n Optreden Nederlands Kamerkoor in Lutherse Kerk Anti-discriminatiewet maakt contouren van totalitaire staat zichtbaar Vergadering Oranjevereniging van Nieuwerkerk Zaterdag 26 oktober GS willen 17.500 gulden extra voor muziek en dans Nabestellen van foto's 6 Woensdag 23 oktober Nederland 1 09.30 uur Nieuws voor doven en. slechthorenden 09.35 uur Engels Basisonderwijs klas: 6, afl. 1. 10.00 uur Nieuws uit de natuur,afl. 3. 10.30 uur Lief en leed, afl. 2. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.30 uur Vara's Filmclub, met: Gil en Julie, Belgische tekenfilmserie. Goudvissen, kinderserie. Teddy Han goor, Poolse poppenserie. Knobbel en zijn vrienden, tekenfilmserie. Afl. 11: De ontdekkingsreis. 14.55 uur Pippi Langkous, Zweedse kinderserie. Afl.: Pippi zet een uit stapje op touw. Pippi, Annika en Tbmmy ontdekken een geheimzinni ge grot, waar ze allerlei vreemde ge luiden horen... 15.20 uur Op Weg, Duitse tv-serie. Afl. 4: Boeven onder elkaar. Willers en een paar collega-chauffeurs wor den in Anatolië door een gemaskerde bende overvallen en beroofd. Het hoofd van de bende bleek op de hoog te te zijn van de geheime geldberg- plaats van Willers, dat zet hem aan het denken... 16.10 uur Zo jong als je je voelt, En gelse komische serie. Afl.: Oost-west - thuis best! Eigen haard is goud waard vinden de Fields, totdat de belasting aanslag in de bus glijdt.... 16.35 uur Sportlaan 80. De beste American Footballwedstrijd van de National Football League in Ameri ka. 17.05 uur Vara's Clipparade, weke lijks clipprogramma gepresenteerd door Adeline van Lier. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Büch, programma over boe ken gepresenteerd door Boudewijn Büch. 18.25 uur Engels voor Gevorderden (Follow Through), les 2 (herh.). 18.55 uur De Fabeltjeskrant 19.00 uur De Snorkels, tekenfilmse rie. Afl.: Schandalen met vandalen en De verrader verraden. 19.23 uur Zeg 'ns AAA, samenvatting van de belangrijkste gebeurtenissen van het afgelopen seizoen uit deze ko mische serie. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Natuur is overal, zeggen ze. Een uitzending van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten. 20.33 uur Rotterdam. Afl. 1: Rinus. Een Rotterdammer plaats een bom in het stadsvernieuwingskantoor. De reacties van de ambtenaren van volkshuisvesting blijven niet uit. 21.00 uur Pisa. Een iets langer pro gramma van Henk Spaan en Harry Vermeegen. 21.25 uur Rotterdam. Afl. 2: Turkse video. Een illegale gastarbeider heeft problemen, zijn dochter is bevriend met een Surinamer en zelf is hij ver vult van heimwee. Videobanden vol oude Turkse verhalen doen hem de werkelijkheid vergeten. 21.55 uur Achter het nieuws, actuali teitenrubriek. 22.30 uur De Konsumentenman. Frits Bom met informatie voor de consument. 23.20 uur Rotterdam. Afl. 3: Het won der van Rotterdam. Een oude sympa thieke sloper haalt uit oude sloop- panden alle bruikbare dingen en drijft daar handel mee. Op een dag vindt hij een oude spiegel en een brief.... 23.50 uur Simon Carmiggelt vertelt uit eigen werk zijn verhaal „Vader" uit de bundel „Mag 't een ietsje meer zijn?". 00.05 uur Journaal Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur VPRO's Weide Wereld. Met o.m.: Punky Brewster, kinderserie. Afl. 4: Punky's eigen kamer. 15.56 uur Blikskaters!, kinderpro gramma. 16.12 uur Lange Jaap. Afl. 4: Meneer Beek gaat even een krant kopen. 16.31 uur Theo en Thea, kinderpro gramma. 16.42 uur Verhalen van de zwarte kraai. Afl. 2: Het meisje en het groe ne monster. 16.53 uur Kleuterclips. Met Meester Warhoofd, animatiefilm. Afl. 2. Wie redt Joppe? Deel 4: De brievenbus. Wil kwak kwak. Vanmiddag: De dok ter. De babysitter. Afl. 4: Een bal voor de olifanten. 17.40 uur TEMA: Gebruik en mis bruik geneesmiddelen. 18.10 uur Trekking Staatsloterij 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Uitzending van de G.P.V. 19.22 uur Van Gewest tot Gewest. Met vanavond o.a. (onder voorbehoud) de volgende onderwerpen: De lokatie; De scheppers van de Peel; Broere- kerk: de ruïne blijft staan; Boekje open over Drentse Havezaten. 20.20 uur Nederland C. Cultureel ma gazine. 21.30 uur Beeldspraak: Sublieme mo- nenten, programma met en over geïmproviseerde muziek van J. Bern- lef en Kees Hin. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag Vandaag 23.30 uur Studio Sport 23.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.30 uur De trofee van de TV, cursus over het basketbalspel in veertien wekelijkse lessen met een interscho- lenwedstrijd om de Trofee van de TV. Les 7: Wilrijk-Eeklo (meisjes). 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. Afl. 70. (herh.). 18.05 uur Zeppelin, informatief kin dermagazine. Presentatie: Rafaël Troch. 18.30 uur Kapitein Zeppos, Vlaamse jeugdserie. Afl. 13: Pokken. Met: Sen- ne Rouffaer, Raymond Bossaerts, Vera Veroft, e.a. (herh.) (ondertiteld via teletekst pag. 199). 19.10 uur Uitzending door derden: Programma van de Katholieke Om roep. 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht 19.45 uur Journaal 20.10 uur Kijk uit! Verkeerstips. Van daag: Leren autorijden op een tele- oefenterrein. 20.15 uur Namen noemen, spelpro- gramma waarbij twee' panels samen gesteld uit bekende personen via kryptische omschrijvingen eigenna men raden. Presentatie: Kurt van Eeghem. 21.00 uur Leven met borstkanker. De diagnose, eerste en inleidend pro- gramma van een reeks over borstkan ker. De volgende thema's komen aan bod: De symbolische en emotionele betekenis van vrouwenborsten in on ze samenleving; Angst die alarmsig nalen doet ontkennen; Borstzelfon- derzoek: Wanneer en hoe doe je het, wat voel je in een gezonde borst, wel ke afwijkingen kun je ontdekken?; Symptomen; Problemen van de diagnose-stelling; Wat betekent het te horen dat je borstkanker hebt? Pre sentatie: Paula Semer. 21.45 uur Eiland. Maandelijks maga zine over kunst. Interviews met o.a.: Jo Crépalin, Belgische architect en Jean-Claude Galotta, Frans danser- chréograaf. Presentatie: Johan Thie- lemans. 22.50 uur Nationale Loterij, Paarde koersen, Journaal en Coda: Soms, op dagen van volmaakt en zeer scherp licht van Fernando Pessoa uit Ge dichten. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-serie. Afl. 24. Met Peter Philips, Alexander Fowlerr, e.a. John gaat solliciteren bij de onderneming van David. Angela loopt van huis weg.... 19.25 uur Tijdrover. Zwartje, de post duif, vijfde van tien programma's over duivenmelken. 19.40 uur Mededelingen en programma-overzicht 19.46 uur Journaal en programma overzicht 20.10 uur Videomatch, videospelletje met Marleen Gordts. 20.20 uur De engel van de verdelging (El Angel Exterminador), Mexicaan se speelfilm uit 1962. Met Silvia Pi nal, Enrique Rambal en Jose Bavie- ra. Regie: Luis Bunuel. (Orginele versie met Nederlandse ondertite ling). De gasten van de Nobiles vallen na het diner ten prooi aan een vreem de ervaring. Het ontbreekt hen name lijk totaal aan de wil om de woonka mer te verlaten. De buitenwereld kan hen niet bereiken. 21.50 uur Concert: Festival van Vlaanderen vanuit de St. Michiels kerk in Leuven. Filharmonische Or kest van Vlaanderen. Symfonie no. 9 in C gr.t., D 944 (grosse), Schubert. Donderdag 24 oktober Nederland 1 09.00 uur Herfst, herfst, afl. 3. 09.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 10.00 uur Het tel- en taalverhaal, afl. 5. 10.30 uur Telebord, een cursus voor friestaligen. Afl. 3. 11.30 uur Hier en Nu voor de scholen, afl. 3. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Mag ik 's met je praten? Fei- ke ter Velde ontvangt kinderarts en psychologe mevr. E. Beerman-de Roos. 16.00 uur Datari. Amerikaanse serie. Afl.: Het welpenavontuur. Judy en Clarence vinden drie leeuwenwelpjes en nemen ze mee naar huis. De moe der van de welpj es is door stropers in een kooi gestopt. Zij worden door Hedley betrapt. 16.45 uur EO-Kinderkrant, kinder programma waarin een aflevering uit de serie Job en z'n Pa. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Tijdsein-Buitenland, nieuws uit het buitenland door Aad Kamsteeg. 18.25 uur 'n Eigen bedrijf beginnen, les 3. 18.55 uur De Fabeltjeskrant 19.00 uur De Familie Robinson, te kenfilmserie. Afl. 4: Nieuw leven. Er gebeuren vreemde dingen aan boord tijdens de reis naar Australië. 1925 uur Aartsvaders, een bijbelver haal. O 20.00 uur Journaal 20.28 uur Spelregels, spelprogramma gepresenteerd door Rob v. d. Spek. 21.20 uur De bergen in, natuurfilm uit de serie The Challengers over Henry Barber en Mike Kennedy die een reis maakten door het bergland schap van de Amerikaanse staat Co lorado. 21.45 uur Tijdsein, actualiteitenru briek. 22.15 uur The Messiah, oratorium van Handel. Deel 2. Uitgevoerd door de Academy of Ancient Music en het Westminster Abbey Choir o.l.v. Christopher Hogwood, m.m.v. so listen. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Turken 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Het Grote Spel der Verenig de Naties, spelprogramma t.g.v. het 40-jarig bestaan van de Verenigde Na ties. 20.05 uur Kieskeurig 20.30 uur Obsessie (Obsessive Love), Amerikaanse tv-film uit 1984 van Steven Hillard Stern. Linda Foster (Yvette Mimieux) is bezeten van haar favoriete tv-ster, Glenn Stevens (Si mon McCorkindale). Zij besluit haar saaie leventje een andere wending te geven en vliegt naar Los Angeles om hem op te zoeken. 22.00 uur Moeder worden, een ge woon wonder. Zwangerschap, geboor te en nazorg worden in beeld en com mentaar toegelicht door Prof. Dr. A. A. Haspels. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag Vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.00-17.00 uur Schooltelevisie 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. Afl. 71. (herh.). 18.05 uur Plons, kleuterserie. Afl. 35: Het schildpad. 18.10 uur De Freggels (Fraggle Rock), poppenserie met Jim Henson. Afl. 21: De nieuwe storthoop (New Trash Heap in Town), (herh.). 18.35 uur Rondomons. Afl.: Verhalen uit Nepricava. Een welbespraakte landbouwer en een energieke onder wijzeres uit het Joegoslavische dorp Nepricava vertellen over de dingen die men langzamerhand vergeet. De onderwijzeres demonstreert ook de drie verschillende soorten kussen.... (herh.). 19.00 uur Juke Box 19.05 uur Tijdrover. Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Vandaag: Kalfsfricassé in cider. Presentatie: Etienne Cocquyt. 19.25 uur Uitzending door derden: Programma van de Agrarische Tblevisie- en Radio-omroep. 19.40 uur Mededelingen en program- ma-overzicht 19.45 uur Journaal 20.10 uur Kunstzaken 20.20 uur Hoger-Lager, spelprogram ma gepresenteerd door Walter Capi- au. 20.55 uur Panorama 21.45 uur De kracht van een vrouw (A Woman of Substance), zesdelige En gelse serie van Don Sharp naar het boek van Barbara Taylor Bradford. Afl. 6 (slot). Met Jenny Seagrove, De borah Kerr, John Duttine, e.a. Wan neer Paul niet terugkeert van het front trouwt Emma met Arthur Ainsley. 22.35 uur Journaal en Coda: La Favo rite van Frangoise Couperin, vertolkt door Jos van Immerseel. BRT 2 19.00 uur Encyclopedie (2). 19.25 uur Gezonde voeding. Afl. 1. Ve le kleintjes maken een groot, eet ma tig en gevarieerd, (herh.). 19.45 uur Journaal. Aansl.: Morgen. 20.10 uur Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts. 20.20 uur Blikvanger Extra. Wereld festival herfst- en wintermode '85-86, internationale modeshow te Parijs van herfst- en wintercollecties uit Eu ropa, Amerika en Azië. Commentaar: Ghislaine Nuytten. 20.50 uur De naakte liefde (L'amour nu), Franse speelfilm uit 1981. Met in de hoofdrollen Marlène Jobert, Jean- Michel Folon, Georges Rouquier. Re gie: Yannick Bellon. (Originele versie met Nederlandse ondertiteling). Clai re en Simon vormen een gelukkig paar. Wanneer Claire op een dag een knobbeltje in haar linkerborst ont dekt, is zij bang dat ze borstkanker heeft. G. R. J. van Heukelom voor S.G.P.-studievereniging: OOSTERLAND - De Staatkundige Gereformeerde Studievereniging „Schouwen-Duiveland" kwam voor het eerst in het nieuwe winterseizoen te Oosterland bijeen. De vergadering werd geleid door de voorzitter de heer I. de Waal uit Oosterland. Spreker deze avond was de heer G. R. J. van Heuke lom uit Nieuwerkerk. Hij sprak over het onderwerp: De Anti-discriminatie wet. Spreker merkte op dat de Anti discriminatiewet nog niet als wet aanvaard is, er is momenteel nog steeds sprake van het Voorontwerp van de wet gelijke behandeling. Dit voorontwerp is in september 1982 door de toenmalige C.D.A.-staatsse- cretaris, mevrouw Kraayeveld- Wouters, bij de Tweede Kamer inge diend. Het voorontwerp heeft veel reacties bij de Nederlandse bevol king opgeroepen. Het betreffende wetsontwerp is een produkt van mo dern denken en neemt duidelijk stel ling tegenover alle overgeleverde waarden en normen. Er spreekt een anti-houding uit: anti-traditioneel, anti-autoritair en anti-discriminatie. „Gelijkwaardigheid" ingeruild voor „gelijkheid" Het doel van het voorontwerp is het verbieden van ongerechtvaardigd on derscheid maken tussen personen op grond van het man-vrouw zijn, hete- rofiel-homofiel zijn en gehuwd zijn of ongehuwd samenwonen. Wie dit wel doet pleegt volgens het voorontwerp discriminatie. Als norm voor dit standpunt gebruikt het voorontweir> het maatschappelijk aanvaard zijn van de gelijkheid van man en vrouw, van heterofiel en homofiel. Het Bijbelse begrip gelijkwaardig heid is ingeruild voor de gelijkheid. Het verschil in sexuele geaardheid en de beleving daarvan mag volgens het voorontwerp geen enkele rol meer spelen. Homoseksuele hande lingen kunnen echter volgens Gods' Woord (Romeinen 1) niet anders dan als zondig beschouwd worden. De reikwijdte van dit voorontwerp is volgens de heer Van Heukelom niet te overzien. Iedere Nederlander wordt verplicht ongehuwd samenwo nen te aanvaarden als gelijkwaardig alternatief van het huwelijk. Dit voorontwerp ontdoet de gehele sa menleving wat haar opbouw en in richting aangaat van de Bijbelse waarden van huwelijk en gezin. Eén van de uitzonderingen die het voorontwerp toelaat betreft activitei ten van godsdienstige aard. Binnen het gebied van de kerk mag gedaan worden wat men naar innerlijke over tuiging meent te moeten doen. Voor zieningen die met het belijden een ge ring verband vertonen, zoals zieken huizen en maatschappelijke dienst verlening, vallen echter niet onder de uitzonderingen. Spreker constateerde dat het gods dienstig beleven moet worden terug gedrongen tot de eredienst. Dit is ook de opvatting van het begrip „gods dienstvrijheid" in landen achter het IJzeren Gordijn. De heer Van Heukelom wees erop dat het voorontwerp met twee maten meet en dus discrimineert: „We be houden het recht om onze kinderen op te voeden in de voorzeide leer", maar in de maatschappij mogen zij er niet naar handelen. Welke levens overtuiging kan zo'n gespletenheid aanvaarden? Wie scheiding aan vaardt tussen woord en wandel, leer en leven, wordt toch onwaarachtig heid verweten! Tenslotte merkte de inleider op dat het voorontwerp voor S.G.P.-ers on aanvaardbaar is. We onderscheiden hier de contouren van een totalitaire staat. Men vult het begrijp „gelijk heid" om de laatste sporen van een christelijke getuigenis en het christe lijk geloof uit te wissen. De nieuwe moraal en de nieuwe zedelijkheid heeft er niet genoeg aan om maat schappelijk aanvaard te worden. Zij wil haar tegenstanders handelings vrijheid ontnemen, zo besloot de heer Van Heukelom zijn referaat. NIEUWERKERK - De jaarverga dering van de Oranjevereniging Nieuwerkerk zal worden gehouden op dinsdag 29 oktober in de openbare basisschool „De Dobbelsteen", aan vang 20.00 uur. De activiteiten van de Oranjever eniging strekken zich verder uit dan het traditionele koninginnefeest. Af gelopen jaar stonden een klaverjas- avond en een play-backwedstrijd op het programma. Ook hoort het Sin terklaasfeest tot de steeds terugke rende activiteiten. Natuurlijk brengt dit het nodige werk met zich mee Door verhuizing en dergelijke zullen dit jaar enkele bestuursleden de ver eniging verlaten. Helaas moet dan weer geconstateerd worden, hoe moeilijk het is om leden bereid te vinden in het bestuur plaats te ne men. We doen daarom nogmaals een beroep op alle Nieuwerkerkers die de Oranjevereniging een „warm hart" toe dragen: Meldt u zich als bestuurs lid bij H. Friesen, telefoon 1363. DEN HAAG - De Tweede Kamer vindt dat de grens van wat gemeen ten moeten bijdragen aan de bezuini gingen is bereikt. Tijdens de behan deling van de begroting van het gemeentefonds voor volgend jaar, le verden met name PvdA en CDA kri tiek op de mate waarin de gemeenten de afgelopen jaren aan de ombuigin gen hebben moeten bijdragen. Zij willen dat de gemeenten in de toe komst worden ontzien. 48 Dot boog zich naar Reep over. „Ik lach om de attracties van de adel," fluisterde ze „Ja, dan komen wij er bekaaid af," zuchtte Reep. „Wees blij," zei Dot. „Ben ik ook. Als iemand mij lief- krijgt. is het om mijn ziel." „Heb je wel een ziel?" „Zin om mij te peilen?" „Dank je feestelijk. Ik heb wel wat beters te doen." Reep keek eens onderzoekend naar Dot. Nee, ze was niet zo lelijk, als hij eerst gedacht had. Ogen als kolen had ze. En er zat spirit in haar. Dat was tenminste stukken beter dan een mooi gezichtje als Mia of Lenie met* de geest van een kinderrammelaar Reep trok een stoel bij, steunde zijn ellebogen op zijn knieën. „Zullen we morgenochtend wat tennissen?" vroeg hij. „Onmogelijk. Ik ga met Pit een zwerftocht maken." „Dikke vriendinnen, hè?" smaalde Reep. „Goeie kameraden," verbeterde Dot en schoof haar harde nougatbon- bon van de ene mondhoek naar de an dere. „Je moet me niet aldoor zo verbete ren. Kan ik helemaal niet tegen." smeekte Reep. „Ja, zo zie je er wel uit." Dot be keek eens kritisch zijn scherpe ge zicht met de donkere, stekende ogen. ZIERIKZEE - Het Nederlands Kamerkoor zal voor het derde achtereenvolgende seizoen een concert geven in Zierikzee. Het concert, dat onder auspiciën staat van Uit op Schouwen-Duiveland, wordt op zaterdag 26 oktober gegeven in de Lutherse Kerk te Zierikzee, aanvang 20.00 uur. Dirigent van het Nederlands Kamerkoor John Alldis. Het Nederlands Kamerkoor is in 1937 opgericht door Felix de Nobel, die het ensemble gedurende vele ja ren heeft geleid. Na De Nobel's af scheid zijn Hans van den Hombergh en Kerry Woodward een aantal jaren als dirigent aan het koor verbonden geweest. MIDDELBURG - Als het aan Gede puteerde Staten van Zeeland ligt wordt de post ondersteuning kunst zinnige vorming dit jaar met 17.500 gulden verhoogd tot een totaal van 167.500 gulden. Voornaamste reden hiervan is een wenselijke tegemoet koming aan de financiële vraag van uit de Zeeuwse muziekscholen en Dansoverleg Zeeland, dat met een drie-jarig dansplan bezig is. Provin ciale Staten buigen zich hier vrijdag 13 december over. De vertegenwoordigers van de mu ziekscholen hebben onlangs aange drongen op het hervatten van een subsidiebedrag a 60 gulden per leer ling, voor wat betreft de opleidingen van de jeugdige leerlingen van harmonie- fanfare- en brassgezel- schappen (HaFaBra). GS delen het belang ervan en stellen Provinciale Staten derhalve hetzelfde voor. Het benodigde bedrag voor 1985 zou dan 45.840 gulden bedragen, terwijl de post nog slechts een bedrag van ruim 39.000 omvat. Het dansplan van het Dansoverleg Zeeland beoogt een stimulering van allerlei dansvoorstellingen in Zee land en daarnaast het opzetten van een aantal dansprojecten binnen het basis- en voortgezet onderwijs. Door aanloopproblemen zijn de projecten pas Iaat van start kunnen gaan, en daardoor is het budget zeer gedeelte lijk besteed. Gelet op de positieve en enthousiaste reacties van de deelne mers, wil het overleg dit najaar ook weer verder, maar de geldelijke mo gelijkheden laten dit niet toe. De or ganisatie heeft 11.269,50 gulden ge vraagd. Tbzamen met het tekort van de muziekscholen dus 17.500 gulden. GS dragen als oplossing een verrui ming van voornoemde pot op. Momenteel wordt het koor geleid door wisselende gastdirigenten, die veelal om hun gespecialiseerde kun digheden worden uitgenodigd. Het repertoire omvat voornamelijk a cappellawerken, d.i. de koorzang zonder instrumentale begeleiding die in de Nederlanden in de 15de en 16de eeuw tot grote bloei is gekomen en nadien vele componisten heeft geïnspireerd. Hedendaagse compo nisten die composities aan het ensem ble hebben opgedragen zijn: Zoltén Kodaly, Francis Poulenc, Frank Mar tin, Luigi Dallapiccola, Rudolf Escher en Robert Heppener. Het Nederlands Kamerkoor treedt ook regelmatig op met kleine of gro te instrumentale ensembles: Schönberg-Ensemble, La petite ban de, Concertgebouworkest, Residen tie-Orkest, Nederlands Kamerorkest en andere, al naar gelang de aard van het programma: barok, klassiek, ro mantisch of modern. Het koor heeft internationale be kendheid verworven door zijn mede werking aan grote festivals, door tournees in Europa en Amerika, grammofoonplaten en radio-uitzen dingen. Het nabestellen van foto's, welke zijn geplaatst in de Zie- rikzeesche Nieuwsbode, kan sinds 1 april van dit jaar uit sluitend gebeuren bij het kan toor van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Het nabestellen kan zowel mondeling als tele fonisch: de betaling geschiedt contant bij het afhalen van dc foto('s) aan de balie van de Nieuwsbode. Het adres van het kantoor is Jannewekken 11 te Zierikzee; het telefoonnum mer is 01110-6551. Voor nabestelling van sport- foto's dient men zich te wenden tot de heer Johan Berrevoets Jr., Verren ieuwst ra at 26 tc Zie rikzee; telefoon 01110-6706. De aldus bestelde foto's dienen ook op dat adres te worden af gehaald en verrekend. door CISSY VAN MARXVELDT „Ik geloof, dat je me helemaal niet aardig vindt." Reep, die zich nog nooit op flirtterrein bewogen had, be gon. nu hij er de eerste schreden op gezet had, beslist plezier in te krij gen. „Daar heb ik nog niet over nage dacht," zei Dot. „Dat is me te ver moeiend." „Zul je er dan nu eens over na gaan denken? Ik hecht veel aan jc oordeel." „Jongen, wat mankeert je?" vroeg Dot. de eenvoudige ziel. „Wat kan het je schelen, of ik je aardig vind of niet?" „Massa's," zwoer Reep. „Je lijkt wel stópcl," zei Dot. „Ik denk dat je door de idylle bij de pia no besmet bent." „Best mogelijk." Reep keek eens naar Gerrit Jan. wiens gezicht vlam mend gestreept was. Dat moest bij hem een lichtelijke blos voorstellen. „Vind je hem ook lief?" vroeg Reep. „Wie nóu weer?" „Robbert natuurlijk." „Malle kwibus," zei Dot. „Vind je hem lief?" drong Reep aan. „Welnee, Gewóón," zei Dot. „Niks bijzonders." „Maar hij is jonkheer Padt van Heijendaal," zei Reep. „Wat kan mij dat schelen?" vroeg Dot. „Al was hij dc Sultan van Tur kije." „En hoe denkt je vriendin erover?" „Waarover?" „Over Robbert." Dot keek eens achterdochtig naar Reep. „Je bent toch geen journalist, hoop ik?" Reep lachte. „Nee, waarom?" ,,'t Lijkt zo'n soort interview, wat je me afneemt." „Nee, ik ben geen journalist. Slechts eerzaam student in de rech ten." „Ik vind anders, dat je me erg ver dachte vragen stelt." Reep legde even de hand op de leu ning van Dots stoel. „Ik meen het anders goed hoor. kleine kat," zei hij. Dot stak kwajongensachtig haar tong uit, om te zien, wat er van de nou gat bon bon over was. Reep kreeg hoe langer hoe meer plezier in haar „Nu vertel eens. hoe vindt Pit dc jonkheer?" drong hij opnieuw aan. „Daar heeft ze zich niet over geuit „Ik dacht, dat jullie meisjes daar altijd over converseren," meende Reep. „Bespottelijk," smaalde Dot Pit. die een boek plaatwerken br keken had. kwam. met de handen op haar rug, weer dichterbij. Reep. die met plotselinge belangstelling de meisjes nu allemaal bekeek, dacht, hoe knap ze was met haar lichtgroene jurk en haar lichtblonde haar. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6