Oude Haven Zierikzee door vuurwerk verlicht Zierikzee nam hartelijk gemeenteboden Van der Heide en De Masier SENIOREN ORKEST ZEELAND CONCERT Meubelen Zonnemaire Kunstreisboek Zeeland in Zierikzee gepresenteerd DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vertrouwd duo vertrok I Cs a ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitvinder Opknappen Oud-directeur M. Doeleman van Zeelandia bv De VVD-fractie van de gemeente Midden- Meer afstand In de zaalvoetbalcompetitie op Schouwen- Bridgen De bridgesport mag zich in een stijgende be was vijftig jaar geleden de uitvinder van het schouwen richtte een dringend verzoek aan Duiveland heeft Country Club weer meer lucht langstelling verheugen. Bridgekring '68 uit produkt Carlo. Hij deelde nadrukkelijk in de het college om molen De Lelie en haven Flaau- feestvreugde. (Pag.3). wers een opknapbeurt te geven. (Pag. 4). na de 4-1 overwinning op naaste concurrent Burgh-Haamstede is overigens nog steeds DONDERDAG 31 OKTOBER 1985 142ste jaargang Nr. 23821 Mevo. (Pag. 9). geen bondslid. (Pag. 11). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De mens is het enige levende wezen dat vuur maakt; dit heeft hem de heerschappij over de wereld bezorgd. Rivarol Ter viering van het 1e lustrum geeft het Senioren Orkest Zeeland 2 november 1985 des middags om 4 uur een in de Concertzaal van Mondragon te Zierikzee. VRIJ ENTREE Advertentie Geflankeerd door schrijver/kunsthistoricus Peter Don (links) en Commissa ris der Koningin Mr. C. Boertien, bladert minister mr. drs. L. C. Brinkman door het Kunstreisboek. Kunstreisboek een goede zaak, waar- voor hij graag allen, die eraan mee hebben gewerkt, dank zegde. ,,Wij zijn bijzonder verheugd dat het eerste deel van het Kunstreisboek het deel Zeeland is geworden. Voor het kwe ken van kennis over en liefde voor de Zeeuwse monumenten, zal dit boek een „must" worden. Ik overhandig u het met veel genoegen in de hoop en Vervolg pagina 3 ZIERIKZEE - Met het vertrek van de gemeenteboden Sytze van der Heide en Jan de Masier wordt er in het Zie rikzeese stadhuis een periode afgesloten. Een periode waarin deze heren zo'n vertrouwd beeld van goed gast heerschap vormden, dat velen er met genoegen aan terug zullen blijven denken. Een gedenkwaardig afscheid der halve. Wie daaraan nog mocht twijfelen, werd dinsdag middag in de Vierschaar van het stadhuis ongetwijfeld overtuigd. Een groots opgezette afscheidsbijeenkomst, gevolgd door een zeer druk bezochte receptie getuigden van bijzonder veel waardering, collegialiteit en vriend schap ten opzichte van dit bodenduo. net even iets anders Komt u zelf maar kijken Onder de vele genodigden in De Vierschaar bevonden zich naast de huidige bestuurders en medewerkers ook oud-collega's en voormalig bestuurders te Zierikzee. Onder hen onder meer oud-burgemeester D. D. W. J. Casteleijn, burgemeester W. den Boer van Middenschouwen en voor malig gemeentesecretaris R. van Ommeren. Burgemeester Th. H. de Meester noemde, als eerste spreker tijdens de ze bijeenkomst, dit afscheid in meer dere opzichten uniek, omdat nooit eerder twee medewerkers met dezelf de functie tegelijk vertrokken. „Be paald geen reden tot vreugde", vond de burgemeester, want - zelf de VUT ook reeds in het vooruitzicht heb bend - had hij graag gezien, dat hij sa men met hen na zoveel jaar samen werking, ook de eindstreep had gehaald. In alle eerlijkheid liet hij weten, dat dit afscheid hem dan ook wat weemoedig stemde. Gloedvol Dat bleek echter geen belemmering voor de heer De Meester zich in een gloedvol betoog tot de hem zo ver trouwde gemeenteboden te richten. Bovendien zei hij ook alle vertrou wen te hebben in de opvolgers van Van der Heide en De Masier, waarbij als extra pleister op de wonde gold, dat mevrouw K. S. de Masier-Van Tig- gelhoven voorlopig nog in dienst blijft als hoofd van de huishouding. Van der Heide en De Masier, soms schertsend aangeduid als 'een paar apart' of als 'Bassie en Adriaan', ver- Het grootste interieurcentrum van de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden ZUIDWEG 20A - ZONNEMAIRE TELEFOON 01112-1318 Vrijdag koopavond Ruime parkeergelegenheid Minister Brinkman reikte eerste exemplaren uit ZIERIKZEE - De minister van Welzijn, Volksgezond heid en Cultuur, mr. drs. L. C. Brinkman presenteerde woensdagmiddag in het Zierikzeese stadhuis het deel Zeeland van het Kunstreisboek voor Nederland. Dat deed hij door in de Trouwzaal de eerste exemplaren van dat boek te overhandigen aan de Commissaris der Ko ningin in Zeeland, dr. C. Boertien, en aan burgemeester Th. H. de Meester. verleden daarin rondliepen en hen deswege wil behouden, komt onher roepelijk voor de vraag te staan wat monumenten zijn en waarom. Slechts wanneer men zich daarin inzicht heeft verworven, kan men gemoti veerd pleiten, ja ijveren voor het be houd van het erfgoed. Anders gezegd, zonder wetenschappelijk inzicht is geen monumentenzorg in een verant woorde zin mogelijk. Of nog anders gezegd: je moet weten, waarvoor je het hebt, als je meent, dat een object om oudheidkundige redenen be waard moet blijven." In zijn toespraak tot de genodigden noemde minister Brinkman Zierik zee een bij uitstek geschikte plaats om deze officiële handeling te laten plaatsvinden: „Zierikzee is een le vend voorbeeld van een stad, die zijn verleden toont en in ere houdt, maar die toch zich op een met dat roemrijk verleden rekening houdende wijze manifesteert als een stad van óók de ze tijd. Zierikzee laat zien, dat verle den én heden hand kunnen gaan." De minister hield zijn toehoorders overigens wel voor dat een dergelijke ontwikkeling niet vanzelfsprekend is als het lijkt. „Wie van monumenten houdt, omdat zij een wat ondefinieer baar gevoel van geluk oproepen door hun harmonieuze vormgeving en door herinnering aan hen, die in het Must In zijn toespraak noemde de minis ter de herziene uitgave van het smeermiddel had georga niseerd. Alvorens de eerste vuurpijl de lucht in ging, Advertentie Prijsdoorbraak digitaal geluid PHILIPS COMPACT DISC SPELER CD 150 nieuw model speelde muziekvereniging Kunst en Eer een vrolijk deel van haar repertoire; een warme afwisseling op de koude haven. Het vuurwerk duurde alles bij el kaar ongeveer 15 minuten, waarbij de enkele vuurpijlen werden afgewis seld door een grote groep knallers. Het publiek genoot zichtbaar van de vuurzee boven het historisch tafereel van Zierikzee. Na iedere vuurcombi- natie applaudiseerden de aanwezigen luid. Niet alleen jongeren genoten van het evenement, maar zeker ook de oudere toekijkers kregen al een beetje 'oudjaarkriebels'. Hoogtepunt Hoogtepunt van het vuurspectakel was ongetwijfeld het verlichten van de witte brug aan het uiteinde van de Oude Haven, waar een bord met Car lo 50 (de naam van het smeermiddel met het jubileumjaar erbij) enige tijd een lichte gloed over het lage water liet schijnen. Tbrwijl de toegesnelde inwoners van Zierikzee weer enigzins verkleumd naar huis togen, stond de gasten van Zeelandia nog een groots verzorgd diner in restaurant Mondra gon te wachten, dat tot in de diepe uurtjes duurde. 50 jaar Carlo met vuurwerk bijgezet. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Verwachting tot vrijdagavond: Bewolkt Veel bewolking en af en toe wat re gen; minimumtemperatuur rond 3 graden; middagtemperatuur om streeks 7 graden. Matige wind, draai end naar noordwest. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting tlm maandag 4 nov.: Zaterdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.; 8 graden Windkracht: noordwest 6 Zondag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 8 graden Windkracht: west 4 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 1 nov. Zon op 7.35, onder 17.11 Maan op 18.43, onder 11.46 Laatste Kwartier: 5 november (20.07) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 1 nov. 5.11 17.13 10.44 22.58 Doodtij: 8 november HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer in ons land ver andert langzaam. Het rustige, be wolkte herfstweer met af en toe wat motregen of lichte regen houden we nog een dag. Zaterdag staat het weer in het te ken van een depressie. Deze depressie kwam de afgelopen nacht tot ontwik keling in het zeegebied ten noorden van IJsland. Zaterdag wordt de de pressiekern boven Midden-Scandina- vië verwacht. Boven de Noordzee komt dan een stevige noordwestelij ke stroming te staan die waarschijn lijk vrij veel buien naar ons land zal brengen. Na een korte adempauze op zondag zullen volgende Oceaandepressies opnieuw voor nat en winderig herfst weer zorgen. toonden, volgens de Meester, veel overeenkomsten, maar daarnaast ook duidelijke verschillen. Stijl en waardigheid behoorden tot beider capaciteiten, zodat ze samen immer een zeer representatief koppel vorm den, beschikkend over tact en goede omgangsvormen. Vervolg pagina 2 ZIERIKZEE - De Oude Haven van Zierikzee werd woensdagavond feestelijk verlicht door een ware vuurwerkserenade. Een kleine 500 mensen waren getuige van het schouw spel, dat de Koninklijke Zeelandia bv te Zierikzee ter gelegenheid van het 50 jarig jubileum van haar Advertentie De echtparen Van der Heide-Maas (l) en De Masier-van Tiggelhoven luisteren aandachtig naar de toespraak van gemeente-secretaris A. G. Izeboud.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1