door het gemotori seerde verkeer en de fietsers. Mol op de voetgangersstrook gepar keerd worden is het noodzakelijk dat De gemeente hanteert bij de reali satie een aantal uitgangspunten. Voor wat betreft de Mol wil zij het trottoir aan de zuidzijde handhaven; een rijbaan van 3,50 meter breedte voor het gemotoriseerde verkeer (nu variërend van 4,85 tot 6,75 meter); een voetgangersstrook langs de noordzij de en één parkeerplaats voor vracht wagens ten behoeve van de bevoorra ding van winkels/bedrijven aan de Mol en Dam. Schuithaven Voor wat betreft de Schuithaven gaat het reconstructieplan uit van een voetgangersstrook langs de oost zijde, een rijbaan van 4 meter breedte en een herindeling van de parkeerge legenheid. Met betrekking tot de re constructie is veelvuldig de naam 'winkelerf' gevallen. Volgens Zierik zee is hiervoor geen juridische basis aanwezig en is een uniforme aandui ding hiervoor niet mogelijk. ,,In en kele gevallen wordt ter aanduiding van zo'n erf wel van dergelijke bor den gebruik gemaakt. Het is de vraag of dergelijke aanduidingen nuttig zijn, danwel vruchten afwerpt", schrijft de gemeente in haar plan. De opzet van het plan is - beknopt - als volgt. De gehele westelijke kop van het Havenplein wordt zodanig gewijzigd, dat meer de rechthoekige vorm pleinvorm wordt benaderd. De rabatstrook als contour langs de rij baanverharding van het plein wordt langs de aansluitingen met de Mol en Appelmarkt voortgezet. De aanslui ting Mol/Havenplein wordt zo uitge voerd dat de indruk ontstaat, dat de Mol een ondergeschikte functie in het zogenaamde verkeerscirculatie- systeem vervult; de as van de rijbaan van de Mol ligt iets verschoven ten opzichte van de as van de noordelijke rijbaan van het Havenplein; de rij baan van de Mol is veel smaller dan de rijbaan van het Havenplein en de entree wordt visueel versmald door het plaatsen van bloembakken aan weerszijden van de rijbaan. Om te voorkomen dat auto's in de Advertentie Alles voor kerstmis, uniek op Schouwen-Duiveland. Ook alle materialen om zelf kerststukjes te maken. Laone 20, Renesse Tel. 01116-1820 langs de rijbaan een obstakel in de vorm van een palenrij geplaatst wordt. Verder zijn er drie zitbanken, verdeeld over de lengte van de Mol, in het plan opgenomen. Rijbaan De rijbaan in de Schuithaven, wel ke logisch aansluit op de rijbaan van de Mol, is zodanig gesitueerd, dat tus sen de rijbaan en de stoepen (aan de oostzijde) een voetgangersstrook ont staat, welke in breedte varieert van 0 tot 3,60 meter. De aansluiting op de Lange Nobelstraat en Hoge Molen straat verloopt vloeiend. In het vlak aan de westzijde van de rijbaan zijn negen parkeerplaatsen en een voor ziening voor het stallen van circa 22 fietsen gepland. De verharding van de rijbaan en de voetgangersstrook is overeenkomstig de materiaalkeuze van de Mol. De parkeerplaatsen worden uitgevoerd met natuursteen-keien en de vlakken daaromheen met klinkers-dikfor- maat. Ook hier is om te voorkomen dat auto's op de voetgangersstrook parkeren langs de oostzijde van de rijbaan een palenrij gepland. De gemeente Zierikzee houdt woensdag 11 december een openbare hoorzitting in het stadhuis, om be langhebbenden en belangstellenden precies op de hoogte te brengen van de plannen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, waarbij de gemeente ongetwijfeld ook situatieschetsen ter verduidelijking zal tonen. De re constructie is voorts te zien in de Vierschaar. De samenkomst van gemotoriseerd verkeer en het wandelend (en winkelend) publiek is onaantrekkelijk en in zekere mate onveilig. ZIERIKZEE - „Als het jeugdwerk je wat waard is, moet je niet direct de subsidies intrekken; daar draai je het jeugdwerk mee de nek om. Je kunt beter kritisch bekijken wat je verder gaat doen.". Deze woorden sprak wethouder J. Groen donderdag tijdens de raadsvergadering naar aanleiding van het RU^standpunt voorlopig tegen elke sub sidie aan jeugdsoos Brogum te stemmen. HAAMSTEDE - Het gemengd koor Nu met Hope heeft zich vrijdagavond bij de jaarlijkse uitvoering op een kwalitatief hoogstaande wijze aan de aanwezige bevol king getoond. Er was uitstekende zang, al dan niet in sa menwerking met de mandolinevereniging Excelsior uit Kruiningen. Dit jeugdige gezelschap onder leiding van Bas Leijs bewees overduidelijk dat het de kunst van het mandolinespel, altijd vrij moeilijk, volledig beheerst. De avond werd geopend door de presidente, mevr. M. Geleijnse- Schoolartsendienst opgeheven ZIERIKZEE - De meerderheid van de gemeenteraad Zierikzee zegt nog steeds 'nee' tegen aansluiting bij de Districtsgezondheidsdienst (DGD) Zeeland. Dat bleek donderdag tijdens de begrotingsbehandeling toen de voorstanders van aansluiting bij de DGD, de leden van de PvdA- en RU-fractie tevergeefse pogingen deden de discussie daarover te heropenen. Meerman die zich speciaal richtte tot burgemeester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer en haar echtgenoot, wet houder J. C. de Feiter en zijn echtge note, de heren E. J. C. Sinke en J. Min derhout respectievelijk voorzitter én secretaris van de Zeeuwse Zangers- bond, oud-dirigent M. Hogenstein en afgevaardigden van zusterverenigin gen. Het koor telt nu 54 werkende leden en de prestaties zijn zo goed dat dit jaar in Middelburg op de Zangmani festatie een tweede prijs werd be haald. Jubilarissen Mevrouw Geleijnse huldigde zes ju bilerende dames. Mevrouw J. v. d. Weel-Schoonaard was vijftig jaar aaneen werkend lid, de dames C. Se- meijn en P. Speelman veertig jaar en de dames N. Meddeler-Geluk en K. Tuinman-v. d. Bos 25 jaar. Mevrouw P. Hogenstein-Schoonaard ook veer tig jaar, maar daarvan vier jaar als rustend lid. Zij ontvingen fraaie ge schenken en bloemen en waarderen de woorden van de presidente. De voorzitter van de Zeeuwse Zan- gerbond, de heer E. J. C. Sinke sprak eveneens toepasselijke woorden tot deze dames en overhandigde hen een oorkonde. Spreker blikte terug op het Zangersmanifest in Middelburg waar Nu met Hope die tweede prijs haalde. Deze prijs is echter veel meer waard, want het koor waagde zich hier tussen ,,de grote jongens" van de zangkunst, waarvan er zelfs één een contract kreeg aangeboden voor op-* tredens met een groot orkest. Hij was vol lof over de kunde van mevrouw Vos-Simons als dirigente en wenste haar en het koor het allerbeste toe. Showgenre Voor het eerst in haar bestaan waagde Nu met Hope zich in het showgenre, het zogenaamde barber- shopsinging, zoals dat in vele Ameri- Reeds bij de re- en duplieken in het kader van de vaststelling van de ge meentebegroting vormde Brogum di verse malen onderwerp van discus sie. De raad bleek het er grotendeels over eens, dat ten aanzien van in vesteringen voor de Brogumboerde- rij even een pas op de plaats gemaakt dient te worden in verband met orga nisatorische moeilijkheden waar de jeugdsoos de afgelopen tijd mee had te kampen. Wethouder van jeugd- en jongeren werk P. de Rijke liet weten, dat de grootste problemen inmiddels zijn verholpen en dat getracht zal worden om Brogum weer in de rails te krij gen. Jeugdwerkleider G. de Groot treedt daarbij op als interimvoorzit ter. Unaniem was de raad van me ning, dat het zaak is een enthousiast Vervolg pagina 3 Advertentie Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WORDT WEER. bij autobedrijf 15% van de nieuwwaarde van de auto die u aankoopt kan voor u zijn. Dit voordeel kan oplopen tot een max. van St. Joostdijk 41 4307 AR Oosterland Vervolg pag. 5 Beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald", hield RU-fractie- voorzitter W. F. Sprengelmcijer de neczeggers voor. Hij verwees naar de verplichtingen, die op de gemeente afkomen in het kader van het ram penplan en meende dat daar toch spoedig een oplossing voor gevonden dient te worden. Eenzelfde pleidooi hield PvdA- woordvoerster M. R. de Jong-van Loo, die zich verder zeer bezorgd maakte over de continuïteit in de jeugdge zondheidszorg, die binnen zeer korte tijd hiaten zal gaan vertonen in Zie rikzee in verband met de opheffing van de Schoolartsendienst. die de af gelopen week een feit werd. Wethouder J. Groen liet weten, dat Zierikzee en Kapelle tegen die ophef fing van de Schoolartsendienst heb ben gestemd; de overige gemeenten waren voor. Overigens heeft Kapelle te kennen gegeven de voormalige voorziening van de Schoolartsen dienst nu als deelpakket van de DGD te zullen gaan afnemen. Ook dat ech ter werd enige tijd geleden door de gemeente Zierikzee afgewezen. Raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester was van mening, dat het pas zin heeft wederom een raads- discussie over de DGD aan te gaan als er vanuit de raad een duidelijk signaal komt, dat zich een wijziging in de eerder ingenomen standpunten heeft voltrokken. Dat bleek donderdag echter nog niet het geval te zijn. De tegenstem mers van de DGD van zowel CDA- als VVD-fractie gaven te kennen geen en kele aanleiding te hebben op hun eer der genomen besluit terug te komen. 'Nood breekt wetten' De voorzitter noemde de alternatie ven, die Zierikzee thans, na ophef fing van de Schoolartsendienst. Vervolg pagina 3 Nu metüope. Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Af en toe regen Veel bewolking en af en toe regen of motregen. Vrij krachtige zuidelijke wind. Aanhoudend zacht. Minimum temperatuur komende nacht 9 gra den. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 7 dec.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: west 5 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 4 dec. Zon op 08.30, onder 16.00 Maan op 23.20, onder 13.31 5 dcc. Zon op 08.31, onder 16.30 Maan op onder 13.45 Laatste Kwartier: 5 december (09.01) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De aanvoer van zachte lucht vanuit het zuidwesten duurt woensdag voort. Storingen trekken in deze stroming vanaf de noordwest punt van Spanje via Zuid-Engeland naar de Noordzee. Deze zone met sto ringen verplaatst zich als geheel zuid oostwaarts dus in de richting van ons land. Achter deze storingen ligt ten wes ten en noorden van de Britse Eilan den wat minder zachte lucht Deze kan na woensdag geleidelijk tot in ons land uitstromen. Voor het zover is wordt woensdag opnieuw een zachte dag. de tempera tuur loopt evenals op dinsdag weer tot boven de 10 graden op. Vlak aan zee en op de Waddeneilanden blijft de temperatuur iets achter. Er is veel be wolking waaruit af en toe wat regen valt. De wind is zuidwest, in het bin nenland matig, aan zee af en toe krachtig.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1