ESPRIT Holty's Young Shop Schoolkinderen Westerschouwen exposeren in de Bewaerschole Peuterspeelzaal Brouwershaven heeft goed jaar achter de rug n Thema-bespreking in het Vrouwenontmoetingscentrum Wie ontvangt er graag de folder van Fenomena trekt miljoen bezoekers 4 HAAMSTEDE - Tot en met 19 oktober is in de Bewaer schole een tentoonstelling te zien van tekeningen, die zijn gemaakt door leerlingen van vier basisscholen in de gemeente Westerschouwen. Het geëxposeerde werk van de kinderen is geënt op een viertal kinderboeken, die al le vier het dier als centraal thema hebben. De tentoonstelling, die is ingericht door de Stichting Westerschouwen Kultureel, werd vrijdag geopend door de heer A. Damman, directeur van de basisschool „De Kirreweie" te Burgh-Haamstede. Hij vestigde in zijn toespraak tot de kinderen de aandacht op het feit dat de laatste tijd veel aandacht wordt besteed aan het kinderboek. Hij noemde dat een verheugende ontwikkeling omdat le zen voor kinderen een belangrijke zaak is ten aanzien van hun ontwik keling. ,,Het maakt daarbij niets uit wat je leest, of dat nu een kookboek, een strip, een leesboek of een telefoon boek is. Het allerbelangrijkste is dat een kind zich even ontspannen kan en zich even in een andere wereld kan terugtrekken. Daarbij teken ik aan dat volwassenen zich over het alge meen teveel bemoeien met de keuze van kinderenboeken. Wanneer een kind een boekenkeuze maakt, is dat heel vaak een geheel andere keus dan die van een volwassene. Een volwas sene moet een kind wel in contact brengen met echt goede boeken, maar hen niet verbieden iets anders te lezen." De heer Damman zag in dit ver band ook een heel duidelijke taak voor de scholen. Daar kan en moet het kind kennis maken met de ver schillende vormen en mogelijkheden van het lezen, aldus de directeur. Boekenbon Namens de Stichting Westerschou wen Kultureel bedankte voorzitter J. Deïst de spreker voor zijn openings woord. Hij overhandigde hem vijf boekenbonnen voor de vijf basisscho len in de gemeente Westerschouwen. ,,Het is niet de eerste keer dat we als stichting een beroep doen op de me dewerking van de kinderen in Wester schouwen. We hebben daarvan altijd dankbaar gebruik gemaakt in een voorkomend geval." In de Bewaerschole zijn in totaal bijna 400 kindertekeningen te bekij ken, alsmede een aantal tekeningen van Wim Hofman, de illustra tor/schrijver van bekende kinder boeken. Ook is er een leestafel met kinderboeken van zijn hand. Kinde ren, die de tentoonstelling bezoeken, kunnen ook zelf een tekening maken en die op een prikbord ophangen. De tekeningen zijn gemaakt door de kinderen van „De Kirreweie", ,,'t Staepel'of", ,,De Schelphoek" en Onder de Wieken". De basisschool ,,De Stove" te Noordwelle heeft geen bijdrage kunnen leveren omdat men te weinig tijd had om in te spelen op het project. De tentoonstelling is dagelijks ge opend van 13.30 tot 16.30 uur, tot en met 19 oktober. Een gedeeltelijk overzicht van de tekeningen, die gemaakt zijn door de leer lingen van de basisscholen in Westerschouwen en tentoongesteld worden in De Beioaerschole. BROUWERSHAVEN - Vele positieve geluiden waren te horen tijdens de jaarlijkse ouderavond van de Peuterspeelzaal Brouwershaven die werd ge houden. Penningmeesteresse Joke Krips liet weten dat de speelzaal het afge lopen jaar financieel gezien 'quitte' heeft gespeeld en dus (in tegenstelling tot eerdere berichten) geen schulden meer heeft. Ook voorzitster Elly van Eyken, die evenals Krips donderdagavond voor het laatst als bestuurslid aanwezig was, toonde zich enthousiast over de recente gang van zaken. „Omdat de fi nanciële zorgen niet meer zo drukten, konden we onze energie gebruiken voor een hoop nieuwe activiteiten waarbij we met name aan een beter contact met de ouders onderling hebben gewerkt". Het bestuur deed dit door het orga niseren van een discussie-avond waarbij onderwerpen als ouderparti cipatie, de overgang van peuterspeel zaal naar basisschool en het gedrag van kleuters aan de orde kwamen. De ouders worden verder meer dan voor heen betrokken bij het peuterspeel- zaalgebeuren door het organiseren Kinderen en een baan van maandelijkse koffie-ochtenden waarop men in informele sfeer zijn vragen kwijt kan en reparatie- avonden waarop gezamenlijk kapot speelgoed wordt hersteld. Verder legt de leiding tegenwoordig een huisbe zoekje af bij de ouders van elke nieu we peuter die wordt aangemeld bij de Brouwse peuterspeelzaal. ZIERIKZEE - In het Vrouwenontmoetingscentrum, Visstraat 5 te Zierikzee wordt woensdagavond 23 oktober een thema-bespreking gehouden met als onderwerp; 'Kinderen en een baan'. Het doel van deze bijeenkomst is: het bespreekbaar maken van gevoelsmatige en praktische zaken, die vrouwen te genkomen als ze zwanger zijn en hun baan vol of gedeeltelijk willen behou den. Verder komen aan de orde de pro blemen, die vrouwen ervaren als ze solliciteren en ze weten over afzien bare tijd graag een kind te willen hebben. Een percentage vrouwen weet vaak heel zeker, dat ze door wil werken, maar bij een ander deel van hen blijft de twijfel tot het kind er is. De twij fel lost zich vaak op door maar te stoppen met werken. Kinderopvang, hoe denken ze er op mijn werk over? Negatieve oordelen van bijvoorbeeld familieleden kunnen van grote in- vloed.zijn op het besluit. Al deze za ken komen aan de orde. Doormiddel van informatiemateri aal, sketches en gesprekken over en weer kunnen knelpunten duidelijk en bespreekbaar worden. Daar streeft het Vrouwenontmoetingscen trum naar met deze thema-avond, die om 20.30 dur begint. De zaal is vanaf 20.00 uur open. Advertentie Dan even naam en adres opgeven bij Dam 15 - Zierikzee Momenteel wordt de speelzaal be zocht door 18 kinderen en met de aan wezigheid van bijna dertig ouders kon donderdag dan ook van een goe de belangstelling voor de ouderavond worden gesproken. Vanwege het af tredend en niet herkiesbaar zijn van Elly van Eyken en Joke Krips werd een nieuw bestuur gekozen dat be staat uit Jolet Schillings de vroegere secretaresse die nu voorzitster wordt en als 'nieuwkomer' Mieke Lievense als penningmeesteresse en Karin Ver- seput als secretaresse. Ontwikkelingsniveaus peuters In samenwerking met wijkver pleegster A. van de Schelde vertelde de arts mevrouw Van Fraassen hier na over de verschillende ontwikke lingsfasen van een peuter, de voor waarden die van essentieel belang zijn voor een goed verloop hiervan en de invloeden van de verschillende mi lieus waardoor deze fase bij peuters onderling sneller of langzamer kun nen verlopen. Zij adviseerde de ou ders om in eerste instantie contact op te nemen met de huisarts, wijkver pleegster of peuterzaalleidster wan neer bij hun de indruk bestaat dat het kind zich niet goed ontwikkelt. Wan neer deze er niet uitkomen bestaat te genwoordig de mogelijkheid voor een gratis onderzoek en advies door een zogenaamd V.T.O. team (Vroegtijdige Onderkenning van Ontwikkelings stoornissen) dat bestaat uit een arts, psycholoog en maatschappelijk werkster. Het V.T.O.-team voor Schouwen- Duiveland waarvan me vrouw Van Fraassen zelf ook deel uit maakt zit in Goes. ROTTERDAM - Fenomena, de ten toonstelling over natuurverschijnse len in Rotterdam, heeft vrijdag de miljoenste bezoeker verwelkomd. Een schoolklas uit Abbenes ontving uit handen van burgemeester Peper van Rotterdam een Personal compu ter. Tot nu toe hebben zo'n 130.000 jongeren Fenomena bezocht, aldus een woordvoerder. De organisatoren hadden aanvan kelijk op 750.000 bezoekers gerekend. Volgens de Fenomena-woordvoerder zal het hogere bezoekerstal zeker een gunstige invloed hebben op het ver lies dat de gemeente Rotterdam op de tentoonstelling lijdt. Vooralsnog gaat de gemeente uit van een verlies van 4,3 miljoen gulden, 1,6 miljoen meer dan begroot. Op de manifestatie ..Hart voor de stad" lijdt de gemeen te een verlies van 1.8 miljoen gulden. De tentoonstelling, waar bezoekers aan de hand van 270 objecten, opstel lingen en constructies kunnen erva ren hoe natuurwetten zich manifeste ren, duurt tot 21 oktober. In de laatste week worden nog zo'n 100.000 bezoe kers verwacht. Woensdag 16 oktober Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 14.30 uur VARA's filmclub. Met: Gil en Julie, Belgische tekenfilmserie. Teddy Hangoor, Poolse poppenserie. Knobbel en zijn vrienden, tekenfilm. Deel 10: Het portret. 14.55 uur Pippi Langkous, Zweedse kinderserie. Afl.: Pippi is dingenzoe- ker en krijgt ruzie. 15.20 uur Op Weg, Duitse kinderserie. Deel 3: Een nacht in Saloniki. Meers donk en Willers zijn in Saloniki aan gekomen waar zij bij toeval op Seng- le stuiten. 16.10 uur Zo jong als je je voeltEn gelse comedyserie. Afl.: Aan de haak. William gaat uit vissen, hij moet he laas wel zijn vrouw en schoonmoeder op sleeptouw nemen. 16.35 uur VARA's Videonieuws 17.00 uur VARA's clipparade 17.30 uur Journaal 17.46 uur Je ziet maar, popmagazine 18.25 uur Engels voor Gevorderden (Follow Through), les 1 (herh). 18.55 uur De Fabeltjeskrant, kinder programma 19.00 uur De Snorkels, tekenfilmse rie 19.23 uur Zeg 'n AAA, compilatie (3). Met: Sjouke Hooymaayer, Manfred de Graaf, Hans Cornelisse, e.a. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Op de vlucht 20.33 uur Misdaadverhalen uit de „Serie noire": Moorden om niet te vergeten. Vader en zoon worden 23 jaar na elkaar op vrijwel identieke wijze om het leven gebracht. De jonge inspecteur Cadin wordt met het on derzoek belast. 22.00 uur Achter het nieuws 22.40 uur Sonja op woensdag 23.45 uur Journaal 23.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Punky Brewster, kinderse rie. Afl. 3: Opschieten Henry' 15.56 uur Achterwerk in de kast, kin deren zeggen waar het op staat. 16.12 uur Lange Jaap. Afl. 3: Auww, van Veronica Hazelhoff. 16.35 uur Theo Thea, kinderpro gramma. 16.45 uur Een Nieuwe Nourejev, En gelse kinderfilm over Jamie die plot seling een rol krijgt in een ballet voorstelling. 17.10 uur Kleuterclips: 1: Wie redt Joppe. 2. Weide Wereld. 3. De Babysit ter. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Uitzending van de E.V.P. 19.22 uur Van Gewest tot Gewest. Met o.a. (onder voorbehoud) de volgende onderwerpen: Boekje open over Drentse Havezaten; Mooi weer van daag?; Deersum: dorp op eigen kracht. 20.10 uur Nederland C, een program ma over kunst cultuur in binnen- en buitenland met informatie over re cente ontwikkelngen op het gebied van film, literatuur, beeldende kunst, theater, architectuur etc. 20.50 uur Viktoria in het Westen, por tret van de Russische violiste Vikto ria Mullova die in juli '83 in Stock holm om asyl vroeg. Aansl. Vioolconcert in D gr. t. op 35 van Tsjaikovsky dat zij uitvoerde met het Symphony Orchestra o.l.v. Maxim Sjostakovitsj. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag. Met aandacht voor de Algemene Beschou wingen in de Tweede Kamer. 23.30 uur Studio Sport. 23.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.30 uur De trofee van de TV, cursus over het basketbalspel in veertien wekelijkse lessen met een interscho- lenwedstrijd om de Trofee van de TV. Les 6: Aalter - Willebroek. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik tak, kleuterprogram ma. Afl. 63 (herh) 18.05 uur Plons, kleuterserie. Afl. 29: Plons en de sneeuw, (herh) 18.10 uur Zeppelin, informatief kin dermagazine. Presentatie: Rafaël Troeh. (herh). 18.35 uur Kapitein Zeppos, Vlaamse jeugdserie. Afl. 12: Treffen in de ope ra. Met: Senne Rouffaer, Raymond Bossaerts, Vera Veroft, e.a. (herh) 19.10 uur Uitzending door derden: Programma van de Katholieke Om roep 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Kijk uit.' Verkeerstips. Van daag: Wegenwerken, 20.15 uur Namen Noemen, spelpro- gramma waarbij twee panels samen gesteld uit bekende personen via kryptische omschrijvingen eigenna men raden. Presentatie: Kurt van Eeghem. 21.00 uur Kermis der dieren, docu mentaire uit de serie „Survival" over de persoonlijkheid van de dieren. De mens heeft altijd de neiging gehad bepaalde eigenschappen toe te ken nen aan dieren. Theorie on realiteit verschillen nog al eens... 21.25 uur Blikvanger, maandelijkse modemagazine. Met: 1. De jaarlijkse show van de mode-afdeling van de Koninklijke Academie. 2. Een design computer voor ontwerpers. 3. Com merciële collecties van de Gouden Spoel winnaars. 4. Historie: de mode ontwerper. 5. De man en de vrouw van de maand. 6. Overzicht van de Vlaamse modepers. Presentatie: Ghislaine Nuytten. 22.20 uur Het Gerucht, kunstmagazi ne. Deze keer in het kader van Euro- palia met: 1. Goya 2. Interview met Ju an Goytisolo (Europaliaprijs 1985) 23.10 uur Nationale Loterij, Paarde koersen, Journaal en Coda 'Avond roos, gestorven getal' van Roger M. J. de Neef. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische tv-serie. Afl. 21. Met: Peter Philps, Alexander Fowler, e.a. De ar restatie van John dwingt Bill tot een belangrijke beslissing Angela doet Gordon een verrassende bekentenis. 19.25 uur Tijdrover. Zwartje, de post duif, vijfde van tien programma's over duivenmelken (co-prod. TROS). 19.40 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Videomatch, videospelletje met Marleen Gordts. 20.20 uur De betoverden, Amerikaan se speelfilm uit 1952. Met: Kirk Douglas, Lana Turner, Dick Powell e.a. Regie: Vincenti Minelli. De film producer Jonathan Shiels is bank roet, maar wil weer aan de slag. Drie mensen die met hem gewerkt hebben; de ster Lorrison, de regisseur Amiel en de schrijver Bartlow, herinneren zich wat zij met Shields hebben mee gemaakt. Alle drie willen nooit meer met hem werken, tot hij hen opbelt.... 22.20 uur Concert: Festival van Vlaanderen, vanuit de St. Michiels kerk in Leuven. Filharmonisch Or kest van Vlaanderen. Werken van Mozart, Mysliveack en Salieri. Donderdag 17 oktober Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur De Fauna van Noord Ame rika, natuurfilmserie. Afl. De moe- rasbewoneers. 15.55 uur Corrie ten Boom, opname van een kort toespraakje, gehouden door de in 1983 overleden evangeliste Corrie ten Boom. Onderwerp: verge ving. 16.00 uur Daktari, Amerikaanse se rie. Afl. Leeuw in gevaar. Het huis dier van de buren, een leeuw', ge draagt zich steeds humeuriger. Na een onderzoek van dr. Tracy blijkt dat het beest iets onder de leden heeft. 16.50 uur D'r kan nog meer bij, kleu terprogramma 17.14 uur Tom was liever tien geble ven, Zweedse tekenfilmserie. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Tijdsein-Buitenland, blik over de grenzen met Tijdsein-buiten landcommentator Aad Kamsteeg. 18.25 uur 'n Eigen bedrijf beginnen. Les 2 18.55 uur De Fabeltjeskrant 19.00 uur De Familie Robinson, te kenfilmserie. Afl. 3: Eigenaardig ge zelschap. 19.30 uur EO-Jongerendag. Thema: Leve het leven. Deel 1. Met o.a. de En gelse zangeres Sheila Walsh en de Ita liaan Albina Mpntisci. 20.00 uur Journaal 20.28 uur EO-jongerendag, deel 2. 21.40 uur Vrije gevangenen, docu mentaire serie. Vandaag: Het lot van de Sovjet-Joden. 21.50 uur Tijdsein, actualiteitenma gazine. 22.20 uur The Messiah, oratorium van Handel, Academy of Ancient Mu sic en het Westminster Abbey Choir o.lv. Chirstopher Hogwood, m.m.v. solisten. Deel 1. 23.35 uur Journaal Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Turken 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Zeilen rond de wereld, Westduitse serie over Joachim Cam- pe, zijn vrouw en vier kinderen die rond de wereld zeilen. Afl. 1: De voor bereiding. 19.50 uur De 1, 2, 3, Lotto show, spel- programma gepresenteerd door Tfed de Braak met assistentie van Mariët- te Bruggeman. Thema van vandaag: Griekenland. 21.30 uur Een vliegtuig viel uit de lucht, gedramatiseerde documentaire over een Boeing 727 die in 1979 plotse ling neerstortte. Wonder boven won der kwam het vliegtuig goed terecht. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.00 uur en 17.00 uur Schooltelevisie 17.55 uur Journaali 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. Afl. 64 (herh). 18.05 uur Plons, kleuterprogramma. Afl. 30: Plons en de sneeuwman. 18.10 uur De Freggels, poppenserie van Jim Henson. Afl. 20. De aanval 18.35 uur Rondomons. Afl. het ver zonken dorp. Door de aanleg van een stuwdam verdween het oude dorp on der water. Een aantal mensen menen nog elke morgen het klokje van de oude kapel te horen., (herh) 19.00 uur Tijdrover. Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Vandaag: Garnaalkroketten. Presentatie E- tienne Cocquyt. 19.15 uur Uitzending door derden: Programma van het ACV-Informa- tief. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 uur Journaal 20.10 uur Kunstzaken 20.20 uur Hoger-Lager, spelprogram- ma waarin 2 duo's gokken omtrent speelkaarten. Het koppel dat wint in de voorrondes mag in de superronde gokken om belangrijke prijzen waar onder de felgebeerde auto. Presenta tie: Walter Capiau. 20.55 uur Panorama. 21.45 uur De kracht van een vrouw, zesdelig Engelse serie van Don Sharp naar het boek van Barbara Taylor Bradford. Afl. 5: Met: Jenny Seagro- ve, Deborah Kerr, John Duttine, e.a. Tijdens haar verblijf in Londen ont moet Emma de Australische officier Paul McGill en wordt hopeloos ver liefd op hem. Paul belooft haar na de oorlog terug te zullen keren. 22.35 uur Journaal en Coda: Prelude en vilanella uit partita van F. Lopez- Craga. Uitgevoerd door Carlos Ra- malhete, gitaar. BRT 2 19.00 uur 1 Week sport. 19.30 uur Juke Box 19.42 uur Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 uur Journaal 20.10 uur Weerbericht 20.15 uur Videomatch, videospelletje met Marleen Gordts. 20.25 uur Bearn, Spaanse speelfilm uit 1982 van Jaime Chavarri. Met: Amparo Soler Leal, Angela Molina, Fernando Rey e.a. Mallorca 1865. De jonge kapelaan Juan Mayol is een wees. Hij weet niet wie zijn voorou ders waren en probeert de geschiede nis van de familie Bearn. die behoor de tot de oude aristocratie van Mallorca, te reconstrueren. 22.25 uur Première, filmnieuws met Jo Röpcke. 44 „Dag Mia," zei Gerrit Jan en streek verheerlijkt met de hand door zijn rossige kuif. Ella's kwelend geluid. „Hallo Robert!" Welk een poëzie borg de naam Robbert in zich. „Hallo Ella. Wie gcht's?" „Uitstekend. Prachtig. Ik logeer hier, dat weet je al, hè?" „Ja zeker." „Dus jullie komen vanavond, hè9" „Uit naam van mijn vrienden durf ik alreeds boud te beweren, dat het ons buitengewoon aangenaam zal zijn." Ella's hinnekende lach. „Ik zal vanavond de Mondscheinso- natc voor je spelen. Robbert." „Ik zal me wanen in sprookjes land," zei Gerrit Jan, die geen grein muziek k^nde en ternauwernood wist. dat er zo iets als eer. Mond- srheinsonate bestond. „O malle jongen." Ja, Ella was ge decideerd het meest familiair. „Nu, dég Robbert." „Dag Ella." Gerrit Jan wachtte nog even. Zouden misschien ook de stem men van Pit en de negerin nog zoet- kens door het toestel kwelen gaan9 Nee, afgebroken. Gerrit Jan legde de hoorn neer. Het leven was rijk en wonderbaar en hij speelde er een grootse rol in... Vals en snijdend fluitend kwam Gerrit Jan weer bij de vijver terug, waar tante Melie al de geurige thee schonk in de wijde koppen. door CISSY VAN MARXVELDT „Nou. hem hoeft men niet te vra gen, of hij succes heeft gehad. Die ke rel loopt op wolken," zei Reep. „Ik hoor allemaal zoete muziek om me heen." Gerrit Jan gebaarde in het rond. „Kerel, je ziet ze vliegen," zei Reep. Robbert schudde maar eens la chend zijn hoofd en tante Melie zei: „Hier jongen, thee. En lekker kom kommersand wiches." „Och. zo lang hij nog zo'n formida bele eetlust heeft, bestaat er geen ge vaar dunkt me," meende Paul. „Ja, jij hebt er verstand van," zei Reep. „Zijn geest is geknakt, vent. Dat heeft toch zeker niets met zijn eetlust te maken?" „Thnte Melie. bescherm me tegen die jaloerse aanvallen," verzocht Ger rit Jan. „Tk heb behoefte aan het me deleven van een vrouw." „Nu, ik leef wel met je mee, hoor," zei tante Melie. „Ga niet zo pal in de zon zitten, vent „Och, het kan hem geen kwaad meer doen." Reep staarde naar Gerrit Jan. alsof hij in hem een nooit ver moed exemplaar zag van het mense lijk ras. „O ja, we gaan uit vanavond." zei hij. terwijl hij zijn achtste sandwich nam. „Waar gaan we heen?" vroeg Rob bert. „Nee, jij niet. Jij mag ons erheen tuffen. We gaan naar 'de Burcht'. Op algemeen verzoek." Reep schoot overeind. „Krankzinnig kerel. Zie je, dat heb ik nu al dagen voelen dreigen. Be grijp je dan niet, idioot, dat we die maskerade niet tegenover de familie van die kinderen kunnen volhouden. Je had moeten afwimpelen, stom merd." „Ja," zei tante Melie, „dat vind ik ook. Dat gaat te ver, Gerrit Jan. Je kunt je toch niet onder Robberts naam daar voorstellen." „O, maar dat hoeft niet." Gerrit Jan keek trots. „Daar is geen kwestie van. Ze hebben me gesmeekt om te komen." „Nee, kerel jij kunt niet van de par tij zijn. Dat snap je toch zeker zelf ook wel? Paul en Reep, dat is tot daaraantoe. Die varen onder eigen vlag Maar jij hebt vanavond kop pijn. Ik zal wel opbellen. O, héél on derdanig hoor. Wees maar niet bang." „Hij kan toch geen zeven weken koppijn houden," zei Paultje pienter. „Ze zullen hem wéér belagen natuur lijk." Robbert sloeg tegen zijn voorhoofd. „Wat is dat nu een beroerde geschie denis," zei hij. tante Melie draaide haar ring met de ene melkwitte parel eens om en om. Ze zei niet: „Ik heb het je wel af geraden," zoals negen van de tien vrouwen zouden hebben gezegd in haar plaats. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4