B. D. Schot benoemd tot erevoorzitter van C.J.V. Rajiv Gandhi ziet Delta-werken ISTA Brandweerkorpsen hadden handen vol bij oefening in Haamstede Autobedrij'f DE ZIERIKZEESCHE COURANT ft PE Bil.r Samen Verder' in nieuwe accommodatie Wie het verschil ziet verdient bij ons duizenden guldens St. Joostdijk 41 Burg. v. d. Havestraat 48 4307 AR Oosterland Dealer van Subaru, Austin Rover, Land en Range Rover DEN HAAG - Premier Rajiv Gandhi van India, die voor een kort werkbezoek in Nederland is, heeft vrijdagmiddag de Delta-werken bezocht. Vanaf het militaire vliegveld Ypenburg vloog de eerste minis ter in gezelschap van onder meer minister Smit- Kroes van Verkeer en Waterstaat met een helikopter over de Delta-werken. Het doel van dit programma onderdeel was Rajiv Gandhi een indruk te geven van de in Neder land aanwezige kennis op het ter rein van waterbouwkundige wer ken, aldus een woordvoerder van het ministerie. Tijdens de een uur durende vlucht werd bij Kinder dijk over een Nederlandse bagger- schuit met een Indische vlag ge vlogen. Deze zandzuiger, die wordt gebouwd door het scheeps bouwbedrijf IHC, is vrijwel ge reed en zal binnenkort naar India gaan. India heeft er al een van het zelfde type. Zij worden ingezet voor het reguliere onderhouds werk in de Indische havens. De baggerschepen worden aan India geleverd in samenwerking met het ministerie voor Ontwikkelingssa menwerking. Mevrouw Smit-Kroes zal van 14 tot 23 december een bezoek bren gen aan India. Ondermeer zal dan worden gesproken over het multi nationale miljardenproject om de rivier de Ganges „schoon te ve gen" en te reguleren en over het aandeel van het Nederlandse be drijfsleven. Sinds 1982 is Rijkswaterstaat door middel van onderzoek be trokken bij de aanpassing van de heilige rivier de Ganges tot vaar weg. Ook bij een ander deel van het Gangesproject, het uitdiepen van de vaargeul om de rivier ge schikt te maken voor schepen met een grotere diepgang, is Neder land betrokken. Met de opdracht is voorlopig dertig miljoen gulden gemoeid en zal circa anderhalf jaar in beslag nemen. RIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 28 OKTOBER 1985 142ste jaargang Nr. 23819 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wie een meester in zijn vak wil worden, moet zich jong oefenen. Advertentie Het doel van dit programma- Mevrouw Smit-Kroes zal van 14 Springtij. 31 oktober HET WEEKOVERZICHT Studieproject Een expositie van de leerlingen van vier havo van de RSG Professor Zeeman biedt de bezoe ker een niet onaardig beeld van Schouwen- Duiveland tussen 1885 en 1985. (Pag. 2). Andere reserves Wethouder M. J. van de Velde wil andere reser ves aanpakken voor de aanleg van de parkeer plaatsen bij de nieuw te bouwen supermarkt in Bruinisse. (Pag. 3). VV Zierikzee/Bruse Boys Een voetbalwedstrijd duurt negentig minuten. Dat wordt vaak gezegd. Zierikzee en Bruse Boys ondervonden het weer eens, maar met verschillend resultaat. (Pag. 5). TC Westerschouwen Tennisclub Westerschouwen besloot zaterdag de jubileumviering ter gelegenheid van het tienjarig bestaan. Even keerde de club terug naar de bron. (Pag. 7). ZIERIKZEE - „Dit is één van de weinige keren, dat ik me niet voel als een vis in het water tijdens een C.J.V.- vergadering". Deze woorden sprak de heer B. D. (Bart) Schot vrijdagavond tijdens een eerste officiële bijeen komst in de nieuwe accommodatie: de gerenoveerde bak- kersschool. Aanleiding voor deze bijeenkomst was het feit, dat het C.J.V. 'Samen Verder' haar stimulerende mo tor in de persoon van Bart Schot eens in het zonnetje wil de zetten en dat gebeurde met de benoeming tot erevoor zitter. De feestelijke bijeenkomst vond plaats in aanwezigheid van veel oude getrouwe C.J.V-ers en het onderling weerzien deed velen zichtbaar ple zier. „Wie is Bart Schot, wat doet hij voor het C.J.V. en wat doet het C.J.V. met hem?". Dat waren de drie vra gen, die huidig C.J.V.-voorzitter Henk Loois in zijn huldi gingstoespraak nader beantwoord de. De voorzitter bedankte eerst dege nen, die hem hadden bijgestaan met het verzamelen van enkele belang rijke gegevens omtrent Bart Schot. Loois memoreerde, dat ook in het le ven van vader B. W. Schot - ook aan wezig op deze bijeenkomst - het Christelijk jeugdwerk altijd een gro te rol had gespeeld. Spreker memo reerde betrokkenheid met de Chr. Jongemannenvereniging en hij stelde derhalve vast, dat Bart in eigen nest met het 'C.J.V.-virus' werd besmet. Motor Loois herinnerde eraan, dat Bart reeds op vijftienjarige als kamplei der met een groep jongens de West hoek in trok. „Daar zijn grote dingen uit voortgekomen", aldus Loois en hij verwees naar de voortreffelijke ac commodatie op het kamp in Renesse. Verder noemde hij zaken als het - in middels weer afgestote - schip de 'Vi ta Pugna', de eigen C. J.V.-bibliotheek, de bemoeienissen rond de totstand koming van jeugdsoos Brogum en het voorbereidend werk tot realisering van de Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland. Allemaal zaken, waarbij Bart Schot de stimulerende motor was geweest. Ook toen het C.J.V. 'Samen Verder' enkele jaren geleden door diverse oorzaken door een diep dal moest gaan, was het wederom Bart Schot, die een stimulerende actie ondernam om uit de impasse te geraken. Ten slotte noemde Loois het opknappen van de oude Bakkersschool wederom een treffend voorbeeld van hetgeen deze man binnen het C.J.V. allemaal tot stand weet te brengen. De voorzitter sprak de hoop uit, dat Schot nog lange tijd de motor achter de vereniging zal blijven en op die wijze jongeren wil blijven helpen op weg naar de volwassenheid met het accent op het geestelijke aspect. Na mens het bestuür kondigde hij aan, dat besloten was uiting van waarde ring voor de inzet van Bart Schot te geven door hem te benoemen als ere voorzitter van C.J.V. 'Samen Verder'. Overtrokken Na het opspelden van het gouden insigne, het overhandigen van een fraai boeket aan mevrouw Schot- Meeidink en het zingen van 'Lang zal hij leven', was het woord aan de ere voorzitter zelf, die zich, zoals gezegd, wat overrompeld voelde door deze hem toegezwaaide eer. „Het is alle maal een beetje overtrokken hoor", vond hij zelf: „ik heb het werk steeds gedaan uit de overtuiging dat het moest Hij wees erop, dat de tot stand gekomen zaken alleen gereali seerd konden worden door de inzet van allen. Schot ging ervan uit, dat de keuze voor Christus geen vrijblijvende keuze is, maar inhoudt dat je je ook inzet voor Christus en dus voor ande ren. Binnen het C.J.V. zag hij moge lijkheden aan jongeren door te geven wat hij vond in het Geloof. Als postuum eerbetoon noemde hij in dit verband erevoorzitter Jonker, die altijd zo'n blijmoedige uitstraling ten toon spreidde als hij over het Ge loof sprak. Schot was ervan overtuigd, dat het C.J.V. ruimte biedt aan jongeren van diverse pluimages om zich voor ande ren in te zetten als zij werkelijk voor het Geloof hebben gekozen. „Ik DE BILT - Aan hot droge weer komt een eind. Morgen en ook woensdag kan er een lokale bui vallen: in de tweede helft van de week is de buiig heid nog groter Hoged ruk gebieden, waarvan wc zo lang hebben geprofiteerd, trekken zich terug op het noordelijk dcc) van de Atlantische Oceaan en maken zo de weg vrij voor depressies, die van uit IJsland naar de Noordzee trekken. Een dergelijke depressie zal don derdag met zijn centrum boven Zuid- Scandinavië komen te liggen Daar mee komt op de Noordzee -n stevige noordwestelijke stroming op gang waardoor het droge cn rustige v eer van de laatste weken wordt ingeruild voor een wisselvallig herfstweer. Groot was de chaos, zaterdag op de Hogeweg. schaam mij het Evangelie van Jezus Christus niet", was naar zijn mening dan ook een belangrijk uitgangspunt voor het C.J.V.-werk. Oorkonde Bij de gouden insigne van het ere voorzitterschap behoorde ook nog een oorkonde en die mocht Bart in onvangst nemen uit handen van me vrouw N. Schot-Bakker. Een ludiek optreden werd vervol gens de toespraak van de heer C. Sin- ke, oud provinciaal secretaris van het C.J.V., die gedurende dertien jaar als beroepskracht bij deze organisatie betrokken was geweest. Zoals uit zijn toespraak bleek, be waarde hij nog steeds de allerbeste herinneringen aan zijn C.J.V.- bezoeken in Zierikzee, waar ten hui ze van de familie Schot een speciaal 'profetenkamertje' voor hem was ge reserveerd. Tot groot vermaak van de aanwezigen memoreerde hij ook en kele aardige voorvallen tijdens die bezoeken. De heer Sinke sprak tot slot de wens uit, dat Schot nog lang van zijn wijsheid binnen het C.J.V.-werk zal kunnen uitdelen. Mevrouw R. Geleijnse-Hartog was uit de Betuwe gekomen om tijdens deze avond ook blijk te geven van haar verbondenheid met het C.J.V. en de familie Schot. Ook zij was gedu rende vijfjaar als beroepskracht het C.J.V. verbonden. Het deed haar Huidig C.J.V.-voorzitter Henk Loóis speldt erevoorzitter Bart Schot de gouden insigne op. bijzonder veel genoegen Bart deze avond als erevoorzitter gehuldigd te zien, temeer daar zijzelf twintig jaar geleden de gouden insigne bij vader Schot had mogen opspelden. Ten slot te overhandigde zij Schot jr. een fraai boek over de Betuwe. Nog meer fruit Nog meer fruit kwam eraan te pas nadat de heer X, Haverhoek, burge meester van Kapelle, zijn herinnerin gen aan het C.J.V. 'Samen Verder' had opgehaald. Samen met Bart Schot was hij destijds jeugdleider in Zie rikzee en hij liet weten ontzettend veel van hem te hebben geleerd. Haverhoek was het met de erevoor zitter eens, dat lid zijn van het C.J.V. kleur bekennen betekent, ervoor uit komen dat je voor het Evangelie kiest. Hij memoreerde verder nog de eerste ontvangsten van buitenlandse C.J.V.-groepen. Hij kwam vervolgens met een ge schenk, dat zeker ook de aandacht vestigde op zijn gemeente Kapeile, te weten: drie kisten appels en peren van indrukwekkende afmetingen. Na een persoonlijk dankwoord van de zojuist benoemde erevoorzitter, werd het huishoudelijk gedeelte van deze avond besloten met het zingen van het C.J.V.-lied. De officiële opening van de gereno veerde oude Bakkersschool gaat, in tegenstelling tot eerdere berichten, plaatsvinden op vrijdag 22 november om 16.00 uur. Groot 'ongeluk' aan de Hogeweg HAAMSTEDE - Een in scene gezet zwaar verkeerson geval, aan de Hogeweg ter hoogte van ,,'t Zeepe", waarbij o.a. een tankauto met ammoniak, zware vrachtauto's met aanhangers en een tiental personenwagens waren betrokken, was het scenario zaterdag voor een groots op gezette hulpverlening waaraan de brandweerkorpsen van Haamstede, Renesse, Kerkwerve en van Zeelandia uit Zierikzee deelnamen. Eveneens werd hulp geboden door de Rijkspolitie, het Rode Kruis, de dienst Gemeen tewerken en takelbedrijf De Keijzer. Rond 09.00 uur had een personen auto het Bungalowpark verlaten die door een mistige voorrangskwestie werd gegrepen door een met ammoni ak geladen tankauto van Zeelandia. Op dat zelfde moment botsten een paar vrachtauto's van Transportbe drijf Rademaker op de tankauto die daardoor ging lekken, en vervolgens reed en aantal personenauto's op het stilstaande zware transport. De per sonenauto's, (sloop wagens van Lan- degent uit Haamstede) lagen deels in de sloot en deels ondersteboven op de rijweg. De inzittenden waren er slecht aan toe: drie hunner overleef den het ongeluk niet en twaalf moes ten door de brandweer uit de wrak ken bevrijd worden. De oefening beoogde allereerst hulp aan de be klemd zittende slachtoffers en daar na werd het materiaal verwijderd. De Hogeweg was voor een deel afgeslo ten. Een verbindings- commando wa gen uit Vlissingen was mede aanwe zig. Naast b. en w. waren ook de meeste raadsleden aanwezig op deze koude, natte en nevelige morgen. Nadat de slachtoffers met ambu lance's en kleinvervoer-materiaal van Gemeentewerken waren afgevoerd en de Hogeweg was vrijgemaakt werd in De Schutse nagepraat over deze grootscheepse oefening. Burgemees ter J. L. Niemantsverdriet-Leenheer dankte voor de totale inzet van ieder een. Zij wees er op dat het vervoer ge vaarlijke stoffen meer en meer ook van de gemeente Westerschouwen ge bruik gaat maken en in de nabije toe komst zal dat nog drukker gaan wor den. Daarom is deze oefening zo nuttig. Brandweercommandant J. v. Slui j- ters zei in een terugblik op de oefe ning dat in verband met de ammoni- akwolk die door een aangelegd waterscherm verdund was, allereerst alle omwonenden waren gewaar schuwd. Een heel belangrijk onder deel van de hulpverlening die voor een groot deel werd geleid door een regieploeg. In totaal werkten 75 vrij willigers en-sters mede die volgens Van Sluijters zeker geslaagd ge noemd kon worden. Vervolg pagina 4 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WA> mv Verwachting tot dinsdagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden en mogelijk een bui; minimumtemperatuur rond 3 graden; middagtemperatuur circa 10 graden. Zwakke tot matige noordwestelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 1 no vember: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30% Min.tem p.: 4 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: west 5 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.lemp.: 4 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: noordwest 6 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag. 707c Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: noordwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 29 okt. Zon op 7.29, onder 17.17 Maan op 17.30, onder 8.11 Laatste Kwartier: 5 november (20.07) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwntor 29 okt. 3.33 J5.24 9.05 21.21

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1