NIEUmBODE 'Zierikzees kwartiertje' levert formatie Jack Schipper opnieuw overwinning op: 3-1 Mevo laat kans liggen om Fliplandse koploper NO AD '67 op eerste verlies te zetten Theun de Ronde beslist duel tegen WHS met twee late treffers (2-0) Gehavend ZSC verliest kansloos bij Middelburg 6 Sluiskil geeft in slotfase zege weg ZIERIKZEE - Het begint er op te lijken, alsof Zierik- zee in de thuiswedstrijden eerst op achterstand moet ko men, vooraleer de ploeg 'honger' krijgt naar eigen tref fers. Zowel tegen Dosko als Boeimeer hakte Zierikzee pas knopen door, toen de Brabanders het initiatief in handen leken te hebben. In het met spanning tegemoet geziene duel tegen Sluiskil verliep het winderige gebeu ren identiek. Pas nadat de ploeg van trainer Han van der Hooft even voorbij de de twintigste minuut van de twee de helft op voorsprong was gekomen, handelde de front linie van de thuisploeg accuraat. Tussen de 32e en 38e mi nuut kon de door het slechte weer geringe aanhang van de roodzwarte brigade drie keer juichen. Voor de derde keer in successie leverde het 'Zierikzees kwartiertje' twee punten op en is de formatie van trainer Jack Schip per plotseling een bescheiden topper in de zondagse KNVB-tweede klasse. ,,We hadden een sterk eerste kwar tier, waarna we terugvielen in ons normale tempo", meende Jack Schip per. „We konden toen geen grip krij gen op de wedstrijd. In het restant van die eerste helft zorgde met name doelman Peter Noordijke ervoor, dat we niet al halverwege op achterstand kwamen". In het eerste kwartier moest Sluiskil-doelman Patrick Wau- ters zijn klasse tonen. Een keer was de doelman zelfs al gepasseerd, maar nog wilde de bal er niet in. Peter Noordijke moest optreden bij acties van Paul van der Hooft en Paul van Kouteren en in de slotminuten kreeg Kees Verkaart de bal weer eens fabu leus op de pantoffel bij een vrije trap. Het leer zeilde naar de uiterste hoek, maar andermaal bewees Wauters niet voor niets tot de beste doelman van het seizoen '84/'85 te zijn gekozen. Ook Rini Stoutjesdijk, die aantoonde weer helemaal de oude te zijn, was een paar keer dicht bij een treffer. Na een van de vele felle duels met Karei Wullems schoot hij rakelings naast de voor Zierikzee verkeerde kant van de paal. Beter collectief Ook in de eerste fase van de tweede helft had Sluiskil geruime tijd het beste van het spel, ondanks het feit dat het gebeuren zich veelal afspeel de op de Zeeuwsvlaamse helft. De ploeg van Han van der Hooft hield de met té weinig agressie spelende Zierikzee-aanval ver genoeg van de veste van Patrick Wauters om gevaar lijk te kunnen worden. Met uitzondering van de eerste mi nuut, toen Bart Helbers uit een hoek schop nipt overknalde, ontstonden er geen doelrijpe kansen. Bij de eerste de beste serieuze counter van Sluis kil was het meteen ook raak. Dat ge beurde na 21 minuten. Een aanval over rechts leek de Zierikzee- verdediging ogenschijnlijk onge vaarlijk, waardoor niet adequaat werd ingegrepen. Pas toen Alex De- hulsters een voorzet op maat losliet op de vrijstaande Paul van der Hooft werd het gevaar onderkend, maar toen was het reeds te laat. De bal lag toen reeds achter Peter Noordijke, die het antwoord schuldig moest blij ven op de geplaatste kopstoot. De treffer had prompt een paar tacti sche zetten van de beide oefen- meesters tot gevolg. Schipper liet de aanvankelijk wegens een vormcrisis gepasseerde Jan-Leen Boot in het veld komen voor Bart Helbers, waar na Van der Hooft het sein 'man- tegen-man-spelen' uitvaardigde. De intrede van Boot werkte bij Sluiskil als een rode lap op een stier. De inmiddels fiks verbleekte faam van de Zierikzee-spits boezemde de Zeeuwsvlamingen ogenschijnlijk nog steeds de nodige angst in, want prompt veranderde de tot dat mo ment als een geoliede machine functi onerende defensie in een fikse chaos, die rammelde, als een vooroorlogse fiets. Amper vijf minuten na de intre de van Boot begon de ontluistering van de bezoekers. Een hoekschop op maat van Han van de Sande werd door Ronald van Oeveren perfect in gekopt met drie verdedigers om hem heen. Voor Van Oeveren betekende de treffer een opleving in een zwakke wedstrijd. In de eerste helft was de normaal erg gretige aanvaller volkomen on zichtbaar en daar kwam ondanks een pittige reprimande van trainer Schipper tijdens de rust ook in de tweede helft nauwelijks verbetering in. De treffer hielp hem - en met hem de ploeg - over een dood punt heen. Invaller Jan-Leen Boot deelde per soonlijk de definitieve genadeklap uit aan de bezoekende ploeg, hetgeen bij Han van der Hooft als een ferme bliksemschicht insloeg. ,,Ik drukte Paul van Kouteren tot vijf keer toe op het hart onmiddellijk bovenop Boot te gaan spelen, wanneer hij binnen de lijnen zou komen. Hij was het blijk baar toch nog vergeten", brieste hij. Boot haalde persoonlijk de bal bij de middenlijn op en ging een een twee aan met Wim van der Maas, die de bal onmiddellijk diep stuurde waar Boot als een schicht opdook. Herman Savenije verslikte zich in de spits en even later was Wauters voor de tweede keer geklopt. Inmiddels was Sluiskil een simpele klus voor Zierikzee. Het verzet was volledig gebroken en de derde treffer uit een gave solo van Rini Stoutjesdijk was zo voorspelbaar als maar kon. De score had in de laatste minuten nog verder op kunnen lopen, maar Zie rikzee vond de Zeeuwsvlaamse ver nedering via 3-1 voldoende. „Ik denk, dat we verdiend hebben ge wonnen, omdat wij ons realiseerden, dat een wedstrijd negentig minuten duurt", constatéerde Schipper en Wim Mulders: „Wc gooien er pas een schepje bovenop, als het erop lijkt of we geklopt zijn". Het is voor Zierik zee te hopen, dat de ploeg ook in uit wedstrijden die veerkracht kan op brengen, want de komende weken wachten de ploeg twee uiterst zware klussen via uitwedstrijden tegen WSC en Baronie, hoe zeer de Bredase ploeg momenteel ook in de versukke ling lijkt, getuige de derde opeenvol gende nederlaag van de aanvanke lijk onklopbaar geachte koploper. AMERSFOORT - HZC/De Robben is er zondag niet in geslaagd de finale in het toernooi om de Europese wa- terpolobeker voor bekerwinnaars te bereiken. De Hilversumse formatie verloor in Amersfoort de tweede wedstrijd in de halve eindstrijd tegen Vasas Boedapest met 6-7. De tus senstanden waren: 1-1, 1-2, 3-3. Het eerste duel hadden de Hongaren vori ge week met 8-5 gewonnen. BRUINISSE - Twee late treffers van Theun de Ronde bezorgden Bruse Boys een 2-0 overwinning op het Sint Annalandse WHS, dat daarmee in de on derste regionen van de ranglijst blijft bengelen. Doordat Terneuzense Boys een punt liet liggen bij Kapelle (1-1) en Serooskerke afgetekend met 6-0 van Wemeldinge won, heeft Bruse Boys op een wedstrijd voor de helft van de com petitie nog een punt achterstand op Terneuzense Boys en Serooskerke. De eer ste helft van de competitie wordt aanstaande zaterdag afgesloten met een uit wedstrijd tegen Yerseke en trainer Nico de Frel, die enkele jaren geleden Bruse Boys naar de tweede klasse loodste. Bruse Boys begon het duel tegen WHS door in de eerste helft tegen de felle wind op te tornen. Ondanks dit ogenschijnlijke nadeel kwam de ploeg van trainer Jan Kostense in die periode niet of nauwelijks in de pro blemen. Een keer belandde een Thoolse inzet op de deklat boven doelman Steef van de Velde en een keer kwam Jan Burgers oog in oog met de Bruse sluitpost, evenwel zon der succes. Verder kwam de ploeg van trainer Chiel van de Meeberg niet. Bruse Boys kreeg aan de andere kant drie of vier uitstekende kansen, maar ook daar was de afwerking niet wat'ie zijn moest. Bovendien stond bij de Thoolse ploeg een uitstekende doelman tussen de palen in de per soon van Theo den Engelsman. „In die eerste periode trok tot onze verbazing Theun de Ronde van tijd tot tijd op de solotoer. Dat is niks voor hem. Hij heeft zo zijn beperkin gen, dat weten wij allemaal, maar hij zelf is zich er natuurlijk het best van bewust. Het tekent echter wel zijn gretigheid", onderkende Jan Kosten se. In de tweede periode werd het doorlopend erg druk voor het doel van Theo den Engelsman. Er kwa men legio Bruse kansen, maar de Thoolse doelman haalde de onmoge lijkste ballen uit zijn doel. Kopballen en voorzetten werden consequent door hem gepakt. Bovendien zorgde de WHS-defensie ervoor, dat er van Bruse zijde weinig van de wind ge profiteerd kon worden door het van ver schieten te beletten. Zeven minu ten voor tijd moest de ploeg toch ca pituleren. Een goede actie van achter uit belandde bij Tbnnie van de Berge, die doortrok tot de achterlijn en ver volgens het leer op het hoofd van Theun de Ronde legde: 1-0. Drie mi nuten later was het opnieuw raak met andermaal dezelfde hoofdrolspe lers. Een vrije trap van net buiten de zestien meter van Tbnnie van de Ber ge bereikte anderma'al de kruin van De Ronde en opnieuw was Den En gelsman geklopt. Een minuut voor tijd had Theun de Ronde zelfs de gele genheid om een haarzuivere hattrick te produceren, maar nu knalde hij van een paar meter voor het doel hoog over. Tben was het pleit echter allang beslecht voor de Thoolse be zoekers: 2-0. VALENCIENNES - Mathieu Her mans heeft zondag in het Noordfran se Valenciennes zijn zesde overwin ning in een veldrit behaald. De Brabander in Spaanse dienst had na een uur plus een ronde ruim een mi nuut voorsprong op een achtervol gend trio bestaande uit de Belg Pau wels (tweede), Erwin Nijboer (derde) en de Belg Ghyllebert. Ronald van Oeveren in een fanatiek duel om de bal. Van Oeveren speelde een onopvallende rolmaar tekende wel voor de Zierikzeese gelijkmaker. Later zou Zierikzee nog twee keer scoren en met 3-1 winnen. MIDDELBURG - Aantreden met vijf invallers bleek uiteindelijk iets te veel van het goede voor ZSC. In en tegen Middelburg leed de ploeg van trainer Ko Willemse een afgetekende nederlaag. Nadat de thuisploeg een 4-0 voorsprong had genomen kon ZSC in de laatste drie minuten nog twee keer tegenscoren, maar meer zat er niet in (4-2). „De beste ploeg heeft gewonnen", moest Willemse erkennen. „Dat is evenwel niet vreemd als je ziet wat we allemaal misten. Doelman Maar ten van de Weele was er niet en ook Henry de Voogd, Kees Louwerse, Kees Snoek en veldspeler Maarten van de Weele kónden niet aantreden. De vervangers hebben hard gewerkt, maar het gaat toch allemaal even an ders dan wanneer je in de beproefde opstelling kunt spelen". Nadat ZSC de openingsfase gedicteerd had, moest invaller-doelman Jan van Don gen reddend optreden bij een gaaf schot van Middelburg-zijde. De thuis ploeg pakte het initiatief en creëerde diverse mogelijkheden. In de twin tigste minuut resulteerde 'zwak uit verdedigen in 1-0 en vijf minuten- voor rust leverde een identieke situa-: tie de tweede Middelburgse treffer 2-0 op. Lang leek het erop, alsof dit de eindstand zou worden, totdat René Flohil acht minuten voor tijd op de lat knalde. Dat bleek het sein voor Middelburg om er nog een schepje bo venop te gooien en in de 38e en 42e minuut was het twee keer kort na el kaar raak: 4-0. In de.daaropvolgende mihuut eiste rechtsback Gert-Jan Kunst de aandacht voor zich óp door twee keer kort na elkaar via een op komende actie te scoren: 4-2. „Dat was het maximale wat er voor ons in zat", constateerde Ko Willemse. „Aanstaande zaterdag volgt de re vanche, wanneer SSV naar Scharen- dijke komt. Ik heb begrepen, dat ZSC nog een appeltje te schillen heeft met de Goesenaren vanuit het verleden. Dat moet dan zaterdag maar gebeuren". De ontmoeting tus sen de ploegen van de Zierikzeese trainer Ko Willemse en Bas de Zeeuw heeft een speciaal tintje, omdat bei de trainers aan het eind van het sei zoen het trainersschap voor gezien houden. ZIERIKZEE - Na twee opeenvolgende 1-0 overwinnin gen was de kans zeer wel aanwezig, dat het Zierikzeese "Mevo best eens een zeer lastige kluif zou kunnen worden voor de ongeslagen Fliplandse koploper NOAD '67. Die kans kreeg nog meer voeding, omdat de ploeg van trai ner Ko Stoutjesdijk met drie vervangers moest aantre den. Vooral het debuut van de achttienjarige doelman Jan-Frank Wallet zorgde voor aardig wat bedenkingen in het NOAD '67-kamp, maar het optreden van de Zierik zeese frontlinie zou er uiteindelijk voor zorgen, dat Wal let niet in grote problemen zou komen. Slechts een keer hoefde de sluitpost te capituleren, terwijl Anton Mel- chers, de Friese goalgetter van de ploeg uit Sint Philips- land voor de gelijkmaker zorgde na een oneffenheidje in de Mevo-defensie: 1-1. Na afloop van het winderige duel was er volop tevredenheid bij NOAD '67-trainer Ko Stoutjesdijk. Voor de twaalfde keer in successie bleef zijn ploeg zonder nederlaag: tien keer in competitieverband, terwijl tussen door ook nog gewonnen werd in de eerste twee bekerronden tegen ach tereenvolgens Bruse Boys en Nieuw- dorp. De blijdschap werd luttele mi nuten na afloop van het treffen op sportpark Den Hogen Blok nog ver groot, doordat naaste belager Klun- dert op eigen terrein de eerste sei zoennederlaag te slikken kreeg van Nieuwland. Met nog een wedstrijd in de eerste competitiehelft te gaan heeft NOAD '67 nu vier punten voor sprong op Klundert. Aanstaande za terdag ontmoeten de twee koplopers elkaar in Sint Philipsland. „Natuur lijk ben ik diktevreden over deze ont wikkeling", stelde Ko Stoutjesdijk, die als actief voetballer nog met zijn voormalige WHS-clubgenoot Piet de Rijke bij het Belgische Germinal Ekeren speelde. „Ik was danig bang voor de tweede helft, toen Mevo met de wind in de rug speelde, maar we zijn juist in die periode nog nauwe lijks in de problemen geweest". Openingstreffer Mevo startte in de eerste helft uit stekend. Reeds na vijf minuten leek de Zierikzeese ploeg op voorsprong te komen, maar doelman Wallet haalde een spetter van Ruud Vercruysse fraai uit de bovenhoek, maar drie mi nuten later moest de jeugdige doel man toch zijn meerdere erkennen in een kopstoot van Dirk van der Sleen uit een hoekschop van Martin Quist. Na de terugkeer van Martin Quist in de Zierikzeese hoofdmacht is er aanzienlijk meer lijn in de ploeg ge komen, al gaat de ploeg vooralsnog mank aan een goede afwcrker. In die vacature wordt pas voorzien, wan neer Olivier Verwest zijn plaats gaat innemen in de spits van de ploeg. Het heeft er momenteel alle schijn van, dat deze intrede niet al te lang meer op zich laat wachten. Verwest kwam tot nu nog niet uit in het oranje van de Zierikzeese ploeg, doordat hij tij dens het toernooi om de Schouwen- Duiveland-trofee een fikse blessure opliep in het treffen van Ouwerkerk tegen.... Mevo. Zijn komst kan even wel ervoor zorgen, dat de ploeg van trainer Peter Goedegebuure in de tweede helft van de competitie nog een pittige opponent voor iedere te genstander kan worden. Na de openingstreffer van Dirk van der Sleen pakte NOAD '67 beetje bij beetje het initiatief over onder lei ding van middenvelder Sjaak Koo- laard, die naar gelang het duel vor derde uitgroeide tot de beste man op het veld, mogelijk met uitzondering van arbiter Krist, die excellent floot. In de dertiende minuut weigerde Krist de bal op de voor Mevo fatale stip te leggen, toen Diet den Boer de doorgebroken Ard Beurckens in het zestien metergebied neerlegde. De scheidsrechter had evenwel uitste kend gezien, dat Den Boer de bal speelde en Beurckens over zijn uit gestoken been struikelde. Twee mi nuten later was doelman Eddy ten Klooster goed ter plaatse om een ve nijnige inzet van Sjaak Koolaard te pareren. Vervolgens kwam er een periode in de wedstrijd, die zich voornamelijk afspeelde op het middenveld. Pas na ruim een half uur was er weer enige opwinding, toen Dim Verwijs door brak. Zijn afwerking was evenwel minder goed, want het afrondende schot ging huizenhoog over het Zie rikzeese doel. Gelijkmaker Twee minuten later waren de par tijen toch op gelijke hoogte, maar daarvoor hadden de bezoekers een ongelukkig moment in de Zierikzee se defensie nodig. Marco Bijdevaate legde bij het uitverdedigen de bal breed op Reimo Faber, die ovenwei over het leer struikelde en als het be faamde duveltje uit het doosje was Anton Melchers aanwezig om met een strak, klimmend schot doelman Tbn Klooster te passeren: 1-1. NOAD '67 heeft dit seizoen de be schikking over de broers Anton en Volkert Melchers uit het Friese Sta veren. Daar hun werk waren zij enige tijd woonachtig in Sint Philipsland, maar daaraan kwam onlangs een eind. Desondanks blijven de broers de club tot het einde van het seizoen trouw. Wekelijks ondernemen zij de grote reis van het Friese land naar Zeeland om daar hun competitiever plichtingen jegens NOAD '67 af te werken. Wanneer de Fliplandse ploeg inderdaad zou promoveren, zal dat niet in het laatst liggen aan hun inbreng. Hoe groot die inbreng in werkelijkheid is geweest zal pas blij ken na die promotie. In de slotminu ten van het eerste bedrijf waren An ton Melchers en Dim Verwijs nog dicht bij een treffer, telkens op aan geven van Sjaak Koolaard, maar tel kens ook voorkwam Eddy ten Kloos ter erger. In de tweede helft kwam bij Mevo Dick Lunenburg in de ploeg voor Ra- mesan Ayaz. Lunenburg vierde na en kele wedstrijden afwezigheid zijn rentree als extra aanvaller. Dirk van der Sleen speelde hierdoor meer te ruggetrokken in de tweede 45 minu ten. Met het inbrengen van Dick Lu nenburg aasde Peter Goedegebuure op zijn schotkracht, die met de felle wind in de rug van essentieel belang zou kunnen zijn. Naar gelang de wed strijd vorderde werd evenwel duide lijk, dat Lunenburg nog niet voluit durfde te gaan. Na vijf minuten kop te hij uit een vrije trap van Martin Quist net naast en tien minuten voor tijd miste hij het leer net, andermaal uit een vrije trap van Quist. De angst in duel te gaan met toestormende doelman Wallet speelde daarbij een belangrijke rol. Tussendoor waren er nog schuchtere pogingen van René Verwijs om alsnog een positief resul taat uit het vuur te slepen, maar ook de Mevo-aanvoerder bleef voortdu rend buiten bereik van een succesvol le afronding. NOAD '67 boekte al met al het resultaat, waarvoor de ploeg kwam en ook Mevo pakte weer een punt. Het rendement viel uiteinde lijk voor de oranjemannen wat tegen, omdat de andere staartploegen ook een of twee punten binnenhaalden. NOAD '67-doel7non Jon-Fronk Wallet onderschept de bal. vooraleer Dick Lunenburg tot een inzet kan komen. Volkert Melchers is voorzichtigheidshalve in de buurt om een oogje in het zeil te houden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6