NIEUWS OP WIELEN Goed gedaan, jochie...! ,iBe Zeeufase ^aWhclmtr p o p c Vier Nissan-Vanetta's voor één klant Hardrock van Chinee jeugdsociëteit Big S O R N E R HET OPSCHRIJFBOEK Dallas in song Sozen- agenda Grote prijs Nederland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 22 november 1985 Nr. 22824 13 ii O. ZIERIKZEE - „Ik rij al jaren Opel, maar mijn volgende auto is een Fiat, en die koop ik bij u!" Eén van de honder den reacties op de 10 (met een griffel) die autobedrijf Van der Wekken aan het Jannewekken in Zierikzee kreeg toebe deeld door het A.D. in de serie consumentenonderzoeken. Dit keer werden de garagebedrijven onder de loupe geno men: door heel het land verspreid tien dealers van de vijf grootste merken. Vijftig bedrijven derhalve, waarvan er drie een 10 kregen, en één van de drie is de Fiatgarage in Zierikzee. Door een ANWB- technostation werden mankementen aan de testauto aangebracht (en later weer gecontro leerd) waarmee de vijf tig garagehouders wer den geconfronteerd. De bedoeling was, om te kij ken hoe de mankemen ten werden gerepareerd, maar vooral de behande ling van de (vreemde) klant werd getest. De testers hadden het kun nen weten: er staat met grote letters op de gevel FIAT-SERVICE. Juist die service staat hoog in het vaandel bij de Zie- rikzeese Fiatgarage, en toen die 10 werd toege kend. was men in het ge heel niet verbaasd. Een goede behandeling en een juist uitgevoerde re paratie is standaard. Goed gedaan... Na het verschijnen van het desbetreffende arti kel stond de telefoon roodgloeiend. Uit heel het land kwamen de (po sitieve) reacties, onder meer van een oude klant die twintig jaar geleden uit Zierikzee vertrok: ,,Het is nog precies een der als vroeger", meldde hij. Iedereen die langs kwam toeterde of fiets- belde en stak de duim omhoog: Goed gedaan jochie... telefoon- kanonnade werd het niet stil, integendeel: ,,Het loopt als een trein", zegt een duidelijk verheugde Van der Wekken, waar mee dus de zaken be doeld worden. Overwe gend komen de reacties er op neer: leuk voor Van der Wekken, maar zeker ook leuk voor Zierikzee om in deze serie tests eens góed uit de bus te komen. Eigenaar J. van der Wekken (rechts) kijkt in de werkplaats naar het werk van één van zijn monteurs. Met dat werk behaalde het bedrijf een tien in een consu mentenonderzoek. NIEUWERKERK - Een nieuwe auto verkopen en in bezit nemen is altijd leuk werk, maar in het geval van Nissan-dealer W. van Dijke uit Nieuwerkerk was er vorige week zéker aanleiding tot vreugde. Maar liefst vier kleine bedrijfswagens tegelijk werden afgeleverd aan één klant: ,,Elektro Lievense" uit Nieuwerkerk (Unastraat) en met een filiaal in Brouwershaven. Op de foto de twee gelukkigen, W. van Dijke (rechts) en N. A. Lievense die vier stel sleutels kreeg overhandigd. Van Dijke vertelt er trots op te zijn. Lievense was toch altijd al een goede klant, maar met vier Nissan-Vanetta's zéker. Een vreugdevolle dag derhalve in Nieu werkerk. Van Dijke is pas dit jaar dealer voor de Nissan bedrijfswagens geworden. De reclame op de auto's werd eveneens door Van Dijke verzorgd. Met deze aankoop bewijst Lievense tevens een goed florerend be drijf te zijn in electrische installaties en sanitair, „Piet", zei Sinterklaas, „mijn opschrijfboek is weg!" Piet verbleekte van schrik. „Maar Sint....! zei hij toen hij weer praten kon, „wat moet dat?" Sint Nicolaas wist het ook niet. Zwarte Piet zocht alles na, keerde liet hele paleis om, maar het opschrijf boek was en bleef weg. En dat gaf een hele opschud ding. Want er stond van alles in dat boek. Zo had Zwarte Piet er bijvoorbeeld alle verlanglijstjes in geschreven. Dat was gemakelijk, zie je, want dan kon hij vlug nagaan wat iedereen wilde hebben. En nu was al die moeite tevergeefs.... Zwarte Piet trok zich de haren uit zijn hoofd. „Wc moesten dit jaar maar thuis blijven", zei hij somber. Maar daar wilde Sinterklaas niet van horen. „Maar hoe moet het dan?" jammer de Zwarte Piet. „Ik weet niet meer wat Kees heb ben wil en Klaas. Ik weet niets meer. Ik weet zelfs niet meer wie ik in de zak moet stoppen. Want dat stond ook in dat dikke opschrijfboek van Sinterklaas. Baard Sinterklaas trok eens aan zijn baard. „Het is een gek geval", gaf hij toe, „maar thuisblij ven.... dat nooit.' We zul len wel zien hoe we het maken, maar rijden doen we, met of zonder boek!" Enfin, Zwarte Piet was zo goed niet of hij moest alles voor elkaar maken. Hij kocht dingen, die hij nodig had en nam een paar extra zakken mee, want hij dacht: je kunt nooit weten waar het goed voor is. Sinterklaas scheen het helemaal niet zo érg te vinden, dat hij niet meer wist wat er op de ver langlijstjes had gestaan en galoppeerde erop los dat het een lieve lust was, en tenslotte kreeg Zwarte Piet er ook weer plezier in. In plaats van in zijn boek te kijken, vroeg hij alle jongens en meisjes wat ze wilden hebben, en als hij dacht dat ze het verdiend had den, gaf hij het. Maar als hij vond dat ze eigenlijk niet zo erg hun best had den gedaan, gaf hij wat minder. trok of dat een meisje haar tong tegen hem uit stak en dat ging natuur lijk niet. Zwarte Piet Andere jaren had hij eigenlijk nooit zo goed gelet op de kinderen, omdat hij het zo druk had met zijn boek. Maar nu hij geen boek had let te hij beter op en zag wel eens dat een jongen een lelijk gezicht naar hem maakte dan ook korte metten en gaf die oneer biedige jongens en meis jes, hup! een flinke uit- brander. Feest Toen het feest voorbij was en Sinterklaas en Zwarte Piet weer in Spanje terug waren, zei Sinterklaas: „Nou Piet, vind je niet dat we het er goed afgebracht heb ben?" Zwarte Piet vond van wel. „Oh zo!" zei Sinter klaas, ,,in het vervolg hebben we geen op schrijfboekjes meer no dig". En zo komt het, dat je wel eens iets krijgt, dat je niet gevraagd hebt en dat je ook wel eens iets niet krijgt, dat bovenaan je verlanglijstje stond. Maar toch hoef je nooit bang te zijn, dat Sinter klaas zich vergist heeft; hij weet heus wel wat je verdient! Zwaaiend met zijn plas tic zwaard stond hij op het klimrek. Ridder Jan in spijker- harnas, op z'n knie een rode vlek. Want in 't heetst van de strijd, met z'n vriendje Joost, was hij op de knie geval len en even door mama ge troost. Maar toen vlug weer naar het klimrek, in z'n andere hand een tak. 't Was z'n lans, maar niet zo sterke want bij de eerste stoot zei hij al krak! Ging ridder Joost de strijd nu winnen? Nee, 't bleef onbeslist, want aan de kant stond ridder Jan z'n moeder met voor elk een appel in haar hand! BURGH-HAAMSTEDE - In jeugdsociëteit Big S te Burgh- Haamstede treedt zaterdag de hardrockformatie Chinee op. De geschiedenis van deze Nederlandse band gaat terug tot be gin 1983. Tben in die periode de Southern Rock band Challenge werd opgeheven zag drummer Freddie Johnson, die net de gelegenheidsformatie TVO and H had ontbonden, zijn kans schoon om einde lijk ideeën te verwezenlijken. Plannen die hij al lang in z'n hoofd had, namelijk een spiksplinternieuwe hardrockforma tie met een totaal eigen geluid en een zeer professionele aanpak. Broers De gitaarbroers Jack en Sjeng Koot. bassist Ad Smulders en Stock Johnson waren het qua opzet snel eens en de broodnodige stembanden Werden na ve le audities bij de uit Amsterdam afkom stige Rick Ambrose gevonden. Overi gens heel toevallig. want de getalenteerde zanger stond te liften op de Utrechtse brug. kwam vervolgens in de 'rockmobile' van een der bandleden 40.000 watt zware lichtshow het bühne- gebeuren van Chinee tot een visueel spectakel weet om te toveren (aldus de bandleden zelf - red), werd tenslotte als zesde bandlid ingelijfd. De naam Chinee doet velen denken aan een inwoner van Azië. Chinee is echter Amerikaanse 'Slang' en staat voor vrijkaart. Symbo lisch bedoeld uiteraard, maar het geeft wel toegang tot de energieke rock van de band. De eerste contacten met de platen maatschappijen zijn gelegd en het ligt in de verwachting dat rond de zomer van het volgende jaar een eerste LP op de markt verschijnt. De titel: No way back; het titelnummer van de ruim anderhalf uur durende show van de naar metal- kant neigende melodieuze hardrock. Chinee morgen dus in Burgh- Haamstcde. terecht. Na de ontdekking van zijn stern- kwaliteiten was Chinee een feit en kon Ambrose zijn voorgenomen eindbestem ming wel vergeten. Dc band sloot zich gedurende ruim een jaar op in een repetitieruimte om te kunnen werken aan een totaal nieuw concept. Er werd geschreven en her schreven en enkele succesvolle try-outs volgden. Bassist Ad Smulders maakte plaats voor Witn Vandenoord en eind '84 konden de eerste demo's opgenomen worden. Dezen resulteerden onder meer in een contract met de wereldwijd ope rerende muziekuitgeverij Chappcll en enkele radio-optredens, waaronder VA- RA's Popkrant. Een nieuwe manager werd gevonden in de persoon van Henk van Antwerpen, die al eerder zijn hard- rocksporen verdiende met Picture en Vengeance. Fred 'coach', die met een maar liefst NEW YORK - De Amerikaanse maatschappij Warner Bros komt met een platcnalhum met songs die zijn ingegeven door de perso nages cn gebeurtenissen in de te levisieserie Dallas. Gary Morris, Crystal Gayle, dc Forester Sisters en Karen Brooks zingen - deels in duet - met gastop tredens van Dallasstcrrcn als Ste ve Kanaly, Howard Keel cn Jeni- lce Harrison, zulke nummers als „Makin' up for lost time", „who killed Jock Ewing?", „J.R.. who do you think you are", „I'm a sur vivor" (dc vrouwen uit Dallas), ,,A few good men" (Pam en Jen- na's song voor Bohbv Ewing). want to reach out and touch you" (Jock cn miss Ellic's song) cn „If i knew then what I know now" (J. R.'s beklag). Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur; zon dag van 14.00 tot 17.30 uur. The Well, Noordwelle Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 02.00 uur; zon dag van 15.00 tot 18.00 Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spellen- avond. Dc Kccte, Nieuwerkerk Vrijdag van 19.30 tot 23.00 uur. AMSTERDAM - Zeventien pop groepen zullen op 29 en 30 november deelnemen aan de halve finales om de strijd voor de grote prijs van Ne derland, het nationale muziekcon cours voor popgroepen, in respectie velijk gebouw De Vereeniging in Nijmegen en Het paard van Troje in Den Haag. Dit heeft de Stichting Grote Prijs van Neder land, een samenwerkingsverband van het cultu reel magazine Oor, de VARA en de Stichting Pop muziek Nederland dinsdag meegedeeld. Deze groepen zijn als de beste geselecteerd tij dens de voorrondes in een groot aantal plaatsen in ons land, waaraan in totaal 153 groepen deelna men. De jury bestond uit deskundigen van VA- RA's popkrant en oor. Finale Vrijdag 29 november zullen aan de strijd voor plaatsing in de finale in Nijmegen deelnemen: The Clip (Utrecht), Da Kluet (Esch), Ex-O' (Vlis- singen), Factory Tbys (Den Bosch), Gin on the rocks (Venlo), I've got the bullets (Rotterdam). Slaucrhoff (Amsterdam), Spasmodique (Rotter dam) en Tbrras Bangkok (Amsterdam). Ecn dag later komen in Den Haag aan bod: 5 slag 1 wijd (Amsterdam), En-Face (Utrecht), Ma ny More (Rotterdam), The moral virtue (Rotter dam), Niki Roman Band (Soest), Side Effect (Den Haag), Shivoo (Amsterdam) en The Treat (Den Haag). De finale is zaterdag 14 december in Paradiso in Amsterdam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 13