PvdA-fractie pleit wederom voor kwijtscheldingsbeleid RU-fractie Zierikzee wil rem op toerisme CDA-fractie wil Brogum niet afhankelijk van de bierpomp VVD SIGNALEERT TERUGLOOP LEERLINGTAL 'T KOFSCHIP Met auto tegen boom Anita's in Brogum ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Activiteiten-subsidie? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 15 november 15)85 Nr. 23830 3 Algemene beschouwingen Zierikzee ZIERIKZEE - De PvdA-fractie van Zierikzee pleit in haar algemene beschouwingen op de gemeentebegroting 1986 evenals vorig jaar voor het ontwikkelen van een in dividualiserend kwijtscheldingsbeleid. Richtte de socia listische fractie zich vorig jaar expliciet in haar pleidooi op de reinigingsrechten, thans wil zij opnieuw de discus sie openen om na te gaan of het mogelijk is ook bij ande re belastingen en tarieven een dergelijk beleid te ont wikkelen. Wegens kwalijke gevolgen ZIERIKZEE - De fractie van de Reformatorische Unie vindt, dat het toerisme in Zierikzee niet moet worden aangetrokken, maar eerder moet worden afgeremd. Het vele bezoek van toeristen wordt een zware belasting voor een groot deel van de plaatselijke bevolking genoemd. De PvdA vraagt of het college wil bevorderen, dat in de commissie fi nanciën hierover op korte termijn opnieuw van gedachten wordt gewis seld. Waardering zegt deze fractie te heb ben voor de PZEM, die indien moge lijk, tariefsverlagingen toepast en meevallers ten goede laat komen aan de verbruikers. Verder vindt de PvdA het een goede zaak, dat geen verhogingen van be lastingen en tarieven op locaal ni veau zullen plaatsvinden en wordt in stemming betuigt met het voorstel tot instelling van een gemeentelijk steunfonds. Onder voorwaarden De VVD-fractie laat weten instel ling van een dergelijk steunfonds on der bepaalde voorwaarden positief te zullen benaderen. Van liberale zijde wordt er voor gepleit, dat één en an der via de ISD zal worden geregeld en wordt het wenselijk geacht, dat voor het gehele gebied van de ISD één en dezelfde regeling tot stand komt. Aan het college wordt gevraagd welke we gen ingeslagen kunnen worden om een dergelijke regeling te realiseren. De VVD acht het een gevolg van een goed financieel beleid, dat thans de tarieven en belastingen niet ver hoogd behoeven te worden. Met be langstelling zegt deze fractie uit te zien naar een stroomlijning c.q. bijstelling van een aantal heffings verordeningen. Het CDA geeft te kennen van harte te kunnen instemmen met instelling van een steunfonds 'echte minima'. De Christen-democratische fractie vindt echter wel dat daarbij moet worden toegezien, dat dit geen on aanvaardbare doorkruising van het rijksinkomstenbeleid zal gaan bete kenen. Verwezen wordt naar een cir culaire van het ministerie van Bin nenlandse Zaken over deze materie. Voldoening Het stemt de CDA-fractie tot vol doening, dat de gemeentelijke belas tingen niet verhoogd worden. De fractie meent, dat de belastingdruk, zeker voor de minstdraagkrachtigen in de samenleving, reeds zo hoog is, dat zij tegen een eventuele verhoging bezwaar had moeten maken. Daarbij wordt de kanttekening ge maakt, dat ook gemeenten een flinke bijdrage moeten leveren aan de sane ring van 's Rijks financiën en dat dit voor gemeenten soms een probleem vormt. De gemeente is immers de bestuurslaag, die het dichtst bij de burger staat, waar men dan ook het eerst komt aankloppen als er proble men zijn. Het 'nee' van de gemeente is vaak een zaak van opgelegd moeten en kan soms ernstige inbreuk doen op het eigen beleid van democratisch gekozen gemeentenbesturen", aldus de CDA-fractie. Geïnformeerd wordt verder of de zogenaamde 'wisseltruc' (vervroegde aflossing geldlening) als transactie voor de gemeente Zierikzee ook inte ressant kan zijn. Ook de Reformatorische Unie (RU) zegt zeer verblijd te zijn over de ge lukkige omstandigheid, dat de finan ciële positie van de gemeente niet noopt tot tariefsverhogingen van be lastingen en rechten in het komende begrotingsjaar. Verder vindt de RU, dat ook de la gere overheid de zorg voor de echte minima niet naast zich kan neerleg gen, hoewel de mogelijkheden be perkt zijn. De fractie zegt dan ook al le steun toe aan de voorgenomen plannen om te komen tot instelling van genoemd steunfonds. Een zaak, die bij de RU hoge prioriteit zal heb ben. Werkgelegenheid Hoewel alle fracties in hun algeme ne beschouwingen het zich iets her stellend beeld van de economie signa leren, wordt tevens ongerustheid uitgesproken over de toenemende werkloosheid in deze regio mede met het oog op de afloop der Oosterschel- dewerken. Zowel RU als CDA signaleren een harde kern van langdurig werklozen, van wie een steeds groter wordende groep een beroep op langlopende uit keringen moet doen. De VVD-fractie spreekt haar waar dering uit over de inzage in de stand- cijfers van het Gewestelijk Arbeids bureau. De VVD meent dat in elk geval al het mogelijke moet wórden gedaan om het aantal werklozen ver der te laten dalen. Toegezegd wordt, dat initiatieven daartoe positief be naderd en ondersteund zullen wor den. 'Zinvolle' initiatieven op dit gebied kunnen ook op de steun van de PvdA rekenen. Van deze zijde wordt geïn formeerd naar de nadelige effecten van de afloop der Oosterscheldewer- ken. De mogelijkheden om als ge meente impulsen te geven aan de werkgelegenheid acht de PvdA be perkt. Geconstateerd wordt, dat het personeelsbeleid is gericht op een ac tief werkgelegenheidsbeleid door bij voorbeeld herbezetting en het werk ervaringsproject. Overigens spreken alle fracties daar hun waardering over uit evenals over het plan het wer kervaringsproject uit te breiden tot de dienst gemeentewerken. Naar Den Haag De PvdA vindt dat al zoveel moge lijk wordt voldaan aan voorwaarden om investeerders aan te trekken. Het CDA informeert echter of de burge meester van Zierikzee bereid zou zijn samen met de andere burgemeesters uit de regio naar Den Haag af te rei zen om daar 'zonder partij-politieke belangen te pleiten voor Schouwen- Duiveland. Verwezen wordt naar de verdwijning van arbeidsplaatsen we gens vertrek Technische Dienst PTT en de Deltadienst. De CDA-fractie wil weten welke vorm van compensatie of regionale steun daarvoor wordt terug ontvan gen. Verder vindt deze fractie, dat het voorwaardenscheppend beleid gecontinueerd moet worden en men vraagt zich af hoe die wens kracht bijgezet kan worden. Verder wil het CDA weten hoe de gemeente Zierikzee kan inspelen op aanwijzing van toeristische speer punten: Neeltje Jans, de Grevelingen en Brouwershaven. Bundeling De RU stelt vast, dat industrie vestiging, woningbouw en werkgele genheid onlosmakelijk aan elkaar gebonden zijn. De fractie vindt, dat slechts schoorvoetend gehoor is gege ven aan het pleidooi een actiever be leid ten aanzien van de grondexploi tatie te gaan voeren. Het is de fractie inmiddels duidelijk geworden, dat de verlaging van de grondprijzen overi gens slechts weinig resultaat heeft opgeleverd. Waar het volgens de RU-fractie aan ontbreekt, is gemeenschappelijk overleg met de andere gemeenten in de regio. ,,In allerlei gemeenschappe lijke regelingen hebben ze elkaar ge vonden. Gaat het echter over deze za ken, dan woedt er een ondergrondse stammenoorlog. Werkzoekenden worden de grens overgejaagd of drei gen veroordeeld te worden om hun dagen verder in ledigheid door te brengen", aldus een uithaal van de RU. De WD meent, dat subsidiëring van deze jongerensociëteit slechts verantwoord is als het bestuur de ex ploitatie hiervan op een juiste wijze aanpakt. De fractie geeft te kennen één en ander positief kritisch te blij ven volgen. Geen subsidie De RU stelt voor de subsidie aan Brogum niet toe te kennen en de voorgenomen investeringen in het ge bouw op te schorten totdat aan de te stellen voorwaarden en eisen zal wor den voldaan. De RU zegt er reeds meerdere malen op te hebben gewe zen, dat op een onverantwoorde wijze grote bedragen in deze 'bodemloze put' werden gestort. Dat het ook anders kan, is volgens de RU wel gebleken rondom het ge- Volgens de VVD dient voorop te staan, dat de openbare basisschool in de wijk Poortambacht - in vergelij king met andere scholen - verant woord kan functioneren. De PvdA-fractie wil hoge prioriteit verlenen aan de aanpassing van de gemeenschapsruimte van 't Kofschip. Uitvoering mag wat de PvdA betreft op 2 januari 1986 beginnen. De fractie plaatst dit werk dan ook als eerste punt op het bestedingsplan 1986. Ver der vindt de PvdA, dat reeds nu plan nen gemaakt moeten worden om in 1987 daadwerkelijk tot uitvoering te kunnen komen met de verdere aan passing van deze openbare basis school in Poortambacht. De CDA-fractie vindt dat 't Kof schip terecht de aandacht vraagt, maar verwijst ook naar de situering van de Rooms Katholieke Basis school aan de Hoge Molenstraat. Ge- De fractie stelt het college voor de strijdbijl te begraven, de handen in een te slaan en de krachten te bunde len. Het gaat volgens de RU immers om zeer belangrijke en dringende za ken, die van belang zijn voor de gehe le regio. Bedrijfsvestiging in de ene gemeente kan woningbouw in een an dere gemeente bevorderen alsmede werkgelegenheid in alle andere ge meenten in de regio bevorderen. Aanzienlijke voorraad De PvdA-fractie spreekt over een 'aanzienlijke voorraad' aan gronden ten behoeve van industrievestiging en woningbouw. Gelet op het uitgifte tempo en het geïnvesteerde kapitaal wordt dit 'een blok aan ons been' ge noemd. Geïnformeerd wordt of het college aanwijzingen heeft, dat bin nen afzienbare tijd grondverkopen zullen plaatsvinden en zo ja om wel ke hoeveelheden grond het dan gaat. De PvdA vindt, dat zo lang mogelijk moet worden doorgegaan met het aanbieden van industriegronden te gen 'aantrekkelijke' prijzen. Kijkend naar de Reserve 'Nadelige verschillen bij de verkoop van gron den', die in 1986 een bedrag van 4.000.000,— zal bereiken, vindt de PvdA, dat kritisch moet worden be zien welke toevoegingen nog gedaan moeten worden. Enig risico acht men verantwoord in deze. Een toevoeging van 75.000,— uit de besteedbare ruimte 1986 in plaats van de voorge stelde 100.000,acht de PvdA dan ook voldoende. De VVD-fractie spreekt de hoop uit, dat mede door het aantrekken der economie in het begrotingsjaar verbetering zal komen in de situatie der grondexploitatie. De fractie is met het college van mening, dat ge streefd dient te worden de reserve 'Nadelige verschillen bij de verkoop van gronden' in de naaste toekomst zo hoog mogelijk op te voeren. Bedrijfsverzamelgebouw Met belangstelling zegt de VVD de resultaten af te wachten van een on derzoek naar eventuele gegadigden voor vestigingen van bedrijven in een bedrijfsverzamelgebouw. De fractie wil niet pessimistisch zijn, maar vreest dat het wellicht heel moeilijk kan worden om een dergelijk gebouw in Zierikzee als particulier te stich ten en te exploiteren. Verder informeert de VVD naar de mogelijke vestiging van een jacht- bouwbedrijf. De CDA-fractie memoreert het door de gemeentesecretaris uitge bracht rapport ten aanzien van het bedrijfsverzamelgebouw en ge vraagd wordt wat de gemeente daar nu verder mee gaat doen. ,,Wat ons betreft mogen de stappen die bespro ken zijn hierover direct worden geno men", aldus het CDA. De RU is met het college van me ning, -dat een bedrijfsverzamelge bouw - indien dit ooit wordt gereali seerd - door particulier initiatief .gesticht en geëxploiteerd dient te worden. De RU zegt bereid te zijn daaraan medewerking te verlenen. De PvdA-fractie laat weten handha ving en zo mogelijk versterking van het midden- en kleinbedrijf ook uit een oogpunt van werkgelegenheid een goede zaak te vinden. Ook deze fractie deelt ten aanzien van een be drijfsverzamelgebouw het colle gestandpunt. reedkomen van de Bakkersschool. De gemeente dient zich, vindt deze fractie, te beperken tot een voor waardenscheppend beleid. Een geheel ander geluid ten aan zien van Brogum komt van de zijde der PvdA. Deze fractie zegt het ver heugend te vinden, dat de problemen van Brogum onder de knie zijn. De PvdA hoopt, dat het bestuur van de jeugdsoos in samenwerking met de gemeente een beleid zal kunnen blij ven ontwikkelen, dat ervoor zorgt dat deze instelling op een gezonde manier kan voortbestaan. De PvdA vindt ook, dat met de rea lisatie van de accommodatie Kerkhof NZ8 ('De Driehoek') door de gemeen te een belangrijke voorwaarde ge schapen is om verantwoord jeugd- en- jongerenwerk verder gestalte te ge ven. Peuterspeelzaal De VVD-fractie wil nog weten of er al gedachten zijn over de vervangen de huisvesting voor peuterspeelzaal 'Harlekijn' van het Leger des Heils. Verder informeert men ook waarop het bedrag van 6.000,— is geba seerd, dat ten behoeve van de peu terspeelzaal in het bestedingsplan 1986 is gereserveerd? zien de vraagstelling ziet deze fractie hier blijkbaar ook een taak voor het gemeentebestuur? Alle fracties prijzen zich gelukkig met het feit, dat de problematiek rond de realisatie van de openbare basisschool binnenstad kon worden opgelost. Verder worden van diverse zijden vragen gesteld over dc invoe ring van het Engels op dc basis school. Het CDA wil weten of de gemeente daarvoor dc normen van het ministe rie overneemt. De VVD vraagt of dc gemeente de kosten van invoering zelf moet betalen of dat voorfinancie ring mogelijk is. De PvdA vindt, dat de gemeente waar mogelijk het proces van onder wijskundige invulling van het basis onderwijs moet stimuleren. Ten slotte signaleert het CDA een toenemend langdurig verzuim van leerlingen uit zogenaamde kansarme gezinnen en vraagt wat de gemeente hieraan zou kunnert doen. Verder in formeert deze fractie of b. en w. het roldoorbrekend aspect op het gebied van het onderwijs ondersteunen. Ook wil het CDA weten hoe het col lege denkt over het project 'Adopteer een Monument'. „Wanneer 's avonds de toerist is vertrokken, heeft hij een sterk ver vuilde stad achtergelaten, om van verdere uitwassen maar niet te spre ken. Gezien de vele vernielingen, in braken en diefstallen die onder an dere tijdens het toeristenseizoen gepleegd worden, dreigt Zierikzee hoe langer hoe meer een onveilige, ontwrichte en verpauperde stad te worden", aldus de RU-fractie in haar algemene beschouwingen op de ge meentebegroting. Hoewel deze fractie erkent, dat re creatie en toerisme voor sommigen fi nancieel voordeel brengen, stelt de RU, dat ze niet de welvaart brengen, die wenselijk wordt geacht. Vele be woners ervaren de zomermaanden, volgens de RU, als een zware be lasting en slaken een zucht van ver lichting als de toerist aan het einde van het seizoen is vertrokken en het normale levenspatroon in de stad is weergekeerd. Toeristendagen De RU zou de jaarlijkse toeristen- dagen in Zierikzee dan ook zoveel mogelijk beperkt willen zien. Tege lijk uit de fractie extra lof aan het adres van de rijkspolitie, die tijdens deze dagen zoveel mogelijk tracht het verkeer buiten Zierikzee te houden. De RU spreekt over de grote ver keersdruk op de binnenstad tijdens de zomermaanden en meent, dat er alles aan gedaan moet worden om de leefbaarheid voor de plaatselijke be volking zo groot mogelijk te houden. In dit verband vindt de fractie ook dat de terrasjes van de horeca in de hand gehouden moeten worden. De VVD-fractie daarentegen vindt, dat Zierikzee moet kunnen concurre ren met winkelcentra elders, zoals Goes, Middelburg en Middelharnis. Hier is volgens de VVD met name de laatste jaren veel meer gedaan aan verbetering van het winkelcentrum dan in Zierikzee. De fractie vraagt het college derhalve een volgende aanzet te geven voor de verbetering van regionaal verzorgende functie van Zierikzee door in overleg met on der meer de ZOC een plan op te ma ken voor herinrichting van het Ha venplein. Aanpassing Mol Wat betreft de aanpassing yan. de Mol als winkelerf dringt de VVD er op aan, dat dit werk ruim voor het zo merseizoen zal worden uitgevoerd. De PvdA-fractie zegt nog steeds te pleiten voor een integrale uitvoering van het VCP. Behalve de aanpak van de Mol, mist deze fractie voorstellen om het loopstratengebied duidelijker te markeren en aan te kleden. Men zegt daarop te zullen blijven aandrin gen. Tfen aanzien van de te nemen maatregelen betreffende de voorstel len van ZOC-zijde en van de Kamer van Koophandel ter inrichting van de binnenstad, dringt de PvdA overi gens wel aan op zorgvuldigheid en een verantwoord bezien. Uitgangspunt daarbij is voor deze fractie, dat een veelheid van belangen een rol speelt bij de inrichting van een 'gevoelige binnenstad'. Men hecht er waarde aan dat zowel de raad als de bevolking in een vroeg stadium van overleg wordt betrokken. De CDA-fraetie wijst ook op het be lang van een goed functionerend winkelapparaat en de werkgelegen heid, die daarmee is gediend. Een goed contact met de ZOC wordt op prijs gesteld en bij het college wordt gevraagd naar een reactie op het ZOC-rapport: 'Samen op weg naar 1990'. Het CDA vindt, dat het mogelijk moet zijn het loopstratengebied in de NIEUWERKERK - Een brommer zonder verlichting en een grote hoe veelheid landbouwslik op de weg wa ren aanleiding van een eenzijdig on geluk, donderdagmiddag 17.45 uur op de Stolpweg, waar automobilist S. H. dc J. uit Zonncmairc inet haar auto tegen een boom belandde. Op de Stolpweg rijdend kwam uit tegengestelde richting een onverlich te bromfietser aangereden, waarmee De J. plotseling werd geconfronteerd. Een uitwijkmanoeuvre resulteerde in een slippartij wegens het slik op de weg. Bij het tot stilstand komen te gen een boom werd de auto ernstig beschadigt** maar de bestuurster werd niet gewond. De brommer ver dween met onbekende bestemming. Voor het slik op de weg werd de ver oorzaker, landbouwer W. T. v. d. Z. verba lisoord. ZIERIKZEE - Vanavond, vrijdag 15 november, treden in jongerencen trum Brogum de Anita's op. Het con cert begint om 21.00 uur. Het da mestrio bestaat uit twee actrices en een muzikante, die uit een ruime theater- en muziekervaring kunnen putten. Dc Anita's brengen een show, waarin loepzuivere closc-hamonie- songs worden afgewisseld met dans en een enkele scetch. Zij putten uit het Engelstalig repertoire uit dc ja ren '20 tot en met '60. wintermaanden open te stellen voor fietsers en hoopt op een desbetref fend voorstel van het college. Verder wordt door het CDA gepleit voor een onderzoek naar meer veiligheid voor de voetgangers op het Havenplein en in dit verband worden de zogenaam de 'Amsterdammertjes' gelanceerd of - analoog aan de voorstellen van het buro Kort en Verton - een wandelpad aan de buitenzijde van het grasplant soen onder de bomen. Betaald parkeren De CDA-fractie informeert, evenals de overige fracties naar de plannen voor het betaald parkeren en vindt dat alleen het Havenplein daarvoor in aanmerking zou komen, niet de parkeerplaatsen buiten het centrum. Het CDA noemt de verkeerssituatie op de kruising Manhuisstraat/Peter seliestraat onbevredigend en verwar rend en voorgesteld wordt de ge dwongen rijrichting op te heffen, zodat weer linksaf richting Sint Do- musstraat kan worden gereden. Gesignaleerd wordt verder, dat fietsende 'jeugd' veelvuldig gebruik maakt van het wandelpad Zuidwelle- brug/Nobelpoort. Daar deze situatie om een oplossing vraagt, informeert het CDA of het mogelijk is het wan delpad tot legaal fietspad te maken en op de glooiing naast de gracht een wandelpad aan te leggen. Ook de PvdA signaleert dit punt en vraagt het binnen de verkeers- commissie eens aan de orde te stellen en betrekt in die vraag ook het ge bruik van het Slingerbos als fietspad. Deze fractie hoopt dat het onder zoek naar het betaald parkeren een positief advies zal opleveren en ge vraagd wordt of ook het instellen van een parkeerwachter in het onderzoek wordt meegenomen. De looproute Westbrug-Poststraat zou de PvdA graag in 1986 gereali seerd zien en ten aanzien van de aan leg fietspad Laan van St. Hilaire- Hoofdpoortstraat wordt gepleit dit op tijd naar voren te brengen en in 1987 te realiseren indien mogelijk. Fietsenstalling Verder wil de PvdA weten of het college mogelijkheden ziet voor een fietsenstalling bij het ZWN-station en of in het onderzoek naar de ver keerssituatie in de Scheldestraat ook de inritten van 'Borrendamme' en 'Brugzicht' worden betrokken. De RU erkent dat het verkeer in een oude stad als Zierikzee steeds een moeilijke zaak zal blijven. De fractie vindt dat niet alleen de Mol, maar ook het Havenplein aangepast zou kunnen worden aan het loopstra tengebied. De VVD is met het college teleur gesteld over het feit, dat de bewegwij zering naar het centrum pas aange past mag worden na de reconstructie van het verkeersplein. „Hoelang moet een stadswijk (Malta) nog wor den opgezadeld met bestemmingsver keer voor het centrum van de stad," vraagt de WD zich af, ervan uit gaand, dat toch algemeen bekend is, dat welk verkeer dan ook zolang mo gelijk van hoofdwegen gebruik dient te maken. Gesteld wordt, dat de be woners van Malta de dupe dreigen te worden van het vooruit schuiven van de reconstructie verkeersplein en geïnformeerd wordt of reeds zicht is op realisatie van die reconstructie Tenslotte laat de CDA-fractie zich wat schamper uit over de toevoeging van 80.000,— aan de reserve 'Her- bestrating'. 'Een te gek laag bedrag', vindt het CDA en vraagt het college waarom dat zo laag moet zijn. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaai. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaklie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38.70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0.75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag. donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW. ZIERIKZEE - „Wij storen ons aan de manier waarop Brogum zichzelf moet bedruipen, namelijk afhankelijk van de bierpomp. Hoe meer omzet hoe beter het financië le plaatje. Op deze manier stimuleren we het drinkge drag bij jongen". Dat zegt de CDA-fractie van Zierikzee in haar algemene beschouwingen op de gemeentebegro ting 1986. De fractie acht de financiële situa- Volgens het CDA moeten er andere tie van Jeugdsoos Brogum van dien mogelijkheden gevonden worden om aard, dat grote voorzichtigheid gebo- met de vinger aan de pols deze jeugd- den is bij verdere subsidiëring. soos gezond te houden en gevraagd 10QR wordt hoe het college erover denkt CDA laat echter weten terughoudend De financiële situatie van Brogum, te zullen zijn met toezeggingen hier- vervult ook de VVD-fractie met gro- omtrent, omdat eerst meer zekerheid te zorgen. Gememoreerd wordt dat en inzicht in de situatie moet worden Brogum van liberale zijde reeds op verkregen. de vingers is getikt. Eerst onderzoekdaarna verhouwen ZIERIKZEE - De openbare basisschool in Poortam bacht (de vroegere lagere school 't Kofschip' en kleuter school 't Mierenest) heeft te kampen met een aanzienlij ke terugloop van het aantal leerlingen. Dat wordt gesignaleerd door de VVD-raadsfractie in haar algemene beschouwingen op de gemeentebegroting 1986. Volgens de VVD zou derhalve de De liberale fractie verzoekt het col- UlCtiid uV V V ie "UU uiiiinin. v vraag gesteld kunnen worden of liet lege oen prognose op te stellen van verstandig is zowel een interne aan- het aantal leerlingen en als gevolg passing van het hoofdgebouw van dc van die prognose de school onder- school of een verbinding tussen de wijs-technisch te bezien, waarbij mo- beide naast elkaar liggende gebou- gelijk alleen kan worden volstaan wen te realiseren, alvorens een on- met een goede interne verbouwing in derzock in tc stellen. het hoofdgebouw, dus ontkoppeling van de naast elkaar liggende gebou- Door middel van cijferoverzicht wen. Verder verzoekt de VVD de fi- geeft de VVD aan. dat het aantal leer- nanciële consequenties van één en an- lingen op 't Kofschip tussen septem- der te rapporteren, waarbij bouw- ber 1981 en september 1985 is gedaald kundige kosten en stichtingskbsten van 281 naar 176 leerlingen. een belangrijke rol vervullen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3