HOLTY JVIQDE s .tukken Uitgebreide discussie over verdeling emancipatiepot deurloo mode n OVER MERKEN Welzijnscommissie Duiveland CDA op de bres voor Delta-Expo Roddel Schiesser^P Men Fashion van Schiesser. Mannen gevraagd. 6 Advertentie II IK VIND OAT JE GEWOON OP SOMMIGE MODEMERKEN KUNT VERTROUWEN. DIE HEBBEN IETS DAT MIJ ALTIJD BEVALT. EN TOEVALLIG ZIE IK DIE MERKEN IN DEZE WINKEL. NOU, TOEVALLIG IS DAT NIET: DIE WINKEL BEVALT MIJ OOK. II Dam 15-19, Zierikzee Telefoon 01110 - 2816 DUIVELAND - De welzijnscommissie Duiveland kreeg dinsdagavond tijdens een openbare vergadering in het gemeentehuis te Nieuwerkerk te maken met een groot aantal subsidieverzoeken in het kader van de door het rijk beschikbaar gestelde 'emancipatiepot'. Deze rijksbijdrageregeling emancipatie-activiteiten stelt per gemeente 0,50 per inwoner beschikbaar. Dat houdt dus in, dat subsidiëring van emancipatie-activiteiten de ge meenten zelf tot een maximum van 0,50 per inwoner geen geld behoeft te kosten, omdat die bedragen door het rijk worden vergoed. Dat houdt echter niet in, dat de gemeenten dan ook elk verzoek op dit gebied maar honoreren, want over het algemeen voelen gemeenten er weinig voor als 'doorgeefluik' te functioneren. Alle subsidievragen worden meest al dan ook inhoudelijk beoordeeld en zo .gebeurde dat dinsdagavond ook met de verzoeken binnen de Duive- landse welzijnscommissie. Dat ge beurde zelfs zeer intensief, gepaard gaand met uitgebreide discussies. Op de publieke tribune bevonden zich namelijk duidelijk gemotiveerde woordvoersters, die met verve de door hun gedane aanvragen monde ling toelichtten. Peuterspeelzalen Geen beroep doend op de emanci patiepot, maar wel een subsidiever zoek dat voornamelijk vrouwen aan gaat, was de aanvraag van de peuterspeelzalen in Nieuwerkerk en Oosterland of de gemeente bereid was een eenmalige subsidie van 1.000,— per peuterspeelzaal te ver strekken ten behoeve van de aanschaf van nieuw spelmateriaal. De woord voerster benadrukte de dringende noodzaak van die aanschaf en wist de commissieleden daar mee te overtui gen. Allen brachten een positief ad vies uit, zij het hier en daar met de kanttekening, dat de vrouwen van de peuterspeelzalen nou volgend jaar niet weer moeten komen met een der gelijk verzoek. ,,Het is vrijwilligers werk en dat moet je zo blijven zien", vond de heer W. P. Stouten. Een me ning, die echter niet door de gehele commissie werd gedeeld. In meerderheid positief bleek het advies van de commissie, na lang be raad, ook over het subsidieverzoek van f 0,03 per inwoner door 'Tegen Haar Wil Zeeland', een vrijwillige hulpverleningsorganisatie voor vrouwen, die slachtoffer zijn gewor den van sexueel geweld. Negatieve adviezen werden uitge bracht door de heren Stouten en K. Hendrikse. Laatstgenoemde zei wel de aard van deze zaak te onderken nen, maar zag de hulpverlening liever gezocht bij arts, dominee, politie en justitie. Voorzitter van de commissie, wethouder A. L. Bakker was het daar niet mee eens, omdat een dominee of pastoor, volgens hem, niet overal op kan ingaan. Begeleiding De woordvoerster op de publieke tribune benadrukte, dat vrouwen in dergelijke situaties niet zo gemakke lijk aan instanties met mannelijke hulpverleners dit soort problemen vertellen. Verder wees zij erop, dat Tegen Haar Wil ook begeleiding biedt aan slachtoffers bij bezoeken aan arts, politie en justitie. Bovendien worden werkgroepen gevormd ten behoeve van het verwerken van der gelijke ervaringen. Deze hulpverle ning biedt de Stichting Vrouwen bel len Vrouwen niet, zo kreeg ook de heer M. K. Romeijn te horen toen hij informeerde naar het waarom van de splitsing van deze beide groeperin gen. Toch vond ook wethouder Bakker, dat al die vrouwengroepcringen eens wat meer moesten coördineren, om dat volgens hem. dit soort zaken toch allemaal uit één hoek komen en de gemeenten nu worden overspoeld met dit soort subsidieverzoeken. Dat leek de woordvoerster van Tb- gen Haar Wil niet zo'n goed idee en ze verwees naar het onduidelijke, logge apparaat, wat dan zou ontstaan. Mevrouw A. C. Hogendoorn- Herfkens zei ernstig te willen pleiten voor deze subsidie. Het betreft vol gens haar een maatschappelijk pro bleem, dat iedereen, dus ook de over heid aangaat. Vrouw en Geloof Ten aanzien van de subsidie1 aanvraag van de Werkgroep 'Vrouw en Geloof' moest wethouder Bakker erkennen niet goed te weten, wat dit nu eigenlijk beoogt. De woord voerster namens deze groepering ver wees hem'daarop naar een speciale informatie-avond over deze materie, tijdens welke ook de gemeente Dui veland verstek liet gaan. Uiteraard maakte ze wel van de gelegenheid ge bruik de gevraagde informatie thans alsnog te verstrekken. Ze gaf derhal ve een uitgebreide toelichting op doelstellingen en werkwijze van 'Vrouw en Geloof'. Mevrouw Hogendoorn en de heer J. van der Maas adviseerden positief op het subsidieverzoek van 0,06 per in woner. De heren Romeijn en Dale bout stelden voor een bijdrage van 0,03 per inwoner toe te kennen en de heren Stouten en Hendrikse brachten een negatief advies uit. De heer Hendrikse durfde het aan tot de inhoudelijke aspecten door te dringen. Hij liet weten niet akkoord te kunnen gaan met dit soort initia tieven. Verwijzend naar de Bijbel, wees hij de vrouwen van de werk groep op het feit, dat de man toch als eerste is geschapen en de vrouw daar na als hulp tegenover de man. ,,U stelt zich op een plaats waar u niet hoort", aldus Hendrikse. Geen debat Hoewel de aanleiding er wellicht was een theologisch debat aan te gaan, achtten de woordvoersters de welzijnscommissie daar toch niet de aangewezen plaats voor, maar ze toonden zich wel bereid dat in een persoonlijk gesprek zo mogelijk wel te doen. ,,Ik heb geen moeite met emancipa tie, maar je moet niet blijven door- drammen", was de mening van de heer Stouten. Bovendien zag hij niet in waarom deze werkgroep zich van het Vrouwenontmoetingscentrum zou moeten afsplitsen. Voor mevrouw Hogendoorn telde in haar afweging de vraag of er be hoefte bestaat aan deze activiteit en dat was, volgens haar, duidelijk aan getoond. Ze benadrukte dat inder daad het scheppingsverhaal en de wijze waarop ambtsdragers daarmee omgaan, een bepalende rol in het le ven van vele vrouwen kan spelen. Zij zag in de werkgroep de moge lijkheid voor vrouwen om ongehin derd door kerkmuren met elkaar over die Bijbel te praten, zodat die vrou wen ook binnen hun eigen kerk hun stem als lidmaat zorgvuldiger kun nen laten horen. Vrouwen bellen Vrouwen In meerderheid negatief was ver volgens het advies betreffende subsi dieverlening aan de Stichting Vrou wen bellen Vrouwen. Vier van de zes commissieleden toonden zich geen voorstander van deze versnippering. Zij pleitten voor samengaan met de Telefonische Hulpdienst Zeeland. Mevrouw Hoogendoorn en de heer Romeijn adviseerden wel positief, laatstgenoemde stelde vast. dat nou eenmaal niet alle groeperingen onder één noemer zijn samen te brengen. De Werkgroep Vrouwenleerjaar Schouwen-Duiveland, een initiatief groep, die graag wil starten met ba siseducatie toegespitst op vrouwen, die slechts weinig opleiding hebben gehad, zal naar het zich laat aanzien, geduld moeten hebben totdat alle ge meenten op Schouwen-Duiveland de nota 'Mag het een ietsje meer zijn?' hebben besproken en totdat er meer duidelijkheid zal zijn gekomen over het rijksbeleid ten aanzien van vol wasseneneducatie. De commissieleden Dalebout en Romeijn toonden zich in principe ak koord, maar wilden die nadere besluitvorming wel afwachten. Me vrouw Hoogendoorn pleitte voor het toekennen van de gevraagde 0,29 per inwoner. De heer Van der Maas wilde wel subsidiëren, maar dan slechts 0,20 per inwoner. De heren Hendrikse en Stouten toonden zich geen voorstander van subsidiëring. Qok wethouder Bakker had zijn twijfels over de noodzaak van dit Vrouwenleerjaar.-Op grond van zijn eigen ervaringen als PTT- kantoorhouder wist hij dat veel vrouwen best in staat zijn allerlei formulieren in te vullen en hij stelde vast: „De gewone vrouw op het plat teland is nog niet zo achterlijk". De woordvoerster namens de afde ling Duiveland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen gaf een toelichting op het waarom van de subsidie-aanvraag van deze groepe ring. Zij wees op het initiatief een computercursus te organiseren met het doel de leden vertrouwd te maken met deze apparatuur. Gebruikma king van computers vindt men im mers in steeds breder verband en ge noemde Bond wil haar leden graag helpen in deze materie ook enigszins wegwijs te worden. Voor de cursus moet echter een eigen bijdrage van 80,— per persoon worden gevraagd. Inmiddels hebben zich zestien deel neemsters aangemeld. De bond zou ten behoeve van die deelneemsters - allen uit Duiveland -graag ook een fi nanciële bijdrage uit de emancipatie pot ontvangen. De welzijnscommissie toonde zich royaal in dezen. Het initiatief kon waardering vinden bij alle commis sieleden. De heer Stouten stelde voor een eenmalige subsidie van 1.000,— te verlenen en dat advies werd door alle leden ondersteund. In snel tempo kwam de commissie ten slotte tot advisering bij enkele overige subsidie-aanvragen. Een po sitief advies - met een voorbehoud van de heer Hendrikse - kreeg het verzoek van de Zeeuwse Sportraad een bijdrage van 125,— te verlenen ten behoeve van het vervoer voor ge handicaptensport. Bond tegen Vloeken Vier van de zes commissieleden konden akkoord gaan met een bijdra ge van 35,— aan de Bond tegen het Vloeken. Mevrouw Hogendoorn en de heer Romeijn konden zich met die bijdrage niet verenigen. Ten slotte toonden alle leden zich voorstander van het verlenen van een subsidie van 50,aan het Leger des Heils ten be hoeve van de afdeling reclassering. DEN HAAG - Het huidige voorlich tingsgebouwtje in Stellendam, waar in de expositie over de Deltawerken is ondergebracht, moet blijven. Dat althans is de mening van de CDA- kamerleden Van der Heijden en Evcrsdijk. In schriftelijke vragen wijzen zij erop dat afbraak van het gebouw tje een „onaanvaardbare kapitaals vernietiging" is. Het elders onder brengen van het voorlichtingscen trum (van Stellendam naar een industrieterrein in de gemeente Goe dereede) zal, zo menen beide kamer leden, negatief uitwerken op het be zoek aan de Oosterschelde-sluizen. DEN HAAG - Bij de komende kan- binetsformatie volgend jaar moet het industriebeleid kritisch worden be zien, al was het alleen maar door een voortdurend gebrek aan over heidsmiddelen. Er dienen dan keuzes te worden gemaakt onder meer ten aanzien van steun aan het bedrijfsle ven, omdat aan de bescherming van nationale industrieën negatieve ef fecten kleven. Dat bracht minister Ruding van Financiën donderdag naar voren in Den Haag op een bij eenkomst ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Nationa le Investeringsbank (NIB). De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de nhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge- ronden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van je redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver. waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn Er gaan geruchten dat jeugdsoos „Tracé" failliet is, (dit is dus geen waar). Deze roddel is begonnen, na dat „Tracé" formulieren heeft rond gebracht, voor hun Tbp 1985, naar de andere sozen, dit was op 4 oktober. Komt dit verhaal misschien van een andere jeugdsoos vandaan?? Maar ge zien het huidige soosbezoek, is er door deze roddel alleen maar iets po sitiefs bereikt, voor ons. (Het is weer ouderwets druk en gezellig). Volgens de roddelaars zou jeugdsoos „Tracé" aanstaand weekend voor het laatst open zijn, dit is dus pertinent gaan waar, want jeugdsoos „Tracé" gaat door, en we doen het als vanouds, ie dere week, in het weekend. Groetje aan de roddelaars en be dankt, hé! Namens leden bestuur jeugdsoos Trace G. de Voogd Advertentie Perfektie is onze kwaliteit Slips f 11,- Singlets f 11,- Mol 5-7, Zierikzee 53 „Uhu. Krijg ik een van die mooie rozen om op mijn jasje te steken? Ja?" Ze zocht een zachtroze rozeknop uit, hield die tegen haar wangen. „Kleurt hij mij. Janus?" Janus - toonde een paar bruine, brokkelige tanden in ccn van zijn zeldzame lach-grijnzen, waarmee hij in een beter humeur scheen tc komen. „Dat zal een ander je beter vertel len as ik," zei hij. Pit nam de steel van de roos tussen haar tanden. „Ik geloof, dat je aanleg hebt om koket te worden. Janus. Lijk ik zo op Carmen?" „Janus, die nog nooit van Carmen gehoord had en al weer verzonken was in zijn gewone donkere stem ming. zei: „Veur mien part." „Si tu ne m'aimcs pas. jc t'aime. Mais si tu m'aimes. prends garde a toi." dreigde Pit. „Versta je dat, Ja nus?" Janus haalde alleen zijn schouders op. „Als jij me niet mint. zal ik jou be minnen. Maar als je me bemint, pas op voor mij Gevaarlijke woorden, hè Janus!" Vóór Janus evenwel antwoorden kon, kwam Dot aangestoven. „Wat sta jmij met Janus te kokette ren0 Morgen, Janus De doorgroefde wijsvinger van Ja nus werd even opgelicht. Vrijdag 1 november Nederland 1 09.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 09.35 uur Nieuws uit de natuur, afl. 4. 10.00 uur Telebord. Afl.: Der wie ris. (herh). 10.30 uur Sowjet-Unie 1917-1953, afl. 2. 11.00 uur Schooltv weekjournaal, afl. 7. 11.30 uur Muziek in de tent, Afl. 1. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.30 uur AVRO's Service Salon 15.45 uur AVRO's Tele-keuken. 16.00 uur Ik zag twee beren, kleuter programma. 16.15 uur Ace Crawford, comedy serie over de komische belevenissen van een goedbedoelende privé-detective. Afl. 5. 16.40 uur Wordt vervolgd, strips- en tekenfilm magazine. 17.10 uur Ontdek je plekje, serie filmpjes over de schoonheid van stad en land. Afl.: Gouda. 17.20 uur AVRO's Kies Clip. 17.30 uur Journaal 17.46 uur AVRO's Toppop 18.15 uur AVRÓ's Bridgecursus 3-A 18.25 uur Engels voor gevorderden, les 3a. 18.55 uur De Fabeltjeskrant 19.15 uur Ruud en Leonie, praatpro gramma gepresenteerd door Ruud ter Weyden en Leonie Sazias. 20.00 uur Journaal 20.28 uur De Brekers, Nederlandse tv-serie. Wanneer Peek een antieke klok voor Trees koopt wordt deze bij na onmiddelijk gestolen. Afl. 5: De Inbraak. 20.55 uur In de hoofdrol. Mies Bouw man verrast een bekende Nederlan der met mensen en momenten uit zijn of haar leven. 21.50 uur AVRO's Actualiteiten. 22.40 uur MASH, Amerikaanse serie. Afl. Een koninkrijk voor een bak- hulp. Iedereen heeft last van de vrese lijke hitte, een bad zou niet onaange naam zijn... 23.05 uur Karei van de Graaf, praat programma 23.35 uur Tine, gedichten en verhalen van Tine Ruysschaert. 23.47 uur Journaal Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.00 uur Daar bleef u voor thuis, VA RA Jubileum programma t.g.v. het oprichten van de VARA zestig jaar ge leden. Vanuit de VARA studio presen teert Koos Postema hoogteputen uit de programma's. Met: 14.30 uur Kort en klein 15.00 uur Pipo en de zonparels. 15.30 uur De Stratemaker op zee Show 16.00 uur Maigret op Montmarte 17.10 uur De grote vredesdemonstra tie in Amsterdam 1981, samenvat ting. 17.30 uur Pension Hommeles, met Kees Brusse,. Mieke Ver§traete, Do nald Jones e.a. 17.55 uur Open en bloot. „De eerste keer vrijen", met Joop van Tijn. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Spanjaarden 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Kinderen voor kinderen, nieuwe liedjes bedacht en gezongen door kinderen als start van de VARA speelgoedactie. 20.12 uur Zeg 's AAA, comedy-serie. Koos en Mien genieten van hun va kantie in Frankrijk. Pien krijgt een baan aangeboden maar twijfelt... 20.37 uur Sonja en de VARA, 60 jaar vreugde, strijd en ergernis. Met oude en nieuwe VARA-vrienden en - medewerkers, met VARA-dansorkest en solisten. 22.07 uur Gesprek met 4e Minister president 22.30 uur Journaal 22.45 uur VARA 60 jaar, Het ont staan, de betekenis en het perspectief van de omroep van de arbeidsbewe- ging. 23.20 uur Daar bleef u voor thuis, vervolg Hadimassa, liedjes en sket ches. 23.50 uur Man over de vloer. 00.15 uur Wim Kan 00.50 uur Daar komen de Schutters... 01.15 uur Mies en Scène, getprekken in de stoel met Godfried 3omans, Heintje Davids, Wim Soaneveld, Conny Stuart 01.35 uur Speel de Clown 02.10 uur Zo is het toevallig, satirisch programma 02.30 uur Neerlands Hoop Expresse. BRT 1 11.00 uur War Requiem op 66 van Britten uitgevoerd door het Symfonie-orkest van de ORF o.l.v. Andrew Davis m.m.v. het koor van de Weense Staatsopera en vocale sol. 15.00 uur De Kattenprins, Tsjechi sche jeugdfilm van Ota Koval. (herh). Radek en Tferezka verhuizen met hun familie naar een kasteel. Er wachl.en hen tal van avonturen... 16.20 uur Concert voor Bangladesh, muzikale reportage van Paul Swim mer met optredens van o.a. Rari Shankar, George Harrison, Bob Dy- lan en Eric Clapton. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. Afl. 79 (herh). 18.05 uur Prilballon, magazine voor kleuters over het maken van allerlei voorwerpen. Presentatie: Francis Verdoodt, (herh). 18.25 uur Bassie en Adriaan. Afl. 9. (herh). 18.30 uur Star Trek, Amerikaanse science-fictionserie over de belevenis sen van de USS Enterprise. Afl.: De Babelreis. Met: William Shatner, Leo nard Nimoy, DeForest Kelley e.a. De U.S.S. Enterprise moet meer dan honderd raadsleden naar een belang rijke vergadering brengen. Tijdens de tocht wordt de Enterprise gescha duwd door een vreemd schip dat dé bemanning niet kan identificeren. 19.20 uur Uitzending voor derden; Programma van de Christen! Democratische Omroep. 19.40 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Weerbericht 20.15 uur De Verdachten (3). Afl.: Dé Spookterrein. Het grootste deel van de verdachten uit België werd in er barmelijke omstandigheden naar Franse kampen weggevoerd. Presen tatie: Maurice de Wilde. Regie: Hans Eeckels. (herh). 21.25 uur Boekenbeursnieuws. 21.30 uur Premiere Extra, filminfor matie met Jo Röpcke, reportage over het filmgebeuren in Gent. 22.30 uur Journaal en Coda: Avond zang van holt II van Garcia Lorca. BRT 2 19.00 uur 1 Week Sport 19.30 uur Korte film 19.42 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal en Weerbericht 20.10 ECC-Tennistoernooi in Antwer pen, rechtstreekse reportage. Com mentaar: Daniël Mortier en Dirk de Weert. CAPE CANAVERAL - De astronau ten aan boord van het Amerikaanse ruimtevefer Challenger, onder wie de Nederlandse natuurkundige Wubo Ockels, hebben woensdag vijf uur na de start het ruimtelaboratorium Spa celab op gang gebracht. Ze zijn daar na in het lab begonnen met de eerste van de in totaal 76 wetenschappelijke proeven die vooral zijn gericht op de fysieke, biologische en medische ge volgen van gewichtsloosheid. AMSTERDAM - De PvdA is woens dag als grote winnaar uit de bus ge komen van de stadsdeelraadsverkie zingen in Amsterdam-Noord en Amsterdam-Osdorp. Van de 35 zetels in Amsterdam-Noord kreeg de PvdA er 15 tegen 11 in 1981. In Am sterdam-Osdorp kreeg de PvdA er 9 van de 23 zetels tegen 6 vier jaar gele den. Volgens een onderzoek van het bureau interview van M. de Hond be vestigt deze verkiezingsuitslag de trend van de opinieonderzoeken naar de uitslag van de verkiezingen voor de Tweede Kamer in maart 1986: winst voor de PvdA, verlies voor CDA en VVD en herstel van D'66, ter wijl de CPN dramatisch achteruit zou gaan. door CISSY VAN MARXVELDT „Ik hoor de auto al," zei Pit. „Dot? Even mijn jasje halen." Ze liepen samen naar binnen, sprongen samen dc treden weer af. Al lopende schoot Pit in het felgekleur de, korte manteltje met dc wollige kraag, die zich flatteus om haar ran ke halsje vlijde. De auto stond al voor het bordes stil. Robbert salueerde. „Dag Lucas," zong Pit. „Goeicmorgen," zei Dot. Dan ver trok ze haar gezicht tot een grimas. Want achter uit de wagen sprong Reep. „Goeiemöggen! Móggen!" „Bonjour," zei Pit. „Ga jij je aan me toevertrouwen?" „Nee. dank je feestelijk." weerde Reep af. „Ik kom Dot jouw afwezig heid vergoeden." „Daaraan heb ik anders helemaal geen behoefte." zei Dot kattig „Ik dacht dat je mij met open ar men ontvangen zou," zuchtte Reep. „Ik heb je toch zeker gisteravond die indruk niet gegeven." „Maar natuurlijk Je kent toch ze ker wel de befaamde woorden: Was sich liebt. das neckt sich°" „Schei alsjeblieft uit met die ouwe mop," verzocht Dot. „En omdat jc me gisteravond zo ge- neckt hebt. ben ik vannacht in de een zaamheid van mijn kamer tot dc over tuiging gekomen, dat je me lieven moot Reep legde even de hand op zijn hart. „Nu, ik hoop, dat ik je in drie minu ten tot normalere gedachten brengen kan snauwde Dot. Pit, reeds met één voet in de auto keek met haar schelmse ogen van Dot naar Reep. Robberts gezicht was als uit steen gehouwen. „Nu. jullie zult jc ongetwijfeld wel amuseren," knikte Pit. „Zullen wij dan maar gaan, Lucas?" „Best, juffrouw." Reep en Dot keken de auto na. „Zullen wij dan ook maar gaan9" vroeg Reep. „Het kan me niets schelen waar jij naar toe gaat." Dot keek onverschil lig naar Reep in zijn lichtgrijze pak met dc slappe boord en de fleurige das. „Al ging je naar Lapland, maar ik ga alléén de hei op." „Toevallig," glunderde Reep, „ik ook." „Maar ik ga een andere kant uit dan jij." „Tbevallig. Ik ook," zei Reep. Frits, die 's morgens bij het nuchter ontwaken zijn gesprek met Dot van de vorige avond veroordeeld had als krankzinnige nonsens, was na het ontbijt tot de conclusie gekomen, dat hij zich toch wel eens overtuigen wil de. of Dot na een nacht van zoete dro men ook milder gestemd was. Nu de ontvangst was verre van mild. Reep haalde haast onmerkbaar zijn schou ders op. Mar goed ook. Hij maakte een kleine, spottende buiging. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6