Nederlandsche Bank vindt angst neergang economie door prijsdaling ongegrond Nederland reageert verdeeld op moeizame bevalling kruisraket Strandreddingsbrigade Westerschouwen heeft haar balans opgemaakt Rustig optreden Lubbers Ruimtevlieg Vreugdeopluchtingteleurstelling, verontwaardiging en acties ZIERIKZEE - De knoop is doorgehakt. Het kabinet Lubbers-Van Aardenne is vrij dag na een lang kabinetsberaad, waaraan zes jaar discussie is vooraf gegaan, naar bui ten getreden met een positief plaatsingsbesluit van de kruisraketten. In 1988 komen ze er, mits de Tweede Kamer instemt met het besluit. Een formaliteit, gezien de sa menstelling van de Kamer, waarbinnen CDA en VVD een meerderheid vormen. De me dia is dit weekeinde overspoeld met reacties van voor- en tegenstanders, maar toch kan worden teruggekeken op een naar omstandigheden rustig einde van de week. Het door felle actiegroepen aangekondigde 'hete weekeinde' is uitgebleven en premier Lubbers werd tijdens zijn eerste optreden in het openbaar na het besluit in Goes niet één maal aangesproken op de beslissing. Het zit er voor wat het kabinet betreft op, maar op de reacties gelet voor vele anderen niet. PvdA, CDA en VVD hebben meer dan eens hun zegje kunnen doen; de kleinere politieke partijen, de actiegroepen in het land en de Sowjet-Unie deden dit zaterdag en zondag. Gelet op het grote aantal op- en aanmer kingen, moet worden volstaan met een greep hieruit. DEN HAAG - Premier Lubbers zal maandag 4 november ambassadeur Blatov van de Sovjetunie ontbieden, naar aanleiding van de verklaring van de ambassadeur dat premier Lubbers nog steeds welkom is in Mos kou. Deze verwachting hebben krin gen rond het kabinet zondagavond uitgesproken nadat ambassadeur Blatov zaterdagavond in het NOS- journaal zei dat uitstel van het plaat singsbesluit geen absolute voorwaar de voor het bezoek van Lubbers was. GOES - Informatica is echt emanci patie. Deze stelling werd zaterdag verdedigd door minister-president Lubbers. Hij sprak op een jubileum bijeenkomst in Goes van het CDA- vrouwenberaad in Zeeland. Volgens de premier biedt informatica echt ge lijke kansen aan mannen en vrou wen. De toespraak van Lubbers in Goes was het eerste optreden van de pre mier na het besluit tot plaatsing in ons land van kruisvluchtwapens. Ver wachtingen dat hij de spreekbeurt zou aangrijpen, om in het openbaar de besluitvorming te verdedigen wer den niet gehonoreerd. Lubbers repte met geen woord over de genomen ka binetsbeslissing. Ook de verwachte demonstranten bleven weg. Recher cheurs van de gemeentepolitie Goes - in en buiten de Prins van Oranje vol op aanwezig - hoefden niet in actie te komen. Vanaf Zeeland kreeg de pre mier een dringend verzoek mee: De aanleg van een vaste oververbinding over de Westerschelde. „Zeeland re kent erop', zo werd gezegd. OBERPFAFFENHOFEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag is uit de kast voor bio-experimenten aan boord van het ruimtelaboratorium een vlieg ontsnapt en is sindsdien „verstekeling". Naar de vluchtleiding in Oberpfaf- fenhofen zaterdag berichtte hadden Amerikaanse controleurs in Houston de vlieg ontdekt op een van de moni tors en de collega's in de Bondsrepu bliek erop gewezen. Er zal geen jacht op de vlieg wor den gemaakt, want hij vormt geen bijzondere bedreiging. Een radio-amateur in Rome heeft contact gelegd met de eerste door de Bondsrepubliek geleide ruimte- vlucht. De 35-jarige politieagent Luci Perrone babbelde vrijdag enkele mi nuten met de Westduitse geleerde Reinhard Furrer. BRUSSEL - De explosie van een autobom heeft maandagochtend vroeg aanzienlijke schade aangericht in het centrum van Brussel. De auto bom ontplofte voor een filiaal van de bank Brussel-Lambert. Een bewaker werd gewond. De links-extremis tische „Strijdende Communistische Cellen" (CCC) hebben zich voor de aanslag verantwoordelijk gesteld. DUSSELDORF - Op het centraal station van de Westduitse stad Düs- seldorf is zondagavond laat een bom ontploft. De explosie richtte aanzien lijke schade aan. Er vielen geen ge wonden, aldus de eerste inlichtingen van de politie. Het type van de bom en de omvang van de schade is niet bekend. Onlangs nog waarschuwde Drees- man, de topman van de warenhuiske ten, voor de gevaren van deflatie. Een daling van de prijzen zou leiden tot een aarzeling bij de consument, die verdere prijsdalingen afwacht en die daarmee ook uitlokt met als uitein delijk gevolg een ineenstorting van de economie. Wellink spreekt daarentegen over „Nederland kon niet anders", was de korte reactie van de Staatkundig Gereformeerde Partij, die meldt dat de regering haar uiterste best heeft gedaan, om een omkeer te be werkstelligen in de wapenwedloop. Met „het Nederlandse gebaar werd door Moskou slechts beantwoord met nog meer op West-Europa gerichte ra ketten", geven de gereformeerden hun steun aan de minister-president. D'66 heeft zich teleurgesteld uitgela ten over de beslissing. Het kabinet had zich volgens de democraten kun nen beperken tot het besluit en de on dertekening door Amerika voorlopig op de lange termijn kunnen schuiven. Van Mierlo D'66-voorman Hans van Mierlo ver woordde dit standpunt gisteren, zon dag, nogeens in het politieke praat programma het Capitool. De Communistische Partij Nederland doet niemand schrikken met de stel ling, dat de Nederlandse regering een „historische fout" heeft begaan. Fractievoorzitter Ina Brouwer waar schuwt zelfs voor de verstrekkende gevolgen, die aan het besluit kleven. „Een directe bijdrage aan de wapen wedloop", meldde zij. De regering heeft een krampachtig besluit genomen. Niet de terugdrin ging van de kernwapentaken is van belang geweest, maar meer het be houd van de huidige coalitie. Dat meent de Politieke Partij Radicalen (PPR). Met de beslissing gooit Neder land de deur dicht en heeft het vij anddenken jegens de Russen op nieuw gewonnen. Tferwijl de Amerikaanse regering natuurlijk van een wijze en verwach te beslissing spreekt, noemt het Rus sische partijblad Pravda het vanzelf sprekend een „fatale beslissing". Het zou de nucleaire dreiging, waarmee Europa te maken heeft, verhogen. t,,Het berooft Nederland van de wer kelijke kans, die het geboden was in vloed uit te oefenen op het proces van de wapenbeperking", aldus Pravda zondag. Ook het hoofd van het Amerika-instituut van de Sowjet- Unie, Arbatov, denkt dat de relatie tussen de USSR en Nederland „gron dig bedorven" is. Hij stelde zaterdag, dat zijn land ons land halfweg tege moet was gekomen en vindt dat de Nederlandse regering nooit serieus op de ideeën van de Sow jets is inge- een „verheugende prijsontwikke ling". De laatste twaalf maanden be droeg de stijging van de prijzen voor de gezinnen 2,3 procent en voor vol gend jaar verwacht de regering een stijging van een tot anderhalf pro cent. Als de door het Centraal Plan bureau verwachte dalingen van dol larkoers en olieprijzen uitkomen, zou de prijsstijging de komende maan- grote teleurstelling bij hun streven naar het terugdringen van de bewa peningswedloop". Het enquete-bureau Inter/View is meteen de straat opgegaan, om de mening van de bevolking te meten. Resultaat: een ruime meerderheid van de bevolking is van mening, dat de burger te weinig invloed heeft ge had op regering en parlement. Een nog grotere groep vindt dat de rege ring bij het nemen van beslissingen (in het algemeen -red) te weinig reke ning houdt met de wensen van de Ne derlandse samenleving. De invloed van de bevolking op regering en par lement is volgens 64 procent te wei nig, aldus Inter/View van Maurice de Hondt. Als er een PvdA-CDA rege ring zou zitten, blijkt er toch ook nog een meerderheid van 54 procent wei nig vertrouwen te hebben in de in spraak bij beslissingen door de bestuurders. Acties Acties zijn er ook al op bescheiden wijze geweest. Ruim 100.000 scholie ren hebben de boekentas opgeborgen en gingen vrijdag de straat op. Hier tussen bevonden zich enkele honder den Zeeuwse studenten; voorname lijk uit Middelburg. De schoolleiding van een Middelharnisser school ge bood de leerlingen de lessen te vol gen, anders zat er voor hen 'dubbel- terugkomen' in. In Middelburg hebben de scholie ren verder een atoomschuilkelder bestormd. Slagbomen en toegangs deuren moesten het hierbij ontgel den. Het bezoek van premier Lubbers aan Goes verliep zogezegd rustig. De tientallen rechercheurs van de Ge meentepolitie van Goes hoefden de handen niet uit de mouwen te steken. Treinen Elders in den lande is een groot aantal treinen stilgezet, om de actie tegen de kruisraket kracht bij te zet ten. Het ging om totaal 18 treinen, maar die hebben de Nederlandse Spoorwegen nergens echt kunnen ontregelen. Er zijn vijf arrestaties verricht. Zeven Belgen zijn aange houden bij de vliegbasis Woens- drecht, waar zij over het hek van de basis waren geklommen. Voordat de zuiderburen maar iets konden onder nemen, werden zij door de lucht- den nog wat verder kunnen teruglo pen. Loonmatiging Volgens Wellink is het aan de loon matiging en de internationaal gezien beperkte prijsstijgingen toe te schrij ven. dat de concurrentiepositie van ons land verbeterd is. De exportsec tor is daardoor verbetert en dat heeft gevolgen als de toename van de con sumptieve bestedingen, dalende ren te en verbeterde vermogenspositie van de bedrijven. Het uitbamen van prijsstijgingen is juist het wegnemen van belangrijke obstakels voor een langjarige economische groei, aldus Wellink. Hij bepleit een voortzetting van de huidige gematigde loonont wikkeling. De directeur van Neder- landsche Bank acht het meer waar schijnlijk dat de prijzen zullen gaan stijgen dan dat ze zullen dalen en vindt dat het eerste voorkomen moet worden. machtbewaking in de kraag gegrepen en aan de marechaussee van de briga de Putte overgeleverd. In de Betuwe hebben actievoerders de sirenes van de Burger Bescher ming laten loeien. Terwijl de plaats vervangend commandant werd afge leid, stormden ongeveer 25 actievoerders de commandobunker binnen en haalden de schakelaar over. Dit had enkele telefoontjes van verontruste burgers tot gevolg. In Nijmegen en Arnhem is de politie op getreden tegen enkele honderden de monstranten, die probeerden een verkeersplein te blokkeren. Er wer den brandjes gesticht en klappen uit gedeeld. Zowel in Arnhem als Nijme gen zijn charges uitgevoerd, waarbij arrestaties verricht zijn. Door het knippen van een gat in de omheining van vliegbasis Woens- drecht drongen-12 demonstranten de basis binnen. De actie duurde niet lang, want acht van hen zaten snel achter tralies. En hiermee zijn de meest noemenswaardige acties ge noemd. De één wat feller dan de an der, maar de gevreesde geweldsacties en de grootschalige burgerongehoor zaamheid is vooralsnog uitgebleven. Niet stil Maar het lijkt voorlopig nog niet stil te worden in Nederland. De FNV" heeft al kenbaar gemaakt te gaan denken over acties. De vakbond wil nog niet zeggen aan welke vormen van protest zij de voorkeur gaat ge ven. Leden van de Bouw- en hout bond FNV, die acties willen voeren bij de bouwwerkzaamheden op de vliegbasis in West-Brabant krijgen geen financiële steun van de organi satie. Dit heeft het bestuur van de bond inmiddels bekend gemaakt bij monde van bestuurder A. Kamp. Tot vandaag toe heeft nog niet één organisatie van enige betekenis har de acties aangekondigd. Maar KKN- voorzitster S. Strikwerda heeft er al meerdere malen voor gewaarschuwd toch dergelijke geluiden binnen de vredesbeweging te hebben verno men. De radicalen zullen het zonder de steun van het KKN moeten doen, die zich duidelijk op het standpunt heeft gesteld absoluut niet aan de burgerongehoorzaamheid deel te ne men of op te roepen. Behalve het ehbo-werk op het strand kwam de brigade ook in actie in het water. Veel bemoeienis had men met een speedboot met motor- pech op 6 juli. Op zondag 14 juli was de „Odysseus" in moeilijkheden bij pijler 14 van de Oosterscheldedam. Zes surfers en een meisje in een rub berboot werden op zondag 14 juli vei lig aan wal gebracht. Een drukke dag was 25 juli met aflandige wind: er werden veel bootjes en luchtbedden teruggehaald. Op 300 meter uit de kust werd op 13 augustus een bootje met opvarenden gered. Andere activiteiten waren er ook: op 8 augustus deed dc brigade mee aan de touwtrek-wedstrijden in Re- nesse. De heren gingen met een vier de prijs naar huis en de dames met de eerste. Twee strandwachten behaal den het diploma strandwacht op de examens die 17 augustus werden af genomen, twaalf wisten het A- diploma te behalen en acht het B- diploma. De nieuwe overlevingspakken vol deden zeer goed. juist deze barre zo mer. per 1 september zou het seizoen af gelopen zijn. Het was toen echter juist springtij en uit veiligheidsover wegingen werden de drie posten voor die datum weggehaald. Iedere maandag Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling muziek onder woorden. 10.00- 11.30 uur. Concertzaal. Klassiek ballet. 16.00 - 21.15 uur. Gymnastiekzaal, Raamstraat. Delta Sport, Jazz-gymnastiek. 20.30-21.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. M.B.v.O. 15.00-15.45 uur. Haamstede Duinoord. M.B.v.O. 14.00-14.30 uur. Gymzaal. M.B.v.O. 16.00-16.45 uur. Renesse Dorpshuis. Meer Bewegen voor Oude ren. 16.00-16.45 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Handwerken voor het welfarewerk van het Rode Kruis. 14.00 tot 16.00 uur. Zonnemaire Verenigingsgebouw. Volksdansen voor ouderen. 10.30-11.30 uur. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. M.B.v.O. 14.00-15.00 uur. Bruinisse Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek. 18.30-20.00 uur. Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Tevens bureau voor rechtshulp. UW-gebouw. Seniorensoos voor da mes van 13.30-16.30 uur. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumvereniging Zierikzee. 20.00-22.00 uur. Borrendamme. Volksdansen voor ou deren. 10.30-11.30 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Recreatieve condi tietraining. 20.00-21.00 uur dames, 21.15-22.15 heren. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Duinoord. Volksdansen voor oude ren. 14.00-15.00 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal, Damesgymnastiek. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00- 22.00 uur. Oosterland Verenigingsgebouw Oosterhof. Meer bewegen voor ouderen. 14.00-15.00 uur. Bruinisse Strip-O-Theek. 18.30-19.30 uur. Oude Raadhuis. Teken en schilder- club „De Tfekenaars". 19.00-21.30 uur. Iedere woensdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Raamstraat. Klassiek ballet. 13.00- 16.00 uur. UW-gebouw. Seniorensoos voor da mes en heren van 13.30-16.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Nieuwsmagazine. 20.15-21.45 uur. Burgh-Haamstede Rusthuis Duinoord. Bejaardensoos om 14.30 uur. Haamstede Dorpshuis. De Schutse. Jazzgym. 19.30 tot 20.45 uur. Scharendijke Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Majorettes. 18.15 tot 20.00 uur. Verenigingsgebouw. Dameskoor. 19.00 tot 20.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje. 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30- 19.30 uur. Ons Dorpshuis. Volksdansen voor ou deren. 10.00-11.00 uur. Dorpshuis. Bejaardensoos. 14.30 uur. Bruinisse Bibliotheek. 14.00-15.30 en 19.00-20.15 uur. Eerste dinsdag van de maand Zierikzee Kreeftstraat 60. Spreekuur Gehandi capten Advies Bureau. 16.00-17.00 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen-Dui veland en St. Philipsland. Woensdag van 14.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur en donderdag van 9.00-12.00 uur. Elke maandag en woensdag Zierikzee Onderdak. Zaalvoetbalkompetitie. 19.00 tot 23.00 uur. Iedere derde dinsdag van de maand Scharendijke De Putmeet Bijeenkomst Modelbouw- en hobbyvereniging. 19.30 uur. Elke derde vrijdag van de maand Zierikzee Uitzending kerktelefoon van Her vormde Gemeente Zierikzee. 18.30- 20.00 uur. Verzoekjes week van tevo ren doorbellen of even afgeven op vol gende adressen: mevr. T. Wessels, Stormvogelstraat 6, tel. 6059; mevr. V. Koster, 't Vrije 1, tel. 2291; mevr. H. Kelder, Scheepstimmerdijk 42, tel. 4317. Iedere maandag en donderdag Zierikzee Seniorensoos voor heren in UW- gebouw van 13.30-16.30 uur. Zaterdag, elke veertien dagen Kerkwerve Pniëlkerk. Bijbelschoolactiviteiten vanaf 14 september, 09.30-11.30 uur. Maandag 4 november Zierikzee Mondragon. Ledenvergadering VW Zierikzee. 20.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Jaarvergadering ijsvereniging „Zuudaende". 19.30 uur. Peuterspeelzaal de „Schouwse Poe- letjes". Ouderavond. 19.45 uur. Dreischor Dorpshuis. Boekbespreking door Kees Mercks. 19.30 uur. Nieuwerkerk Cafetaria De Fijnproever. Jaarverga dering ijsvereniging. 20.00 uur. Dinsdag 5 november Zierikzee Concertzaal. Uitvoering Zeeuwse Muziekschool Zierikzee. 19.30 uur. Huis van Nassau. Bijeenkomst over witlof. 19.30 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Woensdag 6 november Zierikzee Stadhuis. Openbare vergadering commissie publieke werken. 16.30 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Knutselclub voor kin deren van zes tot en met twaalf jaar. 13.30 uur. Donderdag 7 november Zierikzee Stadhuis. Openbare vergadering commissie onderwijs. 17.00 uur. Passé Partout, Sint Domusstraat. Open huis. 19.00-21.00 uur. Mondragon. Propaganda-avond Na tuurmonumenten en Natuur- en Vo gelwacht' Schouwen-Duiveland. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Hotel Haamstede. VW-vergadering. 20.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Ledenvergadering ANBO-Ouwerkerk. 14.30 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Eerste herdenkingssteen 1953 van Stad en Lande voor gemeen te Duiveland. 16.00 uur. Bruinisse Ned. Hervormd Verenigingsgebouw. Clubavond postzegelvereniging G. J. Peelen. 19.00 uur. Vrijdag 8 november Zierikzee Molen De Hoop. Aanbieding informa tiebord. 10.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Culturele Vereniging „Ouwerkerk vroeger". 19.30 uur. Zaterdag 9 november Burgh-Haamstede Krayestein. Tweedehandsboeken beurs. 10.00 uur. Middelburg Kerkgebouw Ger. Gem. Middelburg- centrum. Zendingsdag Gereformeer de Gemeenten classis Middelburg. 15.00 uur. Maandag 11 november Brouwershaven Groene Kruis-gebouw. Verkoping Welfare Rode Kruis. 14.00-16.00 uur. Dinsdag 12 november Zierikzee Paternosterstraat. Ingebruikname ANBO-onderkomen. 11.00 uur. Kegclhuis Geluk. H. J. Doelemanbe- kerwedstrijd. 13.30-16.00 uur. Stadhuis. Kennismakingsbijeen komst nieuw ingezetenen Zierikzee. 20.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Oosterland Doipshuis. Voorlichtingsavond Rei nigingsdienst over rolemmers. 20.00 uur. Woensdag 13 november Schouwen-Duiveland Betaling kinderpostzegels huis-aan- huis. Brouwershaven Blokkendoos. Knutselclub voor kin deren van zes tot en met twaalf jaar. 13.30 uur. Oude Tbnge MEAO Oude Tbnge. Opening door staatssecretaris Ginjaar. 15.15 uur. Donderdag 14 november Zierikzee Kegelhuis Geluk. H. J. Doelemanbe- kerwedstrijd. 19.00-23.00 uur. JOHANNESBURG - Zuid-Afrika Saan- heeft zaterdag televisieploegen en fo tografen verboden nog langer rellen te registreren die het land al 20 maan den teisteren en overal in de wereld op televisie en op foto's te zien zijn ge weest. De minister voor Wet en Orde, Louis le Grange zei dat beelden van onrust, stakingen of boycots in gebie den waar de noodtoestand geldt voor taan zijn verboden, tenzij de politie toestemming heeft gegeven. De mi nister kondigde aan dat ook journa listen die niet als fotograaf of voor tv werken strenge beperkingen tege moet kunnen zien. De maatregel werd zaterdag in een regeringskrant gepubliceerd. Prominent WASHINGTON/GENEVE - De Amerikaanse president Ronald Rea- gen gaat akkoord met het sovjet voostel om het aantal offensieve kernraketten te halveren. In zijn we kelijkse radiotoespraak beklemtoon de de president echter dat de vermin dering betrekking moet hebben op vergelijkbare systemen. De Amerikaanse media hebben het nieuws van de plaatsing in Neder land prominent op de beeldbuis ge bracht. „Nederland is het land met de sterkste anti-nucleaire lobby", aldus de commentaren. Het nederlandse nieuws heeft echter weer snel plaats moeten maken voor de ontwikkelin gen omtrent de komende topontmoe ting tussen Reagan en Gorbatsjov. Maar niet minder belangrijk voor Nederland zijn de reacties vanuit de bevolking op het rakettenbesluit. Het Komité Kruisraketten Nee is diep te leurgesteld en zelfs verontwaardigd. Het Interkerkelijk Comité Tweezijdi ge Ontwapening (ICTO) is blij met de beslissing, omdat zij geen heil ziet in éénzijdige ontwapeningsstappen. De moderamina (besturen) van de Ne derlandse Hervormde Kerk en de Ge reformeerde Kerken in Nederland „ervaren met velen in de kerken en in de samenleving dit besluit als een WESTERSCHOUWEN - De Strandreddingsbrigade „Westerschouwen" heeft de afgelopen zomer geïnventariseerd, waaruit onder meer blijkt, dat er in totaal 1517 mandagen strandbewaking was, verdeeld over de periode 15 mei tot 1 september. In totaal werd verder 585 keer ehbo verleend, werden er 60 vondelingetjes opgevangen en 49 zoekgeraakte kinderen terug gebracht bij hun ouders. Dit staat te lezen in het verslag, gemaakt door de voorzitter van de SRB, C. van der Haven. Het jaar begon voor de strandred dingsbrigade met het plaatsen van de eerste post op het strand van Renes se: de Wilhelminahoevepost, op 15 mei. In de week van 20 tot 24 mei vol- gen de posten Jan van Renesseweg en Westenschouwen. Een prachtige Pinksteren met veel werk eindigde abrupt met onweer, windstoten en re gen, waarna het lang duurde voor de zomer weer terug kwam. Welgeteld elf mooie stranddagen telde de briga de, met weinig of geen wind, weinig of geen bewolking: gewoon lekker weer. Reddingswerk AMSTERDAM - De angst voor een daling van de prij zen en als gevolg daarvan een neergang in de economie is volkomen ongegrond. De crisis in de jaren dertig had veel meer oorzaken dan alleen de daling van de prijzen en bovendien dalen de prijzen in ons land nog land niet. We kunnen ons beter schrap zetten om te voorkomen dat de prijzen weer oplopen dan ons zorgen maken over prijsdaling. Dit hield dr. A. Wellink, directeur van de Ne derlandsche Bank maandag de jaarvergadering voor van het Koninklijk Nederlands Ondernemersverbond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2