Amnesty Schouwen-Duiveland trekt weer belangstellenden Jack Waasdorp krijgt speld van verdienste tijdens feest-uitvoering SV Duiveland Bejaarde man omgekomen bij brand in Ellemeet DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 4 NOVEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23823 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Kinderopvang Er is een werkgroepje gevormd, dat de moge lijkheid voor uitbreiding van kinderopvang gaat bezien. Momenteel zijn er alleen peuterspeel zalen. (Pag. 4). Lustrumconcert Het Senioren Orkest Zeeland gaf zaterdagmid dag een lustrumconcert in de Zierikzeese Con certzaal, dat door ongeveer tweehonderd bezoekers werd beluisterd. (Pag. 6). Gigantisch onderuit Op sportpark „Onder de Molen" in Brouwers haven ging de ploeg van trainer Kees Kommer zaterdagmiddag gigantisch onderuit tegen Duiveland. (Pag. 8). Verrassende zege Renesse boekte op sportpark Laóne een ver rassende, zeer ruime overwinning op de nog ongeslagen koploper Cortgene en neemt de leiding over. (Pag. 10). Men moet de verdiensten van een mens niet beoordelen naar zijn grote gaven, doch naar het gebruik dat hij er van weet te maken. La Rochefoucauld ZIERIKZEE - Met op de achtergrond naar alle waar schijnlijkheid Zuidamerikaanse klanken druppelen de bezoekers langzaam binnen. De vrijwilligers zijn er al lang en hebben inmiddels een tentoonstelling ingericht met informatiemateriaal en tekeningen van scholieren. De koffie staat bruin en de dia-projector op scherp. Het is vrijdagavond 19.15 uur; enkele minuten voordat de Schouwen-Duivelandse afdeling van Amnesty Interna tional in de Christelijke Scholen Gemeenschap in Zierik- zee haar informatie-avond gaat houden. Het lijkt er even op, dat de belangstelling tegen gaat vallen, maar binnen korte tijd passeren er toch ruim 50 belangstellenden de entree. De bijeenkomst kan beginnen. Amnesty International is een van die organisaties, waarbij de opkomst van nieuwsgierigen onmogelijk in te schatten valt. Maar vrijwilliger Ad Slager kijkt tevreden naar de bezoe kers. ,,We hoopten natuurlijk op veel meer mensen, maar ik kan zeggen, dat we redelijk tevreden zijn met de opkomst". De belangstellenden heb ben met hun komst aan de uitnodi ging gehoor gegeven en nu is het aan de afdeling om met een interessant programma te komen. Geen fijne ont spanning, want Amnesty is geen ver eniging waar je voor je plezier naar toe gaat, maar waarbij je uiting aan je ongenoegen wilt geven over martel- en moordpraktijken in de he le wereld; rechts en links. Verkeerd „Dat is iets, dat mensen nogaleens verkeerd inschatten. Er leeft bij ve len de overtuiging dat we een 'links clubje' zijn; niets is minder waar. AI (de gebruikte afkorting-red) pakt ie der land waar ook ter wereld aan, wanneer daar geluiden over schen ding van de mensenrechten vandaan komen". Ad Slager kan dit niet vaak genoeg zeggen, maar wordt deze keer bijgestaan door een diaserie over het werk van de Schouwen-Duivelandse afdeling. ïuaar voordat de mensen deze krij gen voorgeschoteld spreekt vrijwilli ger Wim Hack de aanwezigen toe. Zijn toespraak wordt dagelijks her haald, maar blijkt nog steeds nodig. „Hoewel 35 jaar geleden een bijna al gehele erkenning van de mensen rechten is ondertekend, worden we nog dagelijks geconfronteerd met wantoestanden. Veel landen hebben een controle nodig. Ons gevoel van machteloosheid kunnen we omzetten in actie", aldus Hack. Actie die overi gens te allen tijde geweldloos moet zijn volgens de geschreven en onge schreven regels van AI. „Dat is de enige manier om geloofwaardig te blijven", legt hij uit. Dan is het tijd voor het klankbeeld. Een uitgebreide diaserie, die volgens de afdeling uitermate geschikt is voor scholen. De kracht van de diase rie zit in het feit, dat de vrijwilligers de problemen dicht bij huis weten te halen door Schouwen-Duiveland mondeling en visueel te verwerken in het dia-verhaal. Tussen de plaatjes van Al-posters en beelden van wan- praktijken steekt een vakantie ansicht van Schouwen-Duiveland in Ruim 50 belangstellenden togen langs de informatiestand van Amnesty International tijdens de open avond in Zie- rikzee. schril contrast af. Ook plaatjes van verkeersborden, waar bijvoorbeeld Burgh-Haamstede, Zierikzee en Brouwershaven op prijken, brengt de 'ver van mijn bed show' dichterbij. Een effect, dat het publiek bemerkte. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's De tekeningen van de scholieren trokken veelvuldig de aandacht. Tentoonstelling In de pauze krijgen de aanwezigen de gelegenheid om een kijkje bij de tentoonstelling te nemen. Scholieren tonen daar een beeld van de martel- Vervolg pagina 4 Veel bewolking en perioden met re gen; minimumtemperatuur om streeks 10 graden; middagtempera- tuur ongeveer 13 graden. Krachtige zuidenwind, windkracht 6, langs de kust en op het IJsselmeer hard tot stormachtig, 7 8. In de middag naar zuidwest draaiende wind. WEERSVOORUITZICHTEN ELLEMEET-De 78-jarige S. J. Overwijk van de Kuyerdamseweg 12-14 is vrij dagmiddag overleden, toen zijn woning in brand stond. Volgens de politie heeft het slachtoffer geprobeerd de brand te blussen en is door verstikking om het leven gekomen. Omstreeks 16.17 uur kwam de eerste brandmelding, waarna enige minuten later de brandweer ter plekke was. De brand is ont staan door een oververhit kacheltje dat naast het bed stond, waarnahet slachtoffer met het beddegoed heeft getracht de brand te doven. Blussings- werk kon niet verhinderen dat de woning geheel uitbrandde. Verwachting t/m vrijdag 8 no vember: Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: noordwest 6 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 6 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuid 6 ZON- EN MAANSTANDEN 5 nov. Zon op 7.42, onder 17.04 Maan op 22.53, onder 14.47 Laatste Kwartier: 5 november (20.07) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 5 nov. 7.24 20.17 1.13 13.50 Doodtij: 8 november HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er staan ons een paar re genachtige dagen te wachten. Een de pressie ten noordwesten van Ierland trekt uitdiepend naar het noordoos ten en wordt morgenmiddag met een kerndruk van 970 millibar boven Zuid-Noorwegen verwacht. De regenzone, die bij dit lagedruk gebied hoort, bereikt vanavond of vannacht ons land. Naar het zich laat aanzien valt het aanvankelijk met de neerslaghoeveelheid wel mee, maar morgen later op de dag kan het lang durig regenen. De lucht die het komend etmaal over Nederland stroomt, is afkomstig uit zuidelijke regionen. Dat blijkt ook uit de temperatuur: vannacht ligt de minimumwaarde in de buurt van de tien graden, en morgenmiddag loopt het kwik zelfs op tot een graad of dertien. De wind is eerst zuidelijk. In het binnenland is hij krachtig, langs de kust en boven het IJsselmeer tot stormachtig. Morgenmiddag kan hij zelfs even tot stormkracht aan wakkeren. Later op de dag draait de wind naar het zuidwesten. De depressie-activiteit blijft de he le week groot: het onbestendige weer houdt aan, met na morgen wat lagere temperaturen. Een ingesproken tekst geeft tij dens de dia-vertoning informatie over de afdeling, waaruit de werk zaamheden van de groep duidelijk worden. Fondswerving, brieven schrijven, scholenwerk, publiciteit en adoptie. Dat deze taken effect sor teren valt op te maken uit de resulta ten van bijvoorbeeld de adoptie, waardoor de afdeling al drie politie ke gevangenen heeft weten vrij te krijgen. Een steuntje in de rug voor een organisatie, die vaak tegen de bierkaai moet vechten. V/W W5h P£ Bitr Verwachting tot dinsdagavond; Regen Ook Zebra-voorzitter reikt onderscheidingen uit mers aan het publiek voorschotelden met een warming-up uitbeeldend een aantal diersoorten en een bezoek aan de speeltuin. Opvallend is ook bij de diverse groepen de aandacht die aan de kleding wordt besteed. Hiermee is ongetwijfeld veel thuiswerk ge moeid. Voor de pauze werden elf nummers afgewerkt. Hieraan werd deelgeno men door de meisjes, de jeugd- turnsters, de jeugdleden, de turners en de jongens. Cees Steenpoorte ver- Vervolg pagina 4 opend verklaren. De uitvoering vormde het slot van een aantal activi teiten, die dit jaar in het kader van het veertigjarig jubileum plaats vond. Hoogtepunten waren onder meer de organisatie van de jeugddag van de Zeeuws-Brabantse Turnkring en een feestavond voor alle leden, do nateurs, sponsors en dergelijke. De voorzitter memoreerde een aantal feiten uit de geschiedenis van de ver eniging, in het bijzonder de totstand koming van de accommodaties, waar voor hij bijzondere waardering richtte aan het adres van het gemeen tebestuur van Duiveland. OOSTERLAND - In het gemeentelijk sportgebouw in Oosterland werd vrijdagavond de traditionele gymnastiek-uitvoering van sportvereniging Duiveland gehouden. Deze sportvereniging viert dit jaar het veer tigjarig jubileum, hetgeen van deze uitvoering een bij zondere activiteit maakte, waarbij diverse mensen uit drukkelijk in de schijnwerper werden geplaatst. Voor een goedgevulde tribune kon der element in de uitvoering vormen SV Duiveland-voorzitter J. J. van der zonder meer de optredens van de Have de jubileum-uitvoering voor ge- kleuters, die dit keer enkele num- Technische leiding Na het openingswoord kon de uit voering van start gaan, als vanouds onder de technische leiding van J. A. Waasdorp. Het openingsnummer werd opgevoerd door de leden van de turn-afdeling van de omni-vereniging SV Duiveland in een parade met de clubvlag. Juist op zo'n moment is goed zicht baar, dat de vereniging een bloeiend bestaan kent. waar jong en oud actief met de sport bezig zijn. Een bijzon- KNVB-afdelingsbestuurslid Dick Mooy speldt Jack Waasdorp de zilveren speld van verdienste op.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1