NIEUWS OP WIELEN P O P C O R N E R ym r* Jeremias.... Opwindend nieuws van het BX-front: de BX Break Xeatfose palitalaar Simple Minds kiest het grotere publiek Pandora's Music Box opgeheven Nationale alarmcentrale komt niet voor 1987 Youth for Christ Bad Bob in Brogum ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 1 november 1985 Nr. 23822 13 Se£F0£»Hfl«l-' rjESeyfNDajR, fl/M p^wkrJ t -mij-. Z1EE1KZEE - Er is sinds een paar weken opwin dend nieuws van het Citroën BX-front. Aan het reeds rijk geschakeerde assortiment is nu een fraaie versie toegevoegd: de BX Break. Een schitterende aërody namische lijn en hoogstaande technologie maken van deze nieuwe break één van de meest fantastische combinatiewagens op de hedendaagse markt. Hij heeft immers alles in zich qua uiterlijk, prestaties en luxe wat van de BX Berline een ongekend succes heeft gemaakt. Daarnaast heeft hij ook nog de groot ste laadruimte in zijn klasse. Bij de meeste auto's is het een duidelijk merk baar verschil om met een beladen of een onbela den wagen te rijden. Dat geldt voor elke combina tiewagen, maar niet voor de BX Break. Het unieke hydropneumatisch zelf regulerende veersysteem van Citroën houdt de wa gen constant op dezelfde hoogte en altijd in de juiste aërodynamische stand ten opzichte van de weg. Ongeacht de bela ding. Het resultaat daarvan is een nauwkeurige en soepele besturing en pro bleemloze rij- eigenschappen waar me nige luxe personenauto niet aan kan tippen. De ze eigenschappen maken van de BX Break tevens een uitmuntende trek ker voor trailer of cara- van. De BX heeft een laad vermogen van ruim 570 kilo, alsmede 100 kilo op de aërodynamisch ont worpen vaste dakimpe riaal. Tussen deze rails zijn rubberen bescher mingsstrips aange bracht, die voorkomen dat de lading het dak zou kunnen beschadigen. Er zijn drie verschil lende uitvoeringen met verschillende motoren van de BX Break. Hier bij bevindt zich een die seluitvoering. Zij geven een ruime keuze in onge kend hoge prestaties en een laag brandstofver bruik. Ze hebben stan daard stuk voor stuk een vijfversnellingsbak. Niemand zal zich verba zen als de BX 16 RS Break alleen al gekozen zou worden om zijn fraaie uiterlijk. Hij biedt natuurlijk veel meer. De BX Break heeft een zeer volledige uit rusting, inclusief ruim te, comfort, prestaties en zuinigheid. Het bijzondere van de BX 19 RD Break wordt onmiddellijk duidelijk. Qua luxe en comfort is hij gelijk aan de BX 16 RS Break. Een blik on der de motorkap laat een dieselmotor zien, die qua prestaties, duur zaamheid en snelheid de slag aankan met alle concurrenten. De motor is ondanks zijn voortref felijke acceleratievermo gen en uitzonderlijke prestaties in zuinigheid gelijk aan de legendari sche diesel van Citroën. Bij een snelheid van 90 km/h constant ver bruikt de motor een liter op 21 kilometer. De BX 19 RD Break is een zeer economische auto, want ook de onder houdskosten zijn zeer laag, getuige het feit dat de BX Break pas om de 22.500 km in de garage wordt verwacht voor een grote onderhoudsbeurt. Zo zuinig als de BX is, zo overdadig is het inte rieur. De Break heeft comfortabele luxe bekle de stoelen, een fijne af werking en een uiterst gemakkelijke bedie ning. Verder niet te ver geten het duidelijk af leesbare instrumentenpaneel met zijn meters, tellers en controlelampjes, dankzij het uitgekiende ontwerp en het eenspakige stuur wiel. Trés riche Van nature hoort een Break zeer ruim te zijn. Sportiviteit en luxe zijn begrippen, die in deze prijsklasse verder niet te vinden zijn. De BX 19 TRS Break rij- eigenschappen zijn voor een Break meer dan uit zonderlijk te noemen. Een proefrit leert dat on getwijfeld de aspirant koper. De afgelopen week deelde Citroën Neder land bv mee feestelijk gestemd te zijn, vanwe ge het feit dat er meer dan 10.000 Citroën BX- en aan de man gebracht waren. Dat betekende een toename van 4500 stuks ten opzichte van 1984 op dezelfde peilda tum, oftewel een ver koopstijging van 80%. Verschillende factoren, zoals de kwaliteit van de auto, de prijsstelling, de publiciteit, de gevoerde acties, maar vooral de inzet van de dealers zou den borg hebben gestaan voor de enorme opgang, die de BX-typen ge maakt hebben. Met de komst van de drie uit voeringen van de BX Break lijkt de toekomst er nog rooskleuriger uit te zien. DEN HAAG - Oprichting van een nationale alarm centrale valt niet binnen korte tijd te verwachten, in elk geval niet voor 1987. ANWB-woordvoerder T. Kroon heeft dit gezegd. Momenteel voeren de ANWB en de Nederland se Automobiel-Assura deuren, Verenigd in de Verzekeraars Hulpdienst (VHD), overleg tot oprichting van een der gelijke nationale alarm centrale. In de VHD zijn ongeveer zestig automo biel-assuradeuren vere nigd. Eerst moet, aldus Kroon, de VHD nog zijn leden raadplegen. Als dezen gunstig advies uit brengen wordt getracht de overige 65 Nederland se auto-assuradeuren eveneens warm te krij gen voor de nationale alarmcentrale. De ANWB mikt op 85 pro cent van het totaal, in welk geval de nationale alarmcentrale in princi pe gestalte zou kunnen krijgen. De twee partijen, de ANWB en de VHD, wil len hun krachten bunde len omdat het publiek door de ongeveer tien bo men van de in Nederland operende alarmcentrales het bos niet meer kan zijn. De ANWB heeft vo rige week bekend ge maakt dat, om de bunde ling mogelijk te maken, deze vereniging haar aandelen in de verzeke ringsmaatschappij uni- garant zal verkopen. De verzekeraars vonden dat de ANWB geen recht streekse bemoeienissen meer mag hebben met een verzekeringsmaat schappij Als de nationale alarmcentrale er komt moet dat zonder verlies van banen gebeuren, zo is het uitgangspunt van partijen. Jeremias, de grootste haan uit het kippehok, dat op het erf van boer Hoekstra stond, keek op zijn vestzakhorloge. 'Zo, zo', kukelde hij, 'het is al vijf voor vijf. Over vijf minuten zal ik mij weer eens gaan oefenen in het kraaien van de hoge C. Ik vind dat een ontzet tend moeilijke toon en het is mij nog nooit ge lukt om hem uit te kraaien. Maar ik geef de moed niet op, ik oefen net zolang tot ik die ho ge C foutloos kan kraai en. Ah, opgepast: drie, twee, één...nuf Ku-u-u- ukelekuu-u! Nou, daar had ik hem toch bijna. Nog een half toontje erbij en de hoge C rolt zo uit mijn snavel. Ik ga het nog eens probe ren', En daar begon Jere mias toch te kraaien! Hij kukelde de ene toon na de andere, maar de hoge C was er niet bij. Jeremi as werd ongeduldig en dacht er helemaal niet meer aan, dat het voor heel veel mensen en die ren nog verschrikkelijk vroeg in de morgen was. Hij hoefde alleen de boer, de bakker en de koeien wakker te kraai en en de rest van de men sen en dieren mocht nog tot zeven uur blijven lig gen. Nee, het kon Jere mias allemaal niets sche len: Hij moest en zou de hoge C kraaien. De kip pen in het hok werden er zenuwachtig van. Ver schillende kippen stop ten hun veren in hun oren en konden van el lende hun ei niet kwijt. En Jeremias kukelde door. De bakker zou die dag zijn winkel wel kun nen sluiten: Bij iedere kraai van Jeremias bra ken alle verse koekjes in drieën. En Jeremias ku kelde door: Ku-u- ukeleku-u-u! Tok, tok, alweer mis. Nog eens: Ku-u-ukeleku-u-u! Jere mias zou nog nog aan het kukelen geweest zijn, als hij niet één keer de hoge C had uitgekraaid. Ja, en dat gebeurde, want... Hoge C Toen Jeremias voor de derde keer bijna de hoge C kon kraaien, werd er in het bos iemand wak ker die beter door had kunnen slapen: Fulco de vos. Fulco werd meestal bij de eerste kraai wak ker. Hij sliep dan weer in want 's morgens vroeg had hij nog niet zo'n trek in eten. Maar deze keer was hij van al dat ku- keen klaar wakker ge worden en Jeremias had hem op het idee gebracht om eens een lekker kip petje als ontbijt te ne men. Fulco rekte zich uit, kamde de haren van zijn staart en ging op pad in de richting van het erf van boer Hoekstra. Al gauw had hij het bos achter zich gelaten en even later stond hij achter het kippehok, keek om het hoekje en zocht naar een gaatje waardoor hij naar bin nen kon sluipen. Fulco kon het daar allemaal niet zo goed zien. Hij deed dus een stapje naar voren en stond toen oog in oog met Jeremias. Al leen een wandje van gaas zat tussen de vos en de haan. 'Daar staat die schreeuwerd', dacht Ful co. 'Ik moet schreeuwen', dacht Jeremias en: 'ku- u-ukeleku-u-u-u! Daar kraaide hij zo waar in zijn angst de ho- ge C uit. Verbaasd hield Jeremias zijn snavel. Niet alleen omdat hij de hoge C had gekraaid. Nee, hij was nog ver baasder omdat hij zag dat Fulco als een pijl uit de boog naar het bos ren de. Die hoge C klonk nog na in Fulco's oren. Oei, wat kon het gekraai van een haan pijn doen. Nooit en nooit zou hij weer naar dat kippen hok toe gaan. Trilde Onderwijl trilde Jere mias een beetje na. Maar dat was al vlug over, want hij kreeg van alle kippen een dikke zoen. Ze waren zo blij, dat hij Fulco de vos had ver jaagd. Jeremias bloosde bij het horen van al die lof. Hij was reuze trots op zichzelf. Ach en die hoge C vond hij eigenlijk niet zo belangrijk. Hij vond het toch niet zo'n mooie toon. Voortaan kukelde hij 's morgens vroeg zijn normale ge- kraai. Voor de kippen hoefde hij echt niet méér te doen. Ze vonden hem toch voor altijd de liefste en de knapste haan. ROTTERDAM - Het Pandora Mu- six Box-festival in Rotterdam houdt op te bestaan wegens ,,de volledig uit de hand gelopen publieke be langstelling van dit eens zo elitaire gebeuren". Nu de kaarten voor het festival dit jaar binnen een dag wa ren uitverkocht, ziet de organise rende stichting zich genoodzaakt tot opheffing te besluiten, zo heeft bestuurslid B. Visser (directeur van Mojo Concerts) maandag meege deeld. Het festival dat sinds 1983 jaarlijks in de Doelen werd gehouden, was oor spronkelijk bedoeld om onbekende pop groepen een kans te geven. De optredens werden gelardeerd met ludieke mani- festities zoals het laten langstrekken van een begrafenisstoet, een rondleiding voor Japanse toeristen tijdens de concer ten en een schaapskudde die zich door het publiek een weg baande. Ook de voorwaarde dat alle bezoekers van het festival zich moesten laten fotograferen, trok veel aandacht. Visser ziet de „nogal overdreven en on genuanceerde manier" waarop VARA en VPRO de popgroepen onder de aandacht van de luisteraars bracht als belangrijk ste oorzaak voor de enorme belangstel ling. Bestuurslid W. Venema van WW Concerts in Nijmegen vindt dat de orga nisatie zelf ook schuld treft vanwege de „Popie Jopie-achtige" programmering. ZIERIKZEE - Het gebeurt niet vaak, dat fans al vanaf 04.00 uur bij de voorver koop buiten staan te vernikkelen, om een plaatsbewijs van hun groep te bemachti gen. Soortgelijke taferelen zagen we alleen bij Bowie, Stones en laatst nog Springsteen. In sommige steden gingen aantallen van vier- tot vijfhonderd fans het gevecht tegen de klok aan. En toen eindelijk de deuren om 10.00 uur werden ge opend, dachten zij nog maar aan een ding: een kaartje van de Simple Minds zonder platgedrukt of omvergelopen te worden door de dolle menigte, die ongeduldig ge worden, al uren voor de deur stond te wachten. Het overgrote deel dat zich in de rij stond te verdringen moest met lede ogen aan zien hoe de mensen voor in de rij met de laatste kaartjes gingen slepen en plotseling het bordje 'uitverkocht' voor zijn neus geschoven kreeg. En zo visten in het hele land tienduizenden fans achter het net. Thlloze telefoontjes van de voorverkoopadressen naar Majo, de organisator, voor nog een extra concert mochten niet baten. Goden Hoewel de Simple Minds nu al goden van de jaren tachtig worden genoemd, zijn de volgelingen van het eerste uur - toen de groep nog niet zo gesettled was als nu - toch deels van hun geloof afgevallen. Nu de jongens uit de industriestad Glasgow hit na hit scoren en de muziek steeds gepoleister is gaan klinken, bewijst dat zij zich toch op het grotere publiek zijn gaan richten. De echte aanhangers hebben de Simple Minds massaal laten vallen en houden het maar op de periode tot en met de LP Spar kle in the rain... of ...The Golden Dream. Het charisma dat om de LP's Fascination. Sister Feelings Call en New Gold Dream heen hangt, lijkt niet meer op de vorige verschenen langspeler Once upon a time aan wezig te zijn. New Gold dream was het absolute hoogtepunt en is tevens de langspe ler geweest, waarmee de groep definitief haar naam vestigde in het rijtje groothe den. Op die plaat staat ook de single Promised you a miracle, waarmee de Simple Minds in 1982 hun eerste hit scoorden. De teksten gaan over de grote begrippen van het leven. Geloof, hoop en verleiding presenteren zich als de vertegenwoordigers van het nieuwe denken; de gouden droom van geloof, hoop en liefde. Madonna In tegenstelling tot Madonna, die bekend werd met de hit I'm a material girl zijn de Simple Minds (uiteraard niet te vergelijken) erg ingesteld op de geestelijke kant van de mens en proberen datgene wat mensen niet kunnen verwoorden, om te zetten in mooie songs. Op de nieuwste langspeler wordt duidelijk, dat die erg op Amerika gericht is. Dc LP zal ongetwijfeld goed verkopen, al liggen de begrippen hoop en ge loof er soms wel al te dik bovenop. Voordat Jim Kerr besloot te gaan zingen, was hij verbonden aan een experimented theater gezelschap en is via Johnny and the self Abusers, waar zijn vriend Burchill, die hij kende vanaf de schoolbanken, in speelde en Brian McGee opgestapt en de eer ste versie van de Simple Minds was geboren. Sozen- agenda Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur; zon dag van 14.00 tot 17.30 uur. The Well, Noordwellc Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zicrikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 02.00 uur; zon dag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14,30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spellen- avond. De Kêête, Nicuwcrkerk Vrijdag van 19.30 tot 23.00 uur. ZIERIKZEE - Ook Youth for Christ laat tijdens dit internationale jongerenjaar van zich horen. Onder de noemer Een betere Tbekomst? Zeker we ten! heeft de jongerenorganisatie op christelijke grondslag al vele activiteiten georganiseerd. Eén. hiervan is het uitkomen van een speciaal aan het jongerenjaar gewijde uitgave van het YfC-infor- matieblad Inhoud. Hierin wordt aandacht be steed aan een straatactie in Zwolle, een schoola vond in Gorkum, predikantenoverleg in Emmeloord en een instructie-avond voor jeugd werkers in Wolvega. Niet veel regionaal nieuws eigenlijk, maar misschien heb je toch belangstel ling voor de krant. Bel dan YfC eens op via tele foonnummer 03438-15744. Betrekking op alle be langstellenden in heel het land is ongetwijfeld het voorwoord van ds. Niek van Exel, algemeen direc teur van Youth for Christ. ZIERIKZEE - Dc viermansformatie Bad Bob uit Wassenaar treedt zaterdag, morgen dus, op in jongerencentrum Brogum te Zicrikzee. Vanaf 21.30 uur geven dc muzikanten een staaltje van hun kunnen, dat bij een eerste kennismaking no- al chaotisch overkomt. Toch steekt de muziek feilloos in elkaar en willen de heren omschreven worden als avantgardistisch; uniek dus. In dc nummers zijn talloze invloeden terug te vinden, zoals rock and roll, jazz, bop, psychidelica, soul en blues. Dc bezetting: zang en synthesizers, Bad Bob T.; drums, Leon Spank; bass, Ed Deep down Under neath en tenslotte gitaar, Giudo. Bad Bob

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 13