ISTA Av../v? Wethouder De Feiter Westerschouwen door VVD op vierde plaats gezet Raad Zierikzee akkoord met gemeentebegroting m 'Is het wethouderschap nog leuk?' VOORDEEL Is de Sint dan toch eindelijk getrouwd? DE ZIERIKZEESCHE COURANT Mdpdt HET AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer f 4.788,- Vlaggetjes, kaas, primeur MITSUBISHI Autobedrijf A.L.G. Zierikzee - 4457 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Welzijnsgeld Riolering De gemeenteraad van Duiveland boog zich Commissievoorzitter Ph. J. van Ast toonde met over een groot aantal subsidieverzoeken vanuit keiharde argumenten aan, dat Brouwershaven Geschiedenis Kranige moeder In het tiende jaarboek Kroniek van het Land De 25-jarige Shetlandpony Salvia van Elden van de Zeemeermin" vertelt Stad en Lande uit- van Staatsbosbeheer heeft zich de voorbije de welzijnssector. Het leverde weinig discussie geen geld heeft voor rioleringen in het buiten- voerig over haar eigen geschiedenis. (Pag. 5). kwart eeuw een kranige moeder getoond met op. (Pag. 3). gebied. (Pag. 4). «wintig puike kinderen. (Pag. 6). VRIJDAG 29 NOVEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23838 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Sommige mensen houden hun hoofd zo hoog in de wolken van hun ambt, dat ze niemand meer zien die ze te genkomen. Je an de Boisson Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Sneeuw en regen Vannacht gaat er uit de dikke be wolking sneeuw vallen. Morgen over dag gaat de sneeuw over in regen. Het ziet er naar uit dat het geruime tijd gestaag zal regenen. Minimumtempe ratuur komende nacht 1 graad. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 3 dec.: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: +2 gr. Middagtemp.: +8 gr. Windkracht: zuid 5 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60% Min.temp.: +6 gr. Middagtemp.: +10 gr. Windkracht: zuidwest 6 Dinsdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: +7 gr. Middagtemp.: +10 gr. Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 30 nov. Zon op 08.24, onder 16.33 Maan op 18.18, onder 11.36 1 dec. Zon op 08.26, onder 16.32 Maan op 19.24 onder 12.18 2 dec. Zon op 08.28, onder 16.32 Maan op 20.39, onder 12.50 Laatste Kwartier: 5 dec.. (09.01) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De periode met winters weer loopt ten einde. Een diepe de pressie ten westen van Ierland stuwt zachte lucht uit de omgeving van de Azoren naar West-Europa. Het binnendringen van de zachte lucht gaat vergezeld van neerslag. De neerslag valt eerst in de vorm van sneeuw. De voorste begrenzing van de sneeuwzone bereikt vanavond laat Zeeland. Het sneeuwgebied zal zich vervolgens langzaam over het hele land uitbreiden. Morgen overdag gaat de sneeuw van het zuiden uit over in regen. Daarbij moet, zeker in het binnenland, op ijzelvorming wor den gerekend. De komende nacht zal het vrijwel overal nog vriezen. De minimumtemperatuur loopt dan uit een van om het vriespunt in Zeeland tot min 4 graden in Groningen. Morgen overdag blijft het noorden van het land nog in de koude lucht. De temperatuur blijft daar dichtbij het vriespunt. Elders loopt de tempe ratuur in de loop van de middag op tot enkele graden boven nul. In Zee land kan het tegen de avond 6, moge lijk zelfs 8 graden worden. De wind is morgen overwegend matig, kracht 4 en is meest zuidoost. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 MM V.l.n.r.: L. J. van Gastel Persoonlijke vraag van CDA-fractie: ZIERIKZEE - „Blijft het wethouderschap voor onze wethouders nog aantrek kelijk?". Deze vraag stelde de CDA-fractie in Zierik- zee reeds in haar algemene beschouwingen in het ka der van een door haar ge signaleerd veranderend be leid ten aanzien van de besluitvorming. Het CDA meende een verschuiving van de besluitvorming van raad naar commissies te kunnen constateren. Tijdens de re- en duplieken donder dagmiddag bij de verdere begrotings behandeling door de gemeenteraad kwam het punt wederom aan de orde. CDA-woordvoerster M. A. Bij de Vaate-Rozendaal was het met raads voorzitter burgemeester Th. H. de Meester eens. dat de besluiten inder daad door de gemeenteraad worden genomen en niet door de commissies. Zij hield echter vast aan het feit, dat de vorming der besluiten in toene mende mate binnen de commissies gaat plaatsvinden en ze vroeg zich af of het college dat bewust nastreeft. Burgemeester De Meester bena drukte in zijn schriftelijk antwoord op de algemene beschouwingen reeds, dat de commissies het college en/of de raad adviseren. Een goede zaak, naar zijn mening, zij het niet al tijd bevorderlijk voor de snelheid van de besluitvorming, zeker niet wanneer meerdere commissies over één zaak gaan adviseren. ..Ondanks de hier gesignaleerde bedenkingen blijft het wethouderschap, hoewel soms zwaar, toch redelijk aantrekke lijk". aldus het verdere antwoord. Hoewel de voorzitter benadrukte, dat de antwoorden der verschillende portefeuillehouders uit naam van hot voltallig college (tenzij anders vermeld) werden gegeven, had me vrouw Bij de Vaatc graag uit de mon- Vcrvolg pagina 3 J. Groen J. Deïst voor komende verkiezingen bovenaan BURGH-HAAMSTEDE - De VVD in Westerschouwen heeft haar huidige wethouder en loco-burgemeester J. C. de Feiter op een vierde plaats gezet voor de komende ge meenteraadsverkiezingen in mei 1986. J. Deïst uit Noordwelle daarentegen is als een komeet gestegen op de lijst en voert die nu dan ook aan. Hij wordt gevolgd door respectievelijk dr. H. J. van Zuylen, C. van der Haven-Eikelenboom en voornoemde wethouder. Huidig raadslid J. Janse zag zich door persoonlijke omstandig heden genoopt af te zien van een verdere kandidatuur voor de gemeenteraad. De WD-leden hebben deze week vergadert over de nieuwe kandida tenlijst, waarbij de gegadigden zoals gebruikelijk niet aanwezig mochten zijn. De Feiter kon desgevraagd dan ook niet veel zeggen, maar wees op de democratische besluitvorming waar een politicus zich bij dient naar te leggen. Of de uitslag nu betekent dat de Feiter niet langer de Wester- schouwse politiek wil bedrijven is wijzing vooraf gegaan van drie solli citanten, die om verschillende rede nen niets voelden voor een zetel in de raad. Advertentie nog niet duidelijk. ,,Ik kan pas rond de verkiezingen voor mezelf op een rijtje hebben wat ik wil en of ik nog in de raad ga. Het is niet zo, dat deze uitslag een pasklaar antwoord geeft". Voor de Partij van de Arbeid heeft mevrouw J. C. van de Klooster zich inmiddels beschikbaar gesteld, om de plaats van de onlangs overleden S. Roos op te vullen. Hieraan is een af- bij autobedrijf 15% van de nieuwwaarde van de auto die u aankoopt kan voor u zijn. Dit voordeel kan oplopen tot een max van St. Joostdijk 41 4307 AR Oosterland fórschuiving in bestedingsplan Deze foto kan makkelijk de indruk wekken dat Sint Nicolaas ter gelegenheid van zijn huwelijk met één van zijn Zwarte Pieten zijn baard en snor heeft af geschoren. Dat is niet het geval: de waarheid staat op pagina 5. Geen plaatjes PvdA-fractievoorzitter D. van der Wekken moest erken nen, dat de algemene beschou wingen van zijn partij niet geïllustreerd waren met plaat jes en dat bij zijn replieken ook vlaggetjes ontbraken. „Als wij echter geweten hadden, dat u met vlaggetjes was gekomen, hadden wij wel voor het blokje kaas eronder gezorgd", aldus Van der Wekken. Primeur PvdA-woordvoersterM. R. de Jong-van Loo maakte de kant tekening, dat het verwoorden der replieken door een vrouw geen primeur betrof en ze me moreerde het feit, dat zijzelf daar vorig jaar ook reeds een aandeel in leverde. Ten aanzien van de algemene beschouwin gen liet zij weten, dat dit een produkt van de gehele fractie is, waarin de inbreng van zowel de mannen als de vrouwen wordt meegenomen. Overigens bracht mevrouw De Jong wel haar complimen ten over aan mevrouw Bij de Vaate voor de wijze van presen tatie der replieken, hetgeen op zich wel een primeur beteken de. Raadsvoorzitter burgemees ter Th. H. de Meester sloot dit 'vrouwvriendelijke' zijspron getje af met de relativerende opmerking, dat 'de Beaujolais elk jaar een primeur heeft'. ZIERIKZEE - Hoewel de re- en duplieken naar aanlei ding van de aanbieding van de ontwerp-gemeentebe- groting 1986 en het Meerjarenperspectief 1986 tot en met 1989 donderdagmiddag en -avond in de raadzaal van het stadhuis nog ettelijke uren in beslag namen, bleek over het geheel genomen op de meeste punten overeenstem ming te bestaan tussen de raadsfracties ten aanzien van het voorgenomen gemeentebeleid. ZIERIKZEE - Vlaggetjes be geleidden donderdagmiddag de replieken van de CDA- fractie naar aanleiding van de gemeentebegroting. Een lu diek gebaar van CDA- woordvoerster M. A. Bij de Vaate-Rozendaal, die daarmee illustreerde het volgens haar informatie unieke feit, dat dit jaar voor de eerste maal de al gemene beschouwingen van een raadsfractie door een vrouw werden opgesteld. Zij gaf andere fracties, die volgens haar vooral de gelijke behan deling van mannen en vrou wen in het vaandel dragen het advies daar in de toekomst ook iets aan te doen. Mevrouw Bij de Vaate liet vervolgens ook enkele passa ges uit de CDA-replieken waar uit waardering voor het ge meentebeleid sprak, vergezeld gaan met het opsteken van een (cocktailprikker)vlaggetje. Nadat van twee uur 's middags af de vier raadsfracties alle 'hete han gijzers' nog eens hadden aangeroerd, er antwoord van het college op had den gekregen, er in tweede instantie nogeens op waren teruggekomen en er tussentijds een maaltijd was ge nuttigd, kon omstreeks half tien 's avonds de begroting voor het ko mend jaar in eensgezindheid worden vastgesteld. Dit betekende de laatste begro- Advertentie tingsbehandeling voor raadsvoorzit ter Th. H. dé Meester in zijn bijna 26 jarige loopbaan als burgemeester. Zijn vertrek, volgend jaar september en de benoeming van zijn opvolger vormden ook tijdens de re- en duplie ken onderwerp van bespreking. Procedure Met name de fracties van WD en PvdA gaven te kennen de burge- meesterloze periode zo beperkt mo gelijk te willen houden. De Meester zelf, zich inmiddels wat onaange naam verrast tonend over de persoon lijke aandacht, die daar zo lange tijd voor zijn vertrek reeds aan wordt be- Vorvolg pagina 4 Advertentie UTRECHT - Nu de rendementen weer zijn hersteld lijkt het er volgens CNV-voorzitter Harm van der Meu- len op dat vooral de grote werkge vers geen boodschap meer hebben aan arbeidstijdverkorting en wer kloosheidsbestrijding. Van werkge verskant worden barrières opgewor pen en de vakbweging wordt in de hoek van de doordrammers gezet, al dus Van der Mculen vrijdag op een congres van dc industrie- en voe dingsbond CNV in Utrecht. Hij kon digde aan dat het CNV „met alle kracht" met de herverdeling van werk en de bestrijding van de werk loosheid zal doorgaan. Wethouder en loco-burgemeester De Feiter: ..Een democratisch besluit

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1