TV WESTERSCHOUWEN 10 JAAR WIK B-junioren naar 1-6 triomf op Renesse OVERZICHT EREDIVISIE Ouwerkerk te laat op schot om Graauw nog te achterhalen Dreischor pakt punt, maar verspeelt weer spitsspeler WIK laat ook bij Borssele veel kansen liggen, maar wint toch: 0-1 Gehavend Zonnemaire na achterstand naar 1-4 zege i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 28 oktober 1985 Nr. 23819 1 RENESSE - Op sportpark Laone in Renesse traden de B-juniorenploegen van Renesse en WIK zaterdagmorgen in een duel uit groep B5 tegen elkaar aan. De Kerkwerfse formatie mocht uiteindelijk twee punten aan het totaal toevoegen via een 1-6 overwinning, nadat het halverwege overigens nog slechts 1-1 was geweest. Een blessure van Renesse-doelman Leen de Waal, die hij kort na de hervatting opliep na een onfortuinlijke botsing met Johnny Vermue, was voor een belangrijk deel debet aan de fikse score. GRAAUW - Op zich is het positief, dat afdelings tweede klasser Ouwer kerk drie treffers produceerde in de uitwedstrijd tegen Graauw. Het be tekende immers dezelfde produktie alsdat de ploeg in de eerste zeven competitiewedstrijden in totaal voorbij de vijandelijke doellieden deponeerde. Dat de Zeeuwsvlaamse opponent evenwel, voordat de ploeg van Piet Vreeke plotseling op schot raakte, vier keer scoorde was minder positief. Hierdoor ging de wedstrijd voor Ouwerkerk immers toch nog verloren (4-3) en blijft de Duiveland- se ploeg vooralsnog afgetekend hek- kesluiter in de zondagse tweede klas se, een niveau waar de ploeg overigens aan het eind van de vorige competitie naartoe degradeerde. In het veld was Ouwerkerk niet minder dan de Zeeuwsvlaamse thuis ploeg. ,,Het grote verschil was, dat Graauw tot bijna een maximale kan- senverzilvering kwam, terwijl het bij ons aanvankelijk niet wilde lukken", meende Piet Vreeke. Kort na het be gin van de wedstrijd werd Wim Hage binnen het zestien metergebied ge vloerd, maar scheidsrechter Lind- hout wilde van geen strafschop we ten. Halverwege het eerste bedrijf kwam Graauw op 1-0, hetgeen met een ook de ruststand betekende. In de eerste minuten van de tweede helft schoot Niek Hesp net naast. Op het moment, dat Eric Bleyi zich warm liep om de niet fitte Wim Hage te ver vangen sloeg het noodlot voor Ouwerkerk. Binnen een paar minuten werden de Ouwerkerkse verdediging en doel man Ad Remeeus twee keer gepas seerd, waardoor Graauw min of meer op rozen kwam. Enige consternatie ontstond nog bij de tweede Zeeuws vlaamse treffer, omdat Eugène Totté opzij geduwd zou zijn, maar ander maal honoreerde arbiter Lindhout de Ouwerkerkse protesten niet. Enkele minuten na de 3-0 kwam er zelfs nog een vierde Graauwse treffer, waar mee het pleit helemaal beslecht leek. In het laatste kwartier van de wed strijd legde Ouwerkerk evenwel plot seling een ongekende produktiviteit aan de dag. Uit een pass van Bas Nee- Ie scoorde invaller Eric Bleyi 4-1 en William Remeeus bediende Eric Be- gemann voor 4-2. Remeeus en Bege- mann zetten vervolgens ook nog een aardige aanval op. die door William Remeeus werd afgerond. Voor de der de Ouwerkerkse treffer schoot Erik- Jan van Dongen nog op de paal, ter wijl Eric Bleyi in de allerlaatste mi nuut het leer nog net over het doel til de. Met enig geluk had er zelfs nog een puntendeling ingezeten, maar het geluk lachtte de ploeg niet toe: 4-3 in het voordeel van Graauw derhalve. LUXEMBURG - Het bestuur van de Luxemburgse voetbalbond is afge treden. Oorzaak was het negatieve antwoord van het merendeel van de 126 clubs op het rapport van het elf man tellende bestuur over het afgelo pen seizoen. ALKMAAR - Rik Moorman en Rag- ner Martens hebben dit weekeinde twee koppelkoersen gewonnen. Za terdag won het tweetal in Gent voor Aart van de Kruisweg en Michel Le grand. Op de baan van Alkmaar, tij dens de laatste wedstrijd van het sei zoen, was het duo zondag in een koppel-omnium Peter Stevenhaagen en Michel Cornelissen te snel af. Ron Vroom en Ab Warren werden in Alk maar derde. DREISCHOR - Tweede klasser Dreischor pakte zondagmiddag in de ontmoeting met Volharding weer eens een punt via een 1-1 gelijkspel, maar na afloop was er toch aller minst reden tot echte vreugde. De juist weer teruggekeerde spits Eric Deijst werd fiks uit de wedstrijd ge schopt en diende per ambulance te worden afgevoerd. Later keerde hij weliswaar weer thuis, maar hij zal toch enige tijd absent zijn, zoals dat al eerder het geval was met zijn aan vallende collega's Piet de Jong en Iman Wesdorp. Dreischor kreeg vroege ruggesteun, toen Piet Hoenderop uit een hoek schop Chris Tettero bereikte, waarna deze doelpuntte. Inmiddels was al duidelijk, dat de terugkeer van Eric Deijst een fikse versterking in aan vallend opzicht betekende, al zou dat voordeel later weer wegvallen. Drei schor behield in de eerste helft een licht veldoverwicht, maar moest toch toezien hoe de bezoekers vier minu ten voor het rustsignaal op gelijke hoogte kwamen. De verdediging bleef voor vermeend buitenspel staan, waarna het voor de aanvaller van de bezoekers een koud kunstje was om Hans Hoek te verschalken: 1-1. ,,Het was inderdaad geen bui tenspel. Op het moment van spelen was de Volharding-aanvaller nog ach ter onze verdedigingslijn. Het is al tijd dom om te blijven staan, zolang er niet gefloten is. maar ja. dergelijke dingen gebeuren", meende Wim Kom mer. Na rust zakte het niveau bij Dreischor einigszins, omdat de ploeg te veel ging jagen, waardoor de lijn uit het spel raakte. Tben na 25 minu ten Eric Deijst moest worden afge voerd werd het kritiek, maar we kre gen toch nog kansen. Vervanger Nico Schouwenaar schoot voorlangs en op de lat en Luc Heiboer mikte eveneens rakelings voorlangs. Kees Wesdorp kreeg nog een boeking. MONROVIA - Vrijdagochtend half zes, nauwelijks 72 uur na het oplopen van ernstige averij aan de mast, heeft Pleun van der Lugt de haven van Monrovia (Liberia) weer verlaten. De Nederlandse schipper kreeg toestem ming van de wedstrijdleiding van de zeilrace-om-de-wereld om op motor kracht terug te varen naar de plaats, waar de averij optrad. BORSSELE - Na in twee opeenvol gende thuiswedstrijden tegen respec tievelijk Wissenkerke en Duiveland een 1-0 voorsprong bij rust in de tweede helft te hebben ingeleverd, slaagde het Kerkwerfse WIK er za terdag in Borssele in om deze positie ve score wel vast te houden. „Het zijn inderdaad twee punten, maar best was het allemaal weer niet. We creë ren volop kansen, maar kunnen de zaak gewoon niet afwerken", stelde WIK-oefenmeester Kees Berrevoets na afloop. „Wanneer we dat wel had den gekund, zouden we met een veel grotere overwinning naar huis zijn gegaan". WIK kwam in de twintigste minuut op voorsprong, toen Joost Rotte op rechts doorbrak en Ad den Boer een kans bood, die niet te missen was. Den Boer hoefde het leer slechts in het doel te lopen. Met zijn actie be wees Rotte weer eens aan een sterk seizoen bezig te zijn. Tbt aan de rust kwamen er ondermeer uitstekende scoringsmogelijkheden voor Wim van der Velde en Arjan van de Ven, maar de 0-1 stand bleef gehandhaafd. „In plaats van rustig te blijven voetballen en eventueel de score uit te breiden, lieten we ons wegdrukken door een tegenstander, die nauwe lijks iets voorstelde", constateerde Kees Berrevoets. Ad den Boer en Joost Rotte lieten weer fraaie kansen liggen. In het laatste half uur kwam bij WIK Olivier den Boer in de ploeg. Zijn aanwezigheid was nodig, omdat WIK moest aantreden zonder Leen Post en Cor Berrevoets. Ook Olivier den Boer kon de marge niet vergro ten, maar Borssele was te onmachtig om de 'nul' weg te werken, waardoor toch beide punten me naar Kerkwer- ve konden. „Qua veldspel was het aanzienlijk minder dan in de twee voorgaande thuiswedstrijden, maar nu mochten we de punten wel incasse ren. Zo gaat dat nou eenmaal", besloot Berrevoets nog. De eerste helft gaf een gelijkop- gaand duel te zien al speelde het spel zich toch voornamelijk op de helft van de Renesser ploeg af. Na een kwartier viel de treffer evenwel aan de andere kant, toen aanvoerder John de Keizer na een lange solo de WIK- doelman verraste met een onver wachte inzet: 1-0. Vijf minuten later ontsnapte Renesse aan de gelijkma ker, maar in de 24e minuut was de ge lijkmaker toch een feit, toen Johnny Vermue attent reageerde bij een te zachte terugspeelbal van een van de Renesse-verdedigers. Verder kon het hoger op de ranglijst geplaatste WIK het evenwel voor rust niet brengen. In de tweede helft kwam er evenwel verandering in. In de zevende minuut scoorde Jan-Kees Noordijke de twee de WIK-ti'effer met een ferme knal vanaf de rand van het zestien meter- gebied. Doelman Leen de Waal, die zich in de eerste helft nadrukkelijk manifesteerde, kon niet meer bij de bal, daarbij gehinderd door een bles sure, waardoor hij de wedstrijd hin kelend moest uitspelen. Toch zou hij nog voorkomen, dat de WIK-zege in de dubbele cijfers zou lopen. In de ne gende minuut scoorde Eric Goud zwaard op een dieptepass van Jan- Kees Noordijke en twee minuten la ter was het andermaal raak, nu via Johnny Vermue na een aantal misgre pen in de Renesse-defensie. DAMES SENIOREN Vierde klasse D: HCGO-Olympia 0-9; Mistral-Forcial 1-5; HSD- Spijkenisse 4-1; Oudenbosch-Zundert 0-1. HEREN SENIOREN Vierde klasse F: Zundert-HCGO 5-2; Mistral-Oudenbosch 1-9; Goes- HSD 3-1; Forcial-Vlissingen 1-2. Tweede klasse F: Zwart Wit IX- Middelburg III 1-1; Push XII-HSD II 0-2. In de veertiende minuut werd de marge vier treffers. Dit keer kopte Elmar Verhage uit een hoekschop van Eric Goudzwaard in. Vervolgens duurde het tien minuten vooraleer de eindstand zou worden vastgelegd. In die periode was Leen de Waal weer terdege aanwezig. In aanvallend op zicht kon Renesse nog nauwelijks potten breken. Bij de incidentele uit braken stokte de ploeg vrijwel conti nu voor het zestien metergebied. In de 24e minuut werd de 1-6 eindstand vastgelegd, toen Eric Goudzwaard in valler Jacco Coomans bediende. Hij was amper tien seconden binnen de lijnen. In groep B5 speelden Brou wershaven en Bruse Boys met 2-2 ge lijk, terwijl Ouwerkerk met 3-6 won bij Mevo. Het duel tussen DFS en Dreischor ging niet door en koploper Duiveland poetste het doelsaldo nog wat op door met 0-21 te winnen bij hekkesluiter Bruse Boys II. Duiveland 7 12 80- 2 Bruse Boys 7 9 48-15 DFS 5 8 28- 7 Zierikzee II 5 8 20-12 Ouwerkerk 8 8 36-52 WIK 7 7 41-15 Mevo 7 6 20-28 Brouwershaven 7 6 11-31 Dreischor 7 4 12-38 Renesse 6 2 13-36 Bruse Boys II 6 0 1-74 Afdeling 4178 (vet.): Middelburg B- HSD A 3-2; Zevenbergen B-Goes A 3-4. MEISJES Afdeling 4629: HSD A-Push A5 5-3. Afdeling 4668: HSD B-Zevenbergen B 1-1. Afdeling 4714: HSD C-Vlissingen C 1-3. JONGENS Afdeling 4218: HSD A-Etten-Leur A2 0-7. Afdeling 4272: Tfempo B3-HSD B 0-15. Afdeling 4318: Goes C2-HSD C (kunstgras) 4-0. Afdeling 4362: Goes D-HSÖ D (kunstgras) 0-2. Jongens ED: Rapide ED-HSD ED 2-1. LEIDEN - Gerard Bakker, coach van Bettine Vriesekoop, is zeker an derhalve maand uitgeschakeld. De Leidenaar verstapte zich tijdens een partijtje tafeltennis dermate onge lukkig, dat hij zijn enkelbanden scheurde en een middenvoetsbeentje op twee plaatsen brak. MIDDELBURG - Derde klasser Zonnemaire heeft ook de uit wedstrijd bij Zeelandia IV in winst omgezet, waarmee de ploeg van trai ner Jaap van Huizen blijft meedraai en in de derde klasse. De ploeg heeft slechts twee verliespunten, opgelo pen door de wat ongelukkige 4-3 ne derlaag bij Renesse. Zeelandia werd door Zonnemaire met 1-4 geklopt, nadat de hoofdstedelingen aanvan kelijk met 1-0 leidden. Zonnemaire moest in Middelburg aantreden met zes vervangers voor vaste eerste elftalspelers. Hierdoor waren er weer omzettingen noodza kelijk. Doelman Wim Hanse werd laatste man en Cor Klaverkamp nam de plaats in tussen de palen. Dit tweetal was ook schuld aan de ope ningstreffer van Zeelandia in de veer tiende minuut. Hanse speelde te zacht terug, waarna Klaverkamp het nakeken kreeg: 1-0. De hekkesluiter had niet lang plezier van de voor sprong, want amper twee minuten la ter was het al weer gelijk, toen Jaap Schiettekatte van dertig meter raak knalde. In de 25e minuut kwam Zon nemaire op voorsprong, toen Wim Fonteine Rien Visser bereikte, die koppend voor 1-2 zorgde. Tbt het rust- signaal gebeurden er daarna geen noemenswaardige zaken meer. In de tweede helft zette het behoor lijke overwicht van Zonnemaire zich voort. Na een kwartier stonden de zelfde hoofdrolspelers als bij het tweede doelpunt andermaal in de kij ker voor treffer nummer drie. Een lange solo van Wim Fonteine werd simpel afgerond door Rien Visser. Nadat Piet Stouten nog op de lat had geschoten bepaalde Wim Brouwer met een lob over de keeper de eind stand op 1-4. „Gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd hadden we een dergelijk groot overwicht, dat we ons geen raad wisten met de ruimte", meldde Jaap van Huizen nog. Aan staande zondag wacht Zonnemaire een fikse kluif wanneer Zierikzee III naar Zonnemaire komt. Tegelijker tijd ontmoeten Renesse en Cortgene elkaar in de Westhoek. ZIERIKZEE - Misschien zou het voor Sparta niet eens zo gek zijn als de Rotterdamse formatie volgende week in de strijd om de UEFA-beker wordt uitgeschakeld door Borussia Mönchengladbach. Zondag verloor de ploeg van trainer Theo Vonk voor de derde maal een competitie wedstrijd na de woensdag daarvoor in Europees verband actief te zijn geweest. Feyenoord had op Spangen, voor de competitie wel de thuisba sis van Sparta, weinig moeite. Al voor rust was het duel beslist. Sören- sen, Tahamata en twee maal Eriksen scoorden voor de gasten. Leng- keek deed bij 0-1 wat terug. Na rust zakte het spelpeil. Tiktak zorgde voor 2-4 waarna Eriksen met zijn derde treffer het verschil van drie weer op het scorebord bracht. De andere Nederlandse verte genwoordiger in Europees- verband, PSV, deed het beter. In Eindhoven was het gepromoveer de VW ook niet een tegenstander van aanzien. Van der Gijp en de weer twee maal succesvolle McDo nald, waren de doelpuntenmakers voor de Eindhovenaren. De score had nog hoger uit kunnen vallen als Lokhoff in de openingsfase een strafschop had benut. Opvallend in de verdediging van PSV was het ontbreken van Huub Stevens. Zijn plaats werd ingenomen door de voort Europees voetbal ge schorste Ruud Gullit. Ajax had weer eens een leuke dag. In de Meer werd het te lieve Haarlem eenvoudig met 5-1 versla gen. De openingstreffer van De Wit werd teniet gedaan door een doelpunt van Steur. Van Basten, Silooy, zijn eerste treffer in de competitie sinds 1981, en Rijkaard zorgden voor de andere doelpun ten. In de slotfase werd Ajax ver der verjongd toen Cruyff voor De Wit de zestien-jarige Sneekes in het veld bracht. Aan de staart van de ranglijst behaalde AZ'67 een nuttige over winning op Heracles. De gasten kregen ook te maken met Kees Kist die door AZ-trainer Frits Soetekouw weer in de basis was gezet. De vroegere international kon geen moment imponeren en was bij geen van beide treffers be trokken. Dat was wel rechtsbuiten Lens. In de laatste minuut van de eerste helft stelde hij Loggie in staat de score te openen en drie minuten voor tijd maakte hij zelf aan alle onzekerheid een einde. In een armzalig duel boekte ook Go Ahead Eagles een belangrijke overwinning. Door een goed uit gespeelde aanval via voorstopper Voskamp, werd Excelsior op Kra lingen verslagen met 1-0. Bij FC Groningen lijkt de nederlaag van 1-6 tegen PSV hard aangekomen. Tbgen nieuweling NEC zette Hout man de gasten in de 26e minuut op voorsprong. Hoekman nog voor de pauze en Grim een kwartier voor het einde, bezorgden de gasten echter de tweede teleurstelling binnen acht dagen. FC Den Bosch bleef derde op de ranglijst. In Sittard werd ook For- tuna door de formatie van Rinus Israel verslagen. Steinmann, na een goed schot van Wim van der Horst, en Kaiser, na goed aange ven van andermaal Van der Horst, waren de doelpuntenmakers. Eredivisie PSV-FC VVV 3-0; AZ'67- Heracles 2-0; MVV-Roda JC 1-1; Excelsior-Go Ahead Eagles 0-1; Sparta-Feyenoord 2-5; FC Twente- FC Utrecht 2-1; Ajax-Haarlem 5-1; Fortuna S-FC Den Bosch 0-2; NEC-FC Groningen 2-1. PSV 12 10 1 1 21 40- 9 Feyenoord 12 10 1 1 21 29- 9 Den Bosch 12 7 3 2 17 25- 8 Ajax 11 7 0 4 14 37-16 Fortuna S 12 5 4 3 14 18-13 Roda JC 12 5 3 4 13 26-21 Utrecht 12 5 3 4 13 18-16 Groningen 12 5 3 4 13 17-17 GA Eagles 12 5 2 5 12 15-20 Haarlem 12 4 3 5 11 16-19 Sparta 11 3 4 4 10 13-17 MW 11 3 4 4 10 12-17 FC Twente 11 3 4 4 10 8-18 VW 12 3 2 7 8 12-26 Excelsior 12 3 1 7 7 12-20 AZ'67 12 2 3 7 7 10-22 NEC 12 2 2 8 6 11-29 Heracles 12 2 1 9 5 10-32 Eerste divisie Telstar-Heerenveen 1-1; Vitesse- De Graafschap 1-1; DS'79-SVV 1-1; RBC-NAC 0-0; Emmen-Wagenin- gen 1-0; FC Den Haag-Volendam 5-1; PEC Zwolle-Veendam 1-1; Cambuur-Eindhoven 1-2; Willem II-Helmond Sport 4-1. Den Haag 11 11 0 0 22 30-10 RKC 11 7 2 2 16 22-11 PEC Zwolle 12 7 2 3 16 24-10 Willem II 12 7 1 4 15 29-19 Telstar 11 5 4 2 14 16-11 Graafschap 12 4 6 2 14 21-17 Helm. Sport 11 b 2 4 12 23-18 SVV 12 4 4 4 12 22-22 Emmen 11 3 5 3 11 11-13 NAC 11 3 5 3 11 16-18 Veendam 11 3 4 4 10 13-14 Volendam 11 4 2 5 10 15-17 Vitesse 11 3 3 5 9 16-23 Cambuur 12 1 7 4 9 7-13 Wageningen 11 3 2 6' 8 13-21 Eindhoven 11 3 2 6 8 13-23 RBC 11 1 5 5 7 12-20 Heerenveen 12 1 4 7 6 9-18 DS'79 10 1 2 7 4 9-23 FC Den Haag eerste periodekam pioen. Alle leden van de tienjarige tennisclub Westerschouioen lieten zich bij de tennisbaan bij Slot Haamstede vereeuwigen. Op de baan bij het slot speelde de club de eerste partijtjes, nu tien jaar geleden. BURGH-HAAMSTEDE - Tennisclub Westerschou- wen uit Burgh-Haamstede liet afgelopen zaterdag het tennissen voor wat het was en stortte zich mas saal in de genoegens van het tienjarig jubileum, een feest dat van vroeg in de morgen tot laat in de nacht duurde. Tijdens het eerste gedeelte waren de leden actief bij een foto-wandel-speurtocht en na de lunch in het clubgebouw werd begonnen aan een auto speurtocht langs veel oude, historische gebouwen en boerderijen. De tocht eindigde uiteindelijk bij het Slot Haamstede waar eens de wieg van de club stond. Het feest werd 's avonds voortgezet in dorpshuis De Schutse waar voorzitter Sam Karstens de tien jaar tennis nog eens uitvoerig uit de doeken deed. Op 28 februari 1975 doken twee jongelui, Ko de Haas en Hans Goedbloed, bij Sam Karstens op. Zij kwamen met de vraag of hij mogelijkheden zag voor de oprichting van een tennisclub. Er bleek le vensvatbaarheid te zitten in dit voorstel en daar kwam nog ene Sander Silvis bij. Sindsdien is hij niet meer uit beeld geweest in het wel en wee van de club. Jan Agnes werd medebestuurslid. Er werd gespeeld op de betonbaan van Slot Haamstede met Van de Mers als trainer. Tben reeds werd begonnen om bij de gemeente te vragen naar de realisatie van een tennispark en via brieven en gesprekken werd met b en w in het najaar van 1975 een oriënterend bezoek gebracht aan een tennispark in Bakel. Op dat punt stokten de plannen even, maar met brieven aan de raadsleden werd het vuurtje weer aangewakkerd en het bestuur, aange vuld met Jan Stenger kreeg een perceeltje weiland aangewezen aan het Duinwegje voor een eventueel aan te leggen tennispark. Met zeven stem men voor en vier tegen werd dit voorstel in de raad aangenomen. Verder kwam de club evenwel niet. Een in de Zierikzeesche Nieuwsbode gepu bliceerd interview met Sander Silvis moest de zaak weer aanwakkeren. In 1978 kwamen de eerste bouwplannen op papier en op 2 september opende burgemeester H. Everwijn de twee nieuwe banen aan het Duin wegje. Tben al werd over een derde baan gesproken en deze kwam er na enige tijd ook. Voorzitter Sam Karstens besloot zijn met humor doorspekte terugblik met een paar toekomstwensen waaronder een nieuwe coating van de baan en een nieuwe bar. Andere wensen werden volgens het alfabet naar voren gebracht. Het feestprogramma werd verder met eigen krachten op formidabele wijze uitgevoerd. Mevrouw Anna Klagtmans - een niet bestaande, maar steeds in het clubblad terugkerende columniste - was voor het eerst in levende lijve te aanschouwen. Sander Silvis oogstte in deze creatie veel succes, maar ook de andere optredens waren echt niet minder. Met een nachtelijk dansje werd het feest besloten. l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7