Verenigingsraad gaat akkoord met begroting Beter Wonen Sluier voor enorme bruid Prijzen half procent omhoog in september Doorgereden na aanrijding Aanrijding in Bru Van brommer gevallen Staatssecretaris slaat eerste paal nieuwbouw Corneliastichting Gedeeltelijke herziening bestemmingsplan Malta 2 I ZIERIKZEE - Op de on derste foto heeft het er al les van weg, alsof het ge zegde 'Ra ra, waar is de garage' in beeld wordt ge bracht, maar hiernaast is duidelijk, dat er wel dege lijk een garage onder de enorme bruidssluier ver scholen gaat. Ongetwijfeld is er heel wat tijd overheen gegaan vooraleer de garage aan de Zierikzeese Krepelstraat het kunstmatige extra dak had. De bruidssluier is een plantesoort, die tot de geslachten Gysophila en Poly- ganum behoort. De plant verspreidt zich doorgaans snel, maar de enorme afmeting, zoals die op bijgaande fo to's werd geconstateerd door onze fo tograaf Joh. D. C. Berrevoets, is - ze ker midden in een woonwijk - redelijk zeldzaam. Verenigingsraadslid J. Hendriks: Meer duidelijkheid is gewenst ZIERIKZEE - „We kunnen dit jaar spreken van een zeer ambitieuse begroting. Dat moge blijken uit het ba tig saldo van niet minder dan 2,7 miljoen gulden, dat zal worden toegevoegd aan de algemene bedrijfsreserve. Dit saldo is overigens alleen te bereiken als de overheids instanties hun volledige medewerking willen verlenen." Met deze woorden leidde de heer F. K. Vos, voorzitter van de woningbouwvereniging Beter Wonen de behandeling van de begroting in tijdens de vergadering van de Vereni gingsraad, maandagavond in het Huis van Nassau te Zie- rikzee. Uit de begeleidingsbrief bij de be groting voor 1986 blijkt dat de alge mene bedrijfsreserve per saldo onge veer 4 miljoen gulden groeit; andere fondsen en voorzieningen groeien met ongeveer 500.000 gulden. De ex tra liquiditeit die hierdoor ontstaat zal worden benut voor interne finan ciering van na-isolatie, woningaan- DEN HAAG - De prijzen zijn tus sen midden augustus en midden sep tember met een half procent geste gen. Dat blijkt uit het maandelijkse prijsindexcijfer voor de gezinscon sumptie, dat door het CBS is gepubli ceerd. Vooral kleding werd duurder. Voorts gingen de prijzen van schoe nen en van huisbrand- en dieselolie omhoog. Goedkoper werden vers fruit, margarine en tweedehands auto's. Van de regelmatig door het CBS on derzochte goederen en diensten ging bijna de helft (48 procent) in prijs om hoog. 28 procent werd goedkoper en 24 procent bleef onveranderd in prijs. Tussen midden september 1984 en midden september 1985 stegen de prijzen met 2,4 procent. Het tempo van de geldontwaarding, gemeten door de achtereenvolgende twaalf- maandsperioden te vergelijken, ligt op 2,5 procent. passing en comfortverbetering en voor het vervroegd aflossen van rijksleningen met een hoog renteper centage. De behandeling van de begroting was overigens geen zaak van lange adem. Na de mededeling van de heer Vos, dat het personeelsbestand zal worden uitgebreid met een hoofd al gemene zaken die een aantal taken van directie en huidige staf zal over nemen, werden door enkele leden van de Verenigingsraad vragen over on derdelen van de begroting gesteld en door voorzitter Vos en/of directeur Ph. H. van Doome tot tevredenheid beantwoord. Stichting Wat meer voeten in de aarde had den de vragen van de heer J. Hen driks uit Middenschouwen naar de betekenis en inhoud van de in de be groting meermalen genoemde „Stich ting". Voorzitter Vos legde uit dat het in dezen gaat over de Stichting Wonin gen en Woongebouwen voor Bejaar den op Schouwen-Duiveland. Het is een stichting die in het verleden door een aantal burgemeesters op Schouwen-Duiveland in het leven is geroepen met het doel zich in te zet ten voor huisvesting van bejaarden. De stichting kent een bestuur, dat wordt gevormd door het voltallig be stuur van Beter Wonen, maar de stichting heeft verder geen enkele bemoeienis met Beter Wonen. Zij be heert 338 woningen op Schouwen- Duiveland en wil. zoals onlangs is gebleken, 32 service-woningen bou wen op dc hoek van het Vrije en het Jannewekkcn, op de plaats van de voormalige LTS. Voor de bouw daar van is bij de gemeente Zierikzee een gemeentegarantie aangevraagd voor een bedrag van ruim 5,5 miljoen gul den. ZIERIKZEE - De in de Haring- vlietstraat geparkeerde auto van J. de. J., bestuurd door J. T. werd maan dagavond door een nog onbekend voertuig aangereden. Waarschijnlijk een brommer botste achterop de auto en zo werd de achterruit vernield be nevens het spatbord. In de auto werd glas van een koplamp aangetroffen. BRUINISSE - Op het Bruse Haven plateau gebeurde maandagmiddag een aanrijding tussen twee personen auto's met alleen materiële schade tot gevolg. G. den B. uit Brandwijk kwam uit de richting Aquadelta en reed op het Havenplateau toen F. R. uit Tholen op het plateau Den B. wil de passeren. Dat lukte niet. SCHARENDIJKE - Op een onver hard pad bij de rotonde van de Brou- wersdam raakte maandagmiddag bromfietsbestuurder S. L. uit Zierik zee de macht over het stuur kwijt en kwam te vallen. Achterop zat J. v. N. uit Zierikzee die snijwonden opliep aan het gezicht en overgebracht werd naar het ziekenhuis in Zierikzee. L. liep nog schaafwonden op. Mede gezien het feit dat een drietal bestuursleden van Beter Wonen op persoonlijke titel ook nog eens zit ting heeft in het bestuur van Borren- damme, vroeg de heer Hendriks of het niet verstandig zou zijn om de le den van de Verenigingsraad een juist inzicht te geven in deze materie op het moment dat zij zitting nemen in de Verenigingsraad. „Dat zou in veel gevallen zeer verhelderend werken en in sommige gevallen bij kunnen dragen tot een juiste besluitvor ming", aldus de heer Hendriks. Vervolg van pagina 1 ling binnen het verpleeghuiswezen", aldus Van der Reijden. De Corneliastichting heeft zoals gezegd nog voor de 'oude' opzet geko zen, maar komt daardoor niet min der tegemoet aan het welzijn van de bewoners. Het betreft laagbouw, waardoor de sociale contacten van de patiënten niet door trappen en liften hoeven te worden beknot. Ook het personeel is zeer nauw betrokken bij het lecf-en woonklimaat in het ver pleegtehuis, hetgeen de sfeer alleen maar ten goede kan komen. Is die warmte en liefde (van het personeel - red) wel aanwezig, dan is het geen tehuis meer, maar een thuis. U allen bent in dit opzicht van grote betekenis", richtte Van Geesbergen zich tot het personeel. Ook Van der Reijden onderschreef dit aspect. On danks het feit, dat nieuwe plannen voor deze tak van de gezondheidszorg zich al aanbieden sprak de landelijke politicus toch van een fraai nieuw huis, waarbij de betrokkenen de rela tie zullen leggen met verzorgings- en ziekenhuizen. Knipoog Volgens plan zal het nieuwe onder komen over anderhalf jaar klaar zijn. Van der Reijden met een knipoog naar de verkiezingen: „Of ik ben hier weer voor de opening, of ik volg een en ander via het televisie journaal. Ik wens u veel succes met de bouw". DEN HAAG - Oppositieleider Den Uyl heeft tijdens de algemene poli tieke beschouwingen in de Tweede Kamer een felle aanval gelanceerd op de, wat hij noemde, zelfgenoegzaam heid van het kabinet-Lubbers. „Die zelfgenoegzaamheid, zoals die tot uit drukking komt in miljoenennota en troonrede, staat wel in schrille tegen stelling tot het ontnuchterend advies van de Raad van State", zei de PvdA- fractievoorzitter, die dinsdagochtend als eerste het woord voerde. Vervolg van pagina 1 meenten te stagneren. Tfeneinde dit laatste te voorkomen, is de Stichting Waarborgfonds Sociale Woningbouw opgericht. Het bestuur van deze stichting bestaat uit vertegenwoordi gers van de Nationale Woningraad, het Nederlands Christelijk Instituut voor Volkshuisvesting, het Rijk en de "Vereniging van Nederlandse Ge meenten. Genoemd waarborgfonds heeft als doelstelling het aangaan van over eenkomsten van borgtocht met in stellingen die aan woningcorporaties geldleningen verstrekken voor de fi nanciering van de verbetering van na-oorlogse woningwetwoningen. Deze borgtocht geeft de geldgever ze- kerheid dat de jaarlijkse betaling van rente en aflossing wordt vol daan, indien de corporatie in gebre ke blijft. Een garantie van de gemeente Zie rikzee wordt thans door de n.v. Bank voor Nederlandsche Gemeenten ge vraagd. De bank is namelijk voorne mens aan 'Beter Wonen' een geldle ning van 1.500.000,— te verstrekken voor de financiering van de verbete ring van genoemde 46 na-oorlogse woningen in de P. D. de Vosstraat en omgeving. Schenking De raad wordt ook voorgesteld te besluiten tot aanvaarding van een schenking ten behoeve van het stad huismuseum. Het betreft een 18e eeuwse kaart van Schouwen- Duiveland, waarop is aangegeven de kustverdediging van dit eiland tij dens de Franse tijd. Gelet op de ou derdom van deze kaart en de staat waarin deze zich bevindt, is restaura tie noodzakelijk. De schenker, de heer A. Versteeg te Goes, heeft tevens aangeboden de restauratiekosten van de kaart voor zijn rekening te nemen. Het college stelt voor deze schenking in dank te aanvaarden. De raadsagenda vermeldt verder onder meer voorstellen tot: verkoop van een deel voormalige Kadeweg aan de heer H. J. A. ten Haaf; vast stelling van de derde wijziging van de brandbeveiligingsverordening; verkoop grond voor de bouw van ne gen woningen aan de Lange Sint Jan straat door 'Beter Wonen'; afwijzing van het subsidieverzoek van FNV- Schouwen-Duiveland voor activitei ten van een uitkeringsgerechtigden- groep; benoeming van mevrouw J. Martijn-Verton tot vakonderwijzeres handvaardigheid in vaste dienst aan de Beatrixschool; beschikbaarstel ling van een krediet voor energie besparende maatregelen in stadhuis cn kantoor gemeentewerken en be schikbaarstelling van een krediet voor verbetering van de verlichting in de Concertzaal. Aan het slot van deze raadsvergade ring zullen de ontwerpbegroting 1986 gemeentelijke volkskredietbank cn ontwcrp-gemcentebegroting 1986 met bijbehorende stukken worden aangeboden. Op dinsdag 5 november zullen de begrotingsstukken in de vergadering de commissie financiën worden behandeld in de raadzaal van het stadhuis, aanvang 19.30 uur. De fracties zenden de algemene beschou wingen toe aan het college op uiter lijk vrijdag 15 november. Het college zendt het schriftelijk antwoord daar op toe aan de fracties op uiterlijk maandag 25 november. Tbnslotte wordt op donderdag 28 november de behandeling van de begrotingstuk ken mondeling voortgezet in een om 14.00 uur aanvangende vergadering van de gemeenteraad. Iedere woensdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Raamstraat. Klassiek ballet. 13.00- 16.00 uur. UW-gebouw. Seniorensoos voor da mes en heren van 13.30-16.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Nieuwsmagazine. 20.15-21.45 uur. Burgh-Haamstede Rusthuis Duinoord. Bejaardensoos om 14.30 uur. Haamstede Dorpshuis. De Schutse. Jazzgym. 19.30 tot 20.45 uur. Scharendijke Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Majorettes. 18.15 tot 20.00 uur. Verenigingsgebouw. Dameskoor. 19.00 tot 20.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje. 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30- 19.30 uur. Ons Dorpshuis. Volksdansen voor ou deren. 10.00-11.00 uur. Dorpshuis. Bejaardensoos. 14.30 uur. Bruinisse Bibliotheek. 14.00-15.30 en 19.00-20.15 uur. Iedere donderdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30-11.00 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling nieuwsmagazine, 10.00-11.30 uur. Verzoekplatenprogramma, 20.15- 21.45 uur. Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond steun groep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-21.15 uur. Haamstede Gymzaal Julianastraat. Klassiek Ballet. 15.30 tot 18.30 uur. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Kinderkoor. 18.30 tot 19.15 uur. Tbnnenmagazijn. Smalstads ge mengd koor. 19.45-21.45 uur. Noordgouwe Hotel café-restaurant v. d. Heijden. Bridgen. 13.30-17.00 uur. Dorpshuis. Kaartavond. 20.00 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30-19.30 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling verzoekplatenprogramma. 10.00- 11.30 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30-20.30 uur. Goes Cafér-restaurant Ruimzicht te 's-Heer Hendrikskinderen. Ruilbeurs voor verzamelaars. Vanaf 19.15 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen-Dui veland en St. Philipsland. Woensdag van 14.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur en donderdag van 9.00-12.00 uur. Elke maandag en woensdag Zierikzee Onderdak. Zaalvoetbalkompetitie. 19.00 tot 23.00 uur. Elke vierde donderdag van de maand Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond en geza menlijke bespreking steungroep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-22.00 uur. Iedere derde dinsdag van de maand Scharendijke De Putmeet. Bijeenkomst Model bouw- en hobbyvereniging. 19.30 uur. Elke derde vrijdag van de maand Zierikzee Uitzending kerktelefoon van Her vormde Gemeente Zierikzee. 18.30- 20.00 uur. Verzoekjes week van tevo ren doorbellen of even afgeven op vol gende adressen: mevr. T. Wessels, Stormvogelstraat 6, tel. 6059; mevr. V. Koster, 't Vrije 1, tel. 2291; mevr. H. Kelder, Scheepstimmerdijk 42, tel. 4317. Iedere maandag en donderdag Zierikzee Seniotensoos voor heren in UW- gebouw van 13.30-16.30 uur Zaterdag, elke veertien dagen Kerkwerve Pniëlkerk. Bijbelschoolactiviteiten vanaf 14 september, 09.30-11.30 uur. Dinsdag 15 oktober Brouwershaven Stadhuis. Openbare vergadering ad viescommissie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. 20.00 uur. Woensdag 16 oktober Zierikzee De Lichtboei. Creatief project: „Wie helpt de ark van Noach bouwen?", voor kinderen van 4-12 jaar. 10.00- 12.00 uur. Poppentheater „Alteklein", Sint Do- musstraat 108. Improvisatievoorstel ling. 14.30 uur. Stadhuis. Adviescommissie finan ciën. 16.30 uur. Chr. Geref. kerk. Informatiebijeen komst bijbelverspreiding. 19.30 uur. Gasthuiskerk. Optreden Jongeren koor uit Lambarene. 20.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Jeugdmiddag. 14.00 uur. Donderdag 17 oktober Zierikzee De Lichtboei. Creatief project: „Wie helpt de ark van Noach bouwen?", voor kinderen van 4-12 jaar. 10.00- 12.00 uur. Poppentheater „Alteklein", Sint Do- musstraat 108. Duo Rijn en Trijn met het sprookje Rapunsje. 14.30 uur. Stadhuis. Fractievergadering PvdA. 19.30 uur. Nieuwerkerk Gemeentehuis. Adviescommissie openbare werken. 15.30 uur. Bruinisse Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Ver koping Tryfosa. Van 13.30-17.00 en van 19.00-21.00 uur. Vrijdag 18 oktober Zierikzee De Lichtboei. Creatief project: „Wie helpt de ark van Noach bouwen", voor kinderen van 4-12 jaar, 10.00- 12.00 uur. Van 14.00-15.00 uur bezichti ging ark door ouders. Graanbeurs. Najaarsvergadering ANBO afd. Zierikzee. 14.00 uur. Middelburg Abdijcomplex. Huldiging Lodewijk van den Berg. 16.00 uur. Zaterdag 19 oktober Zierikzee Clubgebouw. Klaverjassen en sjoelen 20.00 uur. Renesse Le Rabot. Bowlingavond PJZ. 20.00 uur. Maandag 21 oktober Zierikzee Huis van Nassau. Bijeenko nst post zegelvereniging Philatelica. 20.00 Dinsdag 22 oktober Zierikzee Gereformeerde kerk. CFO-ledenver- gadering. 19.30 uur. Graanbeurs. Groente- en fruitshow van Plattelandsvrouwen. 19.30 uur. Kleuterschool 't Mierenest. Vergade ring Belangengroep Poortambacht. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Reisje Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Ver trek 8.00 uur te Burgh. Woensdag 23 oktober Zierikzee Vrouwenontmoetingscentrum, Visstraat 5. Thema-avond 'Kinderen en een baan'. 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Bruinisse Gemeentehuis. Hoorzitting en com missie welzijn. 19.00 uur. Donderdag 24 oktober Noordgouwe/Schuddebeurs Verenigingsgebouw. Voorlichtings avond Reinigingsdienst over rolem- mers. 20.00 uur. Zaterdag 26 oktober Zierikzee Graanbeurs. Computergebruikers bijeenkomst. Van 10.00 tot 16.00 uur. Zondag 27 oktober Zierikzee Clubgebouw. Ledenvergadering. 10.00 uur. Maandag 28 oktober Zierikzee Mondragon. Ledenvergadering ZOC. 20.00 uur. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Coöperatiemiddag Z.L.M. 13.15 uur. Dindsdag 29 oktober Zierikzee Stadhuis. Afscheidsrecepties ge meentebodes. 16.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Woensdag 30 oktober Zierikzee Beatrixschool. Inventarisatie-avond over de behoefte aan kinderopvang. 19.30 uur. Renesse Dorpshuis. Voorlichtingsavond Rei nigingsdienst over rolemmers. 20.00 Vrijdag 1 november Zierikzee Christelijke scholengemeenschap. In formatie-avond An.nesty. 19.45 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2