Bewoners Corneliastichting vieren nieuwbouw onderkomen 09 Commissie financiën verdeeld over verlenen garantie voor bouw servicewoningen Zï t I Zföh pe ISTA 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 piïCtpfA-e Wc DE ZIERIKZEESCHE COURANT Autobedrijf A.L.G. AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer CANADA Autobedrijf Wi'jjtverhuizen Uw ZIERIKZE NIEUWSBODE 47 appartementen Druiven plukken Eerste lustrum Revanche Beter Wonen ontwerpt plannen voor de bouw Rianne van Geesbergen uit Ouwerkerk plukte De Schouwen-Duivelandse Junior Kamer viert De herenploeg van volleybalvereniging Mevo van 47 beschermd-wonen-appartementen in druiven in de Beaujolaisstreek. Haar verhaal op 9 november officieel haar eerste lustrum. '80 aast zaterdagmiddag op revanche op zich- het gebouw van de Corneliastichting. (Pag. 3). staat op pagina 4. (Pag. 5). zelf. Het Maassluise MVC moet als slachtoffer fungeren. (Pag. 6). VRIJDAG 18 OKTOBER 1985 142ste jaargang Nr. 23814 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het is altijd wijs naar raad te luisteren, maar niet altijd, hem te volgen. M. Boutauld ZIERIKZEE - De bewoners van de Corneliastichting in Zierikzee hebben dinsdag op feestelijke wijze gestalte gegeven aan de start van de nieuwbouw van het ver pleeghuis aan de Emil Sandströmweg. Terwijl de oude ren 's morgens getuige konden zijn van de maquette onthulling, stond hen later op de dag in de kapel een ont spanningsmiddag te wachten. Feest alom dus, omdat de verhuizing met het slaan van de eerste paal dichterbij begint te komen. Conferencier Stijn van Soest in gesprek... Toch weet iedereen ook, dat het ver laten van de oude vertrouwde woon omgeving voor ouderen een ingrij pende gebeurtenis is. Dat is iets waar Advertentie Nu bij de nieuwe De bewindsman stipte in zijn rede voering onderwerpen als privacy en woon- en leefklimaat aan. Voor wat betreft dit laatste verkeert het nieu we onderkomen in de benadeelde po sitie doordat het buiten het centrum wordt gebouwd. Hierdoor kunnen de sociale contacten een klap krijgen. Van Geesbergen roept dan ook te recht verenigingen op de Cornelia stichting in de toekomst met een be zoek te vereren, zodat de bewoners niet verstoken blijven van de deug den des levens. De privacy van de patiënten komt in de kamerindeling van het nieuwe verpleeghuis niet helemaal tot haar recht. Van de 120 toekomstige bewo ners komen er 48 personen op een vier-persoonskamer, 24 op een twee persoonskamer en 24 mensen krijgen een eigen kamer. Daar staat tegen over dat alle vier verpleegafdelingen de beschikking krijgen over drie zo genaamde huiskamers. Dit biedt de patiënten dan wel de gelegenheid zich met familie of kennissen terug te trekken, zij het met de mogelijke be perkingen van dergelijke ontmoe tingsruimtes. Om het woon- en leefklimaat toch zo optimaal mogelijk te maken heeft de architect, Rothuizen en 't Hoofd bv uit Middelburg, toch een aantal snuf jes toegepast. Alles wordt gebouwd in één laag, zodat trap en lift geen hindernis vormen voor het onderlin ge contact tussen de bewoners. De centrale ingang met automatische deuren is gericht op de Emil Sandströmweg, vanwaar de bezoe kers het verpleeghuis naderen. Van uit de algemene recreatieruimte kun nen de patiënten dan hun bezoekers zien aankomen. Hetzelfde geldt voor de aan te leggen parkeerplaatsen: Hoofdgebouw Naast de vier verpleegeenheden komt nog een hoofdgebouw, waarin onder meer de huishoudelijke -, tech nische -, administratieve en (para)me- dische afdelingen worden gevestigd. Tevens staan het mortuarium en en kele voorzieningen voor het perso neel in dit bouwplan gemeld. Maar het duurt, als aan het plan kan worden vastgehouden, nog an derhalf jaar voordat de verhuizing Vervolg pagina 3 Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Corneliastichting-voorzitter A. L. van Geesbergen achter zijn zojuist onthul de maquette. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Advertentie Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 De Zeeuwse A.N.V.R.-reisburo's organiseren een informatie- en filmavond over op maandag, 28 oktober a.s. in de Schouwburg te Middelburg. Entree f 5,- p.p. Gratis vervoer. Kaartverkoop: VOD lf@»g©ffil REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL. 01110-5036 A. L. van Geesbergen, voorzitter van de Corneliastichting, volledig mee kan instemmen. „Alles in ons leven heeft twee kanten; zo ook de verhui zing. Aan de ene kant vertrekt u straks naar een geriefelijk huis met een prettige sfeer. Maar aan de ande re kant moeten we een gezellige woonomgeving gaan verlaten", sprak hij dinsdag tegen de bewoners. Overtuigd Hij zei er echter van overtuigd te zijn, dat de patiënten zich er snel zul len thuisvoelen. Dit niet in de laatste plaats door de grote inzet van het per soneel. Diezelfde mensen hebben vol gens Van Geesbergen ook gezorgd voor een goede indruk van de Corne liastichting in de Zeeuwse gezond heidszorg. Hij doelde hierbij op de feestelijke bijeenkomst in Mondra- gon, waarbij staatssecretaris drs. J. van der Reijden acte de présence had gegeven. CDA en PvdA achten de risico's voor de gemeente te groot ZIERIKZEE - De adviescommissie financiën van de ge meente Zierikzee heeft een verdeeld advies uitgebracht aan het college van b. en w. met betrekking tot het verle nen van een gemeentegarantie aan de Stichting Wonin gen en Woongebouwen voor Bejaarden op Schouwen- Duiveland. De genoemde stichting had die garantie ge vraagd voor een bedrag van ruim 5,5 miljoen gulden in verband met de bouw van 32 servicewoningen op de hoek van het Vrije en het Jannewekken. Verwachting tot zaterdagavond: Zonnige perioden Droog weer. Zonnige perioden; mi nimumtemperatuur ongeveer 6 gra den; middagtemperatuur omstreeks 13 graden. In het weekeinde kans op vorst bij de grond. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 22 okt.: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuidoost 2 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuidoost 3 Dinsdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 19 okt. Zon op 7.12, onder 17.37 Maan op 14.22, onder 21.00 20 okt. Zon op 07.14, onder 17.35 Maan op 15.10 onder 22.15 21 okt. Zon op 07.15, onder 17.33 Maan op 15.43, onder 23.35 Eerste Kwartier: 20 okt. (20.13) EN LAAG WATER Hoogwater Laagwater 18.33 12.04 - 19.33 0.28 12.55 20.58 1.31 14.13 Doodtij: 23 oktober HOOG- Zierikzee 19 okt. 20 okt. 21 okt. 5.54 6.41 7.51 een klimlening van 4.850.000,— voor de bouw van de servicewonin gen en een annui'taire lening van 800.000,— voor de bouw van de alge mene ruimten behorende bij de servi cewoningen, alsmede de warmwater voorziening en de garages. Voor het sluiten van deze leningen heeft de Vervolg pagina 3 HET WEEROVERZICHT DE BILT - Boven de Britse Eilan den vormt zich een nieuw hogedruk- centrum. Dit trekt in oostelijke rich ting en wordt zaterdagnacht boven onze omgeving verwacht. Door deze ontwikkelingen gaat de wind bij ons in eerste instantie uit west tot noord west waaien. De kracht neemt in de komende nacht toe tot matig en aan zee tot vrij krachtig, in het Wadden gebied tijdelijk tot krachtig. Vmiuit het noordwesten passeert een scheidingslijn, waarachter zich drogere lucht met opklaringen be vindt, ons land. Plaatselijk valt dan wat regen, waarschijnlijk het meest in het noordoosten van het land. In de nacht bereiken opklaringen vanaf - de Noordzee ons land. Dan zakt de temperatuur tot rond 6 graden. Morgen bevindt het gehele land zich in drogere lucht. Hierin komen flinke zonnige perioden voor. 's Mid dags loopt de temperatuur tot 13 gra den op. De wind is noordwest, matig, aan de Waddenkust eerst nog vrij krachtig. Het nieuwe hogedrukcentrum be paalt ook maandag en dinsdag nog ons weer. In de nacht van zondag op maandag is de kans op mist groot. Ook kan het tijdens het komende weekeinde gedurende de nacht dicht bij de grond licht vriezen. Advertentie De Stichting Woningen en Woongebouwen voor Bejaarden op Sehouwen-Duu.eland heeft het bouw- en aannemingsbe drijf Can Omme De Groot uit Rotterdam opdracht gegeven om met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van 32 servicewoningen op de hoek Vrije/Jannewekken te beginnen. De benodigde gemeentegarnntie voor de financiering is er echter nog niet. •De genoemde stichting, die hetzelf de bestuur heeft als de woningbouw vereniging Beter Wonen en admi nistratief is ondergebracht bij het Beter Wonen-apparaat, heeft het ver zoek om garantie gericht aan de ge meente Zierikzee in verband met te sluiten geldleningen voor de finan ciering van de stichtingskosten van de 32 servicewoningen. Het betreft Advertentie Wie het verschil ziet verdient bij ons duizenden guldens St. Joostdijk 41 Burg. v. d. Havestraat 48 4307 AR Oosterland Dealer van Subaru, Austin Rover, Land en Range Rover ^aJhonale;en internationale verhuizingen Emigratieverpakkingen Opslag'boed.els Overzeese verhuizingen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1