Groot Sint Nicolaasfeest in Haamstede Noordgouwe maakt er een heerlijk Sintfeest van Sint, Pieten en kinders in paardentram door Zonnemaire Bruse Sint vergelijkt raad met kleuterklas Jarigen bij de Sint Met auto van de dijk Raad Bruinisse stemt tegen eigen voorstel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ma; imlag 2 december 1985 Nr. 23839 3 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaal. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon. 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar I 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW. HAAMSTEDE - Met de Middenstandsvereniging Burgh-Haamstede als stuwende kracht op de achter grond organiseerde Pieterman Producties zaterdagmid dag in het Dorpshuis De Schutse een groot Sinterklaas feest, voor iedereen van acht jaar en ouder. De zal was bomvol. Sinterklaas was elders, maar stuurde wat Zwar te Pieten. Het onderdeel van het programma self made music kreeg te weinig «ani mo om in wedstrijdverband op te tre den, doch de play-backers kwamen weer in groten getale in actie. Een ju ry, bestaande uit de dames YVilly Rijnberg-Deurloo en Ellen van Nieu- wenhuijze tezamen met dc heren .Tan Remmers. Jan van Westering en Zwarte Piet, hadden de handen vol om de 17 nummers v^n prjjz$n te voorzien. Playback gaste deze middag Sonja Remmers met 'niiar creatie van Judy Coventer 's Don't cry for me Argentina, waarmee ze on langs in Kapellen bij Antwerpen in een internationaal concours derde werd. Zij oogstte opnieuwe een dave rend applaus. De in de wedstrijd uit komende jongens en meisjes vorm den een allegaartje van wat momenteel op de hitslijsten voor komt. Na rijp beraad van de jury gin gen de drie fraaie bekers naar Marie- ta van Zalm (Gerard Joling), Elsje van Beek, Martiene v. d. Valk (de Straatzangers) en als derde Annema- rie Stigter, Madeion den Adel e.« Eve lien Kooman die de baardige groep Z.Z. Tbp voorstelden. De andere deel nemers kregen allen een aandenken. Voorzitter J. W. Geleijnse trok weer een aantal? prijsbepalende zegel- kaarten waarop rollades, taarten en geldsbedragen werden uitgereikt. Aanstaande zaterdag is de finale van de zegelkaarten. te 14.30 uur in hotel Bom, waar wethouder Padmos onder andere de 1000— zal trekken. Sinterklaas bleef er de hele middag bij in het Verenigingsgebouw, waar zich het feest voor jong en oud af speelde. Het was verwonderlijk, hoe thuis de bejaarde hoge bezoeker zich voelde in die kern van Brouwersha ven. Zijn Pieten hadden kennelijk hun oren terdege te luisteren gelegd in Zonnemaire. Bovendien had het er veel van weg dat Sint zich extra had voorbereid door de Brouwse burger vader te raadplegen... Alle tachtig kinderen tussen de twee en twaalf jaar kregen een aan hun leeftijd aangepast cadeautje. Te vens werden de prijzen uitgereikt van de kleurwedstrijd, waarvoor te keningen waren uitgereikt op de scholen. Iedere klas telde een win naar, dus pakjes genoeg! De jeugd werd vermaakt met een voorstelling van het poppentheater Alteklein uit Zierikzee en er kon op discomuziek worden gedanst. Play-back In de vroege avond voltrok zich de play-backshow als een bonte aaneen schakeling van bekende artiesten, uitgebeeld door kinderen en volwas senen. Zonnemaire telt nog al wat be roemdheden, zo bleek. In de categorie tot twaalf jaar wer den vijf André van Duins onder luid en instemmend applaus tot winnaars uitgeroepen. Martijn, David, Rutger, Kees en René hadden zich allen tot die komiek getransformeerd en haal den de malste capriolen uit met hun zelf geknutselde lopende band. Marie-Claire Huisman (dat had Henny moeten weten!) was zo'n hart- veroverende Dolly Parton, dat ze daarmee de tweede plaats verwierf. De derde plaats. Dat was zulk een moeilijke opgave voor de jury, dat er maar liefst vier derde plaatsen wer den toegekend. Dat waren: Peter 't Hart en Iris Meulendijk als Willy en Willeke Alberti, Monique Duinhou wer met het wilde nummer Fire, Johnny Meulendijk als Danny (Ciske de Rat) de Munck en tot slot Anneke Meulendijk als de geliefde Madonna. Een live-optreden daarna van het Schelde Trio, dat het Sinterklaas feest in Zonnemaire tot een plezierig einde bracht. Met tussendoor nog een Amerikaanse verloting, met als prijs een echt varkentje. muziekvereniging Con Amore, die de stoet met feestelijke muziek leidde. Wethouder S. Loschacoff-de Kanter van Brouwershaven, inwoonster van Noordgouwe, heette de hoge gast wel kom in.het Dorpshuis, voor een volle zaal met kinders en begeleidende ou ders en grootouders. De woorden van de wethouder werden bewaarheid: Sint ontmoette slechts lieve kinde ren, ruim zeventig in getal. Play-back Die lieve kinderen werden ver maakt met een kinderfilmfestival, waarna de wat groteren (tot twaalf jaar) zelf het toneel beklommen voor een play-backshow. Bekende namen als Tineke Schou ten, Maywood, Danny de Munck, Wham en BZN vulden het Dorpshuis, met als gewaardeerde presentator Piet v.d. Pols uit Noordgouwe. De jury was kritisch en deskundig: A. de Wit, A. Clarisse en J. Panne- koek, allen leden van Con Amore. Ge zamenlijk kwamen zij tot de conclu sie dat Karin Ganzeman en Helène Natte als het duo Maywood de eerste prijs verdienden, 't Was best moei lijk, want ook de nummers twee (ze ven kinders als B.Z.N.) gaven een eni ge voorstelling met hun zelfgemaakte muziekinstrumenten. Die tweede prijs betekende tevens een compli ment voor mevrouw Annie Dikhooff, die de groep zo goed had geholpen om zo goed mogelijk voor de dag te ko men. Jeroen en Annie Gerretse hadden zich als Wham uitgedost en verover den met hun optreden de harten van vele toeschouwers. De jury beloonde hen met een derde plaats. ZONNEMAIRE - Op de Blooisedijk te Zonnemaire vergat C. B. uit Rotter dam zondagavond een bocht te nemen met zijn auto en stuurde zo de dijk af. De politie constateerde een fors alcohol-gebruik na blaastest en bloedproef. De bestuurder kreeg een rijverbod opgelegd. Jan de Jonge kwam in actie om het zwaar bescha digde voertuig weg te takelen. B. werd licht gewond aan het hoofd. Vervolg van pagina 1 telde de raad dat het college nooit er tegen geweest is om voor dit werk de plaatselijke aannemer (V. d. Velde, red) in te schakelen, maar dat het col legestuk louter het gevolg was van het dienovereenkomstige raads besluit. De raad werd in feite op de wenken bediend. Raadsvoorzitter T. C. Hekman vond het geheel nogal een lachwekkende vertoning en vroeg zich af welke zin de commissies dan nog hebben. Dr. W. F. M. Vonk (AB) stelde dat het college zich nooit ach ter een commissie-advies mag ver schuilen. Het is nog steeds de raad die beslissingen neemt, desnoods dwars tegen een commissie-advies in. Hierna verwierp de voltallige raad (dus ook de beide wethouders) het collegevoorstel en diende SGP-er Slingerland een ander voorstel in, dat weer door de voltallige raad werd gesteund, inclusief de beide wethou ders en ook door Wiebrens die aan vankelijk pricipieel bleef. De par keerplaatsen bij de nieuwe supermarkt mogen door de plaatse lijke aannemer worden aangelegd, mits deze onder de kostenraming van 127.000,- blijft. Oude koeien Zeer duidelijk ontstemd was Hek man toen naar aanleiding van de no tulen H. Schot (CDA) wel eens wilde weten waarom de raadsvoorzitter in de vorige vergadering niet op Schot's verzoek de netelige kwestie van grond aan- en verkoop in besloten vergadering had behandeld. Hekman was niet van plan wéér oude koeien uit de sloot te halen en stelde Schot voor om bij vermeend ongelijk dan maar een onderzoekscommissie in te stellen, hoewel ook Hekman wel dacht dat de raadsleden deze zaak wel konden dromen. Schot ging daar niet op in maar bleef doorgaan met vragen stellen om het gelijk aan zijn kant te krijgen. Hekman maakte met een ferme hamerklap een einde aan deze discussie. De vaststelling welzijnslijst 1986 kreeg de instemming van de raad al wilde de SGP aangetekend zien te gen subsidie te zijn aan de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland eni aan De Pul. De SGP bleek óok tegen het ver strekken van een krediet om deel te nemen aan de HISWA. Men had uit gevonden dat er in de periode van de Hiswa helaas twee zondagen te vie ren zijn en dus stemde de fractie te gen. Alle overige stukken werden zon der discussie aangenomen. Zelfs de rondvraag ging zwijgend voorbij en dat is zeer opmerkelijk voor Bru. DEN HAAG - De Edo Bergsma prijs 1985, toegekend door de ANWB, is dit jaar voor de Stichting Public Relations Land en Tuinbouw voor hun blad 19NU. Vrijdagmiddag werd de prijs, bestaande uit een penning, 5000 gulden en een kunstwerk, in Den Haag aan de stichting overhan digd. De prijs is ingesteld met als doel waardering tot uiting te brengen voor grote verdiensten en uitzonderlijke initiatieven op de door de ANWB bestreken terreinen. 19NU is blijkens het jururapport een blad waar ,,op hoog journalistiek niveau al meer dan twintig jaar een afwisselend en boeiend teoristisch verhaal wordt verteld. Een verhaal voor de toerist die gesteld is geraakt op een mogelij ke uitwisseling met mensen die an ders zijn grootgebracht". ZONNEMAIRE - Dat was feest voor de kleintjes in Zonnemaire. De wederom goed uitpakkende mid denstand had de paardentram laten komen om Sint het dorp binnen te rijden en daarin was zoveel plaats, dat niet alleen de goedheiligman maar ook een flink aantal kindertjes de rit door het dorp daarin kon meemaken. Voorafgegaan door de passende muzikale klanken van de eigen Harmonie Nut en Uitspanning. 'k Heb m'n wagen volgeladen... NOORDGOUWE - De aankomst van Sinterklaas in Noordgouwe betekende weer een heerlijk dorpsfeest, op poten gezet door Noordgouwse en Schuddebeurse mid denstanders met Willy van de Kassteele als stuwende kracht. Weinig belangstelling voor de hoge gast. In dat kleine ringdorp arriveerde d de Sint in een enig eenpersoons pony-* n wagentje, de tabberd zorgvuldig om de oude benen gevouwen. Hij bevond v zich door die manier van vervoer zo p dicht bij het jonge volkje, dat hij on- F derweg naar het Dorpshuis met ge mak al wat handjes kon drukken. De pony was zich kennelijk van zijn waardige passagier bewust, want hij paste zijn gedrag daar keurig bij aan. Rustig volgde hij de Noordgouwse BRUINISSE - Ook in Bruinisse heeft Sint Nicolaas z'n intrede gedaan. De jeugd van de vissersplaats aan de boorden van Grevelingen en Zijpe was massaal aanwezig om de oude kindervriend met z'm charmante helpers welkom te heten op het havenplateau. Sint en de Pieten waren gearriveerd met de tonnenlegger „Grevelingen" van Hans de Ronde. Dankzij de goede stuurmanskunst van deze kwam het schip precies om twee uu aan vanuit een mistig en miezerig vaarwater in de veilige haven. De Bruse Sint bemoeide zich niet met de gemeenteraad... maar ondertussen! Hier de Sint tijdens zijn zege-tocht door de Bruse dreven. Op de kade wachtte een warm ont haal door de kinderen. De heer H. v. d. Ark heette de Sint namens de On dernemersvereniging ,,Bru" welkom waarna de burgemeester van Bru, de heer T. C. Hekman, het woord voerde tot de gasten. Hij stelde het op prijs dat de druk bezette baas toch weer tijd had weten te vinden om Bru te bezoeken. Hij wenste Sint, de Pieten en de kinderen een prettige middag toe en wees de Sint ook op z'n pedago gische taak ten opzichte van de Pie ten omdat hem ter ore was gekomen dat die op de school weer een rom meltje hadden gemaakt. Kleuterklas Maar nadat hij z'n blijdschap met het weerzien met de Bruse jeugd had kenbaar gemaakt (,,Ik kom graag in Nederland maar Bru heeft een spe ciaal plekje in m'n hart) kaatste Sint de pedagogische bal terug naar de burgervader. De grijze eminentie haalde daarbij een oud Spaans gezeg de aan dat grote mannen in hun hart altijd kinderen blijven en vergeleek de gemeenteraad in dat opzicht met een kleuterklas waar ook wel eens gekibbeld en onenigheid heerst. En net als de burgemeester in de raad moet ook de kinderjuf wel eens corri gerend optreden al zal-de juf natuur lijk twee schuldigen even op de gang zetten als er eens ruzie is. ,,De Sint als oud Spaans KVP-er kan zich natuurlijk niet met uw ge meenteraadsverkiezingen bemoeien meneer de burgemeester", vervolgde de Sint en hij murmelde nog iets in z'n baard over met een schone lei be ginnen. Daarna werd het een echt kinder feest. Zonder moeite klom de verras send kwieke oude baas op de vurige schimmel die al op de kade stond te wachten. De muzikanten van ,,Nu met Hope" en Oefening en Uitspan ning" bliezen marsachtige Sinter klaasversjes en de kinderen liepen vrolijk in de optocht mee. Dorpshuis Na een lange tocht door het dorp, waar bijna iedereen z'n deur voor uit kwam om te zwaaien, ging het naar het Dorpshuis waar het gezellig toe ven was. Veel kinderen stonden In het grote boek en kwamen hun zegje doen of een liedje zingen voor de Sint. Een muzikant die op een elec- tronisch orgel speelde en het vrolijke spel van de Zwarte Pieten verhoogde de sfeer nog. En natuurlijk stelden de kinderen het hogelijk op prijs dat ook de vaders en moeders op het po dium moesten komen om een liedje te zingen. Kortom een waar kinder feest. OOSTERLAND - Sint Nicolaas met zijn gevolg deed zaterdag - Hoe kan het anders - ook Oosterland aan. Opgewacht door de muziekvereniging ..Ooster- lands Fanfareen tal van kinderen maakte de goedheiligman zijn opwach ting bij de weegbrug ..Even Buiten". Sinterklaas had voor deze gelegenheid plaats genomen op een amfibie-aehtig voertuig, dat vervolgens achter de mu ziekvereniging een rondgang door het dorp maakte. De plaats van bestem ming was het dorpshuis ..Oosterhof", waar de menigte zich verzamelde en met Sinterklaas en zijn pieten werd verwelkomd door de heer Wesdorp van de Oosterlandse Middenstandsvereniging Deze vereniging tekende namelijk voorde organisatie van het Sinterklaasfeest. De Sint onderhield zich met di verse kinderen, terwijl zijn gekleurde medewerkers intussen een tractatie uitdeelden. Na het vertrek van Sinterklaas werd de kinderen een toneelstuk voorgeschoteld dat hen zo'n anderhalf uur wist te boeien. Op de foto: de Sint met twee jarige Oosterlandertjes op de knieën

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3