)A% f 9<JA -Cjfy e Zierikzees comité luidt landelijke vredesactie in Meubelen Zonnemaire Dubbel terug komen bij deelneming aan schoolstaking LAATSTE KOKER! Volksraadpleging AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer DE ZIERIKZEESCHE COURANT Comité Genève 85 roept basisscholen op brief te schrijven NIJMEGEN - Ruim driekwart van de Nederlandse bevolking vindt dat de regering de kiezers de kans moet geven om zich uit te spreken over de vraag of men kruisraketten in ons land wil hebben, voordat die raket ten in 1988 worden geplaatst. Zestig procent van de bevolking pleit zelfs zeer sterk voor een dergelijke volks raadpleging. Van de ondertekenaars van het petitionnement tegen kruis raketten is 91 procent voor, maar ook van de niet-ondertekenaars on dersteunt een meerderheid (53 pro cent) zo'n referendum. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 (Wï b.g.g. 1585 of 1385 MftJ uit net even iets anders Komt u zelf maar kijken Het grootste interieurcentrum van de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden ZUIDWEG 20A - ZONNEMAIRE TELEFOON 01112-1318 Vrijdag koopavond Ruime parkeergelegenheid SIRJANSLAND - Iets breken is niet leuk. Wanneer je dan binnen een week twee keer in het gips gezet moet worden, dan wordt het eigenlijk al te bont. De negenjari ge Emiel Neele uit Sirjansland is dat deze week wel over komen. Met de beide gebroken polsen in het gips, voor zien van een mitella, zat hij de afgelopen dagen aan de televisie gekluisterd, want een bezoek aan de school had de eerste dagen geen zin. Vorige week woensdag klom Emiel in een boom en wilde daarbij blijk baar slingeren als een aap. Dat liep verkeerd af en hij tuimelde eruit; ge volg een gebroken rechterpols. Dat leverde hem een gedwongen school vakantie tot maandag op. Geen pret je, want vooral de eerste dagen kan een gebroken pols behoorlijk zeer doen. Weer proberen Met zijn moeder aan de zij, afgelopen maandag toch weer naar de openbare basisschool toe, om het maar weer eens heel voorzichtig te proberen. Maar voorzichtig komt volgens Emiel's moeder niet in het woorden boek van de jonge scholier voor en enkele capriolen op een klimrek le verde Emiel diezelfde dag een tweede polsbreuk op. De dokter reageerde al met de op merking, dat Emiel maar eens se rieus moest denken over de aanschaf van een rittenkaart, want het bezoek begon al aardig uit de hand te lopen. In maart namelijk vereerde de onfor tuinlijke scholier zijn huisarts ook al met een bezoek, waarna hij met een been in het gips huiswaarts mocht ke ren. Vandaag, vrijdag, staat dan toch weer een eerste voorzichtige school dag te wachten. Emiel's onderwijzer heeft het idee geopperd, om 'het slachtoffer' achter een computer te zetten. Zijn vingers steken nog net uit het gips, zodat het indrukken van een toetsenbord nog net tot de mogelijk heden behoort van Emiel. Over vier weken mag hij uit het gips. Of hij het voor die tijd presteert, om nogeens bij de dokter binnen te lopen, zal de tijd leren. MIDDELHARNIS - Voor straf twee uur terug komen voor elk uur dat zij staken. Dit risico lopen de 700 leerlingen van de Rijksscholengemeenschap Goeree-Overflakkee in Middelharnis als zij meedoen aan de scholierensta king die voor vrijdag is uitgeroepen uit protest tegen het verwachte raketten- besluit van het kabinet. Leerlingen hadden hun ouders verteld dat dit op school was omgeroepen. Rector J. Traas zei vrijdagochtend dat de mogelijkheid van verdub beld" terugkomen er in zit. „We be schouwen vandaag als een gewone schooldag en hanteren de normale re gels bij schoolverzuim. En verdubbe ling is een van de regels". Traas wees er wel op, dat ieder verzuim op zijn merites wordt beoordeeld. Elke spij belaar krijgt achteraf de gelegenheid zijn wegblijven van school te motive ren. Wanneer een scholier ernstige ge wetensbezwaren blijkt te hebben, wordt er zeker anders gereageerd dan bij een leerling die van de gelegen heid gebruik maakt om te spijbelen, aldus de rector. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 1 NOVEMBER 1985 142ste jaargangNr. 23822 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Emiel Neele in het gips. NEELTJE JANS - De vaste verbie ding tussen Schouwen en Noord- Beveland in de monding van de Oos- terschelde kwam donderdagavond op slag van elven tot stand: de laat ste verkeerskoker werd op de pijler- dam gelegd. De grote foto toont de Taklift 4 ('s werelds grootste drijvende bok) met dat laatste betonnen gevaarte op weg naar de laatste opening van de pijlerdam, in het sluitgat de Room pot, gadegeslagen door (kleine foto) v.l.n.r. burgemeester Van Montfrans - Hartman van Veere, minister Smit - Kroes van verkeer en waterstaat en commissaris van de koningin in Zee land Boertien. Meer over het officiële tintje aan dit gebeuren elders in deze krant. Foto's: Joh. D. C. Berrevoets Verwachting tot zaterdagavond: Buien In de nacht veel bewolking en enige tijd regen; overdag wisselend be wolkt en enkele buien; minimumtem peratuur ongeveer 3 graden; middag- temperatuur omstreeks 8 graden; wind draaiend naar noordwest en toenemend tot vrij krachtig, aan de kust tot hard. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 5 nov.: Zondag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: west 5 Maandag:' Veel bewolking Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 6 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 2 nov. Zon op 7.36, onder 17.10 Maan op 19.26, onder 12.48 3 nov. Zon op 07.38, onder 17.08 Maan op 20.24 onder 13.39 4 nov. Zon op 07.40, onder 17.06 Maan op 21.35, onder 14.17 Laatste Kwartier: 5 nov. (20.07) HOOG- Zierikzee 2 nov. 3 nov. 4 nov. EN LAAG WATER Hoogwater Laagwater 5.35 17.50 5.58 18.33 6.36 19.19 11.20 23.38 12.04 - 0.24 12.51 Doodtij: 8 november HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen komt er een be langrijke wijziging in het weerbeeld. Een lagedrukgebied dat zich van daag tussen IJsland en Noorwegen bevond, trekt snel naar Skandinavië en ontwikkelt zich tot een flinke de pressie. Met een noorderstorm wordt over de Noordzzee koude poollucKt naar het zuiden gevoerd. Deze lucht wordt door het Noordzeewater aan- gewarmd tot ongeveer 8 graden. Bij ons komt een noordwesten wind te staan, in het binnenland vrij krachtig, aan de kust hard tot storm achtig. De vochtige, koude lucht, die ons het sombere weer van de laatste dagen bracht, wordt verdreven. Er komen stapelwolken tot ont wikkeling, ook de zon zal tijdens op klaringen te zien zijn. Helaas bete kent dit dat er ook buien in het land zullen vallen. De komende dagen is het weer wis selvalliger: af en toe buien, soms wat zon. Er ontbreekt iets aan een mens, al is hij nog zo volmaakt, als hij geen ongeluk heeft ondervonden. Het is een vesting, die nog nooit een beleg heeft ondergaan. Petit-Senn ZIERIKZEE - Met het plegen van het eerste telefoontje is gisteren in Zierikzee een landelijke brievenactie voor de vrede van start gegaan. Bedoeling van de bliksemac tie is het benaderen van alle basisscholen in Nederland, met het verzoek om de leerlingen een brief te laten schrijven, waarin de Amerikaan Reagan en de Rus Gor- batsjov worden gestimuleerd, om tijdens het topoverleg in Genève tot een vruchtbaar, maar vooral vredelievend, gesprek te komen. gaan zitten. Het comité Genève 85 - een onderdeel van Wings of Peace - gaat de komende twee weken alle zei len bijzetten, om alle scholen in den lande te benaderen. Jeugd Journaal Meerdink vertelt dat het idee in fei- Dat een en ander wel erg snei ge daan moet worden, blijkt uit het feit, dat voornoemd topoverleg op 19 en 20 november plaats vindt. Inspirator achter de actie is J. W. Meerdink uit Zierikzee, die met zijn organisatie Wings of Peace niet van plan is pas sief toe te kijken hoe de 'hoge heren' in Genève met elkaar rond de tafel te tijdens het Jeugd Journaal gebo ren is. waarbij filmbeelden een groep kinderen uit Genève lieten zien. die een brieveninzameling waren begon nen. „Deze scholieren riepen de we reld op, om ook brieven te gaan schrijven naar Reagan en Gorbatsjov met het doel, om beide heren tot een goed gesprek aan te zetten", legt de organisator uit. Nederland mag rela tief een klein land zijn, toch blijft het een hele klus, om in zo'n kort tijd bestek een en ander voor elkaar te krijgen. Meerdink knikt instemmend in met deze opmerking. „Natuurlijk hadden wij (Meerdink en zijn vrij willigers - red.) meer tijd willen heb ben, maar het idee is net geboren. Ik vind dat je dan door moet zetten, want eigenlijk volgen de meeste mensen het hele gebeuren maar pas sief". Dat laatste betrekt hij ook op Advertentie Tariefsverhoging De gemeenteraad van Duiveland ging schoor voetend akkoord met een tariefsverhoging van drie procent van de onroerendgoed-belasting. (Pag. 3). Toeristische opzet Naar de mening van het opgestapte ZOC-lid Hans Lindhout moet Zierikzee dringend aan een nieuwe toeristische opzet gaan spijkeren. (Pag. 4). Kantongerecht Op de zitting van het Zierikzeese kantonge recht werd donderdagmiddag een flinke portie standaardboetes gevonnist. (Pag. 5). Gehandicapten In de Putmeet in Scharendijke werd donder dagavond de eerste sport- en spelavond voor lichamelijk gehandicapten afgewerkt. Een im pressie. (Pag. 6). zichzelf, al denkt hij net als anderen natuurlijk ook wel na over de we reldvrede. Maar met alleen naden ken kom je niet ver, vandaar dat hij nu het initiatief heeft genomen. Meerdink is er van overtuigd, dat de actie grote kans van slagen heeft. Tb meer omdat het geen politieke ac tie is. „Iedereen is voor de vrede en dat is ook het enige, dat in de brieven tot uitdrukking hoeft te komen. Of de kinderen, dat aan Gorbatsjov of Reagan willen richten mogen zij zelf weten", zegt Meerdink. Het comité pakt het groots aan. Zo'n 30 personen gaan de komende Vervolg pagina 2 Advertentie Personen bus personen wagens, bestel wagens Z'zee 01110-4951 Auto Louis Goedbloed

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1