TE HUUR WINKELUNITS ISTA Schuifdeuren vernieuwde Concordia-Passage officieel wijd opengezet MDE KANS! Bejaardensozen Duiveland op bezoek in Sirjansland A-c VOORDEEL PASSAGE - Zierikzee Zonnemaire Meubelen DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer AUTOBEDRIJF A.L.G. Makelaarskantoor Korstenbroek Jaarlijkse ontmoeting f 4.788,- Bemiddeling taxaties en advies in onroerend goed Woningen Bedrijfsobjecten Agrarische objecten Rentmeester, Ing. AJ. HOITSG WAt ffih PE 8li.T ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Overtreding IJkwet Volgens de IJkwet is het niet toegestaan groen- Kwijtscheldingsbeleid Vier miljoen Volleybaltopper De P.v.d.A.-fractie van Zierikzee pleit opnieuw Tijdens de algemene beschouwingen van de in Rozenburg wordt zaterdagavond de volley ten in ponden aan te prijzen. De Zierikzeese voor een kwijtscheldingsbeleid, niet alleen gemeente Middenschouwen liet wethouder L. baltopper tussen Vovero en Mevo '80 in de winkelier L. C. kreeg voor een dergelijke over treding geen straf. (Pag. 2). vóór reinigingsrechten, maar ook voor andere C. Hart weten, dat de reserve van vier miljoen tweede klas van de damescompetitie belastingen. (Pag. 3). al gedeeltelijk besteed is. (Pag. 5). werkt. (Pag. 11). VRIJDAG 15 NOVEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23830 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ouderdom is een zaak van het gevoel, niet van jaren. George William Curtis ZIERIKZEE - Door het omhoog schuiven van de roldeuren aan de Appelmarkt heeft burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee vrijdag de vernieuwde Concordia- Passage officieel opengesteld. Bijna acht jaar nadat hij die als nieuw element in Zie rikzee had verwelkomd. Toegankelijker, uitnodigender en lichter waren de criteria, waaraan de verbouwing gestalte moest geven. Het ontwerp van Buro Kort en Verton te Zierikzee gaf daar een uitstekend antwoord op. Bouwbedrijf Gebr. Van der Velde klaarde het ingrijpende karwei in drie weken tijd. Burgemeester De Meester, Thérèse Steinmetz, mevrouw De Meester achterorgelman" Willem Teil en Gerrit den Bra- ber (v.l.n.r.) in de vernieuwde Passage. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 Nf] b.g.g. 1585 of 1385 sém! Advertentie k V 4 1 Zierikzee - Tel. 4457 Omdat de officiële openingshande ling zich voltrok op de Appelmarkt, werd het winkelend publiek - voor wie de Passage uiteindelijk aantrek kelijker moest worden - er passend bij betrokken. Het onverwachte verschijnen van het echtpaar Gerrit den Braber en zangeres Thérèse Steinmetz, als gas ten van het echtpaar De Meester, bleef daarbij duidelijk niet onopge merkt. Muziek en zang In de Passage zelf, waar het dag lichteffect door de vier lichtkoepels zich duidelijk presenteerde, werden de genodigden verwelkomd door de vrolijke muziek uit het oude hand- draaiorgeltje van „Willem Teil", uit Oldenzaal overgekomen om de feest vreugde te versterken. Dat gaf een in formeel accentje aan de samenkomst, doordat mevrouw N. de Meester - Post (uit Oldenzaal afkomstig) spon taan en in dialect samen met de muzi kant een lied uit die streek ten gehore bracht. In zijn toespraak prees de burge meester de verbouwing oprecht, vooral omdat het wit en monumen taal groen van de historische panden in Zierikzee ook hier was doorgezet. De entree vond hij aanmerkelijk ver beterd. De uitvoering was niet moei- Advertentie Nu nog 2 fraaie van resp. 40 en 44 m2 in de geheel vernieuwde Poststraat 53 4301 AB Zierikzee Tel. 01110-6655 uit net even iets anders Komt u zelf maar kijken Het grootste interieurcentrum van de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden ZUIDWEG 20A - ZONNEMAIRE TELEFOON 01112-1318 Vrijdag koopavond Ruime parkeergelegenheid Een potpourri van vaderlandse liedjes vormde een van de programma-onderdelen, waar de zaal enthousiast aan deel nam. SIRJANSLAND - Er schuilen zang- en acteertalenten onder de leden van de bejaardensoos in Sirjansland. Dat bleek woensdagmiddag overduidelijk tijdens de jaar lijkse ontmoetingsbijeenkomst van de sozen uit de vier Duivelandse kernen, die dit keer te gast waren in het Verenigingsgebouw te Sirjansland. teloos tot stand gekomen door de kri tische waakzaamheid van Monumen tenzorg en de welstandscommissie van Zierikzee. Overigens met begrip voor de ontwikkelingen van deze tijd en het bedrijfsleven, gaf de burge meester te verstaan. De verbouwde Concordia-Passage kwam op De Meester wat Jugendstil- Vervolg pagina 2 Advertentie Met veel zang, voordrachten en een verloting werd het programma van deze middag geheel door eigen krachten van de bejaardensoos te Sir verzorgd. De jaarlijkse ontmoetingen vinden bij toerbeurt plaats in Ouwerkerk, Nieuwerkerk, Oosterland en Sirjans land. Meestal komt men in het voor jaar een middag bijeen, maar dat bleek dit jaar niet mogelijk, omdat tijdens de schoolverbouwing in Sir jansland een groep leerlingen in het verenigingsgebouw was onderge bracht. Accent Voorzitster van de soos in Sir, me vrouw S. Op 't Hof-de Rijke erkent, dat de onderlinge ontmoeting het be langrijkste aspect vormt van die jaar lijkse bijeenkomsten. Bij de sa menstelling van het programma wordt daar uiteraard rekening mee gehouden, met andere woorden: er moet voldoende ruimte zijn voor een gezellige babbel onder het nuttigen van een kopje koffie of thee. Mevrouw Op 't Hof toonde zich verheugd over de grote opkomst woensdagmiddag. Een bijzonder woord van welkom richtte zij tot wethouder A. L. Bakker en tot me vrouw L. de Kaïn-van Willigen als speciale gaste. De dames Blauw, Struik, Fluyt, Rijswijk, De Ronde-Hogerhuis en' Van der Meulen en de heer Heule zet ten het ontspanningsprogramma in met het zingen van een welkomstlied. Daarna ging mevrouw De Ronde-Ho gerhuis alleen verder voor het voet licht met een gedicht in ABC-vorm op het soosgebeuren. Dit tot groot ver maak van de vele aanwezigen Dorpslied „Mijn Sirjanslied" is een alom op Sir bekend geworden dorpslied. dat 55 jaar geleden werd geschreven dooi de heer Broer, het toenmalig hoofd van de school. Tijdens deze geani meerde bijeenkomst werd het lied wederom ten gehore gebracht. Een volgend hoogtepunt werd de opvoering van een sketchje in Tirolcr sfeer, waarbij de executanten zelfs in bij autobedrijf 15% van de nieuwwaarde van de auto die u aankoopt kan voor u zijn. Dit voordeel kan oplopen tol een max. van St. Joostdijk 41 4307 AR Oosterland Advertentie Burghseweg57.4328 LA Burgh-Haamstede Tel 01115-3424 Lid van de Nederlandse Vereniging van Rentmeesters aantal aardige prijsjes bijeen. De lootjes gingen vlot van de hand, het geen uiteraard bijdroeg in de bestrij- ding van de kosten, waar men bij de organisatie van een dergelijke bijeen komst mee te maken krijgt. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's de vereiste kledij waren gestoken. De heer en mevrouw Blauw, de heer en mevrouw Rijswijk en mevrouw Stuik brachten dit lied bestaande uit vijf coupletten ten gehore en vertel den daarin over hun vakantie ervaringen in Tirol. Na de pauze werd het programma van deze gezamenlijke soosmiddag voortgezet met nog enkele vrolijke programmapunten, zoals de voor dracht 'De Kraamvrouw' door me vrouw De Ronde-Bolle en de voor dracht 'Pas Getrouwd' door mevrouw De Jonge-Bolle. Heel veel plezier be leefden de toeschouwers verder aan het zangstukje: 'Annemarieke' dooi de dames Fluyt, Blauw, Stuik, Van der Meulen en Van Rijswijk. Het werd een vrolijke sketch, waarin vijf oude vrijsters Annemarieke eens even goed de waarheid zeiden. Vaderlandse liedjes Er behoefde deze middag overigens niet voortdurend intensief geluisterd te worden. Men kreeg ook volop de gelegenheid zelf te zingen toen zowel voor als na de pauze een leuke pot pourri van vaderlandse liedjes werd ingezet. Ten behoeve van de verloting brach ten de soosleden uit Sir een groot Advertentie Verwachting tot zaterdagavond: Rustig en overdag droog weer Veel bewolking en voornamelijk in de nacht nog wat regen of sneeuw, plaatselijk mist; minimumtempera tuur om het vriespunt en middagtem- peratuur ongeveer 5 graden; matige wind, kracht 3, hoofdzakelijk uit zuidoost. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 19 nov.: Zondag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 5 graden Windkracht: oost 2 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 207r Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 4 graden Windkracht: zuid 3 Dinsdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 407r Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 16 nov. Zon op 08.02, onder 16.48 Maan op 13.04, onder 19.5G 17 nov. Zon op 08.04, onder 16.47 Maan op 13.43 onder 21.17 18 nov. Zon op 08.05, onder 16.45 Maan op 14.10, onder 22.40 Eerste Kwartier: 19 nov. (09.04)* HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 16 nov. 05.09 17.39 11.09 23.31 17 nov. 05.51 18.27 - 12.01 18 nov. 06.28 19.30 00.22 13.02 Doodtij: 21 november HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen is het rustig cn nevelig weer. Vannacht kan er nog plaatselijk wat regen of sneeuw val len, maar overdag zal het morgen vrijwel overal droog zijn. Wel blijft er veel bewolking terwijl de kans op mist groot is. Alleen in het zuidwesten van het land kan later op de dag de zon door breken. Vannacht ligt de minimum temperatuur om het vriespunt en morgenmiddag loopt de temperatuur uiteen van 3 graden in het oosten van het land tot 7 graden in Zeeland. De wind is komend etmaal matig, rond kracht drie, en waait hoofdzakelijk uit het zuidoosten. Bepalend voor het weer bij ons is een kleine depressie die vannacht bo ven ons land komt stil te liggen. De depressie neemt in betekenis af, zo dat de kans op neerslag geleidelijk kleiner wordt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1