NIEUWSBODE WIK verzuimt Duiveland in eerste helft weg te zetten en moet met 1-1 genoegen nemen Vroeg doelpunt voldoende voor waardevolle 0-1 triomf voor Bruse Boys Zierikzee B-junioren na incident naar 1-3 zege op SKNWK in hoofdklasse Brouwershaven lijkt op volle toeren en deklasseert Cadzand: 8-1 SKNWK pakt winst, maar benut te weinig kansen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 21 oktober 1985 Nr. 23815 5 KLOETINGE - Derde klasser Bruse Boys is mede-koploper geworden door een kleine, maar nuttige 0-1 overwinning bij Kloetinge, dat daardoor enigs zins terugzakt op de ranglijst. Het is overigens een gekrioel van jewelste in de zaterdagse derde klasse. Met uitzondering van Wemeldinge staan alle ploe gen op een kluitje. Een paar verrassende resultaten in een competitieronde kan het klassement meteen een heel ander aanzicht geven. Bruse Boys speelde in Kloetinge al leen het eerste half uur goed. Het resterende uur bereikten beide ploe gen niet het derde klasse-niveau. Bruse Boys kwam al in de vijfde mi nuut op voorsprong. Een kopstoot van Theun de Ronde werd door een verdediger uit het doel geslagen, waarna Tbnnie van de Berge van elf meter mocht scoren. Hij liet zich de kans niet ontnemen: 0-1. „Tbt onge veer de 25e minuut was Bruse Boys veel beter, maar we konden dat niet tot uiting brengen in de score", constateerde trainer Jan Kostense. Naar gelang de tijd vorderde kreeg Kloetinge meer grip op de wedstrijd. Aanvallend zakte Bruse Boys nog meer weg, toen Theun de Ronde zich geblesseerd moest laten vervangen door A-junior Henk Capelle. Vanaf het begin speelde Jaco Kas*e»eir al mee, terwijl ook Peter C^ppoolse weer in de ploeg terugkeerde, nadat hij aanvankelijk de voorkeur had ge geven aan de tennissport. Zij vervin gen de afwezigen Leen van de Bijl en Jeroen Hoep. Wel aanwezig was doelman Steef van de Velde, ondanks een opgelopen blessure bij het zaalvoetballen in zijn woonplaats Amsterdam. Van de Vel de verzorgde een tweetal schitterende reddingen, waardoor de kleine Bruse voorsprong gehandhaafd bleef. Hij redde een tiental minuten voor rust miraculeus en herhaalde zijn sterke optreden nog een keer halverwege de tweede helft. In het tweede bedrijf was Kloetinge meer in de aanval. Desondanks kreeg Bruse Boys de beste kansen. Zo kwamen achtereen volgens Willem Weber en Jaco Kaste lein alleen voor de Kloetingse doel man en dat deed Rinus Padmos vlak voor tijd ook nog een keer. Steeds zonder succes. Padmos kwam een kwartier voor tijd in de ploeg voor Jaco Kastelein. „Het was een nuttige overwinning, maar zaterdag zal blij ken wat hij waard is, wanneer Tbr- neuzense Boys naar Bruinisse komt", meent Jan Kostense KERKWERVE - Opnieuw is WIK er niet in geslaagd een belangrijke vierpuntenwedstrijd in het voordeel te beslissen. Nam de vorige week Wissenkerke beide pun ten mee terug naar de Bevelanden, afgelopen zaterdag slaagde Duiveland erin om alsnog een 1-1 gelijkspel uit het vuur te slepen. WIK domineerde weliswaar niet echt in de eilandelijke derby met de Oosterlandse formatie, de groenwitte brigade kreeg wel enkele schitterende, nauwelijks te missen mogelijkheden om Ed van Lent en zijn mannen een fikse afstraffing te bezorgen. Dat het uiteindelijk bij slechts 1-0 bleef mocht de ploeg zichzelf achteraf verwijten, temeer daar goaltjesdief Marco van der Have tien minuten voor tijd ook nog voor de gelijk maker zorgde, waarmee Duiveland de beloning voor het harde werken kreeg. HILVERSUM - TROS Aktua brengt maandagavond 21 oktober (22.15- 22.50 uur, Nederland 1) het uitgebrei de interview dat prins Charles en prinses Diana gaven naar aanleiding van de vele negatieve publikaties over het Britse prinselijk paar in de afgelopen tijd en dat zondagavond door de Engelse televisie werd uitge zonden. ZOETERMEER - De tegemoetko ming in de reiskosten voor studeren den wordt 55 gulden per kilometer op jaarbasis met een maximum van 2.846 gulden. HOEDEKENSKERKE - Hoede- kenskerke heeft het ook tegen de tweede Schouwen-Duivelandse ver tegenwoordiger in de eerste klasse van het zaterdagse afdelingsvoetbal niet kunnen redden.' Moest de ploeg de vorige week een nederlaag inne men tegen het Scharendijkse ZSC, nu moesten beide punten worden meegegeven aan SKNWK (2-4). Hal verwege leidde de Nieuwerkerkse ploeg met 0-1. „Als je van deze ploeg zou verlie zen, dan zou je je kapot moeten scha men", meende SKNWK-oefenmeester Bram Coomans. „Ibch hadden we het er aanvankelijk aardig moeilijk mee, omdat we er niet in slaagden om de kansen te benutten die zich rijkelijk voordeden". SKNWK begon aan het duel zonder de geblesseerde doelman Tbon Wandel, terwijl ook Laurens Kik, Sam Flikweert en John ter Riet nog niet beschikbaar waren. Door de ze afwezigen bezette Paul Botbijl de plaats tussen de palen en was Martin de Valk voorstopper. Jeroen Kesteloo verhuisde naar de linkshalfpositie om meer stootkracht aan de voorhoe de te geven. Jan Brasser keerde na bijna een jaar in de ploeg terug. In de tiende minuut kwam SKNWK bijna op voorsprong, toen Krijn van Klinken op de paal kopte uit een aanval over rechts. Na 25 mi nuten was de eerste treffer toch een feit. Uit een voorzet van Leo Wandel scoorde Jan Tierie 0-1. Deze magere stand bleef tot een kwartier na rust op de borden. Tben verhoogde Jan Tierie de marge naar twee treffers, dit keer op goed doorzetten van Krijn van Klinken. Drie minuten later volgde evenwel een verrassende te gentreffer. Uit een hoekschop caram boleerde de bal via de rug van Erwin Groen in het net: 1-2. Van lange duur was de Hoedekens- kerkse vreugde niet, want zes minu ten na de aansluitingstreffer scoorde Arie Kristalijn uit de rebound van een ferme knal van Jeroen Kesteloo. Een kwartier voor tijd maakte Jan Tierie aan alle onzekerheid een eind door goed werk van Leo Wandel af te ronden. Tierie toonde zich in Hoede- kenskerke weer eens ouderwets op schot. In de slotfase verving Adrie Matthijsse de leeggespeelde Jeroen Kesteloo. Louter voor de statistiek scoorde Erwin Groen in de 36e mi nuut nog 2-4. „Het is een aardig resul taat, maar er had veel meer in geze ten. We missen veel te veel scorings kansen. Dat breekt ons tegen sterke re tegenstanders op", stelde Coo mans. Michel Flikweert van SKNWK in de aanval uoor het Zierikzeese doel. NIEUWERKERK - Een incident tussen een supporter en arbiter Arjan Bol le maakte zaterdag bijna een vroegtijdig einde aan het duel tussen de B- juniorenploegen van SKNWK en Zierikzee. De scheidsrechter voelde zich door de uitlatingen van de supporter aan zijn adres dusdanig bedreigd, dat hij aanvankelijk weigerde de tweede helft af te laten werken. Na uitvoerige bemiddelingen door de beide teamleiders werd de strijd alsnog hervat en kon Zierikzee de 1-0 achterstand alsnog omzetten in een 1-3 overwinning. Overi gens hield de luidruchtige supporter uit het eerste bedrijf zich in de tweede helft koest. Het treffen tussen de twee eilande lijke hoofdklassers bereikte geen mo ment een echt aanvaardbaar niveau. Daarvoor waren de rivaliteit en de belangen ogenschijnlijk te groot. Ibch waren er van tijd tot tijd aardige momenten al moest het publiek daar voor wel voornamelijk tot de tweede helft wachten. Na zestien minuten in de eerste helft kwam SKNWK op dat moment verdiend op voorsprong, toen Ronnie de Bruine bij een uitval van SKNWK doelman Leon Hendrik- se het nakijken gaf. Voor en na de treffer waren er mogelijkheden ge weest voor Richard Folmer, maar de goalgetter kon dit keer geen succes laten aantekenen. Namens Zierikzee zorgde alleen Freddy Kramer voor enig gevaar, maar zijn schoten kwa men toch te ver om de Nieuwerkerkse verdediging te verontrusten. Nadat de wedstrijd na een aanvan kelijke staking weer was hervat voor de tweede periode van veertig minu ten kreeg Richard Folmer onmiddel lijk een fraaie kans, toen hij alleen voor doelman Hendrikse verscheen. Hij knalde evenwel tegen de Zierik zeese sluitpost op, waardoor het bij 1-0 bleef, evenwel niet meer voor lang. In de vierde minuut kopte Evan Neijenhuis uit een vrije trap van Freddy Kramer de gelijkmaker bin nen. Na een kwartier kwam Mare Tiggelman in de Zierikzeese formatie en hij had bijna direct succes. Via de Nieuwerkerkse doelman vloog zijn inzet over het doel, maar het beteken de wel de inleiding voor de tweede treffer. Uit de hoekschop van Johnny van Beveren scoorde Danny Magito 1-2. Acht minuten voor tijd leek SKNWK loon naar werken te krij gen, toen de bal via Richard Folmer en Ronnie de Bruine bij Michel Flik weert belandde en deze uithaalde. Zijn schot belandde evenwel tegen de paal en alsof dit nog niet genoeg re sulteerde de hieruit voortvloeiende Zierikzeese tegenaanval ook nog in de derde treffer voor de bezoekers. De uitgebroken Hans Lafeber lobde het leer prima over de te ver voor zijn doel staande Nieuwerkerkse doel man, waarmee het pleit was beslecht. De Zierikzeese overwinning viel wat groot uit, maar een kleine zege was mogelijk toch verdiend, omdat Zie rikzee als collectief iets sterker kan zijn al kwam dat er in Nieuwerkerk niet zo geweldig uit. Adrie de Jonge probeert Arjan van de Ven af te stoppen. Van de Ven zorgde voor de Kerkwerfse openingstreffer en leek lange tijd matchwinnaar te wor den, totdat Marco van der Have voor de gelijkmaker zorgde. „We waren in het veld niet sterker dan Duiveland, maar we hebben zo veel open scoringskansen gehad, dat we eigenlijk niet tevreden mogen zijn met dit gelijke spel", constateerde WIK-oefenmeester Kees Berrevoets na afloop. „Het is evenwel een vast gegeven, dat de bal in het net moet liggen om rendement te kunnen con stateren uit de aanvallen. Daar ligt ons probleem. Kansen creëren gaat nog wel, ze afwerken is een heel an der verhaal". Aanmerkelijk meer te vreden was collega Ed van Lent. On danks het feit, dat Duiveland in de voorafgaande wedstrijden slechts een competitiepunt verspeelde was er over het spel van zijn ploeg nog alles behalve victorie te kraaien. Omdat de goedlachse oefenmeester ver wachtte, dat WIK alles in het werk zou stellen de ongelukkige nederlaag van een week eerder te revancheren, was hij bepaald niet gerust op een goede afloop. Naar gelang de eerste helft vorderde werd zijn gemoedsrust nog meer op de proef gesteld toen achtereenvolgens Jan-Kees de Jonge en Hans Rotte geblesseerd van het veld kwamen. „Als je alles bij elkaar telt, mag je gerust van me aannemen dat ik dik- tevreden ben met dit resultaat", stel de Van Lent na het laatste fluitsig naal van arbiter Uitterhoeve, die voor zijn optreden een dikke voldoen de scoorde. Hij hanteerde de fluit weliswaar wat erg veelvuldig, maar dat mag in dergelijke veelal beladen ontmoetingen zeker niet als verkeerd worden beoordeeld. De eerste kleine mogelijkheden van de wedstrijden waren voor Dui veland. Op aangeven van Jaap Bre- kelmans schoot René van de Werf net naast en Adrie Bal kon even later net niet bij een goedgerichte scherpe in zet van Jan-Kees de Jonge, waardoor het doel van Leo van den Ouden van doorboring behoed bleef. Nog gek ker werd het, toen Marco van der Ha ve uit een hoekschop van Jaap Bre- kelmans de lat boven Leo van den Ouden op zijn deugdelijkheid be proefde. WIK schrok zichtbaar van het fanatieke Duiveland-begin en deed van alles om het tij te doen ke ren. Halverwege de eerste helft slaagde de ploeg daarin. Op een goedgeplaatste pass tussen een aan tal verdedigers door van Richard Verhage kwam Ad den Boer plotse ling oog in oog met doelman Sjaak Verhoek. Hij probeerde de slotman te passeren, hetgeen gedeeltelijk lukte. Toen hij evenwel wilde afron den was Verhoek alsnog goed ter plaatse. Een schot van Joost Rotte leverde Sjaak Verhoek enige problemen op en Adrie de Jonge moest ten koste van een boeking aan de noodrem trekken, toen Arjan van de Ven dreig de door te breken. Vijf minuten voor het rustsignaal was het Van de Ven, die de score openbrak. De goedlopen de aanval begon bij Ad den Boer. Hij bediende aan de zijkant Joost Rotte, die in een keer breed legde. Het leer vloog juist buiten bereik van Sjaak Verhoek voor het doel langs tot bij de tweede paal waar Arjan van de Ven een koud kunstje had zijn ploeg op 1-0 te zetten. In de slotminuut dreigde Duive land alsnog naastzij te komen, maar laatste man Karei Manni ruimde het leer attent, dat door Joost Rotte bui ten bereik van Leo van den Ouden in de doelmond was geprikt. Bij die ac tie blesseerde Rotte zich overigens dusdanig, dat hij in de tweede helft niet terug kon komen. René Lecomte en Jan de Jonge kwamen de uitval lers aan Oosterlandse kant vervan gen. Spanning Ook de tweede helft bracht weinig hoogdravend voetbal van beide kan ten, maar de spanning vergoedde veel. In de eerste minuten creëerde WIK zich nog enkele goede kansen, maar Joost Rotte en Ad den Boer slaagden er niet in voor een goede af werking zorg te dragen. Aan de ande re kant hadden Marco van der Have en Jaap Brekelmans weinig succes met schoten. In de twintigste minuut leek Arjan van de Ven zijn persoonlijk feestje nog enige extra luister bij te gaan zetten. Hij passeerde op snelheid laatste man Gijs de Reus en wist toen alleen nog doelman Sjaak Verhoek voor zich. De Reus voorkwam even wel erger door Van de Ven aan shirt en broek vast te houden, waardoor de kans alsnog weg was. Een kwar tier voor tijd wisselde Kees Berre voets zijn gevaarlijkste man Joost Rotte voor Cor Berrevoets en vier mi nuten later viel de gelijkmaker. Di recte aanleiding was een onnodig weggegeven hoekschop door Ad den - Boer. Uit de hoekschop ontstond een onoverzichtelijke situatie voor het doel van Leo van den Ouden, waar van Marco van der Have koppend profiteerde: 1-1. In de slotminuten probeerden beide ploegen nog met de moed der wanhoop de volle winst te pakken, maar dat zou in alle geval len niet rechtvaardig geweest zijn. De puntendeling was een juiste weer gave van een matige, maar spannen de derby. DAMES SENIOREN Vierde klasse D: Forcial-HSD 2-3; HCGO-Mistral 1-1; Zundert-Middel- burg 1-1; Spijkenisse-Oudenbosch 3-0. HEREN SENIOREN Vierde klasse F: Zundert-Mistral 2-0; Vlissingen-HCGO 4-0; HSD- Foreial 1-6; Rapide-Goes 1-1. Tweede klasse F: Middelburg III- HSD II 1-2. Veteranen afd. 18: Push B-HSD A 6-0; Rapide A-Zwart Wit D 0-1; Mid delburg B-Zevenbergen B 2-2. BROUWERSHAVEN - Na een zwakke seizoenstart, waarin Brouwershaven flink wat punten liet liggen, lijkt de ploeg van trainer Kees Kommer nu op volle toeren te zijn gekomen. De vorige week werd Borssele met 6-0 weg gespeeld en nu kreeg Cadzand er met 8-1 ongenadig van langs. Halverwege leidde Brouwershaven overigens nog maar met 3-1 en leek nog alles mogelijk. Sjaak van de Weele van Brouwershaven ih duel om de bal met twee Cad- zandspelers. Brouwershaven zou simpel met 8-1 winnen. „Het gaat een beetje komen, al moet ik eerlijkheidshalve wel stel len, dat Cadzand me als ploeg enorm tegenviel", meende Kees Kommer. „We hadden het vorig jaar ook een zwakke start en toen hebben we uit eindelijk uiterst onfortuinlijk de pro motie misgelopen". Brouwershaven kende tegen Cadzand een voortreffe lijke start, die veelal borg staat voor een goed vervolg. In de derde minuut scoorde Joop Krips op een dieptepass van Arjan Visser 1-0 en in de elfde mi nuut verhoogde Flip Bökelaar de sco re naar 2-0 na een fraaie actie van Ar jan Visser en Joop Krips. „Er werd na die doelpunten voor treffelijk gevoetbald, maar doelpun ten bleven uit", stelde Kommer. „Tben het in de 25e minuut onverwacht 2-1 werd, ontaardde het duel in een rom- melzooitje. Dat zou eigenlijk niet mo gen gebeuren, maar ik denk dat dat het nadeel is van een jonge, onerva ren ploeg". Vlak voor rust werd het toch nog 3-1 door Sjaak van de Weele op aangeven van Martin Quist. Ook de tweede helft had weer een goede start. Binnen zes minuten da verde Brouwershaven naar 5-1, waar mee de wedstrijd was gespeeld. Cad zand gaf zich ook onmiddellijk gewonnen. Joop Krips scoorde uit een strafschop, nadat hijzelf was neergelegd en Martin Quist zorgde voor 5-1. „Hierna werd het allemaal zeer eenvoudig. In feite trok de hele ploeg in de aanval en was het louter wachten op het laatste fluitsignaal". In de laatste vijf minuten poetste Brouwershaven het doelsaldo nog wat op. René Roon scoorde op aange ven van Martin de Jong 6-1 en Flip Bokelaar nam nog twee treffers voor zijn rekening, waarmee de tijdelijke stand-in voor doelman Jaco de Jonge, die zijn plaats onder de lat weer had ingenomen, topscorer van de dag werd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5