Bouw Lange St. Janstraat mag niet achter rooilijn Lange Jan strekt de benen C.F.O. Schouwen/Oost huldigde jubilarissen met bondsiiisigne ISTA DE ZIERIKZEESCHE COURANT Autobedrijf WA> IWI PE Bitr ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Jeugdsoos Brogum Informatiecentrum De financiën van jeugdsoos Brogum baart het De Koninklijke Zeelandia bv nam woensdag college van b en w zorgen. Het vraagt zich af een informatie-onderzoekcentrum in gebruik. Modeshow Wereldkampioen De plattelandsvrouwen presenteerden tijdens Anatoli Gantwarg werd het afgelopen weekein- een twee uur durende show de wintercollectie de voor de vierde keer wereldkampioen scha- of continuering van subsidie nog verantwoord Tevens werd het 50-jarig jubileum van het in het Tonnenmagazijn in Brouwershaven, ken. In de zestiende ronde overkwam hem is. (Pag. 2). smeermiddel Carlo gevierd. (Pag 3). (Pag. 4). desondanks ook een misser. (Pag. 13). DONDERDAG 24 OKTOBER 1985 142ste jaargang Nr. 23817 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Nauwkeurigheid is de lievelingszuster der eerlijkheid. G. Simmons Wie het verschil ziet verdient bij ons duizenden guldens St. Joostdijk 41 Burg. v. d. Havestraat 48 4307 AR Oosterland Dealer van Subaru, Austin Rover, Land en Range Rover Raad akkoord met verkoop grond ZIERIKZEE - Ondanks alle pogingen daartoe, heeft Monumentenzorg geen toestemming kunnen verlenen de bouw van negen woningen aan de Lange St. Janstraat door Woningbouwvereniging Beter Wonen enkele meters achter de rooilijn te realiseren. Dat bleek maandag avond bij het nemen van het unanieme raadsbesluit tot verkoop van de benodigde grond aan 'Beter Wonen'. moeten, lang bij de brug moeten wachten ten behoeve van vakantie houdende watersportliefhebbers. De PvdA-fractie stelde zich bij monde van de heer H. Asma wat sceptisch op tegenover de motie. De woordvoerder wees op het feit, dat de lijnbussen een ongehinderde Vervolg pagina 2 WD-fractievoorzitter J. J. Geleijn- se sloot zich bij die woorden aan. Hij had zich duidelijk gestoord aan het door Monumentenzorg aangedragen alternatief: de huidige tuinmuur la ten staan en de woningen daar dan maar achter bouwen. Ook de heer W. F. Sprengelmeijer (RU) zei de woorden van mevrouw Bij de Vaate van harte te kunnen on derstrepen. Hij vond het jammer, dat de rooilijn gehandhaafd dient te blij ven en dat het woongenot voor enkele bewoners daardoor inderdaad zal verminderen. Ander geluid Tijdens de C.F.O.-ledenvergadering werden drie jubilarissen gehuldigd wegens hun veertigjarig lidmaatschap. Op de foto v.l.n.r. bondspenningmeester K. Kruithof met de jubilarissen C. Bin, J. Bil en C. L. van Iwaarden. Teel aandacht voor actuele zaken Advertentie PHILIPS MATCHLINE KLEUREN T.V. DEZE WEEK SCHERP GEPRIJSD waardig jaar waarin Nederland weer in vrijheid aan de opbouw kon gaan werken. De vakbeweging kreeg, vol- Vervolg pagina 5 Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Mevrouw M. A. Bij de Vaate- Rozendaal (CDA) memoreerde dat al- Ie mogelijke pogingen werden ge daan om de woningen enkele meters achter de rooilijn gebouwd te krij gen. Tevergeefs zo bleek. Onterecht, vond de CDA-woordvoerster en ze verwees naar de bouw in 't Vrije, waar zoiets wel mogelijk bleek. Ze sprak haar spijt uit over de mislukte pogingen en stelde vast, dat het woongenot voor een aantal bewoners in de Lange St. Janstraat een stuk minder zal worden. ZIERIKZEE - Een feestelijk hoogtepunt tijdens de al gemene ledenvergadering van de Chr. Federatie voor Overheidspersoneel (C.F.O.) afdeling Schouwen/Oost dinsdagavond in de bovenzaal van de Gereformeerde Kerk te Zierikzee, vormde de huldiging van drie leden, die gedurende veertig jaar lid zijn van deze bond, te we ten de heren: J. Bil, C. Bin en C. L. van Iwaarden. Dinsdagmiddag 29 oktober wordt in het Zierikzeese stadhuis officieel af scheid genomen van de gemeenteboden S. van der Heide (l) en J. de Masier. Na het officiële gedeelte zal vanaf 16.00 uur een receptie in de Vierschaar wor den gegeven. Allen kregen de gouden bondsin- signe met lauwertak opgespeld door bondspenningmeester K. Kruit- hof.Zilveren jubilaris de heer J. P. Willemse kon niet aanwezig zijn tij dens deze vergadering. Hij zal de gouden bondsinsigne thuisbezorgd krijgen. ZIERIKZEE - Een uiterst nauwkeurige klus trok woensdagavond op het Zierikzeese Havenplein bijzonder veel be kijks. Medewerkers van Bouwbedrijf Boogert bv uit Oosterland brachten een enorme kraan in gereedheid. Het 27 meter hoge gevaarte met een arm van dertig meter, bevestigd op een rijdend onderstel diende geplaatst te worden voor de Rabobank, die momenteel een grootse verbouwing ondergaat. Het gevaarte met een ballastgewicht van 15.500 kg diende eerst ter plaatse gemonteerd te worden. Vervolgens ging de arm - bevestigd via eerl enkele kabel - de hoogte in, waarna het uiterst windgevoelige gevaarte metertje voor metertje naar zijn tijdelijke plaats van be stemming werd gereden om daar te worden opgeblokt. Via de kraan worden de komende weken de bouwmaterialen over het bankgebouw getransporteerd om daar verwerkt te worden in een nieuw te bouwen gedeelte. Na de klus slaakten de werklieden een gemeende zucht van verlichting. Afdelingsvoorzitter de heer H. Bouwman richtte zich tot alle drie de jubilarissen persoonlijk. Zo memo reerde hij dat jubilaris Bil destijds een 'waterschapsman' was, die had gewerkt aan de zeewering, de dijken en zelfs in de sloten. Bouwman om schreef Bin als 'een steunpilaar voor de bond', die ook trouw de vergade ringen bezocht. Bouwer Ook de heer Bin werd aangeduid als 'bouwer van de vakbeweging', die met zijn veertig jaar lidmaatschap een rots in de branding vormt voor de huidige C.F.O. De jubilaris had, vol gens Bouwman, steeds gezorgd voor licht en warmte niet alleen in zijn functie bij de PZEM, maar zeker ook voor de bond. Ten aanzien van de derde jubilaris, de heer Van Iwaarden stelde de voor zitter vast, dat hij zich altijd met hoofd en pen en tegenwoordig met de computer had ingespannen in zijn functie bij de belastingdienst. Bij het vieren van zijn zilveren jubileum bleek er destijds iets niet te kloppen, maar van het veertigjarig lidmaat schap thans van Van Iwaarden kon men, volgens Bouwman geheel zeker zijn. Hij wenste alle jubilarissen nog vele jaren in goede gezondheid toe. Nadat bondspenningmeester Kruithof hen de gouden bondsinsig- nes had opgespeld stond ook hij even stil bij het belang van een trouw lid maatschap. Hij achtte een veertigja rig lidmaatschap zeker iets om even bij stil te staan. Betrokkenen waren lid geworden in 1945, een gedenk- Verwachting tot vrijdagavond: Zonnig en schraal Heldere nacht en minimumtempe ratuur rond 3 graden; overdag zonnig en middagtemperatuur omstreeks 12 graden. Matige oostenwind, kracht 4, aan de kust af en toe krachtig, 6. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 28 okt.: Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidoost 4 Zondag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuidoost 3 Maandag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 25 okt. Zon op 7.22, onder 17.25 Maan op 16.44, onder 3.26 Volle Maan: 28 oktober (17.38) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 25 okt. 1.09 13.15 6.49 19.14 Springtij: 31 oktober HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het hogedrukgebied, dat al dagen lang het weer in ons land be paalt, verandert slechts weinig van plaats. De kerndruk in Oost-Duits la nd wordt iets lager, maar morgen is deze nog wel boven 1035 millibar Boven de Noordelijke Noordzee is een tweede kern aanwezig, die lang zaam naar Zuid-Scandinavië trekt. Naar ons land wordt met een matige, hoofdzakelijk oostenwind zeer droge lucht aangevoerd. Alleen in de hogere niveaus trekken wat cirrusvelden over. Het blijft morgen grotendeels zonnig met een middagtemperatuur van ongeveer 12 graden. In de heldere nacht kan, net als in de afgelopen nachten, hier en daar vorst aan de grond voorkomen. Een ander geluid in dit opzicht kwam van de PvdA-fractie bij monde van mevrouw M. A. De Jong-van Loo. Zij memoreerde, dat Zierikzee steeds met graagte gebruik maakt van de mogelijkheden die een beschermd stadsgezicht biedt. Zij vond dat dan ook de consequenties gedragen moe ten worden als dat op een klein stuk je nou eens een keer minder prettig uitpakt. De vergelijking, die me- .vrouw Bij de Vaate had getrokken met 't Vrije noemde zij onterecht, om dat het daar een veel minder gevoeli ge zóne van het beschermd stadsge zicht betreft. Raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester kon dat laatste volle dig onderschrijven. Persoonlijk zei hij toch verheugd te zijn, dat er in de ze straat weer herbouwd gaat wor den, hoewel dat voor sommige men sen wellicht wat minder prettig is. Hij meende echter, dat dit in de prak tijk wellicht nog wel zal meevallen. Ten aanzien van het door Monumen tenzorg aangedragen alternatief was de voorzitter het met de heer Geleijn- se eens, dat dit een absurde oplossing was. Bij de behandeling van de ingeko men stukken liet R.U.- fractievoorzitter Sprengelmeijer we ten, dat de motie van de PvdA afde ling Noord-Beveland, Wissenkerke hem uit het hart was gegrepen. Het betrof een verzoek om toekenning van hogere prioriteit aan het wegver keer dan aan de recreatievaart bij de Zandkreekdam. De R.U.- woordvoerder wees erop, dat de wachtproblemen zich eveneens voor doen bij de brug in Bruinisse. Spren gelmeijer had moeite met het feit, dat daar mensen, die om hun dagelijks brood te verdienen, het eiland af

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1