Gedeeltelijke herziening bestemmingsplan 'Malta' Staatssecretaris slaat 401e paal verpleegtehuis van de Corneliastichting Zierikzee ISTA DE ZIERIKZEESCHE COURANT Autobedrijf AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Gewond bij aanrijding Aanrijding met trekker Informatieve bijeenkomst Amnesty ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 2,7 miljoen De Verenigingsraad van Beter Wonen is ak- Gebrek aan vrijwilligers De bouw van een clubhuis van Scouting Brou- Eigen werk Bekervoetbal Tot en met zaterdag exposeren a'e kinderen Ook in het afdelingsvoetbal werd de tweede koord gegaan met de begroting voor 1986, die wershaven verloopt minder vlot door een ge- van de basisscholen in Westerschouwen hun ronde van het bekergebeuren afgewerkt. Van een batig saldo van 2,7 miljoen toont. (Pag. 2). br0|< aan vrijwilligers. (Pag. 3). eigen werk in de Bewaerschole. (Pag. 4). de standaardteams won Renesse en verloor Zonnemaire. (Pag. 6). DINSDAG 15 OKTOBER 1985 142ste jaargang Nr. 23812 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een huis wordt gebouwd, maar een tehuis moet gevormd worden. Inayat Khan Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Wie het verschil ziet verdient bij ons duizenden guldens St. Joostdijk 41 Burg. v. d. Havestraat 48 4307 AR Oosterland Dealer van Subaru, Austin Rover, Land en Range Rover Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 BRUINISSE - Op de Parallelweg van Rijksweg 18 onder de gemeente Bruinisse werd maandagavond (19.00 uur) A. R. W. uit Dirksland gewond (gebroken arm) en naar het thuis- ziekenhuis in Dirksland overge bracht. Ze was passagiere in de auto van J. D. uit Oosterland, die op de Pa rallelweg reed en daar in aanraking kwam met de trekker van G. d.jR. uit Dreischor. Waarschijnlijk door hin derlijk licht van tegenliggers op de hoofdrijbaan, zag D. de trekker niet en schampte de linkerzijde van de auto langs de trekker. HAAMSTEDE - Op de provinciale weg Zierikzee-Haamstede, de Seroos- kerkseweg. kwam een bromfietser in aanrijding met een landbouwtrekker met aanhanger, die uit een perceel landbouwgrond tegenover nummer 15 het fietspad op reed. De trekker werd bestuurd door R. 't. H. uit Se- rooskerke. Bij de aanrijding werd de bromfietser W. Z. uit Haamstede ge wond. 't. H. zou de voorrang hebben de brommer niet hebben gezien. Verwachting tot woensdagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden en droog; minimum temperatuur ongeveer 11 graden; middagtemperatuur rond 15 graden. Matige noordenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 19 okt.: Donderdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: variabel 3 Vrijdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: noordwest 4 Zaterdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: noordwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 16 okt. Zon op 7.07, onder 17.44 Maan op 10.19, onder 18.42 17 okt. Zon op 7.08, onder 17.42 Maan op 11.52, onder 19.13 Eerste Kwartier: 20 oktober (20.13) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee 16 okt. 17 okt. Hoogwater 4.27 16.27 4.38 17.13 Laagwater 9.58 22.13 10.43 22.56 Springtij: 16 oktober HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied bo ven de Britse Eilanden blijft het weer de eerstkomende dagen bij ons be heersen. Aan de oostflank hiervan wordt via de Noordzee vochtige lucht aangevoerd waarin wolkenvelden meetrekken. Regen van betekenis valt hieruit echter niet. Na vrijdag neemt de invloed van het hogedrukgebied op het weer bij ons af. Zwakke fronten kunnen dan tot ons land doordringen. De kans dat er dan wat regen valt is niet ge heel uitgesloten. len. Na een ontvangst van de genodig den in restaurant Mondragon en een korte toespraak van de voorzitter van de Corneliastichting, A. L. van Gees- bergen, toog het gezelschap in vier bussen naar de bouwplaats. Heitijd Nadat Van der Reij den en diens echtgenote in werkkledij waren gestoken was de heitijd aangebro ken. De staatssecretaris had toch nog zo'n 5 minuten nodig, om de paal vol ledig te laten verdwijnen in de grond. Na deze handeling, die door de aan wezigen met applaus werd beloond, stond hen een terugreisje naar Mon dragon te wachten, waar Van der Rei j den plaats nam achter het spreekkatheder. Met de verkiezingsstrijd in het ach terhoofd kon hij uiteraard niet nala ten de vruchten van zijn beleid uit te stallen; ,,een reclamespotje voor het CDA", zoals hij het zelf noemde. Ter inleiding van zijn serieuze betoog schetste hij de totstandkoming van het ziekenhuis in Noordgouwe, dat in 1903 werd gerealiseerd. „Een opera tie op de keukentafel met behulp van aanwezige huisgenoten" en „totale stichtingskosten a 35.000 gulden, waarvoor nu slechts een halve auto matische deur aangeschaft kan wor den" waren duidelijke uitspraken van Van der Reijden, om de toenma lige situatie te kenschetsen. ..Tegenwoordig komt heel wat meer kijken bij het bouwen van een nieuw verzorgingstehuis.Welgeteld vier fa sen moet men met goed gevolg door lopen, alvorens er een begin kan wor den gemaakt met de bouw", legde de staatssecretaris uit. Ook Van Gees- bergen memoreerde dit in zijn toe spraak al met Het is bepaald niet van een leien dakje gegaan. Het heeft vreselijk lang geduurd voor we zover waren als we nu zijn, maar op deze dag heerst slechts tevredenheid en dankbaarheid bij bewoners, bestuur, directie en medewerkers". Inter Provinciaal Overleg Staatssecretaris Van der Reijden slaat met zijn vrouw de eerstepaal voor de Corneliastichting. ZIERIKZEE - Uit de toespraak van staatssecretaris drs. J. P. van der Reijden van WVC, maandag tijdens het slaan van 'de eerste paal' van het nieuwe onderkomen van de Corneliastichting in Zierikzee, zou haast mogen worden opgemaakt, dat het nog te realiseren verpleegte huis nu al verouderd van opzet zou zijn. De bewindsman verwoordde de wens van verschillende instellingen, dat in de toekomst meer en meer gedacht moet worden aan een combinatie van een verzorgings- en verpleegtehuis. Deze vorm zou vele voordelen met zich dragen. Maar het nieuwe verpleegtehuis van de stichting heeft deze ideeën niet in haar bouwplannen verwerkt. Toch sprak Van der Reijden ter geruststelling voor de ruim 200 aanwezigen over een fraai nieuw huis met veel nadruk op de woon functie". - Advertentie De aanleiding tot de herziening wordt tweeledig genoemd. In de eer ste plaats betreft het het uitsluiten van de bouw van windturbines op al le gronden binnen het bestemmings plan. Het college van b. en w. licht toe, dat de commissie ruimtelijke orde ning zich in het verleden al eens heeft uitgesproken, dat windturbines uit sluitend toegestaan dienen te worden binnen gebieden die buiten de woon gebieden van de bebouwde kom zijn gelegen (industriegebieden, agra risch gebied). Bijgebouwen In de tweede plaats omvat de her ziening een gewenste uitbreiding van de bouwmogelijkheden van bijge bouwen bij woningen door het opne men van een vrijstellingsbevoegd heid voor het college voor het bouwen van een extra bergruimte of tuinhuis je van beperkte omvang. De raad wordt verder voorgesteld te besluiten tot het verstrekken van een gemeentegarantie voor het aan trekken van een geldlening door wo ningbouwvereniging 'Beter Wonen' te Zierikzee ten behoeve van verbete ring van 46 na-oorlogse woningen in de P. D. de Vosstraat en omgeving. Sedert 1 januari 1984 worden door het rijk voor de verbetering van na oorlogse woningwetwoningen lenin gen noch contra-garanties meer ver strekt. Dit in verband met de beper king van het financieringstekort op rijksniveau. Hierdoor moeten de wo ningcorporaties. die na-oorlogse wo ningen willen verbeteren, de kosten daarvan uit eigen middelen financie ren of daarvoor leningen op de kapi taalmarkt aantrekken. Voorwaarden Eén van de voorwaarden van de zij de van de geldgevers is in dergelijke gevallen, dat het rijk of de gemeente De 18e eeuwse plaat van Schouwen-Duiveland waarop de kustverdediging in beeld wordt gebracht. De raad wordt voorgesteld deze schenking voor het stadhuismuseum in dank te aanvaarden. ZIERIKZEE - De Schouwen-Dui- velandse afdeling van Amnesty In ternational houdt vrijdag 1 novem ber een informatie-avond in de Christelijke Scholengemeenschap te Zierikzee. Het thema van de avond, die om 19.45 uur begint, is Toekomst achter tralies. Met een tentoonstelling en een op treden van theatergroep Woerden wil de organisatie meer duidelijkheid ge ven over het werk van Amnesty en de situatie, waarin vele politieke gevan genen verkeren, overal op de wereld. Het toneelspel staat op het program ma voor 21.00 uur en duurt ongeveer een half uur. De bewindsman was gisteren in Zierikzee, om officieel de eersfepaal te slaan voor het nieuwe verpleegte huis aan de Emil Sandströmweg, na- Het mag dan nu allemaal wel 'rond' zijn, toch heeft het Inter Provinciaal Overleg al te kennen gegeven een voorstander te zijn van een combina tie van verpleeg- en verzorgingste huis, omdat dit volgens het orgaan vele voordelen biedt. Van der Reijden verwoordde er enkelen, waaronder die dat bejaarden niet hoeven te ver huizen als de zorg belangrijk veran dert. Ook eventuele scheiding van partners, wanneer een van beiden ernstig ziek wordt heeft bij een com binatie dan minder ingrijpende ge volgen. De bewindsman zei open te staan voor nieuwe ideeën, maar dat wil vol gens hem echter niet zeggen, dat de deur naar allerlei varianten maar on gebreideld moet worden opengezet. „Wel ben ik van mening, dat met enig voorbehoud ruimte kan worden gege ven aan de introductie van nieuwe ge dachten in de opbouw en taakvervul- Vorvolg pagina 2 bij het Rode Kruis Ziekenhuis. In fei te betrof het al de 401e paal, want de eeste bouwstappen waren al heel wat eerder gezet. Nu resteren nog 200 pa- Gestoken in werkkledij wordt het echtpaar Van der Reijden omringd door Commissaris van de koningin dr. C. Boer- tien (rechts) en Corneliastichtingvoorzitter A. L. van Geesbergen (tweede van rechts). Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE - Tegen de gedeeltelijek herziening 1985 van het bestemmingsplan Malta zijn, gedurende een maand ter visie legging, geen bezwaren ingediend. De gemeenteraad wordt voorgesteld te besluiten tot vast stelling van de gedeeltelijk herziening, die bestaat uit een drietal aanvullingen op de voorschriften van het be stemmingsplan Malta. Het voorstel komt aan de orde tij dens de gemeenteraadsvergadering op maandagavond 21 oktober in het Zierikzeese stadhuis, aanvang 19.30 uur. garant staat voor de betaling van ren te en aflossing^Door het wegvallen van de rijkscontra-garantie dreigde de garantieverstrekking door de ge- Vervolg pagina 2

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1