Herenploeg Mevo '80 start goed maar moet eer toch afgetekend aan promotieklasser MVC laten Catherine Butler met Roef naar Zeeuwse titel veelzijdigheid NIEUWSBODE Handbalsters Delta Sport in tweede helft ruim voorbij Ouwerkerk: 7-13 Hoofdmacht BC Zierikzee krijgt in vijfde ronde fiks klop van Meteoor: 1-7 V Recreatieve badminton- competitie van start Programma zaalvoetbal Onderdak Uitslagen zaalvoetbal Krayestein Zang en Kleur scoort goed in Arnemuiden 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 22 oktober 1985 Nr. 23816 7 Moment uit de bekerwedstrijd tussen Mevo'80 en het Maassluise MVC. De Zierikzeese ploeg leed na de gewonnen eer ste set een kansloze 1-3 nederlaag. Bert Compayen retourneert een smash. ZIERIKZEE - De herenploeg van volleybalvereniging Mevo '80 uit Zierik zee had in de kwartfinales om de districtsvolleybalbeker anderhalve set uit zicht op een positief resultaat. Toen stortte de met te weinig zelfvertrouwen spelende ploeg dusdanig in, dat het niet eens geweldig spelende MVC uit Maassluis alsnog vrij eenvoudig met 1-3 aan het langste eind kon trekken. Hiermee is het bekergebeuren voor de ploeg van coach Hans Boot achter de rug en kan de ploeg zich gaan toeleggen op de competitie, waarin de formatie inmiddels ook het openingsduel verloor. ,,Deze nederlaag is vooral terug te voeren op een psychische kwestie", meende Peter Daver, de oefenmeester van de Zierikzeese vereniging. Or ganisatorisch presteerde de ploeg erg matig, waardoor MVC alle gelegen heid kreeg om korte metten te maken met de eventuele gekoesterde winst plannen van Mevo '80. Mogelijk speelde de triest verloren competitie wedstrijd bij Alexandria '66 nog een rol in de zwakke prestatie van de Me vo '80-ploeg. De fikse afstraffing was blijkbaar nog niet verwerkt. We zul len de komende dagen keihard moe ten werken aan een opvijzeling van het zelfvertrouwen, dat ogenschijn lijk een flinke knauw kreeg. Of dat voor de eerste thuiswedstrijd van ko mende zaterdag lukt moeten we nog bezien, maar het zou eigenlijk wel moeten. We hebben onderling af gesproken, dat we ons hoe dan ook moeten herstellen. De competitie be gint voor ons zaterdag pas in sporthal Onderdak". Setwinst Mevo '80 begon tegen promotieklas ser MVC hoopgevend. In de eerste set ging dé strijd goed gelijkop met steeds een lichte voorsprong voor de Zierikzeese ploeg. Met 15-13 werd de set winnend afgesloten en waar schijnlijk meenden diverse enthou siaste aanhangers van de sinds kort in het lichtblauw spelende ploeg, dat er een nieuwe verrassing zat aan te komen. Die verwachting werd mogelijk nog versterkt, toen Mevo '80 in de tweede set snel uitliep naar 7-1. Die stand werd evenwel het breekpunt van de wedstrijd. MVC ging wat ge concentreerder spelen en toen de Zuidhollanders bij 8-8 naastzij kwa men, was de onzekerheid reeds in een niet geringe mate in de ploeg geslo pen. Een time-out van coach Hans Boot had geen enkel rendement, want de punten bleven louter komen van de bezoekende equipe. Bij 9-12 nam Boot de tweede time-out op, maar luttele seconden later was het pleit reeds beslecht en kon de strijd opnieuw beginnen: 9-15 en 1-1 in sets. Even leek het erop, alsof de ploeg zich bij het begin van de derde set herstelde. Tot 4-4 werd MVC gevolgd, maar toen ging het weer fout. Welis waar kon bij voortduring de opslag worden heroverd, maar het grote ver schil was, dat MVC consequent een of meerdere punten scoorde, terwijl dat bij Mevo '80 niet wilde lukken. In de aan het Zierikzeese zwembad grenzende sporthal werd daarom het enorme luchtkussen weer terugge haald nadat deze attractie een paar seizoenen niet werd toegevoegd. Mo gelijk heeft deze extra attractie voor een belangrijk deel bijgedragen tot de lichte toename aan deelnemers, ze ker in de jeugdige categorie. Verder verschenen in de hal van de sportac commodatie enkele stands van zusterverenigingen, die zich in een te rechte attentie mochten verheugen. In Bruinisse zorgde de organisatie voor een aardige afsluiter via een op treden van de Rozenburgse Reddings brigade. Leden van de brigade lieten zien hoe de inzittenden van een te wa ter geraakte auto van een mogelijke verdrinkingsdood gered kunnen wor den. Tal van belangstellenden sloe gen de leerzame demonstratie gade. ARNEMUIDEN - Uiterst verrassend is de Burgh-Haamsteedse ama zone Catherine Butler het afgelopen weekeinde met de pony Roef Zeeuws kampioene veelzijdigheid geworden. Het kampioenschap werd afgewerkt op recreatieterrein De Piet bij Arnemuiden. Tot de definitie ve deelname van Catherine Butler werd pas een paar uur voor de wed strijd besloten. De combinatie toonde zich niet alleen de beste Zeeuwse in de L-klasse, maar troefde ook de beste Zuidhollandse en Noordbrabantse combina tie af, waardoor Catherine Butler in het bezit kwam van de ereprijs - een schitterend hoofdstel. Gecombineerd Zuidhollands/Noordbrabants kampioene werd Yvonne van der Berg met Brownie van Jan Willem Fri- so. Behalve Catherine Butler, die voor de LR en PC Noord-Beveland rijdt, boekte de Kortgeense club nog meer succes, doordat Sandy den Exter met Sapai kampioene werd in de Z-klasse bij de pony's. Aan de wedstrijd in Arnemuiden namen 120 combinaties van dertig verenigingen deel. Een wedstrijd veelzijdigheid bestaat uit vier onder delen: dressuur, een wegparcours, crossen en springen. Aanvankelijk zou Erica Butler op Roef starten in de Z-klasse, hetgeen de ontbinding van de combinatie zou betekenen. De amazone moest evenwel op het laatste moment wegens ziekte verstek laten gaan. Aangezien inmiddels zus Catherine Butler al een startkaart had op Roef werd alsnog besloten haar de veelzijdigheidsproef te laten afleggen, hetgeen wel een fikse gok betekende, omdat de Westenschouwse nog nooit met Roef sprong. Catherine Butler en Roef scoorden op het eerste onderdeel, de dres- suurproef, 131punten. Tot dezelfde score kwamen ook Carolien de Feyter en Holyday. Omgerekend betekende het dressuurresultaat 68'/j strafpunten. De Westenschouwse amazone scoorde vervolgens geen strafpunten meer in de cross «n bij het springen, dit in tegenstelling tot Carolien de Feyter, die vc naar optreden in de cross-country tien straf punten incasseert Z; <.akte daarmee naar de vierde plaats. Yvonne van den Berg klom met haar pony Brownie naar de tweede plaats. De overwinning van Catherine Butler en Roef kwam evenwel niet meer in gevaar. ZIERIKZEE - De jaarlijkse recrea tieve badmintoncompetitie is de af gelopen dagen weer in alle hevigheid losgebarsten. Inmiddels werden in de diverse klassen reeds enkele wed strijden gespeeld. In de eerste klasse gaan Torpedo uit Brouwershaven en DFS uit Burgh-Haamstede met de maximale buit van vier punten uit de twee gespeelde duels aan de lei ding. Dreischor heeft ook vier pun ten, maar dan uit drie duels. Noord- gouwe en Zierikzee 10 zijn na respectievelijk twee en drie ontmoe tingen nog zonder punten. Het Brouwse Torpedo won in het eerste optreden met 5-3 van Zierikzee 9 en overklaste vervolgens team tien van Zierikzee met de maximale 8-0 score. DFS klopte in de openingsron de Dreischor met 5-3 en stapte vervol gens met 7-1 voorbij Netovertnet uit Bruinisse. Dreischor maakte na de nederlaag tegen DFS geen fout meer. Eerst werd Zierikzee 10 met 7-1 weg gespeeld en vervolgens moest ook Noordgouwe met deze score haar meerdere erkennen. De ontmoeting tussen Zierikzee 10 en 11 werd door team elf met 3-5 gewonnen. Netovert net klopte Noordgouwe met 7-1 en Zierikzee 9 was met 7-1 te sterk voor Zierikzee 11. Door deze resultaten is de stand in de eerste klas als volgt: Torpedo DFS Dreischor Zierikzee 9 Netovertnet Zierikzee 11 Noordgouwe Zierikzee 10 Na vijftien jaar Nationale Zwem- vierdaagse kan gezegd worden, dat bijna in elk Nederlands gezin wel ie mand heeft deelgenomen aan deze opmerkelijke activiteit. In totaal kwamen er in die jaren drie miljoen deelnemers naar de zwembaden. Waarschijnlijk is in de meeste huizen in Nederland wel een bronzen, zilve ren of gouden medaille aanwezig. Grote namen gingen voor in het wa ter. Wat te denken van enthousiaste zwemmers als Johnny 'Thrzan' Weismuller, Paus Paulus en Mao Tse Tung. Mao kreeg vele Chinezen de Jang-'Re-Kiang in, onder het motto: 'Bewegen is gezond, zwemmen moet!'. Zelf gaf hij het voorbeeld, maar hij kwam nooit op het idee daar een jaar lijkse Nationale Chinese Zwemvier- daagse van te maken. Waarschijnlijk dacht hij, dat regelmatig zwemmen eigenlijk veel belangrijker is, dan een keer per jaar mee te doen aan een Zwemvierdaagse. Zwemmen is van belang voor de gezondheid, dat lieten vele beroemdheden op deze aardbo dem reeds zien ZIERIKZEE - In de Zierikzeese sporthal Onderdak worden morgen - woensdag 23 oktober - weer zes wed strijden afgewerkt in de zaalvoetbal competitie. In elk der drie klassen worden drie wedstrijden gespeeld. Het programma wordt geopend met twee wedstrijden uit de eerste klas. Om zeven uur treedt Toren Boys aan tegen 't Visslop. Het eerste onder linge treffen leverde een 5-4 overwin ning op voor Tbren Boys. Beide ploe gen hebben de punten hard nodig met het oog op lijfsbehoud in de eerste klas. Om tien over half acht speelt nog regerend kampioen Bruse Boys tegen De Steeg. Om tien voor half negen ontmoet Orilla de ploeg van Zeelandia II. Het is pas de vierde wedstrijd voor de Re- nesser debutant, die overigens als enige van alle 27 deelnemende ploe gen nog niet een punt verspeelde. Om negen uur wordt de tweede derde klaswedstrijd gespeeld. De tweede teams van Stella Boys en Skol Boys spelen dan tegen elkaar. De avond wordt besloten met twee wedstrijden uit de tweede klas. Om tien over half tien ontmoet Bijmake laardij de formatie van Zeelandia en om tien voor half elf staat de ontmoe ting tussen Dreischor en Country Club II op het programma. BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de derde avond van het recreatieve zaalvoetbalgebeuren in sporthal Krayestein in Burgh-Haamstede .verden in beide klassen weer drie wedstrijden afgewerkt. In de hoogste klasse verspeelde titelverdediger Transparent verrassend een punt te gen Jonker: 2-2. De ploeg van De Wig boekte een goede 4-0 overwinning op het tweede team van Krayestein en Krayestein I had het redelijk moeilijk met Dijk man, maar won uiteindelijk toch met 3-1. In de tweede klasse haalde de in nieuwe tenues spelende formatie van Drukkerij Lakenman Ochtman een ruime 8-0 overwinning op de formatie van HostelJerie uit Schuddebeurs. Graanhalm/Janse bleef ook op het rechte spoor al was de 2-1 winst tegen de Veteranen van Brouwershaven uiterst nipt. Het Zierikzeese Scaldis klopte de ploeg van Braber afgete kend met 6-2, In de tweede klas is DFS 2 flink uit de startblokken gegaan. De Burgh- Haamsteedse ploeg won de drie ont moetingen die werden afgewerkt stuk voor stuk. Eerst werd het eigen derde team met 6-0 teruggewezen, vervolgens kreeg Dreischor 2 met 5-1 klop en ook Duiveland trok aan het kortste eind: 4-2. Het Bruse Netovert net 2 won twee van de drie gespeelde ontmoetingen. Tbrpedo 2 verloor met 4-2 van de Bruse equipe en Zierikzee 12 trok met 5-1 aan het kortste eind. De ontmoeting tegen ZSC ging voor de Bruse ploeg met 4-2 verloren. De ontmoeting tussen Zierikzee 12 en ZSC leverde een 6-0 overwinning op voor de Zierikzeese ploeg en Duive land won ook met 6-0, maar dan met DFS 3 als slachtoffer. In de tweede klas ziet de stand er als volgt uit: 3 3 0 0 15- DFS 2 Netovertnet 2 Duiveland Zierikzee 12 ZSC Torpedo 2 Dreischor 2 DFS 3 In de derde klas werden nog slechts zes ontmoetingen gespeeld. Drei schor 3 en 4 kwamen nog niet binnen de lijnen. Ook in deze klas gaat voor alsnog een DFS-team aan de leiding. DFS 4 won met 6-0 van het eigen vijf de team, terwijl de ontmoeting tegen ZSC 3 met 4-2 werd gewonnen. Zierik zee 14 en ZSC 2 verspeelden beide een punt door tegen elkaar 3-3 overeen te komen. Zierikzee 14 won met 6-0 van team dertien van deze vereniging, terwijl ZSC 2 tegen ZSC 3 met 6-0 aan het langste eind trok. Ook de ontmoe ting tussen ZSC 3 en DFS 5 eindigde in 3-3. De stand is nu als volgt in de derde klas: DFS 4 Zierikzee 14 ZSC 2 DFS 5 ZSC 3 Dreischor 3 Dreischor 4 Zierikzee 13 2 2 0 0 2 110 2 110 2 0 11 3 0 12 0 0 0 0 0 0 0 0 10 0 1 10- 2 4 9-3 3 9-3 3 3- 9 1 5-13 1 0-0 0 0-0 0 0-6 0 ZIERIKZEE - In de eerste helft van de handbal-ontmoeting tussen de da mesteams van Ouwerkerk en Delta Sport, die werd afgewerkt in sporthal On derdak in Zierikzee, zag het er nog helemaal niet naar uit, dat de blauwwitte equipe een grote overwinning zou behalen. Delta Sport leidde weliswaar met 4-5, maar de Ouwerkerkse ploeg had nog geenszins de schijn gewekt zich zo maar te willen laten kloppen. In de eerste tien minuten van het tweede be drijf werd evenwel de basis gelegd voor de uiteindelijke 7-13 overwinning. 2 2 0 0 13- 3 4 2 2 0 0 12- 4 4 3 2 0 1 17- 7 4 2 1 0 1 10- 6 2 2 10 1 8-8 2 2 10 1 6-10 2 2 0 0 2 2-14 0 3 0 0 3 4-20 0 Ouwerkerk kwam in de eerste tien minuten van de wedstrijd zelfs twee keer op voorsprong. Door Silvia Bax werd het in de zesde minuut 1-0 en na dat Alida Nieborg de gelijkmaker voorbij keepster Diana Bakker had geplaatst tekende Petra Bax voor 2-1 in Ouwerkerks voordeel. Even later zorgde Alida Nieborg evenwel voor de gelijkmaker en in de dertiende en negentiende minuut tekende Petra Pronk voor 2-3 en 2-4. Ouwerkerk wenst evenwel nog niet te capituleren en via opnieuw Silvia en Petra Bax werd Delta Sport weer achterhaald. Opvallend was overigens, dat het sco rende werk bij Ouwerkerk vrijwel uitsluitend van de zussen Bax moest komen. Diana Bakker, die toch ook regelmatig pleegt te scoren kwam nu nauwelijks in de afwerking aan bod. Kort voor het rustsignaal kwam Del ta Sport nog op voorsprong, Jolanda Simmers werd door Adrie Harinck vastgehouden. Alida Nieborg zorgde voor haar derde treffer vanaf zeven meter: 4-5, waarmee ook het rustsig naal werd bereikt. De genadeklap viel voor Ouwer kerk in de openingsfase van de twee de helft. In amper tien minuten bouwde Delta Sport met vijf treffers de marge aanzienlijk uit. Nadat een doelpunt van Petra Merle was afge keurd scoorde Alida Nieborg weer twee keer, gevolgd door een treffer van Odet Simmers op aangeven van Alida Nieborg. Een toegekende straf- worp betekende het zesde doelpunt voor de topscoorster en het negende voor Delta Sport. Overigens werden Ouwerkerk in die openingsfase twee strafworpen onthouden, hetgeen toch voor een ander verloop had kunnen zorgen, al moet gezegd dat Delta Sport door de grotere routine in de breedte ook iets meer kracht in huis had. Nadat Sandra van Oosterhout voor 4-10 had gezorgd kwam Ouwerkerk weer wat meer in de wedstrijd, het geen resulteerde in treffers van Sil via en Petra Bax, maar in de slotmi nuten herstelde Delta Sport toch weer de marge. Petra Pronk en Jolan da Simmers tekenden voor 6-11 en 6-12 en nadat Petra Bax de zevende Ouwerkerkse treffer achter haar naam had laten plaatsen legde Petra Merle de eindstand vast op 7-13. Met name de tweede helft was aardig om te zien, al liet Ouwerkerk zich in deze periode wel erg gemakkelijk slacht offeren. In de jeugdklassen werden slechts weinig wedstrijden gespeeld. In klas se A won DFS 7 van het zesde Burgh- Haamsteedse team en ZSC 4 trok te gen Dreischor 5 met 3-5 aan het langste eind. In klasse B won ZSC 5 met 8-0 van DFS 9. Dreischor 6 klopte Zierikzee 15 met 6-2. SEOEL - Jong Oranje-dames heeft maandag tijdens de wereldtitelstrijd met 14-22 van Jong Noorwegen verlo ren. Bij de rust stond de nationale ploeg al met 5-10 achter. Eerder had favoriet Sovjetunie Nederland al ver slagen. De Russinnen wonnen voor groep C nu met 28-19 van Roemenië. BONN - Franz Beckenbauer, de Westduitse bondscoach, heeft Stefan Reuter toegevoegd aan zijn selectie, die volgende week enkele dagen in trainingskamp gaat voor de wed strijd tegen T^jechoslowakije. De 18- jarige verdediger speelt bij FC Nurn- berg. RIO DE JANEIRO - Het voetbalsei zoen is voorlopig voorbij voor de naar Brazilië teruggekeerde Zico. De 32-jarige middenvelder, sinds kort onder contract bij Flamengo, heeft een twee uur durende knie-operatie ondergaan. PARIJS - Eline Coene bezet de vijf. tiende plaats in het Grand- Prixklassement. De Nederlandse badmintonster heeft 455 punten. De lijst wordt aangevoerd door de Britse Htlcn Troke. Erica van Dijck is 24e met 235 punten. Bij de heren leidt Morten Frost uit Denemarken. DEN HAAG - De Innovator, het schip van Dirk Nauta, bezette zon dagmiddag de derde plaats in de Whitbread-race. In haar eigen klasse C bezet het schip dezelfde klassering. In het klassement naar handicap leidt het Franse jacht Esprit voor het Finse schip Fazer. De twee boten be zetten dezelfde plaats in de klasse van Nauta. Petra Merle (links) en Jolanda Simmers wachten af hoe de bal zich gedraagt om tot een spelhervatting te komen in de wedstrijd tegen Ouwerkerk, die Delta Sport met 7-13 won. ZIERIKZEE - De badmintonhoofdmacht van Zierikzee staat na vier over winningen weer met acht benen op de grond. Het kwartet kreeg in de Zierik zeese sporthal Onderdak met 1-7 om de oren van het sterke Meteoor uit Helle- voetsluis. Het was overigens wel een ingecalculeerde nederlaag. De Zierikzee-spelers kwamen over de gehele linie, hoewel het bij de heren wel meeviel, tekort. Het hoeft na deze wedstrijd geen betoog, dat Meteoor aan het eind van de competitie zeker en vast gaat promoveren naar de derde klas van het landelijk badmintongebeuren. Na de enkelspelen stond Zierikzee reeds op een 0-4 achterstand, hetgeen de ploeg geruime tijd niet meer ge wend was. René Schimmelpennink trof een zeer sterke opponent. Hij bracht het tot een zeer aanvaardbare score, al was een nederlaag onaf wendbaar. De eerste set ging met 11-15 verloren en in de tweede set bracht de Zierikzee-speler het tot twaalf punten. Remco Vuijk verloor in twee sets van voormalig Zierikzee- speler Ger den Reyer. Het tweetal speelde in een zeer hoog tempo, waar uit Den Reyer als winnaar naar voren kwam: 11-15, 11-15. Ook de dames konden de stand niet recht trekken. Corry Keizer had geen vat op het spel van haar tegen standster, die de A-status heeft. De BC Zierikzee-voorzitster verloor met 1-11, 3-11. Sacha Vuijk scoorde meer punten in haar partij. Zij trof een B- speelster en verloor ook in twee sets: 5-11, 6-11. Remco Vuijk en René Schimmelpennink slaagden erin om de eer te redden door het herendub belspel te winnen. Zij hadden voor hun eerreddende zege wel drie sets nodig. De eerste set leverde een 15-4 overwinning op, de tweede ging na verlenging verloren met 16-17 en in de derde werd weer afgetekend gewon nen: 15-6. Corry Keizer en Sacha Vuijk kon den niet op tegen hun tegen- SAO PAULO - Na de eerste twee ronden van het toernooi om de we reldkampioenschappen bridge, heeft Isreal in de open klasse de leiding met 38 punten, voor Argentinië, dat drie punten minder heeft. Bij de da mes is de tweede ploeg van de Ver enigde Staten eerste met 50 punten, twintig meer dan Argentinië. standsters. In twee sets moesten zij een dikke nederlaag incasseren: 5-15, 6-15. Ook beide gemengddubbelspe- len gingen naar Meteoor. Corry Kei zer en Remco Vuijk verloren de eerste set ruimschoots met 2-15. In de twee de set ging het iets beter, maar zij kwamen er toch nauwelijks aan te pas: 9-15. Sacha Vuijk en René Schim melpennink haalden meer punten binnen, maar zij moesten het punt toch prijsgeven: 9-15, 11-15. Hiermee werd de 1-7 eindstand een feit. Er is nu een competitie-stop van twee we ken vanwege de Zeeuwse districts kampioenschappen en een jeugdtoer- nooi. Op 9 november komt Wings uit Middelburg in sporthal Ohderdak op bezoek. ARNEMUIDEN - Tijdens de inter nationale tentoonstelling van vogel vereniging 'Zanglust' in Arnemui den boekten inzenders van vogelver eniging 'Zang en Kleur' uit Zierikzee opmerkelijke resultaten. In totaal werden 1600 vogels inge zonden. 'Zang en Kleur' oogstte vier kampioenen. N. van Burg werd kam pioen stamkanaries, C. J. Everaers werd kampioen bij de postuurkana ries, A. P. Bevelander pakte de titel bij de parkieten en H. W. de Jong werd jeugdkampioen bij de kanaries. A. P. Bevelander behaalde ook nog twee eerste prijzen bij de parkieten en tweede prijzen waren er voor G. Collignon, H. de Jong, N. van Burg, A. P. Bevelander en mevrouw Den Boer-Jakobsen (twee keer). V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7