Meisjesteam Kwiek vernieuwd PPCSD-amazone Sandra van Dijk met haar pony Peter Pan naar nationaal kampioenschap mwm NIEUmBODE Gelijkspel Toren Boys bezorgt Stella Boys en 't Visslop problemen Michiel Schapers klopt Boris Becker Nederlands damesteam naar Middelburg op 10 december Training in kader van Jeugdplan SD Ruime zege badmintonteam Zierikzee Klaverjassen Scharendijke GV Delta Sport- viertal als eerste naar B-finale NK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 28 november 1985 Nr. 23837 ZIERIKZEE - In de eerste klas van de Schouwen-Duivelandse zaalvoetbal- competitie begint het er van week tot week slechter uit te zien voor 't Visslop en Stella Boys. Stella Boys incasseerde in het twaalfde competitieduel de elf de nederlaag en blijft hekkesluiter met twee punten. Nu was Mevo de rood witte brigade met 3-4 de baas. De oranje formatie nestelde zich door de zege wat vaster op de tweede plaats. BRUINISSE - In sportief opzicht zijn Bruinisse en Zierikzee vaak eikaars rivalen. Toch reiken beide gemeenten el kaar regelmatig de hand, zoals hier ondermeer het geval is tussen sportploeg en sponsor. Sporthuis Zierikzee- eigenaar Joop Oostendorp besloot het succesvolle meisjesteam van de Bruse volleybalvereniging Kwiek financieel de helpende hand te bieden door de ploeg, die ongeslagen aan de leiding gaat volledig in het nieuw te steken. Ook voor het in de eerste klas de buterende 't Visslop ziet het er na de puntendeling van Toren Boys tegen FC Kerkwerve (1-1) niet best uit. 't Visslop verzamelde in elf wedstrij den drie punten, terwijl Toren Boys nu na twaalf ontmoetingen op acht punten is aangeland. De competitie begint in de eerste klas reeds aardig op zijn eind te lopen. In totaal moet iedere ploeg zestien wedstrijden spe len. Hierdoor moet Stella Boys in de nog resterende vier wedstrijden een marge van zes punten ten opzichte van Toren Boys overbruggen, een schier onoplosbare opgave. Na de wedstrijden van woensdag avond ziet de stand er in de eerste Country Club Mevo Sporthuis Zz De Steeg Bruse Boys FC Kerkwerve Toren Boys 't Visslop Stella Boys In de tweede klas leed koploper Die Gouwe een fikse nederlaag tegen Zeelandia, waarmee de 'bakkers' de race met Van de Ven Lijsten, dat ver volgens met 6-3 won van ZZ '72, goed volhielden. Zeelandia en Van de Ven Lijsten gelden na de overwinningen als de twee voornaamste kandidaten voor de openvallende plaatsen in de eerste klas, al is er nog een flinke weg te gaan. Met elk zeven wedstrij den zijn de ploegen immers nog niet halverwege de competitie. Ook het verliezende Die Gouwe is nog zeker niet uitgeschakeld. De stand in de tweede klas ziet er nu als volgt uit: Zeelandia Van de Ven Die Gouwe Skol Boys Dreischor ZZ '72 Country Club II Bijmakelaardij Brogum 6 0 1 30-11 12 5 1 1 24-13 11 5 1 2 29-20 11 4 0 3 39-12 8 3 1 3 21-16 7 3 1 4 23-27 7 2 1 4 21-29 5 1 3 4 18-34 5 0 0 7 8-51 0 11 10 0 1 56-18 20 12 8 2 2 56-37 18 11 7 2 2 45-24 16 12 4 5 3 46-39 13 11 5 2 4 30-39 12 i 12 4 4 4 38-30 12 12 3 2 7 30-54 8 11 1 1 9 25-41 3 12 1 0 10 28-66 2 In de derde klas boekte het tweede team van Brogum een overtuigende 5-0 overwinning op hekkesluiter Re- nesse, waardoor Brogum II in die derde klas goed mee blijft draaien. De ontmoeting tussen de hoogge plaatste ploegen van Orilla en PZEM eindigde in een 4-0 overwinning voor de Renessenaren, na een 2-0 stand halverwege. Orilla had de punten overigens hard nodig, aangezien de ploeg nog twee verliespunten boven het hoofd hangen vanwege het niet opkomen een week eerder. De PZEM- ploeg zakt naar de middenmoot. Door deze resultaten ziet de stand er in de derde klas als volgt uit: Skol Boys II Orilla Brogum II PZEM Zeelandia II Mevo II Ouwerkerk Stella Boys II Renesse 8 5 2 1 31-27 12 6 5 0 1 29-14 10 7 4 1 2 15- 9 9 8 4 1 3 25-21 8 3 1 4 27-31 6 3 0 3 16-15 7 1 3 3 20-25 7 2 0 5 12-25 6 10 5 16-32 Tijdens NK samengesteld in Wan rooy WANROOY - In het Brabantse Wanrooy is de veertien jarige amazone Sandra van Dijk van de Paarden- en Po nyclub Schouwen-Duiveland uit Bruinisse met haar een jaar jongere pony Peter Pan uiterst verrassend Neder lands kampioen samengesteld geworden. Tijdens een sa mengestelde wedstrijd moeten de combinaties hun capa citeiten tonen op vier onderdelen: het afleggen van een dressuurproefeen drie kilometer lang wegparkoers, een cross en een springparkoers. De PPC'SD plaatste zich na de dressuurproef op de derde plaats, klom na de cross naar de tweede plaats en werd uiteindelijk nationaal kampioene, toen ranglijstaanvoerster Carolien Vrenken tijdens het springparkoers een weigering op haar conto kreeg, terwijl Peter Pan foutloos rondkwam. GENÈVE - Na een opleving in de ja ren 1983 en 1984 is de groei van de we reldhandel in 1985 gehalveerd tot on geveer vier procent. Dat blijkt uit het jaarverslag van de Economische Commissie voor Europa van de Ver enigde Naties (ECEI dat woensdag werd bekendgemaakt. Sensatie iti Australië MELBOURNE - Michiel Schapers heeft tijdens de open Australische tenniskampioenschappen voor een enorme sensatie gezorgd door in de tweede ronde van het heren en kelspel in vijf sets te winnen van het Duitse wonderkind Boris Becker, eerder dit seizoen Win\bledon-win- naar. In de eerste ronde won Schapers in vijf sets van de Westduitser Wolfgang Popp, waarna het plaatsingsschema hem tegenover Becker bracht, het geen volgens iedereen het vroegtijdi ge einde voor Schapei's zou beteke nen. Niets was echter minder waar. Schapers bleek, ondanks de mara thonpartij tegen Popp nog niets aan kracht te hebben ingeboet, hetgeen Becker aan den lijve ondervond. Op nieuw duurde de partij vijf sets, waarbij Becker de eerste set met 3-6 won. De volgende twee sets waren voor Schapei's (6-4, 7-6), waarna Bec ker weer op gelijke hoogte kwam via een 4-6 zege. De vijfde en laatste set was weer voor de Nederlander, waar mee de sensatie compleet was (6-3). Ook Huub van Boeckel bereikte de tweede ronde. Na het verlies van de eerste set gaf de Brit Colin Dowdes- well wegens een blessure op. Aan het Nederlands kampioen schap samengesteld namen 45 combi naties, afkomstig uit de drie federa ties KNF, NKB en NPC deel. Sandra van Dijk en Peter Pan begonnen uit stekend door op het onderdeel dres suur als derde uit de bus te komen met 134 punten. Die score betekende een uitstekende basis voor de jeugdi ge amazone om op door te bouwen. Het dressuurgedeelte weegt bijzon der zwaar tijdens een samengestelde wedstrijd. Peter Albers, KNF- kampioen samengesteld in 1984, en Carolien Vrenken van de NKB gingen Sandra van Dijk en Peter Pan met 134,67 punten met een fractie vooraf. Op het wegparkoers van drie kilome ter, dat in een kwartier diende te wor den afgelegd, veranderde er niets, omdat de nummers een tot en met drie alle foutloos bleven. Tijdens de cross viel Peter Albers letterlijk en fi guurlijk door de mand, vanwege een val. Omdat Carolien Vrenken en San dra van Dijk ook nu foutloos bleven verzekerden zij zich van de plaatsen een en twee in de tussenstand. Het springparkoers moest beslissen over de definitieve rangschikking. Door een grotere ervaring startte Carolien Vrenken als favoriete, maar een kleine beoordelingsfout op een van de hindernissen veroorzaakte een onverwachte weigering van haar pony, hetgeen Carolien Vrenken de ti tel kostte en Sandra van Dijk met haar pony Peter Pan plotseling in een favorietenrol deponeerde. Dat de PPCSD-amazone haar pony foutloos rondleidde betekende zeker geen verrassing, want sinds jaar en dag betekent de springdiscipline de grootste specialiteit van Peter Pan. Door het foutloze parkoers was de nationale titel voor de veertienjarige Sandra van Dijk en Peter Pan, een re sultaat waar vooraf niemand op ge rekend had. Het optreden in Wan rooy was pas de vierde samengestel de wedstrijd, die het duo volbracht, hetgeen liet kampioenschap nog een extra dimensie geeft. ,,Ik doe louter en alleen aan samengestelde wed strijden mee voor het plezier", ver telt een glunderende amazone na haar behaalde succes. „Toen ik voor het eerst aan een dergelijke samen gestelde wedstrijd deelnam werd ik prompt eerste, wat natuurlijk een aardige stimulans was om door te gaan". Sandra van Dijk startte haar hippi sche activiteiten op een manegepony van manege De Korenzolder in Brui nisse. Toen zij over een aangeboren talent bleek te beschikken kocht va der Van Dijk - Sandra's grootste fan - voor haar de pony Lady Ashley, die zij in de dressuur naar de L zwaar- klasse reed. Tijdens een van de proe ven scoorde de combinatie 156 pun ten, een bepaald niet alledaagse waardering. In januari 1983 werd La dy Ashley vervangen door Peter Pan, -een.pony die bewezen had .de nodige kwaliteiten in huis te hebben, overi gens nooit een garantie dat ook een volgend ruiter die kwaliteiten aan de oppervlakte kan brengen. De toen twaalfjarige amazone vormde even- wel vrijwel onmiddellijk een ij- zersterke combinatie met Peter Pan, daarbij bijgestaan door instructeur Kees-Jan van de Graaf. Inmiddels be landde de combinatie dé voorbije zo mer zowel in de dressuur als bij het springen in de Z-klasse, een verdien de onderkenning van de kwaliteiten van amazone en pony. Na de promotie naar de Z-status kwamen er evenwel in beide disciplines moeilijkheden. Water en galop Peter Pan bleek bij de dressuur pro blemen te hebben met de contra galop, maar scoorde desondanks een winstpunt in de drie optredens in de Z-dressuur. Bij het springen vormde de sloot in het Z-parkoers na wat goe de parkoersen een schier onoverbrug bare hindernis. Na aanvankelijk enkele winstpun ten bij elkaar te hebben gereden, zorgden 'sloot-problemen' ervoor, dat de combinatie alle winstpunten weer in moest leveren. „Ik stond op een gegeven moment op min zes, maar gelukkig raakte Peter Pan juist op dat cruciale moment zijn angst voor water V wijt en ging het weer in opgaande iijn. Inmiddels ben ik de minpunten kwijt", zegt Sandra van Dijk, die ondanks haar jeugd nauw gezet haar hippische babbel in huis heeft. Tijdens een sterkbezette spring- wedstrijd in de Rielse manege Zand- eind op 3 november toonden Sandra van Dijk en Peter Pan aan in een glanzende vorm te verkeren. Na in beide manches foutloos te zijn geble ven, eiste de combinatie ook in de barrage, met sprongen tot een hoogte van 1.40 meter de eerste plaats voor zich op, hetgeen een fraaie stimulans betekende voor het NK samenge steld, dat in Wanrooy moest worden afgewerkt. Inmiddels waren Sandra van Dijk en Peter Pan reeds volop be zig aan de gerichte training voor het kampioenschap samengesteld. „Van af drie weken voor de wedstrijd zijn we begonnen met dagelijks een klein uurtje stappen. Later voegden we daar wat draven aan toe, waarbij wa tercontact niet werd gemeden. Om de dag dressuurden we ook wat", legt de veertienjarige amazone uit. „Bij de training werd na enkele dagen een zwaar traject over akkers toege voegd, hetgeen belangrijk is vpo.r de spierontwikkeling. Gedurende de tweede week vormden veel draven en dressuur de hoofdonderdelen van de dagelijkse training en in de derde week werd het weer dagelijks wat stappen gedurende ongeveer ander half uur, afgewisseld met wat sprint jes langs de weg. De laatste drie da gen voor de wedstrijd beperkten we de training tenslotte tot het maken van' wat sprongetjes". Groot risico Ondanks het behalen van het kam pioenschap samengesteld wordt het deelnemen aan dergelijke voor dier en ruiter pittige wedstrijden geen re gelmatige zaak. „Ik denk, dat ik niet eerder dan in april weer eens ga star ten. Het vergt bijzonder veel van de pony. Ook het risico is groot, omdat bij het springen louter vaste hinder nissen moeten worden genomen", constateert Sandra van Dijk. Een ding staat in ieder geval wel vast. De amazone gaat hoe dan ook - ziekte of blessure daargelaten - naar de Europese kampioenschappen sa mengesteld, die in de loop van 1986 worden afgewerkt in het Spaanse To ledo. Tot die tijd gaan Sandra van Dijk en Peter Pan weer naar de dressuur- en springwedstrijden bin nen het NPC-kader. Overigens heeft de amazone een nieuwe troef om suc cessen mee te boeken. In september 1985 kreeg Peter Pan gezelschap van een tweede pony. Chopin is zeven jaar oud en van afstamming voor driekwart van New Forest-afkomst, terwijl het resterende kwart voor Arabier-bloed zorgt. Met Chopin start Sandra van Dijk zowel bij de dressuur als bij het springen in de M- klasse. In die laatste discipline zorg de de combinatie inmiddels voor en kele uitstekende uitslagen. Sandra van Dijk heeft overigens het toekomst-oog gericht op het sprin gen. „Ik denk, dat ik daar de meeste aanleg rr heb, al wil ik het dressu- ren niet verwaarlozen", besluit zij. ZIERIKZEE - Het Nederlands da mes voet bal team speelt op dinsdag 10 december ccn wedstrijd tegen de Zeeuwse selectie in Middelburg. De ploeg van trainer Bert van Lingcn ontmoet de Zeeuwse ploeg onder het nieuwe licht van sportpark De Na dorst. Do Zeeuwse ploeg staat onder lei ding van coach Hans Mewiss. Voor bet treffen met het Nederlands da meselftal is uit propagandistisch oogpunt gekozen vóór een beperkte toegangsprijs. Als voorwedstrijd speelt het Zeeuwse meisjeselftal te gen het eerste C-juniorcnteam van W Middelburg. Deze wedstrijd be gint om kwart voor zes. Gedeputeer de mevrouw E. Maris-Koster verricht de aftrap van de hoofdwedstrijd. BRUINISSE,- Op het sportveld van Bruse Boys in Bruinisse wordt op vrijdagavond 29 november vanaf ze ven uur de eerste training in het ka der van het Jeugdplan Schouwen- Duiveland afgewerkt. Voor de training worden ook de jeugdtrainers en -leiders van de Schouwen-Duivelandse verenigingen uitgenodigd. Het is immers niet al leen de bedoeling om een aantal spe lers beter te leren voetballen, maar ook om als trainers met elkaar in con tact te komen en van elkaar te leren. In vervolg op de cursus 'Omgaan met keepers', waarvan een theore tisch gedeelte werd afgewerkt in de kantine van ZSC in Scharendijke, is besloten om tijdens de eerste twee trainingen van het Jeugdplan Schouwen-Duiveland, een deel van de trainingsavond te besteden aan de techniek van het keepen. Dit onder deel wordt behandeld door Gerard Olijhoek. ZIERIKZEE - In sporthal Onder dak in Zierikzee speelde de hoofd macht van badmintonclub Zierikzee de eerste wedstrijd uit de tweede helft in dc vierde klas van de lande lijke badmintoncompetitie. Het Roo- sendaalse Blauwwit kreeg tegen de Zierikzeese formatie geen schijn van kans en moest met een 7-1 nederlaag genoegen nemen, waardoor Zierik zee op de uitstekende tweede plaats in de vierde klas blijft staan achter Meteoor uit Hellevoetsluis. De heren van Zierikzee haalden de eerste twee punten door beiden hun enkelspelen in twee sets te winnen. René Schimmelpennink won de eer ste set fors met 15-1, waarna hij in de tweede set wat meer tegenstand kreeg, hetgeen via 15-7 tot uitdruk king werd gebracht. Remco Vuijk had in zijn partij meer tegenstand. De eerste set kwam met 15-10 in zijn be zit, de tweede eindigde in 15-6. Corry Keizer en Sacha Vuijk wonnen hun enkelspelen ook beiden in twee sets. Corry Keizer kwam pas in de tweede helft van de eerste set in haar spel en won met 11-8. In de tweede set was de weerstand beduidend minder: 11-3. Het verging Sacha Vuijk identiek. In de eerste set had zij nog redelijk te genstand (11-7), maar in de tweede set won zij afgetekend: 11-3. René Schimmelpennink en Remco Vuijk waren in hun dubbelspel duide lijker sterker. Vooral in dc tweede set hadden zij weinig te duchten: 15-8, 15- 4. Het enige verliespunt voor Zierik zee werd geboekt in het damesdub belspel. Corry Keizer en Sacha Vuijk gingen in drie sets ten onder na een spannend duel met lange ralleys. De langdurige partij eindigde in 15-12, 13-18, 8-15. Beide gemengddubbelspe- len leverden weinig problemen op. Zowel Corry Keizer/Remco Vuijk als Sacha Vuijk/René Schimmelpennink wonnen hun partij ruim. respectieve lijk 15-6, 15-4 en 15-9. 15-1. Het komen de weekeinde is er geen competitie duel. Een week later wordt in Middelburg gespeeld tegen Avanti. SCHARENDIJKE - In de midden- soos in het verenigingsgebouw van de Hervormde kerk in Scharendijke werd een klaverjaswedstrijd gehou den, waaraan werd deelgenomen door 32 klaverjassers. De eerste plaats ging naar M. van de Vaate met 5382 punten, waarmee hij naaste belager H. Venneman 73 punten voorbleef. R. Rotteveel werd met 5252 punten derde, de vierde plaats ging naar R. Smits met 5236 punten en de vijfde positie ging naar R. van Damme met 5230 punten. De volgende middensoos-bijeenkomst is op dinsdag 3 december. DEN HAAG - In Den Haag werden de kwalificatiewedstrijden voor de Nederlandse turnkampioenschap- pen voor clubteams afgewerkt. Hier aan werd voor het eerst ook deelge nomen door een ploeg van de Zierikzeese gymnastiekvereniging Delta Sport. Het kwartet, bestaande uit Nynke Botterweg, Vera van den Beemt, Irene Buys en Sandra de Keijzer, reikte naar de vijfde plaats, waardoor juist de A-finale niet werd bereikt. Hiervoor plaatsten zich de nummers een tot en met vier, die met de eerste vier van het vorig jaar om de nationale titel gaan strijden in Lo- chem. De eerste plaats ging in Den Haag met 103.50 punten naar Kr. Se Vr. uit Opmeer. Dit team bestond uit Susan- ne Beerepoot, Wendy Tbl, Ingrid Locx en Nanda van Diepen. De tweede plaats ging naar RKDOS uit Kampen met ondermeer nationaal kampioene Thérèse Wilmink. Opmerkelijk was overigens, dat de kampioene over de vierkamp vijfduizendste punt min der totaliseerde dan Susanne Beere poot van de winnende Opmeerse ploeg. De Kampense ploeg werd ge completeerd door Thérèse Versoom, Lia Diender en Antoinette Wilmink. Zij vergaarden 2.70 punten minder dan Opmeer. De derde en vierde fina leplaats waren voor MOBA Zutphen en BATO Winschoten met respectieve lijk 95.20 punten en 95.00 punten. Delta Sport verzamelde als vijfde 93.85 punten, waarbij de vier turn sters elkaar niet veel ontliepen. Met 32.05 punten scoorde Vera van den Beemt het hoogst, Nynke Botterweg kwam uit op 31.45 punten, Sandra dc Keijzer was goed voor 29.60 punten en Irene Buys verzamelde 28.05 pun ten. Met zeven andere ploegen komt Delta Sport in Lochem uit in dc B- finale. Zij zullen daarin de meeste op positie krijgen van teams van W1K/FTC uit Heerenvecn en Quick uit Leeuwarden, terwijl ASTT uit Eindhoven mogelijk voor een verras sing kan zorgen. De ploeg van voor malig veelvuldig nationaal kam pioen Ans Smulders moest met een achtste positie genoegen nemen, om dat Diane Ball een nul kreeg op de brug. Bij een normale score van deze ervaren turnster was ASTT vrijwel zeker finalist geworden ten koste van BATO Winschoten. De veertienjarige amazone Sandra van Dijk werd met haar pony Peter Pan in Wanrooy Nederlands kampioen samen gesteld. Het betekende een enorme verrassing van de combinatie van de Bruse Paarden- en Ponyclub Schou wen-Duiveland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7