ESPRIT Holty's Young Shop Onderzoek naar haalbaarheid betaald parkeren in Zierikzee Nogmaar 6 dagen en dan is het Grote Opel-Prijzen-Festival helaas algelopen. Wie ontvangt er graag de folder van Reünie Stamboek Ronde- en Platbodem jachten BROUWERSHAVEN WIL DIVERSE BELASTINGEN GAAN VERHOGEN Begrotingsraad op maandag 28 oktober Autobedrijf Akkerdaas B.V. mgk Advertentie Betaald parkeren: in de binnenstad van Goes is het een vertrouwd beeld geworden. Zal het dat in de toekomst in Zierikzee wellicht ook worden? Toelichtingsnota gemeentebegroting ZIERIKZEE - Het college van b. en w. heeft besloten een onderzoek te verrichten naar de wenselijkheid, mo gelijkheid en consequenties van betaald parkeren in Zie rikzee. Ten behoeve van dit onderzoek is inmiddels een ambtelijke werkgroep ingesteld. Dit wordt medegedeeld in de toelichtingsnota bij de gemeentebegroting 1986. Met een definitieve uitspraak over het al dan niet invoeren van betaald parkeren wenst het college overigens te wachten tot de eerste en tweede fa se van het plan tot uitbreiding van het parkeerterrein Baden Powellweg gerealiseerd zijn. Voor de tweede fase van de uitbrei ding van dit parkeerterrein is in het bestedingsplan 1986 een bedrag opge nomen van 320.000,—. Zodra het in middels aangekochte houten school gebouw van de Nutskleuterschool geen dienst meer moet doen voor on derwijsdoeleinden, kan tot sloop van het gebouw en realisering van de tweede fase van de uitbreiding van het parkeerterrein worden overge- Langs Banninklaan In het bestedingsplan 1986 is voorts een bedrag opgenomen voor de aan leg van parkeerruimte langs de Ban ninklaan om het parkeren op de on verharde grasbermen doör bezoekers van het sportpark Bannink tegen te gaan. Met de aanpassing van de Mol tot winkelerf hoopt het college begin 1986 te beginnen. De plannen hier voor verkeren in een eindstadium. Tevens wordt in deze plannen, vol gens de toelichtingsnota, rekening gehouden met de wens het begin en het eind van het voetgangersgebied door enige aanpassingen van het wegdek beter te accentueren; ook voorzien de plannen in het maken van enige fietsenstallingen. Voor tot uitvoering van de plannen wordt overgegaan, zal een inspraakronde plaatsvinden. Zodra de resultaten van ver keerstellingen ten behoeve van de be stemmingsplannen Poortambacht I, II, V en VI bekend zijn, zal omtrent de verkeerssituatie in de omgeving van de schoolgebouwen aan de Schel- destraat advies worden gevraagd aan de directie verkeersveiligheid van het ministerie van Verkeer en Water staat, zo wordt toegezegd in de toe lichtingsnota. Bewegwijzering B. en w. laten verder weten met te- Dan even naam en adres opgeven bij Dam 15 - Zierikzee Noordhavenpoort als decor ZIERIKZEE - Het Stamboek van Ronde- en Platbo- demjachten heeft het gemeentebestuur van Zierikzee verzocht medewerking te verlenen aan de organisatie van een reünie in 1986 in Zierikzee. leurstelling te hebben kennis geno men van de brief van de hoofdinge nieur-directeur- van de Rijkswaterstaat, directie Zeeland, waarin wordt medegedeeld, dat het om redenen van verkeersveiligheid wenselijk is de bewegwijzering naar hetscentrum van Zierikzee pas aan te passen na de reconstructie van het verkeersplein. B. en w. hebben inmid dels om heroverweging van dit stand punt verzocht. Daarbij hebben zij er op gewezen, dat door een wijziging van de invalsroute naar het centrum van Zierikzee op onder andere Ca- landweg en Scheepstimmerdijk de verkeersveiligheid zal toenemen. Bestratingen In het bestedingsplan 1986 is voor onderhoud en herstel van wegen en straten een post van 80.000,— opge voerd voor toevoeging aan de reserve herbestratingen. B. en w. zeggen te beseffen, dat dit bedrag niet toerei kend is om het gehele wegennet in de gemeente op een goed peil te houden. Zij vinden het, gezien de financiële mogelijkheden en de gestelde priori teiten, evenwel niet verantwoord thans het bedrag te verhogen. Zodra echter in de loop van 1986 meevallers ontstaan, willen zij aan een verdere reservering van middelen voor her bestratingen hoge prioriteit geven. Het ligt in de bedoeling om een historische klank- en lichtspel tij dens deze reünie uit te voeren bij het Noordhavencomplex. Dit klank- en lichtspel zal waarschijnlijk in het te ken staan van de zeeslag van Zierik zee in 1304 tegen de Vlamingen, waarbij de Franse admiraal Rainier Grimaldi een grote rol heeft ge speeld. Deze mededeling wordt gedaan in de toelichtingsnota bij de gemeente begroting 1986. De reünie van het Stamboek van Ronde- en Platbodem- jachten vormt naast de gebruikelijke activiteiten op het gebied van de re presentatie één van de bijzondere ge beurtenissen, die in 1986 zullen plaatsvinden. In het begrotingsjaar dient verder immers rekening te worden gehou den met het afscheid van burgemees ter Th. H. de Meester. Sinds 1971 is de heer De Meester burgemeester van de gemeente Zierikzee. Na ruim vijftien jaar als zodanig gefunctioneerd heb bende, heeft de heer De Meester in middels te kennen gegeven in 1986 ge bruik te willen maken van de VUT-regeling. Installatie Het gemeentebestuur hoopt, dat de benoeming van een nieuwe burge meester niet lang op zich zal laten wachten en in ieder geval nog in 1986 haar beslag zal krijgen. Ten aanzien van de internationale uitwisselingen wordt medegedeeld, dat een officiële uitnodiging is ont vangen uit Hatfield om in 1986 met een delegatie de Engelse zusterstad te bezoeken. Dit bezoek staat in het teken van het afscheid van de heer K. G. Turner (gemeentesecretaris), die zich de afgelopen jaren heeft ingezet voor de contacten met Zierikzee. Ook in Hatfield is men bovendien op de hoogte van het feit, dat burge meester De Meester eveneens in 1986 zijn functie zal neerleggen. In Hat field wil men aan het afscheid van beiden tijdens het bezoek de nodige aandacht besteden. Beperking In 1983 heeft de gemeente Zierikzee voor het laatst Hatfield officieel ont vangen en in 1985 is St. Hilaire te gast geweest in Zierikzee. Tijdens beide officiële bezoeken is duidelijk van de zijde van Zierikzee te kennen gege ven, dat in de toekomst deze officiële bezoeken zowel in omvang als in fre quentie beperkt dienen te worden. In de toelichtingsnota wordt erop gewezen, dat van Engelse zijde hier op geen duidelijke reactie is geko men. De Franse zusterstad heeft dui delijk te kennen gegeven een zelfde beleid als Zierikzee voor te staan. DEN HAAG - De regering zal voor de jaarwisseling een plan van actie uitbrengen om de vaart te houden in de bestrijding van fraude en oneigen lijk gebruik op het terrein van socia le zekerheid. Staatssecretaris De Graaf van Sociale Zaken kondigde dit maandag aan tijdens een tweede uitgebreide commissievergadering (UCV) over de aanbevelingen van de interdepartementale Werkgroep Mis bruik en Oneigenlijk Gebruik (ISMO). ZIERIKZEE Andere schuldige Dat ook politiemensen soms niet precies weten hoe een aanrijding plaats kon vinden bleek in onze vrij dagkrant, onder de kop „zware scha de bij aanrijding". De politie gaf als veroorzaker van de aanrijding Nieu we Haven-Zevenhuisstraat op, de uit Den Bommel afkomstige W. B. De Zierikzeeënaar A. D. zou geen blaam treffen, maar na het desbetreffende politierapport er nogmaals op nagé- lezen te hebben, bleek de schuld vraag net andersom te liggen. Een vergissing is menselijk zullen we maar zeggen. Senioren Orkest Zeeland Het Senioren Orkest Zeeland be staat vijf jaar en geeft ter gelegen heid hiervan een gratis optreden in de Zierikzeese Concertzaal op zater dag twee november. Het concert, dat om 16.00 uur begint, telt ook zeven Schouwen-Duivelandse muzikanten en dat is de voornaamste reden dat het orkest ook Zierikzee aandoet. KERKWERVE Leuke kindermiddag De werkgroep Jeugdactiviteiten Kerkwerve hield de jeugd in de herfstvakantie een middagje sportief bezig. Dertig kinderen vermaakten zich met enthousiasme in de gymzaal, waar allerlei spelletjes werden ge daan zoals zaklopen, verspringen, hoogspringen, kegels omgooien, balspelen en wandrek klimmen. Na afloop kregen ze een traktatie en een verrassing, die werden uitgedeeld in het Verenigingsgebouw. Vergadering ijsvereniging De ijsvereniging Zuudaende houdt op maandag 4 november de algemene ledenvergadering in het Verenigings gebouw te Kerkwerve. Aanvang: 19.30 uur. ZONNEMAIRE Rommelmarkt Voor de uitbreiding van haar sport accommodatie organiseert de voet balvereniging „Zonnemaire" op 17 mei 1986 (pinksterweekend) een grote rommelmarkt, bazar en de trekking van een loterij die begin dat jaar van start gaat. Uit ervaring weten wij, dat de Zon- nemairse bevolking achter het ver enigingsleven staat. Daarom doen wij ook een beroep op diegenen die wat oude spullen kwijt willen. Wij komen met onze leden graag op zater dag 26 oktober vanaf 09.30 uur bij u langs. Onze volgende ophaaldatums zijn: 15 februari en 26 april 1986. Ook als u tussentijds wat spullen heeft, kunt u bij ons terecht. Neemt u dan even telefonisch contact op met: Piet Stouten, tel. 01112-2007 of Stoffel Duinhouwer, tel. 01112-1678. DUIVELAND Vergadering Welzijnscommissie De Welzijnscommissie van Duive- land komt dinsdagavond 29 oktober in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis te Nieuwerkerk, aan vang 20.00 uur. De agenda vermeldt de behandeling van verzoeken om eenmalige subsidie van de peu terspeelzalen in Nieuwerkerk en Oos- terland. Verder zullen aan de orde ko men subsidie-aanvragen van: Tegen Haar Wil Zeeland; Werkgroep „Vrouw en Geloof"; Stichting Vrou wen bellen vrouwen Zeeland; Werk groep Vrouwenleerjaar Schouwen- Duiveland; afdeling Duiveland van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen; de Zeeuwse Sport raad, de Bond tegen het Vloeken en van het Leger des Heils, afdeling re classering. OOSTERLAND Opbrengst collectes De collecte ten bate van de geeste lijke gehandicapten heeft opgebracht de som van 819,-. De collecte ten bate van de Mbuma- zending heeft opgebracht 357,70. De ijverige collectantjes waren Jacqueli ne Pieper, Jolanda Verhoek, Elna Steenpoorte, Vathy de Bruine, Miran da de Jonge, Barry Morks en Joanke IJzelenberg. De collecte ten bate van de Nierstichting Nederland heeft in Oosterland 1419,20 en in Sirjans- land 233,25 opgebracht. BROUWERSHAVEN - De minder rooskleurige finan ciële situatie van de gemeente Brouwershaven vormt de achtergrond voor een aantal voorstellen van b. en w. tot verhoging van de meeste gemeentelijke belastingtarie ven met drie procent en sommige legesbedragen alsmede de graf- en begraafrechten zelfs met tien procent. Via het invoeren van een toeristen- alsmede een watertoeristen belasting wil het college ook zoveel mogelijk in de ge meente verblijvende vakantiegasten in de belastinghef fing betrekken. De voorstellen hiertoe komen aan de orde tijdens de openbare raads vergadering van maandag 28 oktober aanstaande, die verder vooral in het teken zullen staan van de vorige maand gepresenteerde gemeentebe groting. In verband met de door de fracties te houden algemene be schouwingen begint de raadsverga dering al om 14.00 uur. De noodzaak om het uitgavepa- troon te beperken is ook terug te vin den in de welzijns-subsidielijst voor 1986 die het college ter vaststelling aan de raad aanbiedt met 'bevroren subsidienormen' wat wil zeggen dat de bedragen ten opzichte van vorig jaar wederom niet zijn verhoogd. Een uitzondering wordt hierbij gemaakt voor de Zeeuwse Muziekschool om dat het 'uitsmeren' van een (gelijk blijvende) subsidie over de stijgende personeelskosten van deze stichting zou betekenen dat steeds minder kin deren uit de gemeente van deze oplei dingsvorm gebruik kunnen maken. Tbrwijl ook de harmonievereniging 'Nut en Uitspanning' wegens de ho gere kosten voor een nieuwe dirigent de 'nul-lijn' ontspringt. Onroerend goed belasting Een verhoging van 3 procent wil het college toepassen op de heffingen onroerend goedbelasting (geschatte meeropbrengst ten opzichte van vorig jaar 15.520,—), de hondenbelasting 624,50 meeropbrengst) en de woon- forensenbelasting die daardoor naar verwachting 4000,— meer zal op brengen dan het vorige jaar. Gezien het exploitatietekort voor de begraaf plaatsen dat voor het jaar 1986 wordt geraamd op ruim 130.000 gulden acht het college een verhoging van de graf- en begraafrechten met tien procent noodzakelijk. Ook zien b. en w. zich genoodzaakt om gebruik te maken van een door het rijk toegestane ver soepeling waardoor de tarieven van gemeentelijke leges en rechten met tien inplaats van de gebruikelijke drie procent mogen worden ver hoogd. Het college lanceert dit voor stel onder druk van de voortdurende kortingen op gemeentelijke uitkerin gen toegepast door de rijksoverheid. Toeristenbelasting Verder zal de raad zich moeten uit spreken over een voorstel van b. en w. om toeristen- en watertoeristenbe lasting in te voeren. Het tarief van 0,50 per overnachting en zal daar mee gelijk komen aan dat van de an dere gemeenten op het eiland die deze vorm van belasting al invoerden. De opbrengst komt ten goede aan de al- Advertentie 't Grote Opel-Prijzen-Festival tot 28 oktober. Kloosterweg 2 4317 AL Noordgouwe Tel. 01112-1347 gemene middelen, waaruit ook voor zieningen in het belang van het toe risme worden bekostigd. De heffing zal worden geïnt via camping, pensi on of hotelhouders, watersportvere niging en kampeerboeren. Verbouw woningen Nieuwsfad Brouw Het college vraagt de gemeente raad medewerking te verlenen aan de plannen van de woningbouwvereni ging Beter Wonen tot het verbouwen van vier woningen aan de Nieuwstad te Brouwershaven. Het complex van deze in slechte staat verkerende wo ningen gebouwd in 1860 zal door de Hervormde Gemeente van Brouwers haven in eigendom worden overge dragen aan de woningbouwvereni ging. Volgens plan zullen alle gevels en het dak in stand worden gehou den, inwendig zullen de huizen van een totaal nieuwe indeling worden voorzien. De 380.000,— die daarvoor nodig is. kan worden gefinancierd met een rijkslening. Voor de bijko mende kosten (zoals de inrichting van wissel woningen voor de bewoners, huurderving en voorlichting) stelt het college voor een bedrag van 84.000,— te subsidiëren in het kader van de subsidieverordening stads- en dorpsvernieuwing Brouwershaven. In de vergadering komt verder aan de orde het bestemmingsplan Zonne- maire-Kom, de vaststelling van de daarbij behorende grondexploitatie rekening en (wegens de lage ren testand) vervroegde aflossing van vaste geldleningen. Tévens bespreekt men een voorstel van het college om in te stemmen met het verzoek van het Waterschap Sehouwen-Duiveland om bij de gemeente afgesloten geldle ningen ten behoeve van zuive- ringstechnische werken vervroegd te mogen aflossen. De vergadering, die in verband met dc algemene beschouwingen om 14.00 uur al begint, wordt na een schorsing (om 17.00 uur) om 19.30 uur voortgezet. OOSTERLAND Lezing over verslaving De afdeling Duiveland van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen houdt op woensdag 23 oktober een bijeenkomst in het Verenigings gebouw „Ons Dorpshuis" te Nieu werkerk. Aanvang 19.30 uur. De heer dr. A. Stutterheim uit Meliskerke, die verbonden is aan het consultatie bureau voor alcohol en drugs te Vlis- singen, houdt een lezing over deze materie i 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4