ISTA Bakkersschool, nog zonder naam, officieel geopend VOORDEEL CJV-werk Bruinisse heeft nu een eigen clubgebouw Benoeming nieuwe burgemeester Zierikzee wellicht begin 1987 DE ZIERIKZEESCHE COURANT f 4.788,- Burgemeester Th. H. de Meester: afscheid op 26 augustus 1986. Afscheid Th. H. de Meester op 26 augustus 1986 ZIERIKZEE - De benoeming van een opvolger voor burgemeester Th. H. de Meester zal wellicht pas begin 1987 haar beslag krijgen. Burgemeester De Meester is voornemens H. M. de Koningin te verzoeken hem per 1 september 1986 ontslag te verlenen. Het officiële af scheid is bepaald op dinsdag 26 augustus. Dit wordt me degedeeld in het antwoord van De Meester op vragen in de algemene beschouwingen der raadsfracties. Voor de vervulling van burge meestersvacatures is van belang de circulaire van de minister van bin nenlandse zaken aan de commissa rissen der Koningin van april 1983. De staatscourant vermeldt de ge meente waarin een burgemeestersva cature gaat ontstaan. Ook de publici teitsmedia ontvangen een persbe richt van de voor sollicitatie open gestelde vacature, zodat ook op ande re wijze bekendheid wordt gegeven aan de vacature. Nadat de vertrouwenscommissie op basis van de door de commissaris verstrekte gegevens haar standpunt heeft bepaald, deelt zij haar opvattin gen mede aan de commissaris. Ten aanzien van iedere geselecteerde sol licitant vermeldt de commissie de motieven, die tot haar opvatting heb ben geleid. Leden van de commissie kunnen bovendien van een eventueel minderheidsstandpunt blijk geven. Vervolg pagina 3 Bloedbad De vliegtuigkaping van een Egyptische Boeing 737 eindigde zondagavond in een bloedbad. Bij een bestorming door commando's ant woordden de kapers met granaten. (Pag, 2). Sinterklaas Nu het jaarlijkse kinderfeest bij uitstek gestaag nader brengt de Goedheiligman bezoeken aan diverse kernen op Schouwen-Duiveland. Een impressie. (Pag. 3). Bekerwinst Zondag tweede klasser Zierikzee bereikte za terdagmiddag de vierde ronde in het beker toernooi in het district Zuid J door een moeizame zege op Serooskerke. (Pag. 5). Onderscheidingen Voorzitter Kees Blomaard van de afdeling Zee land van de KNVB had vrijdagavond verrassin gen in petto voor de ZAV-nestors Cees Jumelel en Rinus de Vos. (Pag. 7). De leidende mannen zijn slechts een blaadje of takje op de eeuwige en onpeilbare stroom van alzijdig gebeuren. Prof. J. Huizinga (1797 - 1889) Eigen huisvesting voor Stichting Jeugd CJV Samen Verderen Rode Kruis Zierikzee Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Kans op natte sneeuw Het lagedrukgebied boven de Noordzee wordt groter. Naast opkla ringen vooral later op de dag meer buien met kans op natte sneeuw. Ma tige noordwestenwind. Minimum temperatuur komende nacht 0 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 29 no vember: Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 3 graden Windkracht: west 5 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 4 graden Windkracht: west 4 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 5 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 26 nov. Zon op 08.18, onder 16.36 Maan op 15.53, onder 7.12 Volle Maan: 27 november (12.42) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Morgen staat het weer bij ons onder invloed van een klein lagedrukgebied, dat over het water van de Noordzee naar Denemarken komt. De baan die de lucht volgt is er de oorzaak van dat zich buiencom- plèxen kunnen ontwikkelen. Afhan kelijk van de temperaturen kunnen dit regen- of sneeuwbuien zijn. In de nacht en ochtend is de kans op een sneeuwbui het grootst, omdat de minimumtemperatuur juist onder het vriespunt ligt. Overdag loopt de temperatuur op tot een graad of drie, en daardoor kunnen de buien later als natte sneeuw of regen vallen. Ij zelvorming is daarbij niet uitge sloten. De wind is boven land zuidwest en matig, kracht 3 a 4. Aan de kust draait hij naar noordwest, daarbij toenemend tot vrij krachtig, 5 en mo gelijk krachtig, 6. WAARIN OPGENOMEN Een bord met drie vraagtekens vormde de ludieke variant op het naambord, dat wethouder P. de Rijke graag aan de drie voorzitters had willen aanbieden. Op de foto v.l.n.r. J. Hoekman (Rode Kruis), A. Bruel-Pouwer (Stichting Jeugd), wethouder P. de Rijke en H. Loois (C.J.V.). MAANDAG 25 NOVEMBER 1985 142stc jaargang Nr. 23835 ZIERIKZEE - De gerenoveerde voormalige Bakkers- school te Zierikzee werd vrijdagmiddag met veel verbaal geweld officieel geopend. De historie van het pand Kerk hof 8, de plannenmakerij, de exterieurrestauratie, de zelfwerkzaamheid der gebruikers en uiteraard de afwij zing van de voorgestelde naam 'De Driehoek' door de ge meenteraad vormden de belangrijkste ingrediënten van de toespraken tijdens deze officiële openingsbijeen komst in de grote zaal van de Bakkersschool. Wethouder P. de Rijke van publie ke werken en jeugd- en jongerenwerk ging als eerste spreker ver terug in de geschiedenis van het beeldbepalend pand. Dit oorspronkelijke particulie re woonhuis, heeft - zo bleek uit het betoog van de wethouder- talloze bestemmingen gekend. In de eerste helft van de vorige eeuw besloot de stad Zierikzee tot aankoop ervan voor een bedrag van 2.400, Bestemming Het pand deed in de loop der jaren dienst als huisvesting voor een 'werk- lozenproject'; een fabriekje van pak-, zak- en behangsellinnen waarin ze ventig a tachtig personen te werk wa ren gesteld. Verder deed het dienst als stadstekenschool; gaf het onder dak aan de bewoners van het Her- Vervolg pagina 2 bij autobedrijf 15% van de pieuwwaarde van de auto die u aankoopt kan voor u zijn. Dit voordeel kan oplopen tot een max. van Sf. Joostdijk 41 4307 AR Oosterland Profielschets De openstelling van de vacature vindt plaats, voordat de raad een pro fiel van de nieuwe burgemeester heeft geschetst. Voor de invulling van de vacature zal'de Commissaris der Koningin een aanbeveling zenden aan de minister van binnenlandse za ken. Doormiddel van de zogenaamde profielschets kunnen opvattingen binnen de raad over de aan de te be noemen burgemeester te stellen eisen van bekwaamheid aan de commissa ris worden kenbaar gemaakt. Indien de raad dit wenst, kan ook over genoemde eisen van gedachten worden gewisseld met de commissa ris. Bij de verdere procedure kan een door de raad in te stellen vertrou wenscommissie worden betrokken. Indien de raad daartoe besluit, moeten taak, samenstelling en werk wijze van deze commissie geregeld worden, alsmede de geheimhouding. Van dit besluit moet de commissaris in kennis worden gesteld. Desge vraagd verstrekt deze aan de com missie uit de sollicitanten een selec tie van kandidaten, waarbij het om personen gaat van wie de commissa ris vindt, dat zij in principe voor be noeming in de bewuste vacature ge schikt zijn. Advertentie Het is zaak zoveel steun te geven dat dit drijvende kan blijven". Ook dominee A. ten Hove van de Ger. Kerk stelde dat het CJV terecht trots kon zijn op het nieuwe onderko men: ,,Het is functioneel en gezellig. Het is fijn, dat jullie met dit werk be zig zijn want wie de jeugd heeft heeft de toekomst. In de Bijbelse opvoe ding die ieder op z'n eigen manier krijgt kan dit zo stimulerend wer ken". Hij wenste de CJV leiding en bestuur veel zegen op hun werk. De naam „Kom t'r Bie" was de win nende naam van de prijsvraag die on der de jeugdleden was gehouden. De naam was van het duo Jan de Ronde en Jan en Martin Bout. De winnende tekening, die uitvergroot in het ge bouw hing, was van de 14-jarige Er- win van Gilst. De tekening stelde twee handen voor die symbolisch in een waren geslagen. Trijn en Rijn En terwijl de genodigden in het nieuwe CJV-gebouw spraken of luisterden, onder het genot van een Vervolg pagina 3 Na de officiële openingshandeling waren er binnen diverse sprekers die het bestuur en de leiding feliciteer den met het onderkomen voor hen maar in de eerste plaats natuurlijk voor de jeugd van een van de zes aan gesloten clubs van het CJV. De spits beet burgemeester T. C. Hekman af. Hij noemde het een goe de geste om Jannekee de openings handelingen te laten verrichten: ,,Zi; heeft zo bijzonder haar stempel gezet op het CJV-werk ter plaatse. In een tijd waarin het CJV-werk wat tanen de was is zij doorgegaan op een wijze die velen ten voorbeeld kan strek ken". Hij zag in het goede jeugdwerk van vandaag een honorering voor haar doorzetten in het verleden, daarin bijgestaan door haar man. En over het Bruse CJV-werk in het alge meen: ,,In het verleden is het CJV werk altijd een belangrijk vormings instituut geweest voor de jeugd. Vooral in onze tijd waar er alom een vervaging van normen en van de mo raal plaats vinden, van geweld en ge zagscrisis, is een bezinning van de menselijke normen en verhoudingen dringend noodzakelijk. Het zijn deze overwegingen die het gemeente bestuur er toe hebben bewogen om met uw bestuur tot deze goede oplos sing te komen. De ontplooiing van dit zo belangrijke jeugdwerk zal door de eigen lokaliteit zeker tot nog grotere bloei komen". De burgemeester liet ook z'n tevre denheid over de naam blijken: „Brus- ser kan het niet. Het is ook fijn dat jullie een naam hebben. In een ande re plaats kwamen ze niet verder dan drie vraagtekens op een plankje". Band vasthouden Voorzitter Wim van Kooten be dankte het gemeentebestuur maar vooral ook de ouders voor het ver trouwen dat ze in de leiding stellen: „In het CJV kunnen de kinderen el kaar vinden, ongeacht geloof of over tuiging. Die band moeten we vast houden, ook in de toekomst. Dat is het wezenlijke van het CJV. Ondanks achtergronden dat kinderen kunnen samenkomen onder Gods woord". Over die bijeenkomsten voor alle ge Jnnnekee Jumelet (rechts) en Wim van Kooten vlak na de onthulling van het embleem en naam van het nieuwe eigen gebouw van het CJV-Bruinisse Kom t r Bie" feestelijk geopend BRUINISSE - „Nu kan niemand meer om het CJV in Bruinisse heen", zei voorzitter Wim van Kooten na de onthulling van de naam van het nieuwe clubgebouw en het CJV-embleem op de voorkant van het gebouw aan de Dreef. „Kom t'r Bie" is de nieuwe naam en ze werd feestelijk onthuld door Jannekee Jumelet, de CJV- leidster die meer dan 30 jaar als leidster bij het CJV be trokken is geweest. Voorzitter Van Kooten zag het club gebouw als een extra stimulans voor het toch al groeien de en gezonde verenigingsleven van het CJV-gebeuren in Bruinisse. zindten sprak ook de ouderling van de Ned. Herv. Kerk, de heer P. Maas kant: „Hier kan al een klein zaadje gelegd worden voor Samen op weg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1