POSTZEGELRUBRIEK Ilililll Onervarenheid breekt Clerc op Het visstandbeheer Schaken op postzegels I I Bridgen op ons eiland Hoogovens schaaktoernooi weer zeer sterk bezet hengelen bridge schaken dammen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 31 oktober 1985 Nr. 23821 11 ZIERIKZEE - Om tot een effectief beheer van de visstand in een be paald water te komen, zal men als beheerder (hengelsportverenigingen en dergelijke) over een flink aantal gegevens van dat water moeten be schikken. Dat geldt niet alleen voor de visstand en de plaatselijke milieu-omstandigheden, maar ook voor de hengelvangsten en de wen sen van de sportvissers. Voor het verkrijgen van deze gegevens wordt onder meer gebruik gemaakt van hengelvangst-enquètes. Sportvissers baseren hun oor deel over een viswater vaak op de vangsten, die zij daar maken. Wordt daarover geklaagd, dan kan dat voor de visstandbeheerder aanleiding zijn om bepaalde be heersmaatregelen te overwegen. Voordat hij daartoe overgaat, doet hij er echter verstandig aan eerst na te gaan, of de klachten over de hengelvangsten wel terecht zijn. Gebleken is namelijk, dat sommi ge hengelaars wel erg snel onte vreden zijn over hun vangsten. Er zijn gevallen bekend van viswate ren waar hengelaars steen en been klaagden, maar waar bij nader onderzoek bleek, dat hun gemid delde vangst bepaald niet slecht te noemen was. Het is daarom van belang, dat visstandbeheerders een goede in druk hebben van wat er zoal wordt gevangen en de wijze, waar op het water wordt bevist. Boven dien moeten de wensen van de sportvissers bekend zijn. Op deze vragen is met een enquête een ant woord te vinden. Er zijn verschillende methoden om vangst-enquêtes uit te voeren. De meest eenvoudige is de hengel- vanstregistratie. Deze levert - het woord zegt het al - hoofdzakelijk gegevens op over de vangsten. Het invullen van de hiervoor gebruik te formulieren kost weinig tijd en levert meestal weinig problemen op. Dit zijn belangrijke voorwaar den om van de medewerking van hengelaars verzekerd te blijven. De wensen van de sportvissers komt men echter met zo'n hengel- vangstregistratie niet te weten. Ook kan niet bekeken worden of de hengelaars hun vangst hebben meegenomen of hebben terugge zet. De 'oogstgegevens' kunnen met name voor het beheer van druk beviste wateren belangrijk zijn. Visstandbeheerders, die daarover meer willen weten, moe ten daarom een meer uitgebreide enquête houden. De Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij heeft inder tijd als aanvulling op haar snoek- onderzoek zelf zo'n uitgebreide enquête uitgevoerd. In totaal wer den 831 sportvissers ondervraagd. Aan de hand van deze proefenquê- te kwam naar voren, dat de meest duidelijke en betrouwbare ant woorden konden worden verkre gen door de sportvissers aan de waterkant te ondervragen. Zo moest bijvoorbeeld door de onder vragers een zekere argwaan wor den weggenomen bij de henge laars, wanneer het meenemen van de gevangen vis ter sprake kwam. Vooral het meenemen van snoek, snoekbaars en paling werd pas na enig doorvragen aarzelend toege geven. Een schriftelijke enquête zou zeker een verkeerd beeld heb ben opgeleverd. Een ander voor deel van de persoonlijke benade ring van de hengelaars aan de waterkant is, dat slechts een klein deel van de sportvissers zal weige ren om mee te werken. De erva ring heeft geleerd, dat enquêtes, die aan de hengelaars this worden gestuurd vaak niet worden terug gestuurd. Uit de enquête bleek dat 80% van de sportvissers de vangst ma tig tot slecht noemde. Reden ge noeg, zo leek het, om beheersmaa tregelen voor het viswater te overwegen. Uit het onderzoek, dat de OVB in de voorgaande jaren naar de visstand van betreffend viswater had gedaan, bleek echter dat deze zeker niet slecht genoemd kon worden, Het water bevatte voldoende aantallen vis om rede lijke vangsten te kunnen maken, met bovendien de kans op een en kel groot exemplaar. De ontevre denheid van de hengelaars was dan ook niet zo zeer te wijten aan een slechte visstand, maar veel meer aan de hoge eisen, die aan de vangst gesteld werd. Zo wilde 20% van de ontevreden vissers veel grote vis vangen. En dat kan nu eenmaal niet, want grote vissen komen altijd maar in beperkte aantallen voor. Hoewel hengelvangst-enquêtes en -registraties weinig gegevens over de werkelijke samenstelling •van de visstand opleveren, blijkt niettemin, dat zij bruikbare in strumenten kunnen zijn in het visstandbeheer. Die bruikbaar heid neemt toe door de vangst enquêtes en -registraties vooral te richten op de specifieke proble men of vragen, die zich voordoen bij het beheer van het te onderzoe ken viswater. Hengelaars helpen droogzwemmende vissen AMERSFOORT - De Neder- landse Vereniging van Sportvis sersfederaties heeft deze week een actie op touw gezet om vissen die „verdwaald" zijn in de bin nenwateren langs de grote rivie ren, te helpen. Enige tientallen le den van lokale hengelverenigin- gen hebben maandag, dinsdag en woensdag duizenden kilo's vis uit de nagenoeg drooggevallen meert jes verzameld en in emmers en tei len naar Waal, Maas en Rijn te ruggebracht. Door de extreem lage wa terstand in de rivieren zijn veel binnendijkse zijwatertjes droog komen te staan. Voor de vissen is daar letterlijk geen weg terug meer. De hengelsportliefhebbers hopen met hun werk een massale vissterfte te voorkomen. zeges, waarmee de filatelist nog niet wordt overspoeld. Dit jaar ga ven onder andere Zweden, Oosten rijk en Tsjecho-Slowakije schaak- zegels uit. We laten ze hierbij zien, flfVTVVVVIIIIVVIVfl ZIERIKZEE - Na tien jaar hegemonie lijkt het erop, dat de dagen van wereldkampioen Karpov geteld zijn. Zijn Russische landgenoot Kaspa rov heeft in de laatste'vier partijen nog maar anderhalf punt nodig om met zijn 22 jaar de jongste wereldkampioen aller tijden te worden. Mo menteel leidt Kasparov met 11-9. de spelregels gewijzigd en in de huidige vorm gebracht. Er is enorm veel geschreven en gepubliceerd over het schaken. Max Euwe, de enige Nederlandse wereldkampioen (van 1935 tot 1937, - red.) schreef ondermeer 'Theorie der openingen' en 'Het eindspel'. Schaken is een dankbaar onder werp als thema-verzameling. Overzichtelijke en meestal fraaie Heel de wereld volgt de twee kamp gespannen. Meer regionaal worden de uitslagen van de twee schaakverenigingen, die Schouwen-Duiveland rijk is drif tig bijgehouden. In Zierikzee zit de gelijknamige schaakvereni ging en in Bruinisse heet de plaat selijke club SV TOG. Schaken, de nobele denksport, is het oudste en meest verbreide bordspel. Het is ontstaan uit het Indische Satoe- ranga, waarvan de vinding ge steld kan worden op twee- tot driehonderd jaar voor Christus, ruim 22 eeuwen geleden derhalve. In het jaar 600 werd het spel in Perzië bekend. Tben de Arabieren dit land veroverden, raakten ze meteen gecharmeerd van het denkspel. Via hen verbreidde het schaakspel zich verder over Euro pa. De oudste bekende partijen en problemen stammen uit de negen- evenals een aantal andere zegels uit deze thema-verzameling. Ze geven een aardig beeld van hoe een dergelijke verzameling eruit kan zien. Ruilbeurs in Renesse ZIERIKZEE - De philatelisti- sche vereniging Delta-West orga niseert op zaterdag 2 november een postzegelruilbeurs in het dorpshuis van Renesse. De beurs, die geopend is van half twee tot vijf uur, is voor iedereen toegan kelijk. Clubavond G. J. Peelen BRUINISSE - De bij de I.V. Phi- latelica aangesloten postzegelver eniging G. J. Peelen uit Bruinisse houdt op donderdag 7 november weer een clubavond in het Neder landse Hervormd Verenigingsge bouw in Bruinisse. De jeugd komt aan zijn trekken van 2even tot acht uur, daarna is het aan de ou deren om eikaars zegels te bekij ken, dan wel te ruilen, of om on derling de laatste nieuwtjes uit te wisselen. de eeuw en werden opgeworpen door de Arabieren. In de dertien de eeuw werd het schaken veel be oefend in de landen rondom de Middellandse Zee, vooral in Span je en Italië. In die tijd werden ook ZIERIKZEE - Wanneer bij bridgeclub Zierikzee het echtpaar Van den Berg hoog scoort, hoort daar niemand meer van op. Van veel meer be lang is, dat ook andere paren, zoals de dames Riet van 't Leven/Ria Schaalje en Tony Weber/Lia Hoets, momenteel goed scoren. Deze twee paren staan op dit moment respectievelijk vierde en zesde in de compe titie. Zij waren het ook, die tegen de Van den Bergs een redelijke score noteerden, door gewoon te doen, normaal uit te komen en normaal te bieden. In de breedt is bridgeclub Zierikzee wat sterker geworden, doordat enkele spelers uit Burgh-Haamstede lid werden. Deze nieuw komers staan alle bij de eerste twaalf van de ongeveer 32 paren, die deelnemen. Het blijft nog steeds een jam merlijke zaak, dat de leden van bridgeclub Bridgekring '68 uit Burgh-Haamstede er nog steeds niet in slagen om het clubbestuur te overtuigen, dat aansluiting bj de Nederlandse Bridge Bond voor een bridgeclub een 'must' is. Im mers, de aangesloten club kan niet alleen gebruik maken van alle emolumenten, die een bond voor de leden verzorgt, maar ook kun nen de leden meedoen aan bond- scompetities. Verder kan de club deelnemen aan viertallen- wedstrijden. De NBB verstrekt el ke maand een bridgeblad en zet competities op, hetgeen toch ook nogal wat denkwerk vergt. Onte genzeggelijk is een competitie element voor de leefbaarheid van een club een vereiste, of het gaat om een dam-, schaak- of bridge club. Bridge-cursus ZIERIKZEE - De AVRO-bridge- cursus is begonnen. De cursus is wekelijks op de vrijdagavond om kwart over zes te zien. Zoals aan alle inschrijvers van de cursus is meegedeeld, wordt ook op Schouwen-Duiveland met bege leiding begonnen. Aanmelding kan geschieden bij coördinator W. F. van den Berg (01110-5580). Privé is de heer Kloet, buiten de dis trictsafspraken om, reeds met be geleiding begonnen op de maan dagavond. Informatie na zes uur op telefoonnummer 01110-3651. Bij voldoende aanmelding zal op een middag in het begin van de week voor begeleiding gezorgd worden. Ook zal voor hen, die op maandagavond niet kunnen, bij voldoende aanmelding, in een an dere avond kunnen worden voor zien. De begeleiding zal bestaan uit het spelen van ongeveer acht spel, die door de bond zijn samen gesteld en het beantwoorden van vragen, die naar aanleiding van de TV-les zijn ontstaan. De eerste 'echte' TV-lessen beginnen over on- geveer twee weken. De begeleiding is opzet van de Nederlandse Bridge Bond en be doeld om hen die aan deze cursus meedoen speelervaring te laten opdoen, zodat zij zich later, bij aanmelding bij een bridgeclub of thuisspelend, niet alleen de bied en afspeeltheorie, maar ook de practijk wat eigen hebben ge maakt. Vanuit een sociëteitsgedachte is weliswaar een clubgebeuren op te zetten, maar dan kan het niet gaan om een enkele tak van sport. Bridgekring '68 pretendeert een bridgeclub te zijn en geen socië teit. Doorniet aan te sluiten bij de NBB wordt de spelers uitbreiding van spelvreugde onthouden. Dat kan nooit de bedoeling zijn van een club. Het wordt hoog tijd, dat het clubbestuur eens ernstig bij zichzelf te raden gaat. Hoofdklasse paren ZIERIKZEE - In de bondscom- petitie staat het paar Cor Blonk/Matthieu van Hengstum op een voortreffelijke eerste plaats in de hoofdklasse paren in Zeeland. Het paar vergaarde in drie drives 173,80%. Blonk en Van Hengstum promoveerden het vo rige seizoen uit de eerste klasse en deelt meteen weer de lakens uit. Het echtpaar Willem en Frangoise van den Berg bezet de derde plaats met 158,33%. Het paar heeft evenwel een lichte handicap. In de acht-parengroep kan ge steld worden, dat de paren vier tot en met acht te zwak zijn. Zij staan alle ver onder het gemiddelde van 140%.Bijgaand een spel van het echtpaar Van den Berg, dat op de derde speelavond plaatsvond. H63 HVT76 HT 742 T9854 V B542 B4 96 B7 3 AV632 4 HT853 AV2 3 9875 4 AVB Op dit spel werd door de Van den Bergs 3 SA geboden en 2 ge maakt. Het normale bod is 4H. Als het goed wordt afgespeeld kan 1 maken. Maar wat was op dit spel de score? Bijna de nul, want twee paren hadden met de Oost-hand gevolgd met Ruiten en waren min 3 en min 4 gegaan, waardoor +500 en +700 natuurlijk veel beter werden be loond dan +460. Het vierde paar had 4H contract gemaakt. Ook slecht gespeeld, want de safety- .jplay is,.,een kleine harten naar de Hèer'eri' een kleine harten naar het Aas. Dan wordt de vierkaart har ten in West. Voor het sterke paar is het een grote handicap om in dit soort stu- aties sterke spelers te zijn, want de Oostspeelster zal normaal te gen iedere speler volgen om haar tweekleurenspel aan te geven, maar tegen dit sterke paar deed ze het niet en jammer voor het echt paar, maar zij hadden een slechte score. ZIERIKZEE - Terwijl Kasparov op de drempel staat om gehuldigd te worden als de jongste wereldkampioen schaken aller tijden en in Mont- pellier het kandidatentoernooi op zijn eind loopt, werd het deelnemers veld van het 48e Hoogovens schaaktoernooi bekend. Het toernooi wordt afgewerkt van 17 januari tot en met 2 februari 1986 in Wijk aan Zee. Voor het eerst bevat het toernooi twee grootmeestergroepen. Aan de grootmeestergroep A ne men veertien spelers deel. Voor Nederland komen Genna Soson- ko, John van der Wiel, Paul van der Sterren en natuurlijk Jan Timman achter de borden. Rus land wordt vertegenwoordigd door Raphael Vaganian en Artur Yusupov, momenteel in Montpel- lier twee van de voornaamste te genstrevers voor Jan Timman op SV TOG BRUINISSE - De junioren van de Bruse schaakvereniging TOG vermaakten zich de afgelopen week met een snelschaakwed strijd. De wildste en stoutmoe digste taferelen speelden zich af. Koninginnen en koningen sneu velden op de meest onverwachte momenten, terwijl de andere stukken in recordtempo van het strijdtoneel werden afgevoerd. Gelukkig werd het voor de senio ren wat rustiger toen de slagvel den door de veldheren waren ver laten. In de huishoudelijke competitie werkten de senioren vier partijen af. J. de Korte won van A. Knop en M. van Driel moest het punt aan A. van de Berge laten. K. van den Bos klopte C. van de Berge en M. in 't Veld kreeg onverwacht een overmacht tegen J. Reurich en be haalde de winst. J. Bom kon het niet redden te gen A. J. van de Westen, maar J. Hoogstrate klopte C. van Eldik. Een positief resultaat was er voor J. C. Dopper ten opzichte van J. Koster, terwijl P. J. Legerstee afre kende met D. P. van Wijck. zijn weg naar een van de vier hoogste plaatsen, die recht geven om verder te spelen naar een mo gelijke wereldtitel. Engeland komt naar Wijk aan Zee met Julian Hodgson en Nigel Short, West-Duitsland is aanwezig met Vlastisil Hort en Robert Hüb- ner, Joegoslavië met Predrag Ni- kolic, Zweden met Ferdinand Hel lers, Zwitserland met Viktor Korchnoj en de Verenigde Staten met Yasser Seirawan. In de nieu we grootmeestergroep B komen zeven Nederlanders aan bod, te genover vijf buitenlanders. Albert Blees, Rini Kuijf, Gert Ligterink, Jeroen en Marcel Piket, Hans Ree en Jan de Wit hebben in de groep de gelegenheid om een groot meesterresultaat te scoren. Naast de twee invitatiegroepen nemen meer dan 700 schakers deel aan de vier- en tienkampen. SV Zierikzee ZIERIKZEE - In de huishoude lijke competitie van schaakver eniging Zierikzee werden tien partijen gespeeld, waarvan er vier in remise eindigden. Opval lend was verder, dat de tien witspelers samen exact hetzelfde resultaat boekten als de tiert zwartspelers. De partij tussen J. Verkerk en J. A. J. van der Made eindigde in re mise en dat was ook het geval met de ontmoeting tussen H. Uil en S. Spiegels. Verder eindigden ook de ontmoetingen tussen J. M. Beve lander en O, E. Vleeshouwer en tussen S. J. Stoel cn P. van der Zwan onbeslist. Koploper en titel verdediger M. M. Krijger trok aan het langste eind tegen A. J. Schee- Ie en dat deed R. van der Veken ook ten opzichte, van B. S. Spie gels. SCHAKEN Competitie Z.S.B. VUsalngen I-Zierikzee I 5-5 Voor de competle van de eerste klasse van de Zeeuwse Schaakbond speelde Zierikzee I te Goes tegen Vilssingen I. De uitslagen van de gespeelde partijen luiden: W. J. Plinzinga-J. J. v. d. Ende i-0; J. Janse-Dr J. J. Westendorp Boerma 0-1; A. WLllemse-J. C. v. Vliet 0-1; E. C. v. Noppen-L. M. Slllakus 0-1; B. J. Schreuder-M. J. Enziln 0-2P. Vijn-J. J. Vermeulen J. Wessels-O, E. Vleeshou wer 1-0; H. J. Melse-J. de Raaü 1-0; F. H. J. Dieperink-A. J. van 't Leven 1-0; J. A. Smlts-R. Door nenbal V4-%. Einduitslag: 5-5. Op 19 Maart zal de belangrijke ontmoeting tussen Middelburg II en Zierikzee I plaats vinden, waar in de beslissing kan vallen over het kampioenschap. Dertig jaar geleden ZIERIKZEE - Op 15 maart 1955 verscheen bo venstaand bericht in de Zie- rikzeesche Nieuwsbode. Het betreft een kort verslag van de schaakontmoeting tussen de teams van Vlis- singen en Zierikzee. Vele van de Zierikzee-spelers zijn reeds overleden, maar twee zijn er nog actief: J. J. van den Ende en O. E. Vleeshouwer. Aan Vlissing- se zijde is F. H. J. Diepe- rink nog steeds spelend. Dertig jaar geleden was er nog geen Zeelandbrug. Om die reden speelden Zie rikzee en Vlissingen tegen elkaar in Goes. Op vrijdag avond 8 november ontmoe ten de twee teams elkaar weer. Inmiddels is de eerste klasse van toen bevorderd tot de huidige hoofdklasse. ZIERIKZEE - Vier weken achter elkaar gingen Rob Clerc en Anatoli Gantwarg met een (dam-)bord voor hun hoofd door het leven. Uiteinde lijk werd de Witrus zonder al te veel problemen voor de vierde keer we reldkampioen. De nederlaag van Rob Clerc was mogelijk voor een be langrijk deel te wijten aan onervarenheid van de dertigjarige Nederlander in tweekampen. ,,Ik heb de twee keer tegen Harm Wiersma heel nuttige ervaring opgedaan", stelde Gantwarg na afloop van de twintig partijen. ,,Ik nam toen te veel risico en speelde te veel op de klok. Dat deed ik nu bewust niet. Je bent al nerveus voor een par tij. Dat moet je nog niet eens extra opvoeren". Desalniettemin zou het te ver gaan om Clercs nederlaag louter te baseren op het gegeven, dat hij voor het eerst in een tweekamp om de hoogste titel streed. Clerc geeft dat ook als eerste toe. ,,Ik heb Gantwarg onderschat. Hij speelde gewoon sterker dan ik verwacht had". Overigens een wat boude uitspraak, omdat de Rus natuurlijk niet zomaar per onge luk drie keer eerder wereldkam pioen werd via winst in een twee kamp. Ongetwijfeld speelde wel mee, dat Gantwarg de stress beter aankon dankzij zijn begeleiders. Baljakin is vooral speltechnisch zijn steun en toeverlaat, maar Mitsjanski mag van het sportco mité in Moskou mee, omdat hij en Gantwarg goed bevriend zijn. Clerc had aan Jannes van der Wal uitsluitend een verwoed damtheo- reticus, die op het mentale vlak nauwelijks als klankbord kan functioneren. Onervaren als de dertigjarige uitdager is, ervaart hij dat pas tij dens de tweekamp als een gemis. Nadat hij zijn beslissende neder laag in de tiende partij thuis heeft geprobeerd te verwerken en Van der Wal ineens totaal spoorloos is op een rustdag, komt hij toevallig Ferdi Oyen, de sportpsychiater, te gen. Diens hulp is dan meer dan welkom. „Het was hoe dan ook de moeite waard om met iemand te spreken behalve met Jannes van der Wal", meent Rob Clerc. „Damtechnisch is Van der Wal uitstekend, maar je hebt bij zo'n tweekamp toch meer aan een secondant, die ook je vriend is. Na vier uur spel wil ik niet meteen weer over dammen praten, maar Van der Wal begint dan pas. Hij is er zo mee bezig, dat je ook niets anders van hem mag verwachten. Daarbij komt dat hij mentale begeleiding niet ziet zit ten. Praten met zo'n psychiater vindt hij absoluut onzin". Clerc krijgt van Oyen bovendien een cassettebandje met concentratie-oefeningen, dat hij in bed iedere avond afdraait op zijn walkman. Hij zorgt ervoor, dat hij redelijk ontspannen gaat slapen en ook dat hij de laatste serie van vijf partijen anders benadert. „Ik heb toen pas echt gevochten en gi gantische risico's durven nemen". Tte laat, zo beseft ook Clerc. En dus een reden om in de toekomst eer der een sportpsychiater in de arm te nemen, hoe kinderachtig dat voor de buitenwereld ook mag lij ken. Dat dit een wijze les is (een 'goedbetaalde' bovendien, grapt de Scheveninger, die ongeveer 20.000 gulden aan de tweekamp overhoudt) wordt door Gantwarg beaamd. Kenmerkend voor de goede onderlinge relatie voegt de wereldkampioen er aan toe, dat hij echt hoopt, dat Clerc met de nu opgedane ervaring ooit nog eens een tweekamp zal winnen. Het is vanzelfsprekend de mening van een winnaar, die voorlopig niets te verliezen heeft. Te laat Nad.it Clerc in de tiende partij een fikse nederlaag om de oren kreeg van de titelhouder, probeer de hij in de daaropvolgende par tijen steeds om een bres te slaan in de veelal supcrhcchte Russi sche defensie, die geen krimp wenst te geven. In de veertiende ronde werd het een vluggertje van een uur en 28 minuten, hetgeen er oorzaak van was, dat veel enthou siastelingen te laat in Nieuwegein arriveerden. Een groepje Zeeuwse damliefhebbers trok een dag uit om te gaan kijken hoe Clerc het eraf zou brengen, maar toen zij ar riveerden was de partij al afgelo pen. Hetzelfde overkwam ook Rob Clerc's ouders. Zij wilden de verrichtingen van hun zoon einde lijk ook eens aanschouwen, maar misten ook de boot. Zij konden alleen nog de toelich ting van oud-wereldkampioen Tbn Sijbrands volgen, die tot ruim een uur na afloop dê nog steeds toestromende damliefhebbers probeerde nog enige waar voor hun moeite te geven. Het werd een theoretische uiteenzetting over het partijgebeuren, waarin het remise-aanbod van Clerc na 24 zet ten zeker verantwoord was. „De situatie op het bord heeft zich te gen hem gekeerd en dat hij in een wat moeilijkere stand dan geen ri sico's meer neemt is wel begrijpe lijk", aldus Harm Wiersma. Het verloop van de veertiende partij tussen Gantwarg en Clerc had het volgende verloop (de par tij is zeker het naspelen meer dan waard). Gantwarg speelde met wit. 1. 32-28 16-21; 2. 31-26 11-16; 3. 37-32 18-22; 4. 41-37 13-18; 5. 37-31 9-13; 6. 42-37 7-11; 7. 47-42 1-7; 8. 46-41 4-9; 9. 34-30 20-25; 10. 30-24 19x30; 11. 35x24 14-20; 12. 39-34 20x29; 13. 34x23 18x29; 14. 33x24 22x33; 15. 38x29 10-14; 16. 42-38 12-18; 17. 44-39 7-12; 18. 50-44 5-10; 19 48-42 21-27; 20. 31x22 18x27; 21. 32x21 16x27; 22. 37-32 17-21; 23. 26x17 12x21; 24. 42-37 Remise op voorstel van Clerc.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 11