deurloo mode ak WV-Renesse wellicht uit financiële zorgen na advies commissie financiën W aM s „Het boek van SAJ" ziet eindelijk daglicht Brokx wijst extra premiehuur woningen van de hand Meulemeester verdient meer en verhoogt dividend 20% korting op alle jongensmode Verbouwings korting: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 28 november 1985 Nr. 23837 5 Subsidie tot 60.000,— per VVV mogelijk RENESSE - De VVV-Renesse kampt nog steeds met de nodige financiële zorgen, al gloort er enige hoop aan de horizon. Dat was de boodschap die de leden van de VVV, in vergadering bijeen op dinsdagavond in 'Het wapen van Renesse' van voorzitter Joh. Janse kregen in zijn openingswoord. De financiële perikelen van de vereni ging stonden ook verder in de vergadering centraal. De wielerronde van Renessehier een archiefopname van winnaar Nico van de Klundert, en burgemeester Niemantsverdriet, blijft verreden worden op hetzelfde parcours, zo besloot de VVV-vergadering in Renesse. Janse blikte uiteraard terug op het afgelopen seizoen dat zeker niet opti- maal was; niet voor de vakantiegan gers en niet voor de bedrijven. De oorzaak moet volgens Janse gezocht worden in het slechte weer (voor 80%) en economische teruggang (20%). De vraag naar vakantie ruimte kon steeds in de eigen regio geplaatst worden, vooral op de cam pings was er voldoende ruimte over. Het gevolg was onder meer dat de terminal voor het tweede achtereen volgende jaar niet tot zijn recht kwam. Het VVV-kantoor kreeg geen échte topdrukte te verwerken. Tbn aanzien van de toekomst was voorzitter Janse optimistisch. ..Maar nementencommissie stelde E. M. we mogen er niet vanuit gaan dat al les vanzelf naar ons toe zal komen. We moeten het in de eerste plaats heb ben van de mond-op-mond reclame. Deze reclame moet een ieder voor zichzelf maken door het bieden van een goed produkt, gekoppeld aan een verantwoorde prijs. Daarnaast moe ten we zorgen in de aandacht te blij ven door middel van presentatie op beurzen". De evenementencommissie kreeg complimenten van Janse, die meteen verzocht om enkele medewer kers als taakverlichters. Ronde van Renesse Bij het onderdeel jaarverslag eve- Rijstonbil dat hij de Ronde van Re nesse toch graag voortaan ook over de Hogezoom wil zien rijden. N. J. Schults antwoordde hierop, dat het parcours van de ronde in overleg met de middenstanders werd vastgelegd, waarop Rijstenbil benadrukte dat er op de Hogezoom horecaondernemers zitten die de ronde financieel moge lijk maken. Een protestgeluid liet Schults hierop horen, want niet de horeca alléén is financieel medewer ker, dan zouden bijvoorbeeld ook de campinghouders kunnen vragen de ronde langs hun camping te laten rij den. Joop de Wit stelde vervolgens dat men nu op een totaal verkeerde wijze bezig is: ,,Het uitgangspunt was en is nog steeds, om de gasten iets aan te bieden en niet in de eerste plaats het ondernemersbelang dienen met deze ronde. Trouwens, de ronde op de Ho gezoom is verkeers-technisch niet haalbaar". Rijstenbil vroeg zich af hoe dat dan met de Ronde van Frank rijk geregeld wordt, maar zo simpel ligt het nu eenmaal in Renesse niet, waarmee dit onderwerp was afge daan. Tben de begroting 1986 aan de orde gesteld werd, kon vice-voorzitter J. W. de Jonge een belangrijke medede ling doen: do commissie financiën heeft geadviseerd om beide VVV's (zowel Renesse als Haamstede) op de zelfde wijze te gaan subsidiëren, hoe wel de aanvragen daartoe verschil lend zijn. Als het college en de raad dit advies zal overnemen, overigens naar verwachting zeker niet voor het einde van dit jaar, betekent dit voor de VVV's een subsidie van 100% huis vestingskosten en 100% personeels kosten. Niet zonder meer, er zullen begren zingen worden ingebouwd met bij voorbeeld een maximum van onge veer 60.000,— per VVV. De Jonge kon geen enkele zekerheid geven over dit bedrag omdat de raad uitein delijk beslist op voorstel van het col lege. Eerst zal er nog gesproken wor den met de heide VVV's, maar verheugend in ieder geval is dat de commissie unaniem was in het ad vies. Voorzitter Janse was blij met deze positieve geluiden en vroeg zich af of dat zou kunnen ingaan met terugwer kende kracht tot 1 januari dit jaar. De Jonge vertelde dat dit evenwel niet gebruikelijk is, maar kon ook hier over nog geen uitsluitsel geven. Ten aanzien van de openstelling van het kantoor zei De Jonge, dat hij zich voor kon stellen dat de raad daar eni ge beperking zou willen inbrengen, wellicht is zes dagen open per week wat te veel van het goede, maar dat is een discussiepunt. Positief is, zo vond men unaniem, dat indien het bedrag waarover gepraat wordt werkelijk heid wordt, de begroting er heel an ders gaat uit zien en al de geplande zaken kunnen doorgaan. De vrees dat het bestuur zich genoodzaakt zal zien een aantal posten te schrappen, zal dan hopelijk niet bewaarheid wor den. Inflatiecorrectie Verrassend snel was voorzitter Jan se met zijn hamerslag toen een infla tiecorrectie van 3% op de contributie als agendapunt werd behandeld. Zon der aanmerking (men kreeg de gele genheid niet) werd dit voorstel aange nomen. Oud-notaris D. v. d. Hoeven lootte vervolgens vijftien renteloze aande len uit, te weten de nummers: 319, 23, 283, 269, 187, 33, 246, 167, 39, 170, 98, 163, 111, 162, 205. Tenzij de leningen niet als gift worden aangemerkt, zo als Janse suggereerde, zullen deze worden uitbetaald. Promotie Renesse Na de pauze, waarin een deel van de video-promotiefilm werd vertoond, lichtte bestuurslid L. Lemsom het werk van de nieuwe promotiecom missie toe. Nieuw omdat voor het eerst werd samen gegaan met Haam stede en Scharendijke in een verde ling van drie-drie-twee qua leden van die commissie. De beurs in Essen mag volgens Lemsom niet gemist worden en er is tevens grote belangstelling voor een soortgelijke beurs in Maas tricht. De commissie denkt aan een be drag van 35.000,voor volgend jaar, in een verdeling van 45-45-10%, maar Lemsom zette direct vraagte kens of dit bedrag wel 'op te hoesten is' door de leden, bijvoorbeeld als de gemeentelijke subsidie als waar reeds over gesproken werd, niet door gaat. J. L. Flach vroeg of het gaan naar beurzen nu afhankelijk gesteld wordt van het wel of niet doorgaan van de nieuwe subsidieregeling en stelde meteen dat dat fout is. ,,We moeten nu besluiten dat we wel of niet gaan. Gaan we wel, dan moeten de plannen daarvoor nu gemaakt worden en zoe ken we later een financiële dekking". Lemson:,,Biedt de vergadering daar voor dan een extra contributie voor aan...?" Dit punt bleef verder on besproken, hoewel de meerderheid zich toonde voor het organiseren van promotie-activiteiten Stukje Zeeland Verder was er een vraag van S. W. v. d. Hoek, of Renesse nog wel aan pro motie moest doen nu op provinciaal niveau heel Zeeland gepromoot wordt. Lemsom stelde dat dit wel de gelijk de bedoeling is: Zeeland wordt in de bekendheid gebracht, maar een stukje Zeeland is Renesse. Op provin ciaal niveau wordt er slechts gecoör dineerd. ,,Als je ziet hoe andere VVV's zich presenteren mogen wij ze ker niet achter blijven. We moeten ons zélf verkopen, maar samen staan we sterker". Een van de laatste onderwerpen van gesprek was het aanstaande ju bileum van de VVV-Renesse: op 6 april '86 is het 75 jaar geleden dat de ze vereniging werd opgericht. De vraag was: doen we er wat aan en zo ja: wat, en hoe wordt dat gefinan cierd. Er werden wel enkele sug gesties gedaan (groots evenement bij opening van de stormvloedkering op 4 oktober bijvoorbeeld), maar ook hier weer een 'centen'-kwestie. Beslo ten werd om nadere voorstellen in een volgende bestuursvergadering uit te werken. Kortere film In de pauze en na de sluiting van de vergadering werd als reeds gemeld de nieuwe promotiefilm getoond. Aan vankelijk werd gedacht aan een film van twintig minuten, maar na rijp beraad is het een film van een uur ge worden. Té lang naar de mening van Joh. Bongers die sprak van een slaap verwekkende vertoning die zeker niet op beurzen zal aanspreken. Hij drong aan op een flitsende videofilm van vijf, hooguit zes minuten en die steeds herhalen. Deze suggestie wordt overlegd met de maker van de film. DEN HAAG - Staatssecretaris Brokx (Volkshuisvesting) voelt er niets voor in het woningbouwpro gramma voor 1986 het aantal van 6000 premiekoop-B woningen te ver vangen door eenzelfde hoeveelheid premiehuurwoningen. De bewinds man wees woensdag tijdens het de bat over de begroting van Volkshuis vesting een dergelijk voorstel van de PvdA met klem van de hand. Volgens Brokx is er geen sprake van dat een dergelijke verschuiving budgetneutraal kan worden verwe zenlijkt, zoals de PvdA wil doen voorkomen. De socialisten menen dat er op de markt geen behoefte is aan dure koopwoningen, maar juist aan sociale woningbouw. Brokx is het daar niet mee eens, temeer daar in zijn ogen bij afzien van de 6000 premie-B koopwoningen het door stromingseffect wellicht in het ge drang komt. De bewindsman hield de kamer tij dens het debat over het meerjaren plan woningbouw voor dat er de ko mende vijftien jaar nog aanzienlijk moet worden bijgebouwd. De komen de vijftien jaar is woonruimte voor rond een miljoen nieuwe huishou dens nodig. Die behoefte valt overi gens niet alleen in te vullen door nieuwbouw, ook woningverbetering in samenhang met opknappen van ge hele wijken kan daar een oplossing bieden, aldus Brokx. Vervolg van pagina 1 makkelijk was maar die wel met veel inzet is vervuld. De derde op rij, die met name werd genoemd, is gemeenteambtenaar Ton Gebraad. Hij werd in het openbaar bedankt voor het werk dat de corree- DEN HAAG - Het ministerie van Defensie heeft woensdag met de Ne derlandse industrie een contract ge sloten voor het Nederlandse aandeel in de ontwikkeling van dc NAVO- helikopter voor de jaren '90 (NH/90). De kosten daarvan, vier miljoen gul den, komen op rekening van de deel nemende bedrijven en het rijk. DEN HAAG - Nederland heeft na intensieve onderhandelingen zes pa trouillevliegtuigen van het type Breguet-Atlantic verkocht aan Frankrijk voor 59 miljoen gulden. Het ministerie van Defensie heeft dit woensdag meegedeeld. Het contract is afgelopen maandag getekend. YERSEKE - Dc Nederlandse maat schappij voor oeslcrlcell de Meule meester heeft over het per 31 mei geëindigde boekjaar 1984/1985 een nettowinst behaald van 446.579,-, zo staat (n het jaarverslag. Er wordt een dividenl voorgesteld van 20 pro- den t per gewoon aandeel van 100.- en per priorileitsaandeel van f 10.- nomiinaai. Over het vorige boekjaar bedroeg de nettowinst 394 104. en het divi denl 12,5 procent.Hel gunstige resul taat is in hoge mate te danken aan de export van oesters en kreeften, die zeer bevredigenl is verlopen. De di rectie hoopt dut er binnen afzienbare lijd weer revel in gen oesters kun nen worden uitgezaaid in de Ooster- schelde. Dit is enkele jaren verboden geweest wegens besmettingsgevaar met. het virus Bona min Ostren. tie van het zetwerk met zich mee brengt. Om adviezen te geven ten aanzien van de technische zaken, die bij het uitgeven van een, boek aan de orde komen, schakelde schrijver Jumelet zijn neef J. J. van den Berg uit Mij drecht in. De laatste was woensdag avond eveneens aanwezig en werd voor zijn medewerking, evenals de drie eerder genoemden, bedankt en beloond met een exemplaar van het boek. Lovende woorden waren er ook voor drukkerij Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Hekman: Ik Wil onze waardering uitspreken voor de uitstekende verzorging van het boek. Het bedrijf en haar medewerkers hebben zich uitstekend van hun taak gekweten. De Brusc medewerkers in het bedrijf hebben daarin zeker een belangrijk aandeel gehad." Vervolgens werd voor een kort ogenblik het woord gegeven aan loco-burgemeester M. Meeuwsen. De ze nam de gelegenheid te baat om ook burgemeester Hekman dank te zeggen voor zijn vele bemoeienissen rond het realiseren van het bock en overhandigde als stoffelijk blijk van dank een exemplaar van het boek. Dankbaarheid is dungezaaid In zijn toespraak tot de aanwezigen verhulde Jumelet niet dat hij zich do laatste paar jaar nogal eens teleur gesteld heeft gevoeld over de wijze, waarop het boek tot stand is geko men. Hij gebruikte als kapstok voor zijn speech een gezegde van de Vlaamse dichter (ïuido Ge/elle: „Dankbaarheid is een kruidje, dat in weinig hoven tiert." Ilij schetste de totstandkoming van het hoek vanaf hel allereerste begin, steeds aantekenend dat hij nogal eens werd teleurgesteld in de gang van zaken. In zijn toespraak verwoordde hij die teleurstelling met het citeren van enkele dichtre gels van Joost van den Vondel: ..De kleinen treën op 'l kleed, de groten vaak op 't hart". Torh toonde ook Jumelet zich dank baar voor het feit dal het boek einde lijk is verschenen. „Gelukkig is het boek er. Er zijn dingen weggelaten, die ik er zelf graag in had gehouden, maar we waren allemaal bang dat dal het boek dan te dik zou worden. Het zijn uiteindelijk 300 pagina's gewor den. maar het werk van Stoffel is er torh voor 90'., in tenig te vinden Zijn dankbaarheid bracht Jumelet als volgt onder woorden: „Het gewas dankbaarheid, waarover ik sprak, werd danig gehavend. Maar ik weet dat er in de afgelopen periode in Bruinisse dingen aan de orde waren, die veel, zo niet alles van het dage lijks bestuur van de gemeente eisten om te voorkomen dat de zaak in Brui nisse uit de hand zou lopen. Zo mogen we eindigen met de constatering dat van het plantje 'Dankbaarheid' bij mij toch nog zoveel overgebleven is dat we datgene kunnen zeggen, onder dank aan Hem die het mij nog deed beleven, wat op een gevel van een huis in de Kerkstraat te Bruinisse staat: 'TOCH NOG'. Dank dat ik het mocht doen. Ik dacht dat het weer iets was waarvan we mogen zeggen: Dit kan allemaal op Brul". Evenals eerder op de avond Hek man ook had gedaan, had Jumelet voor iedereen, die op wat voor ma nier dan ook meegewerkt heeft aan de totstandkoming van het boek, een persoonlijk dankwoord in zijn toe spraak verwerkt. Daarbij betrok hij ook de Br use gemeenteraad, die zon der bedenkingen een krediet be schikbaar stelde om het boek te kun nen laten verschijnen. Jumelet begon zijn toespraak over igens met een antwoord op een op merking van burgemeester Hekman, die memoreerde dat er voldoende stof voor het boek was aangeleverd dat er makkelijk een trilogie van gemaakt had kunnen worden, met als titels. 'Jumelet vertelt'. 'Jumelet vertelt ver der' en 'Jumelet kan me nog meer vertellen'. De auteur bevestigde die gedachte met de uitspraak 'Al etende komt de eetlust': ,.Ik denk er sterk over om een tweede boek te schrij ven". zo grapte hij. Advertentie Na zoveet positieve reacties op de pas vernieuwde heren mode atdelmg knigt nu ook onze tongens afdeling een flinke lace lilt Extra koopuren: maandagmiddag 2 december geopend maandag 2 december koopavond dinsdag 3 december koopavond woensdag 4 december koopavond Mol 5-7. Zierikzee Voor zijn schoondochter Mnrjt Jumelet tros Stoffel prang bereid een boek te t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5