Viering jubileum Brouwse ANBO vergezeld van oproep De ,Grevelingengroep" van Scouting Brouwershaven heeft hulp nodig bij montage Kledingbeurs Kerkwerve met hoge opbrengst afgesloten Dorkasgroep verzamelt voedsel voor verdrukten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15 oktober 1385 Nr. 23812 3 Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669, 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur); 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 38,70; per jaar 1 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5°/o BTW Üosbouiv verkoopt tegen symbolisch bedrag twee keten voor de bouw van clubhuis KERKWERVE - De kleding- en speelgoedbeurs met een rommelmarkt-bazaar voor de Christelijke Nationale School in Kerkwerve heeft veel belangstelling van de plaatselijke bevolking gekregen. Het doel, zoveel moge lijk geld inzamelen voor een copieëerapparaat, werd met de netto-opbrengst van 2300 gulden ruimschoots bereikt. De organisatie, de oudercommissie van de school, mag tevreden terugkijken op de beurs, die zeker voor herha ling vatbaar is. Enkele dagen voor de beurs riep de organisatie iedereen op, om oude spulletjes, kleding, boeken enzovoort bij haar in te leveren. Als daar prijs op werd gesteld, konden de oude be zitters van de spulletjes een deel van het verkoopbedrag, nadat een en an der aan de man was gebracht, terug vorderen. Slechts 15 personen maak ten van deze transactie gebruik. Veel geld „Vooral de kledingverkoop heeft ons veel geld opgeleverd", vertelt me vrouw L. Rijstebil-Capelle, lid van de oudercommissie. Zo vloeide ruim 600 gulden in de kas. Maar ook de overige activiteiten, als een gebakkraam, een grabbelton, een vissenspel en een kraampje, waar kleuters hun zelfge maakte waar te koop aanboden, be zorgde de school een aardig bedrag. Opvallend was dat vooral 's mor gens de kraampjes drukbezocht wer den en 's middags minder mensen het evenement aandeden. Dat is voor de organisatie wel jammer, maar toch heerst er volle tevredenheid bij de oudercommissie. „Het copieëerappa raat kost ongeveer 3000 gulden, maar ik denk dat het schoolbestuur het resterende bedrag wel bijlegt. Ster ker nog, ik geloof, dat het al aange schaft is", zegt mevrouw Rijstebil. Zij legt uit, dat op een basisschool vaak dankbaar gebruik wordt ge maakt van een copieëerapparaat en dat het oude toestel wel aan vernieu wing toe was. „Het is dan voor de school heel leuk, wanneer met een kledingbeurs extra geld opgehaald kan worden". Op de vraag of de beurs snel weer een vervolg krijgt met een schuine blik naar de hoge opbrengst, blijft het oudercommissielid het antwoord schuldig. „Het vergt veel voorberei dingen en het is de vraag of de com missie dit ieder jaar weer weet op te brengen". Vooral 's morgens mochten de organisatoren van de kledingbeurs in Kerkwerve veel belangstellenden ontvangen. Een kijkje bij de ANBO-viering in Brouwershaven. Bestuurder Potter: „Inkomenspositie ouderen is kwetsbaar" HAAMSTEDE - Na een goede start van de kledinginzameling voor de ver drukte Christenen en Joden, waar ook ter wereld, begint de Dorkasgroep West Schouwen met ingang van 21 oktober met het inzamelen van voedsel, tot maart volgend jaar. Dit voedsel is bestemd voor Christenen en Joden in Roe menië, die vanwege hun geloofsovertuiging worden gediscrimineerd en uitge hongerd. Het voedsel is in Roemenië op de bon, de medische hulp mond jesmaat of grofweg geweigerd. Voedsel is het grootste probleem en de situatie is vele malen erger dan die in Polen eertijds. Dorkas heeft een aantal levensmid- delenbedrijven in de Westhoek be reid gevonden tot medewerking. Bij diverse kassa's staat vanaf 21 oktober een krat met een affiche met op schrift 'Dorkashulp - voedsel voor Roemenië'. De klant kan een bijdrage in het krat deponeren, de meest nodi ge en geschikte levensmiddelen staat op de affiche vermeld. Dit zijn bij voorbeeld baby/kindervoeding, graanprodukten, boter, suiker, melk poeder, blikvlees of groente. De Dor- kasmensen legen geregeld de kratten en slaan het op tot het eerstvolgend transport. Over enkele weken, op 20 novem ber, hoopt men een ontmoetings avond te houden in Scharendijke waar veel informatie gegeven wordt over deze manier van hulpverlenen. BROUWERSHAVEN - Alle onderdelen die nodig zijn voor het in elkaar zetten van een clubhuis lagen zater dagmorgen netjes opgestapeld klaar op het stuk grond van het oude sportveld bij het Slingerbos dat de gemeen te onlangs heeft verhuurd aan de pas opgerichte Brouw se scoutinggroepen. In de veertig kuub zand, door Dos- bouw belangeloos gestort voor de fundering, prijkte de nieuwe, van scouting-speladviseur Arjo Berrevoets ge kregen, scoutingvlag en zelfs de zon scheen. Waar het aan ontbrak was echter 'mankracht'. Slechts twee man nen: Dies Bruyne en Erik Hartog waren, hierin gestekrt door de koffie van Coby Bruyne en Carola van Ast, aan het werk om 'Onze hut' zoals de voor een symbolisch be drag van Dosbouw overgenomen keet gaat heet, in el kaar te zetten. „Ik hoop dat er hulp komt. Zowel in de loop van de dag als in de volgen de weken", aldus Dies Bruyne uit Brouwershaven die met zijn vrouw Coby en Carola van Ast de leiding op zich heeft genomen van de jongste Brouwse scoutinggroep; de welpen en kabouters. Ongeveer 25 kinderen tot 11 jaar, waarvan velen ook uit de omgeving van de smalstad, hebben zich hier voor aangemeld en vanaf za terdag 7 september is men met de we kelijkse scoutingmiddagen gestart. Tot nu toe vonden deze op het door de gemeente beschikbaar gestelde stuk je grond noodgedwongen in de open lucht plaats. Maar Bruyne hoopt dat, met wat hulp, het clubhuis binnen, veertien dagen overeind kan staan. Zeeverkenners Eveneens vanaf 7 september ging de groep zeeverkenners van start die bedoeld is voor jongens en meisjes van 11 jaar en ouder. De groep omvat momenteel 27 kinderen en staat on der leiding van Erik Hartog die tot nu toe jarenlang bij de Zierikzeese 'Meester Bakker' groep functioneer de, maar altijd dolgraag een zeever- kennersgroep wilde leiden. Hij wordt hierin bijgestaan door Karine Jonker en Anne-Rienke Hendrikse eveneens uit Zierikzee. Vooral voor zeeverken ners ligt het clubgebouw, pal achter de Grevelingendijk, op een ideale plaats. Bij de inventaris die werd overgenomen van Dosbouw bevindt zich bovendien een sloep, touwwerk en markeringsvaten die gebruikt kunnen worden om vlotten te bou wen zodat men volgend jaar ook 'te water kan gaan'. Want over een zoge naamd 'lelie-vlet', een speciaal voor de zeeverkennerij gebouwd zeilboot je, kan de Brouwse groep voorlopig nog niet beschikken. Kinderen die bij de zeeverkenners- groep willen moeten goed kunnen zwemmen, waaronder minstens 50 meter gekleed. Zij kunnen zich aan melden op telefoonnummer 01110- 3308. Voor de aanmelding van kabou ters of welpen kan men 01119-1768 bellen. Stokanker Het clubgebouw biedt de scouting groepen een ruimte van 88 m2. Over enkele maanden komt daar nog eens zoveel bij wanneer de tweede bouw keet, die nu nog nodig is, bij Dos bouw ter beschikking komt. Volgens Bruyne krijgt men ook de beschik king over twee meerpalen en een stokanker die gebruikt zullen wor den om de entree te versieren. Verder hoopt hij dat de 225 m2 grond die men van de gemeente huurt kunnen wor den afgezet met een groenstrook. Het oude sportveld bij het Slingerbos in Brouwershaven dient als locatie, waar het clubhuis van Scouting Brouwers haven moet gaan verrijzen. Het is vooralsnog wachten op de helpende hand van vrijwilligers. Dies Bruyne en Erik Hartog onderbraken hun werkzaamheden voor de koffie van Coby Bruyne en Carola van Ast. Afscheid BROUWERSHAVEN - Met een feestelijke bijeenkomst in het Brouwse Verenigingsgebouw vierde de ANBO- afdeling Brouwershaven zaterdagmiddag het 35-jarig be staan en nam daarbij tevens afscheid van een van haar actiefste medewerksters, secretaresse en bestuurslid me vrouw C. de Bruin-Rietveld, die wegens verhuizing Brouwershaven verlaat. Een en ander vond plaats in aanwezigheid van W. L. Potter namens het hoofdbestuur, H. Asma namens het bestuur van het gewest Zeeland, R. van de Weijde namens de stichting Welzijn Ouderen en ANBO-leden van de afdelingen Zierikzee, Nieuwerkerk, Zonnemaire en uiteraard de jubilerende afdeling zelf. Burgemeester C. Slabbekoorn die verhinderd was, werd vertegenwoordigd door zijn vrouw T. Slabbekoorn-Rijn. ren als een kwetsbare zaak om schreef. Hij pleitte er dan ook voor dat de ouderen via een verdere op bouw en bijsturing van de bond van zich moeten laten horen. Subsidie Deze mening was ook Asma toege daan die als voorzitter van het gewest Zeeland de afdeling feliciteerde. Hij richtte kritische woorden tot het Brouwse gemeentebestuur vanwege het weigeren van een subsidie van 400 gulden die de Brouwse ANBO-afde- ling heeft gevraagd ten behoeve van scholing en voorlichting van haar le den. „Over ouderen wordt vaak beslist zonder ouderen", aldus een veront waardigde Asma die stelde dat het ook onjuist is om de ouderenbond te weren uit het bestuur van bijvoor beeld bejaarden- of verzorgingstehui zen. „Maar we laten ons niet Weg drukken. We zijn bij ons volle verstand en willen meedenken en beslissen, vooral over dingen die ou deren betreffen". Als presentje bood de voorzitter de jubilerende afdeling een enveloppe met inhoud aan ter dekking van de kosten van de bijeen komst. Die kreeg een bijzonder feestelijk karakter door het optreden van het dameskoor onder leiding van me vrouw M. H. Priem-van der Klooster dat onder andere een door mevrouw De Bruin gemaakt „feestlied" ten gehore bracht. Een feestsfeer die ver der werd verhoogd door het optreden van de volksdansgroep uit Zonne maire onder leiding van Aat Leker en het optreden van het muziekkorps Con Amore onder leiding van A. Stoutjesdijk. Hoofdbestuurder W. L. Potter (links) in gesprek met H. Asma tijdens de ANBO-dag. De heer Potter van het hoofd bestuur van de ANBO liet zijn felici taties begeleid gaan door een oproep aan de ouderen om op te komen tegen tal van onrechtvaardigheden en nog te nemen maatregelen in het rege ringsbeleid, waardoor verworvenhe den van ouderen in de knel komen. „Er mag niet gekort worden over de ruggen van de minst draagkrachti- gen", aldus Potter die in dit verband vooral de inkomenspositie van oude- „De goede naam, die de ANBO-af- deling Brouwershaven heeft is wel het meeste werk van u", zei de voor zitster mevrouw C. M. Ringelberg tot secretaresse-bestuurslid C. de Bruin- Rietveld die wegens verhuizing zater dag afscheid nam van de afdeling. De voorzitster roemde de inzet en het on voorstelbare werkvermogen van me vrouw De Bruin die acht jaar als se cretaresse voor de afdeling heeft gewerkt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3