Veelvuldig standaardboetes gevonnist op kantongerecht Wint er dienstregeling in Grevelingensluis Bruinisse JLs bleyle Voortzetting werkervaringsproj eet op gemeentesecretarie Zierikzee HOLTYMODÊ Weer drie plaatsen beschikbaar MENING OVER MERKEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag: 1 november 1985 Nr. 23822 „Ik pak die drie dagen welik ga zitten ZIERIKZEE - Telkens is er wel iemand op de zitting van het kantongerecht, die liet niet eens is met de hem of haar opgelegde boete en kondigt dan met veel misbaar aan ,,wel te gaan zitten". Donderdagmiddag ook weer: H. J. C. uit Oosterland. Direct na de eis van de officier van justitie en nog voor de uitspraak van de kantonrechter, kon digde hij aan inplaats van 130,te betalen de drie dagen hechtenis wel te 'nemen'. Hem werd ook nog de mogelijkheid van hoger beroep voorgehouden, maar dat was niet nodig: ,,ik ga zitten". „Nou, u kijgt dus binnenkort een girokaart thuis", probeer de de rechter nog, maar werd in de rede gevallen: ,,U stuurt maar, betalen doe ik nooit. Ik ga zitten". „Mischien wordt er dan wel beslag gelegd". „Nee, ik ga zi tten!", eó w er- was de man. Met ingang van 1 december BRUINISSE - Het hing al langer in de lucht maar op 1 december gaat Rijkswaterstaat de openingstijden van de Grevelingensluis in Bruinisse drastisch inkrimpen. De sluis in de Grevelingendam, de enige toe gang tot het Grevelingenmeerkrijgt vanaf die datum een winter- en een zomerdienstregeling. Vanaf 1 december tot 15 juni volgend jaar is de sluis open van acht uur 's morgens tot acht uur 's avonds. Vanaf 15 juni tot 1 september van zeven uur 's morgens tot tien uur 's avonds en daarna weer van acht tot acht uur. De Grevelingensluis, met ruim 40.000 jachten de drukste recreatie sluis van Nederland, is nu het hele jaar open van vijf uur 's morgens tot tien uur 's avonds. Het Koninklijk Nederlands Watersportverbond toonde zich bij het vernemen van deze maatregel zeer verbolgen, vooral omdat dit zonder overleg is gebeurd. Volgens de heren B. J. Valkman uit Bruinisse en A. L. van Geesbergen uit Zierikzee, adviseurs van de werkgroep Deltawater van de KNWV, is er vorig jaar in een bespreking in het Tonnenmagazijn met het hoofd van de Dienstkring Zierikzee (inmiddels Dienstkring Deltakust, red.), ing. H. Verhey, een toezegging gedaan dat er voldoende wisselgeld zou wor den gegeven in een veranderde openstelling. ,,Dit is geen wisselgeld maar een fooialdus Valkman. ,,We zullen hier stevig tegen in het geweer komen". ZIERIKZEE - Vorig jaar oktober is bij de gemeente Zierikzee een werkervaringsproject in de administratie ve sfeer van start gegaan. Vier werkloze jongeren is de kans geboden gedurende één jaar op de secretarie werk ervaring op te doen. Twee deelnemers aan het project hebben inmiddels een baan gevonden. Nu het jaar waar in men aan het project heeft deelgenomen verstreken is, wordt aan nieuwe jongeren de kans geboden zich voor dit project aan te melden. Momenteel zijn drie plaatsen in het project beschikbaar. Dit project is bedoeld voor werkloze jongeren van met name 18 jaar en ouder, die in het bezit zijn van een MEAO-, HAVO- of MAVO-diploma. Dit project is op gezet in samenwerking met de Stuur groep Werkloosheid Schouwen-Dui- veland vanuit de gedachte dat het ontbreken van werkervaring voor ve le werkloze jongeren een ernstige be lemmering vormt bij het vinden van betaald werk. Dit werkervaringsproject is goed gekeurd door de regionale toetsings commissie vrijwilligerswerk Noord en Zuid-Beveland, Schouwen-Duive- land, Sint Philipsland en Tholen zo dat de deelnemers/sters aan dit pro ject dit met behoud van hun uitke ring kunnen doen. Naast het opdoen van werkerva ring wordt tevens de mogelijkheid geboden om via een opleiding van het leerlingwezen de reeds verworven kennis te vergroten en door middel MAATRICHT - De handbalvereni ging Trajectum Ad Mosam heeft don- derdg in Maastricht een sponsorcon tract voor drie jaar gesloten met Vonk Kaasmaatschappij B V. te Roer mond. De damesploeg van Mosan komt uit in de eredivisie. MOSKOU - Wielrenner Alexander Romanov uit de Sovjet-Unie heeft volgens het persbureau Thss drie we reldrecords voor amateurs achter mo toren scherper gesteld. In Moskou legde hij de honderd kilometer in 1 uur en 6 minuten 25,739 seconden af. Over de vijftig kilometer deed hij 33 minuten 5,568 secoden. Ook verbeter de Romanov het werelduurrecord door 90 kilometer 428 meter en 44 cen timeter te overbruggen. VERONA - Preben Elkjaer-Larsen is woensdagavond betrokken geweest bij een auto-ongeluk in de buurt van Verona. De 28-jarige voetbalinterna tional botste met zijn auto tegen een vrachtwagen. Na medische controle mocht I^arsen huiswaarts keren. van deze opleiding een betere aan sluiting tussen theorie en praktijk tot stand te brengen. Deze opleiding neemt 1 dag per week in beslag. Werkzaamheden De werkzaamheden die in het ka der van het project op de verschillen de afdelingen van de gemeentesecre tarie .zullen moeten worden verricht bestaan hoofdzakelijk uit eenvoudige administratieve handelingen/ver werkingen, zoals bijvoorbeeld het beantwoorden van eenvoudige cor respondentie, het verrichten van een voudig typewerk en het bijhouden van bepaalde systemen. De gemeentesecretarie kent mo menteel 4 afdelingen, te weten: 1. burger- en interne zaken, 2. finan ciën, 3. algemene zaken, 4. welzijn c.a. Het is de bedoeling dat vier werk loze jongeren tegelijkertijd aan het project deelnemen en wel gedurende twintig uur per week. Elke vrijwilli ger zal dan ongeveer drie maanden op één afdeling werkzaam zijn zodat na afloop van het jaar alle afdelin gen doorlopen zijn, waardoor met al le facetten van de gemeentelijke ta ken op globale wijze kennis kan worden gemaakt. Geïnteresseerden die aan dit pro ject wensen deel te nemen kunnen zich wenden tot de heer L. J. Lagen dijk van de afdeling welzijn c.a., tele foon 01110-3151. C. was op 7 februari dit jaar op de kruising van provinciale wegen bij Zierikzee een op rood staand ver keerslicht gepasseerd, maar volgens hem was het oranje. ,,lk zag die agent staan. Ik ben toch zeker niet gek om door het licht te rijden als ik een agent zie staan", was zijn verweer. Officier van justitie, mevrouw mr R. C. T. Arendsen vertrouwde geheel op het proces-verbaal en hanteerde het normale tarief: 130,— of drie dagen vervangende hechtenis. Kantonrech ter mr B. J. R. P. Verhoeven vond dat een juiste strafmaat. Het was donderdagmiddag een vrij druk bezochte zitting, zonder specta culaire zaken. Veelvuldig werd vol gens het boekje geëist en gevonnist, voor rode lichten, zonder rijbewijs rijden, zonder deel 3 op de voorruit of zonder verzekering rijden. De eerste gedaagde kwam er goed af: vrijspraak. R. C. J. H. uit Nieuwer- kerk kon in een aangehouden zaak bewijzen dat hij niet, zoals hem ten laste werd gelegd, zonder verzeke ring op een brommer had gereden. Officier en kantonrechter waren het snel eens: vrijspraak. Sportief Heel temide was verdachte S. W. L. uit Groede, die zelfs door mr Verhoe ven sportief werd genoemd. Ze had erg tegen de zitting op gezien, maar was toch gekomen. Haar werd ten laste gelegd dat ze op 31 juli '85 op de provinciale weg Zierikzee-Bruinisse in een bocht een vrachtauto had inge haald en daarbij een tegenligger hin derde, er volgde zelfs een aanrijding. Hevig onder de indruk van haar foute manoeuvre verscheen ze op de zitting waar ze het overal mee eens was. Ze bekende,, accepteerde de vermaning en kon akkoord gaan met eis en boe te: 250,of vijf dagen. Het gebeurt niet vaak dat een ver dachte nog voor het uitspreken van een vonnis zó blij met een eis is, dat ie aankondigt: „Da's niet veel!", en vervolgens handenwrijvend de rechtszaal verlaat. B. A. d. B. uit Zie rikzee deed dat wel donderdag; tegen hem werd een straf van 210,geëist wegens het rijden in een personen- busje zonder rijbewijs. Hij ontkende ook niet als ervaren gedaagde, omdat hij al tien jaar zonder rijbewijs rijdt en ook niet van zins is een roze pa piertje te halen. ,,Ik baal er gewoon van", zei hij. Wel wees hij de kanton rechter er op, dat volgens hem de agenten bij een dergelijke overtre ding de auto in beslag moeten nemen en hem niet vriendelijk groetend verder moeten laten rijden. „Mis schien iets voor de volgende keer", beloofde Verhoeven. Een veel te dure straf hoorde L. K. uit Nieuwerkerk tegen zich eisen en vonnissen: 210,— of vijf dagen. Trouwens een veel gevraagd bedrag deze middag. Zonder rijbewijs was hij op de Hageweg in Bruinisse gesig naleerd toen hij een motor bestuurde in april dit jaar. Ook hij stond niet voor de eerste keer terecht, maar had inmiddels wel het begeerde papier tje. Kantonrechter Verhoeven vond het een kwalijke zaak en zag geen ré den om onder het (dure) tarief te gaan zitten. Dichte mist Een aanrijding in zeer dichte mist bleef voor de kantonrechter ook in nevelen gehuld. Twee verdachten kreeg hij voor het 'hekje', de een om dat hij met onvoldoende verlichting zou hebben gereden en de ander om dat hij tegen de eerstgenoemde was aangereden. Het gebeurde op 16 okto ber bij Serooskerke. A. J. uit Bergen op Zoom reed daar met achter zijn auto een aanhanger met boot. De aanrijding werd hem niet verweten maar wel dat hij onvoldoende ver lichting voerde. Dit werd ter plekke bestreden, mede omdat pas na het on geluk door de politie de verlichting werd gecontroleerd, die toen niet in orde was. Of dat daarvoor ook zo was kon niet boven water worden ge haald, althans niet duidelijk genoeg bewezen worden. De officier zag toch aanleiding het feit als bewezen te be schouwen en eiste het normale ta rief:/ 75,— of twee dagen. Twijfels bij mr Verhoeven die vrijspraak von niste. Het vervolg was de aanrijder, A. M. D. uit Rockanje. Hij gaf de schuld van de aanrijding duidelijk aan zijn niet verlichte voorganger, hoewel in het proces-verbaal daarover niet ge rept werd na het ongeluk. Wel kwam vast te staan dat verdachte te hard reed met een zicht van tien meter slechts. „Als er voldoende licht aan wezig was op die aanhangwagen, zou ik er zeker niet zijn opgereden", hield hij vast. De officier hield er re kening mee dat zijn voorganger was vrijgesproken en eiste 100,— boete of twee dagen. Mr Verhoeven gaf ook deze verdachte het voordeel van de twijfel: schuldig zonder strafopleg ging. Hetzelfde rode licht als in de aan hef al vermeld, stond centraal in de zaak tegen P. D. G. uit Wemeldinge, die het ook niet eens was met zijn straf: 130,— of drie dagen. „De agenten stonden achter een gebouw tje en kunnen het nooit gezien heb ben". Weer wees officier Arendse er op, dat verbalisanten zijn getraind op dergelijke overtredingen te zien en dat ze heus wel rood van oranje kun nen onderscheiden. Het ambtsedig proces-verbaal achtte ze wettig en overtuigend bewijsmiddel, woorden waarmee Verhoeven zich geheel mee kon verenigen. Hoofdschuddend over zoveel onverstand verliet verdachte de rechtszaal. Deel III M. J. d. W. uit Burgh-Haamstede had vergeten kenteken deel III op de voorruit van zijn auto te plakken. Hij had het wel, maar niet op de ruit. In maart dit jaar was dat geconstateerd in de Poststraat in Zierikzee en hij ging het direct op het politiebureau laten zien: het lag in het dashboard kastje. De verklaring voor het niet bevestigen: er was die dag (en dagen er voor) condens op de voorruit dus plakte het hoesje niet Kanton rechter Verhoeven vroeg of er dan maanden condens op zijn ruit zat, maar dat kon verdachte niet bevesti gen. Hij kreeg 75,— boete. J.P, uit Nieuwerkerk had goed mee geluisterd: ook hij had geen deel III op de ruit in maart. Omdat ook hij het papier liet zien dacht hij „dat ze er geen werk van zouden maken". Het pakte anders uit: gelijke monnikken, gelijke kappen. Ook 75,— voor een slordig gedrag. „Nooit betalen, ik laat het wel Advertentie voorkomen", pakte ander: uit Wél betalen bedachten officier en kanP >n- rechter. J. v. D. kondigde aan' nic t<- zullen betalen tegen een verbalisant die hem bekeurde bij het berijden van De Dam in Zierikzee, daar waar het niet mag. Hij had er echter v/el eerf verklaring voor: in de Post t raat had hij en nog twintig andere wegge bruikers, al tien minuten staan ach ten voor een blokkerende vrachtwa gen. Iedereen was na verloog. ;.n t ijd achteruit gereden maar van D. was de Dam opgeschoten èn bekeurd. De of ficier kon dit gedrag helemaa niet goedkeuren en vond 60,- éen pas sende straf. Mr Verhoeven was iets coulanter en kon zich inleven in deze vaak ergerlijke situaties. Hij keurde het zeker niet goed omdat hij anders een vrijbrief zou geven voor overtre ders, maar was toch redelijk mild: 35,— was zijn strafmaat. Nog een motorrijder zonder rijbe wijs op de zitting van het kantonge recht: M. J. v. K. uit Scharendijke. Hij was op 5 februari dit jaar bekeurd in de gemeente Middenschouwen. De hem aangeboden schikking van 175,— had hij niet betaald, waarom werd niet duidelijk. De officier zag niets in het weinige tegensputteren en eiste het normale tarief: 210.- een redelijke verhoging dus. Té veel volgens verdachte, die er op wees dat hij van een uitkering moet rondko men en ook nog eens zelfstandig woont. „Maar u rijdt wél motor", zei Verhoeven. „Dat komt er nog bij ja". De kosten van bekeuringen horèn volgens Verhoeven aan het rijden op een motor, net als benzine, verzeke ring en belasting. „Ga maar vast spa ren", was zijn advies. Inhalen De zaak tegen S. W. T. uit Veere werd aangehouden. T. was op 16 maart dit jaar bij Oosterland de on onderbroken. witte streep overschre den, haalde een voorganger in, stuur de ijlings weer naar rechts voor een tegenligger, waarna de gepasseerde auto tegen hem aan reed De verkla ring ter zitting was tegengesteld aan de verklaring in het proccs-verbaal van het ongeluk waarom Mr Verhoe ven de zaak nader wenste uit te zoe ken. Ook aangehouden werd de zaak te gen J. v. P. uit Zierikzee, die op 13 maart '85 een aanrijding zou hebben veroorzaakt met een bromfietser. Van P. bestuurde een vrachtwagen en haalde de brommer in, waarna hij te snel naar rechts zou zijn gaan rijden en de brommer met berijder kwam tc vallen. Getuige S. G. (zwager van ver dachte) en getuige K. v. P-G. techtgc note van verdachte) konden met raadsman B. zowel -fficier rechter niet van onschuld .in dachte overtuigen. Een nacir: n i zoek wordt ingesteld. Met een vrachtwagen van rijks v. 18 de parallelweg oprijden onder Oosterland, en het daarbij hinderen van een bromfietser die gewond werd, kwam C. W. J. B. uit Hans weert op 250,— boete tc staan. ti. had de brommer in het geheel niet gezien, hoewel hij goed had gekeken. Hij had het wat moeilijk dat er op de parallelweg in twee richtingen gere den mag worden en was daarop niet bedacht geweest. Geen ontkenning, geen noemenswaardige vededigint een makkelijke - en weer volgens het boekje - eis en vonnis. ff IK VIND DAT JE GEWOON OP SOMMIGE MODEMERKEN KUNT VERTROUWEN. 0IE HEBBEN IETS DAT MIJ ALTIJD BEVALT EN TOEVALLIG ZIE IK DIE MERKEN IN DEZE WINKEL NOU. TOEVALLIG IS DAT NIET: DIE WINKEL BEVALT MU 00K ff Dam 15-19, Zierikzee Telefoon 01110 - 2816

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5