dit biedt de beeldbuis deuriocv mode ~TT~r\ Staking bij zuivelconcern Noord-Nederland voorbij 6 Zondag? Zö'n dag! ii D'r was nog 'n êêl ander ,,'t Óöd". Wat dien je van zö'n stille, zwoele zomeraevend? Je weet wè, van dat stille, luusterende weer. De Schelde, zö blak as 'n spiegel. Op 't blauw-zwarte bazalt de vissers: stille figuren mit d'r bamboe-engel, wachtend tot 'n gêêpe za biete. Uut 't niks duuke ze op: de bruunvissen As of ze even kwaeme buurte! Tégen die belevenis kan g'n eigentieds dolfinarium op. Zö natuurlijk, zö éérlijk in levensecht, 't Was net of ze de groetenisse kwaeme brienge van moeder natuur zèllef. Even blonke ze op in 't aevendiicht. Zöma, 'n vriendelijk herkennen van 'n medeschepsel Êêl in de verte 't geronk van 'n onzichtbaer schip. Zö noe in dan, de echo van de donder; 'n buuë, die z'n eige ontlastte boven de duunen van de Westoek. Langs de waterkant van d' aevendiek zate de vis sers op paeling te trossen, 'n Kluute mit wurremen an j'n engel, in 'n onfeilbaer gevoel wannéér je beet ad. Dan, bliksemsnel, opaele. De paeling lag dan te kronkelen op de wal of in de omgekêêrde pèrreplu. 't Êên in 't aore, 'n fascinêêrend gebeuren vö 'n jong ventje. Oak op zondag. D'n aevendiek, de kaoie, wat adde ze 'n antrek- kingskracht. 'n Vèstienkje bouwe van stêênen. Dae gieng je dan op stae mit de spanning ,,de golf van de spoorboat" mit droage voeten t'overleven. Deu de zuugkracht van die ..grööte boat" kwam die golf langs d'n diek rolle. Laeter, toe m'n wat groater waere, dééje m'n, onder invloed van de oorlog dienk 'k, gevechten lévere an d'n aevendiek. Tbentertied kwaeme d'r nog a vee schepen mit juun. De weggegooide, verlööre juun, lag dan langs d'n aevendiek, rottend in wel. Dat was de ..munitie". De „vijand" kwam opgerukt deu 't Éérste Weegje, in wullie kwaeme van richting Bolwèrrek. 'n Vergiet op j'n ööd, 'n laeding rotte junn achter d'and. In ma gooië. Je wier laeter tuus nie mit: „Nu sijt wel- lecome" begroet, dat weet 'k wè! Dosse dééje ze d'r oak op d'n aevendiek. Zêêkrael nae bove gooië, in de Zuudwester zurgde d'r vö, dat de vuulte wegwoei. Dat gold oak vö graenprodukten. In 't voorjaer de gouwe jubel van de butterblom- men. 't Frisse, nieuwe gras, golvend in de wind. Was je „ouwer" geworre bleef dien aevendiek trek- ke. Oe véle van m'n tiedgenoten èbbe an dien aeven diek d'r éérste, schuchtere stappen op 't liefdespad gezet?! As ze, nae 't bankje in 't Sliengerbos, meegieng nae d'n aevendiek, was je a 'n ènde op pad! In 't duuster - d'r waere nog g'n lampen zöès noe - wier d'r véé, zacht gepraet in ard gelóge ,,'t Onderkommen" kö je nie comfortabel noeme. 't Thlud an de kaoikant is nog a steil. Was je noe bie 't vrieën 'n bitje te schiftig, lag je, vödat j't wist, mit je voeten tegen de perkoenpaelen: 't voetènde van 't le dikant, za'k ma zégge. 'k Zie 't vö de jongelui van vandaege nie zö mi zitte, mö 'k zégge. D'n aevendiek ei niks van doen mit de zachte kussens in de auto, lae stae mit 't, centraal ver- wèrmde compartiment je van Liesje of Ènd'rik! As ze toe van die nylon floddertjes adde gedróge waere ze aollef naekend tuus gekomme. D'n aevendiek was op dat gebied 'n slietaosje-proces 'n Bloes of 'n boe zeroen mit 'n weareldmèrrek zou 't af motte lègge te gen de stoere klein in 't groene gras van onze diek. Kwam 'r 'n buuë, in was de lust nog nie geblust, dan zochte de deuzetters 't schuul van 'n juunrenne an de andere kant van d'n diek, op d'êên of andere akker. Als je van zö'n aeventuur tuus kwam was 't net of 'r 'n juunbaele de kaemer in kwam. Je „geure" wekte associaosies mit ertesoep! Wat waere m'n nog vérre weg van disco's, dure after shave in dito parfums, goeie klêêren an je lief in dondereden motoren! Weet je wae 't aomae begon? Rond 't Aevenplein, 't Aevenpark, de Mol in de Dam. De meiden liepe lienksomme, de jonges rechtsomme. Je kwam meka- oere dan zö'n zestig kêêr op 'n aevend tegen. Gin walk-man's, g'n aenekuuven, g'n nauwe jeans in: gin geld, lae stae 'n pille! D'r was alléén ma'n opgewonde gegiechel in 't nie wéte, oe je mit dat nieuwe, dat pnuutsprekelijke, om- me most gae Op dien Aevendiek leerde je véé ARJAON ZIERIKZEE Hail De laatste cursus van dit jaar van de Hartstichting voor wat betreft de reanimatie zit er weer op. Geslaagd zijn de dames Olree, Krabbe, Bilius en Van Rijk wijk. Ook de heren Bol kenbaas, Boogert, Bolle en Van der Have wisten de curcus met succes te beëindigen. Advertentie Truif 109,- Broek vanaff 89,- Mol 5-7, Zltrlkzee Zendelinge De Hervormde vrouwengroep Wees een Zegen uit Zierikzee komt van avond, donderdag, bijeen in het Her vormd Verenigingsgebouw. De leden staat een lezing te wachten van me vrouw J. Stouten uit Brouwershaven, die vertelt over haar zendélingen- werk in Afrika. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. Unicef Een deel van de leerlingen van de Theo Thijssenschool en Binnen de Veste te Zierikzee starten morgen, vrijdag, met de verkoop van artike len, zoals kaarten," stickers enzovoort voor Unicef. Het initiatief komt jaar lijks van de Unicef-afdeling Schou- wen-Duiveland. De Theo Thijssen school doet al voor de elfde maal mee en zelfs oud-leerlingen van deze school zijn nog steeds actief betrok ken bij de actie, waarvan de op brengst ten goede komt aan de acties van Unicef in het algemeen. Poging tot inbraak A. W. G. eigenaar van een winkel aan De Mol, meldde een poging tot in braak. De garagedeur achter het pand werd geforceerd, maar niets ontvreemd. Auto opengebroken De auto van H. v. d. Z. uit Zierikzee werd in de nacht van dinsdag op woensdag opengebroken. Een steen ging door de achterruit en uit de kof ferbak verdween een tas met per soonlijke spulletjes en giropasje. Brommer gestolen Uit de garage in 't Stoofje ver dween na het forceren van de deur, de brommer van J. A. D. De brommer draagt het verzekeringsnummer SLD-753. Cursus Het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontact (ZAJK) heeft een cursus Vei ligheid in de landbouw op het pro gramma staan, die dinsdag 7 januari van start gaat. Waar en hoe laat is nog niet bekend, want dat is mede afhan kelijk van de regionale belangstel ling. De cursus is bedoeld voor jonge agrarische vrouwen van 18 tot 35 jaar, die op enigerlij wijze te maken heb ben met het agrarische bedrijf. De studie bestaat uit zeven bijeen komsten, die allen 's avonds gehou den worden. De maximale groeps grootte is vijftien personen en* belangstellenden melden zich via de telefoonnummers 01100-11130 en 31659 (Karin van Herwaarden). Schepen Voor alle belangstellenden uit de regio liggen zaterdag, morgen dus, enkele meet- en onderzoeksvaartui- gen van Rijkswaterstaat in de haven van Zierikzee. Hoogtepunt is de aan wezigheid van het nieuwe schip De Argus. De open dag is van 09.00 tot 12.00 uur en geeft de bezoekers een aardig beeld van de mogelijkheden, die de schepen hebben. Deskundigen zijn aanwezig om een en ander toe te lichten. WESTERSCHOUWEN Jaarvergadering PvdA-afdeling De PvdA-afdeling Wcsterschouwen houdt vrijdagavond 29 november in het dorpshuis te Noordwelle haar jaarvergadering, aanvang 20.00 uur. Tijdens deze jaarvergadering stelt men de kandidatenlijst voor de raadsverkiezingen op 19 maart vol gend jaar vast. Verder vermeldt de agenda de bespreking van een aantal verslagen en verkiezingen. BURGH-HAAMSTEDE Jubileum De Vliegclub Haamstede heeft deze week haar secretaris L. Klompe en diens echtgenote in de bloemetjes ge zet. Het bestuurslid vervult zijn taak al 25 jaar met groot enthousiasme. Het echtpaar heeft een reis aangebo den gekregen naar keuze. Klompe is tevens ere-lid geworden, hetgeen hem erg verheugd heeft. IJS De ijsvereniging Haamstede-Burgh heeft voor de derde maal een poging gedaan om een geschikte datum te vinden voor de jaarvergadering in hotel Het Grote Zwijn te Burgh. Nu heeft het bestuur gekozen voor dins dag 10 december om 20.00 uur. De aanwezigen worden naast een huis houdelijk gedeelte ook getrakteerd op een film over de Elfstedentocht 1985. NIEUWERKERK/BURGH Chr. Gemengd Koor in adventdienst De Chr. Gemengde Zangvereniging 'Eén naam is onze Hope' uit Nieuwer- kerk verleent zondagochtend 1 de cember als eerste koor medewerking aan de eerste adventdienst in een se rie van zeven in de Ned. Hervormde kerk te Burgh. Tijdens deze advent- diensten, die tot aan de viering van .Drie Koningen zeven weken achter een in de kerk te Burgh worden ge houden, zal het volledige korenboek 'De dag, die komt' van Huib Ooster huis worden afgewerkt. Elke zondag zal een ander regionaal koor zijn me dewerking daaraan verlenen. Het ini tiatief tot deze adventdiensten komt van ds. A. Baas. RENESSE De Speelse Ganzeveer De toneelgroep „De Speelse Ganze veer" van de V.O.O. (Vereniging Voor Openbaar Onderwijs) verzorgt deze en volgende week in verschillende kenen van Westerschouwen een to neelspel voor de jeugd. De toneel groep, die bestaat uit leerkrachten uit de Westhoek, speelt onder leiding van J. H. Blom, het kindertoneelstuk „De Geldmolen" van J. A. Tempe laars en J. v. d. Heyden. Het stuk, dat ook voor ouderen best vermakelijk is, speelt zich af in de de schecrsalon en de huiskamer van de familie Knijpschaar en ten huize van een heuse tovenaar. De première van het stuk vond in middels plaats op woensdagavond 27 november in het dorpshuis te Seroos- kerke. Op zaterdagavond 30 november en maandagavond 2 deceber wordt het stuk gespeeld in het dorpshuis te Burgh-Haamstede en op dinsdag avond 3 december wordt het in het dorpshuis te Renesse opgevoerd. Alle avonden beginnen om half acht. In de pauze zal telkens een verloting wor den gehouden. NOORDWELLE Sint In het dorpshuis te Noordwelle wordt dinsdag drie december een Sint Nicolaasfeest gehouden voor schoolkinderen. De gezellige avond begint om 19.00 uur. SEROOSKERKE Sinterklaas De sinds kort in Serooskerke geves tigde bakker heeft voor zaterdag 30 november de aankomst van Sinter klaas op zich genomen. Om 11.00 uur zijn alle kinderen welkom bij De Bakker. BROUWERSHAVEN Vergadering Welzijnscommissie De Brouwse adviescommissie voor het welzijnsbeleid vergadert op dins dagavond (20.00 uur) in de gemeen schapsruimte Pauwstraat 24a te Noordgouwe. Op de agenda naast opening, notulen, rondvraag en slui ting slechts één punt: advisering in zake subsidieverzoek van Scouting Brouwershaven. KERK W ERVE Oliebollen De onderhoudscommissie van de Nederlandse Hervormde Kerk ver zorgt ook dit jaar weer een oliebol lenactie in Kerkwerve. De oudejaars- lekkemij kan nu al worden besteld bij de telefoonnummers 01100-4120 of 5340. De opbrengst van de actie komt ten goede aan het onderhoud van de 85-jarige kerk aan de Ring. NIEUWERKERK Oud papier Tfen bate van de zending van de Ge reformeerde Gemeenten wordt in Nieuwerkerk zaterdag 30 november vanaf 09,00 uur oud papier opge haald. Op genoemd tijdstip kunnen bewoners buiten de kern het papier ook brengen bij gebouw Salem. Geslaagd Annet Verboom uit Nieuwerkerk is geslaagd voor het diploma apothe kersassistente aan de Apothekers- school De Driemaster te Rotterdam. GOES Kerkendag De derde Zeeuwse kerkendag wordt zaterdag 7 juni gehouden in het Willebrord College te Goes. Het ini tiatief ligt bij de Provinciale Raad van Kerken, die de dag samen met de Goese raad van kerken en het oecu menisch vormingscentrum Hedenes- se voorbereidt en organiseert. Prima Donna De werkgroep voor lesbische vrou wen in Zeeland, Prima Donna, houdt vrijdag 6 december een spelletjesa vond in het Goese vrouwenontmoe tingscentrum Jet. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur en is toegankelijk voor alle belangstellende vrouwen. DEN HAAG - Minister Schoo voor Ontwikkelingssamenwerking heeft 300.000 dollar (bijna 9 ton) toegezegd voor hulp aan Cambodjaanse vluch telingen en ontheemden in het grens- gebeid van Thailand en Kampuchea (het vroegere Cambodja). Het geld gaat naar twee organisaties van de Verenigde Naties die in dat gebied werken. Het ministerie van Buiten landse Zaken heeft dit woensdag meegedeeld. HENGELO - Koningin Beatrix heeft woensdag in Hengelo symbo lisch het startstein gegeven voor het project „Jongeren bouwen voor jon geren" 1985. Door een knop in te drukken werden op de kaart van Ne derland de 66 bouwprojecten zicht baar waarmee binnenkort wordt be gonnen. IBAGUE - Een helikopter die woensdag over het gebied is gevlogen waar twee weken geleden de vulkaan Nevado del Ruiz tot uitbarsting kwam, heeft ongeveer 400 overleven den waargenomen, zo hebben functi onarissen van het Rode Kruis meege deeld. De mensen bevinden zich op een eiland in de zee van modder die het dal aan de voet van het gebergte instroomde nadat de vulkaan tot le ven was gekomen. Vrijdag 29 november Nederland 1 09.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.35 uur Nieuws uit de natuur, afl. 8. 10.00 uur Telebord: As wyn en wea- gen winne (herh.). 10.30 uur Taalfiguren, afl. 1. 11.00 uur School-tv weekjournaal, afl. 11. 11.30 uur Muziek in de tent, afl. 3. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur AVRO's Service Salon. 15.50 uur AVRO's Tele-Keuken. 16.00 uur Ik zag twee beren, kleuter- programma. 16.15 uur Bas Boris Bode, afl. 4. TV- serie in 12 delen. Eindelijk krijgt Bas Boris de kans zijn dubbelganger te ontmoeten. Dan verneemt hij ook welk lot hen beiden wacht 16.40 uur Wordt vervolgd, strips- en tekenfilm magazine. 17.10 uur Ontdek je plekje, serie filmpjes over de schoonheid van stad en land. Afl.: Monnickendam. 17.20 uur AVRO's kies clip. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur AVRO's Toppop. 18.15 uur AVRO's Bridgecursus4. Vandaag les 4C. 18.25 uur Voorlichtingsprogramma over de cursus: Nederlandse litera tuur na 1830. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur Bennie Bang Show. 19.15 uur Ruud en Leonie, praatpro gramma gepresenteerd door Ruud ter Weyden en Leonie Sazias. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur In de hoofdrol, program ma waarin een bekende Nederlander centraal staat. 21.25 uur Vinger aan de pols, medi sche rubriek. 22.05 uur AVRO's Televizier. 22.45 uur AVRO's Sportpanorama. 22.55 uur MASH, Amerikaanse ste- rie. Afl.: Een oog voor een tand. Wan neer een stoere helicopterpiloot pro motie maakt wordt aalmoezenier Mulcahy jaloers. 23.20 uur Karei de Graaf, praatpro gramma. 23.50 uur Tine, gedichten en verha len door Tine Ruysschaert. 23.57 uur Journaal. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.00 uur Vloedlijn, gevarieerd pro gramma rond het thema gezondheid. Afl. 9: Groepswonen voor ouderen. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Spanjaar den. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur De Boefjes, Amerikaanse slapstickserie uit de jaren dertig. Afl.: Wie niet sterk is (1937). 19.22 uur De avonturen van Dick Tur- pin, Engelse avonturenfilm over een struikrover met een gouden hart waarin Richard O'Sullivan de hoofd rol speelt. 21.12 uur De Konsumentenman. 22.12 uur Gesprek met de minister president. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Daar sta ik voor (3), discus sieprogramma o.l.v. Erik Jürgens. 23.28 uur Bericht van de Wilde Gan zen. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.35 uur Twee Vrouwen (Twice a Wo man), Nederlandse speelfilm uit 1978 van George Sluizer naar de roman van Harry Mulisch. Laura, een oude re, gescheiden vrouw (Bibi Anders- son), vat tedere gevoelens op voor een twintigjarig meisje (Sandra Dumas). De gevoelens worden beantwoord en al gauw besluiten zij samen te gaan wonen. Na een tijdje duikt plotseling Laura's ex-man op BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kleuterserie. Afl.: Plons bakt een taart. 18.10 uur Prikballon, magazine voor kleuters over het maken van allerlei voorwerpen afgewisseld met teken films. Presentatie: Francis Verdoodt (herh.). 18.25 uur Bassie en Adriaan, kleuter serie. Afl.: 13. (herh.). 18.30 uur Star Trek, science-fictionse- rie over de belevenissen van de US Enterprise. Afl.: De tijden zijn veran derd. Met: Leonard Nimoy, William Shatner, Deforest Kelley e.a. 19.20 uur Uitzending door derden: Een programma van de Christen-De mocratische Omroep. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur De Collaboratie. De man nen van het eerste uur: Bij het begin van de bezetting hadden bestaande Nieuwe-Orde-bewegingen grootse plannen waarvan zij de verwezenlij king na de Duitse overwinning moge lijk achtten. Presentatie: Maurice de Wilde. 21.50 uur Fundamenten. Alain De- caux over Victor Hugo. Erci Defoort interviewt de Franse historicus Alain Decaux n.a.v. de door hem geschreven biografie over Victor Hugo. 22.40 uur Journaal en Coda: Vlucht van Wilfred Smit. BRT 2 19.00 uur 1 week sport. 19.30 uur Juke Box. 19.42 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Videomatch, videospelletje met Marleen Gordts. 20.25 uur Première, filminformatie met Jo Röpcke. 21.15 uur Vrijdag, Nederlands-Belgi sche speelfilm uit 1981 van Hugo Claus met Frank Aendenboom, Kitty Courbois, Herbert Flack e.a. Georges komt, na een paar jaar gevange nisstraf wegens incest met zijn doch ter, weer thuis. Zijn vrouw Jeanne is intussen een verhouding met een an dere man begonnen. HEEREVEEN - Na urenlang over leg zijn de directie van het Zuivelcon cern Noord-Nederland en de vakbon den FNV en CNV donderdagmorgen overeengekomen dat er een nieuw ondernemingsplan komt voor het be drijf. Het oude lokatiebeleid is hier mee van tafel. Dit oude beleid voor zag in de sluiting van de vier kaasfabrieken in Dokkum, Donker broek, Koekange en Sint Nicolaasga. Dat hebben beide vakbonden in de nacht van woensdag op donderdag bekend gemaakt. In het nieuwe ondernemingsplan is een rol weggelegd voor klein-schalige bedrijven. De sluiting van de omstre den kaasfabrieken is met het bereik te akkoord in ieder geval opgeschort tot na de gereedkoming van het nieu we plan. De ongeveer 300 aanwezige werknemers gingen met twee stem men tegen en twee onthoudingen ak koord met het bereikte resultaat. In de loop van donderdag en vrijdag hervatten de 700 stakende werkne mers van de acht vestigingen van Noord Nederland die plat liggen hun werk. Van de directie was tegen zes uur in de morgen niemand te bereiken. 68 „Het is mij best," zei Charles. „Als je mij er maar niet mee verveelt." „Een kerel naar mijn hart ben je" zuchtte Gerrit Jan. „Hou toch op met dat onwijze gebrul, Jef." Thnte Melie keek naar de schudden de Jef. Die lachte in alle toonaarden. Ze haalde haar wenkbrauwen op. Gerrit Jan knikte. „En ben jij nou de heer des huizes, Robbert? Bezitter - al is het dan maar tijdelijk - van al dat schoons. Rob bert? En is de Fiat nou ook van jou, Robbert? En is Robbert jóuw chauf feur, Róbbert?" „Ja, idioot," siste Gerrit Jan. „En hoe heet Róbbert, Robbert?!" „Lucas," zei Gerrit Jan. Waarop Jef weer in een gebulk uit barstte en Ella abrupt de piano sloot. „Is het al uit, Ella?" vroeg Gerrit Jan. „Nee, maar ik voel me niet gedispo neerd vanavond." „Och, het spijt me kind," zei Gerrit Jan meewarig. „Ben je niet goed?" „Een beetje hoofdpijn," zei Ella. „Kom even bij me zitten," vleide Gerrit Jan, die in zo'n overvolle ka mer de Lorelei wel aandurfde. Hij legde even zijn niet onberispelijk koele hand op haar voorhoofd. En toen Jef de smachtende blik zag, waarmee Ella G. J.'s zoete woorden begroette, tolde hij als een dronken man de kamer uit, terwijl hij in de door CISSY VAN MARXVELDT hal, waar hij terecht kwam met zijn hoofd op de trapleuning het uitsnik te Gerrit Jan belde. In de deur stond Robbert. „Breng jij de dames even thuis, Lu cas?" „Ja, jonker." „Dag Lücas!" wuifde Jef. Charles zei niets. Robbert zei eerbiedig: „Meneer meneer." Jef kloof op zijn vuist. De meisjes namen afscheid. De wa gen stond al voor. Blootshoofds liep Gerrit Jan weer mee naar buiten. Voor het raam keek Jef, naast Reep staande, hoe hij ze behoedzaam in de wagen hielp. Hoe hij bleef staan kij ken, tot de auto het hek uitreed. Hij zag hoe G. J. wuifde met zijn knokige hand. Als zijn omvangrijkheid hem had kunnen toestaan te kronkelen van plezier, zou hij zeker hebben ge kronkeld. Nu schalde alleen zijn lui de lach door de stille avond. „Deze vertoning is een miljoen waard," bekende hij Reep. „Ik geloof anders, dat jij hard op weg bent, de boel in het honderd te ja gen," zei Reep. Charles, bij het andere raam, zweeg. Hij vond alles best. Paul hielp tante Melie de glazen bij elkaar te zetten. Tben Gerrit Jan weer binnen kwam. riep Jef: „Wat een roerend afscheid, Rob bert. En wat een toewijding, Rob bert. En wat een genegenheid, Rob-' bert! En wat een lieve meisjes. Robbert! Ben je de koning van hun dromen, Robbert?" En Gerrit Jan, die plotseling weer dacht aan Ella's smeltende lied, zei kortaf, maar hartgrondig: „Stik". Hoofdstuk 9 „Als je mij hier nu maar rustig laat zitten," zei Jef en hij spreidde een kleurige zakdoek over zijn bolle ge zicht. „dan zul je van mij geen last hebben." „Zo'n lui varken als jij bent," schamperde Reep. „Waar jij de ver waandheid vandaan haalde om met die ouwe kar een paar maanden op stap te gaan, snap ik nog niet. Jij hoort in een rusthuis thuis, vent." Jef lichtte even een tip van de zak doek op. Hij lachte goedmoedig. „Ja, dat was inderdaad een vergissing. Maar zo is het beter. Nou, welte rusten, mannen." Reep sloeg met zijn tennisracket te gen zijn benen. „Wie doet er mee?" „Ik wel," zei Charles. „Dat zijn nu zijn eerste woorden vandaag." hoonde Reep. „Ik heb net een mus. die boven zijn hoofd zat, ho ren gapen, omdat hij zo gezellig is." (wordt vervolgd) l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6