NIEUWSBODE Brouwershaven gaat gigantisch onderuit tegen op alle fronten oppermachtig Duiveland (0-3) SKNWK wint zenuwachtig duel tegen ZSC in tweede helft na aanvankelijke achterstand Tonnie van de Berge helpt Bruse Boys in tweede helft aan moeizame zege Mevo klimt weer plaatsje na tweede 0-1 zege op rij Gebrek aan inzet en motivatie kosten WIK twee punten 8 BROUWERSHAVEN - Ongetwijfeld mocht met de no dige spanning en verwachting vooruit worden gezien op het duel tussen de afdelings tweede klassers Brouwers haven en Duiveland. Immers, Brouwershaven leek na een uiterst matige seizoenstart met zes verliespunten uit de eerste acht wedstrijden, het juiste ritme weer te pak ken te hebben. In de laatste drie wedstrijden produceer den de Brouwse voorwaartsen twintig treffers en de ca dans van het vorige seizoen leek terug. Duiveland daarentegen hoefde in zeven wedstrijden slechts twee punten in te leveren, maar de ploeg van trainer Ed van Lent boekte reeds enkele uiterst fortuinlijke overwin ningen, waarbij een treffer voldoende bleek voor de winst. Via een goedgesloten verdediging bleek die ene treffer dan goud waard. In de derby tussen beide ploegen - afgelopen zaterdag op sportpark 'Onder de molen' - ble ken beide ploegen een plotselinge gedaanteverwisseling te hebben ondergaan. Brouwershaven bakte er tegen de op volle toeren draaiende Oosterlanders niets van en kreeg daarvan het loon prompt thuis. Duiveland won - niet eens geflatteerd - met 0-3 en neemt nu met Wissen- kerke een straat afstand van de overige ploegen. Op 16 november treffen de koplopers elkaar in Wissenkerke. Dans voor drie heren uit het verrassend verlopen duel tussen Brouwershaven en Duiveland in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Flip Bokelaar van Brouwershaven torent boven Adrie Bal (links) en Jan-Kees de Jonge uit. WILLEMSTAD - Twee treffers van Tonnie van de Berge, waarvan een uit een strafschop, leverden Bruse Boys alsnog een 1-2 overwinning op bij het laaggeplaatste Kogelvangers in Willemstad, de enige niet-Zeeuwse tegen stander in de derde klasse. Hierdoor nestelde Bruse Boys zich weer op de der de plaats op twee punten van het opnieuw met 1-0 winnende Terneuzense Boys en een punt op Serooskerke, de volgende gastploeg in Bruinisse aan staande zaterdag. Brouwershaven-trainer Kees Kom mer kon er naar gelang het duel vor derde maar niet over uit, dat zijn ploeg zo erbarmelijk liep te knoeien. ,,Ze zijn werkelijk onherkenbaar", liet hij zich bij herhaling ontvallen. Eerder in de competitie kreeg Brou wershaven op eigen terrein evenwel ook al van de andere koploper Wis senkerke afgetekend met 2-5 klop. Na de forse nederlaag tegen Duiveland lijkt daarom gerechtvaardigd te ver- Nieuwland kwam gehandicapt aan het vertrek, hetgeen nog een gevolg was van het duel van een week eerder bij koploper NOAD '67. In het pittige duel moesten Arthur Aerssens met een hersenschudding en Rudie Back met een gebroken been vroegtijdig de strijd staken. Beiden kwamen in on zachte aanraking met de Friese aan winst Anton Melchers van de Flip- landers. Nieuwland leek de klap nog niet te boven en speelde daardoor zonder agressie. Tbch kende ook Mevo de nodige problemen. In aanvallend opzicht moet de oranje equipe het nog steeds stellen zonder de nieuwe aan winst Olivier Verwest, terwijl ook zijn vervanger Dick Lunenburg in de lappenmand zit. De afgelopen week kwam daar ook Rein de Vries nog bij. Hierdoor belandde Dirk van de Sleen in de aanval. Met zijn lengte kan hij voor gevaar zorgen. ,,Na de overwinning tegen Wol- phaartsdijk was het zelfvertrouwen wat vergroot, hetgeen zijn profijt had", concludeerde Peter Goedege- buure. In de derde minuut kreeg Nieuwland al een goede kans, maar Eddy ten Klooster redde perfect. Ver der kreeg de thuisploeg nog nauwe lijks goede scoringskansen. Tbpsco- rer Albert Slinger werd prima in bedwang gehouden door Diet den Boer, die uitgroeide tot de uitblinker onderstellen, dat het Brouwershaven van deze competitie bijlangena niet de collectieve klasse heeft van het Brouwershaven van het vorige sei zoen. In het duel tegen Duiveland hingen de linies als los zand aan el kaar en bleek de ploeg niet veel meer dan een aardige middenmoter in de tweede klasse, een middenmoter die ploegen als Borssele, Cadzand en Dauwendaele aardig de les kan lezen, maar dat toch terdege moet inleveren aan Zierikzeese zijde, behalve de per soonlijke bewaking van Slinger le verde hij ook nog doorlopend goede passes af in opbouwend opzicht. Me vo acteerde overigens met een zeer aanvallend ingesteld middenveld met Martin Quist, Ruud Vercruysse en Ramesan Ayas. In de eerste helft kreeg Mevo goede mogelijkheden. In de twintigste mi nuut kon Ruud Vercruysse een voor zet van René Verwijs inlopen, maar doelman Sam Tblussa zat er goed bij. Een kwartier later redde Tfelussa an dermaal knap bij een lob van Jan Heikamp, maar vlak voor rust moest hij het antwoord schuldig blijven op een inzetje van René Verwijs. Het be gon met een schot van Martin Quist op de lat, via René Verwijs kwam de bal bij Ramesan Ayas en vervolgens weer bij Verwijs, die op de paal kop te. Uit de rebound scoorde hij echter alsnog 0-1. Ook in de tweede helft wa ren er nog mogelijkheden, maar Me vo speelde niet gretig genoeg meer. De ploeg toonde zich wat angstig en bleef te veel teruggetrokken, waar door er geen gevaar meer gesticht kon worden. Twee minuten voor tijd produceerde Nieuwland zowaar nog bijna de gelijkmaker, maar de inzet ging rakelings naast de voor Mevo goede kant van de doelpaal, waar door de treffer van René Verwijs goed bleek voor twee punten. tegen sterke collectieven als die van Wissenkerke en Duiveland. Met een marge van zes punten op de twee kop lopers bijna op de helft van de compe titie, moet er dan ook terdege reke ning mee gehouden worden, dat Brouwershaven er ook dit seizoen niet in zal slagen om de begeerde stap naar de eerste klasse te maken. Glansrol Bij Duiveland was er op het Brouw se sportpark een glansrol weggelegd voor Marco van der Have. Hij speelde als vanouds de rol van spelmaker op het middenveld. Vrijwel iedere actie liep over de eens in de hoofdmacht van Zierikzee spelende Oosterlander. Het betekende evenwel pas de eerste sterke wedstrijd van Marco van der Have in het reeds gestaag vorderende seizoen. ,,We wonnen wel steeds, maar echt goed was het nog niet een keer", stel de Duiveland-trainer Ed van Lent la coniek. „De pech, die we het vorig jaar hadden, was totnutoe omgezet in van tijd tot tijd een gelukje. Zon der die gelukjes hadden we zeker niet zo hoog gestaan. Ook Marco van der Have bakte er nog niet veel van, maar hij bewees toch zijn kracht door in vrijwel iedere wedstrijd zijn doelpuntje mee te pikken. Zeven van de negen gescoorde treffers kwamen van hem. Alleen daardoor handhaaf de ik hem in de ploeg, anders was hij mogelijk ook al eens of meer op de reservebank beland geweest". In het duel met Brouwershaven was de cen trale middenvelder evenwel weer groots. Hij ondersteunde waar nodig de voortreffelijk georganiseerde de fensie met organisator Gijs de Reus, de vleugelverdedigers René Lecomte en Bert van de Bos en voorstopper Henk de Bruine, maar schuwde ook niet om bij herhaling de aanval te as sisteren. Dat deden overigens ook de twee andere middenvelders Jan-Kees de Jonge en Jaap Brekelmans niet. Doorlopend kwam de rammelende Brouwse defensie tegenover een overtal van Oosterlandse aanvallers te staan, waardoor de ploeg vaak in zijn geheel terug moest plooien, een spelsysteem dat de op aanvallen in gestelde ploeg totaal niet ligt. De thuisploeg werd reeds in de tweede minuut geconfronteerd met een tegentreffer. Nadat Jan-Kees de Jonge vanaf twintig meter op de lat had geknald, mocht Jaap Brekel mans even later op ongeveer dezelfde afstand van het doel een vrije trap nemen. Brekelmans zette laconiek de voet tegen de bal en even later was doelman Jacco de Jonge geklopt. In de achtste minuut belandde René Le- comte.in het notitieboekje van arbi ter Dick Leerjng, .toen hij Arjan Vis ser vasthield," "toen deze hem voorbijsnelde en vier minuten later overkwam Martin de Jong aan de an dere kant hetzelfde, toen hij Jaap Brekelmans op dezelfde manier van verdere aanvallende pogingen af hield. Al snel werd duidelijk, dat Duiveland het gebeuren meer en meer beheerste. Brouwershaven kwam nauwelijks aan aanvallen toe en als dat incidenteel toch gebeurde, dan werden de pogingen aan de rand van het zestien metergebied gesmoord door Gijs de Reus en zijn assistenten. Na ruim een half uur mocht Martin Quist een vergeefse po ging wat verder doorzetten, maar ook nu was Gijs de Reus alsnog tijdig ter plaatse om het leer ver van doelman Sjaak Verhoek te houden. Vijf minu ten later trok aan de andere kant Adrie Bal goed door, maar hij stuitte op doelman Jacco de Jonge, die val lend erger voorkwam. Bal probeerde het leer over de doelman te lobben, maar mikte niet hoog genoeg. Beslissing In de vijfde minuut van de tweede helft viel definitief de beslissing, als die al niet was gevallen in de tweede minuut van de wedstrijd, omdat Brouwershaven niet de macht had om ook maar een keer te scoren. Bij een massale aanval van Duiveland zetten eerst René van der Werf en Jaap Bre kelmans vergeefs in, waarna de derde keer de goede keer bleek, toen Marco van der Have de voet tegen de bal kreeg: 0-2. De wedstrijd dreigde op een ca tastrofe uit te draaien voor de thuis ploeg. In de twaalfde minuut knalde Marco van der Have op de paal en een minuut later redde Jacco de Jonge fortuinlijk op een inzet van René van der Werf. Even leek Brouwershaven onder de druk uit te komen, toen Joop Krips voorlangs kopte en Sjaak van der Weele uit een hoekschop van Arjan Visser niet goed timede, waar door de bal naast het doel van Sjaak Verhoek ging. Even nadat Remy Lie- vense in de wedstrijd kwam voor Martin Quist, had Marco van der Ha ve weer succes. Hij liet van 25 meter een vuurpijl los, die Jacco de Jonge niet klem vast kon pakken. Kees Stouten was er als de kippen bij om het aardige buitenkansje te verzilve ren: 0-3. Jan-Kees de Jonge knalde even later nog op de Brouwse sluit post en ook nadat Jaap Brekelmans en René van der Werf vroegtijdig mochten rusten na gedane arbeid en werden vervangen door Jan en Adrie de Jonge kwamen er nog Oosterland se mogelijkheden, maar de thuis ploeg bleef een verdere ontluistering gespaard. Wil de ploeg aanstaande zaterdag de goede weg weer inslaan ten koste van WIK, dan zal er fiks ge praat moeten worden. Duiveland lijkt een serieuze kandidaat om bin nen een jaar na de degradatie naar de tweede klasse weer terug te keren in het Walhalla van het Zeeuwse afde- lingsvoetbal. „We zijn in Willemstad knap in moeilijkheden geweest", erkende Bruse Boys-trainer Jan Kostense na het gewonnen duel. „Lange tijd wilde het niet vlotten en ook in de afwer king was het aanvankelijk allemaal maar povertjes". Het eerste kwart van de wedstrijd in Willemstad zag het publiek een gezapig partijtje voetbal, waarin geen tempo te beken nen was en ook de agressie nauwe lijks aanwezig was. Langzamerhand werd het daarna wat beter, maar groots werd het tot het rustsignaal niet. Scoringskansen waren er niet voor de beide doelen, maar de vlam sloeg in de eerste de beste minuut van de tweede helft in de pan, toen Kogel vangers plotseling op voorsprong kwam. Een hoekschop werd door de Bruse verdediging geruimd, maar de afgeweerde bal werd in een keer gere tourneerd. Doelman Steef van de Vel de had het nakijken: 1-0. Ook na de openingstreffer wilde het aanvankelijk nog niet lukken aan Bruse zijde. Er kwamen weliswaar volop kansen, maar doelpunten ble ven uit. Na een kwartier was Willem Weber dicht bij de gelijkmaker. Zijn inzet werd gekeerd door een doel paal, waarna het leer op de doellijn bleef liggen en even later werd uitver dedigd. Drie minuten later scoorde Klaas Verspoor uit een pass van Ton nie van de Berge, maar de treffer werd wegens vermeend buitenspel af gekeurd. Opnieuw drie minuten later was Klaas Verspoor toch betrokken bij de gelijkmaker. De Brabantse ZSC en SKNWK leverden een ze nuwachtig duel af. „We hadden de derby in de voorbereiding rustig be naderd, maar een derby blijkt toch automatisch een speciaal sfeertje op te roepen", meende Bram Coomans. „We leden met name in de eerste helft veel onnodig balverlies. Dat werd ook wel wat veroorzaakt door de felle tegenwind in die periode. Ik ging er- vanuit daar in de tweede helft van te profiteren, maar toen we aan die pe riode begonnen bleek de wind plotse ling weg". Overigens betekende het duel tegen ZSC voor de Nieuwerkerk- se ploeg een soort revanchemiddel voor de wedstrijd een week eerder. Tben werden tal van mogelijkheden om winnend uit het duel tegen koplo per Colijnsplaatse Boys te komen verknald. Dubbele dekking Van die revanche leek in de eerste helft niet veel terecht te komen, om dat ZSC na 28 minuten op voorsprong kwam via René Flohil, ondanks de dubbele dekking, die de gevaar lijkste ZSC-er kreeg. Jaco Heiboer legde een vrije trap breed op Flohil, die het leer in een beweging in de kruising prikte: 1-0. „Ik schrok niet echt van die treffer, want tenslotte duurt een wedstrijd doelman bejegende de Bruse midden velder onheus, toen deze andermaal in de doelmond opdook en. een straf schop was het resultaat. Tbnnie van de Berge scoorde in tegenstelling tot een week eerder tegen Terneuzense Boys wel: 1-1. Tussendoor waren er ook nog een paar kansen voor de thuisploeg ge weest. Twee keer moest de deklat bo ven Steef van de Velde assisteren. In de 33e minuut viel de beslissing via een juweel van een doelpunt van Ton nie van de Berge. Hij werd in de breedte aangespeeld door Fred van de Berge, waarna hij loepzuiver van af twintig meter uithaalde. De Bra bantse doelman was volkomen kans loos tegen het in de kruising verdwijnende schot. Kogelvangers gaf zich na de tweede Bruse treffer gewonnen. Bruse Boys mag zich nu gaan opmaken voor het belangrijke vierpuntenduel tegen Serooskerke. „In feite is in de huidige stand iedere wedstrijd belangrijk, omdat de ploe gen nog zo dicht op elkaar staan. Als we vandaag verloren hadden waren we naar de tweede helft van de rang lijst gezakt en was Kogelvangers zelfs op twee punten van ons geko men. Dat realiseerde iedereen zich terdege. Gelukkig pakte het uiteinde lijk nog goed uit", stelde Jan Kosten se vast. Mogelijk kan de Bruse oefen- meester op korte termijn weer beschikken over een paar langdurig geblesseerden. Jeroen Hoep en Jan Minnaard zijn er waarschijnlijk za terdag weer bij, terwijl ook Jacob van de Berge de training weer hervat. SPUI - De teleurstelling was voor WIK-trainer Kees Berrevoets na het duel bij het nietige Spui groot. „De ploeg heeft er vandaag totaal niets aan gedaan", meende hij. „Het ont brak de ploeg aan inzet en motivatie; kortom WIK was er vandaag gewoon niet en dan verdien je niet meer dan te verliezen". WIK was door de slech te spelopvatting eigenlijk al na vier minuten geklopt. Het duel draaide uiteindelijk uit op 2-1 verlies. Spui kwam na vier minuten op voorsprong, toen de thuisploeg een vrije trap kreeg te nemen. De inzet vloog door de muur in de touwen ach ter doelman Leo van den Ouden. „Toen het in de twintigste minuut al 2-0 werd, doordat de verdediging col lectief stond te slapen wist ik het al zeker: het zou niks worden vandaag", constateerde Berrevoets. In de tweede helft bracht de WIK- trainer twee wissels binnen de lijnen en toen kwam er iets meer dreiging, maar de eerste goede kans was toch weer voor de thuisploeg. Door te ge haast te willen spelen, ging de moge lijkheid evenwel verloren. Een kwar tier voor tijd leek WIK toch nog even op te veren. Wim van de Velde schoot op de paal en Ad den Boer kreeg een uitgelezen mogelijkheid. In de 35e minuut verzilverde Theo Stouten een vrije trap van Leen Post en toen kwa men er zelfs nog kansen op 2-2. Joost Rotte schoot echter naast, Willem van de Velde liet een kans liggen en Arjan van de Ven verzuimde een unieke kans af te ronden. „Alles bijeen werd het een verdiende nederlaag, maar ik hoop, dat de ploeg er zaterdag toch al les aan doet om deze slechte beurt zo snel mogelijk te doen vergeten". Op sportpark De Vospit komt dan Brou wershaven op bezoek. negentig minuten. Tegen Co lijnsplaatse Boys was ik aanzienlijk ongeruster op een goede ontwikke ling", concludeerde Bram Coomans. Toch leek ZSC de voorsprong mee naar de thee te nemen, totdat Jan Tierie twee minuten voor het rustsig naal op snelheid door de defensie snelde en doelman Maarten van de Weele het nakijken gaf. „Jan Tierie is een paar jaar in de versukkeling geweest, maar hij heeft er weer echt zin in. Dat is aan zijn gretigheid te zien. Hij ontplooit weer veel opbou wende initiatieven en aast weer op doelpunten. Het komt evenwel niet alleen op zijn conto. Hij krijgt zoveel ruimte, omdat we een paar aandacht trekkende spelers hebben, zoals met name Leo Wandel, die erg nuttig is". In de tweede helft had SKNWK het betere van het spel, voornamelijk ook omdat ZSC weer nadrukkelijk had af te rekenen met de afwerking. In de twintigste minuut kwamen de Nieuwerkerkers op voorsprong, toen Adrie Matthijsse een hoekschop bin nenkopte en vlak voor tijd beslechtte Jan Tierie definitief het pleit met een identieke treffer als de gelijkmaker vlak voor rust. „We krijgen weer meer fitte spelers, waardoor er weer meer concurrentie is voor de elf plaatsen binnen de lijnen. Dat komt het spel en de inzet ten goede. Belang rijk zal echter zijn, dat we ook tegen mindere ploegen de discipline op moeten kunnen brengen om goed te presteren. Dan zal het wel goed ko men", onderkende de SKNWK- oefenmeester nog na de belangrijke overwinning van zijn ploeg. SCHARENDIJKE - Het Nieuwerkerkse SKNWK heeft zich weer in de top van het klassement van de eerste klasse van het zaterdagse afdelingsvoetbal genesteld. De ploeg van trainer Bram Coomans kwam zaterdag zo ver door de derby tegen het Scharendijkse ZSC met 1-3 te winnen, nadat ZSC aanvanke lijk de leiding had genomen. Voor een belangrijk aandeel in de produktie zorgde Jan Tierie weer. De voormalige topscorer lijkt weer in een goede doen, getuige de vijf treffers, die hij in de laatste twee uitwedstrijden scoorde. In hun ijver de bal te bemachtigen komen de SKNWK-spelers Jeroen Keste- loo (liggend) en Bram Roks met elkaar in botsing in het duel tussen ZSC en SKNWK, dat door de Nieuwerkerkers met 1-3 werd gewonnen. Een zevental janatxeke ZSC-supporters richtte een supportersclub op voor de hoofdmacht van de Scharendijkse eerste klasser ZSC. Voor de ontmoeting te gen SKNWK onthulde Kees Heiboer een reclamebord, dat door de club aan de vereniging werd aangeboden. Natuurlijk ging een en ander met een glaas je champagnegepaard. NIEUWLAND - De Zierikzeese vierde klasser Mevo lijkt het rechte spoor min of meer te pakken te hebben. Nadat de ploeg van trainer Peter Goedege- buure de vorige week op sportpark Den Hogen Blok de eerste seizoenzege binnenhaalde ten koste van Wolphaartsdijk, werd nu bij Nieuwland ander maal gewonnen. Opnieuw was daartoe een treffer voldoende, waardoor de Zierikzeese ploeg verdedigend in ieder geval twee keer ongeschonden een duel doorkwam. 4 f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 8