Duiveland alleen koploper na 3-1 zege op GPC Zierikzee B-junioren schieten uit de slof in duel tegen Vlissingen SKNWK peurt een punt uit matig- duel met Rillandia TOTO X X X X X X X X X X X X Door invallers geplaagd Ouwerkerk ook in Hans weert geklopt: 2-0 I—p-» basketball FC Kerkwerve pijnigt Bruse Boys Spanning in recreatief zaalvoetbal Schuithaven 2-4 Cor Muller verbetert record op marathon bij veteranen 8 SN EEK - Het damesteam van Olympus Sneek heeft zich gemakke lijk geplaatst voor de eerste ronde in het toernooi om de Europese volley balbeker voor landskampioenen. De Friezinnen wonnen zaterdagavond in de voorronde de return tegen Post Wien uit Oostenrijk binnen drie kwartier met 3-0 (15-3, 15-10, 15-9). NIEUYVERKERK - Ondanks het gelijke spel dat Colijnsplaatse Boys en SSV, de nummers een en twee in de eerste klasse van het zaterdagse afdelingsvoetbal tegen elkaar be werkstelligden, slaagde het Nieu- werkerkse SKNWK er zaterdag niet in om dichterbij het tweetal te ko men. Het duel tegen Rillandia lever de de ploeg van trainer Bram Coo- mans niet meer op dan een 1-1 gelijkspel, nadat de bezoekers uit Rilland-Bath halverwege zelfs nog met 0-1 aan de leiding waren gegaan. Omdat Rillandia nogal gehandi capt aan de start kwam, had ik eigen lijk de stille hoop, dat we met beide punten op zak van het veld zouden stappen, maar we zijn natuurlijk zelf ook bepaald nog niet vrij van blessu res", stelde Coomans vast. SKNWK moest van start gaan zon der de zieke Adrie Matthijsse, waar door Laurens Kik in de ploeg terug keerde. ,,Op zich is dat geen verzwakking, maar er moest wel weer hier en daar geschoven worden en dat blijft ook niet ongemerkt", meende de Kerkwerfse trainer van de Nieuwerkerkse ploeg. Bovendien wisten we ons niet zo erg raad met de winderige omstandigheden". Alles bijeen werd het op sportpark Het Springer een matige wedstrijd, on danks het feit dat SKNWK er in het eerste half uur in slaagde om Rillan dia goed onder druk te houden. In aanvallend opzicht stuitte de Nieu werkerkse ploeg vooral op een uitste kende Rillandia-doelman. De slot man haalde met name een fraai schot van Arie Folmer nog fraaier uit zijn doel. SKNWK was vooral niet bij machte om het spel dusdanig te ver leggen, zodat het windvoordeel beter zou kunnen worden uitgebuit. Na het eerste half uur nam Rillan dia het initiatief wat over, maar het bleef er toch op lijken, dat de thuis ploeg naar gelang het duel vorderde op voorsprong zou moeten komen, maar het tegendeel was waar. Vijf mi nuten voor het rustsignaal kreeg Ril landia een vrije trap te nemen, die in het zestien metergebied belandde. Daar werd de bal twee keer onfor tuinlijk van richting veranderd waar door doelman Toon Wandel volkomen werd verrast: 0-1, ,,Ik zat eigenlijk min of meer op een doelpunt van ons te wachten en dan gebeurt er zoiets", constateerde Coomans. In de tweede helft verving Sam Flikweert Laurens Kik. De nieuwko mer ging in de aanval op de vleugel spelen, terwijl Arie Kristalijn de spitspositie ging innemen. Jan Tierie verhuisde naar het middenveld, een positie vanwaaruit hij doorgaans voor meer dreiging zorgt. Toen deze omzettingen niet in het beoogde re sultaat uitmondden haalde de SKNWK-oefenmeester Krijn van Klinken uit het veld voor de weer herstelde Joop Wandel. Jeroen Keste- loo ging de aanval versterken, terwijl Wandel als pinchhitter ging funge ren. Nog bleef het vereiste rendement uit, totdat Arie Folmer acht minuten voor tijd een vrije trap a la Platini achter de Rillandia-doelman prikte, waarmee de verdiende gelijke stand op de borden kwam. Daar bleef het bij, al leek SKNWK toch nog bij machte om beide punten binnen te halen. ,,Het meest positieve van deze wedstrijd was ongetwijfeld, dat de ploeg aantoonde genegen te zijn om tot het laatste fluitsignaal door te blijven knokken. Dat is wel eens an ders geweest", besloot Coomans na de puntendeling. Groningen-Heracles PSV-Roda JC AZ'67-GA Eagles MW-Feyenoord Excelsior-FC Utrecht Sparta-Haarlem Twente-Den Bosch Ajax-Fortuna S NEC-VVV RKC-De Graafschap Vitesse-NAC RBC-Volendam Toto Een juist ingevulde kolom in de sporttoto ziet er als volgt uit: 1-1-1 -3-2-1-1-1-1-2-3-1. Deelnemers: 49.888. Inleg: 221.872,00. Prijzen: 105.389,00. Toto gelijk De uitslag van toto-gelijk is: 3 - 14 - 15 - 19 - 23. Toegevoegde wedstrijd: 2. Deelnemers: 4536. Inleg: 19.976,00. Prijzen: 9.488,00. Lotto De winnende getallen in de lotto zijn: 2 - 9 - 10 - 16 - 20 - 34. Reservege tal: 26 Aantal deelnemers: 537.375. Inleg: 2.485.895.00. Prijzenbedrag: 1.180.800,00. Cijferspcl De uitslag van het cijferspel is: 132318. Deelnemers: 248.549. Inleg: 372.823,00. Vaste prijzen. Voetbaltechnisch deden Duiveland en GPC niets voor elkaar onder. De Vlissingse ploeg liet zelfs geruime tijd het beste van het spel zien, maar op kracht en mentaliteit troefde Dui veland de opponent gedecideerd af. Reeds na een kwartier was de wed strijd voor een belangrijk deel beslist, omdat Jan de Jonge toen de Vlissingse doelman reeds twee keer het nakijken had gegeven. Na vijf mi nuten had hij al succes, toen de bal in het strafschopgebied voor de Vlis singse sluitpost bleef hangen en De Jonge er nog een voetje tegen kon krijgen. Tien minuten later kreeg De Jonge de bal over rechts aangespeeld, waarna hij voor een adequate afwik keling zorgde. Inmiddels kreeg GPC ook reeds een paar mogelijkheden, maar verder dan een inzet tegen de paal naast doelman Sjaak Verhoek kwam de ploeg niet. 'Ibch werd toen reeds duidelijk, dat de thuisploeg het nog moeilijk zou krijgen. Toch kwam er voor het rust- signaal geen Vlissingse treffer meer. Na tien minuten in de tweede helft zorgde Jaap Brekelmans zelfs nog voor een uitbreiding van de score in het voordeel van Duiveland. De mid denvelder ging goed door op een lan ge trap, omspeelde de doelman en liet 3-0 achter zijn naam zetten. Hierna ging GPC alles op alles zetten door zonder laatste man te gaan spelen. Duiveland kwam met de rug tegen de muur te staan, maar hoefde niet meer dan een treffer toe te staan. Met nog twintig minuten te gaan scoorde GPC tegen, maar het doelpunt kwam te laat. Met man en macht verdedigde de thuisploeg de voorsprong succes vol, waardoor de florissante positie aan de kop van de ranglijst werd be houden. De B-juniorenploeg van Zierikzee ging tegen Vlissingen met de wind in de rug van start, hetgeen vrijwel van af het eerste fluitsignaal van arbiter Hazenak een concentratie van spelers voor de Vlissingse veste opleverde. In de vierde minuut resulteerde een vrije trap van Freddie Kramer in de openingstreffer en amper drie minu ten later was het weer prijs. Martin Dekker rondde een gave aanval af tot 2-0. Zierikzee bleef door het forse windvoordeel een overwicht behou den. In de achttiende minuut tekende Danny Magito daaruit voor 3-0 en vijf minuten voor het rustsignaal legde Rob Droppers de geruststellende 4-0 ruststand vast. Algemeen leefde de verwachting, dat Vlissingen in de tweede helft, ge holpen door de wind, terug zou vech ten, maar de Scheldestad-bewoners kregen ook in de tweede periode nau welijks kansen. Het initiatief bleef voortdurend bij Zierikzee. De Zierik- zeese hoofdklasser leverde ook in die tweede periode een puike partij af. In de twaalfde minuut zorgde Martin Dekker voor 5-0 en in het laatste kwartier zorgden twee treffers van Danny Magito voor de voor Vlissin gen ontluisterende 7-0 eindstand. De Nieuwerkerkse B-juniorenploeg sprokkelde ook weer een punt bijeen door bij Kruiningen een 2-2 eind stand te bevechten. Koploper RCS verspeelde het eerste competitiepunt door bij Tferneuzen niet verder te ko- HANSWEERT - Ouwerkerk is er ook bij Hansweertse Boys niet in geslaagd om de eerste seizoenzege binnen te halen. De ploeg van trainer Piet Vreeke verloor na een dubbel- blanke ruststand door twee treffers in het laatste kwartier met 2-0 van de Boys uit Hansweert, waardoor de Ouwerkerkers een week voor de der by tegen Dreischor als hckkesluiter van de tweede klasse blijven funge ren. De Ouwerkerkers moesten aantre den met vervangers voor Bas Neele, Ernst Begemann, Marco Viergever en Johnny de Jonge, hetgeen iets te veel van het goede bleek. Veel krachtsver schil bleek er binnen de lijnen overi gens niet aanwezig. In de eerste helft hadden Eric Bleyi en William Re- meeus pech, dat afstandsschoten door de Hansweertse doelman tot hoekschop werden gewerkt. ,,In de tweede helft ging de ploeg meer en meer proberen om de nul te gen vast te houden, omdat het steeds duidelijker werd, dat het erg moei lijk was om zelf de winnende treffer te produceren, maar een kwartier voor tijd ging ook dit streven de mist in", vertelt Vreeke. Slecht uitverdedi gen werd door de thuisploeg af gestraft en in de volgende minuut be landde een inzet van de Hansweertse aanval op de lat boven doelman Ad Remeeus. In het eindsignaal werd het toch nog 2-0 en was een nieuwe Ou- werkerkse nederlaag een feit. ;,We starten nu een hele serie thuis wedstrijden tegen zwakkere ploegen. Misschien levert dat wat punten op", concludeerde de Ouwerkerk- oefenmeester. men dan 0-0. Met uitzondering van de Souburgse koploper en hekkesluiter Goes vormen de overige ploegen een langgerekt peloton. In groep A2 kreeg de Nieuwerkerk se toekomst bezoek van de leeftijdge noten van SSV. De thuisploeg, die op de ranglijst niet alleen een punt meer totaliseerde dan SSV, maar daar naast ook twee keerrminder aantrad, leek de .wedstrijd in de eerste helft naar zich toe te trekken. De ploeg kreeg goede mogelijkheden via An dre Goedegebure en Jacco Folmer, maar faalde in de afwerking. Via counters had SSV meer succes, vooral doordat de Nieuwerkerkse defensie enkele keren fiks schutterde. Een van de eerste mogelijkheden leverde in de 21e minuut prompt een Goese treffer op van de voet van Roger de Keyzer en in de dertigste minuut rondde Dj en Tran een gave aanval af naar 0-2. Even voor het rustsignaal knalde An dre Goedegebure van dichtbij op de vijandelijke doelman. In de tweede helft zakte de wed strijd, die in de eerste helft nog aan vaardbaar voetbal had laten zien, volledig weg. SKNWK probeerde wel de bakens te verzetten, maar de aan vallen misten de overtuiging om de SSV-defensie ernstig te verontrusten. Via enkele counters waren de bezoe kers zelfs nog dicht bij een treffer. PafrJn de allerlaatste minuut had de thuisploeg eindelijk succes. Arnold van de Cingel ging goed door op een dieptepass van Robin Vrij en liet de doelman kansloos: 1-2. Meer dan de Goese aftrap resteerde toen evenwel niet meer. In Zierikzee boekte Mevo na een 1-1 ruststand een 5-3 overwin ning op hekkesluiter DFS. Renesse behaalde bij Robur een 2-3 overwin ning en passeert hierdoor de Goese- naren op de ranglijst. Wemeldinge en Colijnsplaatse Boys speelden met 2-2 tegen elkaar gelijk en de nummers een en twee, Bruse Boys en Kloetinge, kwamen in Bruinisse een identieke eindstand overeen. Na de wedstrijden van het afgelo pen weekeinde ziet de stand er in groep A2 als volgt uit: Bruse Boys 8 - 13 24-10 Kloetinge 8 - 11 24-17 Colpl. Boys 9 11 23-17 Mevo 9 11 27-21 Wemeldinge 9 - 10 21-20 SSV 10 - 9 16-23 SKNWK 8 8 18-19 Ronesse 7 5 14-17 Robur 10 5 17-25 DFS 8 3 14-29 HEREN SENIOREN Eerste klasse: Dynamo '70 II- Scheldesport 43-67; BC Sas II- Souburg III 32-68, Operatie '71- Sto- nedunkers 42-37; Mevo '80-Marathon III 19-41. Derde klasse: Dynamo '70 III- Operatie II 33-59; Souburg IV-Mevo '80 II 33-29; Volharding III-Marathon IV 25-21; Scheldesport U-Volharding II 34-53. DAMES SENIOREN Tweede klasse: De Polder- Voorwaarts II 33-45; Dynamo '70 II- Marathon V 28-25; Delta C.-Mevo '80 24-28. OOSTERLAND - Een week voor de tweede klassetopper tussen Wissenker- ke en Duiveland is de ploeg van trainer Ed van Lent uiterst verrassend solo- koploper geworden. Zelf wonnen de Oosterlanders op het Oostersportpark met 3-1 van de nummer drie op de ranglijst, GPC, terwijl Wissenkerke bij de ogenschijnlijk kansloze hekkesluiter Dauwendaele met dezelfde cijfers zijn meerdere moest erkennen in de Middelburgers. Duiveland heeft nu twee ver- liespunten minder dan Wissenkerke en kan aanstaande zaterdag bij winst in het onderlinge treffen een fikse bres slaan van vier punten. ZIERIKZEE - PSV is zaterdag alleen aan de leiding gekomen in de eredivisie. De Eindhovenaren wonnen voor eigen publiek overtuigend van Roda JC: 5-0. Naaste concurrent Feyenoord raakte een punt achter op door het voor de Rotterdammers teleurstellende gelijke spel (1-1) bij MVV. Ajax zette de opmars naar de top drie voort door in de Water graafsmeer Fortuna Sittard aan de kant te schuiven (4-1). De landskam pioen ging daardoor FC Den Bosch voorbij. De Bossche ploeg van oe- fenmeester Israël heeft kennelijk toch geruime tijd boven zijn stand geleefd. Na de de nederlaag tegen Ajax, liep het zelfvertrouwen zondag tegen FC Twente opnieuw een deuk op. In het Dieckman-station lenig den de Enschedeërs de ergste nood voorlopig door met 2-1 van Den Bosch te winnen. PSV spoelde zaterdagavond in Eindhoven de Oekrai'nse kater weg door Roda JC te overrompe len. Een aansprekende verrich ting, omdat de Limburgers uit de laatste vijf wedstrijden negen punten hadden gehaald. Het leed van de uitschakeling in het Euro pa Cup-toernooi werd echter pas laat en niet zonder moeite ver zacht. PSV kwam door Stevens, een van de hoofdschuldigen aan de nederlaag tegen Dneprope trovsk, al snel op voorsprong, maar viel toen geruime tijd droog. Roda JC nam het initiatief over, maar kwam slechts zelden in de buurt van Van Breukelen. Tben topscorer McDonald na bijna een uur voor 2-0 zorgde, was het pleit beslecht. Thoresen (2) en Van der Gijp schoten vervolgens nóg raak. Willy van de Kerkhof, kandidaat voor Oranje, viel uit met een ge broken neus, overgehouden aan een botsing met Calderwood. Feyenoord kon geen gelijke tred houden met PSV. De Rotterdam mers hielden, na de povere presta tie tegen Excelsior, aan de uit beurt tegen MW maar een pun£ over en mochten daar nog blij mee zijn. Nielsen schoot Feyenoord van dertig meter op voorsprong, waarmee het armetierige spel rij kelijk werd beloond. Nadat uit blinker Busk de hardwerkende maar zeker niet grootse thuis ploeg naast Feyenoord had ge kopt, barstte letterlijk de bom. Een onverlaat smeet een projectiel op het veld, waardoor de wed strijd een half uur moest worden onderbroken. Feyenoord, dat Duut al na een kwartier met een hersenschudding zag afhaken en regelmatig onder druk kwam te staan, had het meeste voordeel van het oponthoud. MW kreeg ook toen de beste kansen, maar kwam niet verder dan een schot van Adam, die van dichtbij op een leeg doel mocht mikken, tegen de paal. Ajax kroop ten koste van Fortu na Sittard naar een positie op de ranglijst waar de club traditio neel thuis hoort. Het duel (4-1) kende nauwelijks spanning en stond vooral in het teken van de voor Mexico beslissende wed strijd Nederland-België. Bonds coach Leo Beenhakker merkte maar twee internationals van het vereiste niveau op: Vanenburg en Spelbos. Silooy, Boeve en Rij kaard kregen een voldoende, maar Koeman en De Wit speelden zwak. De absolute uitblinker was Arnold Muhren, 34 jaar oud, die niet op het lijste van Beenhakker voorkomt. Terecht, vindt de Vo- lendammer, die voor Ajax zijn tweede doelpunt van het seizoen maakte. Van Basten, Koeman en de actieve Vanenburg maakten het kwartet vol. Voor Fortuna deed Thijsscn, aan de zijde van Muhren indertijd dc bekendste Engelandvaarders, iets terug. FC Den Bosch kelderde op de ranglijst en mag zich weer gewoon subtopper noemen. Na de neder laag voor eigen publiek tegen Ajax, bleek nu ook het, mede door een lange blessurelijst, danig af gezakte FC Twente te sterk. De Enschedeërs dankten de overwin ning (2-1) niet aan goed voetbal, maar aan een gezonde dosis werk lust en agressiviteit, vooral in de eerste helft. Dat resulteerde in doelpunten van Ten Caat en Bleu- ming. Tussendoor had Gillhaus de ploeg van oefenmeester Rinus Is raël weer even hoop gegeven. De oud-Feyenoorder probeerde zijn manschappen in de rust, onder meer door de lakse aanvoerder Tbr Horst naar de douche te sturen, wel meer venijn mee te geven, maar zijn poging was niet aan hem besteed. FC Twente koester de de waardevolle punten ook na de hervatting zonder veel proble- Op Woudenstein pakten donke re wolken zich samen boven het arme Excelsior, dat na de neder laag tegen FC Utrecht (0-1) alleen Heracles nog onder zich weet en AZ'67, NEC en VW op enige af stand boven zich. De Rotterdam mers struikelden over doelman Jan Willem van Ede en De lange aspirant-international John van Loen. Het mogelijke geheime wa pen tegen België bewees ander maal zijn kwaliteiten door na een half uur de enige treffer te produ ceren. De overige 89 minuten lag de Utrechtse spits op de soppige grasmat aan de ketting bij Van Eek. Van Ede redde voor zijn team de winstpremie met voortreffelij ke acties. AZ'67 heeft de moed nog lang niet opgegeven. Inzet leverde tegen Gó Ahead Eagles twee pun ten op. De snelle Nortan en Tol scoorden namens AZ'67. De De- ventenaren waren technisch wel beter, maar raakten op slag tande loos toen Castelijn zich na een half uur ging belasten met de bewa king van Eykelkamp. De laatste haalde onvoldoende zijn gram door vlak voor tijd nog te doel punten. Van de degradatiekandi daten spon ook NEC goed garen door concurrent VW net de baas te blijven. De Venlose ploeg was slechts naar de Goffert gekomen voor een punt. Een kwartier voor tijd haalde Henk Grim een streep door die rekening. Het slotoffen- sief van VW bleef dankzij de Nij meegse doelman Brookhuis zon der resultaat. De wedstrijden Sparta-Haarlem en Groningen- Heracles werden wegens de slech te terreinsgesteldheid afgelast. Eerste divisie RKC-De Graafschap 2-4, Tblstar- SW 1-1, Vitesse-NAC 2-2, DS'79- Wageningen af, RBC-Volendam 4-0, Emmen-Veendam 0-2, FC Den Haag-Eindhoven 5-0, PEC Zwolle- Helmond Sport Willem II 3-4. 2-0, Cambuur- Den Haag 13 13 0 0 26 36-10 PEC Zwolle 14 9 2 3 20 28-10 Willem II 13 8 1 4 17 33-22 RKC 13 7 3 3 17 26-17 Telstar 13 6 5 2 17 19-13 Graafschap 14 5 6 3 16 26-21 Helmond Sp 13 6 2 5 14 26-21 NAC 13 4 6 3 14 22-21 SVV 13 4 5 4 13 23-23 Veendam 13 4 4 5 12 15-15 Volendam 13 5 2 6 12 17-22 Emmen 13 3 5 5 11 12-17 Vitesse 12 3 4 5 10 18-25 RBC 13 2 6 5 10 18-22 Wageningen 12 3 3 6 9 15-23 Cambuur 14 1 7 6 9 11-20 Eindhoven 13 3 2 8 8 13-30 Heerenveen 13 1 5 7 7 11-20 DS'79 11 1 2 8 4 10-27 Den Haag 1ste periodekampioen Ere divisie FC Groningen-Heracles af, PSV- Roda JC 5-0, AZ'67-Go Ahead Eag les 2-1, MW-Feyenoord 1-1, Excel- sior-FC Utrecht 0-1, Sparta- Haarlem af, FC Twente-FC Den Bosch 2-1, Ajax-Fortuna S 4-1, NEC-FC VVV 1-0. PSV 14 12 1 1 25 47- 9 Feyenoord 14 11 2 1 24 32-11 Ajax 13 9 0 4 18 44-17 Den Bosch 14 7 3 4 17 26-13 Utrecht 14 7 3 4 17 21-16 Groningen 13 6 3 4 15 18-17 Roda JC 14 6 3 5 15 32-26 Fortuna S 14 5 4 5 14 19-19 GA Eagles 14 6 2 6 14 19-23 Haarlem 13 5 3 5 13 19-19 FC Twente 13 4 4 5 12 10-22 MVV 13 3 5 5 11 14-21 Sparta 12 3 4 5 10 13-19 NEC 14 4 2 8 10 14-29 AZ'67 14 3 3 8 9 12-29 VVV 14 3 2 9 8 12-28 Excelsior 14 3 1 10 7 13-23 Heracles 13 2 1 10 3 10-34 Zierikzee B-juniorenspits Danny Magito wordt in bedwang gehouden door twee Vlissingen-spelers. Magito had met drie treffers een groot aandeel in de 7-0 zege. ZIERIKZEE/NIEUWERKERK - De B-juniorenploeg van Zierikzee bleek zaterdagmiddag weinig problemen te hebben met de winderige omstandighe den. In een vlekkeloos gespeelde partij won Zierikzee na een 4-0 ruststand met niet minder dan 7-0 van Vlissingen. In groep A2 kwam SKNWK binnen de lijnen tegen het Goese SSV. De Nieuwerkerkse formatie leverde een te leurstellende partij af, die na een 0-2 score bij rust resulteerde in een 1-2 ne derlaag. ZIERIKZEE - In de eerste klas van de Schouwen-Duivelandse zaalvoet balcompetitie zorgde het grillige FC Kerkwerve weer eens voor een op merkelijk resultaat. De nog steeds regerende kampioen Bruse Boys werd met niet minder dan 10-1 terug gewezen. In de wedstrijd tussen Stel la Boys en De Steeg werd nog een doelpunt meer geproduceerd, maar ze werden iets eerlijker verdeeld: 4-8 in het voordeel van De Steeg. In de tweede klasse bleven Van de Ven Lijsten en Zeelandia beide net aan de goede kant van de score tegen respectievelijk Bijmakelaardij en Dreischor. Van de Ven Lijsten won met 2-1 en Zeelandia trok met 3-2 aan het langste eind. Ook in de derde klasse werden twee wedstrijden gespeeld. De PZEM-ploeg klopte Zeelandia II afge tekend met 6-2 en het tweede team van Skol Boys bleef eveneens aan de winnende hand. Renesse werd met 4-7 teruggewezen. BURGH-HAAMSTEDE - In poule A van de recreatieve zaalvoetbalcom petitie in sporthal Krayestein in Burgh-Haamstede zorgde de ploeg van Jonker voor een aardige surprise door de eerste formatie van Kraye stein met 5-3 te kloppen. Dijkman won met dezelfde cijfers van Cargo- net. Titelhouder Transparent had het opnieuw moeilijk, maar won nu met 2-1 van De Wig. In de B-poule liep de ploeg van drukkerij Lakenman Ochtman te gen de eerste nederlaag aan. Graan- halm/Janse scoorde een keer meer: 2-1. Ook in de andere twee duels werd weinig gescoord. De Werkplaats won met 3-1 van Braber en Scaldis klopte de ploeg van de Hostellerie met 3-2. Advertentie 99,50 nu BRUSSEL - Theo Meijer is de kop man in de Nederlandse ploeg, die 16 en 17 november in het Zwitserse Delfsberg deelneemt aan de Europe se titelstrijd voor junioren. De 20- jarige student uit Amersfoort liet het landentoernooi van dit weekeinde in Brussel schieten om beter voorbereid een greep naar de jeugdtitel te wa gen. Vorig jaar eindigde de in het halfzwaargewicht uitkomende Meij er als tweede. HEEMSKERK - Jan Willem Lod der, de 18-jarige tennisser uit Uit hoorn, heeft zich zondag in Heems kerk in de schijnwerpers geslagen. In de eindstrijd van het satelliet-toer nooi versloeg hij met 6-4, 6-3 de Zweed Peter Lindgren, waardoor hij zeer verrassend het hele circuit op zijn naam schreef. Hij verdiende in totaal 25 ATP-punten en komt daar mee op ongeveer de 350ste plaats van de wereld te staan. Bovendien ver diende hij in vijf weken tennis zes duizend gulden. ETTEN-LEUR - Tijdens een mara thon in Ettcn-Lcur verbeterde het 47-jarige Delta Sport-lid Cor Muller het vctcranen-cluhrccord op deze ruim 42 kilometer lange afstand tot 2.55,25 uur. Hij haalde daarmee drie minuten en vijftien seconden van zijn oude clubrccord af. Cor Muller werd zelfs bijna dc snelste Delta Sporter. Alleen Herman Padmos bleef hem voor. maar het verschil tussen dc beide Burgh- Haamstcdcnarcn bedroeg slechts vijf seconden. Achter het tweetal kwam namens Delta Sport Jos Geluk over de finish na 3.02,10 uur, hetgeen voor de atleet uit Noordwelle een knappe tijd bete kende, omdat de marathon van Etten- Leur pas zijn eerste reuze-klus op at- letickgebied betekende. Tbevallig (of niet?) voltooiden deze drie atleten af gelopen winter ook de Friese Elfste dentocht. In Etten-Leur kwam ook Ad Bou- wens uit Maassluis (Ouwerkerk) na mens Delta Sport aan het vertrek. Dc veteraan II voltooide de marathon in 3.18,40 uur. Het betekende zijn vierde voltooide marathon van het seizoen. Harry Boot en Jan Kloet, beiden uit Burgh-Haamstede, liepen een halve marathon en zij finishten na respec tievelijk 1.29,00 en 1.34,00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 8