ISTA VOORDEEL Voor wie zoet is... Bruse raad stemt tegen eigen voorstel Vijftien jaar Grevelingenmeer uitvoerig op een rijtje gezet w NIEUW FILIAAL? f 5.000,- aan waardebonnen f 4.788,- DE ZIERIKZEESCHE COURANT 796 LENING 1985 PER 1992/1996 Dure auto gestolen bij autobedrijf 15% van de nieuwwaarde van de auto die u aankoopt kan voor u zijn. Dit voordeel kan oplopen tot een max. van St. Joostdijk 41 4307 AR Oostertand <L^ ZIERIKZEESCH E NIEUWSBODE MAANDAG 2 DECEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23839 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Rijkswaterstaat Aan de Nieuwe Haven in Zierikzee lagen zater dag enkele schepen van Rijkswaterstaat afge meerd ter bezichtiging door de bevolking. (Pag. 2). Sinterklaas Nog een paar nachtjes slapen en een groot aantal kinderwensen gaat weer in vervulling. Het afgelopen weekeinde ging de Sint hier en daar even kijken. (Pag. 3). Black-out De korfbalhoofdmacht van All Ready leek op een reguliere overwinning af te steven bij Seol- to tot een black-out roet in het korfbaleten gooi de. (Pag. 5). Bowlingtoernooi In Bowlingcentrum Renesse werd het voorbije weekeinde een groots bowlingtoernooi afge werkt, waarop de eilandelijke bowlers verras send presteerden. (Pag. 7). Wij kunnen dikwijls niet begrijpen dat anderen datgene doen, wat wij in hun plaats eveneens gedaan zouden hebben. Otto Weiss STAAT DER NEDERLANDEN ZIERIKZEE - Bij speelgoedwinkel Herman dc Vries was het vrijdagmiddag een drukte van jewelste. Namens de overkoepelende handelsmaatschappij Speelboom kregen alle aangesloten kinderen de kans om hun schoen te zetten in de zaak van De Vries en dat gebeurde dan uiteraard ook. Wie laat zo'n kans ontlopen? De sint zorgde ervoor, dat alle schoentjes gevuld werden met een verrassing. Getuige de foto onder goedkeuring van de jeugdige deelnemer- tjes. Delta Instituut te Yerseke rielit zich op grote publiekPit nummer bestaat uit io pagina Keus volop hij verwarmingsspecialist Den Boer. Of het kersverse echtpaar L#q d€n Boer en Ria den Boer-Dooge de zaak zal voortzetten, valt zeer te betwijfelen. inschrijving op 3 december a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionaire Bij nader inzien WORDT HET Advertentie Advertentie BRUINISSE - De Bruse raad besluit bij aanbesteding van werken boven de 75.000,dat dit niet onders hands aanbesteed mag worden door het college, maar door de raad; de commissie openbare werken besluit der halve in die geest te adviseren zo te handelen aangaande de aanbesteding van het werk parkeerterrein Dreef/Nieuwstraat; het college stelt een dergelijk voor stel op; de raad besluit echter 'bij nader inzien' toch maar weer anders en tegen het eigen raadsbesluit; de raad dient ter plekke een ander voorstel in en vervolgens stemt iedereen met dat voorstel mee, dat in feite precies de wens van het college was. Jammer dat het boek Jume- let al uit is want anders was dit 'historische' besluit er zeker nog in opgenomen, want Bruser kan het echt niet! Het was het enige agendapunt dat discussie opleverde en in die zin was deze vergadering ook historisch. Al leen CDA-er Wiebrens wilde in eerste instantie vasthouden aan hetgeen in de commissie was afgesproken. In die commissie zitten afgevaardigden van elke partij en daarom was het des te opmerkelijker dat, toen het raads voorstel werd behandeld op Wiebrens na. alle fracties een hele slag om had den gemaakt. Niet verschuilen Wethouder M. J. van de Velde ver- Vervolg pagina 3 WEER, Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Zacht Veel bewolking en weinig neerslag. Vrij krachtige zuidelijke wind. Mini mumtemperatuur komende nacht 9 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 6 de cember: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuidwest 5 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuidwest 6 Vrijdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 3 dec. Zon op 08.29, onder 16.31 Maan op 21.59, onder 13.13 Laatste Kwartier: 5 december (09.01) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een toenemende zuid westenwind heeft de afgelopen nacht de temperatuur in ons land verder omhoog gebracht. Lagen de middag- temperaturen vorige week nog zo'n graad of 6 onder het gemiddelde, van daag en ook de komende dagen zijn ze een graad of 7 te hoog. Voorlopig blijft de aanvoer van zachte Oceaanlucht namelijk door gaan. De Oceaanlucht is wel tamelijk vochtig. Dat betekent dat de bewol king overheerst en dat er zo nu en dan wat regen valt. De winter wordt nu teruggedron gen naar Noord-Scandinavië en Oost- Europa. In Zuid-Scandinavië liet de winter zich pas verdringen na een urenlange zware sneeuwval. In Zuid- Europa waar het de laatste week ook aan de koude kant is geweest zijn nu weer temperaturen mogelijk van 20 graden en iets hoger. LEEUWARDEN - De provinciale VVV in Friesland heeft tijdens de le denvergadering een deel van de 180.000 gulden grote winst van de ver eniging ,,De Friesche Elfsteden" op geëist. Advertentie middanstandsvaranining RENESSE Een fantastische aktie met Extra openingstijden: 2, 3 en 4 december zijn de meeste winkels in Renesse tot 21.00 uur geopend BROUWERSHAVEN - Het Delta Instituut voor Hy- drobiologisch Onderzoek (DIHO) te Verseke heeft haar boekje over het Grevelingenmeer in Brouwershaven ge presenteerd. Samensteller dr P. H. Nienhuis heeft in sa menwerking met verschillende deskundigen 15 jaar Gre velingenmeer op een rijtje gezet. Bij de afsluiting van de Grevelingen veranderde het gebied van estuarium naar een uniek zoutwatermeer. Een gebied dat vele ontwikke lingen heeft doorgemaakt, waardoor bijzonder heel ge woon is geworden. Het 177 pagina's tellende werk is een les geworden van 15 jaar onderzoek en biedt de lezer een goed gedocumenteerde rapportage over het huidige Gre velingenmeer. J. Hoek van Dijke, voorzitter van het Natuur- en Recreatieschap de Grevelingen i.o. en lid van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland heeft het boekje in ontvangst genomen. In zijn toespraak in het Tonnenmagazijn in Brouwershaven en in zijn voor- woord zegt en schrijft hij: ,,Het ini tiatief van het Delta Instituut voor Hydrobiologisch Onderzoek om op dit moment een boek uit te geven wel iets meer dan pure belangstelling van niet natuur- en scheikundigen. Ook bij reactievergelijkingen als (CH2 0)n N03...C02 H2 O N2 zal menig lezer de wenkbrauwen fronsen. (Ter verduidelijking moet gezegd, dat de vergelijking door zet beperkingen niet nauwkeurig is, maar dat doet niet af aan de intentie van het voorbeeld - red) Het gaat hierbij slechts om enkele delen van de uitgave, zodat het ge heel voor alle belangstellenden een aantrekkelijk bezit blijft. Nienhuis heeft met zijn medewerkers een goed-ogend Grevelingenverhaal op papier gezet, dat voor een ieder, die op één of andere manier betrokken heid toont bij het Grevelingenmeer een ware verademing is. Eindelijk, aan de vooravond van de ministerië le beslissing over het Grevelingen zoet of zout, levert het DIHO-Yerseke een flinke bijdrage aan de discussie. Het Grevelingenmeer heeft een ont wikkeling van ongeveer vijftien jaar achter de rug en in grote lijnen wordt Vervolg pagina 4 KERKWERVE - „Verwar mingsspecialist Den Boer opent morgen een nieuw fi liaal", luidde de tekst van een advertentie in onze krant van afgelopen vrijdag. Van acht uur in de ochtend af konden doe-het-zelvers terecht voor gebruikte c.v. ketels, ra diatoren, haarden, gevelka chels, expansievaten en dat soort zaken. Daar stond dat roestige ma teriaal, in een tuin aan de Vroonstraat in Kerkwerve, bij 'de woning van het kersverse echtpaar Leo den Boer en Ria den Boer-Dooge. Vrijdag - de dag tevoren - getrouwd! BURGH - De reddingboot Koning in Beatrix kreeg vrijdagavond rond 14.30 uur via Scheveningen Radio op dracht om twee zieke zeelieden van een Irakese tanker van boord te ha len. De tanker, de 80.000 brt grote Al- muransiryan uit Irak, lag 75 km uit de kust van Hoek van Holland voor anker, en zou later leeg vertrekken naar Gibraltar. De snelle Beatrix deed er 2 V* uur over om de oliereus te bereiken, waarna de twee zieken zelf in staat bleken om de twaalf meter hoge trap af te klauteren en aan boord van dc Beatrix te stappen. Het waren een Irakees en een Rus, die na een uitgebreide controle van politie en douane per ambulance naar een ziekenhuis in Rotterdam werden ver voerd. Dc Beatrix was precies om 24.00 uur weer in dc thuishaven. Een grap dus en Leo den Boer had het eigenlijk wel ver wacht. Geen wonder, hij was er zelf altijd al als de kippen bij om andere bruidsparen een dergelijke verrassing te berei den. „Een koekje van eigen deeg", zei dan ook een van Leo's collega's van Installatie bedrijf Deurloo uit Schudde- beurs, die het zaterdagochtend niet kon laten om even pools hoogte te gaan nemen. Ze hadden bij Deurloo maan denlang al het afgeschreven materiaal zorgvuldig bewaard om die roestige verzameling in de tuin aan de Vroonstraat te kunnen deponeren. Met mid denin de inmiddels befaamde rolemmer van de Reinigings dienst. De voordeur was slechts door middel van hals brekende toeren te bereiken... En hoog op het dak keek een knots van een ooievaar op al die rommel neer! Leo en Ria vatten de zaak met humor op en noodden de collega gastvrij binnen. Tot slot een waarschuwing voor collega's en vrienden van Leo met trouwplannen: „Ik ga er mee door!", kondigde hij grinnikend aan... J. Hoek van Dijke bladert door het boekje over het Grevelingenmeer, dat hij net uit handen van samensteller dr Nienhuis heeft gekregen. over het Grevelingenmeer is een com pliment waard. Zeker waar het heeft gepoogd de vele aspecten van dit bij zondere meer voor een breed publiek toegankelijk te maken". Nodigt uit Inderdaad nodigt de uitgave uit tot lezen niet in de laatste plaats door de vele (unieke) zwart-wit en kleuren fo to's. Tbvens tabellen en grafieken bie den de lezer snel een volledig over zicht van verschillende ontwikkelingen. Toch zijn de deskun digen ook de meer ingewikkelde ana lyses niet uit de weg gegaan, waar door enkele passages niet toegankelijk zijn voor het grote pu bliek, zoals Hoek van Dijke sugge reert. Zo vraagt het deel over het bou wen van zuurstof-micro-electroden BRUINISSE - In de afgelopen nacht verdween uit Bruinisse de auto van S. de W. uit de Steinstraat. Het betreft hier een 'duur aangeklede' Mercedes 190, kleur zwart, voorzien van alle denkbare luxe snufjes, be halve een alarminstallatieDe waarde van de wagen bedraagt 90.000,—. Het kenteken luidt LV-16- TG. Reddingboot haalde zeelieden van boord

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1