Raad Bru stelt H. Schot aansprakelijk betaling aanleg rioleringswerk streeknieuws Bruse wethouder wil andere reserves aanspreken voor aanleg parkeerplaatsen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 28 oktober 1985 Nr. 23819 3 Openheid is licht, beslotenheid is duisternis BRUINISSE - „Weet je wat het is? 't Is gewoon poli tiek! Het is gewoon zorgen dat Schot bij de volgende ver kiezingen géén kans maakt. Net als met die motie: (van wantrouwen, red.) worden nooit de feiten genoemd. Het is het inmiddels bekende agressieve beleid van de ge meente om mij kwalijk te bejegenen ten behoeve van de pers. Ik erger me eraan dat het college dreigt een gerech telijke procedure aan te spannen tegen mij, terwijl de feiten niet in het openbaar komen". Woorden van CDA-er H. Schot, die vrijdagavond verhinderd was om de raads vergadering bij te wonen, maar wel bereid was commen taar te geven op het aldaar behandelde: twee brieven bij de ingekomen stukken, intern aan de heren H. Schot en K. Kik die voor kennisgeving dienden te worden aange nomen. De brieven als bedoeld, grépen te rug op de gedenkwaardige behande ling van het niet ondertekenen van een exploitatieovereenkomst door H. Schot, op de februarivergadering van de Bruse raad. Ter herinnering: de raad had toen anderhalf uur be sloten vergadering nodig om Schot over de streep te trekken. Wat er daar besproken werd is nooit in de open baarheid gekomen. Op de raadsver gadering van vrijdag werden flarden van het toen besprokene aangehaald. Raadsvoorzitter T. C. Hekman zei dat het hier ging om een tussenrepor- tage aan de raad. Vervolgens meldde Hekman dat Schot had verzocht dit punt achter gesloten deuren te behan delen, hetgeen alleen kan als min stens drie raadsleden daarmee ak koord gaan. Dit bleek niet het geval. Bram Bal (Lijst v.d.Velde):,,Moeten we weer anderhalf uur in besloten vergadering? Het is toch allemaal al besproken? Als Schot de grond door verkoopt, moet hij de consequenties maar dragen". Openheid C. J. van Liere (Algemeen Be lang):,,Openheid is licht, besloten heid is duisternis. Ik ben het eens met Bal, we moeten dit niet weer in beslo ten vergadering gaan behandelen" A. Slingerland (SGP) vond het stuk gewoon een mededeling van het colle ge en niet meer dan dat en stelde: ,,Als de koper betaalt is alles opge lost en anders is de gemeente aan sprakelijk". Waarover spraken zij, die negen daar in de raad? Het was een discus sie waar buitenstaanders geen touw aan konden vastknopen. Er werden twee brieven genoemd aan de heren Kik en Schot, maar niet wat er in die brieven vermeld stond. Aan het ver zoek van Schot om deze zaak in be sloten vergadering te behandelen werd in ieder geval geen gehoor gege ven: iedereen wilde openbaarheid, maar gaf die openbaarheid in feite niet, zelfs het college desgevraagd niet met de mededeling van Hekman dat er geen enkele behoefte bestond deze zaak opnieuw op te rakelen. Maar tot dusver was er in de veel ge roemde openbaarheid niets opgera keld. De enige die wèl na het behan delen openbaarheid gaf, was H. Schot, en dat siert hem. Zo kwamen we ook te weten wat er in die brieven stond, althans volgens de lezing van Schot. Weigering Om te weten wat er zich afspeelde moeten we even terug naar februari van dit jaar naar die bewuste raads vergadering in beslotenheid. De fei ten: Schot weigerde toen een exploi tatieovereenkomst te tekenen betreffende een kavel bouwgrond, de welke het zakelijk recht regelde over een aan te leggen riolering in het be treffende kavel. Niet alleen het recht, maar ook de betaling van die riole ringswerken werd daarin geregeld. De raad kreeg hem uiteindelijk zo ver dat hij in die vergadering een pa pier tekende waarin hij verklaarde te zullen betalen als er een bouwver gunning voor dat perceel zou worden verleend. Intussen heeft H. Schot het betref fende kavel doorverkocht aan K. Kik, zonder het geld voor de riole ring te hebben betaald, een bedrag van 11.758,38. Dit kwam het ge meentebestuur ter oren en Kik werd naar het gemeentehuis geroepen voor uitleg. Toen bleek, volgens het college, dat Kik niets over de voor waarden van Schot wist, dus ook niet van zins was om die 12.000,te be talen. Schot zou hebben doorver- H. Schot: ,,'t Is gewoon politiek..." kocht, zonder over de exploitatie overeenkomst te reppen. Vervolgens werd Schot op het ge meentehuis ontboden, maar kon daaraan geen gehoor geven. Hij kreeg een brief (één van de twee dus) waar in hij aansprakelijk werd gesteld voor het betalen van het geld en werd aangedrongen zijn overeenkomst met de gemeente Bruinisse na te komen, desnoods met gerechtelijke dwang, tenzij de raad anders zou besluiten. Hem werd verweten, dat hij bij de verkoop aan Kik het bedrag 12.000,—) had moeten noemen aan Kik. Met deze stelling waren de raadsleden het vrijdag dus unaniem eens: Schot moet betalen. Interne zaak Maar volgens Schot ligt de zaak heel anders, of is eigenlijk erg een voudig: er moet pas betaald worden als er een bouwvergunning wordt verleend. Dat is nog steeds niet zo, dus hoeft er in zijn optiek (nog) niet betaald te worden, niet door Schot en niet door Kik. Schot: ,,Ik heb daarop een brief geschreven aan de voorzit ter van de raad, en niet aan het colle ge. Dat maakt een groot verschil, want als voorzitter van de raad is de burgemeester bevoegd een interne zaak als deze niet in het openbaar te behandelen. Ik heb daarom 'beleefd' verzocht. Ik wilde namelijk voorko men dat de namen van Kik en Schot op deze manier besmeurd zouden worden. Maar het is weer gebeurd: in het openbaar bekladden van te goe der naam bekend staande burgers. Daar erger ik me aan, evenals aan het dreigen met gerechtelijke stappen. Ze zitten gewoon te donderjagen tegen mij". Volgens de lezing van Schot is ko per Kik bereid te betalen, omdat de exploitatieovereenkomst wel dege lijk notarieel is vastgelegd. Kik wist van die overeenkomst, maar Schot zegt géén bedragen te hebben ge noemd. Het is trouwens helemaal niet no dig volgens Schot om een 'zakelijk recht' te vestigen, want in de sloot naast de kavel (is van de gemeente) kan makkelijk die riolering gelegd worden. Volgens Schot speelt er nog iets geheel anders: een verwarring tussen actieve- en passieve grondpoli- tiek van de gemeente. Bij actieve grondpolitiek is de gemeente belast met het bouwrijp maken van bouw grond en brengt de kosten daarvoor in rekening bij de kopers van de ka vels. In dit geval hoefde de gemeente de grond niet bouwrijp te maken en voerde dus een passieve grondpoli tiek. Er zijn dus geen kosten gemaakt en dus ook niet te verhalen op de ko pers. Die riolering kan in gemeente grond worden gelegd, dus hoeft er in feite helemaal niet betaald te wor den. „Maar van dergelijke zaken heeft de raad geen verstand al dus Schot. Prijskaartje Het verschil zit 'm dus in de wijze van benaderen. Volgens het college had Schot notarieel moeten laten vastleggen dat er een prijskaartje aan de exploitatieovereenkomst vast zat, en volgens Schot is die overeen komst bij koper bekend, echter zon der prijskaartje, maar de overeen komst is getekend. Het college en dus nu ook de raad, stelt Schot aanspra kelijk voor 12.000,—, terwijl Schot vast houdt aan betaling bij bouwver gunning, zoals is vastgelegd. Salomo's wijsheid Tbt slot nog een citaat uit de Nieuwsbode van 19 februari 1985, naar aanleiding van dezelfde proble matiek: ,,Er zal Salomo's wijsheid nodig zijn om een oplossing te vinden en wellicht is iets van Job's geduld ook niet weg Niets nieuws onder de zon dus. Wie zal dat betalen BRUINISSE - De raad Bruinisse kreeg vrijdagavond de rekening gepresenteerd van de supermarktkwestie, die zo veelvuldig de raadsheren bezig hield. Niet de bouw stond nu in de aandacht (is in volle gang), ook niet de parkeerplaatsen die moeten worden aangelegd bij de supermarkt (mag van de raad), maar, zoals het zo vaak gaat: wie zal dat betalen? Het was Bram Bal (Lijst v.d.Velde) die de spijker op de kop sloeg toen hij opmerk te: „Eerst zou alle grond verkocht worden en Van Veld huizen zou zelf voor parkeerplaatsen zorgen. Nu hebben we te maken met a. minder geld voor de gemeente omdat maar een klein deel van het totaal is verkocht, en b. moe ten we zelf de parkeerplaatsen betalen. Er is niet gezegd waar dat geld 258.508,99) vandaan zal komen. Met de wijze van financieren ben ik het niet eens". de aanleg en het dekkingsplan er toch al gauw een paar maanden ver strijken. Als het voorliggend plan niet zal worden aangenomen, bete kent het dat de parkeerplaatsen niet tijdig gereed kunnen zijn zoals de raad beloofde. Consequenties Hierna kwam Bal met zijn reeds ge noemd argument, dat er nu een heel ander plan op tafel lag dan ooit de be doeling was geweest, met minder in komsten en meer uitgaven voor de ge meente dan de bedoeling is geweest. De voorzitter hield hem echter voor dat het toen om een democratisch ge nomen besluit ging, waarvan de raad nu de consequenties zal moeten dra gen. C. J. van Liere (Algemeen Be lang) zei het geheel met Bal eens de zijn: het oorspronkelijk plan van Van Veldhuizen was zijn wens en ook die van het A. B. Toen ging wethouder M. J. v. d.Vel- de zich ermee bemoeien. Zoals het collegevoorstel al meldde kon hij als enige van het college zich niet vereni gen met het gebruik van genoemde reserve. ,,In de begroting '85 zijn pri oriteiten vastgelegd. De raad heeft dat besluit genomen. Er werd twee ton uit de winst van de jachthaven gereserveerd voor 1989. Een waarde vaste reserve, onder meer bedoeld voor de afrit Havenkade en een voet pad langs de Dorpsweg. Ik vind dat die twee ton moeten blijven staan. Er is nog veel meer geld van de jachtha ven, gebruik dat dan maar voor de parkeerplaatsen.'" Hekman stelde toen dat heroverwe gen van meerjarenplanning heel nor maal is en zei te twijfelen of de reser ves van de jachthaven nog wel zo groot zijn als de wethouder wilde doen geloven. ,,Er zit nog minstens vier ton in", interrumpeerde Van de Velde. ,,U bent altijd zo goed op de hoogte en zou u dat nu niet weten? Die twee ton moeten blijven voor de Dorpsweg, of moeten er eerst dodelij ke ongelukken gebeuren? De recon structie van de Nieuwstraat is ook harder nodig dan die parkeerplaat sen. Jullie stappen hier te lichtvaar dig overheen", zo waarschuwde de zich zeer opwindende wethouder Van Liere stelde voor om het voor liggende plan alsnog uit te voeren (aanleg parkeerplaatsen) maar de fi nanciering terug te verwijzen naar de commissie financiën, maar daar wil de de raadsvoorzitter niet van weten, omdat de plannen dringend naar GS moeten. Hekman: ,,Ik stel voor dit dekkingsplan goed te keuren en daar na intern te zoeken naar een andere oplossing voor die twee ton. Het lijkt mij echt een puzzel voor financiën". De wethouder bleef als enige tegen het voorstel, de rest stemde met de meerderheid van het college mee. Waterschap Bij de ingekomen stukken hield Van Liere een pleidooi voor het voort bestaan van het Waterschap Schou- wen-Duiveland. Zoals bekend mag worden geacht zit er een dreigende concentratie van Zeeuwse water schappen in de lucht, tot twee stuks. Van Liere als hoofdingeland, weer legde in de raad de vier argumenten om tot concentratie te geraken. De onvoldoende eenheid in beleid, zoals GS stellen: er is altijd een controle mogelijk op dat beleid. De betrok kenheid van het waterschap: die is groot volgens Van Liere maar niet volgens GS. Dat de bestuurskracht te gering zou zijn wees Van Liere van de hand: er zijn zeer bekwame diensten nu. Tot slot het vermeende kleine fi nanciële draagvlak: de lasten zullen bij samenvoeging alleen maar groter worden. Van Liere: ,,Ons waterschap heeft allerhande dure investeringen ge daan de laatste jaren. We staan er wat dat betreft goed voor. Concentra tie betekent dat we als Schouwen- Duiveland zullen moeten gaan mee betalen aan andere gebieden, waar er niet geïnvesteerd werd. De argu menten van GS vind ik niet steek houdend, bovendien is een dergelijke' concentratie nog nergens in den lan de vertoond en zou Zeeland als proef konijn gaan dienen". Bram Bal: ,,We kentien de gevolgen van fuseren. Financieel komen we al tijd slechter uit de bus. Trouwens: Middelburg hoeft niet te bepalen wat hier gebeurt, dat kunnen we zelf wel". Ook de SGP en het CDA waren het roerend met Van Liere eens, waar na ook de ^orzitter zei op dat stand punt te staan. Een brief dienovereen komstig zal naar GS gaan met een af schrift voor het waterschap. OR-belasting De raad ging unaniem akkoord met de nieuwe verordening onroerend goedbelasting. Deze wordt in Bru veranderd in 6,15 (was 7,80) voor het zakelijk recht en f 4,95 (was 4,35) voor het feitelijk gebruik. Een kleine verandering met hetzelfde eindbedrag tot gevolg. Bram Bal zei er van overtuigd te zijn dat de taxatie prima verzorgd is, maar zei niet ge lukkig te zijn met het feit dat de huurders weer het gelag betalen. Van Liere was blij dat met de waardeda ling van recreatiewoningen Aquadel- ta, het niet de Bruënaars zijn die daarvoor op moeten draaien. Wel wil de hij weten of er nu wel of niet reke ning gehouden wordt bij taxatie met de totale oppervlakte van het onroe rend goed. Wat dat laatste betreft ant woordde secretaris De Groot hem dat in eerste instantie de waarde van het onroerend goed wordt bepaald in het vrije economische verkeer, maar dat daarbij ook de ligging (dus opper vlakte) van het perceel in ogen schouw wordt genomen. De raad had verder geen moeite met de verande ring van OR-belasting. Geen enkele moeite had de raad met de rest van de agenda, allen ha merstukken. Achtereenvolgens wer den vastgesteld: het voorbereidings- besluit ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Ordening; principe uit spraak tot het opnemen van de te stichten school op gereformeerde grondslag in het scholenplan; voor ziening vacature openbare basis school in verband met arbeidsduur verkorting (J. M. Jumelet-van den Hoek werd benoemd voor vier uren per week); de wijziging afvloeiings regeling personeel openbare basis school; de tweede wijziging op de hef fing en invordering van leges; de zesde wijziging heffing en invorde ring van hondenbelasting; verkoop van grond ten behoeve van de ver plaatsing weegbrug; aankoop perce len grond van de Ambachtsheerlijk heid Bruinisse; de vierde wijziging Algemene Politie Verordening; de wijziging overeenkomst van geldle ning met de Stichting Dorpshuis Bruinisse voor de realisatie van ver bouw keuken in het dorpshuis en de begrotingswijziging in verband met voorgaande besluiten. Boek Jumelet Bij de rondvraag tot slot was er een vraag van CDA-er Wiebrens, naar het boek Jumelet. Hekman kon de raadsleden alvast de datum laten no teren van de (feestelijke) overhandi ging van dit lang verbeide boek: op 27 november om half acht in het ge meentehuis zal het eerste exemplaar worden aangeboden, nog juist op tijd om als Sint Nicolaasgeschenk dienst te doen. M. J. v. d. Velde: ,,Geld genoeg van de jachthaven...." Waarmee was Bal en inclusief 'zijn' wethouder en mede fractielid het niet eens? Het college had een dek kingsplan opgesteld, waarbij twee ton uit de reserves 'reconstructie straten en pleinen' zal worden aange wend voor de parkeerplaatsen aan de Dreef-Niêuwstraat. Volgens Bal is dat niet te rechtvaardigen, omdat die twee ton ter financiering zouden die nen voor een heel ander verlanglijst je, nota bene door de raadsleden zelf opgesteld. Raadsvoorzitter T. C. Hekman er kende dat de twee ton gereserveerd werden voor openbare werken, maar in een tijd dat nog niet bekend was of er ooit een supermarkt in Bru ge bouwd zou gaan worden en zoja, hóe. Parkeerplaatsen bij de supermarkt zoals die nu aangelegd gaan worden js een must en indertijd ook door de raad vastgesteld. Het geld uit de be groting '86 halen kan niet volgens Hekman, omdat het nog maar de vraag is of deze begroting sluitend te krijgen is. Uit de begroting '85 halen is ook onmogelijk, zodat aan Bal de vraag werd voorgelegd waar hij dan die twee ton vandaan wilde halen. Gemeentesecretaris B. de Groot hield de raad nog eens voor. dat wil GS toestemming kunnen geven voor 51 ,,Ik ben dol van plezier," zei Pit. .Compleet stapel." .Waarom?" vroeg Mia. ,,Weet ik niet. Dat is het leuke." „Toe Pit, ga zitten," zei Lenie. Pit boog diep voor Ella. Ze legde de hand op haar hart. „Beminnelijke jonkvrouw, doe mjj de onuitspreke lijke eer om slechts eenmaal met mij om de tafel te dansen." Ella verwaardigde zich niet eens te antwoorden. „En als ik nu de jonkheer was met de schone naam! Zou jij je dan ten dans laten leiden?" „Och, schii toch uit, ik begrijp niet. dat je al zó vroeg in de morgen knorde Ella. „Vroeg in de morgen, zonder zor gen. Met een opgewekt gemoed jubelde Pit. „O, ben je weer in zo'n ongenietbare gilstemming," zei Ella. „Dat noemt ze ongenietbaar," klaagde Pit: „Ken je niet de veelzeg gende woorden: Wo man singt da setz dich ruhig nie- der Böse Menschen haben keine Lieder?" „Geef me de boter eens aan," ver zocht Ella strak aan Mia. „Waar blijft Dot toch?" vroeg Lenie. „Die schuimt nog in de badkamer rond," zei Pit. „Ik maak jolijt tot zij binnentreedt." „Het is maar gelukkig, dat juf op haar kamer ontbijt." vond Ella. ,.Ze zou zich anders ergeren." door CISSY VAN MARXVELDT „Mens, erger je niet .Erger ande ren zong Pit als een aria uit de opera, terwijl ze een vingerdoekje met ring als een wapen door de lucht zwaaide. „Ik geloof beslist, dat je zo idioot doet, omdat je vandaag mag leren chaufferen," berispte Ella. Pit stond midden in een bevallige pirouette stil. Ze tikte tegen haar voorhoofd. „Dat is het natuurlijk," zei ze. „Daarom ben ik zo dol van ple zier. Stom. dat ik dat niet gecombi neerd heb. Denk je dat hij mij zal ko men halen?" „Het interesseert me niets," zei El- la. „O, kon ik op u vertrouwen Gij schoonste aller vrouwen begon Pit weer. om onverwacht opnieuw over te gaan in een luidruchtig Jba for two', waarbij ze met zwaaiende ar men om de tafel danste, tegen Albert op, die met het toastrek binnen kwam. Alberts uitgestreken gezicht werd met een graad langer. Hij wan kelde even. Het toastrek wankelde. Pit greep zich vast aan zijn ellebogen, die scherp als messen waren. Ella fronste. Ook Lenie keek ontstemd. Mia schudde haar hoofd. Fris en on aangedaan kwam Dot binnen. „Hallo," riep Pit. „je bent een kwartier te laat. Ik heb ze hier aange naam bezig gehouden. Ga je vanmor gen met me rijden, Dot? Je weet, ik mag voor het eerst leren chaufferen." ZIERIKZEE Vernieling voorsorteercentrum Onbekenden, waarschijnlijk balda dige jeugd hebben in het weekeinde kans gezien vernielingen aan te bren gen in het PTT-voorsorteercentrum. Een tafel werd losgerukt, een post bus vernield, papier in afvalbakken verbrand en deurtjes ontzet. Bijeenkomst Hervormde vrouwengroep De Hervormde vrouwengroep Wees een Zegen komt dinsdag 29 oktober op verzoek van de vrijzinnige zuster vereniging samen met deze vereni ging bijeen in het bejaardencentrum De Wieken in de Hoge Molenstraat. De aanvang van deze avond is 20.00 uur. De eigen verenigingsavond (van Wees een Zegen) komt te vervallen. BURGH-HAAMSTEDE VVV-vergadering De najaarsvergadering van de VW- Burgh-Haamstede is vastgesteld op donderdag 7 november in hotel Haamstede aan de Hogezoom. Op de agenda o.a. de accommodatiegids 1985/1986 en wat bestuursmutaties wegens bedanken van P. Boer, terwijl N. Dambruin bedankt als penning meester. Aanvang 20.00 uur. HAAMSTEDE Diefstal uit woning J. J. aan de Hogezoom kreeg zondag ongenood bezoek. Via insluiping kwam men in zijn woning en nam 300,- plus een aantal cheques mee. Het gebeurde zondag tussen 12.00 en 17.00 uur. NIEUWERKERK Gedenksteen De gemeente Duiveland krijgt don derdag 7 november van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Dui- veland een herdenkingssteen met de hoogste waterstand van 1953. Deze is de eerste van een aantal, dat op ini tiatief van de vereniging op diverse plaatsen op Schouwen-Duiveland en Sint-Philipsland wordt aangebracht. De steen wordt ingemetseld in Ons Dorpshuis te Nieuwerkerk, waar F. Beekman om omstreeks 16.00 uur nog een toelichting op het idee geeft. OOSTERLAND Voorlichting alcohol en drugs De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen verwelkomde op de af deling Duiveland tijdens de jongste bijeenkomst dr. Stutterheim uit Me- liskerken als gastspreker. Dr. Stut terheim is verbonden aan het consul tatiebureau voor alcohol en drugs te Vlissingen. In die hoedanigheid sprak hij over wat het is om verslaafd te zijn, hoe men er toe komt, maar ook over de moeilijkheden om van de verslaving af te komen. Het was een leerzame en indrukwekkende bijeen komst. BRUINISSE Aanrijding Havenkade Een aanrijding met lichte materiële schade gebeurde zaterdag op de Bru se Havenkada H. G. uit Bruinisse reed vanaf de Parallelweg de Haven kade op met achter hem J. B. uit Bre da. B. zag niet dat G. van richting ver anderde en botste tegen zijn voorganger. „Ik denk er niet over," zei Dot, die ging zitten op de stoel, die Albert ge dienstig aanschoof. „Wat heb ik er aan om alleen achter in die wagen te hangen?" „Wat ga je dan doen?" „Met een boek de hei op." Dot knik te naar Pit. „Ik amuseer me wel, hoor!" „Ik heb honger als een paard." Pit keurde de ontbijttafel. „En ik heb vannacht van de jonkheer ge droomd." Albert sloot zacht de deur. „Ja heus! Hij zag er ook zó schattig uit gisteravond. Vonden jullie niet? En de roos. die hij op had, heeft hij mij gegeven." „Wanneer?" kreet Ella, tegen haar zin. „O, toen we even alleen in de hal waren." „Je hebt er natuurlijk om ge vraagd," snibde Ella. „Nee, heus niet lieve. Hij zei. dat hij me even jong en fris vond als een ro- zeknop en dat hij Pit klapte een hand voor haar mond. „Ach nee." zei ze dan, „dat mag ik niet verder ver tellen. Maar de roos ga ik drogen Drie paar verschrikte ogen keken naar Pit. Alleen Dot at onverstoor baar. „Ik kan me alleen niet begrij pen begon Lenie. „je bent hele maal niet met Robbert apart ge weest." (wordt vervolgd) Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669. 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38.70; per jaar 1 147,80; losse nummers 1 0.75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3