ISTA Brouwse leerlingen maken kennis met problemen van gehandicapten en blinden Eerste sneeuw A Werkgroep Vrouw en Geloof vraagt om privacy bij het toekennen geldelijke steun VOORDEEL Plezierige dansmiddag ouderen NIEUW!! DE ZIERIKZEESCHE COURANT WATERSTANDEN f 4.788,- CITROEN Auto Louis Goedbloed my DE BILT* AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer -e Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Groen/parkeerruimte Brouwershaven 700 jaar Zaalkorfbalcompetitie Tijdens een hoorzitting van bewoners van het Deze week werd het boekwerk „Brouwersha- plan Buijse in Zierikzee bleek, dat de bereid- ven 700 jaar" gepresenteerd; voormalig heid bestaat „groen" in te leveren voor par keerruimte. (Pag. 3). Bruisende afdeling De hoofdmacht van korfbalvereniging All Rea- In het Bruse Pannekoekenhuisje De Cleene dy uit Zierikzee start zaterdagmiddag de zaal- Mossel herdacht de Bruse afdeling van de streekarchivaris Wiebe Keikes laat zijn licht korfbalcompetitie tegen Valto uit De Lier. Een NCVB al een kwart eeuw een bruisend geheel vooruitblik. (Pag. 6). te zijn. (Pag. 7). schijnen op het boek. (Pag. 5). VRIJDAG 22 NOVEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23834 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De waarheid des geloofs is niet, wat men gelooft, doch dat men gelooft. Fr. Visscher Commissie welzijn Westerschouwen zet vraagtekens bij belang afgesplitste subsidie BURGH-HAAMSTEDE - De werkgroep Vrouw en Ge loof heeft de gemeente Westerschouwen gevraagd niet langer de namen van haar deelneemsters te vragen om de toe te kennen subsidie te berekenen. „Niet iedere vrouw, die aan de werkgroep of cursus deelneemt is di rect bereid, om voor haar voorzichtige en soms voorlopi ge keuze uit te komen. Om deze reden van privacy vra gen wij u dus om een andere vorm van subsidie en wel om zes cent per inwoner in plaats van steun per Wester- schouwse deelneemster", lichte een anonieme woord voerster donderdagavond het verzoek aan de commissie welzijn van de gemeente Westerschouwen toe. De vraag was duidelijk, maar vergde toch een uitvoerige discussie onder de commissieleden onderling. ZIERIKZEE - Vanaf heden vermelden wij op pagina 2 wa terstanden plus tijden volgens de getijdetafel van dc Delta dienst Zierikzee. Door de naderende voltooi ing van de stormvloedkering en de sluiting van de comparti- menteringsdammen zal het ge tij in de Oosterschelde name- lijkr •geleidelijk gaan verande ren. De Deltadienst stelt steeds voor drie matmden een aange paste getijdetafel voor het Oosterscheldegebied samen, maar desondanks kunnen be langrijke afwijkingen in de standen en tijden voorkomen door schuifmanipulaties van de stormvloedkering en mete orologische invloeden. Voor actueel aangepaste in formatie kan de KNMI- afdeling Zierikzee worden ge beld: telefoonnummer 01110- 7058. Daarin is naast de regio nale weerberichtgeving ook af wijkende getij-informatie op genomen. Bij bijzondere omstandighe den zullen de daardoor ingrij pende veranderingen in de wa terstanden en -tijden zo mogelijk tevoren in onze krant worden aangekondigd. Dat kan bijvoorbeeld voorkomen, wanneer de helft of meer schuiven van de stormvloedke ring worden gesloten, of wan neer een sluiting van lange duur zal zijn. Redactie Advertentie bij autobedrijf 15% van de nieuwwaarde van de auto die u aankoopt kan voor u zijn. Dit voordeel kan oplopen tot een max. van St. Joostdijk 41 4307 AR Oosterland Advertentie Zierikzee - 4951 Zo maakte lid J. A. van den Broeke (sector jeugd) kenbaar tegen versnip pering van groeperingen te zijn en pleitte derhalve voor één overkoepe lende organisatie, die zelf de toege kende subsidie verdeelt onder de be trokken werkgroepjes. ,,Dit kan zelfs een kostenbesparing opleveren", zo voegde hij hier aan toe. J. de Wit meldde ook voorstander van samen voeging te zijn, omdat dit, zo zei hij ,,de verwarring van het gemeentelijk subsidiebeleid kan voorkomen". Opgestart Vrouw en Geloof is enkele jaren ge leden opgestart onder de paraplu van het Vrouwenontmoetingscentrum in Zierikzee. Volgens de woordvoerster alleen, om op gang te worden gehol pen. ,,Ik heb het vermoeden, dat het centrum zelf om afsplitsing heeft ge vraagd, omdat beide initiatieven niet langer in één begroting passen. Daar bij komt dat wij graag zelfstandig werken", vertelde zij. Het overtuigde de meeste commissieleden echter niet van het belang van afzonderlijke subsidie-aanvragen. Anders lag dat voor de leden A. Damman (sector onderwijs/educatie en peuter werk) en G. W. F. de Man (sector cultuur). Eerstgenoemde wees op de rijksbijdrageregeling, die inhoudt dat de gemeente bij toeken ning van een subsidie het volledige bedrag tot 50 cent per inwoner van het rijk terugkrijgt. ,,Ik vindt de dis cussie over het doen en laten van de ze organisaties binnen de welzijns- commissies van de gemeenten niet zo belangrijk. De rijksoverheid geeft aan, dat zij emancipatorische activi teiten in den lande wil steunen en dat moeten we dus dan ook zonder te veel discussie doen". Voorzitter J. C. de Feiter wees er echter op, dat de de claratiemogelijkheid voor gemeen ten niet betekent, dat er dan geen af weging door de lokale overheid dient te worden gemaakt. De Man zei de mening van de werk groep zelf ook van groot belang te achten bij het wel of niet stimuleren van de samenvoeging van verschillen de vrouwengroepen. „Het is goed mó gelijk, dat Vrouw en Geloof een goe de reden heeft voor afsplitsing. Het lijkt me daarom zinvol om als ge meente eens rond de tafel te gaan zit ten met de werkgroep en het ontmoe tingscentrum", aldus De'Man. Vervolg pagina 4 NIEUWERKERK - Gezellig, goed voor de spieren en belangrijk voor het onderhouden van contacten. Een duidelijke samenvatting van de dansmiddgg voor ouderen, die donderdag in het dorpshuis van Nieuwerkerk werd gehouden. De middag, die zo'n 200 belangstellenden trok vanuit de dansgroepen uit Zonnemaire, Haamstede, Zierikzee, Nieu werkerk en Bruinisse werd georganiseerd door de Stichting Meer Bewegen voor Ouderen. Vit de reacties van een deelnemer mag worden opgemaakt, dat de bijeenkomst zeker voor herhaling vatbaar is. Twee weken lang intensief in de weer met leefsituatie van slechtzienden en minder-validen Dit nummer bestaat uit 16 pagina's BROUWERSHAVEN - De winkels en openbare gebou wen in Brouwershaven zijn nauwelijks aangepast voor gehandicapten. Deze conclusie trokken directeur C. Soe- ters en de oudste vier groepen van de christelijke basis school De Schouw, nadat ze zich tijdens een twee weken durend project intensief bezig hielden met de leefsitua tie van blinden en rolstoelgebruikers. Om zich goed in te leven in de situatie van een gehandicapte trokken zij daarbij in groepjes van twee met een blinddoek voor of in een rolstoel door Brouwershaven en ontdekten daar bij dat een bezoek aan de winkels en openbare gebouwen de gehandicapte voor onoverkomelijke problemen stelt. ZIERIKZEE - De eerste tastbare sneeuwval beleefde Schouwen-Duiveland deze winter op donderdag 21 november, precies een maand voordat de regeerperiode van Koning Winter officieel in gaat. Fotograaf Joh. D. C. Berrevoets legde een paar leuke sneeuwtaferelen vast. Hiernaast een akker met een fijn laagje sneeuw en daaronder links een plaatje van de Ring in Nieuwerkerk en daarnaast de besneeuwde Zoete Gracht bij de Zierikzeese Noordhavenpoort. Alles bijeen altijd weer fraaie, stemmige beelden Advertentie Commodore 128 Home computer uit voorraad leverbaar WA> Soeters: „Zelfs het postkantoor dat een aanpassingsvignet heeft, leverde moeilijkheden op omdat de balie en de telefoon te hoog zitten voor een rolstoelgebruiker zodat hij bijvoor beeld genoodzaakt is om met de punt van de hoorn de toetsen in te druk ken". Het viel de kinderen verder op dat de enkele aanpassingen die er zijn, de gehandicapte vaak door een andere aparte ingang loodsen, wat hun 'anders zijn' benadrukt. Nadat de leerlingen van De Schouw al deze problemen hadden 'geproefd' konden zij op school een middag ervaringen uitwisselen met rolstoelgebruikster Lenie Verton uit Zierikzee en dcheer Bokhorst van de Christelijk blinden- bond die zeer slechtziend is. Blindenbibliotheek Dankzij de medewerking van de Le Sage ten Broek blindenbibliotheek uit Nijmegen en de werkgroep Toe gankelijkheidsbevordering Schou- wen-Duiveland, die streeft naar een beter inzicht van het publiek in de problemen van gehandicapten en oplossingen voor praktische proble men, waren er tijdens de afgelopen weken vele 'hulpmiddelen' in de Schouw aanwezig. De kinderen maakten kennis met brailleboeken, aangepaste spelen, tijdschriften en herkenningshulpmiddelen. Zij ont worpen op hun beurt spelen die ze sa men met een blinde zouden kunnen spelen en een aangepast huis voor rolstoelgebruikers. Tijdens de open tentoonstelling, waarmee het project maandagavond werd afgesloten werd dit alles door vele belangstellenden bekeken. Ook Vervolg pagina 3 Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Weinig verandering Kans op regen en sneeuw. De wind is noordoostelijk; middagtempera- tuur ongeveer 2 graden; minimum temperatuur komende nacht 1 graad, aan zee 3 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 26 nov.: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 207c. Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 2 graden Windkracht: oost 2 Maandag: Zwaar bewolkt Kans op neerslag: 107c Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: noord 2 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 23 nov. Zon op 08.14, onder 16.39 Maan op 15.14, onder 03.38 24 nov. Zon op 08.16, onder 16.38 Maan op 15.25 onder 04.48 25 nov. Zon op 08.17, onder 16.37 Maan op 15.37, onder 05.59 Volle Maan: 27 nov. (12.42) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ook morgen wordt het weer bij ons nog bepaald door een la gedrukgebied waarvan het centrum boven Italië ligt. Om deze depressie heen trekken wolkenzones die via Duitsland ons land bereiken. Hieruit valt af en toe wat lichte neerslag, soms in de vorm van sneeuw. Op iets langer termijn laat het zich aanzien dat de invloed van deze de pressie langzaam af neemt. Een hoge- drukgebied boven Skandinavië ver plaatst zich naar het zeegebied nabij Groenland. Hierdoor kunnen storin gen boven Rusland zich tot Skandi navië uitbreiden. Hierdoor draait dc wind naar het noorden, waardoor aan het huidige weertype een einde komt. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 Nf] b.g.g. 1585 of 1385 MM

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1