ISTA Oud-voorzitter Braber benoemd tot ere-lid van Stad en Lande Reconstructie verkeersplein wellicht in augustus/september VOORDEEL Iepenziekte bedreigt toekomst van Slingerbos Brouwershaven waardevol geschenk cadeau shop WEER <1 5"l( C DE ZIERIKZEESCHE COURANT Voorzitter J. D. de Kam: Het ere-lidmaatschap komt u ten volle toe Eerst overeenstemming verdeling kosten f 4.788,- B en w maken zich zorgen in notitie aan commissie m HET ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Afscheid wijkverpleegster Aan den volke Mestprobleem Vogeltentoonstelling Oosterland nam maandag in het dorpshuis na Met een open huis werd zaterdag de Bakkers- Oe Stichting Brabantse Mestbank hoopt met Rinus de Jonge uit Schuddebeurs werd regio negen jaar afscheid van wijkverpleegster school ..aan den volke" getoond. Velen maak- .zuster" A. v. d. Velde. (Pag. 4). ten van de gelegenheid gebruik. (Pag. 5). decentralisatie van opslag een oplossing te naai kampioen, en Michel Schouwenburg vinden voor het mestprobleem. (Pag. 7). jeugdkampioen, bij de tentoonstelling van Zang en Kleur. (Pag. 8). DINSDAG 28 NOVEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23836 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Eer ligt niet daarin, wat men van ons denkt, doch eer ligt in om' eigen daden. Goldoni ZIERIKZEE - Het is de bedoeling, dat in augustus/sep tember 1986 een aanvang zal worden gemaakt met de reeds lang besproken reconstructie van het ver keersplein te Zierikzee. Wel dient er dan overeenstem mingte zijn..bereikt over de verdeling van de kosten van verkeers- en lichtinstallatie tussen rijk en gemeente. Burgemeester Th. H. de Meester deelt dit mede in zijn antwoord op de algemene beschouwingen van de raadsfracties. In tegenstelling tot eerdere berich ten, laat hij weten, dat besprekingen met de directie van Rijkswaterstaat ertoe hebben geleid, dat alsnog ver wacht mag worden, dat de bewegwij zering naar het centrum toch reeds aangepast zal mogen worden voordat de reconstructie van het verkeers plein wordt uitgevoerd. Betaald parkeren In antwoord op de CDA-fractie laat de burgemeester weten, dat de amb- Advertentie bij autobedrijf 15% van de nieuwwaarde van de auto die u aankoopt kan voor u zijn. Dit voordeel kan oplopen tot een max. van St. Joostdijk 41 4307 AR Oosterland Advertentie Geef eens een bij Sint-Nicolaas Het grootste interieurcentrum van de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden ZUIOWEG 20A - ZONNEMAIRE TELEFOON 01112-1318 Vrijdag koopavond Ruime parkeergelegenheid telijke werkgroep betaald parkeren, haar werk nog niet heeft afgerond. De door het CDA gevraagde openstel ling van de loopsituatie voor fietsers lijkt de meerderheid van het college uit een oogpunt van verkeersveilig heid zeker niet gewenst. Voor wijzi ging wordt evenmin gevoeld, omdat het huidige beleid pas zeer recent is bepaald. De meerderheid van het college blijkt ook niet te voelen voor het weer ongedaan maken van de ver keersmaatregel op de hoek Manhuis- straat-Pieterseliestraat, zoals door het CDA wordt bepleit. Verwezen wordt bovendien naar het feit, dat deze verkeerssituatie op uitdrukke lijk verzoek van de bewoners van de ze wijk tot stand kwam. De door het CDA voorgestelde aan passing wandelpad/fietspad Zuid- wellebrug- Nobelpoort is, volgens het antwoord van de burgemeester, reeds eerder in studie geweest en bleek technisch en financieel zeer moeilijk te realiseren. In overleg met provin ciale waterstaat zal één en ander ech ter nogmaals worden bekeken. Fietspad Een advies over de verkeerssituatie Vervolg pagina 3 In een toespraakje tot de heer Bra ber merkte de voorzitter op dat het oorspronkelijk in de bedoeling om de onderscheiding uit te reiken tij dens de voorjaarsvergadering op 24 april van dit jaar, maar dat dat heug lijke feit toen niet kon plaatsvinden door afwezigheid van de heer Braber. De bijzondere onderscheiding werd uitgereikt vanwege de bijzondere verdiensten van de heer Braber. Tot aan het moment dat hij zijn bestuurs functie neerlegdé, vorig jaar septem ber tijdens de najaarsvergadering, was de heer Braber vanaf 1939 onaf gebroken bestuurslid geweest; de laatste veertien jaar in de functie van voorzitter. ,,U hebt u zeer verdienste lijk gemaakt voor de vereniging; dat hebben we in september vorig" jaar getracht te schetsen. Ik kan dan nu ook volstaan met u van harte geluk te wensen, want het ere-lidmaatschap komt u ten volle toe", zo luidde het compliment van de huidige voorzit ter. In zijn dankwoord sprak de zeer verraste heer Braber de hoop uit dat het de vereniging goed moge gaan in de toekomst: Er is voor de vereniging een grote toekomst weggelegd", zo stelde hij. Jaarboek Een andere verheugende activiteit, BROUWERSHAVEN - De gevreesde iepenziekte die in Westerschouwen al zoveel bomen aantastte, heeft nu ook in Brouwershaven toegeslagen. In de afgelopen maanden was de dienst gemeentewerken genoodzaakt om ruim 150 aangetaste bomen uit de randbeplanting te halen waar door plaatselijk grote gaten ontstonden in het groen. Het college van b en w maakt zich in verband hiermee zorgen over de toekomst van het Slingerbos dat na de ramp in Brouwershaven werd aangepland en dat voor 90 a 95 bestaat uit de (momenteel beruchte) veldiep. In een notitie aan de adviescom- ren kan worden gerealiseerd. In af- missie voor de Recreatie en de Open- wachting van nadere ontwikkelingen bare Werken vertelt het college dat die tot voorstellen zullen leiden, ver door het ontbreken van een be heersplan voor deze groengordel de iepen met hun grote groeikracht en woekerende wortels een groot gedeel te van do oorspronkelijke gemengde beplanting verdrongen, zodat nog slechts 5 van het huidige Slinger bos wordt gevormd door populieren, essen, wilgen en esdoorns. Door de meer en meer om zich heen grijpende iepenziekte ziet het dagelijks bestuur de toekomst van het Slingerbos dan ook, bepaald niet rooskleurig, als een monocultuur van verziekt iepen hakhout, zoals dat nu al het geval is in het verlengde gedeelte van het Slingerbos (achter de loods van de firma De Vlieger). Aan de bomenrij van een 30-tal zeer waardevolle iepen die enige jaren geleden nog een op knapbeurt ondergingen, zijn reeds sporen van vitale achteruitgang waargenomen. zoekt het college de adviescommissie om de notitie als kennisgeving aan te nemen. Advertentie Bezoekt onze exclusieve met verlichting en aparte deco ratie en beddemode Staatsbosbeheer Het college van b en w is daarom in overleg getreden met Staatsbosbe heer om na te gaan welke mogelijk heden er zijn om het Slingerbos om te vormen tot een waardevol landschap pelijk gebied zonder ziektes en met variatie ten aanzien van de beplan ting en recreatieve mogelijkheden. Zij verwacht dat dc verwezenlijking van dit alles niet in één of enkele ja- Het grootste interieurcentrum van de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden ZUIOWEG 20A - ZONNEMAIRE TELEFOON 01112-1318 Vrijdag koopavond Ruime parkeergelegenheid Stad en Lande-voorzitter J. D. de Kam overhandigt de oorkonde, die behoort bij het ere-lidmaatschap van de vereniging, aan de heer J. L. Braber uit Drei- schor. die op de vergadering werd uitge- voerd, was de presentatie van de tiende jaargang van de Kroniek van het Land van de Zeemeermin. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's De voorzitter van de redactiecom missie Jaarboek van de vereniging, de heer W. P. de Vrieze, bood ter gele genheid van deze nu bereikte mijl paal het eerste exemplaar van de tiende jaargang aan aan mevrouw J. C. Reitsma-d'Ancona. In zijn toespraakje maakte de heer De Vrie ze gewag van de vele verdiensten van mevrouw Reitsma bij de begeleiding van de totstandkoming van het Jaar boek gedurende een aantal jaren. ,,Wij stonden als vereniging aanvan kelijk een beetje sceptisch tegenover de tien jaar geleden gelanceerde plannen van de heer H. Uil, de huidi- WORDT De bestrijding van de gevreesde iepenziekte vergt veel intensieve arbeid. Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Opklaringen Een lagedrukgebied boven de Noordzee blijft bepalend voor het weer. Opklaringen, afgewisseld door buien, westelijke wind. Minimum temperatuur komende nacht 1 graad. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 30 nov.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 3 graden Windkracht: west 4 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 4 graden Windkracht: noordwest 4 Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 27 nov. Zon op 08.20, onder 16.35 Maan op 16.15, onder 08.25 28 nov. Zon op 08.22, onder 16.34 Maan op 16.44, onder 09.36 Volle Maan: 27 november (12.42) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het blijft koud en dc eerstkomende dagen zullen er van tijd tot tijd regen- en sneeuwbuien zijn. Overdag dooit het licht. Deze dooi is geen gevolg van aan voer van zachte lucht, maar van het toestromen van de lucht over de Noordzee. Doordat het water van dc Noordzee nog een temperatuur heeft van 8 a 10 graden komen daar buien tot ontwikkeling. Deze zullen landin waarts meestal sneeuw brengen. Er zal een belangrijk temperatuurs ver schil zijn tussen de kust en het bin nenland. Aan zee zal het een graad of 6 zijn, terwijl in het zuidoosten van het land de temperatuur maar even boven het vriespunt komt. De sneeuw in Oost-Brabant en Limburg zal dan ook nog niet snel verdwijnen. Als gemeente en rijk het eens kunnen worden over de verdeling van de kosten, zal wellicht volgend jaar au gustus/september met de reconstructie van het verkeersplein te Zierikzee worden begonnen. ZIERIKZEE - De Vereniging- Stad en Lande van Schouwen-Duiveland heeft haar oud-voorzitter J. L. Bra ber te Dreischor benoemd tot ere-lid. Dat gebeurde vrij dagavond in een meer dan volle foyer van het restaurant Mondragon met een unaniem besluit van de aanwezige leden. Onder een daverend applaus overhandigde voor zitter J. D. de Kam de oorkonde, waarin het ere lidmaatschap wordt bevestigd, aan de heer Braber. ge streekarchivaris, om een jaarboek te gaan uitgeven. Maar de praktijk heeft bewezen dat het boek meer dan een bestaansrecht heeft", aldus De Vrieze. Het tweede exemplaar van de tien de Kroniek werd overhandigd aan dr. A. de Vin, lid van Stad en Lande en tevens de spreker van deze avond. Beide leden kregen tevens een exem plaar van de afdruk van de kaart van Vervolg pagina 6

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1