ISTA Eerste Sinterklaas van Nederland met 't hart aan Zierikzee verpand drukte menig klamme kinderhand Dreischor bood Brouwse bejaarden toneelmiddag VOORDEEL HU IS ER...! Vier inbraken Den Osse f 4.788,- DE ZIERIKZEESCHE COURANT Een jaarlijkse traditie bij autobedrijf 15% van de nieuwwaarde van de auto die u aankoopt kan voor u zijn. Dit voordeel kan oplopen tot een max. van SI. Joostdijk 41 4307 AR Oosterland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 18 NOVEMBER 1985 142stc jaargang Nr. 23831 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Infomarkt In de Middelburgse Schouwburg werd een in fomarkt over recreatie en toerisme gehouden, waar ook Schouwen-Duivelandse VVV's zich presenteerden. (Pag. 2). Contactdag In het Zierikzeese werkvoorzieningsschap De Zuidhoek werd een ANIB-contactdag gehou den. waarbij honderd invalide mannen en vrou wen aanwezig waren. (Pag. 4). Degradatiegevaar In Ouwerkerk werd de derby afgewerkt tussen Ouwerkerk en Dreischor. De thuisploeg won met 2-1, waardoor de twee teams nu de laatste plaats delen. (Pag. 7). Mosselloop De Zeeuwse deelnemers hadden weinig in de pap te brokkelen tegenover de Zuidhollandse suprematie in de achttiende editie van de Mos selloop. (Pag. 8). Traditie is kostbaar en heilig; maar zich in de traditie op te sluiten is een gevaarlijke traagheid. Marcel Prévost ZIERIKZEE - HIJ IS ER! Hij is Sinterklaas, die Zierik zee de primeur gunde om de oude traditie in eep oude stad te beginnen. Niet per hefschroefvliegtuig of per luxe limousine, niet per paard of barrevoets, maar zoals een Sinterklaas hóórt aan te komen: per schip. Zaterdag middag aan het Luitje begon Sint's victorie, massaal be groet door duizenden, kinderen zowel als ouders die één ding gemeen hadden: een vol verwachting kloppend hart. Lekker sfeertje Het Havenplein vulde zich met mu ziek, met spannende gezichten, met (soms) een enkele ontroerde kinder- traan, met 'durfals', die de Sint een tekening overhandigden, met een handenschuddende goedheiligman, met Pieten die er een dolle boel van maakten, kortom: precies het sfeertje dat nodig is voor het grote kinder feest. In deze ambiance beklom de Heilige Nicolaas de zes treden van het podium en kon eindelijk even gaan zitten nadat hij zijn hoge piet uit de stoel had gejaagd. Hij had in de Nieuwsbode gelezen (ook in Spanje hebben we abon- nee's...Red.) dat Zierikzee gezellig wordt gemaakt, met veel groen, bloe men en terrasjes. Gezellig voor de in woners en gezellig voor de toeristen. ,,lk hoop dat uw college hier zal in trappen. Samen met dc VVV wordt het best goed", aldus de heilige man van Myra. Lof en waardering had Bisschop Nicolaas voor het uitzien van de stad: geen krotten, alles is even gaaf. Dat deed hem deugd evenals het feit dat BROUWERSHAVEN - In het weekeinde werd vier keer ingebroken in het bungalowpark Den Osse. Het betreft hier tweede woningen. W. B. uit Duits land meldde de inbraak waarbij een tv-toestel werd weggenomen, een radio- cassetterecorder en kleding. Een zelfde hoeveelheid werd ook weggenomen uit het huisje van J. B. uit Gouda. 'Slechts' een draagbaar zwart-wit toestel ver dween uit de woning van J. M. uit Rotterdam. Dc vierde eigenaar is nog niet ter plaatse geweest, waardoor niet bekend is wat hier is gestolen. De Techni sche Recherche stelt een onderzook in. Zierikzee Hoogwater Laagwater 19 nov. 07.43 20.45 01.26 14.14 Doodtij: 21 november HET WEEKOVERZICHT DE BILT Het blijft de komende dagen koud. Boven Finland ligt het centrum van een krachtig hogedruk- gebied. De luchtdruk is daar inmid dels gestegen tot boven 1050 Mbar. Tussen dit hogedrukgebied en een de pressie bij Italië staat boven Oost- Europa en onze omgeving een krach tige oostelijke stroming. Hiermee wordt koude lucht aangevoerd. De wind zal het komend etmaal vrij krachtig tot hard zijn. wind kracht vijf tot zeven. Door de krachti ge wind daalt de temperatuur niet tot extreme waarden, maar min vijf zal het hier en daar wel worden. Overdag komt de temperatuur nauwelijks bo ven het vriespunt. De depressie bij Italic, die daar nu veel regen brengt, zal zich de komen de dagen over het Alpengebied en Duitsland uitbreide" ült, jW° nen„ volden die tot over ons land zullen reiken kan wat sneeuw vallen, maar veel zal dat niet zijn In een rijtuigie. Het kloppend hart werd aange wakkerd door spreekstalmeester Dick Dool die aan een koude haven zich zeer zenuwachtig toonde over het grote gebeuren en de menigte trachtte te bewegen alvast wat liede ren te zingen. Ruim voor het lang verbeide moment waren al burge meester De Meester en ZOC- voorzitter Den Reijer aanwezig als ontvangstcomité en aan de haven stond ook Kunst en Eer opgesteld om de bejaarde bisschop warm te ontha len. Het aloude Zie ginds... zal aange- past moeten worden, want van een stoomboot was ook nu weer geen sprake, hoewel dit schone lied vaak gezongen werd, want die boot moest immers Sint Nicolaas brengen? Uit eindelijk na lang wachten kwam die boot, een 'breejen^boot volgens Dool, die bijna niet door de sluis kon. Toen eenmaal de contouren van het fraaie schip zichtbaar werden om half twee, werd ook duidelijk dat de goede Sint niet alléén naar Zierikzee was geko men: het zag zwart van de pieten. Maar liefst vijftig Spaanse knechten her en der over de dekken verspreid popelden om voet aan Zierikzeese land te zetten. Sommige enthousi astelingen buitelden bijna over de re ling, anderen bleken muziekinstru menten te kunnen bespelen en roerden stevig de trom. Het was de Pieten-band, speciaal per tourincar van Van Oeveren naar Hoek van Hol land vervoerd, want daar -zo bleek later- was Sint met z'n gevolg over gestapt op de salonboot van de Zie rikzeese rederij Den Breejen. Zowel de boot als de bus werden belange loos voor het goede doel beschikbaar gesteld, zo liet de Sint weten. Hoge piet Niet Sinterklaas, maar een hoge piet, de opper-piet was het eerste aan wal en vertelde dat hij veel golven on derweg had gezien en dat de reis koud was. De stramme man met de rode mantel werd aan de kade de hand ge schud door de burgervader en de ZÓC-voorzitter en vervolgens naar de wachtende open koets geleid. Twee schimmels van De Graaf uit Sirjans- land, met de namen Prins en Prinses trokken de koets door de straten van Zierikzee op weg naar het Haven plein waar de officiële ontvangst zou plaatsvinden. Oneerbiedig op de troon van de Sint plaatsnemend zorgde ook hier Dick Dool voor de juiste stemming voor aankomst van het hoge gezel schap. Volgens Dool was de Sint in middels honderd jaar geworden, maar nog wonderlijk vitaal geble ven. Gezongen werd hier ook, al bleek de jeugd de tekst van O, kom er eens kijken, niet machtig, maar de Stoomboot wel. Aldus toegezongen kwam de stoet op het Havenplein aan, voorafgegaan door een met zwaailicht getooide politiewagen en Kunst en Eer. De ZOC-voorzitter vertelde dat Sin terklaas expres zo vroeg naar Neder land was gekomen om in Zierikzee inkopen te kunnen doen. Een leuke opsteker voor de ZOC, waarmee de winkeliers wellicht de slechte zomer vergeten: wordt het toch nog een goed jaar! De spanning ontlaadde zich vaak in tranen Verwachting t/m vrijdag 22 no vember: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -4 graden Middagtemp.: 0 graden Windkracht: noord-oost 5 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 0 graden Windkracht: noordoost 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 0 graden Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 19 nov. Zon op 08.07, onder 16.44 Maan op 14.28, onder 23.59 Eerste Kwartier: 19 november (9.04) HOOG- EN LAAG WATER Scène uit Plaza Hotel" met Ria van Wijngaarden en Dies temsom. Met de ,,Breejen-boot" werd de goedheiligman bij Hoek van Holland opge haald. De Meester sprak het hartelijk wel kom uit aan de bisschop, en toonde zich blij dat er, zoals hij tijdens de rij toer had vernomen, geen stoute kin deren in Zierikzee zijn. Hij begreep goed dat de kinderen niet voor hem waren gekomen maar voor de Sint en liet het daarom bij het hartelijk wel kom, met de mededeling: we spreken elkaar nog wel in rustiger tijden. ,de naam Concordia weer in Zierikzee is te lezen. Vervolg pagina 5 Dit pummer bestaat uit 12 pagina's WEERSVOORUITZICHTEN DREISCHOR - De ontvangst van alle Brouwse bejaar- densozen door de sociëteit te Dreischor vormt een geani meerde jaarlijkse traditie. Zaterdagmiddag togen velen dan ook weer naar het dorpshuis te Dreischor om geza menlijk een prettige middag te beleven met een optreden van Toneelgroep Ouwerkerk, muziek van accordeonist C. van der Maas uit Oosterland, een verloting en met ui teraard het weerzien van heel wat bekenden. Vice-voorzitter van de bejaarden- sociëteit Dreischor de heer J. Dorst sprak een openingswoord, waarin hij zich verheugd toonde over de goede opkomst. Een bijzonder woord van welkom richtte de vice-voorzitter tot burgemeester C. Slabbekoorn en diens echtgenote. Bovendien toonde hij zich erkentelijk voor de gemeen telijke subsidie, die de bejaardenso- zen mogen ontvangen. Na de ontvangst met koffie en cake was het podium voor de tonelisten uit Ouwerkerk, die voor de eerste maal deze bejaardenmiddag verzorgden. Zij deden dat met de opvoering van het blijspel 'Plaza Hotel' van de be kende auteur Neil Simon. Suite 719 In 'Suite 719' - zoals de oorspronke lijk titel ook luidt - bleek in het eer ste deel de relatie tussen een man en vrouw centraal te staan. Karen en Sam Nash brachten drieentwintig jaar geleden hun huwelijksnacht door in deze kamer. Nu keerden zij er terug, niet zozeer uit romantiek, maar omdat hun huis geschilderd moest worden. De confrontatie met de herinnering aan dat begin van hun huwelijk zoveel jaren geleden, maak te nogal wat los. Karen accepteert het leven zoals het is, ook het feit dat ze ouder wordt. Sam niet, hij doet er alles aan te verbloemen dat hij eenenvijftig is: dieet, sporttraining, hoogtezon en zelfs een verhouding met zijn se cretaresse. Hoewel dit eerste bedrijf heel wat humoristische momenten in zich droeg, was toch ook duidelijk de Vi-rvnJg pagin.'j 1 Advertentie Geschrokken Sinterklaas zei aanvankelijk ge schrokken te zijn toen hij Zierikzee binnenvoer, omdat hij dacht dat De Meester zware industrie binnen de stad had toegelaten. Maar ook een Sint kan zich vergissen: bij nader in zien zag Nicolaas de restauratie van molen Den Haas, inplaats van een koeltoren. De oude man constateerde met vreugde dat hij vernam dat de rust in de gelederen van de Zierikzee se ondernemers was gekomen en dat die ondernemers nu allemaal ervan overtuigd zijn hun eigen organisatie mét Zierikzee te moeten promoten. Verwachting tot dinsdagavond: Koude wind Af en toe zon en vrijwel overal droog. Overwegend lichte vorst. Vrij krachtige, aan de kust nu en dan har de oostenwind.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1