Zierikzeese Oratorium Vereniging al 40 jaar met muziek in de weer Initiatiefgroep onderzoekt stichting van golfclub op grondgebied Burgh-Haamstede Kritiek op geluiden vanuit gemeenteraden op invoering rolemmer VOORDEEL ISTA Meubelen Zonnemaire DE ZIERIKZEESCHE COURANT VWh ffiï- P t Bl if MITSUBISHI Autobedrijf A.L.G. Zierikzee - 4457 RIKZEESCHE NIEUWSBODE Ontheffingsbeleid Echte minima Bloeiende onderneming Opgaande lijn De mogelijkheid dat de Reinigingsdienst Het college van b en w van Zierikzee stelt in Het Werkvoorzieningsschap De Zuidhoek in De herenploeg van volleybalvereniging Mevo Schouwen-Duiveland alsnog een ontheffings- navolging van de commissie sociale zaken een Zierikzee is in dertig jaar uitgegroeid tot een '80 uit Zierikzee vertoont een opgaande lijn in de prestaties. Krimpen kreeg met 3-0 klop. (Pag. 11). beleid voor de minst-draagkrachtigen gaat in- Steunfonds voor de .echte minima" voor. moderne en bloeiende onderneming. (Pag. 4). DONDERDAG 7 NOVEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23825 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Algemeen en tevens populair sprekend kan men de uit spraak wagen: de muziek is de melodie, waarbij de wereld de tekst is. voeren, is nog aanwezig. (Pag. 2) (Pag. 3). Schopenhauer ZIERIKZEE - Er heeft zich op Schouwen-Duiveland een initiatiefgroep gevormd, die zich ten doel stelt op korte termijn te komen tot de oprichting van een golf baan op Schouwen-Duiveland. In de afgelopen maanden was de groep druk doende met het onderzoeken van de mogelijkheden daartoe en inmiddels zijn er enkele vor deringen geboekt. Besprekingen met landeigenaren, gemeenten, provincie, Staatsbosbe heer en de Nederlandse Golffedera- tie, hebben ertoe geleid, dat optie is verkregen op een terrein in Burgh- Haamstede. Het terrein is gelegen tussen de Hogezoom en de Vroonvveg. Voorlopig gaat het om meerdere aan eengesloten percelen met een geza menlijke oppervlakte van ongeveer 25 hectare, die nu nog een agrarische bestemming hebben en die gelegen zijn langs de Hogezoom. Dit terrein grenst aan een gebied van Staatsbos beheer, dat evenwijdig loopt aan de Vroonweg. Ontwikkeling In het hele land maakt de golfsport een stormachtige ontwikkeling door. Die groeiende belangstelling heeft tot gevolg gehad, dat er de afgelopen Advertentie BIJ AUTOBEDRIJF 15% VAN DE NIEUWWAARDE van de auto die u aankoopt kan voor u zijn. Dit voordeel kan oplopen tot een max. van f 4.788,- ST. JOOSTDIJK 41 4307 AR OOSTERLAND tien jaar wel ergens in Nederland een golfbaan bijkwam. Het zijn er inmid dels 36 in totaal. Van Schouwen-Duiveland uit is de Domburgsche Golfclub de dichtstbij zijnde baan. Tot voor kort was deze uit negen holes bestaande baan de enige golfbaan op Zeeuws grondge bied. Sinds kort kan ook gespeeld worden op 'De Woeste Kop' op Zeeuws-Vlaanderen. Andere clubs in de regio zijn '.Kleiburg' in Brielle (achttien holes) en 'De Wouwse Plan tage' in Wouw met negen holes. Dankzij de medewerking van de ge meente Westerschouwen, waaronder het geprojecteerde gebied valt, is er meer licht in de plannen gekomen. Burgemeester mevrouw J. L. Nie- mantsverdriet-Leenheer staat uiterst positief tegen de realisatie van een golfbaan in Burgh-Haamstede. Zij stelde direct alles in het werk om op alle niveaus de haalbaarheid van de plannen te onderzoeken. Voorlopig denken de initiatiefnemers aan de aanleg van een golfbaan met negen holes, mogelijk met een driving ran- -~c. Wanneer de plannen doorgang vinden, dan mag worden geconsta teerd, dat de kosten niet gering zullen zijn. De grond dient aangekocht te worden, vervolgens dient het terrein geschikt gemaakt te worden voor het golfspel en ook moeten de holes wor den aangelegd. Ook zal er groot mate rieel voor het onderhoud van de baan moeten komen en zal er tot de inrich ting van een clubhuis moeten worden overgegaan. Aandelen Om het grote financiële risico te KERKWERVE - „Ik heb mij in grote mate gestoord aan de wijze waarop collega-gemeentebestuurders zich de afgelopen tijd hebben uitgelaten over de invoering van de rolemmer". Zo reageerde de voorzitter van de Rei nigingsdienst Schouwen-Duiveland, W. den Boer, dins dag op de opmerking van bestuurslid J. C. Hendrikse, die aanstipte, dat enkele gemeentebestuurders - soms aangezet door vragen vanuit de bevolking - kritische vragen in de raad stellen over de invoering van de rolem mer. Hendrikse vroeg zich hierbij af of het niet op de weg van de dienst zou liggen, om alert te reageren op gelui- Advertentie spreiden, wordt overwogen aandelen uit te geven. Deze geven recht op een lidmaatschap, waarvoor daarnaast jaarlijks contributie wordt betaald. Een aandeelhouder is vrijgesteld van entreegeld. Het hangt van het aantal belang stellenden af of het initiatief voor de golfbaan doorgaat. Om te peilen of er zich op Schouwen-Duiveland vol doende vaste spelers zullen melden om de aanleg van een golfclub te rechtvaardigen, is thans de mogelijk heid geopend voor geïnteresseerden om zich voorlopig vrijblijvend aan te melden. Bij voldoende belangstel ling ligt het in de bedoeling om, in samenwerking met de Nederlandse Golffederatie en andere betrokken instanties, in Burgh-Haamstede een voorlichtingsavond te organiseren. Bij die gelegenheid zullen de plan nen nader worden uiteengezet. Dege nen, die interesse hebben, kunnen zich aanmelden bij de Stichting Golf Schouwen-Duiveland, Postbus 143, 4300 AC Zierikzee. Tweede secretaris N. L. Kool van de Zierikzeese Oratorium Vereniging reikt mevrouw E. P. Koper-Rodoe en de heer C. Hagesteyn de oorkonde van de Nederlandse Bond voor Zangverenigingen uit. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's ZIERIKZEE - De leden van de Zierikzeese Oratorium Vereniging hebben deze week in besloten kring het 40- jarig jubileum gevierd. De bijeenkomst kreeg een extra feestelijk tintje door de huldiging van 4 leden, die vanaf het eerste uur de optredens en oefenavonden hebben bij gewoond. Twee hiervan, mevrouw E. P Koper-Rodoe en C. Hagesteyn, kregen ter plaatse een bos bloemen en een oorkonde van De Nederlandse Bond voor Zangverenigin gen. De jubilarissen J. Coomans-Sies en C. P. Holm-Sies konden door omstandigheden geen acte de présence ge ven. Een vijfde lid, mevrouw A. de Oude-Schouls, werd voor haar 36-jarig lidmaatschap in de bloemetjes gezet. Feest alom dus. ziekstukken komen volgens de voor zitter pas bij 50 leden tot hun recht. In de oprichtingstijd overheerste het gevoel van de wederopbouw; een na-oorlogsgevoel dat het bestaans recht van de vereniging rechtvaar digde. Iedereen moest op komen da gen tijdens de repetities, want anders stond hen een schriftelijke re primande van het bestuur te wach ten. Een maatregel, die overigens nog steeds zij het formeel, in de re glementen van de ZOV is terug te vinden. Ten einde alle koorleden goed in het oog te kunnen houden - ,,er wordt nogal wat af gekletst", be richten de notulen van toen - kreeg de dirigent een verhoging. Door alle jaren heen heeft de club Advertentie den vanuit de bevolking en of dit nu ook al gebeurt. Den Boer vertelde dat dit ook te allen tijde het geval is. ,,Het is vreemd om te merken, dat sommigen na een uitvoerige uitleg alsnog overgaan tot het schrijven van ingezonden brieven naar de kranten". Burgerij De reinigingsdienst heeft naast informatie-avonden voor de burgerij ook een bijeenkomst voor de bestuur ders gehouden. De eerste bijeen komsten werden als volgt bezocht: Kerkwerve 23, Noordgouwe 4, Renes- se 36 en Haamstede 72. Tijdens de bij eenkomst voor de inwoners van het Zierikzeese Poortambacht was de be langstelling groot. ,,We trachten op alle geluiden tijdens de bijeen komsten in te springen. Zo zijn van de 36 verzoeken tot het krijgen van een kleinere emmer 16 aanvragen ge honoreerd", legde directeur Landman uit. J. J. Geleijnse wilde tijdens de ver gadering van de Raad van Bestuur duidelijkheid over eventueel vanda lisme aan de rolcmmers. Dit bleek niet het geval, zij het dat rolcmmers, die bij een leegstaand huis zijn ge plaatst van jeugdigen weieens iets teveel aandacht krijgen. In goed overleg met de huizenbezitters wil de reinigingsdienst dit in de toekomst zien te voorkomen. uit net even iets anders Komt u zelf maar kijken Het grootste interieurcentrum van de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden ZUIDWEG 20A - ZONNEMAIRE TELEFOON 01112-1318 Vrijdag koopavond Ruime parkeergelegenheid De vier jubilarissen op een rij: van links naar rechts: voorzitter J. de Bruijne, mevrouw A. de Oude-Schouls. de heer C. Hagesteyn, mevrouw E. P. Koper- Rodoe en tweede secretaris N. L. Kool. Advertentie Veel leden bezoeken al jarenlang de repetities, die iedere dinsdag in de gymzaal in de Manhuisstraat worden gehouden van 20.00-22.00 uur. Dit werd al snel duidelijk toen voorzitter J. de Bruijne de geschiedenis van de vereniging nog eens dunnetjes uit de doeken deed. Steeds meer aanwezi gen knikten instemmend met zijn verhaal, dat was opgebouwd uit jaar verslagen en vergadernotulen. Niet zo vreemd, wanneer bedacht wordt dat De Bruijne zelf pas anderhalf jaar lid van de vereniging is. Geschiedenis Een stukje geschiedenis. De oprich ting geschiedde op 1 oktober 1945. Het initiatief kwam van het Vrijzin nige kerkkoor in Zierikzee en de ver eniging kon zich bij de oprichting meteen al verheugen op 77 leden. Een droomwens voor de huidige leden, die nu met 34 personen de mu ziekstukken instuderen. Dat legt een organisatie niet alleen financiële be perkingen op, maar ook de mu- met financiële problemen te kampen gehad. De noodkreten in de oude no- Vervolg pagina 2 Advertentie Verwachting tot vrijdagavond: Later opnieuw regen Vannacht enkele opklaringen, plaatselijk mist, weinig wind en een minimumtemperatuur van ongeveer 4 graden. In de loop van de dag toene mende bewolking gevolgd door re gen; middagtemperatuur ongeveer 11 graden. Wind draaiend van zuidoost naar zuid, toenemend tot matig, kracht 4, langs de kust en op het IJs- selmeer tot krachtig, 6. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 11 nov,: Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 10 graden Middaglemp.: 13 graden Windkracht: zuid 6 Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 6 Maandag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: noordwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 8 nov. Zon op 7.48, onder 16.59 Maan op 1.39, onder 15.39 Nieuwe Maan: 12 november (14.20) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 8 nov. 11.08 23.59 4.52 17.23 Springtij; 14 november HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een Oceaandepressie die donderdag nog bij de zuidpunt van Groenland lag bepaalt de komende dagen het weer in Nederland. Zater dag wordt de depressie boven de Brit se Eilanden verwacht. Voor de depressie uit stroomt war mere en vochtige lucht naar onze om geving. Hierin komt veel bewolking voor, waaruit van tijd tot tijd regen valt. De eerste regen bereikt vrijdag middag of -avond ons land. Voor het zover is zijn er in de nacht en ochtend nog enkele opklaringen. Plaatselijk vormt zich mist. De minimumtempe ratuur ligt rond 4 graden. Op de nadering van het bij de de pressie horende warmte front neemt de bewolking vrijdag in de loop van de dag weer toe. De middagtempera tuur ligt rond 11 graden. Zaterdag komt het bij de depressie horende koufront door. Eerst is er veel bewolking waaruit regen valt. Later op de dag kan van het westen uit een enkele opklaring komen aan- zetten. Zondag ligt de depressie bo ven de Noordzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1