Mode voor winterseizoen in Brouws Tonnenmagazijn Henry Dunant voor tweede keer in de Bruse haven Gele strepen in Bru zijn fnuikend voor middenstand Het bekende merk Leden Bruse commissie welzijn denken zélf nog niet aan opheffen HOLTY'S YOUNG SHOP Vergadering verkeersadviescommissie BRUINISSE - De verkeersadviescommissie van de gemeente Bruinisse was dinsdagavond snel klaar met haar vergadering en nam het volgende voor de gemeenteraad te adviseren: de gele streep (parkeerverbod) in een groot deel van de Korte Ring mag verdwijnen en het stopverbod in de Kerkstraat kan omgezet worden in een parkeerverbod. Twee of driedelige pakken met lan ge wijde jasjes in combinatie met een strakke rok, een plooirok of een broek met bijpassende blouse wer den in allerlei combinaties getoond door de mannequins van wie Marja en Nicole de 'jonge mode' tot maat 44 toonden en Lenie, Do en Riet de da- De voorzitter van de afdeling Dui- veland, de heer A. L. Bakker, heette hen allemaal hartelijk welkom en hoopte dat ze een fijne en gezellige familie-avond zouden hebben mid dels het aangeboden programma dat het bestuur, de Welfare en enkele vrijwilligers zouden verzorgen. Het voorstellen van de gemeente Duive- land aan de gasten en hun begelei ders deed mevrouw L. de Jonge-van 't Hof middels een fraaie dia-serie. Trots vertelde ze over de vele voorzie ningen op school- en sportgebied waarin ze ook een stukje geschiede nis verweefde. Een jeugdkoor onder leiding van de heer Zuidgeest bracht enkele liede ren ten gehore, op de piano begeleid door Lex Zeedijk. Met vrolijke wijs jes die Wim Timmermans uit z'n key board toverde werd de avond voortge- mesmode die bij Marita tot en met maat 52 is te krijgen. De lengte van de rokken is deze winter weer tot op de kuit en de kleding is veelal uitge voerd in rustige donkere basiskleu- ren zoals marine, zwart en grijs die echter een modisch accentje krijgen door de felle kleuren waarmee ze zet. Alle gasten kregen een aarde werk beker met daarop het wapen van Duiveland, volgens voorzitter Bakker speciaal voor deze avond ge draaid. Iets te laat Vanwege een niet goed functione rende schottel-navigator was het Ro de Kruisschip enkele uren later in Bru dan was gepland. Motor-dokters waren tot dinsdagavond laat in de weer het euvel te repareren. Het was die avond in de Bruse haven toch druk met Rode Kruismensen met pech. Dokter Loubert van het Rode Kruis Ziekenhuis stoomde met z'n jacht ook binnen met een warm gelo pen motor. Hij lag pal achter z'n grote broer van het menslievende Rode Kruiswerk. Nog twee reizen dan zit het er weer worden gecombineerd zoals fuchsia- roze, smaragd-groen en kobald- blauw. Deze kleuren worden in effen kledingstukken met elkaar gecombi neerd, maar ook waren er dinsdag veel streep- en ruitcombinaties te zien en af en toe zelfs een kleurig bloemmotief dat onder andere ver rassend tot uiting kwam in een door op voor dit jaar. Van de winter staat er een ingrijpende verbouwing van het schip te wachten. Er komt meer privacy voor de gasten in de slaapka mers en nog enkele andere interne veranderingen. Deze verbouwing gaat ten koste van de ruimte zodat er volgend jaar enkele gasten minder per reis mee kunnen. Over het nut van zulke vakantierei zen voor langdurig zieken en gehan dicapten spraken we met iemand die drie jaar geleden door een zwaar auto-ongeluk vanaf z'n middel ver lamd is en aan de rolstoel gekluisterd is, Harry van Straten uit Oirschot, één van de gasten aan boord in Brui nisse. Hij stond midden in een bruisend leven. Een drukke baan, werkcoördi- nator in de unit-bouw, een sportman, voetballen en een leuk gezin met nog jonge kinderen. In één klap verander de dat leven in een hulpbehoevende invalide, die na een maandenlange re validatie zich tenminste nog kan ver plaatsen in z'n rolstoel en aangepaste auto. ..Als je stil blijft staan bij de ge dachte "waarom, en waarom ik" ga je er ook geestelijk nog eens onderdoor. Je valt in een enorm gat waar je zelf uit moet zien te komen. Gelukkig heb ik een fantastische vrouw en vrien den die me niet in de steek lieten Daar kreeg ik in die tijd en nu nog steeds, enorme steun van. Door mijn lichamelijke handicap ging ik me geestelijk veel meer inspannen. Ik ontwierp niet bestaande onderwer pen en ontwikkelde die ook zelf waarbij ik soms eerst hulpstukken Nicole getoonde plooirok die werd gecombineerd met een effen jasje. Bij deze combinatiemode bleken wijde witte blouses met een lage mouwinzet en soms een kolkraagje veruit favoriet te zijn. Ook een wit kraagje in combinatie met een jabot, strikje of stropdas in zwart of een fel le kleur werd veelvuldig gebruikt als accent. Het combinatie-effect, of zo als mevrouw M. Vleghels van mode huis Marita het zei „De mogelijkheid om een kledingstuk op meerdere ma nieren te gebruiken", kwam ook tot uiting in de getoonde japonnen die vaak uit deux pieces bleken te be staan waarbij de blouse over of in de rok kon worden gedragen of uiter aard met andere kledingstukken worden gecombineerd. Ook hierin werd (evenals bij de pakken) als grondstof veel zuiver scheerwol ge bruikt of polyester. De modekleuren werden gebruikt in ruiten, visgraad of pied d'coc dessin. Bij de geshowde jassen lag de nadruk op het blazer model dat, vaak uitgevoerd in zuiver scheerwol, in korte vorm voor een sportief effect zorgde, terwijl ook ve le lange jassen uitgevoerd in vis- graaddessin of effen door het blazer model geïnspireerd bleken te zijn. De schoenen van de firma Van Oe- veren die bij deze mode uitstekend bleken te combineren bestonden veel al uit pumps met een queeniehakje. Naast het zwart, grijs en petrol was ook in het schoeisel het modische cy claam en smaragd-groen terug te vin den. De lange laars keert weer terug in het modebeeld. Van Oeveren pre senteerde ze in 'cowboystijl' met klei ne hak en een schacht die teruggesla gen kan worden en in de kleuren zwart en gebroken wit. Volgens schoonheidsspecialiste Eva van Rhoon die de mannequins opmaakte, volgen de nieuwe make-up kleuren de confectiekleuren van dit seizoen, terwijl de nadruk deze win ter ook ligt op een glanzende teint met tamelijk opvallende bluses. Zij gebruikte bij het opmaken dan ook smaragd en blauwgroene oogscha duw in combinatie met de lichtere tinten goud en zalm. Het omlijnen van de ogen met blauwgroen of zwart komt weer in en voor het kleuren van nagels en lippen zijn deze winter de tinten koraal- en bourgondie-rood fa voriet. Kapper Jan Willem Capelle die in afwachting van de opening van zijn zaak in Brouwershaven de kapsels van de mannequins verzorgde, is van mening dat met een kapsel zo weinig mogelijk onnatuurlijke dingen ge daan moeten worden. Een zware per manent is voor hem dan ook 'uit". ,,Ik wil haar gebruiken zoals het van na ture is. Zonodig alleen gesteund door een heel grove permanent". Van Ca pelle vindt dat in kapsels tegenwoor dig heel veel kan. Ze worden noncha lanter en met meer volume. „Het hoeft niet allemaal zo netjes meer. We .leven in een tijd dat alles leuk is", al dus de jonge kapper die de 'bob-stijl' voorlopig nog ziet blijven. Door mid del van knippen, föhnen en het ge bruik van kleur voorzag hij de man nequins van een prima kapsel in deze stijl. op m'n gereedschap moest ontwerpen en bouwen om het te kunnen maken". Positieve ervaring Harry van Straten zag de vakantie reis aan boord van het Rode Kruis schip als een grote positieve ervaring: „Het werkt voor mij eigenlijk drieër lei. Ik ben er eens een weekje uit, weg uit de dagelijkse beslommeringen, mijn vrouw heeft een niet te onder schatten zware taak met de verzor ging van mij en daar is ze nu ook een weekje vrij van en ten derde wordt ik eigenlijk hier met m'n neus op de har de feiten gedrukt. Thuis ben je eigen lijk het middelpunt maar hier ben je één van de velen. Hier zie je dat je niet alleen staat met je handicap. Dat er mensen zijn die er stukken slechter aan toe zijn zoals de lichamelijk èn geestelijk gehandicapten". Een fijn gesprek met de man uit Oirschot die het best naar z'n zin had op de ,,J. Henry Dunant". Voor de vergadering, onder voorzit terschap van wethouder M. Meeuw- sen, was er democratisch spreek recht, waarvan een zeer gering aantal belangstellenden gebruik maakte op deze openbare aangelegenheid. De gele strepen her en der in Bru ver spreid gaven aanleiding tot discussie. Commissielid D. Kik stelde dat de strepen in verband met de verkeers veiligheid werden aangebracht, maar hij kreeg repliek van drie mid denstanders: P. Zuidgeest (garage), D. Spelt (bakker) en L. (Bert) Visch (sla ger). Spelt noemde de gele strepen 'fnuikend' voor de middenstand en vond dat de gemeente Bru geen enkel beleid voerde in deze. Hij drong ver der aan op 'de hele situatie in Bru te gaan bekijken, desnoods met deskun digen op dit gebied, om het aantal parkeerverboden tot aanvaardbare proporties terug te brengen'. Kik ant woordde hem, dat wat hem betreft al le gele strepen mogen verdwijnen, maar dan ook alle auto's uit het dorp. Twee maten Zuidgeest stelde ten aanzien van de benzinepomp van Han en Conny de Groot, dat deze pomp er illegaal staat, er zou naar zijn overtuiging geen (bouw-)vergunning voor zijn af gegeven, de verplaatsing is niet in de bedrijvencommissie aan de orde ge weest. Naar zijn smaak werd er hier 'met twee stokjes gemeten'. Meeuwsen hield hem echter voor dat de pomp er al lang was en voor verplaatsing is geen bouwvergun ning nodig. Over Zuidgeest's eigen pomp in de Nieuwstraat, zei zowel Kik als Meeuwsen, dat Zuidgeest de commissie een grote dienst zou be- Tbch wilden de drie commissiele den vooralsnog niet aan opheffen denken. W. van Kooten: „Er komt toch weieens iets uit onze vergaderin gen? Hoe denkt de raad daarover?" Voorzitter M. Meeuwsen kon wat dat betreft minus de SGP laten weten dat de overige raadsleden hebben laten doorschemeren dat de commissie wat hen betreft wel kan worden opgehe ven. „Het schijnt hier niet te leven, dat zien we vanavond weer", aldus Meeuwsen. Weinig responds Van Kooten voegde daaraan toe dat hij toch de mogelijkheid voor vereni gingen om hun wensen via de com missie te ventileren in stand wilde houden, ook al komt er weinig of geen respons. Collega-lid J. Viergever dacht aan samenvoegen van commis sies. De vrouwen-afgevaardigde me vrouw H. M. Verton (bij het laatste onderwerp binnen gekomen) zei dat nu nog alles goed gaat, maar hoe is de situatie volgend jaar. Dan zou de commissie weieens nodig kunnen zijn. L. S. Abrahamse zag ook toch nog wel wat nuttigs in de commissie en wilde die in ieder geval laten be staan tot de volgende raadsperiode. Het advies aan de gemeenteraad luidt derhalve: laat ons nog even be staan. Extra geld voor CSB Verder kwam de ontwerp wel- zijnslijst voor '86 aan de orde. Van Kooten sprak nogmaals de vraag uit wanneer het nu eindelijk eens is afge lopen met de extra uitkeringen aan de Culturele Stichting Bruinisse, die welisweaar ook met tien procent wordt gekort als alle andere Bruse verenigingen, maar toch weer méér geld krijgt wegens de aanschaf van boeken voor de bibliotheek. Secreta ris Van Oostenbrugge wees hem er op, dat de aanschaf van boeken noodza kelijk is om een volwaardig filiaal te wijzen als hij bereid was de pomp te verplaatsen naar de Margrietstraat, op dezelfde manier als de pomp in de Kerkstraat. Zuidgeest zegde toe dat niet van plan te zijn. Toen de eigenlijke vergadering be gon was met de voorgaande discussie de vergadertijd drastisch bekort. In gekomen stukken en mededelingen waren er niet en de sterk uitgedunde commissie nam snel het besluit te ad viseren het stopverbod in de Kerk straat om te zetten in een parkeerver bod, geldend voor de hele Kerk straat. Eenzelfde snel besluit viel op de gevraagde ontheffing van het par keerverbod aan de Korte Ring, waar Bert Visch om had gevraagd. Kik vond dat geen enkel bezwaar, maar Meeuwsen vond dat ook andere mid denstanders ter plekke daar dan recht op zouden hebben. Daar kon de commissie zich in vinden. Het advies luidt: opheffen gele streep voor de zijde van de Korte Ring waar ge noemde slager z'n bedrijf heeft. Daarmee zal een raadsbesluit van 1962 teniet worden gedaan: toen vond de raad dat de Korte Ring te smal was om parkeren toe te staan. De eventuele aanleg van parkeer voorzieningen in de Weststraat wer den doorgeschoven naar een volgehde vergadering wegens het ontbreken aan financiële middelen. Bij het punt 'verder voorkomende zaken' drong Kik aan op een herhaling van het 50 km-bord op de Dorpsstraat, omdat geregeld blijkt dat automobilisten komend vanaf Zijpe, pas bij Storm gaan afremmen. Nog voor de tweede koffie behoorde deze vergadering weer tot het verleden. kunnen worden van de Provinciale blibliotheek. Het bezoekersaantal van de CSB bleek dit jaar met duizend te zijn ge zakt. De commissieleden spraken (weer) de wens uit voor inwoning of samengaan met de plaatselijke VVV, waarmee alle contacten zijn verbro ken. Het inpandige visserijmuseum zou nu al concurrentie ondervinden van de EZKO-EXPO, zo stelden de le den. Viergever dacht nog een lichtpuntje te vinden door het collectie tegen ver goeding uit te lenen aan andere mu sea of tentoonstellingen. Maar bijna alle musea zijn noodlijdend en de col lectie op tentoonstellingen plaatsen kost alleen maar geld. Er wordt meer heil in gezien om heel Bruinisse te gaan promoten via een 'dagje Bru'. Vervoer gehandicapten De Stichting Vervoer Gehandicap ten kan op een gunstig subsidiead vies rekenen. Unaniem waren de drie leden het er over eens dat de gevraag de 125,— gehonoreerd moet worden. De stichting heeft tot doel om gehan dicapten in staat te stellen aan sport te doen, onder meer in het zwembad van Aquadelta waar een badlift ge plaatst zal worden. Tbt slot van de vergadering werd er geen gebruik gemaakt van de rond vraag. Bankbiljet van ƒ100,- met De Ruyter gaat verdwijnen AMSTERDAM - Het oude bankbil- jet van 100,- uit 1970 met het portret van De Ruyter gaat verdwijnen. Tbt 23 april volgend jaar kunnen de nog in omloop zijnde exemplaren worden ingewisseld bij de vestigingen van de Nederlandsche Bank, zo heeft deze bekendgemaakt. Het betreffende biljet draagt de handtekening van de toenmalige bankpresident dr. J. Zijlstra en mr. C. T. de Bijll Nachenius (secretaris van de bank). Op dit moment is het meest gangbare biljet van 100,- al de zoge naamde snip. LUXEMBURG - Minister van Landbouw ir. G. Braks acht de kans groot dat per 1 januari volgend jaar in alle EG lidstaten een verbod geldt voor het gebruik van natuurlijke zo wel als kunstmatige groeihormonen in de veehouderij. Hij zei dat dinsdag in Luxemburg. In de landbouwraad over die zaak geen besluit geno- nici: -i?r Braks vindt het een be- langriji. -ntVKkeling dat de EG- commissie besloten heeft haar voor- stellen omtrent ;.ct hormonenge bruik te zullen herzien. Advertentie nu bij Dam 15 - Zierikzee V.l.n.r.: Nicole in een blazer combinatie met blouse in visgraatmotief, Lenie met een driedelige combinatie en Do in een tweedelig pakje van zuiverscheerwol. Plattelandsvrouwen presenteerden ivintercollectie BROUWERSHAVEN - Hoewel het 'oohh en aahh' dat dinsdagavond af en toe opklonk tijdens de in het Ton nenmagazijn gepresenteerde modeshow soms niet alleen de out-fit van de modellen betrof maar ook de bijbeho rende prijzen, kwam gedurende de show ook naar voren dat de gepresenteerde kledingstukken meestal meerdere combinatiemogelijkheden bieden en vëelal van goede kwaliteit zijn. Begeleid door plattelandsvrouwenpresi dente Nel Constandse-Dorst die als lady-speakster op trad, presenteerden vijf amateur-mannequins gedurende een ruim twee uur durende show 60 modellen die afkom stig waren van modehuis Marita in Zierikzee. Het geheel kwam zeer verzorgd over doordat de firma Van Oeveren uit Zierikzee voor bijpassend schoeisel zorgde, terwijl Jan Willem Capelle die binnenkort een kapperszaak opent in Brouwershaven de kapsels van de mannequins verzorgde. De puntjes werden op de i gezet door heel mooi aangebrachte make-up door E. van Rhoon van schoonheidssalon Eva uit Brouwershaven. De avond werd bezocht door ruim negentig belangstellenden. BRUINISSE - Weinig belangstelling woensdagavond in het Bruse gemeen tehuis voor de vergadering van de adviescommissie welzijn. Liever gezegd: helemaal geen belangstelling. De hoorzitting was dan ook snel voorbij: er viel niets te 'horen', er was niemand. Er was trouwens ook weinig animo van de zijde van de commissieleden, want er moest nog tien minuten gewacht wor den voor het reglementair vereist aantal leden van drie was bereikt. Kenne lijk kon zelfs het onderwerp 'eventuele opheffing van de welzijnscommissie' geen leden of belangstellend publiek naar de overigens voortreffelijke ge meentelijke koffie lokken. Kapper Jan Willem Capelle verzorgde de kapsels van de mannequins. Afdeling Duiveland verzorgde programma BRUINISSE - Voor de tweede keer dit jaar meerde het imposante hospitaalschip van het Rode Kruis, de ,,J. Henry Dunant", af in de Bruse haven. Knap binnenge loodst door kapitein H. Joosten. Aan boord een 70-tal langdurig zieken en invaliden waarvoor deze 34ste reis van het schip dit jaar vaak een onvergetelijk hoogtepunt in hun bestaan vormt. Aan boord worden ze geïnfor meerd over de bezienswaardigheden waar ze langs varen door de twee gastvrouwen G. Rijnsburger en W. Metz, in de Bruse haven werd het programma geheel verzorgd door de Rode Kruis afdeling Duiveland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4