Wellicht geen verhoging onroerendgoed-belasting in Brouwershaven Zeelandia-portier M. Goudzwaard werd koninklijk onderscheiden ISTA Tentoonstelling over 75 jaar geneeskunde op Schouwen-Duiveland DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Autobedrijf wifii oeveren reizen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Verkeersveiligheid Middenstand Welzijnscommissie SD-toernooi Ondanks een daling van het aantal verkeers- ZOC-voorzitter A. P. den Reijer schreef een De Welzijnscommissie van de gemeente Zie- Op zaterdag 31 mei 1986 wordt voor de tiende doden is het risico in het verkeer nog te groot, rapport over de verbetering van de positie van rik zee bracht een positief advies uit ten aan- keer het toernooi om de Schouwen-Duive- reden waarom het ministerie nieuwe maatrege- de middenstand: 'Samen op weg naar de jaren zien van de verzoeken om subsidie van de land-trofee afgewerkt, waarvoor Mevo als orga- fen wil. (Pag. 2). negentig'. (Pag. 3). vrouwengroeperingen. (Pag. 4). nisator optreedt. (Pag. 8). DINSDAG 29 OKTOBER 1985 142ste jaargang Nr. 23820 WAARIN OPGENOMEN (1797 1889) Niets bevordert de geneeskunde meer dan de ervaring. Celsus uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 fljfl b.g.g. 1585 of 1385 Meevaller van twee ton rende woningen aan de Nieuwstad te Brouwershaven komt in zicht. Nadat de Hervormde gemeente van Brou wershaven de woningen in eigendom heeft overgedragen aan de woning bouwvereniging Beter Wonen, nam de raad maandag het besluit een rijkslening a 385.000 gulden aan te vragen voor de verbouwkosten. Uit de subsidieverordening Stads- en dorpsvernieuwing zal een bedrag van ruim 84.000 gulden beschikbaar wor den gesteld voor 'bijkomende kosten'. C. J. de Munnik (PvdA) maakte zich zorgen over de voorgestelde huur prijs van ƒ360,65 per maand. Maar die bleek volgens een toelichting door wethouder Ph. J. van Ast en hoofd gemeentewerken ing. J. Beek slechts enkele guldens boven de door het ministerie vastgestelde mini mumhuurprijs te liggen. Het college verwacht dat in 1986 daadwerkelijk begonnen kan worden met het op knappen van 'deze 'beeldbepalende' woningen. Parkeren Zonnemaire Voor het vaststellen van het be stemmingsplan Zonnemaire Kom, opperde WD-raadslid M.C.J. Mol nog eens de mogelijkheid de sloot aan de Bermweg te dempen om meer parkeergelegenheid te scheppen aan de Dijk van Bommenedë. Daar zou den dan alleen de bewoners mogen parkeren. Slabbekoorn vond het een goede suggestie. Deze kwestie be hoeft niet te worden opgenomen in het bestemmingsplan, zodat dit - mét enkele aanpassingen in verband met bezwaarschriften - kon worden vast gesteld, evenals de bijhorende grondexploitatie-rekening. Miljoenen Omdat de kapitaalsdienst van de Vervolg pagina 5 Advertentie Wie het verschil ziet verdient bij ons duizenden guldens St. Joostdijk 41 Burg. v. d. Havestraat 48 4307 AR Oosterland Dealer van Subaru, Austin Rover, Land en Range Rover Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot woensdagavond: Plaatselijk mist De versierselen, behorende bij de Eremedaille in brons in de Orde van Oranje-Nassau, werden de jubilaris opgespeld door burgemeester Th. H. de Meester. In een toespraak memo reerde burgemeester De Meester in het kort de loopbaan van Goud zwaard, die op 26 oktober 1945 begon met de functie van magazijnbeheer der. Later werd Goudzwaard chauf feur, een beroep dat hij tot drie jaar geleden heeft uitgeoefend. Wegens gezondheidsredenen moest hij echter daarmee stoppen; in overleg met de leiding van het bedrijf werd de jubi laris daarna portier van het Zeelan- dia-complex in de Zuidhoek. ,,U heeft uw werk steeds op uitstekende wijze verricht en zich opgesteld van een goede collega ten opzichte van de an dere werknemers. U bent een man van veel toewijding, die zijn werk steeds met veel plezier heeft gedaan. Zeelandia mag daar trots op zijn!", zo luidde het compliment van de burge meester. Zeelandia-directeur H. J. Doelc- man gaf vervolgens in een kort toespraakje te kennen dat hij zich volledig kon scharen achter de woor den van de heer De Meester: „Zeelan dia koestert zich dan ook een beetje in deze onderscheiding. Hij is volko men verdiend." De expositie is samengesteld door dr. C. M. van Hoorn, oud-huisarts te Zierikzee, en geeft een historisch overzicht van de afgelopen 75 jaar ge neeskunde op Schouwen-Duiveland. Dr. van Hoorn heeft bij zijn speur werk medewerking verkregen van een aantal verwanten of nabestaan den van eertijds op Schouwen-Dui veland practiserende artsen en van BROUWERSHAVEN - De nieuwe 'Londo-normen' die het ministerie voorschrijft voor de basisscholen, leveren de gemeente Brouwershaven bij invoering een voordeel van 200.000 gulden op. Dat heeft de financiële dienst van de gemeente de afgelopen weken berekend. Deze meevaller was nog niet opgenomen in de pas ge presenteerde begroting voor 1986 en betekent een aan zienlijke verbetering van de financiële positie van de ge meente waarvan de „gewone dienst" er niet zo rooskleurig voorstond.. Dr. C. M. van Hoorn, bezig met de inrichting van de tentoonstelling in de hal van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis. De tentoonstelling is tot en met vrij dag 1 november gratis te bezichtigen. ZIERIKZEE - Zaterdagochtend werd in de ingangshal van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis een expositie ge opend, die was ingericht ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de afdeling Schouwen-Duiveland van de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst. Toen burgemeester C. Slabbekoorn aan het slot van de algemene be schouwingen deze heugelijke mede deling deed, stelde hij daarop aan sluitend voor om het voorstel tot verhoging van de onroerendgoed be lasting van de agenda af te voeren en op te schorten naar volgende maand. Dan kan nader bekeken worden of deze plannen wellicht teruggedraaid kunnen worden. Alle fracties begonnen de algemene beschouwingen met het betuigen van hun medeleven met de afwezige wet houder mevrouw S. Loschacoff-de Kanter, wier zoon vorige week zeer -zwaar werd gewond bij een verkeers ongeluk. Compleet met reacties nam de be grotingsbehandeling ruim vier uur in beslag en werd daarna met algemene stemmen vastgesteld. P. van der Mei- de (GPV/SGP/RPF) distantieerde Advertentie het Streekarchivariaat en de verschil lende gemeentelijke afdelingen. De expositie stond vrijdag eerst op gesteld in restaurant Mondragon tij dens een feestelijk getinte herden kingsbijeenkomst van de artsen kring en werd vervolgens overge bracht naar de hal van het zieken huis. Daar is ze voor een ieder gratis te bezichtigen tot en met vrijdag 1 no vember. NIEUW.... Alle aanbiedingen en Jast minute" reizen NU op computer bij van oeveren"..!! Alle mogelijkheden direkt zichtbaar. Daar bent u vast blij mee zo'n eigentijds reisburo bij u in de buurt. REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL 01110-5036 Zeelandia koestert zich een beetje in deze koninklijke onderscheiding zich daarbij van drie punten: de wijze waarop het schoolzwemmen is gere geld; het subsidiëren van zowel vrou wenemancipatie-activiteiten als godsdienstonderwijs op openbare ba sisscholen. Dat laatste omdat hij vindt dat dit een zaak is van de ou ders en niet van de overheid. Begrotingswijzigingen Op vlotte wijze werd de begroting van het woningbedrijf voor het dienstjaar 1986 vastgesteld. De eerste wijziging van de nieuwe gemeentebe groting 1986 leverde 55.000 gulden meer op voor de post 'onvoorzien'. De besparing door de Londo- normen zal binnenkort resulteren in een tweede begrotingswijziging. Voor het vaststellen van de welzijns-subsidielijst voor 1986 atten deerde M. C. J. Mol (WD) er op, dat de gemeentelijke muziekverenigin gen weliswaar allemaal 49 gulden subsidie per werkend lid krijgen, maar dat door onderlinge verschillen in contributie toch heel andere to taalbedragen ontstaan. Voorzitter Slabbekoorn achtte het een juiste zaak om de welzijnscommissie hier van op de hoogte te stellen. Toeristenbelasting De voorgestelde verhoging van de hondenbelasting en de graf- en be- graafrechten leverden geen commen taar van de raadsleden op. En als ge volg van de bespreking van de woonforensenbelasting en verhoging van de leges tijdens de algemene be schouwingen, werden ook deze voor stellen door de raad vastgesteld. De gehele raad was het ook van harte eens met de invoering van toeristen- en watertoeristenbe- ïasting. Na het bespreken van een aantal details als de duur van de aan- vraagtermijn en de datum van invoe ring werd ook dit voorstel met alge mene stemmen aanvaard. Renovatie vier woningen Nieuwstad De renovatie van vier uit 1860 date- ZIERIKZEE - Met een uitdrukking van verbazing op zijn gezicht stapte de heer M. Goudzwaard, portier bij de Koninklijke Zeelandia, maandagochtend het directie kantoor van zijn werkgever binnen. Verbouwereerd bracht hij de uitdrukking ,,'t Is toch wel raak ook, hè" in onvervalst Zierikzees dialect over de lippen toen hij zag dat in het kantoor de voltallige leiding van Zeelandia aanwezig was, in gezelschap van burgemeester Th. H. de Meester. De aanleiding van deze bijeenkomst was het feit dat portier Goudzwaard op 26 oktober veertig jaar in dienst van het bedrijf was en dat hem om die reden een koninklijke onderscheiding zou worden uitgereikt. De 54-jarige jubilaris is overigens ook in het Zierikzeese verenigingsle ven geen onbekende. Na een periode lid te zijn geweest van Rust Roest als klaroenblazer maakte hij de overstap naar Kunst en Eer, waar hij zo'n der tig jaar bekkenslager was. Het personeel van Zeelandia zal op vrijdag 8 november in staat worden gesteld om de jubilaris, die overigens ook chauffeur/pompbediende is bij de bedrijfsbrandweer, te feliciteren tijdens een receptie in het onlangs in- gebruik genomen bedrijfsrestau rant. Advertentie Veel bewolking. Vooral in de nacht en ochtend op veel plaatsen mist; mi nimumtemperatuur rond 3 graden, in het noordoosten kans op vorst bij de grond; middagtemperatuur ongeveer 9 graden. Zwakke wind, kracht 3 of minder, uit uiteenlopende richtingen, morgen draaiend naar west. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 2 nov.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: west 4 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: west 4 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: west 6 ZON- EN MAANSTANDEN 30 okt. Zon op 7.31, onder 17.15 Maan op 17.47, onder 9.24 31 okt. Zon op 7.33, onder 17.13 Maan op 18.10, onder 10.36 Laatste Kwartier: 5 november (20.07) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 30 okt. 4.00 15.57 9.36 21.50 31 okt. 4.36 16.36 10.09 22.22 Springtij: 31 oktober HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een langgerekt hoge- drukgebied waarvan de as loopt van de Britse Eilanden via de Noordzee naar Oost-Europa bepaalt het ko mende etmaal ons weer. De as van dit systeem trekt de ko mende 24 uur langzaam van noord naar zuid over ons land. Dit betekent voor ons een rustig weertype. In de nacht kan zich op veel plaatsen mist vormen. Deze kan zich ook morgen nog lang handhaven. Overdag is op de meeste plaatsen een laaghangend wolkendek aanwezig. Mogelijk valt daaruit wat motregen: neerslaghoe veelheden van betekenis worden ech ter niet verwacht. De minimumtem peratuur ligt rond de drie graden. In het noordoosten van het land waar mogelijk iets drogere lucht uit Dene marken toevloeit is een kans aanwe zig op wat vorst bij de grond. Morgen- overdag loopt de temperatuur tot on geveer 8 graden op. Er is weinig wind - eerst uit uiteenlopende richtingen. Morgen na de passage van dc ge noemde as van hogedruk draait dc wind naar zuidwest of west. In dc rest van deze week breiden Oceaan depressies hun invloedt vanuit het noorden tot over ons land uit. De neerslagkansen nemen - na morgen daardoor toe. Burgemeester Th. H. de Meester spelt de versierselen, behorende bij de koninklijke onderscheiding, op de revrr. jubilaris M. Goudzwaard. V A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1