HUIB SCHOT ERE-LID VVV uitkering 1985 Schouwen-Duivelandse jeugd staat uitgebreide viering van jongerenjaar te wachten Restauratie molen 'Den Haas' wordt 97.500,duurder Meubelen Zonnemaire DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Wervingsactie Samenwerken Keukenprinsen Herfstkampioen Tijdens een grote instuif in de brandweerka- De WV en de ZOC willen samen de schouders Iedere maandagmiddag komen in het Zierik- De hoofdmacht van het Zierikzeese All Ready zerne houden de Bruse jeugdbrandweer en gaan zetten onder de verbetering van de pro- zee se buurt- en clubhuis De Lichtboei tien keu- werd via een ruime 6-0 overwinning op het Bra- de EHBO een gezamenlijke wervingsactie, motie voor Zierikzee. (Pag. 3). (Pag. 2). DINSDAG 5 NOVEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23824 kenprinsen en -prinsessen bijeen. (Pag. 3). bantse ELKV herfstkampioen. (Pag. 6). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het is moeilijker trouw te blijven aan zijn minnares, wan neer zij ons gelukkig maakt, dan wanneer zij ons mis handelt. La Rochefoucauld Vrijdag en zaterdag in jongerencentrum Broguni te Zierikzee ZIERIKZEE - Het Internationale Jongerenjaar 1985 gaat ook Schouwen-Duiveland niet onopgemerkt voorbij. Vrijdag 8 en zaterdag 9 november staat jongerencentrum Brogum in Zierikzee bol van de activiteiten door en voor de jeugd. Eigenlijk een lange- termijn-evenement, want als het aan de organisatie ervan ligt, doen de deelnemers en de bezoekers er iets mee. Gaan ze zelf na het festival actief met iets aan de slag; het maakt niet uit wat. Hartewens van mede-coördinator Gabri de Groot van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland is, dat de gemeentebesturen na de tweedaagse marathon de jongeren niet in de kou laten staan, maar eventuele ideeën in welke vorm dan ook toejuichen en waar mogelijk financieel ondersteunen. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Met wat voor plannen de jongeren na het weekeinde mogelijk op de proppen kunnen komen maakt De Groot niet uit. „Het zinvol bezig zijn van de doelgroep is erg belangrijk. Of de ene groep geïnspireerd raakt door het zelf gaan bedrijven van pop muziek en de andere weer ambities heeft in de richting van het theater of een werkloosheidsproject maakt in feite niet veel uit", legt hij uit. „Hoe wel het nut en het effect van de activi teiten en plannen vrijwel nooit direct te meten is, blijkt vaak achteraf toch het belang ervan". De jeugdwerkleider draagt hierbij een voorbeeld aan van een meisje, dat in haar 'tienerjaren' actief commis- Twintig jaar trouwe dienst bij WV in Zierikzee: ZIERIKZEE - Na een werkzame periode van ruim twintig jaar heeft de Zierikzeese VVV maandagavond af scheid genomen van bestuurslid Huib Schot. De vereni ging deed dat door de heer Schot, bij monde van voorzit ter mr. W. H. Klaassen, te benoemen tot ere-lid van de vereniging. Meer dan twintig jaar heeft de heer Schot zich als bestuurslid ingezet voor de belangen van de VVV. Hij deed dat zo'n twaalf jaar in de func tie van vice-voorzitter: een bestuurs functie die hij vorig jaar, door om standigheden gedwongen, zelfs moest omzetten tot de post van waar nemend voorzitter. Tevens heeft de heer Schot gedurende een periode van vijftien jaar zitting gehad in de Evenementencommissie, toen die nog voer onder de vlag van de VVV. In die commissie heeft hij twaalf jaar lang de voorzittershamer gehan teerd. Voorzitter Klaassen memoreerde in zijn toespraak tot het scheidende be stuurslid dat de WV hem veel waar dering verschuldigd is. ,,U heeft een geheel eigen stijl van werken, waar bij u alles zegt wat u op uw hart heeft. En dat is zeer te waarderen." Uit het niets In zijn dankwoord stond Schot even stil bij de ontwikkeling van de WV in Zierikzee. „Met name de laatste twintig jaar zijn voor de Zierikzeese WV een periode geweest van grote ontwikkeling. In deze periode heb ben we met z'n allen de zaak eigen lijk opgeraapt uit het niets." Dat dat niet altijd even soepel ge beurde, onderkende het ere-lid dui delijk: „Een en ander was vaak aan leiding tot flinke discussies, maar daarbij stond toch steeds het belang van de VVV voorop.". Het scheidende bestuurslid wenste tot slot het huidige 'kersverse' be stuur veel sterkte: „We hebben maar kort mogen samenwerken, maar ik weet dat we goed zitten. Ik hoop dat u voor storm en wind bewaard mag blijven en dat u in rustig water zult mogen varen." Tijdens de ledenvergadering werd overigens niet alleen afscheid geno men van bestuurslid Huib Schot. Met hem traden nog twee andere be stuursleden af, te weten penning meester A. C. Goudswaard en de heer J. Straetemans. Aan het adres van beide heren richtte voorzitter Klaassen een pas send afscheidswoord. „U bent een man met een onverwoestbaar goed humeur. Het was dan ook bijzonder prettig om met u samen te werken. Het is een spijtige zaak dat u, vanwe ge zakelijke privé-omstandigheden het bestuur van de VW moet verla ten", zo typeerde de VW-voorzitter de inbreng van de heer Straetemans in het WV-bestuur. Ook bij de verdiensten van de heer Goudswaard werd ruim stilgestaan door de voorzitter: „Er zullen maar weinigen zijn die zich een beeld kun- sielid in een jongerensoos was en en kele jaren later als peuterleidster te rug te vinden is op de peuterspeelzaal van haar kind. „Ik kan me ook voor stellen, dat een bestuurslid van een of andere organisatie zich jaren later manifesteert als gemeenteraadslid", aldus De Groot. Het maakt hem alle maal niet veel uit. Het belangrijkste is, dat de jongeren een doel hebben en zich hiervoor - in welke vorm dan ook - actief kunnen inzetten. Maar theatergroepen, verenigin gen, popbands en werkgroepen kos ten nu éénmaal in de meeste gevallen geld. En dat kan onder meer van de gemeenten komen. „Ik heb geen slechte ervaringen met de locale overheden. Over het algemeen is er wel een potje, waaruit geld kan wor den verkregen. Wanneer je bijvoor beeld de jeugdsozen bekijkt, dan mag toch worden gezegd, dat de jon geren redelijk tot goed behuisd zijn". Het gaat vooral om activiteiten, cile minder makkelijk op' hun nut te be oordelen zijn voor de gemeenten. Cij fers van bezoekers- of deelnemers aantallen zeggen niet altijd wat en Jeugdwerker Gabri de Groot voor de posters van het jongerenjaar. ook de direct verrichte werkzaamhe den geven ook niet altijd een even duidelijk beeld. Juist voor dergelijke niet altijd even duidelijke initiatie ven vanuit de jeugd kan volgens de jeugdwerkleider niet genoeg geld vrijgemaakt worden. Terug-loop „We krijgen - al duurt het nog wel even - te maken met een terugloop van het aantal jongeren in de samen leving. Dat betekent minder deelne mers per project, dat op zich vanzelf sprekend ieder jaar meer geld kost. Het is te hopen, dat de bestuurders van gemeenten en allerlei organisa ties op deze ontwikkeling weten in te spelen en niet door het teruglopend aantal jongeren alleen de subsidie kraan minder makkelijk opendraai en", spreekt De Groot uit. Hiermee stipt hij alleen een ietwat somber toe komstbeeld aan en voegt hieraan meteen toe, dat - hoewel het altijd be ter kan - nu nog geen reden tot klagen H. Schot kreeg het ere-lidmaatschap van de VVV. nen vormen van de hoeveelheid werk, die u heeft verricht voor de WV, ge durende de periode van twaalf jaar dat u, als niet-lid, de gelederen van het VW-bestuur heeft versterkt." De heer Klaassen sprak namens de WV zijn erkentelijkheid uit voor de wijze waarop de heer Goudswaard met na me de functie van penningmeester heeft vervult. Ondankbare omstandigheden In dit verband roerde de voorzitter ook nog even het feit aan dat de ver schillende VVV-bestuursleden de af gelopen tijd hun werk onder zeer on dankbare omstandigheden hadden moeten vervullen: „Het verdient al leen maar waardering als bestuursle den onder zeer moeilijke omstandig heden hun tijd uitdienen ondanks het feit dat het zeer ondankbaar werk kan zijn. Daarvoor is waarde ring meer dan op zijn plaats." De scheidende bestuursleden kre gen namens VW een passend af scheidsgeschenk aangeboden. Tot op volger van de heer Goudswaard werd tot penningmeester benoemd de heer L. Schol. Na zijn verkiezing maakte de nieuwe penningmeester gebruik van de geboden gelegenheid om zich nader bekend te maken. Hij deelde de aanwezigen mee dat hij geboren is in Sommelsdijk, maar zo'n veertig jaar werkzaam is geweest in Hilver sum. Na een loopbaan bij de PTT maakte hij zich jaren verdienstelijk voor de NCRV-radio. Na zijn pensio nering keerde het gezin Schol terug naar het Zierikzeese, waar zijn vrouw (een dochter van onderwijzer W. P. L. Bakker te Zierikzee - red.) werd geboren. Commissie publieke werken ZIERIKZEE - De restauratie van molen 'Den Haas' op het Bolwerk te Zierikzee blijkt aanzienlijk duurder uit te vallen dan aanvankelijk werd geraamd. Begin dit jaar stelde de gemeenteraad een krediet van 465.000,be schikbaar. Door tegenvallende kwaliteit van enige on derdelen, die pas tijdens de uitvoering van het werk kon worden vastgesteld, is een belangrijke post aan meer- werk ontstaan. De totale overschrijding van het be schikbare krediet wordt thans ge raamd op 97.500,—. Deze uitgaaf kan gedekt worden ten laste van de reserve 'Restauratie Monumenten'. De commissie publieke werken wordt verzocht advies uit te brengen over dit aanvullend krediet ten be hoeve van de restauratie van molen 'Den Haas'. De zaak komt aan de orde in de openbare commissievergade ring op woensdagmiddag 6 november in de raadzaal van het stadhuis, aan vang 16.30 uur. Restauratie Varreput Een ander onderwerp waar de com missie advies over gevraagd zal wor den betreft de restauratie van de Var reput. Volgens het meerjarenperspec tief is de uitvoering van deze restau ratieplannen voorzien in 1987. Aan de voorbereiding van deze plannen wordt thans gewerkt. Uit Advertentie uit net even iets anders Komt u zelf maar kijken Het grootste interieurcentrum van de Zuidhoilandse en Zeeuwse eilanden ZUIDWEG 20A - ZONNEMAIRE TELEFOON 01112-1318 Vrijdag koopavond Ruime parkeergelegenheid W> PÊ 8ii.r Maar voordat een beeld van de lan ge termijn effecten van het jongeren jaar verkregen kan worden, toch eerst het activiteitenweekeinde in Zierikzee zelf. Dat is niet een hele maal op zichzelf staande gebeurtenis. De provincie heeft tien evenementen in geheel Zeeland per gebeurtenis 2000 tot 3000 gulden gegeven; dus ook Schouwen-Duiveland. De gemeenten staan hier deze keer buiten, zodat met voornoemd bedrag een program ma in elkaar gedraaid moest worden. Gezegd moet, dat de werkgroep Jon gerenjaar Schouwen-Duiveland hier optimaal in geslaagd is. „We hopen natuurlijk, dat jongeren van alle pluimage op de activiteiten afkomen en liever nog ook hun ouders of ande re belangstellenden. Maar ik reali seer me, dat het iedereen naar de zin maken onmogelijk is. Mogelijk dat tijdens het festival geboren ideeën een breder bereik krijgen", vertelt De Groot. - Hoewel de Zierikzeesche Nieuws bode enkele weken geleden al een Vervolg pagina 4 Verwachting tot woensdagavond: Onbestendig Wisselend bewolkt en vooral in de nacht en ochtendraf en toe buien; mi nimumtemperatuur ongeveer 5 gra den; middagtemperatuur omstreeks 10 graden. Vrij krachtige tot harde noordwest naar zuidwest draaiende wind, aan de kust eerst nog enige tijd stormachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 9 nov.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuidwest 6 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: zuid 6 Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 6 nov. Zon op 7.44, onder 17.03 Maan op onder 15.08 7 nov. Zon op 7.46, onder 17.01 Maan op 0.15, onder 15.25 Nieuwe Maan: 12 november (14.20) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 6 nov. 8.29 21.27 2.15 14.57 7 nov. 9.46 22.45 3.32 16.12 Doodtij: 8 november HET WEEROVERZICHT DE BILT - Nadat vandaag de wind en de regen het weer een onbestendig karakter hebben gegeven begint mor gen de dag met af en toe buien. Het aantal buien wordt in de loop van de dag geleidelijk minder. Vandaag lie pen de temperaturen in de met zuid enwinden aangevoerde lucht nog tot 15 graden op. Na het passeren van het koufront is morgen de wind naar noordwest tot west gedraaid. De dan aangevoerde lucht is aanmerkelijk kouder. Het wordt dan ongeveer 10 graden. Er blijft veel wind staan. De komende dagen blijft het weer onbestendig. Vrijdag wordt opnieuw wat warmere lucht aangevoerd. Op deze dag kunnen de temperaturen tot iets hogere waarden oplopen. DEN HAAG - De Verenigde Staten zullen wanneer tijd en omstandighe den dit toelaten, speciaal aandacht besteden aan gezichtspunten van de Nederlandse regering op het moment dat gebruik van in Nederland gestati- onneerde kruis vlucht wapens wordt overwogen. Dit staat in de maandag door minister Van den Broek van Buitenlandse Zaken en de ambassa deur van de Verenigde Staten in Den Haag, Bremer, uitgewisselde nota's over de plaatsing van 48 Amerikaan se kruisvluchtwapens in Woens- d recht. Advertentie Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 Molen ,,Den Haas" zal binnenkort weer in oude glorie zijn hersteld. vooronderzoek is gebleken, dat de muurgedeelten langs de Balie in een slechte staat verkeren en dat de fundering- voorzover nog aanwezig - bestaat uit metselwerk en staal. Het muurvlak langs de VVeststraat is re delijk goed en op grond daarvan be hoeven voor dit deel - behoudens inboet- en voegwerken van het met selwerk - geen speciale voorzienin gen te worden getroffen. Om het restauratieplan verder te kunnen voorbereiden is het thans noodzakelijk een deskundig advies in te winnen omtrent de toe te passen funderingsconstructie. Voor het ver krijgen van dit advies, waarvoor op dracht zal worden verstrekt aan het Raadgevend Ingenieursbureau Witte- veen en Bos te Deventer, is een bedrag nodig van 18.000,— inclusief btw. Alleen als u reeds in 1984 'n eenmalige uit kering hebt ontvangen, komt u misschien ook dit jaar weer in aanmerking voor zo'n extra uitkering. Als't goed is, hebt u hierover al bericht gekregen van uw gemeente. Is dit niet het geval, dan moet u zelf contact opnemen met de Sociale Dienst of afdeling Sociale Zaken van uw gemeente. Doe dit wel tijdig, want op 15 november sluit de aanvraagtermijn. Dit is een pubhkat'e van bet ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1