i Herenploeg Mevo '80 start goed maar moet eer toch afgetekend aan promotieklasser MVC laten Ruim negenhonderd deelnemers Nationale Zwemvierdaagse in baden Zierikzee en Bruinisse NIEUWSBODE Demonstratie acrogymnastiek en tumbling bij Zebra Techniek de boot in TTV Scaldina Recreatieve volleybal competitie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 24 oktober 1985 Nr. 23817 11 gelijkmakende punt te realiseren. Onder leiding van nieuwkomer Bert Compayen werd geprobeerd de set met succes af te wikkelen, maar de produktie van punten stokte dusda nig nadrukkelijk, dat MVC het initia tief kon behouden en redelijk gemak kelijk met 11-15 winnend kon afsluiten. Dat betekende de genade klap voor Mevo '80. MVC liep in de vierde en laatste set snel weg naar 0-5, een marge die niet meer te over bruggen zou zijn. Wel ging bij 0-5 en 1-6 de opslagbeurt in totaal zeventien keer op en neer, Mevo '80 slaagde er niet in te scoren. Met de regelmaat van de klok bouwde MVC de voor sprong vervolgens uit naar 3-15, waarmee de Maassluise equipe zich bij de laatste vier van het districtsbe kertoernooi speelde. ,,Het voor ons nieuwe 1-2-3-systeem loopt nog niet, zoals het moet. Bij dat systeem is het de bedoeling dat er aan de zijkant snelle mensen opkomen. Dat loopt nog niet geolied. Het is ook nog niet zeker, dat we dit systeem blijven spe len. We zullen het zeker niet ten koste van alles handhaven", meende Peter Daver. GOES - De Zeeuws-Brabantse Turnkring organiseert op vrijdag 1 november om half acht 's avonds in het sportcentrum in Goes een de monstratie acrogymnastiek en tum- blingspringen. Deze demonstraties worden verzorgd door een Bulgaarse groep acrogymnasten en een Belgi sche groep tumblingspringers. Acrogymnastiek is in Nederland nog vrij onbekend. Deze vorm van gymnastiek heeft in andere landen echter al een fantastische ontwikke ling achter de rug. De groep Bulgaar se acrogymnasten, die in Goes de monstreert, is van absolute wereld klasse. Ook de groep tumblingsprin gers uit België heeft op dit gebied een grote faam. Een en ander is daarom dan ook meer dan het bekijken waard. ZIERIKZEE - In onze editie van dinsdag 22 oktober ging de techniek lelijk de boot in op onze sportpagina. Twee items vloeiden ineen, hetgeen nooit de bedoeling geweest kan zijn. Het verslag van de bekervol leybalwedstrijd Mevo '80 ën een impressie van de Nationale Zwemvierdaagse werden beide voor de-helfL op genomen. Re den te over om beide verhalen vandaag in de goede context te herplaatsen. Sportredactie ZIERIKZEE - Het eerste team van tafeltennisvereniging Scaldina de buteerde in de najaarscompetitie van het vorige seizoen in de tweede klas van de Zeeuwse tafeltennisgebeuren. Het debuut leverde de ploeg weinig succes op. De ploeg degradeerde on middellijk weer, maar doordat er on verwacht toch nog een plaats over bleef in de tweede klas ging de degradatie alsnog niet door en kreeg Scaldina dus een kans om het er be ter van af te brengen. Daar lijkt niet veel van terecht te komen. Na vier ronden bezet de ploeg andermaal puntloos de laatste plaats. Het eerste team van Scaldina be staat deze competitie uit Ton ten Ho ve, Michel Holm en debutant Cor van der Wekken. In de eerste helft van de competitie moet Scaldina het nog op nemen tegen Sint Laurens. De equipe van Sint Laurens gaat met de maxi male winst van acht punten aan de leiding in de tweede klasse B, waarin de stand er als volgt uitziet: Sint Lau rens 4-8; Middelburg Zuid VIII 4-6; Big Smash II 4-4; Goese Polder II 4-3; Arnemuiden III 4-3; Scaldina 4-0. Het tweede seniorenteam, bestaan de uit Cor Smalheer, Ad de Graaf en Jan Kik, doet het in de derde klas verrassend goed. De ploeg deelt met Arnemuiden IV en Kerkwerve de koppositie. De drie ploegen verspeel den alle twee punten. Ook Yerseke Iï doet nog mee met drie verliespunten. Vanavond - donderdag - speelt het tweede Scaldina-team de return te gen Arnemuiden IV. Het eerste duel werd door de Walcherse ploeg met 6-4 gewonnen. De stand ziet er als volgt uit: Scaldina II 4-6; Arnemuiden IV 4-6; Kerkwerve 4-6; Yerseke II4-5; Ka- pelle II 4-1; Middelburg Zuid XII 4-0. Het derde Scaldina-team doet het in de vierde klasse B niet onaardig. De stand ziet er na vier ronden als volgt uit: Kapelle III 4-7; Scaldina III 4-5; Sint Laurens IV 4-5; Oudelande IV 4-5; Wilno III 4-2; Middelburg Zuid XV 4-0. Het eerste jeugdteam staat er in de derde klasse rooskleurig voor. De ploeg, bestaande uit Reitse van der Wekken, Ralph van Dijk, Hans Bran- denbarg en coach Ad de Graaf won beide duels, waarvoor werd aangetre den en deelt de koppositie met Mid delburg Zuid V. De stand is als volgt: Scaldina 2-4; Middelburg Zuid V 2-4; Effect IV 4-4; Zand IV 3-2; Westerzicht 3-0. Het tweede team, dat begeleid wordt door Michel Holm en dat be staat uit Paul de Graaf, Mario van Po- pering en Danny Pantekoek boekte in het derde duel een afgetekende 10-0 overwinning tegen Zand V, het geen de derde zege in successie bete kende. Scaldina III won de thuis wedstrijd tegen Middelburg Zuid VII met 6-4. Jorg Bleyenbergh was de gro te man met drie winstpartijen. Ro nald Lampert scoorde twee punten en Marco Hanse bleef met lege handen. Via een zege in het dubbelspel werd de 6-4 zege gecompleteerd. Scaldina III heeft twee punten minder dan het tweede team, omdat het onderlinge treffen door team twee met 10-0 werd gewonnen. De stand is als volgt: Scal dina II 3-6; Scaldina III 3-4; Middel burg Zuid VII 4-4; Zand V 3-2; Kerk werve 3-0. Scaldina IV verloor de uitwedstrijd tegen Slagvast II met 8-2, maar desal niettemin moet de ploeg zich tevre den stellen met een vierde plaats. De stand is nu: Kapelle 4-8; Slagvast II 3-4; Kerkwerve II3-4; Scaldina IV 4-3; Big Smash 4-2; Big Smash III 4-1. ZIERIKZEE - In poule A van de re creatieve volleybalcompetitie wer den twee wedstrijden afgewerkt. Het Kerkwerfse WIK klopte de ploeg van De Zeeuwse Stromen met de maxi male score van 3-0. Het duel tussen Peestekers en Reisbureau Van Oeve- ren ging beter gelijkop, maar uitein delijk trok Peestekers met 2-1 aan het langste eind. In poule B werden eveneens twee wedstrijden afgewerkt. DFS moest het loodje leggen tegen het derde team van Mevo '80: 1-2. De ploeg van de ZWN rekende af met het tweede team van het Zweedse Rode Kruiszie- kenhuis: 3-0. In poule C klopte VC Lob de formatie van Integratie met 2-1, terwijl de PTT-ploeg aan het langste eind trok tegen Zeelandia II. In de E-poule verraste de formatie van de Zierikzeese Brandweer de equipe van Schouwenoord met 2-1. PTT II won met 2-1 van PJZ. In de hoogste damespoule rekende de Mevo '80-ploeg gedecideerd af met het Burgh-Haamsteedse DFS. De Zie rikzeese formatie won met 3-0. Renes- se klopte de ploeg van Brouw met 2-1 en het tweede team van WIK verloor met dezelfde cijfers van het tweede team van het Zweedse Rode Kruiszie- kenhuis. In de tweede damespoule won het tweede team van DFS met 3-0 van Brouw III, terwijl het DZS- team met 0-3 het onderspit moest del ven tegen VCZ II. In de jeugdpoule werd opnieuw slechts een wedstrijd gespeeld. Het eerste team van Kwiek rekende met 3-0 af met het derde team van de Bruse vereniging. Moment uit de bekerwedstrijd tussen Mevo'80 en het Maassluise MVC. De Zierikzeese ploeg leed na de gewonnen eer ste set een kansloze 1-3 nederlaag. Bert Compayen retourneert een smash. ZIERIKZEE - De herenploeg van volleybalvereniging Mevo '80 uit Zierik- zee had in de kwartfinales om de districtsvolleybalbeker anderhalve set uit zicht op een positief resultaat. Toen stortte de met te weinig zelfvertrouwen spelende ploeg dusdanig in, dat het niet eens geweldig spelende MVC uit Maassluis alsnog vrij eenvoudig met 1-3 aan het langste eind kon trekken. Hiermee is het bekergebeuren voor de ploeg van coach Hans Boot achter de rug en kan de ploeg zich gaan toeleggen op de competitie, waarin de formatie inmiddels ook het openingsduel verloor. „Deze nederlaag is vooral terug te voeren op een psychische kwestie", meende Peter Daver, de oefenmeester van de Zierikzeese vereniging. „Or ganisatorisch presteerde de ploeg erg matig, waardoor MVC alle gelegen heid kreeg om korte metten te maken met de eventuele gekoesterde winst plannen van Mevo '80. Mogelijk speelde de triest verloren competitie wedstrijd bij Alexandria '66 nog een rol in de zwakke prestatie van de Me vo '80-ploeg. De fikse afstraffing was blijkbaar nog niet verwerkt. We zul len de komende dagen keihard moe ten werken aan een opvijzeling van het zelfvertrouwen, dat ogenschijn lijk een flinke knauw kreeg. Of dat voor de eerste thuiswedstrijd van ko mende zaterdag lukt moeten we nog bezien, maar het zou eigenlijk wel moeten. We hebben onderling af gesproken, dat we ons hoe dan ook moeten herstellen. De competitie be gint voor ons zaterdag pas in sporthal „Onderdak". Setwinst Mevo '80 begon tegen promotieklas ser MVC hoopgevend. In de eerste set ging de strijd goed gelijkop met steeds een lichte voorsprong voor de Zierikzeese ploeg. Met 15-13 werd de set winnend afgesloten en waar schijnlijk meenden diverse enthou siaste aanhangers van de sinds kort in het lichtblauw spelende ploeg, dat er een nieuwe verrassing zat aan te komen. Die verwachting werd mogelijk nog versterkt, toen Mevo '80 in de tweede set snel uitliep naar 7-1. Die stand werd evenwel het breekpunt van de wedstrijd. MVC ging wat ge concentreerder spelen en toen de Zuidhollanders bij 8-8 naastzij kwa men, was de onzekerheid reeds in een niet geringe mate in de ploeg geslo pen. Een time-out van coach Hans Boot had geen enkel rendement, want de punten bleven louter komen van de bezoekende equipe. Bij 9-12 nam Boot de tweede time-out op, maar luttele seconden later was het pleit reeds beslecht en kon de strijd opnieuw beginnen: 9-15 en 1-1 in sets. Even leek het erop, alsof de ploeg zich bij het begin van de derde set herstelde. Tot 4-4 werd MVC gevolgd, maar toen ging het weer fout. Welis waar kon bij voortduring de opslag worden heroverd, maar het grote ver schil was, dat MVC consequent een of meerdere punten scoorde, terwijl dat bij Mevo '80 niet wilde lukken. Tbch bleef er voortdurend hoop, omdat MVC ook geen moment het ni veau van een promotieklasser kon halen. Mevo '80 kwam bij 9-10 zelfs weer in het spoor, maar de ploeg slaagde er niet in om het belangrijke Ter omlijsting van de Zierikzeese Zwemvierdaagse verscheen het grote springkussen weer in de sporthal. geënt hoeft te worden, zorgen veel zwembaden voor de nodige randge- beurtenissen om daarmee extra pu bliciteit te krijgen voor het nationale recreatieve zwemgebeuren. Deze pu bliciteit moet weer zorgdragen voor een grotere aantrekkingskracht, waardoor het aantal deelnemers zo mogelijk groter wordt. In de aan het Zierikzeese zwembad grenzende sporthal werd daarom het enorme luchtkussen weer terugge haald nadat deze attractie een paar seizoenen niet werd toegevoegd. Mo gelijk heeft deze extra attractie voor een belangrijk deel bijgedragen tot de lichte toename aan deelnemers, ze ker in de jeugdige categorie. Verder verschenen in de hal van de sportac commodatie enkele stands van zusterverenigingen, die zich in een te rechte attentie mochten verheugen. In Bruinisse zorgde de organisatie voor een aardige afsluiter via een op treden van de Rozenburgse Reddings brigade. Leden van de brigade lieten zien hoe de inzittenden van een te wa ter geraakte auto van een mogelijke verdrinkingsdood gered kunnen wor den. Thl van belangstellenden sloe gen de leerzame demonstratie gade. Na vijftien jaar Nationale Zwem vierdaagse kan gezegd worden, dat bijna in elk Nederlands gezin wel ie mand heeft deelgenomen aan deze opmerkelijke activiteit. In totaal kwamen er in die jaren drie miljoen deelnemers naar de zwembaden. Waarschijnlijk is in de meeste huizen in Nederland wel een bronzen, zilve ren of gouden medaille aanwezig. Grote namen gingen voor in het wa ter. Wat te denken van enthousiaste zwemmers als Johnny Thrzan' Weismuller, Paus Paulus en Mao Tse Tung. Mao kreeg vele Chinezen de JangTse-Kiang in, onder het motto: 'Bewegen is gezond, zwemmen moet!'. Zelf gaf hij het voorbeeld, maar hij kwam nooit op het idee daar een jaar lijkse Nationale Chinese Zwemvier daagse van te maken. Waarschijnlijk dacht hij, dat regelmatig zwemmen, eigenlijk veel belangrijker is, dan een keer per jaar mee te doen aan een Zwemvierdaagse. Zwemmen is van belang voor de gezondheid, dat lieten vele beroemdheden op deze aardbo dem reeds zien Mevrouw Smit-van Leeuwen (70) en Franky Bruens (6) trekken het laatste baantje van hun Zwemvierdaagse. Ter afsluiting van de Zwemvierdaagse in het Bruse zwembad 't Aquarium werd een demonstratie Auto te watergegeven door de Rozenburgse Red dingsbrigade. ZIERIKZEE/BRUINIS- SE - In zwembad Onderdak in Zierikzee en zwembad 't Aquarium in Bruinisse werd tijdens de herfstva kantie de jaarlijkse Natio nale Zwemvierdaagse afge werkt. In het Zierikzeese bad werd de vierdaagse iets beter bezocht dan het vorig jaar, terwijl er in Bruinisse een relatief gro te teruggang te constateren viel. Met een totaal van 731 zwemmers en zwemsters mocht zwembad Onder dak in Zierikzee weliswaar een lichte stijging ten opzichte van het vorig jaar constateren, de vurige wens dat de tiende Zierikzeese editie van de Nationale Zwemvierdaagse mogelijk duizend deelnemers zo krijgen werd belangena niet vervuld. Het quan tum van 731 zwemmers en zwemsters werd voor zestig procent gevormd door jeugd tot en met zestien jaar. De overigen waren deze leeftijdsgrens te boven. De jongste deelnemers hadden de leeftijd van vijf jaar, terwijl als oudste deelneemster mevrouw Smit- van Leeuwen zeventig lentes telde. Aan de tiende Zierikzeese editie na men twintig zwemmers en zwemsters ook voor de tiende keer deel, hetgeen hen een gouden medaille met het cij fer tien opleverde. Ook de oudste zwemster bereikte deze mijlpaal. Al le zwemmers en zwemsters vanaf elf jaar dienden per dag 500 meter te zwemmen om de befaamde Zwemvierdaagse-medaille in het be zit te krijgen, dan wel op te laten waarderen. Alle jongeren tot en met tien jaar moesten de halve afstand af leggen. In Bruinisse kwamen 170 zwem mers en zwemsters zich melden om deze vereiste afstanden te zwemmen. Dit aantal betekende een terugloop van zeventig ten opzichte van een jaar eerder. De jongste deelneemster was in Bruinisse de vijfjarige Christa van Kooten, terwijl mevrouw Van de Berg met haar 64 levensjaren de oudste deelneemster was. Aangesto ken door het Zwemvierdaagse-virus, waartegen hij of zij beslist niet in- Badmeester Theo den Engelsman overhandigt mevrouw Smit-van leeuwen de medaille behorend bij haar tiende vol tooiing van de Zwemvierdaagse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 11