Ed Romer en Leo Dorreman verrassen met uitstekende derde plaats tijdens sterkbezet bowlingtoernooi Unieraadslid Kees Verkerk roert zich tijdens najaarsvergadering KNAU Ria Corré en Rini Hendrikse individueel klasse apart ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2 december 1985 Nr. 23839 7 RENESSE - In Bowlingcentrum Renesse werd het af gelopen weekeinde een driedaags bowlingtoernooi afge werkt onder de naam 'Eerste Renesse Double Handicap Toernooi'. Het betekende het eerste officiële NBF- toernooi op Schouwen-Duiveland. Aan het toernooi werd deelgenomen door 35 koppels uit Zeeland en Zuid- Holland. Via voorronden, waarin ieder koppel vier ga mes moest spelen plaatsten acht koppels zich voor de fi nale. Uiterst verrassend was, dat vier eilandelijke dub bels zich in de finale speelden. De eindzege ging evenwel naar het jeugdige Spijkenisser duo Dick van Os en Ro nald van Anrooy. Zij verwezen Ria Corré en Leo Her- wegh van bowlingclub De Kaasboer uit Biggekerke naar de tweede plaats, terwijl Ed Romer en Leo Dorreman zeer verrassend de derde prijs binnenhaalden. De opmer kelijkste individuele prestaties kwamen op naam van Ria Corré bij de dames en Rini Hendrikse bij de heren, terwijl ook Wim Hoekendijk een bijzonder gelijkmatig toernooi afwerkte met louter premie gamescores. Door het gebezigde handicapsysteem kwamen zij niet aan het puntentotaal van Van Os en Van Anrooy. van Romer en Dorreman. Doordat de laatste twee een aanzienlijk grotere handicap hadden - 165 voor Ro mer/Dorreman tegen 72 voor Hen- drikse/Tuk - dienden zij bijzonder hoog te scoren. Reeds in de eerste game werd dui delijk, dat Rini Hendrikse en Wim Tuk niet het niveau van de voorron den konden benaderen. Samen scoor den zij 311 pins, gevolgd door een sco re van 355 pins in de tweede game en andermaal 311 pins in de derde en laatste game. Door hun geringe han dicap zat enig verlies in de rangschik king er duidelijk in. Hendrikse en Tuk moesten het duo Romer en Dor reman laten passeren, maar ook een ander eilandelijk duo flitste voorbij. Koos en Karin Buijs startten bijzon der slecht door slechts 261 pins omver te gooien in de eerste game van elk tien beurten, maar het New Wave koppel herstelde zich voortreffelijk, getuige de respectievelijk 340 en 341 pins in de tweede en derde game. Met de handicap van 195 kwamen Koos en Karin Buijs uit op 2627 pins, 37 hoger dan de 2590 pins waarop Rini Hen drikse en Wim Tuk waren uitgeko men. Het als achtste de finale binnen gekomen koppel Ben en Co Vogel scoorde achtereenvolgens 275, 318 en 261 pins, hetgeen hen inclusief de handicap van 219 op een totaal van 2544 pins bracht. Meer dan een achtste plaats in de totaalscore bleef er niet over voor het Oldham-duo. naar de derde plaats. Tevens werden zij daarmee de beste Schouwen- Duivelandse combinatie achter de triomfantelijke winnaars Dick van Os en Ronald van Anrooy en de uit stekende Zeeuwse afvaardiging Ria Corré en Leo Herwegh, Het Country Club-duo Wim en Mary Hoekendijk se en Wim Tuk, aantredend onder de eindigde als vijfde, Koos en Karin naam Le Rabot. De prijzen werden Buijs, spelend onder de naam New uitgereikt door Nel Romer, de echtge- Wave, pakten de zesde plaats en de ze- note van hoofdsponsor Ed Romer uit veilde positie was voor Rini Hendrik- Schiedam. De einduitslag van het 'Eerste Renesse Double Handicap Toernooi' met in totaal vier games in de voorronde en drie finalegames. In totaal namen 35 doubles deel (achtereenvolgens het aantal pins in de voorronde inclusief han dicap, het aantal pins in de finale inclusief handicap en de totaalscore): Dick van Os/Ronald van Anrooy775/817 1181 2773 Ria Corré/Leo Herwegh795/796 1132 2723 Ed Romer/Leo Dorreman749/758 1177 2684 Nico en Sylvia van Gelderen842/745 1088 2675 Wim en Mary Hoekendijk779/775 1076 2630 Koos en Karin Buijs743/747 1137 2627 Rini Hendrikse/Wim Tuk829/712 1049 2590 Ben en Co Vogel733/738 1073 2544 Bij de dames was de hoogste gamescore zonder handicap voor Ria Corré met 228 pins en zij nam ook de hoogste score inclusief handicap voor haar rekening met een score van 235. Bij de heren scoorde Rini Hendrikse het hoogst zonder handicap (230 pins), terwijl Koos Buijs de hoogste score inclusief handicap no teerde: 248 pins. Renessenaar Lieven Hoogerhuis kan er nog mee lachen, ondanks het feit, dat hij met Hans Hilgers op vier pins de finale miste. Boivlingcentrum-eigenaar Rijstenhil (links) en hoofdsponsor Romer (rechts) 'steunen' de nestor. Vier Schouwen-Duivelandse teams plaatsten zich voor de finale. Het team, bestaande uit Wim en Mary Hoekendijk, dat uitkwam onder de naam Country Club klasseerde zich na de voorronden op de vierde plaats met 1554 pins, op dertien pins ge volgd door het team Le Rabot, be staande uit Rini Hendrikse en Wim Tuk. Op de zesde plaats klasseerde zich het team van Drukkerij Romer, bestaande uit Ed Romer jr en Leo Dorreman. Zij totaliseerden uit de acht games - iedere speler nam vier games voor zijn rekening - 1507 pins. Koos en Karin Buijs eindigden na de voorronden op de zevende plaats met een totaal van 1490 pins. Pech was er voor het team, bestaande uit good- old Lieven Hoogerhuis en Hans Hil gers. Zij misten de finale op vier pins. De individueel beste prestatie van al le toernooideelnemers in de voorron den kwam op naam van Rini Hen driks e, die uitkwam op een totaal van 789 pins zonder handicap over de vier games, goed voor een gemiddelde van 197,25 per game. De hoogste game was eveneens voor Rini Hendrikse met 230 pins, op de voet gevolgd door Ria Corré van team De Kaasboer uit Biggekerke met 228 pins. Dit team stapte als tweede de finale binnen op een pin van het Spijkenisser duo Dick van Os en Ronald van Anrooy. The Thunderballs kwamen uit op 1592 pins. De Kaasboer op 1591 pins. Ook op de derde plaats legde een team uit Spijkenisse beslag. Nico en Sylvia van Gelderen bleven vijf pins achter op The Thunderballs en vier pins scheidden hen van Ria Corré en Leo Herwegh. De drie leidende teams sloegen een fikse bres naar de overige vijf finalisten, want Wim en Mary Hoekendijk volgden als vierde reeds op 38 pins van de leiders. Finales De finale werd in twee groepen van vier afgewerkt, omdat bowling Re nesse over slechts vier banen be schikt. De eerste groep werd gevormd door de plaatsen vijf tot en met acht uit de voorronden. Hierbij moesten drie Schouwen-Duivelandse duo's het opnemen tegen het als achtste geklas seerde koppel Ben en Co Vogel uit Spijkenisse. In die eerste groep werd veruit de beste prestatie geleverd door het team van Drukkerij Romer. Leo Dor reman legde in de eerste game reeds de basis voor een prima serie door een score van 201 pins te realiseren. Omdat ook partner Ed Romer jr niet slecht presteerde met een serie van 143 pins legde het duo de basis voor een stapje-vooruit. In de tweede van drie finalegames werden de 344 pins gevolgd door een serie van 322 om uiteindelijk te besluiten met 346 pins in de derde game. Voor het duo, dat de bowlingsport pas erg kort beoe fent was belangrijk hoe het gereno- meerde duo Rini Hendrikse en Wim Tuk het eraf zou brengen. Hendrikse en Tuk gingen de finale in met een voorsprong van 34 pins ten opzichte Voor Koos en Karin Buijs zit de klus erop. Het New Wave-koppel plaatste zich verrassend voor de finale, waaruit zij uiteindelijk als zesde tevoorschijn zul- verrassend i len komen. Handicap Het slot van het voortreffelijk geor ganiseerde en door de wedstrijdlei ders Jacob Stoel en Wim Tuk uitmun tend in goede banen geleide toernooi liet nog eens overduidelijk zien wat een belangrijke rol het handicapstel sel speelt. Met name de latere toer- nooiwinnaars Dick van Os en Ronald van Anrooy plukten nadrukkelijk de vruchten uit het handicapsysteem. Van Os en Van Anrooy stapten als besten de finale binnen, maar zij tel den welgeteld een pin voorsprong op Ria Corré en Leo Herwegh, die na mens bowlingclub De Kaasboer uit Biggekerke van de partij waren. Met name de zeer geringe handicap van Zeelands beste vrouwelijke bowler Ria Corré speelde het duo fiks par ten. Zij maakte haar faam meer dan waar door in de voorronde achtereen volgens 192, 177, 228 en 170 pins te scoren, waarmee zij zich ontpopte als de grote vedette van het toernooi met een gemiddelde van 192 pins. Haar partner Leo Herwegh leverde ook een zeer redelijke voorronde af, maar kwam toch niet verder dan 712 pins. Dick van Os en Ronald van An rooy scoorden respectievelijk 683 en 665 pins, maar zij kwamen door hun handicap van 244 toch nog op een ho ger totaal dan het koppel Corré/Her- wegh. Een ander koppel uit Spijkenisse, bestaande uit vader en dochter Nico en Sylvia van Gelderen, profiteerde nog nadrukkelijker van een enorm aantal handieappunten. In de vier ga mes scoorden vader en dochter samen 1275 pins, niet meer dan een totaal voor een zeer middelmatig koppel, maar door de handicap van 312 pins kropen zij alsnog naar de derde plaats op slechts vier pins van de lei ders Van Os en Van Anrooy. De vierde positie kwam terecht bij Wim en Ma ry Hoekendijk. Het koppel toonde opnieuw aan dat zij niet voor niets re gelmatig als sterksten uit de bus ko men tijdens onderlinge toernooien in het Renesser bowlinghuis. Het duo, dat aantrad onder de naam Country Club scoorde respectievelijk 751 en 675 pins. Met de handicap van 128 to taliseerden zij 1554 pins, waarmee Ri ni Hendrikse en Wim Tuk als beste regionaal team werd onttroond. In de grote finale met de vier hoogstge- plaatste koppels uit de voorronden bleken Dick van Os en Ronald van Anrooy hun minimale voorsprong al leen nog maar te kunnen uitbreiden. Terugvechten Via series van 333, 347 en 318 en de wetenschap nog 183 punten extra te krijgen uit de handicappot bleven zij het uitstekend terugvechtende kop pel Ria Corré en Leo Herwegh ruim schoots voor. Het Biggekerkse duo kwam met een finaletotaal van 1048 pins als veruit beste finalist uit de bus, maar doorzat zij slechts recht hadden op 84 handieappunten, moes ten zij toch afgetekend de eer aan hun jeugdige Spijkenisser opponenten la ten. Toch had de finale uiteindelijk nog een daverende verrassing in petto. Doordat Ed Romer en Leo Dorreman in hun finaleoptreden maar liefst tot 1012 pins waren gekomen, rukten zij reeds op naar een vijfde plaats door de tandem Hendrikse en Tuk te pas seren, maar zij bleken daarmee ook plotseling gevaarlijke concurrenten te zijn geworden voor een of meerde re koppels uit de top-vier van de tus senstand. Dat bleek uiteindelijk maar al te waar te zijn. Nico en Syl via van Gelderen scoorden in hun drie finalegames slechts 854 pins, hetgeen hen met de 234 handieappun ten op een totaal van 2675 pins bracht, negen minder dan dat Ed Ro mer en Leo Dorreman via hun uitste kend finaleoptreden hadden bereikt. Ook voor Wim en Mary Hoekendijk luidde de noodklok nog. Zij scoorden in de drie finalegames 980 pins, het geen hen inclusief de 96 handicap- punten op 2630 pins bracht, eveneens beneden het verrassende totaal van Ed Romer en Leo Dorreman. hetgeen impliceerde, dat het duo oprukte Ed Romer (links) en Leo Dorreman eindigden uiterst verrassend als beste Schouwen-Duivelandse koppel op de derde plaats tijdens het grote bowlingtoernooi in Renesse. Na als zesde uit de voorronden te zijn gekomen klom het koppel na de finalemanches nog drie plaatsen. UTRECHT - Op 11 mei kondigde het bestuur van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie (KNAU) op een buitengewone algemene vergadering in Amsterdam, waar een rapport van een interne commissie van onderzoek aan de orde kwam, aan in november af te treden. Zaterdag tijdens de najaarsver gadering van de Unie in Utrecht keerden vier van de zeven bestuursleden te rug. Sedert mei had de KNAU in feite maar vijf bestuursleden. Vice- voorzitter Jan Gijsbertse legde na de Amsterdamse vergadering, destijds door voorzitter Wim de Beer het ergste genoemd wat de Unie in de laatste 25 jaar was overkomen, zijn functie neer en de laatste maanden verscheen be stuurslid Jan Thijssen niet meer op de vergaderingen. Men zegt. dat de tijd alle wonden heelt. Dat bleek in Utrecht niet het geval. Bij de benoeming van de voor zitter, waarvoor de zittende praeses De Beer als enige kandidaat was ge steld. stond het Zierikzeese Unie raadslid Kees Verkerk tot tweemaal toe op een schriftelijke stemming. Klemmende oproepen van ere voorzitter Frans Jutte (,,U heeft als Unieraad geen tegenkandidaten ge stold") en erelid Hans Koomen (,,Do Beer is op dit moment de geschiktste kandidaat") konden Verkerk niet tot andere gedachten brengen, waarop De Beer zelf om een schriftelijke stemming verzocht. Met 29 stemmen voor, acht tegen en een onthouding werd De Beer. die volgend jaar aan de beurt van aftreden is. gekozen. Met de enkele kandidaatstelling van se cretaris Goos Vermeulen en ponning- meester Van Hassel ging de vergade ring bij acclamatie akkoord. Nieuwe gezichten Bestuurslid Annie Schmitz stond eveneens als enige kandidaat, maar ook hier vroeg Verkerk een schrifte lijke stemming. Met 26 stemmen voor, elf tegen en een blanco werd zij herkozen. Nieuwe gezichten in het KNAU-bestuur zijn die van de com missarissen Jan van Montfoort en Rien Stout, die de plaatsen innemen van Gijsbertse en Thijssen. De kwali teitszetel van de Nederlandse Katho lieke Sportfederatie (NKS) werd op nieuw bezet door Bart Leenhouwers. Bart Kappenburg, de scheidende secretaris op wie de commissie van onderzoek het etiket autoritair had geplakt, haalde in zijn afscheids woord na zestien jaar bestuurslid, waarvan acht jaar als secretaris nog eens uit naar de commissie van on derzoek. ..Helaas heeft de commissie van onderzoek niets onderzocht. De meeste elementaire eisen van een on derzoek heeft de commissie gene geerd of naast zich neergelegd. Bo vendien is hel niet correct te noemen, dat enkele leden van de commissie gehengeld hebben naar de vrijko mende bestuursfuncties", consta teerde Kappenburg. Voorzitter Wim de Beer kondigde aan, dat een delegatie van het be stuur komende woensdag gaat praten met de sponsor, die begin van dit jaar werd aangebracht door e^n bemidde lingsbureau. Het contract met de sponsor is noe steeds niet getekend en de mondelinge overeenkomst heeft de Atletiek Unie totnutoe in wezen alleen maar geld gekost. ,,Wc kunnen in de spiegel kijken bij de voetbalbond en kunnen ons afvra gen, of het wel zinvol is mot een inter mediair te werken. Op eigen initia tief hebben we een contract met een sponsor gesloten, dat in een paar da gen tijd rond was. We kunnen onze tijd wel beter besteden aan met maandenlange besprekingen voe ren", argumenteerde De Beer. De ver gadering was het daarmee eens en droeg het bestuur via een motie op uiterlijk per 1 januari een helder beeld te laten zien van de sponsor overeenkomst. Komt de KNAU woensdag rond met zijn sponsor, dan is het zeker dat de nationale indoor kampioenschappen in februari in Zuidlaren niet zullen doorgaan. Wan neer de contacten met kandidaat- sponsor Converse afspringen, is een andere sportkledingfirma bereid geld beschikbaar te stellen voor de dan tijdens het laatste weekeinde van januari in de Zwolse 1 Jsselhal te hou den nationale indoorstrijd. Bondshureau De vergadering ging akkoord met de bestuursplannen een nieuw bonds- bureau te bouwen. Het is de bedoe ling, dat het gebouw in het eerste half jaar van 1987 kan worden betrokken. De bopwkosten. 1,2 miljoen gulden, zal de Atletiek Unie voor het grootste gedeelte uit eigen middelen financie ren. In december hoopt de KNAU ook de aanstelling van dc nieuwe tech nisch coördinator, dc opvolger van de in oktober naar Zweden teruggekeer de Herman Buuts, rond te krijgen. Dc Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) heeft de KNAU al le steun toegezegd bij dc organisatie in 1987 van een grote internationale wedstrijd. Dit evenement, dat de naam Memorial Ad Paulen gaat dra gen, vindt tevens plaats in het kader van het 75-jarig bestaan van het Ne derlands Olympisch Comité. Het is niet uitgesloten, dat de IAAF de wedstrijd zal opnemen in het grand prix circuit.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7